De Langs De Moraaz. mi NIEUWSTE STOFFEN. MODELLEN TOONAANGEVENO. Prima afwerking. gewonden stoker J. Plugboer ttlt Velsoroord, die na eenige oogenbliktav den geest gf.f. In den bunker lag Set tijk van den tremmer C. Vellekoop, uit Vlaartiingen, die zijn eerste reis met het schip maakte Daddijk na de ontploffing snelde de in de nabijheid visscliende Duitsche stoomtreiler Halle O.N. 98 ter hulp. Daar de machine van de E.T. opbruikbaar was geworden, werd dit schip door Halle op sleeptouw genomen naar IJmuiden. BRANDEN. Oistermiddag is te Leeuwen, de boerderij met bakkerij van A. van Dijk geheel afge- brand. Het vee is gered, de inboedel is ver- loren gegaan. Zondagavond is in de boerderij van Harm Brand' te Borger-Oosterveld door onbeken- de oorzaak brand uitgebroken. Huis en irboe- del werden een prooi der vlammen. Verzeke- ririg dekt de schade gedeeltelijk. INBRAAK. Zondagavond is, naar de Schied. Crt. meldt, ingebroken in de woning van den heer v. d. Velden aan den Singel te Schie dam. Alle vertrekken zijn bezocht en over- hoop gehaald. Uit een soirij {bureau zijn ge- stolen drie zilveren horloges, een1 antiek hor- loge en pkn. 200. Denzelfden avond is er ingebroken in de fabriek van dte Mij. Oxigennum. De politie heeft de daders op heeterdaad kunnen be- trappen; het waren de 50-jarige S. en diens zoon. Zij hadden zich toegang verschaft tot de fabriek door gebruikmaking van een val- schen sleutel. Op het terrein werd een1 groote zak gevonden, gevuld met 91 stukken koper, die met een toandwagen zou worden ver- voerd. In de woning van S. (die vroeger op de fabriek werkzaam is geweest) is een flin- ke partij koper gevonden, die hij den vorigen avond uit de fabriek had weggehaald. De aangehoudenen1 hebben bekend dat ziji meer- malen een bezoek hadden gebracht. INTREKKING ART. 40 BEZOLDI GINGSBESLUIT. ERAAIE TAAL. Het St.bl. no. 172 bevat een Kon. besluit van den 7den April 1924, houdende wijzi- ging van het Bezoldigingsbesluit Burgerlij- ke Kijksambtenaien 1920 (St.bl. no. 37), zooals dit is gewyzigd en aangevuld laatste- lijk biji dat van 13 Maart 1924 (St.bl. no. .119). Het besluit zoo zegt de N. R. Crt., berust op de volgende onbeholpen gestelde brabbel- praat, oftideel genoemd „overwegingen" overwegende, dat eene bepaling ais in ar tikel 40 van het Bezoldigingsbesluit Burger - lijke Kijksainbtenaren 1920 (St.bl. no. 37) is vervat, onjuist moet voorkomen, omdat zij ten aanzien van het behoud van bepaalde wedden verwachtingen wekt, welke deson- danks om den aard van de rechtskraoht van het voorschrift, waarbij de bepaling is gege- ven, niet zijn verzekero; overwegende voorts, dat onder de tegen- woordige omstandigheden de noodzakelijk- heid bestaat van een algemeene vermindering van wedden en inachtneming daarbij voor de onder bovengenoemd Bezoldigingsbesluit vallende ambtenaren van de in artikel 40 van dat besluit betreffende eene verminde ring van wedden gestelde bepaling niet mo- gelijk is, zoodat ook uit dien hoofde het ar tikel niet kan worden gehandhaafd; en luidt: Artikel 1. Artikel 40 van het bovengenoemd besiuit wordt ingetrokken. Artikel 2. Dit besluit treedt in weriring met tngang van den tweeden dag na dien der dagteeke- nimg (7 April) van het StaatBblad, waarin het is geplaatst. Het Verbond van vakorganisaties van hoofdarbeiders in1 Nederland heeft aan de Tweede Kamer een uitvoerig adres inzake de intrekking van 'art. 40 van het Bezoldigings besluit 1920 gericht. FOKKER-VLIEGTUIGEN. De vliegtuigenfabriek Fokker heeft aan een vertegenwoordiger van Aneta verklaard, dat hij in verband met de toenemende bestel- lingen van zijni C IV verkennera, in Amerika zelf gaat fabriceeren. Er is in New Yersey een voormalige fabriek van Wittemann-Le- wis voor aangekocht, waar die fabrikatie zal worden aangepakt, zoodra de nieuwe leger en marinebegrootingen weer los komen. Deze plannen beteekenen echter niet dat de fabri- catie hier te lande wordt opgeheven. „A1 eerverleden jaar, zei Fokker, hebben wij er toe besloten. het geheele bedriji te con- centreeren en naar Rotterdam over te bren- gen, waar wij een moderne fabriek laten bou- wen. Die plannen zijn volledig uitgewerkt en zullen worden uitgevoerd ook. Dat wij die plannen echter niet eerder konden verwezen- lijken, houdt verband met zeer groote buitea- landsohe opdrachten, die wij onverwachts kregen en die binnen korten tijd moesten worden uitgevoerd. Wachten op het bouwen van een nieuwe fabriek konden wij niet. Daarom besloten wij onze bestaande fabrie- ken te Amsterdam en Veere nog eenigen tijd aan te houden en uit te breiden, terwijl wij voor den vleugelbouw van al die honderden toestellen gebruik konden imaken van een ge- deelte van de fabrieksgebouwcn van Werk- spoor te Utrecht. Dat decentraliseeremd wer- ken is echter, zooals begrijpelijk is, niet goedkoop. Wanneer wij er nu toe rvergaan ook in Amerika onze vliegtuigen te bouwen, is dlat dus alleen, om onze producten ook in massa geplaatst te krijgen op de Amerikaansche markt. Om b.v. ook aan de Spaansche regee- ring te kunnen leveren, lieten wij verleden jaar een nieuwe fabriek bij Madrid! bouwen, waar onze toestellen in licence worden gefa- briceerd. Binnenkort hoop ik ook fabrieken op te richten in eenige andere landen. De fa brieken in Nederland blijven hoofdzakelijk werken voor de Nederlandsche en Indische bestellingen, alsmede voor den overigen ex port. Om verder geheel onafhankelijk te zijn van het buitenland, wil ik in 'Nederland ook de fabricatie van inotoren en bewapening voor vliegtuigen ter band! gaan nemen. Dat de jonge viegtuigindustrie voor ons land overigens reeds beteekenis heeft gekregen blijkt wel hieruit, dat wij ook dit jaar weer voor vele millioenen gnildens aan opdrach ten hebben." 7f.S OE7INNEN1 DAKLOOS. r «'erc" ze^t d'e Telgis het dorpje Leen- d'r r. n d"n spoorweg Eind'hovenWeert door een zwaren brand geteisterd Bininen een uur tijdls werden niet minder dan *vijf groote boerderijen in asch gelegd. De brand ontstond op het gehucht Broeke- lenheuvel in de boerderij van dien landbouwer P. Lucas en wel omstreeks half vijf in den middag. Onmiddellijk stond dit vrij' groote gebouw in lichte laaie. Voor en al eer de be- Woners van de boerderij aan de overzijde van den weg het vuur hadden bemerkt, was ook deze groote bofstede aan de overzijde van deze groote bofstede aangetast Het vuur laai- de hoog op, zoodat de brand ver in den om- trek zichtbaar was. De ornliggende boerde rijen waren alle met stroo gedtkt, zoodat slechits en klein vonkje noodig was om nog een tweetal even groote boerderijen in vlani te zetten Tevcns werd nog een boerderiji met pannen dak aangetast. Het dag geraakte in brand, doordat de aangrenzende schuur, welke met strooi gedekt was, vlam vatte. Ge- lukkig woei de wind in tegenovergestelde rich- ting van het dorp, daar and'ers wellicht de ramp niet te overzien was geweest, te meer waar de brandweermiddeleu uiterst primitief zijn. Een kleine brandSpuit was aanwezig. Hier- mede heeft men te vergeefs getracht om de boerderijen te sparen. Aan redden viel niet te denken. De inboedels van de vijf boerderijen verbrandden geheel. Slechts eenige kleinighedten werden gered'. Eenig vee, n.L twee koeien en kalveren kwa- men in de vlammen om. Een zieke vrouw in de boerderij van den heer Maas kon slechts met moei'te worden gered. Afgtbrand zijn de boerderijen van P. Lucas, W. Maas, L. Bales, Th van Laarhoven en A. v d. Laak. Dakloos zijn zes huisgezinnen, wijl er in die boerderij van den heer Baks twee families woonden. N'aar wij vernemen dekt assurantie die scha de. De waarde wordt op een halve ton geschat De oorzaak is vermoedelijk deze, dat kinde- rcn met vuur hebben gespeeldl. KORTTE BE RICHTEN. De dader van de inbraak te Barneveld W. W. heeft bekend. Hij' heeft de plek aange- wezen, waar hij het gestolen tafelzilver in het bosch verstopt heeft en het is opgegra- ven. Eecktszaken VERHANDELEN VAN MILITAIRE BESCHE1DEN. Voor de Rechitbank te Maastricht stond he- den terecht de op wachtgeld gestelde sergeant majoor Richard Gommares Titnmermans, thans gedetineerd, in verband met het verhan- delen van mil if aire bescheiden. In de dagvaarding wordt hem ten laste ge legd, dat hij 1. Op een dag in de maand Augustus 1923 te Maastricht, in ieder geval in Neder land, opzettdlijk na te noemene in boekvorm uitgegeven, toen geldend militair voorschrift, te weten, het „Voorschrift voor de opkomst met Spoed", aangevend'e de regel voor de op komst in werkelijken dienst met spoed, van ae verlofgangers van de militie en van de Land- weer, benevens van het Reservepersoneel, be- neden den ofiriersrang; in geval van oorlog of oorlogsgevaar en voor de voorbereiding daarvan in vredestijd, ziinde een bescheid om trent zaken, waarvan hij, beklaagde, wist, dat de geheimhouding door het belang van den Staat werd geboden, in ieder geval inlich- iingen aan dat stuk ontleend aan den Belgi- schen Staat, althans aan een buitenlandscLe mogendheid, heeft in handen gespeeld, zullcs door voormeld voorschrift voor de opkomst met spoed aan een zekeren Johannes Hendri- kus, Maria Rijcken, vcor eenigen tijd' in bruik- leen af te staan, in ieder geval ter inzage te verstrekken met de stUzwijgende, genoemde Rijdken bekende bedoeling, althans met de wetenschap of het inzicht, dat deze dat stuk in ieder geval dezeilfs ggheelen of gea^ltelij- ken inhoud 'hetzij in persoon, hetzij door een of meer tusschenpersonen, in het bezit of ter kennis van bedoeide buitenlandSche mogend heid zou brengen, hebbende dan inderdaad niet lang daarna, in ieder geval voor 21 No vember 1923, dat door hem, beklaagde aan Rijcken voornoemd versfrekt voorschrift of de daaraan ontleende inlichtingen door tussChen- komst of bemiddeling van genoeniden Rijcken, bedoeide buitenlandSche mogendheid bereikt; althans, dat zij op een dag in de maand Augustus 1923 in iedfer geval op een dag in hettijdvak van 16 Jul! 1023 tot 21 November 1923 te Maastricht, althans in Nederland ter uitvoering van zijn voorncmen om bescheiden omtrent zaken waarvan hij wist, dat de ge heimhouding d'oor het belang van den Staat geboden werd, in ieder geval ter uitvoering van zijn voornemen om inlichtingen aan zoo- danige bescheiden ontleend, aan den Belgi- schen Staat, of althans aan een buitenland^ sche mogendheid' in handen te spelen, na te noemen in boekvorm uitgegeven toen gelden .1 militair voorschrift te weten hef „Voorsehrift voor de opkomst met Spoed" enz. aan zekere J. H. M. Rijcken, voor eenigen tijd1 in bruik- leen heeft afgestaan, waardoor dezelfs gehee le of gedeeltelijke inhoud, hetzij in persoon, begeven, dloch zijnde de verdere uitvoering van het door Rijcken voorgenomen misdrijt hetzij door een of meer tusschenpersonen in het bezit of ter (kennis van bedoeide buiten- landsche mogendheid! zou brengen, zijnde de verdere uitvoering xau het door hem, bdeb voor genwnen misdrijf niet voltooid, alleen tengevoljfe van de vac rijn v,!! onafhankelijke omstandigheid, dat onvcrhoopt, noch dat Voor hem, beklaagde aan Rijcken verstrekt voor schrift, noch inlichtingen, daaraan ontleend, bedoeide buitenlandlscHe mogendheid hebben bereikt hebbende dan ook inderdaad genoem de Rijcken zich ter uitvoering van diens voor nemen met vorenomsc^reven stuk naar BelgiS niet voltooid alleen tengevolge van de van diens wil onafhankebjke omstandigheid, dat onverhoopt, noch bedoeld voorschrift, noch in lichtingen daaraan or.tleende bedoeide buiten- Landsche mogendheid' hebben bereikt; dat Rij cken voornoemd niet bevoegd was van de in houd1 van dat stuk kennis te nemen en mits- dien de inhoud van dat stuk voor hem had behooren geheim te blijven. 2. dat hij (enz. enz.) aan genoemde Rij cken heeft gegeven het „Mobilisatievoorschrift woor het leger," aangevende de regelen, vol- gens wedke, zoo noodig, de mobilisatie van het Nederlandsche leger zal worden voorbereid en voltrokken met daarbij behooren de bijlagen en wijzigingsvoorschriiten, zijnde een be scheid omtrent zaken, waarvan hij beklaagde wist, dat de geheimhouding door het belang van den Staat werd1 geboden. In deze zaak werden 14 getuigen gehoord Verdediger* zijn de heeren Mr. Eh\ R. van Gel'dteren en Mr. van Assendorp. ARRONDISSEMENTS-RECH'TBANK Uitspraken van 8 April. Maas van L., (ged.), verduistering, 2 maan d!en gev. Pieter K., Zuidscharwoude ,(gedi.), diefstal 3 maanden gev. Jacob N, Hoorn, appel vonnds Kantonge- recht Hoorn, f 8 boete of 8 dagen hecht. Gerrit S, Harenkarspel, opzetteldjke ont- houding verplicht levensonderhoud van een dier, 15 boete of 15 dagen hecht. Openen Rekening-Courant met rentever^oedin^. Telegramnien ran heden DE' VLUCH'T OM D'E WERELD. LOND'EN, 8 April. Uit Prince Rupert (Britsch Columbia) wordt de aankomst uit Seattle gemeld van de Amerikaansche vliegeniers, die een tocht om de-wereldl wil- len beproeven. DE VERKIEZINGEN' IN ITALI6. ROME, 7 April. De nPopolo cfltalia", het officieel orgaan van de fascisten, zegt in een co-mmentaar op het resultaat der verkiezingen: „De overwimning, ofschoon voorzien, is grooter d'an werd verwacht." Het is een duidelijke groote overwinning. Meer dan een verkiezingsvictorie, kan zij een nationale uitspraak worden genoemd. VECHTPARTIJ IN EEN CAFE. NAMEN, 7 April. In die naburige ge- meente Namkhe heeft in een cafe een bloe- dige veChtpartij plaatsgehad. Nadat nogal een en ander aan Bacchus geofferd was, geraakte de 40-jarige sChuitenvoerder Kle- ni Maryn, afkomstig uit Steenbeigen, in woordtenwisseling met den 29-jarigen uit Amsterdam afkomstilgen Hennan Frans, wien hij plotseling een hevigen slag met een flesch toebraCht. De toestand van: het slachtoffer is 'hope- loos. De dader is gearresteerd aan boord van zijn vaartuig en gevankedijk naar Na- men overgebracht. DE PRINS VAN WALES NIET NAAR ZUID AFRIKA. LONDENI, 8 April. Vernomen wordt. dat in verband met den politieken toestana in Zudd) Afrika de Prins van Wales voor- loopig heeft afge^en van zijn reds daar- heen. DE OPGRAVING'EN IN EGYPTE- CAIRO, 7 April. In antwoord op tot hem gerichte vragen, verkLaarde die Minister van Open bare Werken, dat het niet in het algemten belang zou zijn bijzccuierheden mede te deelen omtrent de onderhandelin- gen welke gaande zijn tot herndeuwing van de concessie aan Gravin Carnarvon of over hetgeen de regeering voornemens is te doen. Hij wilde evenmln antwoorden op een tweede vraag, of de Egyptische regeerine zou weigeren verder concessies voor opgra- vingen aan vreemdelingen te geven. Stiiflenienws EEN MOOI SUCCE'S VOOR „B1LDERD1JK". Ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaain organiseerde in het afgeloopen seizoen de Haarlemsche Tooneelvereeniging „Jacob van Lennep" in den Stadsschouwburg een Inter- nationalen TooneelWodstrijd voor dilettanten- tooneelvereenigingen, waaraan door een vijf- tal vereenigingen, te weten: „Varia" te IJmuiden, ,,Door Eendracht Sterk" te den H'aag, „Nticolaas Boets" te Utrecht,, „Bildler- dijk" te Alkmaar en „De Vrijheidsliefde" te Antwerpcn werd deelgenomen. „Bilderdijk" smaakie de voldocning dien len prijs, een gouden medhille en vier honderd gulden, te veroveren, met dte vertolking van De Rechte Lijn", welk stuk den avond v66r den wedstrijd met zooveel succes voor de lo- zers van onze courant werd vertoond. Wij feliciteeren „Bildterdijlc" met dit maoie succes. De 2prijs, em groote vergiuM zilveren t medaillte en twee honderd1 vijftig gulden, werd, roegekend aan „Varia" te IJmuiden met i .Sonna", eveneens van Fabricius; de 3e prijs, een zilveren plaquette en hondlerd gulden, be- haalde „de Vrijheidsliefde" uit Antwerpcn met „Blank en Bruin" door Maresco Mari- sini. De eereprijs, een zilveren liauwerkrans, voor de beste Nederlandsche uitspraak, werd toegekend aan „Door Eendracht Sterk" te den Haag. 'Dte dames mevr F. List-Daalder, uit IJmuiden en mevr. L. Rousselle uit Antwer pcn, ontvingen voor de vertolking van Sonna en van Idia Vletters uit „Blank en Bruin" ieder een verguld' zilveren medlaille als de beste tooneelspeelsters en wel de 2e en le pr. De heer R. Poulissen te Antwerpen bo- haalden als de beste tooneelspelers den len prijs, een zilveren medaille. De heer Cloeck kreeg als zoodanig den 2en prijs, eveneens een1 zilveren' medaille. Voor de best gespeclde bijrollen werden aan de heeren H Lind alhier als Koert Falk in „De Rechte Lijn" en Henk Schregel (Den Haag) als Jan in „De Vrijbuiter" een zilveren medaille toegekend, resp. als eerste en tweede prijswinnaar. De verguld zilveren mediailie voor de beste regie behaalde de heer A. P. Roza van „Varia" te IJmuiden. Alleen1 de Kamer „Ni- colaas Beets" ui'ti Utrecht keerde zondter prij- zen huiswaarts. De jury bestond uit de heeren: L. B. J. Moor, oud-tooneelspeler, J. B. Schuil, too- neelschrijver en journalist, H G. Cannegieter, letterkundige, G. D. Gratama, Directeur van het Frans Hals-Museum, en Dr. J. B. Sche- ners. letterkundige en leenaar in die Nted. Taal Gymnasium. De ui'tslag bewiist. dat .Bildterdiik" succes- vol uit dezen wed'strifd is teruggekeerd' Dit zal zeker en aansporing voor de Kamer zijn om haar leden in die toekomst het beste te ge ven. i ALKMAAKSCHE HUISHOUD- EN 1NDUSTRIESCHOOL. Dezer dagen 'hield1 de Vereeniging Alk- maarsche Huishoudu en Industrieschool hare algemeene leden vwgadtering. Slechts een klein aantal leden was tegenwoordig. De Voorzitter, de heer J. Postma opende met een kort woord dte vergadering. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. De rekening en verantwoording, door de financieele Oomm. in orde bevonden' hadden evenals het jaarverslag over 1923 gedurende 14 dagen voor de leden ter visie gelegen in de school. Het jaarverslag zal den leden worden toegezonden. De toestand der school was niet ongunstig. De dagschool werd bezocht door 156 leerlingen, waarvan 84 uit Alkmaar; de avondschool door 209 leerlingen waarvan 222 uit Alkmaar. 'Even als vorige jaren had uitloting plaats eener obligatie gxoot 500 der 3 pet. leening. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd geen gebruik gemaakt en de voorzitter sloot daama de vergadering. EIGEN FABRIKAAT BRANDKAST. De firma De Heer en Vriesman, die reeds eenigen tijd een smederij annex winkel in ijzerwaren enz. aan net Verdronkenoord heeft, vervaardilgt in haar werkplaats ook brandkasten, waarvan wij' hedenmorgen een exemplaar een kantoorkast gezien heb ben. De kast is zeer fraai afgewerkt en is daardoor het tegengestelde geworden van eeni lomp en plomp meubelstuk, een euvel, waaraan vele brandkasten mank gaan. De kast maakt een soliden indruk; de wan- den zijn circa 9 c.M. dik en mede door de aanbrenging van krijt hetgeen de gewoon- te is is het meubel absoluut brand vrij. De sluiting is eveneens degelijk en betrouwbaar. De geheele af werking getuigt van de be- kwaamheid en die vakkennis der vervaardi- gen, die zich ook toeleggen op de fabricage van 12-voudige brandkasten. TELE FOONO IDS De firma Van Putten en Oortmeijer biedt haar clientele een practische linuen band voor den telefoongids aan. De bevestiging van de gids gcschiedt door deze in het midden geheel open te vouwen en eene dter beide helften onder het koordje door te halen. van 8 April 1924. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet. Koers van heden te Vorige Koers. pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. -2.- pl.m. 2.15 pl.m.2.30 - pl.m.2.4b £C«£la Oloeolx,^,llxmaajr. (Ontvangen per draadlooze telefoon). 000 STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANK.INSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. it t, Resc INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker A and. Furness»Stokvis Aand. Idem 7 Obliig. Jurgens Gew. Aand. A. B.. C. Philips Gloeilampen IgU Wfl INDUSTR. OND. BUITEN Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Bodj on g Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi Si'lau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Seheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd ldiem 7 afgest. Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. .Goudriaan SCHEEPVAART BUITEN Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific "KOI i )Nlj 97»/« 90«Ai 1941/, 128', 1331/, 134 102 3»/i 23 541/, 631/s 60 60'/, 256 V, 2461/, 701/, 1061/, 477 3641/, 188 183 1821', 26«/r 115 429 183H 442V, I43»/, 69 47/s 68 111 82 V, 2021/4 06 V, 1201/, 87 72 122 144»/4 87/j 388/4 I 378^ 72 278/4 998/4 9«/4 343/9 3741/4 292 Vs 441 270 1931/, 129 V, 134 134 531/4 591/, 143 1651/, 475 3o4 1821/, 162 20 1141', 417 181 V, 437 l 144 107 120 121 143Vs 71 3761/, 294 34) 59 V, 142V, 193 V, 193 193 1924-34 129 V, 1291/, 129 V, 1291, 134 134 134 - 102 1021/4 31/4 23 53 53 53 53 63i/» 59 255 1058/, 472 V, 472 '4721/4 473 364 3b3 3631k 1821/, 113-4 - 1811 179-8" 180 179*/4 436-6 437 437H 4361-7 1431/, - 143 68 1 1 1 1 I 82V, - 203 V, 87 88 88 121 V, 122 122 122 8?', 9 138 •33 71 375 V, 376 375 3751/3 293 292 291V, 338 338 270 4711n I'll- vorige koer- 4 pCt., lieden 41/, p' I. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL LotiUet. Berlljn p. biljoen Parljs Brussel Bazel Weenen p. Kr 10.000 Kopenhagen Stockholm Christiania v'orige koers. 11.638/4 0 57 15 67 V, 13.37 V, 4 6.90 0 377/8 44.60 71 10 36.75 Koers op heden om 2.45 11.621/, 0.581/, 15 65 1325 46.95 0.377/g 44.55 71 05 36.80 New- York I Hit? NIET-OFFICIEEL. I 2.68 11.98 V, 2.68- II 85- •v, -95 Afd. Kleeding op Meat.

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 2