Kloosterbalsem AKKEITs I Dp verzachtendte, freeTende en gmewndt eigenschappem van Foster's Zall verdrijven spoedig eczeem, huidschilvering en alle jeukende huidziekten. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per tube 1. De ondraa.glijke jeuk en pijn van admbeien worden onmiddellijk verzacht door aanwen- ding van Foster's Zalf. Inderdaad een pro baat geneesmiddel. Per does f 1.75; per tube 7 1. van den lande te hebben gebruikt. Het verde- re onderzoek zal wel aantoouea wat hiervan waar is. HET SQHOOLVERZUIM. Over 1922 bdoopt per 10.000 schooltijden het aantail geooriootde en ongeooi loofde ver- zunnen voor de verschillende provincies: iNoord-Brabant 349 en 22, totaai 371Gel - derlaad 463 en 19, totaai 482; Zuid-Holland 6u5 en 54, totaai 659; Noord-Holland 562 en 22, totaai 584; Zealand 534 en 40, totaai 574; Utrecht 464 en 20, totaai 484; Fries- land 484 en 20, totaai 504; Overijsel 495 en 15, totaai 509; Groningen 512 en 33, totaai 545; Drcnte 606 en 53, totaai. 659; Limiburg 367 en 38. totaai 405. Zoodat net aantal verzuimen geoorloof- de en ongeoorloofde voor alle scholen in het rijik per 10.000 school tijden bedraagt 509 en 32, totaai 541. Het gezameulij-k aantal schooltijden be- droeg voor alle scholen in het riik 446.779.884, waarvan 22.760.277 geotjrloold en 1.453.314 ongeoorloofd, totaai 24.213.591 ztjn verzuimd. WAARDELOOZE PAKJES. l>c poiiue ie Amsterdam heeft een paar uuL.Ltwit uaiigotioudoi, cue veriCuihciide beuu't- neoot'ii opgehcni. /.ij1 gaven pakjes d, a-s.cmd voor peisonen, in plaatsen waar oj scuippers ntunvoeren. „Toevalllg" hadldea zij geen geld op zak cn vtuegen den scliippers kle.ne bedragen te leen. Daar de pakjes ver- trouwdc adressen bevatten, lieten de schip- pcrs zicli bepraten en gaven kleine bedlragen. Later bleek dat de pakjes niet voor de opge- geven adressen bestemd waren en niets tkti; steenen of ander waardeloos goed bevatten Biji tal' van breaux warcn klachten ingekomen tegen de oplichters. De politie van het bureau Singel is er in geslaagd, op aamvijzing van een der slachtoffers, de beide mannen te arres tee ren. Zij; hebben een bekentenisi afgelegd en bleken nog meer kleine misdrijven op hun lcerfstok te hebben. Zij zullen aan verschil- luide bureaux worden gehoord en dan ter be- schikking van1 de justitie worden gcsteld WAAR HET GELD BLIJFT. Een paar jaar geleden heette het, dat het telefoonverkcer te Batavia den bouw van1 een nieuw;, ru'ime, grootsche centrale op Men- teng oringend noodzakelijk nxaakte. Dies ging men aan het bouwen en er ver- rees een gebouw, dat eenige tonnen gekost moet hebben. Nu blijikt, als gevolg van; de bezuiniging juister: na de bezinn'ing dat het go- bouw heelemaal niet noodig is. Ergo komt er gteten telefoon-centrale in, maar men zaf, om er althans iets mee te doen, er het mijnwezen in ondter dak bren gen. Maar dan is er nog ruimte ever, en1 nu zocht men naar andere diensten om met rnijh- wijzrn de afzondering op Men teng te deelen. (Bat. Nwsbl.) VALSCH'E PAPIEREN. Aneta verneemt, dat de Nederlandsche Consul te Bangkok ontdekt heeft, dat er knoeierijen hebben plaats geliad bij het afge- ven van verklaringen van fngezetensehap te Batavia. Een terstond ingesteld minutieus onderzoek door den secretaris bij den dienst der Emigratie heeft al spoedig geleid tot de arrestatie van een krani, wiens scliuld onom- stootelijk' is komen vast te staan, doordat zijn handschrift herkend werd op die vervalschte verklaringen. Opgemerkt werd, dat dexmder- havige verklaringen zij ode verklanngro van ingezetenschap door geboorte, bij afgifte aan rechthebbenden slechts 1.50 kosten aan zegelgelden, terwijl het onderzoek heeft uit- gewezen, dat zij aan niet-rechthebbenden ver- strekt werden voor 40 h 50 gulden en in Bangkok zelf voor 200 per stuk werden verhandeld. DE GEVGLGEN EENER VERGISSING. Den 18en Januari 1919 werd1 te Buiten- pos: door den aldaax gevestigden notaris een publieke veiling gehouden van een huis en eenige perceelen land. Op den dezer perceelen (5 pondemaat land aan den Parallelweg te Buitenpost) Icwam een twaalftal bordjes binmen en een der bie- ders was de reeds bejaarde M. J. Veenstra, vervener te Auguctinusga, een trouw bezoe- ker van dergelijlke verkoopingen De gebodien sommen liepen vain 2400 tot 4000, doch Veenstra's bordje, het was't; laaiste dat werd afgelezen, liep ei uit met een bod van 6472. Dat gaf een buitengewone verrassing in het verkooplokaal, en Veenstra zelf die ach- ter in de zaal zat, was misschien't meest van alle verrastt, omdat hij zich vergist had bij zijn schrijVen. Hij had n.l. 2472 willen bieden, doch door een1 onvericlaarbare ver- gissing was de eerste 2 een 6 geworden. Veenstra kon het aannemelij'k malcen, dat hij zich wel waarlijk vergist had, doordat hij naast een kameraad zat, die hem zijn in- schrijiving(/ 2492) lad laten zien, waarop Veenstra de opmerking gemaabt had„ik ben er even onder." Veenstra verzoch't daanom van zijn bod ontslagen te worden, maar de notaris die de verkooping hield was integenstelling met 't gevoelen van haast alle aanwezigen niet overtuigd Vc.n de vergissing, en na over- leg met den eigenaar, den heer F. v. d. Meij,, werd geweigerd h^t bord'je ter zijde te leg- gen, zooals anders in dergelijke gevallen ge- bruikelijk is. Een der aanwezigen ried Veenstra om; 500 te bieden boven den premiesdrrijver, maar ook hiervan wilde de verkooper niets we ten. Wel wilde hij 1000 laten vallen van de geboden som, maar hiertoe was Veenstra niet bereid. Toen't proees-verbaal van de proyisioneele veiling voorgelezen werd, heeft Veenstra dit stuk geteekend op aanraden van den aanwe zigen notaris-klerk, niettegenstaande in dat verbaal stond, dat Veenstra als hoogiste bie- der van een bedrag f 6472 de voorloopige iwwijengf aaaoajtfd sou haUan. NafutirWk werd het bod ntet verhoogd, zegt hel „L. N.bld." ook niet biji de finale toewijzing, maar Veenstra, rich beroepende op het teit van zijn vergissing, wedgerde het land in koop te aanvaarden. Op grond van deveiiing-conditien is toen het land herveild, en m Augustus 1919 heeft het opgebracht de som van 3839. l ex goeaaiaking van he. verschil heeft de verkooper toen in januari 1920 beslag doen leggen op een perceei land van Veenstra, dat in Maart 1920 executoriaal werd ver- kocht, met een opbrengst van 3118. Veenstra nam, begrijpelijkerwijze, hiermee geen1 genoegen, en het werd een proces, dat thans voor de Leeuwarder rechtbank is be- slist, en wel in It voordeel van Veenstra, die even wel zelf den afloop van deze pleitzaak niet heeft mogen beleven. Veenstra beriep er zich op, dat het proees- verbaal van den prov. verkoop (op gro'nd waarvan1 de verkooper't beslag op zijn land had doen leggen) onjuiat en valsch was ge- weest, omdat hij geen hoogste bieder was ge- weest, getuige It felt dat hij onmiddellijk had gezegd dat "'t een vergissing was. Nla- dat ae rechtbarik tal van getuigen had ge hoord1 heeft dit college, overeenkomstig de conclusie van den Off. van Just, besiist, dat Veensira in alle opzichten voldoende bewijs had geleverd, dat d'e betreffendc notarieele akte onware mededeelingen bevatto, en dat het beslag op, en de verkooping van't land van Veenstra onreehtmatig was. De verkooper wcTd veroordeeld tot goed- making van de door de parlij-Veeneira gele den scliad'e en tot betaling van de proceskos- ten die aan den kant van Veenstra ruim f 400 bedragen. EEN „ONTDEKT" TESTAMENT. Te Oosterhout is dezer dagen een testa ment „ontdekt". Reeds eenigen tijd deed nl. het raadslid Tak moeite, het in't gemeente archief zich bevindende testament van den Oosterhoutschen weldoener Van Cooth, die daar in het begin der 90er jaren der vorige eeuw overleed, ter inkage te krijgen. Na herhaalde aanvragen is hem dat gelukt. De Tel. had over deze aangelegenheid met den1 heer Tak een1 onderhoucT In het testa- ipent Van Cooth komen eenige merkwaardige bepalingen voor. Het legateert aan de ge meente Oosterhout, benevens aan een vijftal andere Noord-Brabantsche gemeenten (I3re- da is er niet onder vermeld) elk 40.000 en aan tien andere gemeenten, o.a. Etten en Eindhoven, 4000, welke sommen voor on- derwijsdoeleinden, studiebeurzen enz. moe- ten besteed worden, terwijl aan tien jongens uit de gemeente jaarlijka een prijs moet wor den uitgereikt. Een bijzondere bepaling is ook, dat de overledene uitdrukkelijk verlangt, dat van het testament, in den vorm van een boekie, een exemplaar in handen is van ieder raads lid en van iederen ondierwijzer der betrokken gemeenten. In een der jongste raadszittingen heeft de heer Tak dit testament ter sprake gebracht en vragen gesteld over het kapitaal, of het werd uitgevoerd enz. De heer Tak decide mede, dat hij op geen enkel dier vragen een voldoend antwoord heeft gekregen. Ook weet hij niet, of er ooit iets werd uitgekeerd. Men moet, naar pns verder mcdegedeeld werd, zegt de Telegr., dit testament met ver- warren met de bekende L. van Cooth-stich- ting te Breda. Deze v. Cooth is een broer van dien van Oosterhout en in het Ooster- houtsche testament wordt daarvan melding gemaakt met de woprden: „Mijn broer Leo pold heeft een soortgelijke s tien ting gedaan in Breda". VOOR- VREDES- Ds. N. J. C. SCHERMERHORN GESTELD VOOR NOBEL'S PRIJS. ilet Nor.'.k Soda! Anarkistish Forbund, gfweund door het Zweedsche, heeft, meldt „Het Vad.", het Nobekomitb voorgesteld den vredesprijs toe te kennen aani den Neder- landschen anarchist en anti-militarist ds. N. J. C. Schermerhom, voor zijn krachtige agi- tatie voor den wereldvrede. HET ZIEKENiHUIS TE VELSEN. Gistermorgen heeft te Velsen de gunni! plaats gehad van de voormalige tuchtschoo! Er waren vier insdnijvers: le. de Marine- stichting te Haarlem voor 100.000; 2e. M. te Castrici ■■■MM :lsen v« horst, lastg< Stdchting, voor 113.650. Res Wii um voor 111.626; 3e. M J. Vigman te Velsen voor 111,100; 4e. M. J. Klein Schiiphorst, lastgever van de Maria De voormalige tuchtschool wordt dus eigendom der Maria-stichting, die nu, vol- ens het plan, in dat gebouw een nieuw zie- enhuis zal stichten. AAN DEN DOOD ONTSNAPT. De metselaar H. Z. te Hilvarenbeek die op karwei was bij een vischhandelaar in die gemeente, beging de onvoorzichtigheid om, terwijl hij op een steiger stond, eerst met de eene en daarna met de and;ere hand aan een electrische geleiding te raken. Hetzelfde oogenblik kreeg de man den stroom door het lichaam en wrong zich in allerlei bochten. Zijn gelaat begon reeds van kleur te veran- deren ten teeken dat de ongelukkige den dood zeer dicht nabij was. Degenen die het vreese- lijk schouwspel bijwoonden trachtten den stroom af te sluiten doch voor dit gebeurd was slaagde de metselaar er in zich van den draad los te maken. In bewusteloozen toe- stand werd hij opgenomen. BURGEMEESTER VAN VEGHEL. Ernstig sollicitant naar de vacant komen- de betrekking van burgemeester te Veghel is de heer Wintermans, "lid van de Tweede Kamer. ART. 40 VAN HET BEZOLDIGINOS- BESLUIT 1920. De Bond van technische ambtenaren in overheidsdienst en semi-overheidisdienst heeft aan de Tweede Kamer verzocht, te bevorde- ren, dat het wetsontwerp houd'ende wettelij- kc bepalingen betreffenae rechten en ver- iplichtingen van ambtenaren, niet als wet in het Staatsblad wordt opgenomen. 'Naar de meening van adXessant zal de aanneming van dit ontwerp feitelijk hierop neerkomen, dat aan vele Nederlandsche staatsburgers de rijksambtenaren het recht wordt ontnomeni, een beroep te doen op dte bevoegde rechterlijke macht, indien zij zich tot haar wildfen wenden ter zake van ihun aanspraken op hun salarieering, ge- waarborgd bij art. 40 van het Bezoldlgings- bteluii, an avasiuaal ander* soortgelijke ge- waarborgae rechten. De afaeeling Haarlem van den Central en Bond van Nederlandlsch post-, telegaaf- en telefoonpersoneel heeft naar aanleiding van de intrekking van art. 40 van het Bezoldi gingsbesluit het volgende telegram gezon- den aan haar vertegenwoordigers in de cen trale commissie van overleg in ambtenaars- zaken, welke vandaag in vergadering bijeen komt: Afdeeliifg Haarlem adviseert tot eenoogen- blikkelijke aanklacht bij den officier van ju stice inzake intrekking van art. 40 en wel vbbr behandeling wetsontwerp inzake sala- risverlaging in de Tweede Kamer. Laten ons door pirsbericht betreffend^ verschuiven datum salarisvermindering naar October niet van de wijs brengen. Vasthouden is thans meer dan ooit noocfcakelijk. in Uw rug, lendenen of spieren. Pijn door rheumatiek, jicht, podagra, ischias, stram- heid, stijven nek en rheumatische zenuw- pijnen. Probeer eens Akker's Kloosterbalsem. Hij maakt uw spieren leaig, geneest alle ongemakken en lijdfen, die door bovengenoem- de ziekten ontstaan. Neem heden eens een proef. Morgen zijt gij verbaasd en tevreden over die uitwerking er van. Ingezunden stukken (BtuUn verantwoord*lifkfi*ul van de Rtdae- hi De opname in deze rnbrieh bewijat neem zim, dat de Redaetu er mede inetend Mijnheer de Redadieur. Voor het laatst vraag ik nog belcefd plaat- sing voor onderstaand stuk. Bij voorbaat mijn dank. Nu u mij zoo ruimschoots de gelegenheid heeft gegeven mijn gedachten aan u uitoen tc zetten, moet ik u zeggen dlat het mij1 spijit dat u mij niet tot overtuigiiig kan krijgen. Daarom ben ik van iaee er met u over te qindigen, te rncer daar wij met deze voort- gang toch niet in 66n bootje komen. Dat die Kaad en B. en W deze pensioen- storting behandeld hebben en aangenomen, dlat is mij bekend, maar hoe lang daarvoor heeft de Red'acteur daar zijn invloed' al op la ten gelden? Beg rip van joumalistiek heb ik met veel, maar ik geloof dat u mij geleerd heeft wat dit is. Volgens u mag de Redacteur vrijuit de salarissen van het Overhcids person eel naar omlaag trekken, is dit zelfs verplicht, maar een Ambtenaar mag niet aan de financieele der Alkmaarsche Courant komen, want dan raaict hij den Redacteur. Ik heb ook geenzins beweerd dat dte parti- culieren patroons nog niet verlaagd hebben, mijn bewering was dat zij; nu een1 mooi, motief hebben, om nogmaals tot verlaging over te gaan. Dus dat er dan algemeenie- verm'nde- ring komt. die ten slotte bezuurd moet wor- dien d'oor den minder financieel sierken za- fcenman, die is dan de dupe (tevens door dien algemeenen malaise-topstand). U bent er zoo van overtuigd dat de patroons d'it nitet zullen doen. kiikt u maar CT«n naar dte collectieve contracten die er nu voorgelegen wordot en nog voorgelegen zullen worden;. Fficrmcde eindig ik met -nogmaals mijn dank te brengen voor dte vele ruimte aan mij afgestaan, doch wensch er wel even de aam dacht bij u op te vestigen, dat ik door u niet ovcrtirgd ben en dus al mijn schrijven niet vo!d'"ende is weerlegd. W. JUPIJN, Gemeente-Amlbteniaar. (Wij1 hebben de pensioenstorting der ge- meente-ambtenaren eerst besproken nadat Burg, en Weth. daarovrr tot overeenstem- ming waren gekomcn. De plannen van het College werden toen in den aanbied'ingsbrief bekend gemaakt, zoodat wij zc besproken hebben in onze antikelen over de gemeente-begrooting. Wij. hebben dus voor dien tijd daarop geen invloed uitgeoeftend. Wanneer de salarissen van het overbeids- personeel bij het terugloopend getij der algie- mcene bezolding te hoog blijiken, is het zeer zeker onze plicbt mee te werkien die fout te herstellen. Wij zijn thans evenzeer voorstanders van een billijke vermindering der salarissen als wij vroeger voor een rioodzakelijke verhoo- ging waren toen de kaopkrachlt van het geld belangrijk was venninderdl. En aangezjen de Alkmaarsche Courant niet uit het belasftinggeld betaald wordt en de ambtenaar wel, heeft inzender niets met onze courant, maar wij wel wat met zijn salaris te maken. Een algemeene vermindering van; sal aris- sen is al vrijwel tot stand gekomen Zij kon trouwens niet uitblijven, wanneer wij weer tot normale levensverhoudingien te- rug wilden. De slinger van onis eeonomisch leven maakt nu ziin tegenschommeling en alvorens hij •weer in zijn rustpunt komt, was na de alge meene loonsverhooiging een algemeene verla ging onvermijdtelijk. Inzender acht zijn argumenten niet vol doende weerlegd omdat hij niet overtuigd is. Het is natuurlijik mogelijik, dat inzendter niet overtuigd is, terwijl zijn argumenten1 toch voldoende weerlegd zijn. Het is jammer, dat hij' gcmeendl heeft zijn artikelen met dit stuk temoeten beteindigen. Wij willen hem nogmaals gaame veraeke- ren dat hii descewenscht ruimschoots gele genheid krijgt zijn beschouwingen te publi- ceeren en dlat wii de discussde niiet plotseling voor gesloten zullen verklaren Red Allan. Ct.) Aan onze s+adgenooten Het zal u uit de dagbladen bekend zijn, dat 21 en 22 Juni a.s. in Alkmaar de Gewestelijke Uitvoering van alle in Noord'-Holland aan- gesloten vereenigingen (103) bij het Kon. Nte- derl. Gmnastiek-Verbond zal worden gege ven Dat jui8t Alkmaar hitenroor aangewezen werd vindt zijn oorzaak in het jubileum der Alkmaarsche Tumclub „Kracht en Vlugheid", welke 12 September a.s. 50 jaar bestaat en dat van de Gymnastiekvereeniging „de Hal ter", welke Februari 1.1. haar 25-jarig be- staan vierde Het doel van deze uitvoeringen, waaraan m<«r dan 2000 turnsters en turners zullen deelnemen, is de veelzijdigheid der lichame- liijke oefening te dtemonstreeren. 'Zaterdag 21 Juni zullen ook de kinderen der Alkmaarsche Vereenigingen aan onze uit voering' deelnemen. Het verheugt ons te constateeren, dat ons doel thans aller belangstelling heeft. Dat ieder met ons overtuigd is van het groote nut hiervan voor het individu zelf, doch ook voor het geheele volk. Door dte groote eischen, die aan dte geestelijke ontwikkeling gesteld wordten. dreigt het gevaar van over-inspan- ning, wat alken d'oor goed geleide lichame- 1 ij ke oefening kan worden hersteld. Die hier- aan medewCTkt, werkt medte aanden bloei van het land en het nageslacht. We meenen te mogen volstaan met het oor- deel van Burgemeester en Wethouders onzer G^meonte, die zeggen: Naar rnze meening mag dte te houden uit voering als sportdemonstratie aanspraak ma ken op de bijzodtere belangstelling der ge meente, met net oog op dte wijze waarop daar door de lichamelijke oefening wondt be- vcrderd. Maar ook overigens achten wij het van groot belang, dat.een gewestelijke turn- uitvoering als dez, hier wordt gehouden. De. gemeente pehoort1 dan ook naar onze mee ning aan het slagen daarvan mede tewerken, d o"' dleelnrmi'i t in het garantiefondls De Regelings Commissie stelt zich voor, de beide dagen een dusdanige regeling te tref- ften dat dte entrteeprijzen voor niemand een be- zwaar zullten zijn; dat de aan onze in het Spo-ntpark te geven uievoering verbonden feestelijkhedcn1 in het carttrur.1 der stad plaats vinde -Beidte dagen zullen tallooze vrecmdtelingen in onze stad vertoeven. Hiervoor is niet al- lc-on logies noodig, doch zal hun verblijf voor velen direct of indirect van belang zijn. Zoowel voor ons dbd als voor het belang dat velen bij onze uitvoering en.feesten heb ben, meenen wij voor het volgende uw aan- d'aclit te mogen vragen- Het Bonosbestuur steTt aan de regelinjgs- cormnrssie tot eisch dte volledige begrooting van pl.m 4000 door garantie te doen dtek- ken. De Gemeente en het Gewestelijl: Bestuur veiiteendten ons een subsidie, te zamen 750 Bij een eventueel tekort wordt eerst dit be- d'rag aangesproken, daam'a komt die particu- liere garantie waarvan de Gemeente 500 voor haar rekening nam. Rest nog een deelna- ne van 2750. In dte begrooting zijn gij1 dte uiitgaven bedra gen opgenomen', waartegenover gelijke ont- vangsten zullen1 staan, d.v. stedelijke belas- ting, logieskosten door deelnemers voroaf te vergoeden. enz. Het bedrag .waa rvoor inder- dlaad risieo wordt geloopen is daarJ geveer 2000 en hiervan wordt 1000 ver- zekerd tegen regenschade. 7even jaar geleden vormden wij voor dten hier gehouden Oewestelijkcn Tumdlag een garantiefonds, waarvan niets is aangespro ken. Wij zijn er van overtuigd, dlat dit bij ceni'cszina gunstige weersgesteldiheid ook nu niet zal geschieden; toch zijn Wiji verplicht het oarantiefonds te vormen. Oezien het groote nut der llichiamelijke op- voedrng. het niet minder groote materieele belang voor onze gemeentenaren\ vertrouwen wii op uw medewerking te mogen rekenen. On hoowen prijs zullen wij het stellen als u hiervan ziilt willen doen blijiken d'oor dteel- name in het garantiefondls of een vrijwillige Hi'idra w en verzoeken y daarvoor v66r 1 h"ril a. aay het cerretar'aat kennis +e geven. IT vc-memaVkeliilct h'erdteor onze taakl daar hezoek dan niet zullen be- hN>ven te d oen Namens de RegeTincm-Commissie TOH. r. I. XJCTTDEMANi. Voorzit+er POT TUNG. Rerretaris AFLOOP VERKOOPING. Uitslag publieke verkooping, gehoudlen. d'oor notaris Johann W. C. Kroon, te Zuid- scharwoude, op Dinsd'ag 8 April 1924, des avonds 6 uur, in het hotel „de Burg" te Noordsch a nvoude. Voor mej. de wed. C. Komen Kz. en kinde ren: 1. Ben huis en erf aan de Spoorstraat Kooper Kl. Bekker Hz. voor 2060. 2. Een pereeeltje bouwland1, ten zuidten van het vonge. Kooper Th. de Graaf voor f 375. Voor den heer P. Bekker Hz.: 3. Een huis en erf, aan de Raadhuistmurt. Opnehouden op 3105. Ondter Oudkarepel: Boor den heer Alb. de Lange: 4.. Een akker bouwland van Keizelen- berg CI 2 sn.) Kooper P. Bergen; Jz voor 41 per sn. 5. Een dito al'daar (10 sn.) Kooper C. Meiier voor 35 per sn. 6. Een dito aldaar: a de oostihelft (16 sn.) Oogehouden op f 31 per sn.; b. dte westhelft (16 sn.) Kooper J. Bergen Pz. voor 47 per sn. Zetttidin^ev STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Kambangan (thuisr.) vertr. 6 April v. Sa- bang. Karimata (thuisr.) air. 8 April te Gravesend. Salawati vertr. 8 April v. AnM. n. Java. Sumatra arr. 7 April v. Narvik te Emden. Vondel arr. 5 April v. Amst. te Batavia. KON. NED. STB. MIJ. funo arr. 8 April v. Bordeaux te Amsterdam. :uterpe arr. 7 April v. Gyon te Oporto. Minerva arr. 8 Apil v. Amst. te Rott. Satunus vertr. 7 April v. Messina n. Lipari. Zeus arr. 7 April v. Tarragona te Benicarlo. Vulcanus vertr. 8 April v. Rott. n. Oran. KON. HOLL. LLOYD. Montferland vertr. 8 April v. Amst. n Hamb. Salland' vertr 6 April v. B.-Ayres n. Amst. HOLLAND AMERIKA LIJN. Drechtdij'k v. Vancouver n. Rott., arr. 4 Apr te Panama. Edam v. Rott. n. N.-Orlean* arr. 8 April te Bilbao. BfMerdBflt arr. 8 April r. Battteore te Rott. Maasdam, v. Rott. n. N.-Orleans, arr. 6 Apr. te Havana. HOLLAND AUSTRALIE LIJN. IJseldijk (uitr.) arr. 7 April te Antiw. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. Andijk (uitr.) arr. 7 April te Bombay. Bovenkerk arr. 7 April v. Hamb. te Antw Meerkerk arr. 8 April v. B.-Indig te Rott. HOLLAND ZUID AFRIKA LIJN. Klipfontein (thuisr.) vertr. 7 April, v. Kaap- stad. Randfontein vertr. 8 April v. Kaapstad B. Mosselbaai. JAVA CHINA JAPAN LIJN. Tjileboet, v. Batavia n. Japan, arr. 7 April te Cebu. JAVA NEW YORK LIJN. Yang-Tsze v. Batavia n. N.-Yoric arr. 5 Apr. te Boston. Vechtdijk v. N.-York n. Java, vertr. 7 April v. Newport News. KON. PAKETV. MIJ. Hantaan vertr. 5 April v. Singap. n. Batavia KON. WEST IND. MAILD. Amazone vertr. 4 April v. N.-York n. Port- au-Prince. Astrea arr. 5 April v. W -Indie te N.-York. Arcs (uitr.) arr. 7 April te Valparaiso vertr. 7 Havre. Nitekerie (thuisr.) April v. Madtera n. R'hea arr 7 April v. Amst. te Kaap Haiti'. ROTTERD. LLOYD. Oorontalo (thuisr.) vertr. 7 April v. Djeddah Tnsu'.inde arr. 8 April v. Batavia te Rott. Tacatra vertr. 7 April v. Batavia n. Rott. Kawi (thuisr.) vertr. 7 April v. Port Said. Ralembang v. Rangoon n. Hamb. vertr. 7 April v. Port Said. Heli verb". 8 April v. Rott. n. B.-Ayree. STOOMV. MIJ. OCEAAN. Prometheus v. Batavia n. tonden arr 5 April te Port Soudan. Rhexenor v. Japan n. Rott., vertr. 5 April v. Penang. Troilus v. Japan n. Rott., arr. 5 Apnl te Hongikong. ROTTERD. ZUID AMERIKA LIJN. Waaldiik (uitr.) vertr. 7 April1 v. Rio Grande HOLLAND OOST AFRIKA LIJN. Heemslkerk (uitr.) arr. 7 April te P.-Natal. Meliskerk vertr. 6 April v. Tanga n. Zanzi- bar. Salabangka arr. 7 April v. Amst. te Hamb. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Djocja vertr. 6 Apr. v. Freetown n. Sekondee. Hermes (thuisr.) vertr. 7 Apr. v. Freetown. Jaarstroom (uitr.) arr. 6 Apr. te Cassandra. 1 Iselstroom (uitr.) arr. 8 Apr. te Bordeaux HOLLAND OOST AZIE LIJN. Oudekerk (uitr.) arr. 7 April te Genua. 435ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 8 April 2de klasse - 2de lijst. Priizen van 30, 249 36 38- 87 213 232 300 564 579 620 661 677 717 746 786 969 997 1013 1034 1068 1071 1082 1086 1172 1176 1225 1244 1249 1323 1455 1517- 1547 1636 1750 1788 1906 1909 1912 1932 1949 1950 1955 1970 2041 2048 2177 2478 •2760 2845 2935 2939 2970 3008 3019 3200 3367 3407 3450 3494 3656 3558 3618 3685 3722 3806 3807 3856 3862 4055 4128 4129 4144 4154 4277 4302 4321 4470 4516 4590 4593 4639 4713 4752 4767 4861 5035 5087 5181 5234 5247 5326 5385 5556 5577 5593 5648 5697 5707 5708 5713 5723 5757 5759 5841 5916 5986 6053 6071 6137 6387 6389 6418 6437 6453 6646 6701 6754 6783 6794 6874 6883 6892 6974 7019 7052 7107 7197 7269 7270 7293 7309 7363 7366 7496 7629 7651 7676 7705 7794 7912 8048 8063 8093 8133 8209 8288 8320 8412 8440 8456 8465 8469 8559 8642 8728- 8734 8761 8865 8944 8951 9044 9089 9274 9282 9337 9369 9385 9448 9461 9477 9556i 9561 9608 9630 9650 9709 9724 9766 9816 9839 9904 9978 9985 9998 10027 10159 '0195 10200 10227 10259 10284 10310 10362 10390 10406 10417 10422 10465 10494 10583 10619 10628 10664 10747 '0748 10762 10872 10934 10937 10939 10966 10967 11003 11008 11019 11105 11125 11255 11264 11285 11402 11420 1490 11496 11596 11794 11844 11881 11935 11959 11994 12016 12046 12066 2090 12092 12096 12145 12175 12189 '2193 12227 12288 12294 12398 12433 12527 12593 12636 12695 12810 12857 12876 12895 12930 12978 13095 13135 13207 13216 13240 13331 13363 13381 13423 13438 13450 13495 13518 13542 13553 13606 13651 13679 13933 13966 >4042 14157 14203 14261 14285 14331 14378 14423 14427 14437 14482 14494 '4501 14506 14512 14595 14664 14848 14864 14901 14911 14965 15129 15136 15228 15381 15405 15445 15473 16508 15568 15581 15695 15706 157Q8 15733 15745 15780 15826 15838 15853 15871 15901 15915 15947 16061 16087 16093 '6209 16227 16319 16353 16358 16404 '6422 16497 16589 16602 16619 16629 '6804 16806 16844 16942" 16949 16950 '^063 16976 16977 17011 17116 17165 '7188 17239 17330 17385 17412 17435 '7498 17510 17613 17662 17742 17846 '7984 18044 18065 18094 18132 18152 '"133 18197 18276 18300 18353 18361 <M08 18423 18470 18522 18531 18601 18647 18684 18709 18745 18791 18800 18811 18826 18830 18861 18994 19032 19064 19116 19132 19151 19223 19238 19249 19268 19328 19356 19451 19453 10516 1953$ 19540 19547 19582 19583 19641 19716 19850 19931 19947 19961 19995 20061 20068 20109 20115 20120 20304 20316 2035.5 20379 20395 20451 20457 20461 20479 20480 20489 20603 20508 20538 20556 20701 20784 20791 20850 20864 20873 20921 21002 21086 21125 21135 21185 21219 21243 21339 21355 21378 21397 21443 21555 21601 21619 21667 21705 21764 21790 21821 21830 21842 21843 21869 21896 21934 21940 21963 21989 22005 22007 22065 9"W7 22153 22191 22196 22286 22290 72475 22^03 22524 22655 22696 22753 r>766 22811 22822 22861 22878 22899 2de klasse, lste lifst Nte. 200 moet ziin No. 3800. ij n

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 5