^VFJcMi Dr. Hommers Haematogen Vol zit ons atelier Spaander Co. Wekelijksch overzicht C J MIJNHARDT's der genomen beslulten ter zaVe geensztaa was uitgesloten. Wij meenen, dat de door den Minister ge- wenschte wijziging dient te worden aange bracht. Met het oog op de gewenachte gelijk- atelling in salarieering van het personeel aan het Gymnasium en de beide Handelsscholen zal ook de betreffende bepaling in de verorde- ning, regelende o.m. de jaarwedden van het onderwijzend personeel aan de Hoogere Han delsschool en de Handelsdagschool te Alk- maar in overcenstemming met de ter zake verschenen leidraad zijn te brengen (punt C 7). De tweede opmerking bedoelt om de vaste jaarlijksche toelage van /200.— voor den conrector te doen vervallen gedurende den tijd, dat hij met de waarneming van het recto- raat is belast en daarvoor de in genoemde ali- nea bepaalde vergoeding ontvangt. Wij heb- ben geen bezwaar deze wijziging aan te bren gen. Met de derde opmerking zal de speciale re- geling der vergoeding voor waarneming van ae door den rector gegeven uren door reeds aan het Gymnasium verbonden personeel ver vallen. In de plaats hieryan zal de waarne- mer gedurende den tijd der waarneming eene jaarwedde genieten, welke hem ingevoige de verordening toekomt voor het totaal aantal uren, dat hij werkelijk geeft. Tegen deze wij ziging heben wij evenmin bedenking. In ae verordening voor de beide Handelsscholen komt eveneens de bepaling voor. dat bij waarneming der lessen van den airecteur de belooning per lesuur /3.50 bedraagt. Waar de Minister tegen de betrekelijke bepaling van laatstgenoemae verordening geen bezwaar heeft gemaakt en in voorkomende gevallen waarneming in den regel slechts van zeer tij- deliiken aard zal zijn, zouden wij de bepaling in deze verordening veranderd willen laten De adviezen van Curatoren van het Gym nasium en van de Commisaie van toezicht op het M. O. ter zake zullen wij voor U ter in- zage leggen. Kan Uwe Vergadering zich met het voren- staande vereenigen, dan stellen wij haar v66r te nemen de volgende besluiten, volgens de hiermede in overeenstemming gfeformuleerde raadsbesluiten. t UIT LANOtRTTS. 'De heer Joh. B. Visser, werkzaami aan' die kaasfabriek alhier, behaalde j.i Dooderdag het diploma van kaasmaker, afjgegeven dicor de vakschool voor kaasmakens te Hfoorn, on- der leiding van Dr. T. Scheij. UIT SCHAGEN. De heeren Jb. dc Veer alhier en H. Spaans te Kolhorn verwierveni niet alteem op de PaasehterttoonsteTling te Schiagen de lioog- ste bckroning met hun vee, maar ook te Zaan- dam en te Amsterdam viel hun eene zooda- nige onderschcidimg ten deel. UIT,DEN BURG. Te Dan Burg op Texel zullen die zes groo- te lammerenmarkten gehoudlen worden op 19 en 26 Mei en 2, 9, 16 en 23 Junli. Frovinciaal Nieuws UIT HEILOO. Gisteravond heelt het bestuur van de R.K. Kiesvereeniginp „Recht en Plicht" vergaderd ter bespreking van het rapport van de arbi- trage-commissie inzake het bezetten van een zetel in den Raad door den heer H. J. Gielis, wien, zooals bekend is, door de ccmmissie is verzocht zijn ontslag te nemen als zoodanig. Er bleek in het bestuur een meerderheid, die het toch wel wat al te erg vond dat de heer G., die pl.m. 8 maanden zitting heeft, nu moest bedanken. Daarom was te voren No. 5 van de katholieke lijst gepolst (de heer J. Lichthart) ol deze zijn plaats aan deu heer Gielis wilde alstaan en daartoe was hij bereid gevonden. Zijn onze inlichtingen juist, dan zal de heer G. niet bedlanken en zoo lang blijven zitten als de heer Lichthart hier woonachtig blijft of niet komt te overlijden. Zou dit gebeuren, dan zou No. 6 van de lijst, vervolgens 'no. 7 enz. zijn olaats moeten al staan. Natuurlijk moet ook de heer G. hier mede genoegen nemen, doch wij hebben ge- f ronde verwachting, dat er geen veranderuig omt Is het beloop van deze voorstelling z66, dan is het te verwachten dat de „gescheurde trekpot" voor goed gelijmd wordt. De heer Poeze, stoffeerderij enz., Spoor- straat 53, Alkmaar, opent hedenavond, blij- kens een advcrtentie in dit numiner, een filiaal in'deze gemeente, t. w. in het pand Rijks- atraatweg 54. UIT OOSTHUIZEN. Donderdag avond j.l. had ten lokale van den heer C. de Boer alhier een Algemeeue Vergadering plaats, uitgeschreven door het voorloopige Comite tot oprichting eener on- derlinge Brandwaarborg Mij. in deze Ge meente. Er was een flinke opkomst, welke blijk gaf van een goede belangstelling in deze zaak. Voorzitter was de heer H. Rijssen. Deze deelde mede dat de voorloopige Commissic reeds allerle; voorbereidende werkzaamheden heeft gedaan, o.a. het samenstelien van een reglement, hetgeen werd voorgelezen. Verschillende artikelen maakten onderwerp van gesprek uit en werden verschillende vra- gen door de Comite-leden beantwoord. Daarna werd overgegaan tot verkiezin, van een definitief bestuur, dat als volgt wen samengeteld: H. Riisen, P. Dekker, K. Bakker, K. Plas, L. Struik, R. Laan en J. Struving. Alle Hee ren verklaren desgevraagd, hunne benoeming aan te nemen. Voorts deelde de Voorzitter mede dat ge- stemd moet worden voor een Secretaris Boek- houder voor de Mij. Aan de aanplakborden had een oproeping gestaan en hadden zich voor die betrekking 3 sollicitanten aangemeld, n.l. de heeren J. Steert, J. Geuzebroek en P. Dekker. Na stemming bleken op den heer Steert te zipi uitgebracht 30 teramen, op den heer Dek ker 14, op den heer Geuzebroek 9 en 1 bianco, zoodat de heer Steert bij de eerste stemming, reed de volstrekte meerderheid had en alzoo I benoemd was. Hij verklaarde op een desbe- treffende vraag van den Voorzitter deze be noeming te aanvaarden. De heer K. Bakker vroeg nog hoe men aan geld moest komen om de eerste kosten te be- strijden voordat de premien geind zijn. De voorzitter zeide, dienaangaanae reeds een idee te heben, n.l. aan de Nutsspaarbank al hier een renteloos voorschot te vragen, dat zoodra geUen in kas zouden zijn, uitgekeerd zou kunnen worden. Hierna sluiting. UIT VEENHUIZE'N. Waren met het oog cp den' zomertijd de scbooltijden een halt uur verzet, dius van 912 en van 1H3Vs, thans is naar aain- leiding van een verzoekschrift van het mee- rendeel der oudera van de schoolgaandle kin- kercn geheel de oude tijd ingevoertL zoodiat die regeling thans is 9Va12 en 24. NIEDORPER KOOGE. In zijne vergadering te Lutjewinkdl verkoos het bestuur van de Nliwlorpcr Kogge tot se cretaris-penningmeester dte heer J. Spaans te Lu'i'jewinkcl met 6 stemimen. Op den heer A Visser te Nieuwe Niediorper werden 5 stem- mien uitgebracht. Buitcnland. DE UITSLUITINO IN' ENGELAND OPGEHEVEN. De federatie van werkgevera in het sch bouwbedrijf meldt, dat nagenoeg alle leden van den tramsporterbeidersoond te South ampton het werk haddlen hervat en dat, in verband hiermede, de uitsluiting van de le den van dien bond in andere districten is op geheveu. EEN DRAMA BIJ AMIENS. Een boer in de buurt van Amiens, Lam- burelit genaamd, werd Zaterdagnacht wak- ker door het geluid van voetstappen in de woonkamer. Hij riep zijn vrouw, die zich met hem naar beneden haastte. Op de trap kwa- men hen drie gemaskerde mannen tegemoet, die het echtpaar neerschoten. In het achtear- huis sliepen een zoon en dochter. Zii kwa- men op het geluid van de achoien toeloopen, en werden op dezelfde plaats als hun orders door de bandieten overvallcn. De jongen werd met een dolkstoot door het hart ver- moord, terwijl het meisje aan den arm ge- wond werd. Zij viel en hield! zich docd en wist zoo haar leven te redden. Na het geheele huis geplunderd te hebben, wilden de bandieten vertrekken, toen zij op een boercnknecht stoottot, die hen met een hooivork te lijf ging. Hij wist een der schur- ken ettelijke wonden toe te brengen, doch werd ten slotte door dezen ovcrweldigd en in een vijvcr geworpen. Dit redde hem het leven. Toen de roovers vertrokken waren. kroop hij uit het water em koni db buren waarschuwen en hetm eisje helpen. Onmiddcllijk werd een klopjacht op de bandieten gcorganiseerd, doch deze hadden bliikbaar reeds een te grooten voorsprong gjicregen. HET SABOTAOEPROCES TE MAINZ Volgens een B. T. A.-telegram uit Mainz heeft de daar ter stede zitting houdende krijgsraad gister vonnis gewezen in het sa botage- en pionnage-proces, dat dateert uit de maand Mei van het vorig jaar. Het aan tal beklaagden bedroeg dertig, van wie acht voortvluchtig zijn. Een-en-twinxig beklaagden, die ter rechtszitting aanwezig waren, werden veroordeeld 'tot sitraffen, afwiseelcnd tusschen twintig jaren dwangarbeid en een jaar ge- vangenisstrafde twee-en-twintigste werd vrijgesproken. Twee beklaagden werden bij verstek ter dood veroordteeld: de zes anderen tot twintig jaar dwangarbeia. Zonuw-Tablolten 75 ct. Lnxoor-Tablcttcn 60 ct. IIoofdpijn-Tabletten 60 ct. BO Apoth. en Drogisten. Marktberichten ALKMAARSCHE EXPORT-VEILING. ALKMAAR, 18 April. Ini de heden ge- houden veiling werd betaald voor: Kropsla 12.40—/ 19.80 per 100 stuks, Koolrapen 1.30-/ 2.20 per 100 K G., Prei 7.80- 17.40 per 100 bos, Pieteraelie 15.40 23.40 per 100 bos, Peren 0.300.37 per K.O., Rabarber 20—/ 24 p. 100 bos, Raapstelen 5.20—/ 6.70 per 100 bos, Roodte kool 27.80—/ 33.60 per 100 K.G., Radiis 11.50—/ 12.60 per 100 bos, Seldie- rie 1.80—/ 6 per 100 bos, Spinazie 1.25—/ 1.39 per ben, Spruiten 25—/ 43 100 K.O., Uien 4.30—/ 8.20, Worte- f 1.303.10 per 100 K.G., Witlof 0.22f 0.46 per K.G. Handel zeer vlug. BROEK OP LANGLNDIJK, 18 Apr. '24. Wortelen 1.50—/ 3.20j Bieten 5.60- 9.70; Picotaardappelen 1.20—/ 7.70, al- ies p. 100 K.d. Aanvoer 925 K G. Wortelen, 825 K.O. Bietien, 1640 K.G. Pooitaardappelen. ZWAAG, 18 April 1924. Veiling „Ban- gert en Oimstrekeni". BLOEMKPOL 4—/ 15; Spruitkool 12f 15; Rapen 1f 4; Spinazie 21—/ 27 YiWitlof 13—/ 22; Sla 9— 15; Uien 2.803; Kipeieren 5.40 6.20 p. 100 st; Eendeieren 5.20 p. 100 stuks. NDORiD-SCHARJWOUDE, 18 April >24. Grove uien 8.20f 9.40; Drielingen 3.30; Peen 3.30; Rootle kool 38.40; Deensche wiitte 11.2013.80, allies p. 100 K.G, Aanvoer: 3300 K.G. Uien, 500 K.G. Peen, 300 K.G. Roode kool, 71200 K.G. Deensche witte. Huiseigenaren. Laat Uw houtwerk niet verrotten, Uw ijzer niet verroeaten. Verft het tijdig. v.v.v. r Tgdschriften. De Wereldpost van 17 April stoat groo- teodeels in het teeken van het naderentte Paaschfeest. Voornamelijk van de Paasch- ebruiken in Zuid-Amerika zijn verschillende raaie foto's opgenomen. Het blad geeft verdter in woord en beeld een overzicht van de gebeurtenissen bij het bezoek van het Roemeensche koningspaar /ian Paxijs, geeft fraaie kiekem van oud-Gro- Zwafeken en z(] die ljjdende zjjn aan bloedarmoode en zenuwashtigheid vinden in een kraohtig en afdoend geneesmiddel. Alom varkrjjgbaar h f 2.50 per fl. niingsche kleedterdraohten en bevat, als ge- woonlijk, een interessant sportoverzicht en een welverzorgde vrouwen-rubriek. Sport VOETBAL. ,Alcmarla l—B. S. KI (Borgtrhoui.) 't Wordt morgen op het Sportpark een eohte interna(jonale voetbalontmoeting. Hol landBelgiP. De Belgische Sportclub uit Borgerhout (bij Antwerpen) zal n.l. die gast zijm van' Alcmaria. De Belgen zullen hier 11.55 arriveeren. Voor den wedstrijd zullen de ongeslagen Alcmaria-adspiranten zich meten met de adlsp. van Hollandia uit Hoora. De Belgen gaan van hier naar Hoorn, waar zij 2en Paaschdiag tegen Hollandia spelen. Een1 muziekcorps zal mongten die wedstrijd opluisteren. Wij zijn benieuwd of Alcmaria zich tegen de Belgen zal weten staande te houden. NEDERLAND—DUITSCHLAND. Maandag zal ons Ned. Elf tal in het Ste- dion te Amsterdam een zeer belangrijkc ont- moetinig hebben te spelen n.l. tegen In Duitsche elftal. Voor den oorlog hebben wij viifmaal tegen D. gespeeld (3 gew. en twee gelijk). 't vorig jaar speelden wij in Hamburg gelijk tegen een D.-elftal, dat geheel uit Noord- duitsche spelers bestond (1—1). Doch thans heeft de Duitsche V. B. het noodig geoor- deeld inderdaad het sterkste elftal te kiezen, dat hij op de been kan brengen. Reeds lang was het bekend dat in Zuid-Duitschland (v.n.l. Beieren) het beste voetbal uit het ge heele rijk werd gespeeld voornamelijk door de leiding van Engelsche oefenmeesters. Twee clubs hebben zioh in de laatste jaren al bijizomder onderscheiden en dat zijn de ver- eenigingen Neurenberg en Fflrth (beide plaatsen zijn bijna 66n). Behalve den back volgens de laatste berichtcn is 'Miiller uit Hamburg vervangen door zijn 'naam'genoot uit Furth) Miiller uit Hamburg, heeft' men't geheele elftal nu uit dleze beide clubs gokozen. Stuhlfauth (Neurenberg) is de beste dbel- verdediger van Duitschland en 66a der beste van't vasteland. Voor hem spelen zijn club- genoot Kugler en de bovengenoemide Miiller. De middenlinic is zeer stork. Kalb (N.) de spil is een speler van internationale ver- maardfieid, terwijl de vleugelhalfs Schmidt met kleerm&kers en hebben tevens nog 5 thuiswerkers met flinke mime werkplaatsen. (N.) en Hagen (F.) hun sporcn reeds in verschillende Middeleuropeesche internatio nale wedstriiden verdiehd hebben. De voor- hoede bestaat uit de vleugelspelers van Neu renberg en het binmentrio van Furth Auer, Franz, Seiderer, Ascherl en Trdg. Wij vermoeden dat het wetensohappelijke combinatiespel van deze ploeg ons elftal moeilij'ke oogenblikken zal bezorgen. Enthou- siasme onzerzijidls kan hier veel redden. De Duitsche spelers hebben verschillende zware kampioeniswedstrijden achter den rug en dat kon misschien van invloed zijn op hun spel. 't Belooft in elk geval een fraaie kamp te worden. De uitslag zal een verrassing zijn, dat gelooven wij stellig. Ons elftal zal be- paald het beste geven wat het kan. De Engelsche Corinthians, die Dinsdag in den Haag spelen, verlorem gisteren in Ham burg met 3—0. KORFBAL. De lste ronde voor de zilveren N. H. K B. korf wo/dt len Paaschdag gespeeld. Hiervoor moet K V. K. V. I naar K. Z. II (Koog-Zaan- dijk). Reedls meerdere malen hebben beide 12-tol- len elkander ontmoet, waarin de Alkmaafders meestal zegevierden. Ook nu gelooven we wel dat ze zullen winnen. Voor den 2en Paaschdag luidt het pro- gramma: Advendo I (Haarlem) K. V. K. V. I (vr ien dsch appeli jk). Advendo II (Haarlem) K V. K. V. II (vr iendschappel ijk) Het derde speelt in Hoorn voor de compe- titie tegen Velocitas II. Ingezonden stnkken Mijnheer de Hoofdredacteur, Als een kleine toelichting op het ingezon- dene onder „tractor-tram" in Uw blad van gisteren zag ik gaarne het onderstaande ge- plaatst: le. Genoemd dienstrooster is niet inge voerd een of twee weken terug, maar dateert reeds van 13 Februari 1924. 2e. Werd bovendien gerust of geschaft van 9 uur tot 9.40 v.m. en van 9 tot 9.50 n.m. ook al stond zulks niet op het rooster ver- meld.' 3c. Met Ingang van 15 dezer is de dienst gewijzigd en zijn in de middaguren tusschen 12en 1 uur een paar trams uitgevallen, ten- einde het personeel in de gelegenheid te stel len in dat uur het middagmaar te gebruiken. Dit was het resulteat van eene oespreking tusschen de Directie en B. en W. van Alk maar, zoodat ook dit college wel degelijk medegewerkt heeft tot verbetering. Men heeft mij heusch wel meer dan drie maal gevraagd op minder vriendelijken toon of de Directie wel in weteoschap was gesteld i jaren blijft de uitzending van akke leerlmgen der Chr. Scho- met het veranderde denstrooster, waarop fk het „hoe" en „waarom" wel degelijk uiteen heb gezet, toen men mij voor de 4e maal nog eens die vraag stelde, en dat ik daar geen nota van nam, zal toch niemand bevreemden. Voor wat de chauffeurs betreft, die hebben alleen hun tractor te onderhouaen, hetgeen een tijd vordert van pl.m. a 1 Uur per dag. De rest van de bijkomende werkzaamheden in het dienstrooster vermeld, betreft de con- ducteurs. Er is niemand, ook de Directie niet, die wil ontkennen dat de diensttijd lang is. De dienst is echter meer vervelend dan zwaar. Een machinist van een stoomtram die 10 en 14 uur per dag zonder schafttijd werk, heeft het veel zwaarder dan een chauffeur van de Stadstram, die 15 uren dienst per dag doet. En waar heeft men na 4 dag en een vrijen dag? Het tramwegreglement (ab. niet o onze tram van toepassing) spreekt van 5 vrije dagen in het jaar. V66r 13 Februari 1924 reden de chauf feurs ook den geheelen dag zonder schafttijd, maar toen hadden ze dit zoo onder elkaar geregeld. Voor wat dat zenuwziek en afgebeuld wor den betreft, ach de chauffeur heeft prachtig tijd om te lezen, ik ken er een die in de rustpoozen schoenen zat te lappen in de tractor, en waarom ook niet?, en temand dit op zijn vrije dagen bij zijn broer in dienst was. Laat men dus met overdrijven. Op deze kwestie wensch ik niet meer terug te komen. U Mijnheer de Hoofdredacteur beleefd dank. Hoogachtend, R. VISSER. Alkmaar, 19 April 1924. ONZE NIEUWE UITZENDING. Sedert enkele lichamelijke zwakke leerlmgen len in de groote steden door tusschenkomst van „Vacantie Buiten" vrijwel stationair. Ja, zelfs is een teruggang bij vroeger vergeleken te constateeren. Voornamelijk moet dit wel worden toege- schreven aan de krachtige werkzaamheid der neutrale vereeniging, genaamd „Centra!e Commissie voor Kinderuitzending", die door haar plaatselijke Comite's beslag heeft weten te leggeh", die door haar plaatselijke Comi te's beslag heeft weten te leggen, ook op vele Christelijke gezinnen, die vroeger hun huis voor de kindefen van „Vacantie Buiten" heb ben opengesteld. Het Bestuur van laatstgenoemde Vereeni ging heeft overwogen, wat zou kunnen daan worden om de belangstelling in werk ddr uitzending van lecrlingen van Chris telijke Scholen in Christelijke gezinnen te ver- levendigen. Het heeft het plan beraamd een algemeene vergadering te houden te Utrecht op Vrijdag 25 April's morgens 11 uur in het gebouw voor K. en W. met alle belangstellen- aen en vrienden, ten einde te overwegen, wat in dezen gedaan kan worden, om aan vele aan vragen om uitzending in meerdere mate te kunnen voldoen, dan de laatste jaren moge- lijk is geweest. Van te voren is het plan van een e samenkomst voorgelegd aan hen, die tot usver in dit werk telangstelling hebben ge- toond, ten einde te vernemen, of er voldoende sympathie voor zulk een algemeene vergade ring bestond. Toen dit wel net geval bleek te zijn, werd tot deze vergadering besloten. De overweging, dat jaarlijks meer dan 300 kin- deren, wier ouders bij on9 aanvrage hebben gedaan voor uitzending naar Christelijke ge zinnen, moeten wordea teleurgesteld en vele hiervan plaatsing moeten zoelcen in neutrale Vacantie-Kolonies, noopt ons door vriendelij- ke tusschenkomst der Christelijke Pers de aandacht van het Christelijk publiek op bo- vengenoemde vergadering te vestigen, opdat door veler belangtelling en medewerking de Vereeniging „Vacantie Buiten'' beter dan de laatste jaren mogelijk was aan haar doel moge beantwoorden. Het Bestuur van „Vacantie Buiten" J. TH. R. SCHREUDER, Voorz G. MUljS. le Secretaris. le Hugo de Grootstr. 8, Amsterdam Mijnheer de Redacteur. De haarden van 'besmetting der huisindus- trie ttrckken aller aandlacht, niemianidl heeft er in Alkmaar bij sti'lgestoan!, diat wiamneer hij zijn pak lieft miaken, er kans1 was op besimJeit- Icrstens is de properheid der AJkmaarsche kleermakers ten zeerste daardoor aangetast en tweedens zou, wanneer dit werkelijk zoo is, zooals een firma hier ter stede annon- ceert, de huisindustrie (Ideermakerij) ten doode zijn opgeschreven, want niets is meer van belang voor't volk in't algemeen geen kans te loopen besmet te worden. Ik ben er eens op uit geweest om te weten te komen: hoe werkt hier de kleennakenj (huisindustrie) in't algemeen. Er zijn twee categorien, de eerste is de kleine eigen patroons die hetziji met 1 of 2 meciits of zoon thuis hun beroep uitoefenen, overal zijn, hetzij boven op voorkamer of zol- dergelegeuheden om te werken. tweede groep is diie van die knechts, die eigenlijk eigen baas genoemd kunnen wor den, maar meer, hetzij voor 6en, hetziji voor twee patroons in de stad werken. Wanneer een manufacturier b.v. een cos- tuum verkoopt, dan wordt het bij dergelijke thuis werkende knechts gemaakt, die het; wanneer't gereed is, afleveren aan den des- betreffenden patroon. Alle deze die ik bezocht, hebben ateliers, sommlgen zelfs heele groote. Ik zie dan ook met verlangen het rapport van den Gezondheidsdienst tegemoet, (want de overheid moet toch waken voor onze ge- zondheid en ons welzijn), hoe die over deze huisindustrie (kleermakers) hier in Alkmaar denken. Met vriendelijken dank voor de plaatsing. DIXI. Zettjjj dingOH 9TOOMVAARTLIJNEN. STV. MIJ. NEDERLAND. Baili (uitr.) vertr. 16 Apr. v. Belawani. Gelebes (uitr.) vertr. 15 Apr. v. SiinigaF Prins Der Nederlanden (uitr.) vertr. 16 Apr. v. Belawan. Rindo (thuisr.) ianr. 16 Apr. te Ocilombo. KON. NED. STB. MIJ. Achilles vertr. 17 Apr. v. Caltlaoia a Messi na. Amor vertr. 17 Apr. v. Tarragona a. Gandia. Ceres, v. Oonstaaza n. Ainst., arr. 17 Apr. te Smyrna. Ariadne arr. 18 Apr. v. Trtest te A'diam. Erato arr. 19 Apr. v. Stettin te A'dam. Juno vertr. 18 Apr. v. Rote. n. de Midd. Zee. Miercuriius arr. 17 Apr. v. Aimst. te Hamib. Neptunus vertr. 17 Apr. v. Alicante n. Vinat- ros. Nero vertr. 17 Apr. v. Gothenburg n. Aimst. Oberen vertr. 16 Apr. v. Nauplia n. Volo. Pollux vertr. 18 Aipr. v. A'diam n. Gibraltar. Theseus arr. 17 Apr. v. Arnst. te Passages. Ulysses arr. 18 April v. A'dlaimi te Rloitt. Venus vertr. 17 Apr. v. Algiers n. Almst. HOLL. AMERIKA UJN. Dffinteldijk airi. 16 Apr. v. Rott. te Portland, O. Grootendiijk arr. 18 Apr. v. Nete-York te Rote. KON. WEST-IND. MAILD. Amiersfoort vertr. 17 Apr. v. Akiam n. Chili. Ares arr. 16 Apr. v. Valparaiso te Coquim- bo. Orynssen vertr. 18 Apr. v. A'diam' o. West- Indi€. HOLL. AMERIKA UJN. Kinderdliik, v. Vancouver n. Rlote., arr. 15 Apr. te Panama. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Samtarinida (thuisr.) vertr. 17 Apr. v. Port Said. KON. HOLL. LLOYD. Eemland (uitr.) arr. 17 Apr. tie Leixoes. HOLL. AUSTRALIi UJN. Abbekerk (uitr.) arr. 16 Apr. te rnemtanttle. Alderamtin (thuisr.) vertr. 17 Apr. v. Vladi- vostock. ROTTERD. ZUID-AMERIKA UJN. Alchitoa vertr. 18 Apr. v. Haimb. n. Aintw. HOLL. OOST-AZIe UJN. Westerdijk arr. 18 Apr. v. Rott. te A'diam. HOLL. OOST-AFRJKA UJN. Enggano (thuis.) arr. 16 Apr. te Antw. HOLL. WEST-AFRIKA UJN. Albireo vertr. 18 Apr. v. A'dam n. West- Atrika. JAVA BENOALEN UJN. Java, v. Calcutta n. Java, art". 16 Apr. te Belawan. -f $i STV. MIJOCEAAN. Lumaeus, v. Japan n. Rote., arr. 15 Apr. te Tientsin. Keelung, v. Japan n. Rott., arr. 17 Apr. te London. Palamedi arr. 18 Apr. v. Java te A'dam. Prometheus, v. Batoivia n. Loniden, vertr. 16 Apr. v. Marseille. Rnexenor, v. Japan n. Rott., arr. 16 Apr. te Perilm. Troilus, v. Japan n. Rote., vertr. 15 Apr. v. Singapore. HOLL BRITSCH-INDlUJN. Bovenkeik vertr. 18 Apr. v. Rott. n. Br.- Ind'i€. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, yerstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet. i i i i in Aanbevelend, BuUm verantwoordefykhoid van de Redac ts De apaame in deze mbriek bewijgt zim, dai de Redaede er mede instead NOG EENS DE TRAGTORTRAM. FONDSEN. 12 Apr. IA Apr. 6 obi. N.W.S. 1000 1922 A 5 idem 1000 *18 AH idem 1000 '16 AH idem 1000 '17 4 Idem 1QOO '16 6 O.Iud. 1000 '19 5 idem 1000 '15 5 M idem 1000 '16 5 idem 1000 '17 Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Maatij Philip* Gloei'.amp Comm. Studebaker Comm. Steel Compania M. Arg Cult My. VorstenL Handelsver. A'dam J*va»ohe Cult Dordtaoho Petr. gew. Gecons. Holl. Cfto. KoninklUke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjedi Holl. Am. LUn Jar a China Jap. Lyp Ned. Scheepv. Unle Deli Batarla Tab Deli Maaty. S coomb ah 5H obi. Holl. Spoor 1922. 554 obi. Staateapoar 1922 •South. Pacifie Union Paeifio Prokmflati* 97 36 851/n 81 78 Vi 96H/H 92^ 88 V* 88 v4 1927/g 1281/, 131 Va 2601/, 96»/, 104V, 180 480 350 183 442 363 143 202«/t 84 Va 120Va 3381h 383i/a 2881/4 90 Vi Wfu 97 '/w 141 5 97Vi« 85Vi« 84a/, 80i5/14 777/8 9n V, 92 v, 88 i/, 8'i/j 193a/. 129 il 133 265 93V, 103 251/, 181i/, 480 356 1971/, 444 i/b 363 !40i/| 202 85 99 120l/i 336l/i 385 289l/a 901/, 907/n 967/, 142 5 15 Apr. 991/e 85 85 801/, 77i 96«/i, 92 88 88 1911/, 129 V, 132a/, 268 90«/a 102'/, 180 4751/, 3531/, 421 208 V, 4431/, 370 142 203 85»/a 1211/4 331 382Va 285 90^ 91 141 4»/, 16 Apr. 97i„ 85 V, 85i/, 80S/a 77a/, 961„ 92 B8i/g 88 lg 1921'A, 1291/, 133 s/8 270 921/, 1037/g 248/, 1811,, 480a/, 350 418 2018/, 4401/, 3631/, 1397/8 I"* 85li, 121V. 331 382 285 891/, 89 V, 141* 4'/a 17 Apr. 97Vs 86 8 5 80s;, 77'/,, 96 v, 91 a/, 88 88 1951/, 1311/a 1341/, 273 93* 105 25 184 489* 360l/, 422 204 4431/, 367 MH/a 206 85* 122 334* 384* 288* 90 90* 97* 142 4* 4.

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 10