Life m mm. ill Dag-Dienstbode. Noodhulp. nette meisjes Strijksters en meisjes. 10.000 Garantie op elk stuk! schilders Boerenknecht, Gevraagd een jongen Pension aangeboden dagmeisje, Zakkenstoppers of -Stopsters Sneeuwklokken. De Scheikundige neemt een proef om zeker te zijn dat geen vrije alkali aanwe- zig is, die het goed aantast. Dagelijks worden proeven genomen waardoor de vol- komen zuiverheid van Sunlight Zeep gewaar- borgd is. Elke Sunlight "waschdag wordt gesteund door bekwame scheikundigen. Zij dragen zorg dat elk stuk Sunlight Zeep beantwoordt aan de hooge eischen die de Lever's Zeep Maatschappij aan haar producten stelt. Alle proeven die deze scheikundigen verrichten, hebben slechts een doel - den waschdag lichterte maken voor U en voor het waschgoed. Indien U de beste zeep gebruikt, zal Uw werk het gemak- kelijkst zijn. De scheikundigen zorgen, dat Sunlight Zeep de beste zeep ter wereld is. Zij zorgen dat Sunlight een zuiver en krachtig schuim geeft, dat het vuil zachtjes losmaakt. Hierdoor is hard wrijven overbodig. Haal de zeep zachtjes over het vochtige goed, laat het weeken en spoel daarna uit E6n stuk (vier in een pak) kost slechts 11 Vi cent Vraagt ons aantrekkelyk geschenkenalbum! Russische les, Gezellig tehuis onze ttiennedte betuigwt wij otiz«i hartelijken dank aan alien die blij- ken van belangstelling gaven bii ons 25-jarig huwelijk. D. D'UIJN. J. DUIJN1—WOLTHUIS. Schoori. Den 3en Mei a.s. hopen geachte Broedter en Zuster CORN EL IS VIS en AAFJE VISVAN TWUIJVER, te Limmen, hunne 50-jarige echt- vereeniging te herdeniken A ROMMEL—VIS. J. F. ROMMEL. Castricum, Sonnevanck, 22 April 1924. V e r 1 o o f d: MARTHA DEUS en EBBO VAN DER HORST. Vlaardingen, N. Kerkstraat 24. Alkmiaar, Langestraat 21 Getrouwdi: Th. KLAVER en W. v. WIJK, die, mede narnens wederzijdsche fa- milie, hartelijk dank zeggen voor dte vele blijken van belangstelling Heiloo, 19 April 1924. G e b o r e ni: DIRK, Zoon van ALBERT BAAS en GEESJE HOOGEVEEN. Alkmaar, 22 April 1924. Oudegracht 15. Nog treurende over het ver- lies van ons jongste dochter- tje, trof ons wederom een zware slag door het overlij den van ons dochtertje AFRA, in deo aanvalligen leeftijd van bijna vijf jaar. Haar diepbedroefde ouders: S. BIJMAN. G. A. BIJ MAN— BARKER. Rustenburg, 22 April '24. dankbetuiging. Hiermede onzen hartelijken dlank voor de vele blijken van belangstel ling bij ons 25-jarig huwelijk onder- vonden. F. POSCII. G. POSCH—KOSTER. Zuid- en Noord-schermer. Gevraagd nette Mevrouw TRUOST, Emmastr. 83. GEVRAAGD voor direct GRENSSTRAAT 8 beneden. Voor direct gevraagd, bij J. DE WINTER, Hofstraat. Aan de inrichting van S. KROM, Schennerweg, kunnen worden ge- plaatst STRIJKSTERS en MEIS JES die daarvoor opgeleid wen- schen te wondien, teven® meisjes voor inpak- en mangelafdeeling. Aanbiedingen aan de inrichting, na 6 uur Schennerweg 34. Ondergeteekenden betuigen hun hartelyken dank voor de vele be langstelling bij de geboorte van hun Zoon ondervonden. Jb. DE BOER Cz. M. E. DE BOER—Blaadboeb. Stompetoren, 22 April 1924. Voor direct gevraagd een net niet beneden 18 jaar en zelfstan- dig kunnende werken. VeSTERWEO 49. Aanmelden tusschen 78 n.in. en keeper van Borgerhout, toonden zich ter dege voor hun taak berekend. Mulders ge- ra&kte «tl spoedig a&rdiig ing^speeld, met een uitstekend schot, steide hij de B.-keeper op de proef om dezen even daarna met een onhoudbaar schot te passeeren. Uit een voorzet van Reitsma doelpuette hij meens, daardoor den stand op 20 brengende. De Belgen toonden zich enthousiaste tegenstan- ders. Hun uitstekende keeper hield verder E'llCS. De Alcmaria middenlinie weerdte zich kra- nig en de B.-rechterwing had1 het tegen D. Roozendaal heel moeilijk. Na de pauze werkten die Belgen er krach- tig aan om den achterstand te verkleinen en toen Alcmaria even' verslapte wisten zij door twee heel goede goals den. stand' gelijk te maken. Toen kwam Alcmaria weer op dreef en toen D. Zweeddjk heel goed naar Reitsma terugspeelde, gat deze met een har den schuiver den B-keeper geen kans. (3 De Belgen. kregen nog een kans om gelijk te maken, doch faalden. Mulders maakte nog met een pracbt kopbal uit een voorzet van rechts een vierde goal, doch wegens buiten- spel werd dit punt niet toegekend. Een paar malen redde de B.-keeper schitterend. Het einde van dezen sportieven wedstrijd bracht alzoo een 3—2 overwinning. De Sportclub uit Borgerhout heeft een goeden indruk achtergelaten. 't Elftal is on- geveer van dte kracht van Alcmaria en be- staat uit jomge, enthousiaste spelers. Kee per en backs waren uitstekend. De midden linie was voldoende en na dte rust trad van' de vooriioede vooral de linkerwing op den voorgrond. Het- samenspel werd te ver door- gevoerd en't schieten was matig. 't Alcma ria elftal heeft goed gespeeld. Vooral de middenlinie was uitstekend. Het kopwerk van Porsius was heel goed en D. Roozendaal was weer een opvallende linkshalf. v. Willigen deed goed werk. V6or paste Mulders zich uitstekend aan, hij heeft een uitstekende partij gespeeld; zijn schieten was goed; meermalen ook zijn spelverdee- ling. Links vlotte het spel iets beter dan rechts. Vele aanvallen van beidte voorhoeden gingen door buitenspel verloren. D« Belgen waren ten zeerste tevrodnn gevraagd bij D. BALDER Dz., Achterdam. Eenige bekwame gevraagd tegen flink loon bij J. LANGENBERO, Luttik-Oudorp 24 Voor terstond gevraagd P. G., goed kunneDde melken, bjj N. BLOKKER, Dorregeest, gem. Uitgeest. Gevraagd1 een flinke Aanbiedingen: SPOORSTR. 8. niet boven 15 jaar, voor licht kan- toorwerk en boodschappeu te doen. Aanmeldi'ng 's avonds na 7 uur. N.V. ELECTROLUX, Langestraat D 78, Alkmaar. HEER vraagt liefst van Rus. Conditifen br. fr. bur. dezer courant oodter letter V 85. aangeboden aan 1 of 2 nette dames of heeren., desgewenscht met gebruik yan piano, tegen een vergoeding van 60 p. p. p. maand. Br. onder letter W 86, bur. van dit blad. ongeveer half Mei te Alkmaar. Brieven ouder U 84, bureau van dit blad. TE KOOP: Te bevragen bjj J. WORE, Heer- Hngowaard, Zuid. over de echt sportieve ontmoeting. Scheddsrechtex Vas Dias had een niet te moeilijke taak, die hij: goed vervuldle. DE INTERNATIONALE ONTMOETING (Van .onzen specialen verslaggevea.) DuUschland winl mei 1—0. Wat het vertoondte spel betreft, is de Inter nationale wedstrijd op Tweeden Paaschdag in het Stadion gehouden, er teteo geworden van groote teleurstelluig. Voor dte eerste maal in langen tijd zagen wij op die onoverdekte tribune groote open plekken, een bewijs, dat de belangstelling dalemde is en dat kan ons niet verwonderen. Wanneer in een internationale ontmoeting een; spel wordt gegeven als den laatsten tijd, bedenkt zelfs de grootste voetealentliousiast zich wel tweemaal, voor hij, vier, vijf of zes gulden uitgeeft voor een zitplaais. Dat kan in deze tijden niet rneer. Omhoog met de spel- kwaliteit, ornlaag met de prijzen, dit ziji het parool voor de toekomst. In Amsterdam zelf heerschte weer een enorme Paaschdrukte. hi het Stadion was het gezellig. Het Alkmaarsche R. K. Muziek- corps St. Louis maakte, gekleed in de nieuwe uniformen een kranigen indruk en door.goede miuiziek, uitgevoerd ondter leidimg van den directeur, den heer Willy Kohl-er hleef er een vroolijke stemming. Van verschillende zijden werd belangstellend naar dit f linke jongtens- corps geinformeerd Ongeveer half dine kwamen de Duitschers (zwart-wit) ond'er aanvoering van. Seiderer in't veld, begroet met: „Deutschlaod, D. iiber at les". Het Wi'lhdmus kiionk direct daarna voor Denis en de zijmen. Beidte elftal- len werden met luid applaus welkom ge- heeten. Na veel' gekiek eni gefilm liet scheidls- rechter Herren uit Zwitserland tossen. Dc volgende elftallen bonden daanna den strijd aan. Duitschland: Stuhlfauth, Muller en Kugler, Hagen,, Kalb en Schmidt; Auer, Franz, Seiderer, Trag en Ascherl. Nederland: de Boer, Denis en Tetzner, Leftevre, van Linge en Krom, Groosjohan, Konings, Pijl, Sigmond en de Natrix In het begin leek het er op of wij een mooie spannende intemationale te zien zouden krij- gen, tnaaf al spoedig zakte het spelpeil heel bedenkelijk. Vooral in de tweede helft was er heel weinig aan en een aantal bezoekeis gin gen reeds voor heit einde been-. Vermeld zij earst dat de Duitschers bun- eenige doelpunt op vrij gelukkige wijize maakten na 17 muiu- ten spelen. Hans Tetzner, in't midden van 't veld staande, plaatste een op hem terugge- speelden bal jammerlijk in de richting van eigen doel, waar de Duitsche linkerwing ge- legenheid kxeeg op te brengen. Aslierl zette kranig voor, de Boer steide zich verkeeird' op en was net te laat om Auer te beletteo den bal biji den versten paal in't doel te loopen. Wat in de voornaamste plaats het volgen van het spei zoo weinig interessant maakte was, d'at de Duitschers soms heel aardig door kort samenspel aanvielen-, maar er zelden toe koniden komen hun aanvallen' af te weaken, want niet minder d!an 28 miaal bepetn zij op onnoozele wijze in. de door onze verdediging opgezette buitenspelval. De Duitschers gaven hierdoor blijk van de tactiek van't spel een sober begrip te hebben. Opnieuw is gisteren gebleken, dat een elftal, waar zoo hoog van opgehemeld is, bijna altijd moet tegenvallen. Wij zouden. te zien krijgen het beste van het zoo hoog geroemde Middeleuropeesche voet- bal, doch wij zijn hierin bepaald teleurge- steld. De Duitsche verdediging was heel goed. Stuhlfauth toonde zich een bekwaaoi doekniam. Zeer vast in't opvangen. Hiji leek ons zeer moeilijik te passeeren, De backs wa ren goed, doch hun taak werd: door 'iti spel van ooze voorboedte wel vergemakkelijkt. Voor een werkeliik intemationale voorhoede lijkea zij ons wel te passeeren. In de Duit sche middenlinie was Schmidt (linkshalf) de ster. Hij: had1 voorall voor die rust onze rech- terWing volkomen in bedwaaig en wist ook in izeer moeilijke oogenhlikken, den bal nog weer goed te plaatsen. De zoo hooggeroemdle Kailb sltel'de ons te Iteur. Zijn spel is te zwaar en te log. Hij verplaatste zich moeilijk. Hij deed ook wel nuttig werk, doch het was ons onmogelijk in hem Duitschlands beste spil fe zien. Hagen was goed1, zondter uit te blinken. De combinatie tusschen middenlinie en voorhoede en bij de voorhoede onderling was goed, jnaar het samenspel werd zelden besloten met eeni goed1 schot. De vleugelspe- lers voldeden w«l. Saidwar i* een flink go- bouwde midvoor. Franz is te zwaar en te dik. Trag stond't meest van alien buitenspel. Ons elftal heeft een weinig verheffende in druk gemaakt. Alleen de middenlinie heeft vriji goed werk gedaan. v. Linge was voor de rust zelfs schitterend. Leftevre verdedigde prachtig, doch schoot in't voeden der voor hoede meermalen te kort. Krom was zwakjes. de Boer is een goede keeper, maar geen doel- verdediger van intemationale kracht. De Bie en Stuhlfauth staan een klasse booger. Denis was heel goed doch niet zooals tegen Belgie. Tetzner drong weer ver op, maar hij paste de buitenspel tactiek prachtig toe. Onze voorhoede was Diets. Groosjohan werkte heel hard, doch zonder steun. Pijl en Konigs faalden volkomen en de combinatie Sigmond—de Natrix begon goed;, doch zakte er af. De Nlaitrix kreeg ook thane weer veel te weinig te doen. Zou het ons elftal a.s. Zondag in Antwer- pen tegen Belgie eens mogen gelukken een beteren indruk te maken? Maar dan dient er toch werkelijk eens met begrip en overleg gewerkt te worden. Een woiord' van hulde aan sdheidsrediiter Herren. Zelf een echte sportsman volgde hij het spel prachtig en zijn kijk op buitenspel was uitmuntend Voor ons een groot geluk. Zooals hij gisteren zijn taak verrichtte, was hij een1 der beste scheidsrechters, die wij ooit zagen. KORFBAL. K. Z. II (Koog-ZaandijkK. V. K. V. I 33 (om den zilveren N. H. K. B. korf). Men schrijft ons: Deze wedstrijd werd den len Paaschdag gespeeld oncler leiding van scheidsrechter Kaan. A1 dadelijk na den aanvang bleek dat K. V. K. V. de sterkste is en het eerste kwar- tier werd de korf van de Koogers geducht bewerkt, hetgeen als gevolg had dat v. Zon- neveld met twee fraaie schoten voor een 2—0 voorsprong zorgde. Na de wisseling een al- geheele ommekeer, zoowel het middenvak als de aanval waren er totaal uit, de verdediging wist nog langen tijd stand te houden, doch kon v66r rust niet rneer verhinderen dat K. Z. er 21 van maakte. Ook na de rust een zelfde vertooning, vlak onder den paal maakte K. Z. dan gelijk. Het einde was zeer sensationeel, ongeveer vijf minuten voor tijd maakte een K. Z.-heer er 32 van en de Alkmaarders achtten zich reeds geslagen, doch Tuyn dacht er niet zoo over en schoot in de laatste minuut den gelijkmaker nog in de mand. Daar de bezoekende vereeniging zich door een gelijk spel in de volgende ron de plaatste, moest K. V. K. V. I nu met B. E. P. 1 en de winnaar van R. O. D. A.—Z. K. V. een halve competitie spelen op onzijdig ter- rein. Advendo IK. V. K. I 13 (vriend- schappelijk). Advendo IIK. V. K. V. II 41 (vnend- schappelijk). De jaarlijksche ontmoetingen tusschen de Haarlemmers en Alkmaarders, welke den 2en Paaschdag gespeeld zijn, behooren thans weer tot het verleden. Als immer werden ook deze weer zeer vriendschappelijk gespeeld. De overwinning van K. V. I op de le klasser Advendo zal wel niemand verwacht hebben, alweer een duidelijk bewijs dat K. V. K. V. I wel in een hoogere afdeeling thuis hoort. Het was een uitstekend gespeelde wedstrijd, waarin vooral de Gebrs. Blikslager met hun zuster een partij korfbal demonstreerden, waarvan nog veel te leeren viel voor de Alkmaarders. Met rust was de stand 10 voor K. V. door een mooi doelpunt van v. Zonneveld, spoedig na den aanvang gemaakt. Na de rust eenige verwoede aanvallen van Adven do en Blikslager maakte met een pracht schot gelijk. Ook na de wisseling bleef K. V. uit stekend partij geven en v. Beek maakte bin- nen korten tijd 2 goede doelpunten, alzoo den stand op 3—1 brengende. Advendo deed nog tallooze aanvallen, doch slaagde er niet in eenige wijziging in den stand te brengen. Bij K. V. K. V. I speelde het oud-lid H. Kluijver mee, die een zeer goeden wedstrijd speelde. De reserve's moesten in de Advendo dito's hun meerderen erkennen, niettemin is de uit- slag zeer bevredigend, daar Advendo II in dezelfde klas speelt als K. V, K. V. I en daar de bovenste plaats inneemt. Mej. Jo Mulder wist hier het eenige tegenpunt te ma ken. Het d'erde had tegen de Velocitas-reserves in Hoorn niet veel in te brengen en verloor met niet minder dan 110. SUNLIGHT ZEEP

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 3