Marktberichten gemaakt, zoodat de schadie aan bet hdf zeker wel vergoed zal worden. Het geval lokte nogai wat belangstdling. la verband' met de hekken-verplaat- sing deden de burgemeester, de bdiile wet- ftoudera en de gemeente-opzichter Maandng- middag een onderzoek naar de diverse hekkcn en sioepen, welke nog niet verplaiatst zijn eti voor een eventueele verplaatsing in. aanmer- king zouden komen. U1T SCHAGEN. Op het Sparta-terrein apedden Zondlag een elftal veteranen van hier tegen een dftal van Julianadorp. Uitslag 31 in het voondedl van Schagem. Na deze match speelidle Sparta I tegen J. F, C. van Julianadorp. Uitslag. gdijk spel 1—1. „De Postduif", afd. van de Pluimvee- Vcroqniging „Westfriesland", vloog Zondlag voor de cerate maal. Met 20 duiven werd deze proeftocht vanuit Alkmaar gemaakt. LosgeTa- ren om 9 uur, was de cerate cluiif om 9 uutr 15 miinuten terug, half tien waren alle duiven weer binnem. De vereeniging „de Luchtpost" vloog in gezelschap van den Bond1 met 9 duiven vanuit Schaeksbeek. Van die duiven waren na 12 uur nog slechts 3 terug. De Md-paardenmarkt alhier is tot he den" nog van weinig beteetkenis, Aanvoer go ring on meerendeels van weinig kwaliteit. Maandag stonden 80 beesten aan de lijln. Be steed werd: voor 1-jarige 150 tot 275, 2—jarige 175 tot 325, rijtuigpaarden 400 tot 000, werkpaarden 250 tot \f 400, slachtpaarden 100 tot 225, hitten 90 tot 450. Het was den 3en Met 1924 vijftig jaar ge- leden, dat het Tehuis voor ouden van Da- gen van de Diaiconie der Ned: Hetrv. Gem. ingewijldl werd. Dit feiit as in de godsdltensa- oefeniiing op den 4en. Med plechtig herdiadit in esn predikdng, waainaiam die itelkst uit Mateheua 7 12 ten gncindSlag gelegd was. De predi- kanit diet uimoman,, hoe dfe oiprdiditiing en oar derlhoudlilnig van lieli Tehuli® was voortge- vlodd uit het streven om naar do edschen van het tekstwoord te hainddten. HkiUdte werd bradhit ham die vroegere tegeniwoondfige stuurders, die met nauwgezetheid en teewijt- ding zidi voor da bellangen van het Tehuis badden ingeapajnmen. 'Hall is niet miolgdldjk in, dit verdiagie eeini overzikM' te 'geven van de vele bijzomoeriieidlen, die in de rede te pa® ge bracht werdten. Lanil sledhis vermeld mogen wlo|ndlen,, dat het huia wendi gdbouwd' op een gedeelte van de „Roozen.weide". Die grond is door de regenten van het WoashuiS gesdhon- km. Die regenten van Iheil Weeslhuis hebbetn ook Hater nog hertiaoJlddijlk Steun vardeend1; inlet name voor de verbonwing, die in 1,909 tot stand gebracht is. In den loop der jarerr ziin ongeveer. 140 paititoten veirpleegdl gewtoroem en wridurend waren er behialve het personed1, tussdhen die tien en twintig bewonersa Het huis mag zich in een. goeden r. aam verheugen en de hoop is niet ongegrond, dat het nog zeer velen tot zegen zijn zail. Van feesltelijikbedteti is vendler wdnig arukte gem&akt In het huds was een opgewekte stemming onder de verpleegden, die mailuurlijk een extm-onthaai1 gemoten hebben. De diag werd besloten door een gezdTige sa- menkomst van alle leden van den kedkeraad met hunne \nouwen. UIT BERGEN, Nog steeds breidt het mond- cn klauwzeer zich in dCze gemeente uit. Thana is deze ziekte weeter geconstateerd onder het vee van W. Bak, aan den Bergprweg, en van- A. Breed to Schoorl, De inhoud van de armenbus op het Raadhuis, welke bus bij trouwpartijen wordt geplaatst, bedroeg op 5 Md J J. 67,49, welk redrag als gewoonlijk aan het Burgeiiijk Armibestuur zal worden afgeidragen.. De collecte ten behoove van het Fonds tcr ouderstcuning van den gewapenddn dlenst, zal in deze gemeente op 6 en1 7 Mei as. worden gehouden. Voetbal. B. S. V. speeldd Zondag te Oudikarspel tegen Holland aldaar en won met 3—1, waardoor B. S. V. in het bezit kwam van een voor dezen wedstrijd udtgetoofde me- daille. UIT HEEMSKF.RK. Zaterdagnacht om 12 uur zijn dte poorten. van het Assummer tolhek ontslofen, om niet nicer gesloten te worden en hicrmcde is een 8tuk geschiedenis afgespeeld van edit middiel- ecuwsche oorsprong. De weg van en naar Uitgeest is nu voortaan vrij. Reeds in onze kinderjaren werd er a1 over gesproken1 van dte verdwijning van dit tolhek, niet dtenkendte, dat deze opheffing eerst plaats zou hebben m het begin der lieve Meimaand van 1924. De gouden huwelijksparen zijln in ooze gemeente niet van de lucht. Nu weer is het de beer A. Henneman en echtgenoote die dit uiterst zeldizaam feest mogen herdenken. Bruid en bruidegom, beiden voor hunnen leeftijd nog flink, wenschen wij eene geluikkige levensavond toe. UIT BROEK ,OP LANGENDIJ'K. JX Zondlag heeft de fietsclub B. O. L. ha;ar eersten fietstocht gehoudten in dit sedzoen. 14 Personen namen aan den tijidrit deel. Er werd gereden vanaf Broek op Langend'ijk naar St. Pancras, Oudorp, Alkmaar, Koedijk (Vlotbrug), naar Bergen, Schoorl, Schoorl- ciam, Warmenhuizen, Kalverdijk naar Langc- dijk. Over dien afstand werd1 gemdddeld 254 uur gcredten. De lste prijs, een bagagedrager, viel ten deel aan Aafje Molenaar. de 2e prijs, een buitenband, aan Nellie de Wit, de 3e prijs, een binnicnband, aan Sr. Maakal, de 4e prijs. een Lucas-bel, aan J. Maakal'. De troostprijzen vielen ten deel aan D. Hoogland en J. Steffens. De omzet van de Langendijker Groen- tencentrale bedroeg over de eerste 3 maanden van 1924 niet minder dan 1.634 553.12. De omzet over het geheele jaar 1923 bediroeg 2 116 759.45. UIT NOORDSCHARWOUDE. Indertijd werd in den gemeenteraadl door r'.en heer Kooii de wensteneld]jkheid ti;itgespro- ken, om ook hier in navolgjug van Zuid- 9charwoude, tot het achteruitzetten der hek- Iren over te gaan, om zoodoende dte straat wat breeder te maben. Nu dit in Zuidscharwoude zoo best blijkt te voldoenij vemamm we, dat plannen in overweging zijn, om op kosten dter ganeente deze verplaatsing uit te vocren, i als dte eigemaane daa.rvoOr vrijheidi geven. Het aantal leerlingen der Christelijke School is in de laa t®te jarcn dermatc1 gcdaald, dat, bij aanneming dter voorgestelde wijziging van art. 28 der Lager Onderwijswet, de school slechts voor 1 leerkracht zal worden gesubsidieerd. Er is een tijd geweeet, dat er 3 leerkrachten waren. UIT AKERSLOOT. Woensdag en Vrijdag 30 April en 2 Md j .1. werdten door de tooneelvereeniging „St. Willebrordus" alhier openbare uitvocringen gegeven. in het cate van dien heer Schoon Woensdag was de opkomst getting, terwijl dit Vrijdag voor dte jongelui wel icts better was, hoewel bij vorige uitvoedngen de zaal beter was bpzet. Ten eerste werd dp verdienstelijke wijzie een solo opgevoerd „Van een Konings- vrouwe", door den heer P. de Groot. Ten1 tweedc het tooneelspel in 4 bedtijven ,Htet spd van den sleutel Over het algc- meen zaten de rollen cr vast in en werd: er vlot spel geleverd, en slioeg dit stuk bij) het publiek wel in. Ten siotte werd een blijspel opgevoerd1, ge- titeld' „Toch nog em snoe door den neus" Zonder ond'erscheid hebben alle werkende le den aan dit blij&pel hun bestb krachten geven en is er gelachen, ten bewijze dat blijspel wel insloeg. Met deze opvoering dter stukken is sucoes berelkt, het bezoek had grootcr kunnen zijn, mede ter aanmoedi- (rng'voor de werkendte leden: De grimeering van dten heer dte Moor, uit Alkmaar, heeft ook veel- bijgedragen om het geheel te d'oen slagen. urr OUDKARSPEL. Behalve d!at gisteren toestemming verleend is vror het bouwen van een noodwoning, wat in onze gemeente nu reeds <te d'erde is. zijn ook weer enkele gezinncn in koolpakhuizen ondergcbracht, omdat ze niet bij machte zijn em woning te vinden. UIT HEILOO. On dter blijiken van belangstelling, van djen pastoor en den kapelaan van de parochie, hee- ren koorzangers en vendere belangstellendlen vierdte gister de heeren J. Rozlng en R. Kui- per reap, huri 40- en 25-jarig lidmaatschap van het zangkoor van den H. Willebrordus. Gistermorgen werd die kerkelijlte plechtig- hoid gehouden, terwijl de receptie goed' was bezodht. Ook van andere plaatsen, mochten zij blij,- ken van belangstellmg ontvangen. Naar we van bevoegde ziilde vememiee, hebben de heeren Lichthart, Admiraal, Wes- terop en Hoogervoret een. schriftelijlke verkla- ring afgelegd dat zij- niet dien raadszetc! van den heer Gidis willen bezetten. Die heer A. Deklcer (Kapel) heeft een ontwijlcend ant- woora gegeven, terwijl de heer Koomen (No. 7 van de lljst, de heeren Lichthart en Admi raal staan No. 5 en 6), zitten wil nernen. Komt de heer Koomen niet tot andere ge- dnchten, dan zal dte heer Gielis 12 Mei offi- dcel' zijn ontslag als raadslid nemen. Htet is echter een open vraag of ook die heer Koo men niet zal bedanken, hlj zal waarschijhlijk niets van het standpunt van dte anderen we- ten, daar alle vragen tegelijk zijn verzondten: Indien de heer Koomen1 todh zltting zou ne men, dan zou dit in hooge mate zijn te be- heuren. temeer, daar hit in finesses wflelt wat cr wordt besproken in dte bestuursvergadterin- gen. UIT HEERhHUGOWAARD. Dte heer H. J. van Emimeric is met ilm- gang van 1 Junil a.s. benoemd tot statkms- chef itte HeerJHugowaandl. Maandag 5 Mei, 's nam. te 3 uur verga- derde die raad dezer gemeente. Voorziitter de hear Van Slooteni, die in zijn opeiiingswoord mededteeldte, dat de heer Zuur- bier kenrais had gegeven van verhindering we- gens ziekte. Voorts aanwezig alle leden. Naar aanleidling van die voorgelezen notu- len' merkte de heer Poland op, dat terzake noodwouimgbouw niet door hem was gezegd) dat ook op de schoonhdd der gemeente moet warden gelet doch door dien voorz. In dien zin zullen de notulen worden gewijzigd. De heer Kostelijk was van> oordeel, dat de de raad niet besloot tot het verleenen van subsidie aan de Harmonidcapel Jaarlljks en tot wederopzeggens toe, doch alleen voor dit jaar. Daaromtrent bleek bij! de raadsleden' ver- schil van gevoelcn te bestaan, wat aamleidimg gaf tot het ter tafel brengen van het verzoek. Daaruit bleek dat verzocht werd om een jaarlijksche subsidie, terwijl geantwoord is, dat op het verzoek om 150 jaarlijksche sub sidie afwijzend was beschikt, doch dat beslo- ten was tot het verleenen eener jaarlijksche subsidie van f 50 tot wederopzeggens toe. Daama werden de nbtulen goedgekeurd. De voorzitter verzocht de heeren Tromp en Miehes de geloofsbrieven na te zien van den heer C Pool, tot raadslid aangewezen voor de vaoture-Met. Na ondterzoek verklaarde de ze commisste de geloofsbrieven in orde te hebben bevoniden weshalve tot toelating weid geadviseerd, waartoe de raad 'besloot. De heer Pool, door dien heer Tromp bin- nengeleid, legde in handen van den voorz. dte vereischte eedten' af, waarna algemeene felici- tatie volgdle, terwijl de voorz. den heer Pool uitnoodigdte plaats te nemen. Spr. wees er den heer Pool op, dat deze dte plaats innam, web ke janen aaneen 'in de raadsvergadteringen werd bezet door dten heer Met, die steeds zeer veel belangstelling toonde in die gemeen- tezaken. Spr hoopte, dat diezelfde belangstel ling ook bij den neer Pool gevondta zou mo gen wordien. Ingekomen was de begrooting van dten keu- ringsdienst, waaruit bleek, dat voor dezen dienst de kosten dezer gemeente zullen bedra- gen 18.07 ct. per inwoner. Aangenomen voor kennisgeving. Hetzclfde 'gtebeurde met do rekening der Gczondheidscommissie te Hoom, waarvan dte cijfers gunstig gmoemd mogen. worden. De voorz. steldte voor het verslag over den toestand der gemeente niet voor te lezeni doch bij de raadsleden te doen tirculferen, wat goedgevonden werd, doch, zseidte dte heer Kos telijk, die circulatie mag dan wel wat beter gaan dan te vorea, waarop dtoor dten voorz. werd opgemerkt, dat die raadlsledteni zich die- nen te houden aan de regeling. Spr. ver- trouwdle dat dat in het vervolg ook well zou gesddeden. Van de Harmoniekapel was ingekomen een schrijven, waarin wel dank gezegd werd voor de tpegezegde subsidie, doch waaarin tevens duidelijk teTeurstelling en onvoldaanheid werd uitgedrukt. Aangenomen voor kennisgeving. Naar aanleidling van een verzoek door den voorz. ingedSemd biji dte directie dCr spoorwe-' gen was hericht ontvangen dat bli1 den1 spoor- wegovergang aan dten Oostdijk <fe afsluiting weer in dienst giesteld zal1 wordien evenals dat aan die zijde van Obdam was geschiedt. Ook dtei overgang aani de Boterweg achtfce men niet zonder gevaar, terwijl! men in het algeineen het opheffen dler afsluitingen een wel Wat ver gedreven bezhiniging achtte. Nog was ingekomen een verzoek om finan- cieele steun door een Gymnastiekvereeniging, doch daar dlat was gesteld op ongezegela papier, werd het op voorstel van diem voorz. ter zijde gelegdl Vervolgens kwami aan de orde het voorstel van B. en W. tot onbewooobaarverklaring van het pand G 198 aan het Kabelpad. De voorz. lichtte nadier toe, dait door de Gezondheidscomtmissie een ondterzoek was in- gesteld met het resultaat, dat geadviseerd weid tot onbewoonbaarverklaring. Het voorstel van B en W. werd aangeno men, alsmede het voorstel1 dlat deze woning binnen 6 maanden ontruimd zal moeten zijn. Medegedleeld werd nog dat inmiddels de bewonera elders een onderdlak hebben gevon- den, dat het pand was veTkocht en door dten ndeuwen eigenaar tot.stal zal worden gebe- zigdl. Door den heer Langen werd gevraagd of aan. dlergelijke besluiten wel voldoendte dte hand gehoudten werd en wees daarbiji op vroe- ger reeds onbewoonbaar verklaardte wonin- gen, welke nog altijd bewoond worden', waar op die voorzitter antwoordde dat soms de ter- mdjn voor ontruiming wordt verlengd. De heer Kostelijk was met dten heer Van Langen van oordleel, dat op die wijze een, raadsbesluit zijn waardle verliest, wat aan weth. Krom aanleiding gaf tot dte opmerking dat er in dezen wel eens wat door die vingera gezien moet wordien, wat anderen met spr. eens zijn, doch de heer Kostelijk vond, dat de gemeente moest kunnen beschikken over woangelegenheid, all waren het maar noodwo- ningem voor welken bouw we dtestijidls. geen toestemming kondteni 'krijgen, waarin zulke odbehuisden dan desnoods tijdelijk onder ge bracht konden woiden. De heeren Blom en Poland wezen er op, dat de mensdien toch zoo graag in hun eigen woning willen blijven, vooral wanneer ze daar bij nog wat grond bezitten. Intusschen zeide de voorz. toe de betrokke- nen nog eens aan bet raadsbesluit te zullen herioneren. Door den voorzitter wordt vervolgens meegedleeld, dlat door den1 beer Met, wegens zijn vertrek, ontslag is gevraagd1 uit zijn fuectie van dterden ambtenaar van den Bur- gerlijkem Stand. De Voorzitter stelde voor, dit ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen, waartoe besloten werd, waarna men overging tot het verkiezen van een- nieuwen functionaris. Bij eerste 'stemming werden 4 stemmen uitge- bracbt op den beer Krom en 6 stemmen op den heer Wijnker. Respecticvclijke no. 1 en 2 d»r aanbeveling van B. en W. De heer Wijnker tneendle echter te moeten bedanken, waarna bij tweed'e vrije stemming den heer Krom werd gekozen met 7 van de 10 stemmen. 2 Stemmen werden uitgebracht op den heer Borst, 1 stem, op den heer Blom. De heer Krom nam; de benoeming aan. Aangebodtn werd de suppl. begrooting, dienst 1923, in ontvangst eni uitgaai gesteld op 2250.—. Werd zonder discussie aangenomen' en zal. ter goedkeurihg worden opgezonden aan Ged. Staten. Eveneeu® ging den: Raad accoord met en kele af- en oversdirijvuiigen dp denzelfden dienst tot een totaal bedrag in ontlvangst en uitgaaf van1 2501Nog werden eenige wij- zigingen aangebracht in de 'begrooting van den dienst 1924, loopendte over een totaal bedirag van uitgaaf en inkomsten van /9000. Deze wijizigimgem werden in hoofdzaak ver- oorzaakt door het vervolg-onderwija, de op- centen der Rijksinkonistenbelasting en de uit- voering der landarbeidenswet. Vervolgens 'kwam nog aan de orde de vaststelling van het percentage, dat naast de opceniten der Rijksinkomstenbelastiiig zal worden geh'even als gemeentelijike belastiug. Uit dte schriftelijlke toelichting, den1 raads leden verstrekt, blijkt, dat dit percentage op deni dienst 1923—1924 bedroeg 2 pet.., doch diat B. en W. van ooidteel zijn, dat voor dten volgendem dienst met een' half pet. zal kun nen worden volstaan. Op den.' loopenden dienst wees het kohier aan opeenten een be- drag aan van 18322,93 aan heffiingsper- centage 18928,99. Na aftrek wegens re clame meenen B. en W. het gezamanlijk be- drag van. ontvangsten. uit deze bron op 30.000 te mogen1 schatten. De begrooting voor 1923 ving aan1 met 19930.1354 batig saldo, terwijl het dienst- jaar verm'Otedtelijk zal eindigen met een batig saldo van 25.000, wat darn als eerste post beschikbaar zal zijn voor de begrooting van 1925. Gerekend mag worden, dat een heffing van1 28.000 ongeveer voldoendte zal zijn voor een' sluiteecfe begrooting; voorts mag rekening wordien. gehoudten met den verbe- terden economischen toestand van een goed deel der burgerij, terwijl steedis nog ruim kasgeld aanwezig is. Hieruit meenen B. en W. te mogen adiviseeren het heffingspercen- tage te 6telleni op een half pet. De heer Kostelijik, rekening houdende met de mectedeelingen, meende aan de hand dter gegeven djfera ook te mogen concludeeren, dlat veilig tot de voorgestelde vermindering kan wordien besloten. Het voorstel van B. en W. werd met alge. meene stemmen aangenomen, waarna de openbare zitting werd gesloten. Onze oudste tnwoonsters, mej. dte wed. C. Geel, is Zondag overleden. Het voor kor- ten tijd nog krasse oudje zou in October 91 jaar geworden zijn. UIT OUDE NIEDORP. Zondagavond gaf de rederijkerakamer ,.Moli6re" alhier een uitvoering in het cate van mei. dte wed. T. de Jong. Opgevoerd werd „Gebroeders Kalkoen^1, een vroolijk spel in dne bedrijven, door G. Nielen'. Dit mooie stuk werd heel' goed' opgevoerd, er werd1 best gespeeld. Dat het spel bij; het publiek in dten smaak viel, bewees wel het daverend applaua dat den spelers ten deel viel. Na af loop-was er balv In het Veefonds alhier werden in het af- fcloopen kwartaal verzekerd 450 runderen. fiervan werden afgekeurd 8 stuks, die grootendteeds moesten worden (begraveni, waar door de omsllag nogal hoog werd. De omslag moest worden vastgesteld voor Febiuiari op 02 pet. voor Maart op 0,15 pet. en voor de maand April op 1 pet. Dit is gemiddeld per rund berekend over het geheele kwartaal 3,90. Zondag speelde V. V. V. 2 voor die com- petitie een wedstrijd met 4 invallers, tegen Excelsior 3 cm wist te winnen met 1—0. V. V. ,V. I speelde te Dirkshom, met 3 In- valiers, tegen D. F. C. I aldaar en verloor met 12. UU OUDKARSPEL. De Raad verg,aderde Maandiagmiddag vol- tallig. De voorzitter decide mede, dat de gemeen- tebesturen van Harenkanspel, Heerhugowaard en Noordscharwoud'e om verachillcndle rede- nen niet tot verlichting van dten Laanuieg wenschten mede te werken. De heer Bakker kon de reden van Haren- karspel en Heerhugowaard biUiijken. Echter die van Noordscharwoudte niet, omdat het den verbindmgsweg naar het station Noord- schlarwoude betreft. Overigens zal er weinig aan te doen zijn. Dte gasoommissie heeft wederom afwijzend beschikt op het verzoek om verlichting in de morgenuren. Om deze reden werd een ver zoek van de Tuinbouwvereeniging, bij den Raad ingekomen, voor kennisgeving aange nomen. Uit de ingekomen begrooting van den Keu- ringsdienst op Waren bleek, dat deze ge meente daaraan 330.69Y2 zal hebben bij te dragen. Dte inspecteur van de Volksgezondheid decide mede, dat van die 479 gezinnen er nog slechts 186 biji'de waterleidiing zijn aange- sloten, redenen waarom verzocht werd' dat Burg en Weth. voor affler aansluiting de floo- dlge stappen zullen doeni. Het aangeh ouden verzoek van den sliuisi- wachter Kuiper kwam hiema in behandeling. Deze vroeg vermindering van pacht of ont- heffing van het pachtcomtract, omdat door het vergrooten van de sluis te Noordschar- woude de ontvangsten zooveel minder zijln geworden. Do-heer Paarlberg steldte voor om1 voor de komende twee jaren dte pachtsom met 225 per jaar te verminderen' en dhs op f 800 te brengen. Wethouder Kroon wildle het volgend jaar opnieuw verpachten1 en dus een j'aar onthef- fing geven. Het eerste voorstel-werd met 5 tegen 2 stemmen verworpen, het tweede zeer trekkend met algemeene stemmen aangenomen. De heer D. Nap Sr. verzocht om het stukje grond dat hij in gebruik heeft, te mo gen leoopen, om1 daarop een noodwomuo- voor zijn zoon te zetten). Burg, cn Weth. stelden voor. hierop niet in te gaan, doch het stuikje grond voor dit dod voor ten hoogste vijf jaar te verhuren voor 15 per jaar. Na eenige discussie sttelde de heer Paarlberg voor, dit f» brengen, op 10, wtelk voomsitid met algemeene stemmen werd aangenomen. Met het oog op cventueel noodzakelijkc tusachentijdscne opzegging werd op voorstel van dten heer Paarlberg den heer Nap in' over weging gegeven htet gebouwtie zoodanig op te trekkendat het zeer gemakkelijk verplaatst kan worden en hem dan dini dilt geval dtesge- w<nscht eenige tegemoetkomihg te geven. Een geheel nieuwe poiitieverordtening kwam hierna ter tafel. Alle leden haddten daarvan een exemplaar thuis ontvangen1, waarom dte voorzitter meende niet beter te kunnen doen dan te vragen wat er op aan te mcrken is. De heer Paarlberg bracht een tiental punt- ten naar voren, waarvan het gevolg was, dlat enkele artikelen, als gehteel overbodiig, niet ongenomen zullen worden. Een artikel, waarbij bepaald was, dat een" den enz het geheele jaar vastgehoudten moe ten worden, werd' op voorstel van' genoern- dm heer zoodanig gewiilzigd, dat dit alleen geldt van 1 Mei1 tot 1 November. Een plakverbod achtte de heer Paariberg zander nadere maatregelen niet voor practi- sche toepassing vatbaar. Hij steldte voor om in dte verkiezingsdagen speci'ale plakgelegen- heid beschikbaar te stellen en dan dte diverse kiesvereetiigingen hunne medtewerkinig te ver- zoeken. om te bevorderen dat niet anders dan or> die plaatsen geplaikt wordt. Na breedvoerige besprekinig werd Mertoe besloten. De heer Paarlberg kon zich er nitet mee vereenigen, d'at dte leden van de brandweer hun verplichting kunnen afkoopen1, doch de voorzitter decide mledie, dat dit volgtens dte wet is. Verdter wees dte heer Paarlberg op die onbiT- Tijkheid om te verbieden, d'at gezinsledten van ond'ersteundeni ui't de Armenkas, uit de Werk- loozenlcas, de van gemeentewege te werk ge- stelden enz. iin een cafe mogen vemij- ven. Vooral reeds met het oog op de verga- deringen is dit artikel niet toe te passen em htet is bovendien zeer ondtemocratischi. De voorzitter was het hiermedte volloomen eens en- deeldte mede, dat de opname hitervan op een abuis berust. Bij de rondvnaiag wees de heer Paarlberg op de verbetering door het achteruit plaatsen van hekken doch merkte op, dat-het nu meer dan ooit noodig is te zorgen dat ook dte lanr taarn- en telefoonpaien voor het verkeer geen- belemmering meer ziin. De voorziitter dteeldte rniedte, dat de telte- foonnalen reed's ter sprake gebracht ziin en het voor dte lantaampalen nu ook gteschied'en zal. ALKMAARSCHE EXPORT-VEILINiO. ALKMAAR, 5 Md: In de heden gehouden vdlilng werd betaald voor: Asperges 0,68 tot 1.10 per bos, Kropsla 9.30—14.80 per 100 sfuks, Koolrapen 1.20—if 1.80 per 100 K.G., Prei 5.30—/ 10.40 iper 100 bos, Pieterselie f 7.20—/ 8.90 per 100 bos, Pos- telein 1.051.21 per ben, Rabarber 5.40—/ 7.80 per 100 boa, Raapstelen 5.20—/ 6.30 per 100 boa, Radijis 6.50— 10.40 per 100 bos, Sdderie 6.309.60. per 100 bos, Spinazie 8.10—/ 12.40 per 100 K.G., IJten 4.80-y 7.40 per 100 K.G. Wortelen 1.20—/ 2.60 per 100 K.G., Wit- lof 0.15—0.26 per K.O. Aanvoer 12000 K.G. Spinazie. Handel zeer vlug. ZAANDAM', 5 Mei. Vdling ^Dte Zaan- streek". Spinazite 0.34—/ 0.52 p. kl. kist, 12.10 p. gr. kist, Posteliein 1.25— 1.40 per kl. kist, Raapstelen 0.62—/ 1 per 10 bos, Steldterie 1015 ot. per bo®, Pie terselie 2841 ct. per bos, Prei 1015 ct per bos, Rabarber 6—8 ct. per bos, Sla I 2.50—/ 4 per kist, Sla II 2—/ 3 p. kist, Piiksla 0.40—/ 0.68 p. kl. kist, Radijs I 1354 ct. per bos. BROEK OP LANGENDIJ'K (LangedM- ker Groentenvdling)., 5 Md. 14080 K.G. Wortelen 2—/ 2.70 per 100 K G. ZWA AG, 5 Mei. Veiling Baegert cm Om- streken. Bloemlkool lste soort f 30, 2de soort 22, Sla 10.6012.30 per 100 krop, Rabarber 7, Spinazie 7 8, Witlof 3 tot 8, Radijs 4—/ 5. SOHAGENI, 5 Mel. Op dte heden' gehou den paardenmarkt waren aangevoerd 80 st. 1-jarige paardeti 150—/ 275, 2-jarige 175—/ 325, Rijtuiigpaardten 400—/ 600, Werkpaarden 259—f 400, Slachtpaarden' 100—/ 225, Hitten 90—/ 450. TEXEL5CHE EIEREMVEILIN'Q. TiEXEL, 5 Md 1924. Op de heden gehou den derenveiling waren aangevoerd 32000 kipeieren. Hoogste prijs 7.80, laagste prijs 6.10: 900 eendderen: hoogste 6.40, laag ste prijs 6.10 per 100. Xett'jjj dimgcB STOO MVAARTLIJNEN STOOMV. MI J. NEDERLAND. Bawean vertr. 4 Md v. Arnst. a. Hamb. Jan Pietersz. Coen (thuisr.) vertr. 3 Md v. Genua. Johan de Witt (uitr.) vertr. 4 Mei v. Algiers. Kambangan (thuisr.) vertr. 4 Md v. Mar seille. Rondo (thuisr.) arr. 4 Mei1 te Marsdlle. Salawati (uitr.) arr. 5 Mei te Port Said Salder (thuisr.) vertr. 3 Md v. Sabang. KON. NED. STB. MIJ. Aurora vertr. 3 Md v. Livorao a. Napels. Ceres vertr. 3 Mei v. Algiers a. Amst. Clio arr. 3 Mei v. Licata te Palermo. Euterpe vertr. 3 Md v. Santander n. Musel. Hebe arr. 4 Md v. Genua te Tarragona. Ino vertr. 3 Md v. Kouingsbergen n. Amst. Luna vertr. 4 Md v. Vigo n. Lissabon. Lzusnealf vertr. 3 Md v. Valencia n. Rott. Merope arr. 4 Md v. Patras te Amst. Oberon vertr. 1 Md v. Limni a. Malta. Orion vertr. 3 Md v. Malta n. Carthagena. Perseus arr. 5 Mei: v. Kopenhagen' te Amst. Pluto vertr. 3 Md v. La Pallice n. Amst. Stella vertr. 3 Md v. Braila n. Bourgas. Vent® arr., 3 Mei v. Amst. te Hamburg. Vesta vertr. 2 Md v. Licata n. Algiers. Adonis vertr. 5 Mei v. Rott. ni. Lissabon. Gamymedea vertr. 3 Md v. Smirna a. Ky- mussi. Irene arr. 5 Mei v. Amst. te Neptunus arr. 5 Md v. Valenda te Ro ROTTERD. LLOYD. Slamat (uitr.) vertr. 4 Md v. Port Said. Tabanan (uitr.) arr. 5 Mei te Bdawan. Tambora (thuisr.) vertr. 5 Md v. Port Said. Glaroet arr. 4 Md v. Bremen te Rott. Insulindte (uitr.) arr. 4 Mei1 te Southampton. Kedoe (thuisr.) arr, 4 Md te Londen. Patria vertr. 3 Md v. Batavia n. Rott. Tosan, v. Bahia Blanoa a. Rotterdam vertr. 3 Md v. Las Palmas. ROTTERD. ZUID AMERIKA LIJN. Aludlra arr. 4 Md v. B.-Ayres te Rott. STOOMV. MIJ. OCEAAN. Adrastus arr. 5 Mei v. Java te Amsterdam. Machaon v. Japan n. Rott., vertr. 30 Md v. Manila. Sarpedon v. Japan n. Rott., vertr. 1 Md v. Penangl Polyphemus v. Rott. n. Japan arr. 3 Md te Port Said. Rhexenor v. Japan a. Rott., arr. 4 Md te Londen. Troilus v. Japan n. Rott., arr. 4 Md te Suez. KON. HOLL. LLOYD. Drechterland arr. 3 Md v. Rott. te Ham burg. Eemland (uitr.) arr. 4 Mei te Pemambuco. Flandria arr. 5 Md v. B.-Ayres te Amst. Gelria vertr. 2 Mei v. B.-Avres n. Amst. Maaslandl vertr. 4 Md v. Hamburg n. Autw. Montferland arr. 4 Md v. Antwerpen te Rott- Waterland (thuisr.) arr. 3 Md te Bahia. KON. WEST IND. MAILD. Crijnssem arr. 3 Md v. Amst. te Barbados. Rhea vertr. 4 Md v. Puerto Barrios a. King ston. Van Rensselaer vetr. 3 Md v. Cristobal n. Puerto Colombia. Venezuela arr. 4 Mei v. West-IndiS te Amst. Alkmaar arr. 5 Md v. Chils te Duinkerken. HOLLAND COST AZIE LIJN. Alderamin (thuisr.) arr. 4 Mei te Singapore. Oldekerk arr. 4 Md v. Hamb. te Bremen. Ouderkerk (uitr.) vertr. 3 Mei v. Petiang. HOLLAND OOST AFRIKA LIJN. Heemskerk arr. 4 Md v. Tanga te Mombas- sa. Mdiskerk (thuisr.) vertr. 4 Md v. Marsdlle n. Londen. Sulabangka (uitr.) vertr. 4 Md v. Suez n. Port Soudan. JAVA NEW YORK LIJN. Banka v. Batavia a. New-York vertr. 3 Mei v. Sabang. HOLLAND AMERIKA LIJN. Kinderdijk (thuisr.) arr. 5 Md te London. Drechtdijk arr. 4 Md v. de N.-Padfiic te Rott. Rotterdam vertr. 3 Mei v. N.-York n. Rott HOLLAND1 AUISTRALIE LIJN. Aagtekerk (thuisr.) arr. 4 Mei te MarseiFe. Arendskerk (uitr.) arr. 4 Md te Antwerpen. HOLLAND BRITSOH INDIE LIJN. Koudtekerk arr. 4 Md v. Br.-Indi? te Rott. Meerkerk arr. 5 Mei v. Antw. te Rott. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Djocja vertr. 2 Md v. Accra n. Freetown. Delfland (uitr.) arr. 3 Mei te Teneriffe. Gaasterland1 (thuisr.) arr. 3 Md te Lome. Kilstroom arr. 5 Md te 'Hamburg. IJselstroom vertr. 2 Md v. Monrovia a. Jumk HOLLAND ZUrD AFRIKA LIJN. Springfontein (uitr.) arr. 4 Md te East Lon don. JAVA CHINA JAPAN LIJN. Tjimanoek arr: 4 Md v. Ghinwangtao te Snanghae.

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 6