Verleenen eredieten De Lange De Moraaz. Naar 't Moorenland. gefouilleerd was of hem brood gegwen wm, of de verwarming aangeslotea was epx. de hoofdagent verzuimdie aan do wacht te rap- porteeren, dat hij verlof had gegeven tot de extra-reglementaire 13-uriga opsluiting van Richter. In de heele instructia van Baam staat niet hoe de wacht moet overgedragen worden, doch het gcbruik bracht de lei- en die monde- linge overdracht. Het nachtregister beduidde niets. Er staat nergens in de instructie, dat het register moet wondien ingezien. Elk cau- saal verband tusschen opsluiting en doodi is zoek en de officder heeft vergeten in de dag- vaarding te stelen, dat RiChter as overlleidkm, omdat hem geea spijs en drank zijn toege- diend. Overigens had! het rapport moeten be- vatten hetgeen tusschen 11 uur en den volgen- den morgen is geschied. Dit is niet geschied. Beklaagde behoefdie in het rapport niet Jfe vermdden diait een niaditiverWlijver was ingie- laten, omdat het al vroeger in den avomdl was geschied. lElr is oW bewezen dat titer voorrientoaar- hdd bcstond en het later ingetreden gevolg. Er as dus niet bewezen dat Mi sdmldig as en pleiter vroeg zich af waarom Huisman, die 17 jaar trouw zijn dienst deed als slachtoffer moes't vallen londier coClectief venzuiimi. Ten slotte vroeg pleiter op aangevoerde gronden vrijspraafc. Uitspraak 10 Juni. DIEFSTAL MET INBRAAK EN INlKLIMiMINiO. In hooger beroep stood voor het gerechts- hof te den Bosch terecht J. Galedizzi, geboren te Boulogne sur Mer, mijnwerker te Heerlen. door de rechtbank te Maastricht veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf ter- zake, dat hij in den nacht van 3 op 4 Juni te Schaesberg ten nadeele van die My tot Ex- ploitatie van Limburgsche kolenmijnen siga- ren, wijn, levensmiddelen en ook geld had ontvreemd, zulks door middel van braak en in- kHmming. De diet had op de meest brutale wijze hu'is- gehouden. Hij was indertijd naar Limburg bomen afzakken met geheel zijn gezin en maakte er zijn werk van met zijn zoon op die- verijen uit te trekken De adv. gen. achtte de straf voor een zoo brutaal uitgevoerden diefstal te gering en eiscfate met vernietiging van het vonnis, op- nieuw recht doende, drie jaren gevangenis straf. Als verdtediger trad op Jhr. Mr. van Nils- pen tot Sevenaer te den Bosch. Uitspraak 7 Juni an. PRINCIPIEELE DIENSTWEIGERAARS. Voor den Krijgsraad te 's-Hertogenbosch verschenen J. A. C. L. uit Haarlem, P. J. L. uit Amsterdam, H. v. G. nit Leeuwarden en C. B. uit Sneek, dienstplichtige soldaten, al ien gedetineerd in de Bijzondere Strafgevan- genis te Den Haag, beklaagd van principi- eele dienstweigering. De auditeur-militair eischte tegen ieder der beklaagden 10 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, ontslag uit den mili- tairen dienst en ontzetting van de bevoegd- heid om bij de gewapende macht te dienen. De Krijgsraad, uitspraak doende, veroor- deelde S. K. uit Middelburg, F. N. S. uit Amsterdam, J. F. uit Rijswijk en P. A. P. uit Amsterdam, beklaagd van principieele dienst weigering, ieder tot tien maanden gevange nisstraf met ontslag uit den militairen dienst zonder ontzetting van de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dienen. POLITIERECHTER. Zitting van 26 Mei. VOORTGEZETTE ZAAK. Om heden te beginnen, werd de zaak con tra den 69-jarige D. R. te Hoorn voorigezet. Gehoord werd de heer Miihring in kwali- teit van ambtenaar der reclasseering. Het betrof hier bedelarij. Het advies van den heer Miihring luidde niet gunstig. Bekl. maakt steeds nog misbruik van- sterken drank en gaat onverdroten voort met bedelen. De of- ficier vorderde 3 dagen hechtenis en 1 jaar opzending. Vonnis conform den eisch. MISHANDEILING. De in 1894 td Uithuizen geboren melk- knecht J. v. D. te Broek op Langendijk stond terecht op grond dat hij op 23 April den 15- jarigen Aldert Dekker heeft mishandeld door hem op den rug te stompen. De mishandelde knaap bevond zich onder vele andere jongens, die in den tuinjyan bekl. hun jeugdspelen uit- oefenden. Nadat bekl. hen zulks had verbo- den, wierp Aldert hem met vuil en een knik- ker in den nek. Bekl. werd daardoor boos. Aldert, vanwege ziin jeugdigen leeftijd bui- ten eede gehoord, beweert niet in den tuin te zijn geweest en niet opzettelijk met een knik- ker te hebben gegooid. Het was een stuk steen, dat Defter per ongeluk in den melk- wagen tegen een melkbus heeft geworpen. Bekl. heeft Dekker in den rug gestompt en zijn buis verscheurd De 16-jarige Evert Jong heeft de mishandeling gezien. Eisch f 15 boete of 15 dagen, vonnis 10 boete of 10 dagen omdat bekl. overigens gunstig be- kend staat. Hij betaalde h contant en aaar- mede heeft de zaak onherroepelijk haar be- slag gekregen. VERNIELING. De beklaagde Franciscus A. stond terecht ter zake dat hij op 19 April ten huize van den cafte- en logementhouder J. Koeman op het Heiligland te Alkmaar eenige glasruiten heeft stuk geslagen. Bekl. kwam te laat en dronken thuis, kreeg herrie over niet naar zijn zin opgewarma eten en heeft daarop voor 'n totaal bedrag van f 18.05 aan glas ruiten ingetimmerd. Eisch 25 boete of 25 dagen. Vonnis 15 boete of 15 dagen. MISHANDELING. Pieter S. te Hoogkarspel heeft op 14 April aldaar den 18-jarigem C. Bakker mishandeld. Er ontstond tusschen bekl. en getuige te vo- ren eenige ruzie en daarvoor had Bakker on- fenoegen gehad met den stiefzoon van be- laagae. De officier vorderde 20.— boete of 20 dagen tegen den niet verschenen P. S., welke straf door den politierechter wordt ge- reduceerd tot 10.boete of 10 dagen. VERNIELING. De eveneens niet aanwezige bekl. N. W. te Hoorn heeft op 13 April in het door den caftehouder P. v. Riel bewoonde perceel een glasruit ingeslagen. Getuige diende een ac- tie in tot schadevergoeding ten bedrage van 10 gulden. Hij had echter geen nota of kwi- tantie bij zich. De schilder Post heeft de ruit gemaakt. Wat het voorgevallene betreft, bekl. bevond zich in het cafte. Hij verkeerde in door drankmisbruik veroorzaakte opgewonden toestand De cafihouder wecschia fcea.riti in zijn lokaliteit en zette hem buiten de deur, waarop beklaagde een der matglazen van de caf^deur inaloeg. Eisch 20.boete of 20 dagen. Vonnis 15.— boete of 15 dagen en 10.— schade vergoeding. BELEEDIGING VAN DEN SLUIS- WACHTER. De niet verschenen schipper Gerrit B. heeft op 7 April aan de Zes Wielen den sltiiswach- ter Corn. Schot, tevens onbez. riiksveldwach- ter, uitgescholden voor vuilak, gemeene schobbejak en gemeene smeerlap. Bekl. staat bij Schot bekend als een lastig persoon. Eisch 20.boete of 20 dagen. Vonnis 15. boete of 15 dagen. DIEFSTAL. De beklaagde, de granietwerker J. v. W. te Helder, stona teredit ter zake dat hij op 'n dag in Januari heeft weggenomen een 22 M. hrnge met ijzerdraad beschermde guthmi- §lang, ter waarde van 25.Bekl. was destijds in dienst bij den timmennan-aanne- mer Jozef Geurta. BeSd. bekende en beweerde dat Bchaamte hem belettc de slang aan den eigenaar terug te geven. Hij staat overigens gunstig be kend. Eisch in deze geringe straf zaak 15 boete of 15 dagen. Vonnis conform dezen eisch. OP 'n HOND GESCHOTEN. De landbouwer Jan V. te Helder stond te recht ter zake dat hij op 20 April een aan H. Rtovers, heeft allies gedaan om Zijn horud te schot heeft beschadigd. Bekl. bekende zulks, maar beweerde dat net alleen zijn bedoeling was het diet te verschrikken en aldus te ver- jagen. Hij maakte zich ongerust over zijn schapen. Het dier liep op het weiland van be klaagde. Bekl. liep aen hond achterna met een geladen geweer in de hand Hij Bcfaoot in de nchting van het dier en meende diat het geluid van de neervallende hagelkorrels het dier zou verschrikken. De hond liep daarop weg, dus veronderstelde bekl. dat hij het dier niet had geraakt. De eigenaar van den bond, de heer H. Roovere, heeft alles gedaan om zijn hond te rug te doen keeren. Daarop versdieen bekl. met een geweer en weldra loste deze een schot. De hond werd met 6 hagelkorrels ge raakt en is thans weer hersteld. Eisch wegens dierenmishandeling 20.boete of 20 da gen. Vonnis conform den eisch. Sluidng. Gemengtf nieiiws AUTOBUSSEN OP LANGEN AFSTAND. Gisteravood1 is te Utrecht een bijieemkamsl gehoudten van houders van maandkaarten op het spoortrajed Utrecht—Amsterdam, ter be- sprelong van de nieuwe bepalingieni voor hou ders van maacdkaarlen en van het in het le- ven roepen van een goede autobusveitnnjding tusschen Utrecht en Amsterdam. Eenige fo- rensen haddten een circulaire verspreid. waar- tn stood, dat de directie van dte N.O.A.M. in beginsel bereid was met ingang van 1 Jiuni as. een dergeilijken dienst te openen met groote zeswielige luxe auto's, met afdleelimgen rooken en niet-rooken, voor 60 personen, te gen een maximum tarief, dat gelijik zou zijn aan dat der maandkaarten op den spoorweg en eeni rij tijd van een uur en 15 minuteni. Ten slotte werd1 besloten over te gaan tot insteUing van een autodienst door de N. O. A M., die a.s. Maandaig ki werking zal tne- den. Bij voldoende deelneming zai! de prijs van een abonnement 1 per maand bedra- gen. Het zal een sneldienst worden tusschen de beide stedien. BRANiD. Gistemacht is brand ontsitaam in het ge- deefl'te van de groote societeit te Enschedfe, dat .in gebruik is als kantoren en woonhuis van dien kasielein. Dit gedieelte is geheel uiige- brand. De schouwburgzaal en het overige deel bleven, dank zij de werking van1 twee mo- torspuiten, behouden, ■EEN KNAAPJE OVERREDEN. Op het Weesperzandlpad te Weesperkarspel heeft gisbermiddag een emstige aanrijding met een auto plaats gehadi Vanuit de richting Amsterdam naderde dr. de J. uit Hilversum met zijn auto. Nabij de Geiinbrug gekomea, werd op een'gegeven oogccbliik een sdhool- jonigan, die den auto tegemoet liep, ovenreden. In den auto van den dokter werd de knaap onmiddeilijk door dezen naar de wording van den gemeente-vddwachter vervoerd, waar dr. J. het kind de eenste medische hulp verleende. De toestand' van den jongen ilsi ernstig. DE DQOD VAN DEN NAGHTWAKER VAN OMMENi Omtrent het resultaat der onderzoekingen, wdke te Goor door de justiitie zijn voortge- zet, vememen wij nog net volgende De opgraving heeft plaats gehad op het tier- rein van Gebrs. Geneo, nadat men eerst te- vergeefs op nabuxige terreinen had gezochf. Het parket 'bestond uit Mr. Andringa, siub- sfcituut-affider van justitie, Mr. van Aken1, Suibsiituut-griffier, Mr. Lendert, redhter-coim- missaris en- kapitein Boelaerts van de maie- ohaussee. Dr. Hulst, politie-dieslkundige, uit Leiden, heeft ter niader onderzoek den schedd1 van het slachtoiffer mee naar Leiden geno- men. De moord op van Ommen heeft waaradhijln- lijk plaats gehad nabij de sneeuwploeg, die zcuiicr en winter bij die falbriek staat. De gearresteerde Franke bleek bij het on derzoek min of meer onder den indruk. Toen men het lijk vond, was het onge- schonddn Een ruwe zak hadden de aanran- dcre het slachtoffer ovet het hoofd' gebooiden. Do heer Kruse, uit Enschede, aannemer van putboringem, was het, die d'oor midtdei1 van dd wichelroede de plek, waar het lijk begraven lag, aanwees. KASVOORSCHOTTEN AAN DE KON. HOLL.VN1DSCHE LLOYD. Dei Netferi. Bond vian Qir. Falbrilelkis- en Transpontarlbeildera (heeft aan die Tweede Kar mier het volgende tdegrtami gezondlen: 'In het beiang van dte in dienst van1 dien en zieeliiedten dringen otndergeteefeenden er Kon. Holt Iioyd werkzame havenarlbeidjers wel bij uwe vergaldteiing op aian, het weiisont- werp Itldt vemtrdklken' van kasvooisdhotten, aan bovenigenoemdle maaiisdhappij te aanvaar- den. BRUTALE BEROOVINO. In den"nacht van Zaterdag op Zondag heeft te Amsterdam §en brutale berooving Ipi&ats schad, waupdoor een IMfcx&s? uc-ga- noeg zijn geheele beziit is kwijt geraskt. De zaak heeft zich, naar Het Volk meldt, aldus toegedragen. Sinds korten tijd verbleef te Amsterdam een Duitscher, die in Zwitserland blijkbaar heel goede zaken had gemaakt. Hit kwam althans met een bezit van ruim 25.000 naar ons land, welk bedrag hij de laatste dagen bij zich droeg. Hij wist blijkbaar niet goed, wat hij met dit groote bedrag moest aanvangen; liet de banmljetten nerhaaldelijk door zijn handen gaan, ook in tegenwoordigheid van anderen, met het gevolg, diat al vrij spoedig verschillende personen wis ten, dat de Duit scher heel goed bij kas was. Zoo was ode een Dultsche vrouw, die reeds een keer of vier door de politie over de grens was gebracht, maar telkens terugkeerde, voor haar landge- noot, maar meer nog voor zijn portefeuille, bijzondere belangstellong gaan koesteren Vrijdagavond reeds was de kennismaking zoo ver gevorderd, dat de vrouw de avond in ge- zelschap van den Duitscher doorbracht, die zijn intrek hadden omen in het hotel Het Wa- pen van Friesland in de Warmoesstraat. Dien avond' evenwel stond hij niet toe. dat de vrouw hem naar zijn kamer volgde. Den volgenden avond1 echter geschieddte ait wel. Het schijnt, dat er toen op de kamer een stevig glaasje gedronken is. De Duitscher herinnert zich n.l. van wat er gebeurd is niets meer. Wel weet hij, dat hij zijn portefeuille, waarin zich toen nog een enveloppe met 25.400 bevond, onder zijn hoofdkussen heeft gelegd. Maar toen hij Zondagimorgm omstreeks acht uur gewekt was, bleek met zijn „lief je", ook al zijn geldl te zijn verdwenen. Het is gebleken, dat die vrouw dte hotelka- mer, die van binnen afgesloten was en gele- gen is op de eerste verdieping aan dte acnter- zijde, via het balcon heeft verlaten. Zij is van het niet booge balcon op straat gesprongen, welke minder gebruikelijke uitgang, 's mor- gens omstreeks zes uur, in de stille Beurs- straat qpopgemerkt is gebleven. De politie van het bureau Warmoesstraat heeft Zondagmorgen onmiddtellijk alles in het werk gesteld, om de vrouw op te sporen. Daar door een signalement vrij spoedig be kend was, wie zij, was, werd o.a, huiszoeking gedaan in perceel Kromime Mijdrechtstraat 1, waar de vrouw op kamers woonde. Zij! was daar evenwel sihds den vorigen middag niet meer geweest. Het is dan ook vrij zeker, dat de vrouw gisterenmorgen met teten der eerste tmnen naar Duitschland is gegaan zij is uit Leipzig afkomstig en dat zij den geheelen buit heeft meegenomen. Het wordt onwaarschijnlijk geacht, dat bij deze berooving een of meer handl angers in het spel zijn geweest. VRIJZINNIG HERVORMDEN IN NOORiD-HOLLAND. In de Maandag te Hoorn onder voorzitter- schap van ds H. H. Riepma gehouden pro vincials vergadering van de Vereeniging van Vrijzinnig4iervormden in Noord-Holland heeft ds. D. Eilerts de Haan uit Heiloo een beschouwing gehouden over de concept-wijzi- ging der statuten van de Vereeniging van Vrijz. Hervormden in Nederland, waartegen hij verschillende bezwaren te berde bracht. Het concept, aldu3 spr., is zonder toelich- ting aangeboden; de bedoeling, beteekends en uoodzakelijkheid moeten dus uit het concept zelf blijken. De tegenwoordige organisatie is epn bandi van provinciale organisaties; deze bestonden eerst afzonderlijk en sloten zich later aaneen. Zjj, zijn vrij in de keuze van hare werkwijze en organisatie, zelfstandig in haar beheer en besituur. behoudiens gebonden- heid aan de statuten der algemeene vereeni ging. Het concept grijpt in deze zelfstandig- hdd in, en* maakt de hostelling van provincia le vereenigingen facultatief. De afvaatdiging zal geschieden niet meer door de provinciale vereenigingen maar door de afdeelingem en aangesloten vereenigingen die ook zelf hun contributie bepalen. Onze af- vaardiging en dlaarmee het stenrecht is zeer onvoldoende geregeldl; er openbaart zich een halfslachtig karakter. Blijkbaar zijn de op- stellers van het concept halverwege blijven staan. Het gevolg van de'wijziging zal zijn, dat de provinciale vereenigingen opgaan in dte algemeene. Een algemeene vergadering mist net recht hiertoe te besluiten; de provin ciale vereenigingen zullen zelf moeten uitrna- ken, of zij nog lidi willen blijven van een dter- gelijke vereeniging. Tenslotte ging spreker nog enkele wijzfgin- gen na betreffend o.a. de formuleexing van net doel in artikel 1 alsmede het quotum; op enkele uitzonderingen na vind hij ook deze anaannemelijk. Hij raadt aan, er op aan te dringen; dat het concept als halfslachtig, overbodkg en' onrechtmatig niet in behande- ling komt. Voordat dit punt in bespreldng komt, leest de secretaris het jaarverslag voor, waaruit blijkt, dat bij de vereeniging zijn aangeslo- ten 23 gemeenten, 7 kerkeradm, 26 kerkvoog- dijen, 3 afdteelingen van1 den Protestanten- bond, 28 afdteelingen en 6 correspondent- schappen. Het aante! verspreide leden nam toe met 120. De propagandacommissie had niet die medewerking van1 dte predikanten, waarop zij bij haar plannen had gerekend. Desondauks is mea diwgegaan met een meer A stelselmatige propaganda. Ds. Eilerts de Haan wees op de dgenaardi- ge verhouding tusschen de algemeene propa- gandacommissie en die provinciale vereeni ging, waardoor de organisatie wordt ont- wricht. Men besluit, op de algemeene verga dering er op aan te dringen, dat aan de al gemeene propaganda-commi&sia een nauw- Keurig omschreven instructie wordte gegeven. Tot bestuursleden benoemt de vergadering ds. W. D. M. Baar; den heer G. A. de Rid- der en ds. D. Mulder; tot secr.-penningmees- ter dis. K. Beversluis; tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering de heeren Eilerts de Haan, Riepma Mulder, van Dijk, Cannegieter, Kniizinga, de Ridder en Trouw; als hunne secundi de heaien Eikemla, van Beek en Blom. De rekening en verantwoordiging, dte be- grooting en het verslag van de algemeene ver gadering worden goedgekeurd. Naar aanleiding van de dood ds. Eilerts de Haan over het concept inzake wijziging van de statuten uitgesproken beschouwing had vervolgens een gedachtenwisseling plaats. Ds. Eilerts deHaan,, repliceerend, verklaart dte zienswijze van1 den heer de Ridder een il- lusie te achten; de afdeelingen uit de buurt zullen de algemeene vergadering bezoeken; die van verre zullen onvertegenwoordigd blij ven, waardoor de algemeene vergadering toch weer niet een zuivere afspiegeling van de ver- eeniging zal zijn. Zijn grootste bezwaar blijft dat hetgeen de voorstellers willen, in geen geval een1 statutenwijziging rechtvaar- digt, die dte aandacht van de vereeniging in beslag houdt op een tijdstip, waarop gewich- tiger dingen aan de orde zijn. De vergaering neemt met algemeene stem- men een motie aan waarin zij het hoofdbe- stuur verzoekt, het concert terug te nemen, omdat het hier voorgestelde den in het thans vigeerende artikel 12 omschreven organisato- rischen opzet van de-vereeniging geheel ter zijde stelt. Ds. Brink verzet rich tegen het voorstel- Drente, dat nadrukkelijk wil verklaren, dat ook ethischen tot de vereeniging kunnen toe- treden. Ds Cramei* von Raumgarten en ds. Mulder achten nadere omschrijving van den term vrij zin nig-Hervormd" onnoodig; als de eti- schen denken, dat ze uit hoofde van hun kerk- begrip bij dte „vrijrinnigeni" hooren, kunnen ze ook nu toetredten. Ook de inleiding van ds. K. A. Beversluis over Kerk en Jeugd lokte eenige bespreking uit VERDUISTERING. B. S., penningmeester van dte afdeelng Bellingwolde van den NedterL Landarbeidters- bond, moet zich scbuld'ig 'hebbeni gemaakt aan verduistering van hem toevertrouwde bondls- geiden, ruim 1600. Het bestuur der organi- atie heeft een aanklachlt tegen hem imge&nd bij dien offider van justitie te Winschoten. DE VERLAGING VAN DE SALARISSEIN VAN HET RIJKSPERSO'NEEL. De Tijd) mielkli, dat dte Algemeene Roomisdi- Katho&ke ambtenaareviarmiiging met 3403 tegen.1 60 stemmani besloten 'heeft tot bet voeren van een geding tegen dteni staalti ter- zake van de salairisveiiaging. POGTNG TOT INBRAAK IN EEN GEMEENTEIHUIS. In den afgel'oopen nacht, omstreeks 1 uur s een poging gedteaan, in het gemeentehuis te Hoeven (N.-B.) in te breken. In dte voor- deur werd een gat geboord, doch afflte verdere pogingen om haar te openen faaldem. Daama werd een- ruit verbrijizeld1 en- toen dit niet hlelp is'in den binnenmuur een gat gemaakt. Er wordt niets vermis! Htet vermoeden bestaat, dat zakere J V., die ongeveer op een kwartier afstand van het gemeentehuis woont. aan de inbraak sdiulldig is. GOEDKOOPE SPINAZIE. De spinarie is te Zoeterwoude zoo goed- koop dat zij door de tuinders niet meer wordt geveild. Men gooit de groente eenvou- dig weg of schoffelt ze onder den grond. ERNSTIG ZEDENMISDRIJF. De marechaussee heeft te Reuver aange- houden en op last der Justitie in het Huis van Bewaring te Roermond opgesloten den 73-jarigen G. H. N. uit eerstgenoemde ge- meente. N. wordt verdacht van het plegen van niet nader te noemen handeiingen met schoolgaande kinderen. DE HIANDELSKAMEIR. D'e Mederliandsche Vereeniging van Kaas- han'dellaren, dte Vereeniging van Kaasharade- 1'aren1 in Noord-HoMan'd en de Vereeniging van Kaasiharadelaren te Bodtegraven en Orn- streken schrijven in een adres aan dien minis ter van financieni: dat die cooperatieve groofkancfels vereeni ging dte Handelslkamer geen redten van be- staan meer heeft, sinlds de vrije concurrentie in allte taikken1 van bedrijf dte prij'zenj wel zoo- danig heeft omlaag gedruikt, dat van prijsre- gelend optreden door de Handelskamer geen sprake meer is; dat aan nevenbedrijven door de Handels kamer een ongeoorloofde concurrentie wordt aangedaan, daar zij' in het leven wordt ge houden door geld, diat in1 den vorm van btelas- tingpenning'en is opgebracht. dat 'handel en indi'strie thans gebu'kt gaan onder eten druk van belastingen, <le gezamien- lijk dte drxfgkradJt voor de efttwi&Mfeg m saandlioudhig van' het bedrijf reeds in vele ge. valtea te boven gaat, sin'ds door progress i eve belaslingheffingen een verlies bijna niet meer door wiast kan worden ingehaald en daar door aanleiding geeft tot kapitaalsvemiefr ging. Adressanten verzoeken daarom d!en minis ter, het daarheen te leiden, diat dte Handels kamer g-een financieekn, steun van het Kijik meer zal genietan. SPOORWEGPERSONEEL. .In de Dinsd'ag gehoiuden sanienkomst van de directie dier N&erlandlsehe Spoorwegien met de vertegenwoordigers der vijf perse- neel-ofganisaties werd de regeling van de te- rugbetaling van de te veel ingehouden' voor- loopige kortingen in verband met de loons- verl aging aanvaard, met eenige wijri'ging 'ten gunste van het werfcplaatspersoneeil. De directie verklaarde rich berddl om ellk gezond' bezwaar omtrent te weinig gercstitu- eerde korting ondier de oogen te zien, zoo het versch'il meer dan */i0 van dte jaarbezoldiging bedraagt. Verder zijn uitvoerige besprekingen ge houden omtrent de hoofdiijnen, waarnaar dc in te stellen personeelraad! zal dienen te wor den ingericht. De directie za'li met d'e bespre kingen hierover rekening houden en het ont- wcrp ban dte organisaties toezenden. HET SNELVERKE'ER. De burgemeester van Culemborg laat aan automobilisteni en motorrijdters biljetten uit- mkenu met het dringend verzoek in zijn ge- meenite langzaam te rijdJen, vooral cip die twee gevaarlijke gereproduceerd, doch niet alleen tter, maar ook in de kom zijner ge- meente. 1 „Mocht deze vrilendtelijlke raadgeving niet helipen, aldus de burgemeester, dan zal! ook onderigeteekendte de eerste zijn zeer stremge maatregelten in zijn geineente toe te passen. De Kon. Neoerl. Automobielclub beveelf iinwilLiging van' dit verzoek ten zeersfe aan. SOHR IFTEILI'JK E VRiA GEN Van den,' heer Braat aan den minister van arbeid, mjyerhedidf en« hatudel Ite het Z.. Ex. bekend, dat in vele p!sa' "on 't keuren van geslachte varkeno dric gulden per stuk kost? Dat vde varkens daarra:, aan groote stukiken gesnedien, naar andere plaat- sen vervoerd worden, waar herkeuringskosten betaalid moeten wosden, hetwelk in enkele plaatsea zeifs 5 cent per K.O. bedraagt? Zoodat daar op zoo'm varken van 150 ICG. geslacht gewicnt 7 ct. per K.G. keuringskos- ten te betalen is wat op de thans bestaande prijzen op 11 k 12H pet. der waarde komt te staan. Acht Z. E!x. 't niet in't belang van' produ cers en consumient, dat die kostem beperkt wordeai? Is Z. Ex. bereid maatregelen hiervoor te nemen? VER. VAN BELASTINGINSPECTEURS. In de op 24 Mei j.l. te Amsterdam gehou den algemeene vergadering van de Vereeni ging van inspecteurs der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, onder voorzitter- schap van den heer W. H. J. van Hien, is o.a. medegedeelde^ dat het bestuur den Mi nister van Financien heeft gewezen op de overlading van het inspecteursambt, met aan- wijzing van eenige middelen, die dlaarin ver- betering kunnen brengen. Een voorstel van het bestuur rakende de recruteering van het kantoorpersoneel, is aangenomen. Het bestuur is gemachtigd een commissie te benoemen ter bestudeering van het vraagstuk der reorganisatie van het lager administratief personeel. In een binnenkort te houdten buitengewone vergadering zal de Vereeniging haar standpunt ten opzichte van de fusie tusschen de dienstvakken der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen en der registratie bepalen. In de plaats van den heer J. A. Petter is tot bestuurslid gekozen de heer J. van der Poel te Enschede. KORTE BERICHTEN In het Schuttershof te Middldburg is gis- ter een Zeeuwsche tentoonstelling van handd en nijverheid geopend De zalen zijn geheel l»ezc en ook in den tuin zijn tal van inzendki- gen geplaatst. Er zal een nieuwe partij worden opge- richt: de Christen-solidaristische s'natsparh'i Gisteren is te Utrecht begonnen de 19dle algemeene vergadering van den Protes- tantsch-Christelijken Bond van spoor- en tramwegpersoneel. Als nieuw bestuurslid werd' gekozen de heer A. Lesterhuis te Alkmaar. In zake het gemelde geval' van vergif- tiging te Leiden kan nadter worden medege- deelia, dat er geen misdirijf ini het speli s. Dinsdng is de eerste Hollandsche ha- ring van dit seazoen aan de Koningin aan geboden door de Visscherij Maatschappdj Vlaard'ingen te Vlaardingen', dr. de heer L. J. van! Gelderen. II part, il vole aux lieux ou la- clarte llappelle; Dieu, quelle ravissement, quand il revoit les cieux. Racine. Over mijtoi terugreds, via Marseille, Lyon, Genteve, Momtreux, Parijs en per vliegma- chine naar RotterdHam, de in 6 dagen werd vol'bracht, zou een nieuwe strie van rcisbrie- ven zijn te schrijven, maar c tczochte ste- den zijra al zoo dikwijl® gerchildrd', dat ik met een paar aanteekeningen za't voistaan. Het slot van mijn vorigen brief eehrcef ik nog aan boord van de „Slsmat" voor dte lunch. Toen deze laatste maaltijd begon voe ren we Lings dte Fransdie kust en tor begroe- ting speeldb de muriek als eerste nummer de Marseillaise. De Fransehe passagters, die in Tanger aan boord gekomen waren en die bij elkaar aan' ten tafel zaten, bleven zitten1 toen de heroike muriek door de zaali klohk en dus deden de Nedterlandbche redzigers desgelijks, maar direct na het Fransehe volksliedl zette de muziek de plechtige accoorden van het Wilhelmus in en als een.' man rezem toen Ne- derlanders, Franschen en Engelschen op en de Hollanders iongen uit voile burst het schoone lied mee. De Engelsche dame, dte naast mij zat, was opgetogen over dte „af- fecting song" en vroeg mij uitvoerig naar de A

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 2