Kippsn «b Kesijnen. Kruis" over het jaar 1924 ear subsidie te ver- leenen uit de provinciate kas van 3550, te besteden uitsluitend ten bate van de zuigelin- rrenbeschenning" in Noord-Holland en aan dezelfde vereeniging een subsidie van 15.000, uitsluitend ten bate van de wijkver- oleging in Noord-Holland. Subsidie proeftuinen. Ged. Staten stellen voor aan de Coopcratieve Vereeniging „Ak- kerbouw" te Andijk voor het jaar 1924 eene bijdrage te verleenen van ten hoogste 500 in net tekort op de gewone exploits tie, op den orondslag van de rekening over dat jaar, met dien verstand*, dat de bijdrage ten hoogste zal bedragen 2/3 g-edeelte van de bijdrage van het Rijk en in ieder geval niet meer dan de som der bijdragen van belanghebbenden; voorts onder bepaling, dat bij de rekening een verslag over 1924 aan Gedeputeerde Staten wordt toegezonden, en te bepalen, dat het juiste bedrag van de bijdrage door Gedepio teerde Staten zal worden vastgesteld, na oAt- vangst van de rekening over 1924 en na ver kregen overeenstenuning met het Rijk. Gemeng't' nieuws bezoek van amerikaansche OORLOGSSCHEPEN. Onder commando van vice-admiraal Mac Cully zullen het vlagschip Wyoming en het stoomschip Arkansas van 14—25 Juli e.k. een bezoek brengen aan Nederland en daartoe te Rotterdam binnenvallen, komende van Tor quay, na dit bezoek vertrekkende naar Gibral tar, op een oefenreis voor circa 1000 adelbor sten van het Marine-Instituut van Annapolis. De schepen zijn bemand met1 ruim 100 oiffi- deren, 1000 adelborsten en drca 2000 ma- trozen. De gemeente Rotterdam zal o.a. een feest aanbieden ten stadhuize en de Holland— Amerikalijn zal op 24 Juli e.k. 's avonds een afecheidsfeest aanbieden aan boord van haar stoomschip Rotterdam. Voort zullen verschillende excursies groeps- ge wijze door Nederland worden gemaakt, waartoe o.a. de medewerking van de Neder- landsche Spoorwegen en de Algemeene Ne derlandsche vereeniging voor Vreemdelingen- verkeer is ingeroepen. Ten kantore daarvan is op 16 dezer een bespreking gehouden van een commissie ad hoc. Besloten werd de medewerking van de ge- meentebesturen en de vereenigingen voor vreemdelingenvefkeer in te roepen van die ste- den die het rnieest bezienswaardig werden ge- acht, n.l. Dordrecht voor een bezoek op 15 Juli; Amsterdam voor een bezoek op 17 Juli; Alkmaar 18 Juli; Armhem, Apeldoom, Noordwijk aan Zee, Middelburg en Gouda voor 19 Juli, waarover de gasten dan groeps- gewijze women verdeeld, terwijl op Zondiag 20 Juli een boottocht van Rotterdam uit naar de Brasemer- en Kagermeren wordt georga- mseerd' alwaar de gasten de zeilwedsfrijdjen zullen bijwonen. Maandag 21 Juli is bestemd voor een bezoek aan 's-Gravenhage en Sche- veningen en Woensdag 23 Juli zal een be zoek aan Utrecht worden gebradht Voor het bezoek aan Amsterdam is reeds de medewerking verkregen van het bestuur van Artis, die aan alle gasten gratis toegang ver- leent en van het Station waar's middags om b uur een base-hall-wedslr ijd zal worden ge houden tusschen een ploeg uit de Amerikaan sche adelborsten samengesteld en een Neder landsche ploeg; 's avonds zullen de intema- tionale motorwedstrijden worden bijgewoond. De. NederlandschAmerikaansche Kamer van Koophandel, bijgestaan door de vereeni ging "t Koggesdiip, is met de regeling te Am sterdam belast. Doze bijzonder geschikte gelegenheid zal tevens dienstbaar worden gemaakt tot ten uit- voer brengen van een reeds lang beraamd plan om de vertegenwoordigers van de Ame rikaansche pers in West-Europa Nederland nader te leeren kennen en hen te toonen, dat Nederland met in 2 dagen is afgezien. VEREENIGING VAN NEDERLANDSQHE ARBEIDSBEURZEN. Woensdag heeft de Vereeniging van Ne derlandsche Arbeid'sbeuirzeni te Gromingen vergaderd. In zijn openingsiwoord wees de voorzitter op den groei der arbeidsbemiddelihg sedert 1914. Toen 20, nu 40 arbeidsbeurzen, toen het aantal plaatsingen gerilng, thans een 1000-tal organen van arbeidsbemiddeling in ons land, in 1923 werden totaal 735.000 aanvragen van werknemers behandeld en 220.000 van werkgevere, terwijl er 186.000 plaatsingen geschiedden. Dc heer Catz. wethouder van Grcndngai', heette de vergadering namens het gemeente- bestuur welkom. "De burgemieester was door omstandigheden verhinderd. Namens het ge- meentebestuur bood spr. de vergadering een au'otocht op vandaag aan naar het clubhuis ie PaterswoldO. De minister van waterstaat had van zijn belangstelling doen blijken door den heer polmer te verzoeken hem te Vertegenwoordi- «en. De vcrslagen werden goedgekeuird. In de vergadering van gisteren heette de voorzitter welkom den burgemoester van Cironingen, jhir. mr. Bosch ridder van1 Rosen thal. BehandOld werden de vragen In welke mate en op welke wijze dienen die ooenbere arbeidsbeurzen gegevens te verza- melen met betrekking tot werkzoekenden en xvorkgevers? !n hoeverre kunnen dte verzamelde gege vens aangaande werkzoekenden worden me- degedOeld1 aan werkgevers en die aangaande werkgevere aan werkzoekenden Er zijh'over deze vragen diie prae-advie- zen uitgebracht Een uitvoerige gedachtenwisseling volgd'e ONDER E'EN STAPEL PLANKEN. Te Treebeek is het 9-jar!g zoontje van dea heer B. onder een stapel planken bekomen Het ventje werd er dood' onderuit gehaald. ONDER EEN AUTO. Op den weg van Valkenburg naar HOerlen s het 8-jarig zoontje van den heer H uit Valkenburg bij het spelen onder een auto ge- komen De 9-jarige S. kwam mede te vallen. Het ecrste kind kwam er goed at en kreeg slechts lichte verwond'ingen. S. werd zieer "mstig gekwetst. BINNENOESLEEPT Men meldt uit Urk aan d'e N. Rott. Crt. Het k';pperschip ,,Hollandia", schipper Wij' brands, van Hoogeveen, is door de postboot Insula" van do Urker Stoomboot-Maatischap- Inge? oad&Bgtiikke®. pij> met zware slagzij binnengesleept. De „Hol- R'nder", geladen' met papier van Hoogkerk naar Amsterd., werd in ae Kuil van Marken do ir stonnweer overvallen, waardoor de la ding overging. De schipper hoopte v66r de d o-.:. d e kunnen binnmvallen, maar st hulp inroepen van de „Insula" op de m route KrmpenUrk. GEARRESTEERD. De bewoner van het Woensdagavond afge- brande winkelhuis in de Konnngstraat te En- schede, de koopman D M., is op vermoedlen van brandstichting dioor de politie gearresi- tcerd. ONZEDELIJKE HANDEL1NGEN. De politie te Maastricht heeft Woensdag avond aangehouden J. R., wegens het plegen van onzedelijke handelingen met een meisje van 11 jaar. Naar het huis van bewaring te Middelburg is overgebracht die 25-jarige C. E. C. uit Biervlict, verd'acht van onzedelijke handelin gen met minderjarigen in 1923 en 1924 ge- pleegd'. EEN EIERENDIEF. De politie te Barneveld1 heeft gearresteerd d'en 27-jarigen koopman G. J. K., uit Utrecht, die gisteren op de BarneveldSche markt een mand met 500 eieren had gestolen. De aange- houdene heeft bekend geregeld de markt te Barneveld te bezoekesn, sjieciaal met het dOel eieren te strien, wat hem daar ook reeds eer- der wrs gelukt. KORTE BERICHTEN. De heer M. W. te Oulddorp reed Maam- dagmiiddag met zijn wagen langs den grint- weg, toen een der wielen tegen een steen stiet. Hiji vloog uit de'wagen en bezeerde zich inwendig zoodanig, dat hij gistermorgen is overleden. Onder voorzitterechap van den heer E. H. Ebels is vandaag te Groningen de alge meene vergadering van de Groninger M^j. van Landbouw gehouden. Gistenmiddag is te Utrecht de jaarlijk- sche algemeene vergadering gehouden van de Nederlandsche Vereeniging tot bevoTde- ring van Zondagsrust. Te Utrecht heeft gisteren' de.algemeene k denvergadering van ae Vereeniging van Fondsenhoudere plaats gehad. Binnenkort verschijnt het rapport van de commissie uit den' Nijverheiasraad ter voorlichting over de werldng der Nederland sclie bdastingwetteo: ten aanzien van de in- d'ustrie. Verschenen is ook het Voorloopig Ver- sl?g van d'e Tweede Kamer over het wetsoot- werp tot verhooging van het Vile hoofdstuk B der Staatsbegrooting over 1924 (Crediet Handblskamer) Binnenkort zal een- kleine commissie van Helanghebbende vakgenooten warden aange- wezen, die van advies zal dienen over de vra?g, hoe een nieuwe waarborgwet er zal moeten uitzien, dan wel, of algeheele afschaf- fing gewenscht is. Zuid-Scharwoude, 20 Juni 1924. Mijnheer de Redacteur. Daar het mij bekend was dat de Prov. Bond van Ziekenfondisen in Noord-Holland onx- streeks dezen tijd zijne jaarvergadering zou houden, zociht ik tevergeets in de Alkmaarsehe Courant naar een verslag dier vergadering, omreden dat het foodswezen op dit gdbded, zoowel kassen als verpleging, mijne bijzon- dere belangstelling heeft. Echter deed het re- dactioneele stadsbericht in de Alkmaarsehe Courant van gister wel vreemd aan, dat n.l. uwe redactie geene medtedeeling der jaarver gadering van genoemden bond is toegezon den en u daarom dan ook heel1 natuurlijk geen verslag plaatste Maar hoe kan het dan zijn d'at het NoordLHoll. Dagblad (een R. K. partijorgaan) wel een verslag opnam? Het is haast niet te gelooven, dat het bestuur van genoemden neutralm Bond de primeur verleent aan een partijorgaan, Wellicht dat bevriende handen der redactie van' het N.-H. Dagblad1 van dienst waren. Hoe het ook zij: het bestuur van den Bond van Ziekenfomdsai (kassen) heeft verzuimd het daarheen te led- deni, dat een algemeene publicatie over de be- handeling zijner jaarvergadering-agenda aan zcer vele leden bekend werd. Het Zij mij vergund, door middel van die Alkmaarsehe Courant den heer Visser, secre- taris van den N.-H. Bond, de vraag te stel len, waarom de Alkmaarsehe Courant als al- gemeen gelezen dagblad met de aanikondi- ging der jaarvergadering gepasseerd is- De welwillendheid alsmede zijne liefde voor den Bond, zullen den heer Visser wel aanleiding geven in de Alkmaarsehe Courant mij van antwoord te dienen. Met dank voor de plaatsing, W. C. BOUMAM (Naar wij vememen had het N -Holl. Dag blad zeer toevallig en geheel buiten den Bond om vemomen, dat de bewuste verga dering hier ter stede gehouden werd'. Wij voor ons volgem den regel van derge- 'iitee voor de pers "verzwegen bijeenkomsten, geen notitie te nemen. Red. Alkm. Crt.) Mijnheer de Redacteur. Met belangstelling heb ik het raadlsverelag van de gemeente E'gmond-Binneni voorkomen- de in uw blad van 16 en 17 Juni j.l. gelezen, en wel voomamelijk wat betreft de 6cholen kwestie. 'Hieruit bleek mfl, 'dat B. en W. hadden voorgesteld om de kinderen van Egmond-Bim men naar den Hoef te sturen en dat de Inspec teur bericht had gezonden faiermede te kun- nen instemmen. Volgens B. en W. zou dit finandeele voor- deelen meebrengen, gezien echter den bouw en het luxueuse van de R. K. school te Eg- rnond aan den Hoef waanmede toen maar evemtjes 80 000 gemoeid was, woog toen zeker het finandeele niet zoo zwaar, terwijl ik mij nu, Indian die voorgestelde regeling zal doorgaan, afvraag: waarin toch die voor- deelen zullen bestaan? De kinderen toch, die naar deni Hoef zullen worden gezonden wo men alien in of biji het dorp Egmond-Binnen zoodat zij alien thuis het midaagmaal kun nen gebruiken, terwijl indien zij naar den Hoef moeten, zeker ook wel verlangd zal worden 'dat zulks op brood zal geschieden, hetgeen toch zeker niet in het voondeel van de betrokken ouders kan geacht worden, terwijl zij dan tevens wel verplicht zulleni zijn het middaguur op de openbare straat door te brengen. Wel stelde de heer Apeidoom voor om voor dat middaguur een onderdak voor hen te zoeken (zou zulks dan aanbesteed of zou er prijsopgave van gevraagd worden) en ze dan per auto's morgens te laten biengen en s avondis te doen afhalen, dus om alien te dwingen den geheelen dag van huis te blij- ven, waarbij dan nog komt het auto-gevaar waaraan deze kin'derem zich elken dag weer moeten bloot stelien. Dit gevaar is m. i. niet denkbeeldig. Hoevele malen toch komt het niet voor dat zelfs een voorzichtige chauffeur, doordat er iets aan de wagen' of motor ha- perde, een ongeluk kreeg. Verder werd ook ge- zegd dat het veel voordeeliger zou zijn voor het onderwijs. I!k kan echter nergens een voor- deel vinden dat tegen de bezwaren1 opweegt en geloof zelfs dat het op den ilamgen duur een sdhadepost zou worden. Ik geloof dan ook dat, ondanks de voorgestelde voordeelen, de oppositie, welke nu reeds beerscbt, niet zal verminderen, doch steeds meer tot uiting zal komen en wij steeds verder van den zoozeer gewenschten vrede en emdracht zullen venvij- derd worden, teuzij' die gemeenteraad nog be- sluit om tot den bouw van een Openbare school over te gaan. Gaame zou ik naar aanleiding van boven- staan'de nog een vraag willen doen in de hoop hierop in uw veel gelezen blad een ant woord te imogen omtvangen. Heeft de R.K. Raad der gemeente Egmond- J3innen de macht of het recht de kinder en van andersdenkenden die altijld op het doip Jiebben school gegaan en waarvoor nooit om yerandering is gevraagd, naar Egmond a. d. Hoef te zendem terwijl die R. K. op het dorp kunnen blijven? Dankend voor de plaatsruimte. Een bewoner van EgnwndrBinnen. WAARSQH1UWINGI In de warme zomermaanden worden vele zuigelingen emstig ziek. Deze ziekte treedt soms plotseling op en kenmerkt zich door bra- ken en dunne outlasting. Borstkiflderen worden door deze ziekte veel minder dikwijls aangetast dan kinderen, die met dte flesdi gevoed worden Ails oorzaken voor het ontstaan dezer ziekte kennen wij: 1. Oververhitting van het kind door te warme en te vast aangelegde Weeding en ver- blijf in een vertrek dat onvoldoende gelucht wordt. 2. Bederf der melk, die niet voldoende versch is en niet koel bewaard wordt. 3. Verontreiniging van het voedsel, door dat de fleschies en' speentjes niet zorgvuldig schoongemaakt en schoongehouden worden. 4. Sadoelmatige voeding van het kind, vooral overdadige voeding en onregelmatige toediening van het voedsel. Let well Nimmer is het door komen. van tandjes oorzaak van deze ziekte! Hoe kan de moeder het optreden van deze ziekte zooveel mogelijk voorkomen? la. Door het kind vooral op warme da gen te doen verblijven in een fnssche kamer, die goed gelucht wordt. Het raam of de deur aan de schaduwzijde flink open zetten! (ook 's nachts.) lb. Door het kind op warme dagen luch- tig te kleeden. Op heete dagen kan men den gezonden z'uigeling slechts met een hemdje en een luier kleeden en hem met een lakentje dekken. Het hoofdje moet men koel houden en niet bedekken. Ook doet men goed indien men den gezonden zuigeling veel buiten brengt; bij groote hitte op een koele, niet zonnige plek. lc. Door het kind dagelijks geheel te wash schen of liever nog te baden. 2. Door de melk te koopen bij een be- trouwbare inrichting of melkboer. Het voedsel van den zuigeling moet direct na ontvangst der melk bereid worden, zoo vlug mogelijk afgekoeld en in eene gesloten pan op eene koele plaats bewaard worden. Men plaatse de melkpan direct op den keldervloer of an- ders in eene andere pan gevuld met koud wa ter, dat meermalen per dag ververseht wordt. 3. Door de fleschjes en speentjes direct na ieder gtehruik met heet water zorgvuldig te reinigen en in eene gesloten schoone pan met zuiver leidingwater te bewaren. 4. Door het kind op de vastgestelde tijd- stippen nauwkeurig het voedsel te geven, -dat door den dokter aangeraden is. Indien men meer geeft of de flesch te spoe- dig na de vorige geeft, zoo stelt men het kind aan groot gevaar bloot. Indien gij uw kind thans aan de borst voedt, tracht dit dan voort te zetten; gij doet dan het beste, wat gij voor uw kind kunt doen! Geef uw kind nimmer een zoethoudef of dbtje, dat kan gevaarlijk zijn. Gebruik geen flesch met een lange slang, doch een met een korte speen. Wat moet de moeder,doen, indien de zuige ling gaat braken of dunne ontlasting krijgt? le. Geef hem dan direct op de tijdstippen, waarop hij andere zijn voedsel krijgt, een fleschje rijstewater, bereid volgens onder- staand voorschrift. 2e. Verzuim niet daama fnet het kindje op het eerstvolgende spreekuur varl den dokter te komen om verder raad te ontvangen; want het kind mag niet Ianger dan een of twee da gen uitsluitend rijstewater krijgen. 3e. Indien de ziekteteekenen niet na eenige uren wijken, roep dan spoedig de hulp van uw huisdokter in. Bereiding van Rijstewater. Breng 1 eetle- pel vooraf gewasschen rijst met 1 Liter (kan) waiter aan dte kook in- een open pannetje en .laat het zoolang koken, 'tot de nelft van het water verkookt is (ongeveer 20 miinuten.) Giet het door een schoon zeefje. Wanneer het te veel verkookt is, vul het (fan met ge- kookt water tot Vo Liter bij. Bewaar het afge- koelde rijstewater in een gesloten pan of tioe- gedekte pan. Nederlandsche Bond tot Beseher- ming van Zuigelingen. DE RELLETJES TE LEERDAM. De rechtbank te Tiel heeft gister uitspraak gedaan in de zaak tegen drie jonge mannen uit Leerdam, S., Van O. en O., tegen, wie in de zitting van 5 dezer resp. vier, zes en zes jaar gevangenisstrafis geeischt wegens hun deelnemen aan de vechtpartij tegen de politie te Leerdam, waarbij de 20-jarige J. van OptJ- nen door den agent van politie, Van der Horst met een revolver is doodgeschoten. Aan S. was ten laste gelegd oprui'ing en mishande- lmg, aan de bade anderen poging tot moord. Alle drie beklaagden zijn veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. ARRONDISSE M E NTS - REQHTB AN K TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdog 17 Juni. VE RDUI STE RING. De 28-jarige kleermaker A. W. v. D., woonachtig te 's-Gravenhage, thans alhier gedetineera, stond terecht ter zake verduiste- ring van een heerencostuum en een rijwiel. Bekl. was destijds in den kost bij den' op- perman Kl. Brouwer alhier. De verduistering van het costuum was gepleegd op 27 October 1923. Hij had het Zondagsche pak weggeno- men van zijn hospes en het beleend voor 5 in een huis van koop met recht van wederin- koop. Voorts had bekl. een rijwiel gehuurd bij den riiwielreparateur Erkamp in de Lin- delaan. Hij beweerde dlaar naar Bergen te zullen- rijden, maar het was zijn plan om naar zijn zuster in Haarlem te gaan. Het rij wiel had bekl. in Haarlem verkocht voor 25. Beklaagde was destijds gehuwd, maar la ter gesclieiden. Hij heeft 1 kind. Dat wyer- hield hem niet de liefdesbetrekking aan tc knoopen- met een jong meisje. De opperman Brouwer was weer in't bezit van zijn cos tuum gcsteld. Hij verklaarde dat zijn com- mensaal zeer slecht betaalde. Hij is 100 aan bekl. te kort gekomen en heeft 5.40 moeten1 betalen om zijn pak in te lossen. Bekl. was reeds vele malen veroordeeld sinds 1919. De offider toonde weinig sympathie voor bekl. en vorderde 6 maanden gevange nisstraf. De verdediger, mr. Leesberg, was van mee- ning dat men met bekl. iets anders moet doen. Pleiter drong aan op een nader onderzoek naar de omstandigheden van bekl. zulks met het oog op de mogelijkhedd van een op te leg- gen voorwaardelijke straf. APPEL VONNIS KANTONGERECHT. De 62-jarige melkslijter Kl. M., te de Rijp, was veroordeeld door den Kantonrechter tot 40 boete of 20 dagen hechtenis wegens het verkoopen van melk van ondeugdelijke samen- stelling. Tegen dat vonnis was de veroordeel- de en het O. M. in hooger beroep gekomen, welk hooger beroep thans werd behandeld. Mr. Leesberg versch een in deze zaak als raadsman en verdediger en had 2 getuigen k dtecharge doen dagvaarden. In de eerste plaats de melkslijter W. Jon- ges te de Rijp. Deze kocht van beklaagde melkj maar betrok ook melk van zekeren Rol, en uit de bus waarin de gemengde melk zat, had de melkcontroleur een monster genomen. De melkcontroleur de Joode had een mon ster genomen bij Jonges -en deze had bekl. als leverander aangewezen. Getuige had toen een monster genomen uit den voorraad van appellant. Bekl. was op verzoek van de Joo de eerst naar Molenaar gegaan en de bus was toen leeg. De president vroeg Jonges nn of hij de reditbank 'n beetje voor den gek stond te houdten, wat getuige ontkende. Na- dat Jonges een en ander had verduidelijkt, kwam hij tot de condusie dat de bus leeg was en hij toen eeret naar bekl. was gegaan, ge- volgd door den controleur. Verdediger stelde aan de getuige verschil lende vragen, het nemen der melkmonstiers betreffendte. De offider zdde, dat de stroohalm, waar aan de geachte tegenpartij zich vastklemde, was bezweken. Het was gebleken dat de melk waarvan monster was genomen en die ondeugdelijk bleek, uitsluitend was geleverd door beklaagde. Het O. M. requireerde beves- tiging van het vonnis der Kantonrechters. Mr. Leesberg betoogde dat zijn client er zich van bewust was steeds' deugdelij-ke m-elk af te lever-en. De keurmeester kon niet perti nent verklaren dat de bus leeg was. Bekl. hield vol, dat er m-elk in de bus zat voor d-e keurmeester monster nam. Er stond van1 dat alles niets in het procesverbaal. Ook was niet voldoende aangetoon-d dat de melk ondeug- delijik was. Pleiter concludeerde vrijspraak. APPeL VONNIS JACHT- -EN VISOH- WETOVERTREDINO. Dixie K-, los werkman te Wervershoof, was door den Kantonrechter te Medemblik ver oordeeld tot 50 boete of 20 dagen hechtenis wegens het visscben in verboden tijd en ver- boden uur. Bovendien had -bekl. zonder voor zien te zijn van een acte of vergunning op een verboden plaats gevischt met een vischzegen. De veroordeeld was van dat vonnis in appel gekomen. Hij beweerde wel op de plaats waar de rijiksveldwachter de Koekkoek hem bekeurde, te zijn geweest, doch hij; had niet gevischt dat deed zijn stiefzoon. Hij had getuigen a dlecharge medegebracht, waaron- der ook bedoelde stiefzoon. Getuige de Koekkoek zeide dat bekl. ver- dacht werd van vischstrooperij en hij stond als vischstrooper bekend. I>e rijksveldwachter Koekkoek had bekl. aan zijn stem herkend. K. liep rechts en de stiefzoon links van de sloot. Er was geen derde persoon bij, ver klaarde de Koekkoek in tegenstelling met de bewering van bekl. dat er wel een derde per soon bij- was. Daarop werd gehoord Godefridus v. Eyk los arbeider te Wervershoof. Hem werd ge- wezen op het eedsg-ewicht. Hij beweerde de tweede persoon te zijn, die den zegen voort- trok met Berkhout, den stiefzoon van bekl. Deze zat in 't schuitje. De Koekkoek beweerde dat dat niet zoo was, waarop de president hem er op wees? dat hij gevaarlijk spel sipoel de. Er staat 9 jaar op mdneed zeide de offi der, dCnk er om! Daarop werd de atiefzoaa gehoord. Hij had de grootste moeite met den eed. Ook hij beweerde dat van Eyk den zegen heeft voort getrokken en niet zijn stiefvader. De president zeide dat het duidelijk was, dat getuige een meineed aflegde. Daar getuige zijln houding niet veranderde, vorderde de offider sclior- sing van de zaak en rechtsingang tegen den getuige J. Berkhout en voorloopige aanhou ding van den verdachte. De president wees getuige nogmaals op het gevaar dat hil liep en stelde hem alsnog in de gelegenheid. om op zijn verklaring terug te komen. De offider vorderde ook rechtsingang te gen den getuige A d&harge Godefridus van Eyk, 32 jaar, los arbeider te Wervershoof Hij herhaalde daarop zijn reeds afgelegde verklaring. Ook de rijksveldwachter de Koek koek herhaalde zijn verklaring. Na voorlezing teekenden de getuigen hun verklaring. De verdachten werden onder bewaking der rijksveldwacht gesteld. Daarna schorsing. Na de j^uze werden de verdachten alsnog aangemaand de waarhdd te zeggen, doch zij bleven bij hun verklaring. Daarop werd de besiissing van de recht bank hun medegedeeld, houdende rechtsin gang met bevel tot instructie, de gevraagde gevangenneming werd geweigerd. APPeL VONNIS MOTOR- EN RIJWIEL WET. De 23-jarige chauffeur W. Z., te Hoom, stond in- hooger beroep terecht ter zake over trading van de motor- en rijwielwet, de vei- ligheid van' het verkeer in gevaar brengende waarvoor hij door den Kantonrechter te Hoom was veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. Voorts werd de vordering van' C. Schipper, die door bekl. met zijn autobus der firma Kok en v. Meurs te H-oorn onder Westwoud werd aangereden en daardoor cnaterieele schade leed, tot een' bedrag van 50 toegewezen. Schipper werd gegrepen aan zijn jas door de knop van de auto en bekwam een scheur in zijn colbert en zijn gummijas. Bekl. zeide dat de tramrails hooger liggen dan' de weg. Hij was met het wiel van zijn auto tegen een der rails aangekomem en dat was de oorzaak van de aanrijding. Er was daar veel tegen- werking van de bevolking tegen de autobus- sen. De getuige Schipper sprak het tegen dat hij de autobussea niet welgczind is. Door den getuige A. de Haan werd de ver klaring van den vorigen getuige bevestigd. De chauffeur had beslag gelegd op de geheele rechterzijde van den weg. Getuige, die's Zon- dags te voren ook was aangereden, was be- vreesd en week uit tot aan den benn van den weg. Daarop werd als getuige decharge gehoord C. Kok, eomducteur op de autobus. Hij zat naast den chauffeur en was van mee- ning dat er voldoende ruimte was voor de voetgangera om buiten de baan van de auto te blijven. De offider, het woord verkrijgende, heeft den indruk gekregen, dat beklaagde zich heeft schuldig gemaakt aan't hem ten laste geleg- de en vroeg bevestiging van het vonnis. Mr. v. Loockeren Campagne, als verdedi ger de plaats vervullende van mr. Dt. Riete- xna van Edam, die door bezigheden te Pur- merend de behandding der zaak niet kon afwachten, hracht in het midden dat appel lant niet anders had kunnen hanidelen, om- dat hiji dan de veiligheid van zijn passagiers in gevaar zou hebben. kunnen brengen. Daar pi. de zaak niet voldoende heeft kunnen be- studeeren refereerde hij zidi aan het oordeel der rechtbank. ONBE VOEGD UITOEFENEN DER' GENE ESKUND-E De 40-jarige opticien Jac. v. B., te Hoom, stond terecht in app£l van een vonnis van den Kantanrechter te Hoom waarbijl hij ter zake het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde was veroordeeld tot 2 X 50 boete of 2 X 20 dagen hechtenis. Bekl. was niet toegelaten tot uitoefenen der geneeskundfe. Hij had te Hoom eenige personal in behandeling geno men en him kruidenzalf en geneeskundigen raad veretrekt. Een patiente, die later be zweken, heeft appellant bestreken1 en haar kruiden voorg-eschreven. Bekl. had van een juffrouw wier ziek been hij behandelde, eenig geld aangenomen. Dat was 1 voor een windsel. Hij had ook nog eens van een ipatient f 3.50—5 aangenomen. De offider vorderde bevestiging van het gewezen vonnis. Mr. v. Loockeren Campagne wees er op dat bekl. niet optreedt als beroepsmagneb- seur en dat niet beoefende als bedrijf. Hij was opticien en behandelde de lijdende mensch-' heid niet uit winstbejag doch uit liefde. Pla ter concludeerde ten slotte tot het opleggen eener geringere geldboete dan waartoe appel lant was veroordeeld. SPROKKELS UIT DE PRAKTIJK. Aangezien' vele hoenderhouders ook dit jaar door de slechte broeduitkomsten zeer weinig kuikens verkregen, zullen zij wellicht trachten door verlenging van de broedperiode alsnog tot betere resultaten te komen. Vermoedelijk zullen zij daarin' eveneens worden teleurge- steld, ten minste wanneer van de zelfdle fsk- dierern broedeieren genomen worden. Die hennen toch zullen- thans 3 maan den later evenmin eieren geven van goede samenstelling als gedurende de r/wgbroed- iperiode. De hoenderhouders zullen dus om kuikens te verkrijgen hun toevlucht moeten nemen- tot broedeieren van vertrouwde inrichr lingen. Maar met verlenging van de broedperiode en met toa/broedhenmen schiet de nuflloen- derhouder met veel op. Die 'kuikens hebben toch ook 5 a 6 maanden noodig om legrijp te worden, dus elke maand dat zij later geboren worden, worden zij ook zooveel later legrep. De eerste taz/broedhenmien komen- meestal niet eerder wel later aan den leg dan in Januari d.a.v., zoodat daardoor ook de eerste legperiode beduidend korter wordt. Vroeg broedhennen beginnen reeds in- Octo ber en November met leggen, zoodat de hoen derhouders met laatbroedhennen het groote voordeel missen eieren1 te .verkrijgen m de xnaanden1 dat zij het duurst betaald warden. Ja, wanneer het een feit was dat hennen hoe vroeg of hoe laat ook geboren altijd een evenlangen legtijd hadden, dan zoude het hoenderbedrijif beduidend eenvoudiger uit te oefenen zijn, maar helaas! gaan taalbroed- bemnen het volgend jaar nagenoeg gelijk in den rui met de vroegbroedhemnen, soms nog vroeger. Men faoude derhalve goed voor oogen, dat all-een troegbroedhennen en nog wel als zij in den kortst mogelijken tijd krach- tig ontwikkekl zij a en afstamm-en van oor- deelkundig samengestelde en verzorgde fok- toomen in de wintermaanden eieren zullen kunnien geven en daardoor het meeste voor deel kunnen opleveren. De meeste hoender houders zouden veretan- diger hamdelen het broeden en wat daaraan vast zit maar over te laten aan de hoender- fokkers en /tf&nridhttngen, ieder jaar bijtijds aan te schaffen goed ontwikkelde, bijna vol- wassen hexmen en zich uitsluitend' te bepalen tot het houden van hoenders. Dat is de een- voudigstc, goedkoopste en beste wijze om het „de boer" en „voor hen" voor wie het in den regel toch maar alleen te doen om de eierproductie. Dan nog hebben zulke personen het druk genoeg.

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 7