Vrees geen examen Een ztiteude Uefwifze is vaak oomak van aambeien. Zorg voor geregelde stoelgr.ng, de noodige reinhdd en pas roster's Zali toe. Imderdaad een probaat geneesmiddel. Per dooa 1.75; per tube 1.—. Ondertrouw d: Anthonius PannCkeet en Anna Kornien. Wllllbrordus de Boer en Maria Hink. Arie Blokker en Oeertje de Oraaf. Oetrouwd: Cornelia de Ruiiter en Antje Meura. Overleden: Orietje Kroon, oud1 78 ja ren, weduwe van Jacob Hopman. Jan Stam, oud 82 jaren, weduwnaar van Iefje Pelt. UIT SCHOORL. (Juni.) Geboren: Petronella Johanna, aochter van Jacobus Johannes Qry en van Anna Rood. Antonius Wijnandits, zoon van Jan Christiaan Paulus en van Adrians de Wit. Oetrouwd: Pieter Dalenberg en Hen- drika Anna Kooy. Overleden: Antje Sdhager, weduwe van Jan Koortens, 73 jaar. UIT OUDKARSPEL. (Juni Gehuwd: D. Raven en Maria Cornelia Roli. Geboren: Johan, zoon van E. Duiif en E. Morel. Tnjntjc, dochter van J. v. rlout en G. Kapitein. Klaas, zoon van C Klin kert en G. Bood. Overleden: Oomelis Swager, Cz. te Harenkarspel, oud 29 jaren, eehtgenoot van Catharina van Leijen. Klaas, zoon van C. Klinkert en O. Bood, oud 4 dagen. UIT CASTRICUM. Aian de Rijkskweeksch ool te Haarlem slaagde voor het onderwijizersexaxnen de heer G. J. Koch alhier. UIT KOEDIJK. (Juni.) Oetrouwd: Petrus Jacobus Huiberts en Magdalene Eierund. Geboren: Brigitta. d v. Dirk de Jager en Trijritje Kieft. Aariianus Petrus, zoon van Adrianus Wester en Adriana Maria Brink. Klaas, zoon van Teunis Ruijs en Hermina Spruit. Kees, zoon van Siouke Barsingeihom en Orietje van Egmond. Lourencius Jacobus, zoon v. Johannes Ta mes en Catharina Johanna Zoon. Henrieta Anna, dochter van Jacob Kramer en Antje Brammer. Comelis, z. v. Oorndis Goed en Pietertje Brander. Overleden: (te Alkmiaar) Jan Wie- dijk, oud 69 jaar, gehuwd met Neeltje Ris. Jan Oud, oud 71 jaar, gehuwd met Maria Bras, eerder weduwnaar van Trijntje Quant Levenloos aangegeven kind van Cornelia Wilhelmu's Beelenkamp en Engeltje de Wit. UIT BROEK OP LANGENDIJK. (Juni.) Geboren: Aleida Hendrika, dochter van R. Nieuwenhuis en A. Hardick. Pieternel- la, dochter van J. Kouwen en C. Wiering. Gerrit, zoon van J. Glas en R. van Gulik. Geertje, dochter van J..Vink en J. C. van den Bosch. Klaas, zoon van C Timmcrman en D. Bouwens. Ondertrouwd en getrouwd: A. Slot, tuinbonwer met B. Kok A. Vroegop met P. Wagenaar. C. Dirkmaat te Haarlem met A. L. M. Voss. C. de Wit te Sint Pancras, met H. Oootjes. Overleden: K. Wagenaar, oud 71 jaar echtgenoot van M. Berkhout. Geertje, oua 2 dagen, dochter van J. Vink en J. C. v. d. Bosch. gtateri-(%eiieraal. TWEEDE KAMER. In de vergaderingvan gister deed de Voorzitter mcdeReling vaa het besluit der Centrale Afdeeling om aan het na de schorsing dezer open bare vergadering plaats hebbende afdeelingsonderzoek nog toe te voegen het wets on twerp wijziging der wet van den 3Qsten Juli 1921 tot toekenning van een voorschot ten behoeve van een stoomvaart- verbinding tusschen Nederland en' 'Zuid- Afrika: en het wetsontwerp wijziging der of- ficiersopleidiagen. Hij stelde veraer voor om op de lijst der voor de openhare vergadering van hedenmiddag te 1 uur aan de orde gestel- de onderwerpen in te voegen Wetsontwerp nadere wijziging der wet van 5 Mei 1923 tot tijdelijke beperking van dien invoer van schoenwerk. gewijzigd bij de wet van 29 December 1923. Wetsontwerp herziening van art 14 der Leeningwet 1919. Wetsontwerp aanvulHng d'er algemeene wet betreffende de heffing der invoerrechten en acciinzen en der wettelijke bepalingen be treffende den gedistilleerdaccijns en het wets ontwerp regeling van: le. de redden en1 ver- plichtingeh van het personed der Koninklijke marine-reserve; 2e. d'e bevordering en het ontslag van de officieren der Koninklijke ma rine-reserve. Ten slotte stelde hij voor om de einds+em- ming over het wetsontwerp houdende bepa lingen omtrent ruilverkaveling te doen pliaats hebben bij de hervatting der vergadering des namiddags te 1 uur. Goedgekeurd. De vergadering werd geschorat tot 1 uur. Aan de orde was de eindstemming over het wetsontwerp in zake de Ruilverkaveling. Zander stemming goedgekeurd. Geneeskundige Bevoegdheid Goedgekeurd wend het wetsontwerp aan vulling van de wet van den 24sten November 1922 tot wijziging en aanvullling van de wet van 25 December 1878, houdende regeling der voorwaarden tot verkrijging der bevoegd heid van arts, tandarts, apotheker, vroed- vrouw en1 apothekers-bediende, enz. Schoenwetje. Aan de orde was het wetsontwerp tot ver- lenging van den duur van het Scnoenwetje met jaar tot 1 Juli 1925. De heer Staalman V. Be) betoogde, dat dit geen goed wetje is. Het blijikt, dat de schoenind'ustne zonder bescherming niet meer kan levcn. Hij weet, dat ntu1 de tijd is geko- men om te zien wat er gefoeurt als de bescher ming wordt opgeheven en zal dus tegen dit ontwerp stemmen. De heer V1 i e g e n (S. D.) zette uiteen, dat moeilijk is na te gaan wat het direct gevolg is van dit wetje voor de industrie en voor de prijzen van de schoenen. De prijzen in de winkels zijn gestegen cn in de confectie-indus-' trie, waaT geen bescherming bestaat, is de werkloo&heid ook afgenomen. Do heer Lovink (C H.) is van corded, schen Bond van Veehandelarec, de heer M dat dit wetje niet meer noodlg is, omdat de .tocstand in Duitschland zeer is veranderd. Hij zal er zijh stem dus niet aan geven. De heer F 1 e s k e n s (R. K.) betoogde, dat de werkloosheid1 in de scnoenenrindustrie to- taal is verdwenen en dat de prijzen niet zijh geslegen ondamks de stijtging der lcerprijzen. Er blijven gevairen dreigen voor deze induisfcrie en dus is nandlhaving gewensdit. Dt Minister van Arbeid, de heer A a 1 ber- se, achtte ha'ndhaving van dit wetje alsnog gewenscht, omdat de toestand nog niet in evenwicht is. In het buitenland zijn de fabri kanten verpllcht in verband met den geldnood, hun fabrikaat beneden kostprijs op te ruimen, omdat dit nog voordeeliger is dan geldopne- men tegen zeer hoog percentage. Met het oog daarop wenschte spr. de bevoegdheid nog voor een jaar, om in te grijpen als dit noodig is. Hij verzoeht de Kamer dit ontwerp goed tc keuren. Hierna werden vcrschiliende wetsontwer- pen cn conclusics behandeld, o. a. 8. Wetsontwerp Begrooting van het Staats. visschershavenbedrijf te IJmuiden voor 1924 9. Conclusie van het verslag der Commis- sie voor de Staatsuitgaven omtrent de Reke- ning van inkomsten en uitgaven van ihet Staatsvisschershavenhedrijf te IJmuiden over 1922. 10. Wetsontwerp Regeling van: le. de rechten en verplichtingien van het personeel der Koninklijke marine-reserve; 2ee. die be vordering en het ontslag van de officieren der Koninklijke marine-reserve, 11. Conclusie van het verslag der Com- missie omtrent de Tnlichtingen op het adres van A. C. A. Hartman, en 13 andcren, alien werkzaam geweest bij het plaatselijk tele- foonnet te 'Alkmaar, houdiende verzoek te wllen bevordercn. dat adressanten in Rii'ksr dienst worden overgenomen in verband met de evnibitatie van beiloeld telefoonnet dioor het Riik Ze werden goedgekeurd. De vergadering werd verdaagd tot Vrijdag 11 uur. Gemeng-f nieuws AANIRIJDING. Maandagmiddag heeft een aanrijlding plaats gehad op den Raamweg, dithtbij den Waalsdorperw^g tusschen een personenauto, die uiti de richting van den' hiaagschcn djieren- tuin kwam, en de electrische tram uit Sdheve- ningen. De weg is daar tier plaatse breed ge- noeg, en het uitzicht wordt niet door boornen of bosch belemmerd. Bovendien staat er een grooti waarschuwiinigsbord, daar de weg smal ler wordt bij het Artilleriepark. Het ongeval mioet zich ongeveer alls volgt iebben toegodrtagani. Aan het stuur van den rersonenauto zat de 34-jarige L. v. J., direc- eur van een naditvei'ligheidsdiansn te Rotter dam; de inzittenden waren de heer M. Core- mians, lid van den Rotterdamsdien gemeente- raad, diens broer G. C., de 15-jarige mej. C. d., uit Den Haag, cm de Rotterdamsche rijL wdelhandelaar J. H. W. De laaitste was eigen- ijk de chauffeur, maar hij had! het situur over- geegven aan- L. v. J., die pas kort het chauf- feeren kent. Van J. reed met een flinke vaart over den weg en wilde de tramnails over- eteken. Volgena zSjn bewering heeft hij de tram niet gezien en mericte hij ook heti waarschu1- wingsbord te laat op. Toen die tram kwam' aanrijden en v. J. het ongeluk zag aankomen, trachxte hij vergeefs den wagen tot stiilstano te brengen. Deze gleed door en de tram reed met voile vaart op de flank van de auto in. De schok was zoo hevig, dat de bestuurder uit de auto werd geslingerd en met een ge- cooipliceerde beenbreuk werd1 opgenomen; J. H. W. liiep emstige linwendlige kneuzingen op en het meisje werd' in den rug verwond, terwijl G. C. ongedeerd bleef. Alte vier per sonen werden door den geneeskundigen diienst naar het ziekemhuis aan den Zuidwal ini Den Haag gebracht. Van den heer M. Gonemans is na net ongeluk niets meer gezien; men vermoedt d'at hij ongedeerd as gebleven. Het voorloopig poiitioneel onderzoek wijst uit dat het ongeval was te wijten aan oner- varenheid en grove oaivoorziditigheid. Den bestuurder van de trami treft in elk geval geen schuld. Zooals begrifpeiijk is, trok het ongeval veel publiek. Politic zorgde voor afzetting van de plaa'ts dies onheils. Nlad'at er eenige foto's waren gemaakt, reed de tram achter- uit, waama de auto door poiiltiie en hrandweer weggesleept kon worden met de kraanwagen. Het zwaar beschadigde voertuiig is in beslag genomen. De tram is niet ernstig beschadiga. De hoofdoommissaris van pditie, de beer van't Sant en dte commissaris Kramer waren op het terrein van het ongeval aanwezig. DE GECONCENTREERDE OFFICIERS- OPLEIDING. B. en W. van Harderwijk hebben zich tot de Tweede Kamer gewend met een uitvoerig adres, waarin zij, met betrekking tot het in- fediende wetsontwerp tot wijziging van de taatsbegrooting 1924, Hoofdstuk VIII, be treffende de voorgenomen wijziging in de Officiers-opleiding, verklaren het ten zeerste te betreuren, dat een gunstig gelegen garni- zoensplaats zooals Harderwijk ongetwijfeld is (doch die door de ontijdige wegneming der Veldartillerie aldaar, zeer ernstig in haar be- langen geschaad is), het voordeel voorbij- gaat, aan de vestiging van de School voor Verlofsofficieren van het Wapen der Infan- terie verbonden. Adr. wijzen voorts op de vele factoren, die "Harderwijk tot een der beste garnizoenen maken. Tal van militaire gebouwen, een uit- muntend Militair Hospitaal, goed oefe- nings- en schietterrein, de mogehjkheid tot jgecombineerde oefeningen met andere wa- pens e. d. Adr. spreken tenslotte hunne bevreemding uit over het feit, dat in de Memorie van Toelichting op het Wetsontwerp verklaard wordt, dat Ede, Harderwijk en Amersfoort voor eventueele vestiging der S. V. O. aldaar „alle bezwaren opleverden". Adr. besluiten, met het verzoek de beslis- sing over het ontwerp te verdagen tot bij tijef en wijle ook aan de Gemeente Harder wijk de kans kan worden geboden, die Kam- pen door herhaald overleg verkreeg. VEEVERVOER PER VLIEGMACHINE. Hoewel de invoer van vee uit Nederland in Frankrijk op het oogenblik nog verboden is, heeft de voorzitter van den Z.uid-Holland- de Haas, door de wehvillende medewerking van prof. dr. Remmelts, directeur van het Veeartsenijkundig Staatstoezicht, van den Franschen minister van landbouw toestem- ming verkregen om een jongen volbloedstier in te voeren. Deze stier is afkomstig van de N. V. Hygignische Melkstal De Vaan te Hil- legersberg. De verzending geschiedt per vliegmachine van het terrein aan de Waalha- ven alhier op Woeqsdagmiddag 9 dezer, ter gelegenheid van de algemeene jaarlijksche vergadering van den Nederlandschen Bond van Veehandelaren. VEREENIGING TER BEVORDERING VAN DE BELANGEN DES BOEK- HANDELS. In „Arti8" te Amsterdam werd heden de 107e Algemeene Vergadering van de Vcr- ccniging ter Bevordering van de belangen des Boekhandels gehouaen. De voorzitter, de heer H. D. Tjeenk Wil- link, opende de vergadering met een rede. spoor- CENTRALE BOND- VAN TRANSPORT- ARBEID'ERS. Het congres van den centralen bond) van transportarbeiders is gisteren voortgezet. Bij de verkiezing van het hoofdlbestuur werden uitgebracht 130 stemmen, waarvan 5 bianco. Herkozen werden de heeren Joh. Brautigam, G. Zieverink, C. G. van Krieken, H. van Dugteren, Kievit, J. van't Hofl, Overst, J. Hoogerwerf. O. de Weerd, W. H. L. Nauta en nieuw gekozen werden de heer R. Laan en F. G. van Duuren. Inzake de loonsverlaging van het wegpersoneel zijn ingevoerd: v a. nieuwe bijlagen III en IV van het Re- glement dienstvoorwaardien 1921 (S.S./H.S.) geldende van 1 Januari 1924 af en strekken- de ter vervanging van de bestaande bijlagen III en IV; b. een drie-en-twintigste wijzigingsblad op genoemd Reglement De hierin opgenomen wijziging van artikel 39 is eveneens geldend van 1 Januari 1924 af. VECHTP ART IJ EN. Zateid'agavond en Zondagavond' hebben te Zwartemeer en Bargercompascuum weer em stige vechtpartijen plaats gehad. Bij een ru- zie over verhuring van hooiland werd Zater- dagavond A. K. door v. d. G. met een bijl op het hoofd geslt.gen. Beiiden waren1 drom- ken, er is proces verbaal opgemaakt. De ongeregeldheden van Zondagavond te Baggercompascuum dragen een ernstiger ka- rakter en waren meer bedoeld als wraakne- ming in: veilband met de smiipantiiji tijdens de Pinkstcrdagen. H. de V., J. de V. (zijn broer) en J. T., alien arbeiders te Bhrger Cornpas- cuum, hadden in stilile kroegen weer rijkelijk geno ten van gesmofckelde Duiitsdhe cognac, waardoor ze in een ruziestemmiing geraakten. Met getroken mes gin gen ze als ware wil- den op de menschenjadnt. Meer dan honderd mensdhen1 joegen' zij voor zich uit. De ge- memtevddwadhfer rf. Engbera, van Zwarte meer, was de eenige politieman ter plaatse. Hij :gebood den woestelingen hun vervolgin- gen te staken. Daaraan gaven zij geen ge volg en ziji keerden zich tegen Engbers. Deze gaf H. dte V., die hem met getrokken dolk aanvid', met den sabel slagen over de beide rolsen, waardoor' deze het mes liet valten. J. kreeg een sfag met den sabel op den bo- venarm'. Hij nam de vlucht en sprong to het kanaal, zwom dit over, doch werd daar door de miliiitaire politic geanesteerd. De beide andere woestelingen werden door Engbers gearresteerd. HEIDEBRAND. Nabij ddi Stomperd is iZondagnamiddag, om ongeveer vier uur, een heidebrand uitge- broken, waardoor ongeveier 10 hectare hdde 1 met opgaand eikenhout verbrand is. De oor- zaak is onbekend. De vrijwillige brandweer uit Soest was spoedig ter plaatse en ver- richtte kranig werk bij het blusschen. Uit het nabijgelegen geniekamp te Zeist en' uit Amers foort kwamen militairen te hu:lp, zoodat men ten slotte door uitgraven en slaan den brand kon blusschen'. Met-succes werd het tegen- bratiden toegepast. Het terrein ligt geheel in de gemeente Soest. DE MOORD TE SCHIMMERT. De rechtbank te Maastricht heeft gister H. de W., die op 25 November jj. zijn vrouw te Sdhimmert had vermoord, tot 8 jaar gevange- nisstraf veroordeeld. De eisch was Ievens- lang. De psychiaters hadden tot verminderde toerekenbaarheid gecondudeend. BRAND. Dinsdagoehtend brak er brand uit in een manufactuurzaiak, bewoond door mej. S., te Harlingen. Deze was nog boven op haar slaapakmer, welke ze niet langs de trap kon verlaten, daar deze vol rook stoimd. Eenige mannen hebben haair langs een ladder ge- red. De brand was spoedig gebluscht. De benedenverdieping is uitgebrand, de winkel- goederen zijn verloren gegaan. Gp de bo- venverdteping is eenige waterschade veroor- zaakt. Oorzaak onbekend. KORTE BERICHTEN. De 46-jarige landbouwersknecht P. die Smit uit Wilhelminapolder, die Vrijdag van een wagen is gevallen en overreden werd is aan de gevoigen overleden. Gisfceravond zijn door heti spelen met vuur de hooaberg en de schuren van J. v. d. Broeck te Kortenhoef afgebrand. AMes is ver- zekerd. Op den Ifoltenveg in de nabijhedd van Rijssen raakte die auto H 9562 van den heer J. KaPbeau in brand. De vier inzittenden konden den wagen intijds verlaten. De aufo, die verzekerd1 was, verbrandde geheel. De gemeenteraad van 's-Gravenha:ge heeft beslotcn een 6 pot. leening van 10 millioen gulden aan te gaan. Na een hevige ruzie op het terrein van de gasfabriek te 's-Gravenhage heeft gisfcr- ochtenr de 26-jarige W. K., grondiwerker, zijn vrouw met een mes twee steken in den rug toegebracht. De vrouw werd niet ievens- gevaarlijk verwond;; zij is door den Genees kundigen Dienst naar het ziekenhuis ge- bracht. K. is zichzelf bij de poJ'itie gaan mel- den. Tusschen Leeuwarden en Amsterdam 'is een nieuwe interlocale telefoongeleiding in dienst gesteld. Gistermiddag is in de Schailk Burger- straat te 's-Gravenhage een jongetje van 5 jaar, U. B>, oN-erreden door een tramwagen van lijhi 12. Het kind is er vrij emstig aan toecen van de beenen en de rechterhand zijn zwaar vermiukt. Het jongetje is naar het zie kenhuis op den Zuidwal vervoerd. De 18-jarige boerenknecht M. v. R. te Schijndel werd zoodanig door die hitte be- vangen, dat hij overgebracht moest worden naar het ziekenhuis. De laatste H.H. Sacra- menten der Stervenden zijn hem toegediend. De te Goor tijdens ae staking bij de N. V. Katoenfabriek v.h. Amtzenius Jannink en Co. gedetacheerde marechaussees zijn naar hun standplaats vertrokken. Het verslag van de Staatscommissie voor het Hooger Onderwijs, ingesteld) bij kon. be- si'uit van 24 Februari 1923, is thans aan de Koningin uitgebracht. Het uitgestrekte landgoed „Daalhuizen", gelegen een uurtje buiten Arohem, aan den straatweg naar Velp komt eerstdaags in een groot aantal perceelen onder dien hamer. De vrachtrijder P. Woudstra, te Wolive- ga, is bij Heeren veen door zijn eigen wagen overreden en gedood. peiea f 2.10—/ 4, Ronde aardappelcn ft 5(1 per baal. BROEK OP LANGENDIJK (I.angedii ker Groentenveiling), 1 Juli. 33600 bos' Wor. telan 3.504.60 per 100 bos, 480700 K.G. Aardappelen; Schotsche muizen o 40 tot 11.30, Schoolmeesters 7.801070 Drie,kngen 7—/ 8.10, Kleine 1.50, alia per lOu K.vj. want er is een middei dat U geheel bevrijdt van zenuwachtigheid, een middei' dat U kalm maakt en kalm houdt, terwijl Uw geest helder blijft. Miinltardfs Zenuwtableften weten- schappelijk sarnengesteld en onschadelijk, ge- nezen U van Uw zenuwachtigheid. Koker 75 ct. Bij, apoth. en drogisten. Sport VOETBALCLUB OPGERICHT. Aan den Omval is een voetbalclub opge- richt onder den naam „de Zwaluwen". Het bestuur is voorloopig sarnengesteld als volgt: M. Smit, voorzitter; Kl. Bruin, secretaris en J. Smit, permingmeester. Adres secretaris Omval 27. HARlLEY-DAVIDSON STERRIT. De Delftsche Motorenhandel te 's-Graven hage heeft op den 19eni Juli a.g. een H. D.- sterrit uitgeschreven naar den Haag. Deze rit is goedgekeurd door de K. Nl M. V. Het doel is, een sportieve rit uit elke wille- keurige plaats in Nederland naar 's-Graven hage, te rijden met de grootst mogelijke re- gelmatigheid van het vastgestelde gemiddel- de. Deze rit moet beschouwd worden als een betrouwbaarheidsrit en mag niet ontaarden in een snel'heidswedatrijd. Tusschen Utrecht en 's-Gravenhage ligt een parcours, dat door alle deelnemers gere- den moet worden. Deze route wordt op de deelnemerskaart bekend gemaakt. Er wordt geredeo onder het wedstrijdregle- ment der Kon. Ned. Motorw. Vereeniging. Deelname is opengesteld voor alle berij- iders van H. D. motorriiwielen, zoowel ama teurs als handelaren. Zij, die aan dezen rit willen deelniemen moeten zich voor 10 Juli aanmeldcn bij het secretariaat van den H. D. Sterrit, Wilhelminastraat 134, den Haag, waar ook de programma's en inschrijvingsbu- jetten te verkrijgen zijn. Het programrrn alle mogelijk gewenschte inlichtingen. Tennis. De jaarlijksche wedstrijden te Wimbledon, de meest belangrijke wedstrijden op tennisge- bied, zijn weer in vollen gang en zullen ver- moedelijk deze week beeindigd kunaen wor den. In't Heerenenkelspel is men reeds gevorderd tot de kwarteindlstrijden. Van de 12'8 deelne mers zijn er nog 8 over. Een heeft er zich reedis een plaats in den halvem eindstrijd ver- overd n.l. de Franschmaa Lacoste. Zeer be- langrijk wordt zeker de party Vincent Ri chards (Am.) tegen Borstra (rr.) Algemeen werd verwach dat Fichards het enkelspel zal winnen. Dit zal echter niet zoo zijn. Vol- gens de laatste berichten is Richards door Borstra geklopt met 64, 4—6, 60, 63. Alzoo is dus ook de tweede Franschman in de demi-finale. Williams sloeg Kingscote met 57. 64, 63, 64 en Raumond won van Washburn met 6—0, 7—5, 17—15. Tennis- sera zullen uit deze cijfers wei kucnen1 begrij- pen wat dat voor een partij is geweest. De dirie Holl. spelers, die meededen: Tim- mer, Bryan en Leembrugger wonmen in de eerste ronde, maar verloren alle drie in de tweede. In het Dames-enkelspel is alle aandacht natuurlijk weer gevestigd op de Fran?aise Mile. Susanne Lenglen. Zij won in de eerste 3 ronden telkens met 6—0, 60, maar had in de vierde ronde een zeer zware partij aan Miss Ryan, die mede tot een der sterkste speelsters ter wereld behoort. S. Lenglen won met 62, 68, 64. Van Miss Ryan een schitterende prestatie. In de demi-finale komt Suz. Lenglen nu te gen Kitty Mc. Kane, onibetwist de beste En- gelsche speelster. De andere demi-finale gaat tusschen Miss Helen Wills en Mrs. Salter Warthe. Helen Wills is de jeugdige Ameri- kaansche van wie men hoopt, dat zij Suzanne zal slaan. De onverslaanbare Frangaise heeft in ieder geval nog twee zware partijen voor dien boeg. Heeren-, gemeengd- en damesdubbel wor den ook nog gespeeld en de corobinatiesSuz. Lenglen-Borstra in gem. dubbel en Suz. LenglenMiss Ryan in dames dubbel zullen het zeker een1 eind brengen. Marktberichtcn PURMEREND, 1 Juli. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken". 1541 zak Aardappelen 2.25 tot 2,75 per zak (25 Kg.), id. Aardappelen 1.05 tot 2 per zak (25 Kg.), Slaboonen /11.25 per zak (15 Kg.), 4083 zak Tuinboonen 1.40 tot 1.64 per zak (15 Kg.), Peulen 7 tot 10.20 per zak (50 Kg.), Doperw- ten 8.60 tot 12.50 per zak (50 Kg.), Ker- sen 0.23 per Kg., Aardbezien 0.24 tot 0.42 per Kg., Bloemkool 7.30 per 100, SI a 0.40 tot 1.10 per 100 krop, Worte- len 4.80 tot 7 per 100 bos, Prei 6 tot if 6.90 per 100 bos, 508 zak Augurken. Blauwschokkers 7.10 tot 8.30 per 50 kilogram. BOVENKARSPEL „de Tudnbouw", 1 Jul! 1924. Heden besteedde men' voor: Bloemkool I f 15.50—f 28, II 10-/ 20, III 4—/ 6 per 100 stuks; Sla 0.20—/ 1 per 100 kro., Wortelen 3.50—/ 7.20 per 1000 stuks, Gele aardappelen 4.80—/ 5.50, Witte aardappelen 4.80—/ 4.95, Kleine aardap-, NOORDSCHARWOUDE, I Juli. 160.000 K.O. Aardappelen: Schoische Muizen f 9.30—/ 11, Drielingen 4 50— 6.30, kleine 0.90, per 100 K.O- 345 st Bloemkool 14—/ 16.20 per 100 stuks W ARM E NiHU IZ E N, 1 Juli 1924. Schotsche muizen 9.40—/ 11.60, Drielin. gen 5.90f 6.60. Aanvoer 56340 K 0 Aardappelen. ZWAAG, 1 Juli. Veiling Bangert en Om. streken. Aardappelen 7.10 per baal, Aard- beien 1217 ct., Slaboonen 3036 ct., Snii- boonen 30-^0 ct., Sla 1 ct., Peulen 9 Doppers 912 ct., Komkommens 10—15 ct' Wortelen 48 ct. lngez*nden stukken BuiUn veraniwaordtUjikheid vaa de Redo* hi De apname in ihet* rubriek bewifpt a«8, dat dt Rtdatfit er mede tneUnri Mijnheer de Redacteur! Gelieve onderstaande regels te willen plaat- sen, bij voorbaat mijn dank! EEN M1SPLAATST BERICHT. Naar aanleiding van het bericht uit Hei- loo, betreffende het maken van een ligtent voor een zieken jongen arbeider meen ik goed te doen met die volgende rectificatie op dit stukje aan te brengen. Ten eerste was het geld voor de ligtent in enkele dagen bijna bij' elkaar gebracht, door een groep van vrienden en mede-arbeiders van bedoelden zieke, voor de burgemeester toe- stemming gaf voor het collecteeren met een lijst door den Bond voor staatspensionnee- ring. fen tweede beloofden bedoelde bouwvakar- beiders, en schilders, den arbeid aan de tent van hun jongen vriend gratis te verrichten, voor de Bond voor Staatspensionneering tot collectfeeren besloot. Ten deride. Een van de leden van de voor dat doel ingestelde commissie had aan een bestuurslid van den Bond voor staatspension- neering afd. Heiloo gevraagd, daar bedoelde zieke ook lid van die vereeniging is, en er al- tijd ijverig voor heeft gewerkt, ook bij de le den van die vereeniging aan te kloppen voor steun. Natuurlijk zal het geld, wat thans door die vereeniging bijeengebracnt wordt, door den persoon in kwestie goed gebruikt kunneu worden, omdat het een ziekte van langen duur is, maar mdjns inziens, moet zoo iets in be- sloten kring blijven, want ik vind een dergelijk bericht voor den betrokken persoon zeer stoo- tend. Heiloo, 1 Juli 1924. M. J. DE KRUIF. ZMtftdiapei STOOMV A A RTLIJ NEN. STV. MI J. NEDERLAND. Prims Der Nederlamdieo (uiitr.) air. 1 Juli 7 u. v.m. te Genua. Rembrandt (dhuisr.) vertr. 30 Juni v. Genua. Rotti vertr. 30 Juni' v. Batavia n. Amst. Slamat (thuisr.) vertr. 30 Juni v. Port Said. Bil litem an*. 29 Jumi v. Caleta Buerna te Toco- pi'lla. Enggano (uiitir.) vertr. 30 Jumi v. Bdawan. Java (thuisr.) \ertr. 30 Juni v. Kurrachee. Roepat (thuisr.) vertr. 1 Juli v. Marseille. KON. NED. STB. MI J. Nbno air. 1 Juli v. Bordeaux te A'datn. Irene vertr. 30 Juni v. Algiers n. Amst. Juno anr. 29 Juni v. Lissabon te Cadix. Orion vertr. 30 Jumi' v. Napels n. Catania. Orpheus art. 30 Juni v. Amst. te Kopen- hagen. Satunnus art. 1 Juli v. d Middelil. Zee te Amsterdam. Straibo art. 1 Juli v. Koningsbergen te Am sterdam. Ulysses art. 29 Juni v. Airnst. te Hamb. Vesta vertr. 30 Juni v. Catania n. Messina Vuleanus arr. 30 Juni v. Malta te Alexan dria KON. HOLL. LLOYD Eemlllamd vertr. 30 Jumi v. Buemos-Aynes n. Rotterdam. Orania (uitir.) vertr. 30 Juni' v. Lissabon. Salland arr. 29 Juni' v. Rott. te B.-Ayres. Zaanland vertr. 1 Juli v. A'dam n. Hoek v. Holland. KON. WEST-IND. MAILD. Prins Frederik Hemdrik (thuisr.) vertr. 29 Juni v. Madera n. Havre. Haariemi (uitr.) vertr. 27 Junii v. Toeopilla. Poseidon vertr. 25 Jumi v. Puerto Barrios n. Kingston (Ja). HALCYON LIJN. Emmapartc arr. 30 Juni v. Haimb. te Havre. Florapark vertr. 30 Jumi v. Salomica a. Smyrna. HOLL. AMLRIKA LIJN. Moerdijk arr. 29 Juni v. Rott. te Seattle. Maasdam, v. Rott. n. New-York, arr. 30 Juni v.m:. te Vera Cruz. Spaamdant, v. New-Orleans n. Rott., vertr. 30 Juni v. Vera Cruz. Veendam arr. 1 Jul 4 u. 15 nam. v. Nlew1- Yiark te Rotterdam. HOLL. AUSTRALIA LIJN. Airendiskerk (uitr.) arr. 1 Jul te Melbourne. HOLL. WEST-AFR1KA LIJN. IJsdstro'om arr. 30 Juni v. A'dam. te Hamb. HOLL. ZUID-AFRIKA UJN. Ridfontein art. 30 Juni' v. Rott. te Hamb. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Insulimde (thuisr.) vertr. 1 Juli v. Sabang. Kedoe (uitr.) arr. 1 Juli te Padang. Slamat (thuisr.) vertr. 30 Juni v. Port Said. Tjerimai (uitr.) vertr. 30 Jumi v. Sabamg. HOLL. OOST-AFRIKA LI IN. Nijkerk arr. 29 Juni v. Rott. te Haimb. JAVA BENQALLN LIJN. Ceylon, v. Rangoon m. Java, vefitr. 28 Juni v. Belawan. ROTTERD. ZUID-A ME RIKA LIJN. ZijldSjk (uitr.) art. 30 Juni te Rio Janeiro. STV. MIJ. OCEAAN. Lycaon vertr. 28 Juni v. Foorhow n. Rott. Phemius, v. Japan m. Rott., arr. 28 Juni te Tsangtao. Theseus, v. Japan n. Rott., art. 30 Juni te Suez.

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 6