DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. FEUIII1T0N. No. 155. Honderd zes en twintigste Jaargang Abonnementsprijs bij Tooruitbetallng per 3 maanden f2.—fir. per post f2.50. Bewjjsn. 6 ct. Myertentlepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsrulmte. Brieyen franco N.V. Boek- en Handelsdr. y.h. Herms. Coster Zoon, Yoordam C9, Tel. Administr. No. 3. Redactie No. 33. 8%wlsnic«ws ZoHderliBge Eameraden. Pforfeclari NiCTtwa 1924 BONDERDAG Houidwdactour: TJ. N. ADEMA Directeur: 0. H..KRAK 8 JUL I GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van Politie, Lan- gestraat, en aldaar te bevragen op alle werk- dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voonverpen, als gevonden gedeponeerd op 27, 28,. 29, 30 Juni en- 1 Juh: Kussentje van een. fieta, heerenrijwiel, sportriem, portemonnaie met inhoud, bankbil- jet, streng koralen, vulpen, tafelmes, slinger van een auto, pakje goedl, geadresseerd! aan P. de Boer. Aanwezig en te bevragen bij de navolgendle ingezetenen, onderstaande voorwerpen, ais ge- vonden aangegeven: J. Hofman, Nieuwpoortslaan 86, kip; J. Verhagen, v. d. Woudestraat 45i, vulpen; Sanders, Hekdstraatl, puttcnhaak; A. Mater, Eikelenbergstraat 4, mamtelband; F. Kieft, Oeest 20, ledige portemonnaie; Bieman, Bloemstraat 29, plank van een melkwagen; Beekman, Kennemeratraatweg 71, kettiing met hanger; A. Rodenhuizen, Koningsweg 5, pa- namahoed; Gemeente-Reiniging, Zeglis, pa- tentasp. Langereis, Stationsweg 144, porte monnaie met inhoud; B. Schoen, Lindelaan 107, gymschoen; G. V. Vegteni, Baaingracht 14, ovcrjas; E. Preijer, Langestraat, kmder- schoentje; I. Harder, Laat 174, zadeldekje; juffrouw Vosmeer, Noord'erkade 60, porte monnaie; R. Geerlings, Boezemsingcl 37, gummibalWaij'boer, Houttil' 2, schakelarm- oandjUffrouw de Waart, Overdicpad 44, odeurfleschjc en kousenbandW. Savenye, Koorsraat 8, rozenkrans; J, Bakker, Snaar- mnnslaan 113, roeiboot; C. Ch. Walraven, Westerweg 99, portemonnaie met inhoud1; T. P. Hazes, Drebbelstraat 14, portemonnaie met inhoud'; T. A. J. de Wit, Oudegradit 134, loupe; G. Sehouten, Langestraat, pak; 0. Sentveld, Luttik-Oudorp 7, grijft hondje; P. Oudes, Laat 185, portemonnaie met in houd Kw.ist, Brcedstraat 47, hondenhal?- band; van Wieringen, Molenbuurt 16, dames- hoed met voile; Albers, Kcrkplein 6, pakje met stof; mej. van Os, Paygl'op 12, vcrgulde hal ve guldenM. Termaat, Westerkolkstraat 12, portemonnaie met inhoud E'. van Veen, Baan- singel 37 b, armband met horloge; T. Keesi- om, Geestersingel 25, riflgetje met steen; mej. wed'. J. Spaar, Snaanmanslaan 40, 2 lo- ten Maatschappij VWksbouw. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Burealu van Po litic. VERSLAG VAN DE BEVINDINGF.N EN HANDEL1NGEN VAN DEN KEURINGS- DIENST VOOR WARE'N IN HET KEU- RINGSGEBIED ALKMAAR OVER HET DIENSTJAAR 1923. (Vervolg.) Onderzoekingen in het LaboratoriuM. In totaal werden in het laboratorium on derzocht 15463 monsters. iHoewel dit aantail groot mag worden ge-. noemd, vormt het voor de kleinere der 77 ge- meenten nog maar een klein aantal, waarom het mij, aldus dr. Mot, ongewenscht voor- komt, dat op zoodamige bezuiniging wordt aar.gedrongen, dat dit aantal1 per 1000 in- woners verkleind mioet worden. Dit zou diaar- om mede te betreuren zijn, omdiat het onder- zoek door een relatief klein laboratoriumsper- soneel is verridit. Melk. Hiervan werden onderzocht 10863 mon sters, waarbiji vermeld dilent te worden1, dat hiervan sledits de helft straat- en winkelmonsteiis zijin geweest, en de overige, dus meer dan 5000 monsters, zoogenaamde afleverings- of stal- eri weddemonstens. Azijn. Onderzocht werden hiervan 183 monsters, waarvan 6 monsters wijnazijn, 156 gddeurde en 12 bl'anke azijrf,-terwijl hieronder ook zijn Near bet Engelsdi van Demand Mernkfc. Geautodaeerde verteVing van Mej. E. hL 80) Ze was 6en van de velen, van do menigte artisten met aanleg en1 individual^ teit, die in Engdand geboren zijn, maar die Engieland niet kan onaerrichten. En door dat gebrek aan leiding in hun land worden ze onbeteekenend, inpiaata van te vervulleni het- geen hun natuurlijken aanleg aan hen be- loofde. Ze leeren het werk nadoedelen van den schilder, die gedurende het laatste jaar het meeste succes heeft gehader naar te streven. de oude meesters na tie doen; berede- neerd voor te stellen een gewoon onderwerp op gewone wijze, daarbij in acht nernend wat het meest in den smaak kan vallen van de Gezagbebbenden aan de Koninklijke Acade- mie. Wat ze niet leeren1, is: een open gemoed te houden, ontvankelijk en libht he omtroeren en door een tooneeltje uit het dagelljksch le- ven, daarbij vergetend allle schilderijen, die ze gezien hebben en alle jury's en die onwe- tendheid van het Britsche schilderij'enkoopenid publiek, tot ze zich bewust zijn, oat hetgeen ze voelen en wenschen mee te deelen, niet is enkel' de herinnering aan! het werk van een1 ander, maar een ware indruk naar het leven of naar de natuur, uit hun eigen gemoed op- gerezen. Als Hebe Sorrenford eens vij'f jaar in Pa- rijs kon hebben gesitudeerd, zou ze een beter gerangschikt 6 monsters azijinesscnce en 3 monsters azijnsprit. Brood, koek enz. Van 130 monsters gebuild itiarwebrood haddien 99 een te laag gehaltie aan droge stof, van 73 monsters ongebuild tarwebrood was dit met 56 het gevai, van' 12 roggebnoo- den met 4 en van' 135 melkbrooden met 50 het geval, totaal dus van 350 broodien 209 met te weinig droge stof. Een partij van' 33 K.O. gebuild tarwe brood', waarvan twee monsters werden' onder zocht, moest afgekeurd worden wegens de bereiding uit dtp meel, waarvan daarna een' groote hoeveelheid in veervoeder moes/t: wor den omgezet. Kwam in de oorlogsjaren Vele malm brood voor met het gebrek bekend als „!eng", in het verslagjaar troffen wij dat eledhis ednmaal aan. Een flinke reiniging van de bakkerij! met heet sodawater bleek daartegen afdoende. Roggebrood was eenmaal uit zulk mijiierig meel bereid, dat na het bakken deze oesma- kelijke afwijkieg nog duidelijk merkbaar was. Melkbrood, waardioor bij de bereiding te weinig of zelfs in het geheel geen melk was gebruikt, werd 29 miaal aangetroffen, tetrwijl 15 maal werd geoonsta'teerd, dat niet de ver- eischte lettters M. B. waren aangebraoht. Een bakker bledc de gewoon te te hebben overgebleven deeg van melkbrood van den vorigen dag in een nieuwe hoeveelheid diceg van den volgenden dag te verwerken, wat in warme dagen tot een duidelijk zuren smaak en *reuk aan leiding gaf. Een erastige waar- sdhuwing heeft aan adze lumdeling direct een einde gemaakt. Van de 71 monsters koekjes, biscuits en ge- bakjes waren meerdere duf, schimmelig of ranzig. Een specials vermelding verdienen de banr ke'bakkerswaren, waarvan de naam er op wees, dat ze met boter waren1 bereid, zooals boterspeculaas. boiterkanbet, enz.; 58 mon sters werden niervan onderzocht. Nadat bij het onderzoek in versdhllende hopfd'plaat- sen an -het gebied was gebleken, dat een be- langrijk deef dezer waren nieti met boter was bereid, werd daartegen in de dagbladen ge- waarschuwd. Torn dit voor eenige banketbak- kers niet voldoende bleek, weraen in1 de St. Nieolaasdagen twee processen-veibaal met betrekking tot deze waren opgemaakt. die tot eene veroordeeling leidden. Banketbaikkers, die zich steeds aan de gestelde eischen hadden gehouden, doch juist door hen, die dit voor- heen niet deden, belangrijk in hun verkoop werden geschaarf, getuigden later, dat zij bij hun verkoop den gunstigen invloed van d'ezen maatregel hadden ondervonden; een voor- beeld, waarin de dienst den reeelen1 handel merkbaar heeft gesteund. Cacao en cacaoprodaden. 'Deze hebben <in het afgeloopenjaar onze bijzondere aandacht gehad, omdat was ge bleken, dat de produeten van eenige fabrikan- den in zeer sterke mate een1 positieve schim- melproef vertoonden. Onderzocht werden' 507 monsters cacao, waarvan bij 190 de schimmelproef sterk po- siltiief uitviel. Muf of geheel bedorven bleken 32 mon sters, 3 hadden een te hoog vocht-, 2 een te laag vetgehaite. Vervalschingen met vreemde bestanddeelen werden niet geconstateerd. Conserven. Deze werden alleen bemonsterd, voor 2soo- ver het uilterldjk (o.a. het bolstaan van: de bl'ikverpakking) hiertoe aanteiding gaf. On derzocht werden 15 monsters, waarvan be dorven bleken te zijn 2 btekjies leverpastei, 1 blik spinazie, en 1 monster ansiovis, terwijl wegens beschimmelden toestand afgekeurd1 werden 2 monsters zuurwaren, 1 monster geconserveerde perziken en 1 monster itoma- ten. Oedroogde vrucht^n, groenten en zaden. Ook van deze warm werden alleem d'e ver- schlilderes en een gelukkiger vrouw zijn ge weest. Maar dit besefte zij niet. En, daar de Professor haar niet had kunnen missm, was het ook maar beter, dat ze dit niet besefte. Het meisje 'kwam biuaen om voof het sou per te dtekken, waarop als hjoofdschotel het nieuwe vat dik was en of ze nu toch wat halen zou, of dat ze em flesch stout zou brengen. Bee antwoordde, dat 'haar vader liever stout had. Hij kwam evm daarna thuis, een' man met vriendelijke manierm en een gebogen rug, die verscheidene liederm had getoondicht, die nooiit uitgegeven waren en1 een, dat succes had behaald, maar onder dm naam van een an- derm: componist. Hij bezat eveneens een op- gewebt temperament, dat zich gehandhaafd had, door dertig jaren van' terechtwijzingen been. Daar, hij nooiit zdjh eigen lof gezongen had1, was hij dan ook niet voorspoedig ge weest en daar hij zichzelven altijd voorgehoiu- den had', dat het meer politick gehandeld was een1 onrechfvaardigheid te dragen dan em onaangenaam interview door te maken, was hij geneigd, gelijk de meesten die zidi toe- geeflijk toonm op verkeerde puntlen, om thuis veeleischend en1 verwaand te zijn. „Bent u op, vader?" iHlj liet zidh haar liefkoozingm welgeval- lm en vid in em stoel. yDkJod-opf 'Hij zuchtte en' strekte de voeten uit naar pantoffels. Bee bradht ze hem' en school belt voeten- dachte partiien; bemonsterd. Vandlaat dat van de 59 monsters het grootste gededte ondeug- delijk bleek. Oraan en graanproduden, Hiervan kwamen in onderzoek 601 mon sters. Totaal waren hiervan 304 ondeugdelijk. Jams en geleien. Hiervan werden 65 monsters onderzocht en zoo noodig afgekeurd. Kaas, boter en margarine. 'Hiervan werden 123 monsters onderzocht, waaronder 1 monsier „kaasdeiicatesse" en 1 monster Zwitserscht kaas. Van de monsters margarine werd naast het vochtgehalte, geregela het gdhalte aan bmzoezuur bepaala. De vraag rij'st of eenige faibridceni wel steecfa de kleinst mogelijke hoeveelhedm van dit conserveeringsmiadel hebben gebruikt. Van 16 onderzoclite monsters melange ble ken1 6 nidi het vereiachte percentage hotter te bevatten, doch deze konden nog geacht wor den voor 1 December reeds de fabrieken te hebben veMaten, waarom met een overgangs- termijn rdKning werd gehouden. Koffie, thee en surrogates Van 135 monsters koffie, koffie-iextract, koffiesurrogaat, koffie Hag. koffieslttroop, cjcborei, peekoffie en thee hadden 7 een af- wijkende geur en smaak, waren' 5 monsters koffie, 3 monsters thee, 7 monsters tichorri en 5 monsters peekoffie met schimmel bezet, en hadden 4 monsters peekoffie een to hoog vocht-, en 1 een te laag exliradgehalte. Limonades en mlnerale waterep. Onderzocht werden hiervan 76 monsters,, waarvan op 3 monsters limonade en 7 limo- nadesiroop aanmerking moest worden ge maakt wegens onjiiiste etiketteering. - t Pudding ponders.. Van de 208 onderzoclite monsters verkeer- den er niet minder dan 106 in or^eugdelijken toestand, daar ze mat, muf, schimmelig, bezet met mijlt of zuur waxeni. Specerljen, zout en moslerd. Hiervan werden 544 monsllers onderzocht. Spljsvetten en oliin. Van de 38 onderzochte monsters vetten hadden' 10 een te hoogen zuurgraad. Stropen en honing. Totaal werden: hiervan' 33 monsters onder- zocht. Suikerwerken, sulker en drop. Van de eerste dezer waren dienltl opgemerkf, deze in kleine winkelS dikwijls op zoo wain'ig h'ygienische wij'ze wordt bewaard, dat daar- op ved vuil geraakt, en tengevolge van te groote vochtigheid er zidh sdhimimid op ontt- wikkelt. Vandaar dat van de 506 monsters, die onder deze rubriek vallen, op 79 mon sters suikerwerk en 172 monsters chocolade- artikelen wegens zulk vuil', schimmel, voch- tigheidl, enz. aanmerking moest worden ge maakt. Vleeschextrad en boidtlonbtokjes. Voor zoover op de 34 monsters dezer ar- tikelen aanmerking moest worden gemaakt, en dat was op het meerendeel, be'tirof het nog oude oorlogspartijen. Bereide vleeschwaren. In ions vorig verslag werd reeds vermeld, dat naar de gegromdheid van de bezwaren, die verschillende siagers hadden tegen, de he- palingen aanigaande het gebruik van meel bij, de worst-fabricage, een onderzoek gaande was, em inderdaad heeft ieen wijziging van deze bepalingenp laats gevonden. In ver- band hiermee zijn slechts weinig monsters worst op de aanwezigheid van meel onder zocht; in een monster werd 11.5 pCt. meel gevonden. Wasch-, bleek- en poetsmiddeten. Totaal werden' van deze rubriek onderzocht 134 monsters. Toitetariikelen. Ook dit jaar werden nog eenige arsenicum- houdende haarwaters aangetroffen. •bamfcje wCer weg. „Wat hebben jullie Voor niieuws?" vroeg hij. „Hoe maabt de zieke het?" „De zieke heeft een hoed gegarneerd", antwoordde Hilda. „Maar hoe hebt u't van- daag gehad, Paps?" Hij zuchtte andermaal. „Simpson houdt het volgend kwartaal op. Nu, des te erger voor hem..." „En des te minder voor, cmsWaarom eigenlijk?" „Omdat faii predikant is en vTeeselijk over het paard gebeurd. De vorige to heb ik hem zeker eeri' opmerking gemaakt, die hem niet bevid. En hij is zoo hoogelijk ingenomen' met zijn itallenit van voordiragen, dat hij meent, dat hij niets meer hoeft te leeren. Dat is het bezwaar van voordradit-leerlmgen, als je ze aanmoedligt worden ze verwaand en kunnen buiten je en als je ze niet aanmoedigt, dan verliezen ze alle animo en' geven ook de to op.... Leerliugen..." Hij' maakte een gebaar om het walnhopen- de van het begriip „leerlingen" te onderstree- pen. „En de Mayor?" vroeg Bee. ,,'t Was todh zijn ochtend, vader?" „0 de Mayor,, kindje, was, zoo moigeliik, nog 'onmogdijker dan anders. Hij sistl en maakt zijn woorden' nooiit afDe helft van dte veertig mlinuten gaan om met grammaire- lessen, waar alsjeblieft, nfet van gesproken mag worden. Ik heb nu al veertig da,gen lang met hem aan zijn Toespraak rewetikt en hij spreekt nog altijd van ,,Heeren, je bent. „Leer is ook zoo stug!" laehte ze. „De Mayor heeft immexs zijn fartuin verdliiend met Vrucktensappen. ZooalS reeds in ons vorig verslag werd opgemerkt wordt cr in dit Keuringsgebied, als gevolg van de uitgebreide bessentedt in deze stnekem, door een groot aantal personen bessensap gemaakt en in den handel ge- bracht. Speciaal de kleinere en zeer kleine fabriekjes (sommigen malcen slechts een ge- ring aanltal ftochen) zijn absoluut niet op de hoogte van de eisdien, die er aan de samen- stelling van een dergeliik product wordeni ge- stdd. Er worden groote hoeveel'heden water gebruikt, sorns veel te veel conserveeringsmid- del toegevoegd1, terwijl zij anderen de berei ding vaak van dien aard is, dat het produdt spoedig tot gisting of sdiimmelen overgaat. Speelgoed. Onder de 24 monsters van deze rubriek vallen 1 monster iloodhoudendte bilckels, ter wijl 12 monsters knikkera gekleurd bleken te zijn met.een afgevende amlinekleurSiofden verkoopera werd toegestaan de knikkers na behoorliik afwassen met sodawater te ver- koopen. Ook op houten fluitjes werd op den- zelfden grand aanmerking gemaakt. r Diversen. Onder deze rubriiek vallen 115 monsters. Het kornt mij gewensch't voor, zegt de di recteur, evenals in het eerste verslag van den dienst, er nogmaals op te wij'zen, dat het re- sultaa'ti van de onderzoekingen' in het 'labora torium we! een beeld geven der daarin ver- richte werkzaamheden, doch niet van de meer of mindere deugdel'ijkheid def in het gebied 'ten verkoop aangetroffen waren, daar bij' voor- beur de verdach'te voor het onderzoek werden bemonsterd. Dit beeld zou zeker in hooge mate te igunstig zijn, zooals b.v. duidelijk blij'kt bij de onderzodilte brooden, waarvan' maar een klein gedeelte aan de gestelde eischen voor hdt droge stof gewioht bleek te voldoen. Processes- verbaal. In totaal werd 145 maal een' prooes-verbaal opgemaakt, tengevolge waarvan: 8 maal eene veroordeeling tot gevangenis- straf geschiedde op grond van arliikel 330 van het Wetbodk van Strafrecht wegens het vericoopen van met water vermengde melk, waarvan eenmaal voorwaardtelijk; 8 maal hechtenisstraf door den kantonredi- ter werd opgelegd wegens het zelfde felt; 16 maal voor deze overtrading eene boete werd opgelegd; 1 maal voor deze overtrading vrijspraak volgde; 26 maal wegens den veritoop van' melk met te laag vetgehaite (earn prooes-verbaal nog in behandeling) eene geldboebe werd' opge legd 13 maal wegens den verkoop van melk van onvold'oende mnheid; 1 maal wegens belt vterkoopian van melk van uierjiek vee. 1 maal' wegens het verkoopein van ondeug delijk gepasteuriseerde melk; 1 maal wegens het verkoopen van Zure mdk; 2 maal wegens het niet voldoende 'aandui- den der waar op de bussen:; 1 maal werd prooes-verbaal opgemaakt Y.egens overtrading van artikel 6 van de Melkverordening der gemeente Alkmaar (het drinken uit een' litermaat; prooes-verbaal niet doorgegaan) 1 maal wegens het verkoopen van karne- rnelk van oindeugdelijke samenstell ing 45 maal wegens het verkoopen van brood1 met te laag gehatte aan dirogp stof 1 maal wegens het verkoopen van melk brood1 met te laag gehalte aan droge sltof en1 van onvold'oende samenstelling; 3 maal wegens het verkoopen van melk brood van lanvold'aende samenstelling; '5 maal wegens het ongedekt vervoeren van brood; 2 maal wegens het verkoopen van boterspe- schoenmaken? Het lijkt me nog maar' zoo kort geleden dat we zijn vrouw aen stoep zi- gen Sdiuran, als we door Hippodrome Place gingen". uIn ieder geval weet z'n vrouw haar po- si'iiie beter op te houden dan hij", meende Hilda. '„Zij kan nog wel voor een llady door- gaan, als je nie't te nauw kijkt." „En als je haar niet hoort spraken", vulde de professor aan. Zijn blik verhelderde echter toen' die op den schotel' bleef rusten. „Een Perrin-pasteiriep hij verrukf. „Ein iik heb juist zoo'n hongerl" Hij wreef zich in de handen en schoof na- derbij. „Laten we maar gauw gaan; zjjtten. Ja", zei hij toen, maar moest langzaam spreken, want zoo'n Perrin voorsnijden' was nog een he*le kunst. „Ja, Simpson gaat dus weg. Em de klasse van miss Kimber, nu, je weet zelf wat die beteekent... Op het oogenblik zijn er nog maar zeven, die op de piano timmeren', tegen den zomer twaailf!... Als het niet was van de privaattosen in den' salon, dan zou 't heusch de moeite niet meer loonen, om des M'aandags en Donderdags naar Groot Hunby te gaan. Zeg Hilda, heb ik je wel wat van het drif gegeven'?" Ze boog het statig hoofd om' te kijken. De bevalligheid van haar slank figuur'je was treffend, toen ze zich maar even, niet vender d;an een' aTmlengte? van de bank ophief. Aan de hoogst-eenvoudiige tafel gedekt met een vuil tafelkleed, leek zij een godin, wie de menschen offers kwamen brengen en' die ze kwamien aanbidden om' beloond1 te worden, culaas rasp, boterbanket, die niet met boter was bereid; 7 maal wegens het ten verkoop in voorraad hebben van ondeugdelijke kruideniera- en grutterswaran; 1 maal wegens het ten verkoop aanbieden van icndeugdelijik pluimvee (dooae kip); 1 maal wegens het verkoopen van kalk- eieren ails versche eieren (verwezen naar den bevoegden rechter, de Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar, als behoorende niet tot de competcntie van den kantonrechter) 1 maal wegens den verkoop van ondeugde lijke gortepap. Waarschuwlngen. Op grond van de hiervoor omschreven in- specties en onderzoekingen' werden 3469 mon- ddinge en schriftolijke waarsdiuwingen' ge- gegeven, die betrekking hadden op overtre- dingen van allerlei aard en die vofgens mijn oordeel, aldus zegt dr. MoT, in bijzondere ge- vallen na daarover niet den burgemeester der gemeente van den betrckkene ruggespraak te hebben gehouden, aan de overtreders niet op strangere wijze onder het oog bchoefden te worden gebracht. Dan verleende de dienst zijne medewer- king. in de bestrijding der typhus, die in den loop van het verslagjaar in de gemeenl'ten Alkmaar en Edam in nicer dan normale wijze voorkwam, welke medewerking door de in- spectie der volksgezondheid op prijs bleek te worden gesteld. Aan dc door de afdeeling Alkmaar der ,,Vtreendging van Huisvrouwen in Neder- land" georganiseerde tentoonstelling is door den dienst dedgenomen. De bij die gelegen- lieid' overzichtel'ijk voorgestielde werkwijze van' den dienst en van de bereikte nesultalten, aan- gevuld met eene expositie van allerlei soort afgekeurde waren, mocht zich in groote be- laingstelliing der bezoekers van die tentooa- tftelling vcrheugen. Eenige malen werden door den directeur teingen gehouden over den dienslti in het al- gem'cen of over onderdeelen daarvan. Aan het einde van dit verslag maak ik, aldus besluit de direct, dr. Mol zijn verslag, gaame dankbaar melding van den grooten steun, dien de Keuringsdienst mocht blijven ondervinden van, de raohtbanken en de kan- tongerechten, zondier welker hulp het den dienst in meerdere gevailen onmogeil'ijk zou zijn geweest met succes op (tie treden, en van de gemeente- en rijkspolitio, in vele gemeen- ten ondervonden, terwijl hxer zij gememo- reerd, dat volgens mijn indruk de samenwer- king, ook met de den landbouw en veeteelt be- oefenende bevolking der kleinere gemeenten, zich in goede richting beweegt. Aan belt verslag zijn vier tabellen toege voegd betreffende de werkzaamheden van den keuringsdienst. UIT HEER HUGOWAARD. In het lokaal van den heer Rus werd de statutair voorgeschreven jaarvergadering ge houden van de cooperatieve malerij „Dc Goe de Verwactfting". Voorzitter was de heer A. Schroder. Deze deed verschillende mededeelingea Hieiiiij werd ter kennis van de leden gebracht, dat in de vergadering van het Centraal Bu reau is besloten, dat de cooperatieve vereeni- ging, welke bij dit Bureau is besloten dat de Cooperatieve vereeniging, welke bij dit bureau zijn aangesloten, reduetto zullen ontvangen op de afname van vervoer indien die afname minstens 50 pet. bedraagt van den totalen om- zet der vereeniging. Voorts, dat in de ver gadering van den Prov. Bond van coop, aan- koopvereenigingen is besloten in het vervolg meer samenwerking te betrachten bij het ne- men van monsters voor onderzoek van do 1©- veran/t'ies, aangezien tot nog toe van dezelf- de partij dikwijls een massa monsters worden enkel maar door een blik van' haar. Haar varkenspastei aan te biedlen leek een onthei- iliging, tot ze lachte. „De school adverteert uw naam in The Herald", zei Bee. „Dat heb u cr temniinste van." „Ja, die advertenties en dan het Ies-geven op zidhzelf is al een aanj^veliing voor ande- re sdiolen. Maar het honorarium' is anders niet bijzonder hoog en de kleine meisjes zijn niet bijzonder bdangwekkend." „Waoht u maar, tot uw opera wordt op- gevoerd", zei ze. „Eens zal ze'toch wel aan- genomen worden, en d'an..." »C>, ja", echode Hilda. „Wacht u maar, tot uw opera aan de beurt fcomt. U diri gee- rend en wij in een gereservearde loge! Heeft een tooneeldirecteur het van u, paps?" Jaren geleden, al z66 veel jaren, dat ze el- fcaar maar wail wijs maakten, omtrent diif aantal, om het den schijn te geven, dat het arme ding minder oud zou zijn, dan het in \verkelijkheid was, had de man- dc opera ge- componeerd en de vriend, die ze op woorden had gezet, was mog ongelukkiger dan hij. Door de helft van de schouwburgen in Lon don' en vele in de provincies was deze opera gcweigerd'. De ijyladzijden waren leelijk ge- havend en de librettist was al1 lang acties gaan houden in. 'het Nboiden. Maar die professor koesterde nog zijn illUsSe, droomde nog van zijn opera, onder zijn avond-pijp. Het was de huisfetisch. Ze speelden er airs en zongen er hederen uit, en lachten, konden nog altijd1 lachen, oto de grappige invallen van den 13- ■onetuflic. (Wordt venrolgd.) ALRMAARSCHE CODRANT. I1II. I JI I .Hill I..I „H&?" n i' J hi I 111'uJ"

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 5