DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 1SS. Honderd £es ei twiatigste Jaarsang, 1924 MAANDA6 7 fiM UuitealwjLtl. OomeugT" nlenws OK Qtumnsr beetaat oh 2 Mflden Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uttgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbelaHng per 3 maanden voor Alkmaar 2.— franco door het geheele Rijk 2.50. Afzonderlijke en bewijsnummers 5 cents. PRIJS DER OEWONE ADVERTENTlfiN: Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieves franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER ZOON, Voordam C9. Heeeieoft G. EL KRAK. Telef.nr. Administrate 3. laiefooirnr. Redactie 33L EftSifllto 3JS050, Hoofdredacteiiri Tj. N. ADEMA. TREINDIEFSTAL'IN HET BEZETTE GEBIED. De militaire post, die behalve de gewone mail, voor 7 mililoea francs aan geldswaarde ocvaite, is txwge dagen geleden int acn tran lussdtien Aken en Ronheide gestolen. Edn dief en ecu heler zijn reeds gearresteerd. De politic is wee iindere dieven op (het spoor. Een che que van oiigevecr 100.000 francs was reeds biji een bank in de Belgische zone verhandeld. DE EX-KROO'NIPRINS VAN DUITSCHLAND De „Welt oni Montag" mcldt het volgen- de: Scdert de krooiiprius niet meer te Oenis als particulier verbiiji boudt, doch te Pots dam, neerat hij daar zoo nu en dan parades af. Daarbij schijttt hij een bijzondere aantrek- kingskracht uit te oefenen op buitenlandscht aloniatcn. Zoo bracht de Spaansche gczant- apstiaad, Cardenas, ten een bezoek. Gister heeft de Nederlandsche gezant, ba- tend die van het oud-keizerlijke regime aanwe zig, onder wie de vroegere gezant en conser- vaticf afgevaardigde Von Dircksen. De ex- kroonprins schijnt zich bij deze gelegenheden, aldus liet Duitsche blad, in en voor hem zder aangenaam gezelschap te bevindeo. DE NAAR RUSLAND GE'SMOKKELDE MACHINE-GEWEREN. De Engelsdhe bladen melden, dlait detectives van Scotland Yard dtezer dagen een verhoor hebben afgenomen aan kapitein De Goedc van het Nederlandsche schip fielder", dat machinegeweren van Landen naar Rusiland zt'U hebben vervoerd. Hoewel de verklaringen van den kapitein niet gepublioeerd zijn, ver- wacht men toch dat zij gevolgd zullen wor ded! door een aantal aanlaachten tegen zekere Londeusche ingezetenen. Inmiddels is de „Helder" reeds weer naar Rotterdam vertrokken. NATIONALISTISCHE BETOOGINO TE MiiNCHEN. Te Munchra verloopt tegrawoordlg geen Zond-ag meer, zonder dat een monarchistische en nationalistische betooging gehouden wordt, in welker middelpunt steeds de kroon- prins Rupprecht staat, zegt de Crt. Gister herdacht men weer de 30.000 inwoners van de Beiersche Palts, die in deni oorlbg gesneur veld zijn, en men onthuldte te hunner eere een gedenkteeken. De nieuwe minister-president, Held, hield cen redevoering. waarin hij wees op de agiita- tie van hen, die ook thans nog stemming trachtten te maken voor en iosmaildng van de Palts van Beieren. Hierna had het gewone defile olaats van trocpen, studentenvereenigingen en corpora- ties voor kroonprins Rupprecht en die overige Beiersche prinsen N'EDERiLANDSCHE PLEEGOUDERS TE WEEiN'EN, ENl BOEDAPEST. De Weensche correspondent der N. R. Ct. schrijft d.d. 2 Juli: Na een verbliif van 8 dagen, zijn zoo even de Nederlandsche pleegouders, die door de goede zorgen: van de Nederlandsche reisver- eeniging een bezoeik aan hun Weensch of Boedaipcst^r pleegkind hadden gebracht, weer naar Nederland vertrokken. Het was den vreugdefeest, die heele week, welke de pleegouders in de beide hoofdstedra van de voormalige Donaumonarchie hebben dloorge- bracht. De ontvangst op het station dioor in het wit gekleede jonge niedsjes, die een harte lijjken welkomstgroet en woorden van dank tot de_ Nedferlandsche gasten richtten, voorts het roerend weerzien van pleegouders en1 kini- deren, en de liefelijke zorgra van de Ween sche families voor de weldoeners van haar kinderen; zoomede de goede voorbereiding van het uiigebreid prograjnima door de Ne derlandsche club te Weemen, waardoor het mogelijk was zoo veel van de stad te zien, dat alles maa-kte dat de pleegouders vandaag in een oprech t dankbare stemming de terug- reis aanvaardden. Voor elken dag stond heel1 wat op het programma. Laat mij volstaan met te ver- tellen, dat op den eersten dag, dadelijk na aankomst, een gemeensdiappelijke maaltijd g'ebruikt werd met de ledeni van de Neder landsche club, waaraan ook de Nederland sche tijdelijike zaakgelastigde, mr. E. E. Men- ten, was aangezeten, terwijl een vertegen- woordiger van' de Oostenirijksche regeering den volgenden dag de pleegouders kwam be- groeten, en bij die gelegenheid in herinnering bracht hoeveel 'Nederland in de afgeloopen jaren voor Oostemrijk heeft gedaan, en hoe dankbaar het Oostenrijksche volk ook nu nog daarvoor is. Met de luxe-rijtuigen van' de stad Weemen werd«een rit door het heele stadsgebied gemaakt achtereenvolgens wer- den het vroegere keizerlij'k paleis in de stad en in Schonbrunn, de schatkamers, de Spaan sche rijschool, de grafkeldera en de rijks-mu- sea bezichtigd, 'a avonds de opera en het Burgtheater bezocht; uitstapjes- op de Sem- mering en den Somnenwendstein, op de Ko- benzl en in de Wachau gemaakt. En gediisrende si die dagan was prsciw tig weer. Meer dan 600 penso&ess wars® vscrtaag op het station gekomen om den vertrekken- den uitgeleide te doen, en veel tranen werden vergoten, toen eindelijk het signaal tot ver- trek werd gegeven. Veel kinderen waren zoo dolgraag weer meegegaan. De trein met 540 passagiers werd geleid door den heer en me- vrouw Snel en de heeren Letevre en- Colni van de redsvereeniging, die zich uitstekend van deze moeilijke taak hebben gekweten. KORTE BERICHTEN. Efe Duitsche luitenant aviaiteujr Zak, van de vliegschool te Eger, dieed nabij' deze plaats van 900 M. hoogte een dloodelijken val - De interaationale arbeidsconferentie te Geneve heeft in eerste lezing de ontwerp- overeenkomst betreffende dten nachtatbeid in broodbakkerijen met 73 tegen 15 stemmen aangenomen. De Engelsche wereldvliegers, onder lei- ding van MacLaren, zijn te Shanghai opge- stegen en veilig in Kagoshima (Zuid-ijapan) aangekomen. Volgens beriidhiten uit Tsjernowitz (heb ben daar emstige anti-semietikhe exoessen plaats gevonden. De studenten overvielen op straat de Joodsche inwoners en verniielden de vensters der Synagogen. De staking van de Ehgelsche bouwvak- arbeiders is Zaterdag begemnen, maar het schijnt dat in verscheidene provincieceatra de patroons geneigd zijn, den arbeiders een loonsverhooging te geven ten eindfi aldus het neerleggen van het werk te voorkomen. De Franschman Vaquier, die te Lomiden een hotelhouder had vergiftigd, is door de jury aldaar ter dood veroordieeld. Hij vertel- de, dat hij de strychnine had gekocht op ver- zoek van den advocaat der weduwe, maar deze hcette dit te liegem. De Fransche premier heeft in verband met het misversitand ten aanzien der Britsdhe uitnoodiging tot de Londeusche conference aan de pers veraekerd1, dat er geen reden voor ongerustheid is. De Mexicaansche regeering heeft het vervoer van wapenen en munitie, behalve die, welke voor sportdoeleindien dienen, verboden, als maatregeli, noodig vooi» de veiligheid van het land. Op de democratische conventie te New- York kon ook bij de 77ste stemming nog geeni candidiaat voor het presadentschap wo-rden aangewezen. Daar de bakkerspatroons te Parijs de conventie hebben geteekend, welke door den minister van Arbeid is opgesteld, zou het werk in de bakkerijen te Parijs gisteren her- vat worden. Er is in Spanje amnestie verleend voor politieke vergrijipeni en persdelicter, als mode voor de gevaMen van militaire nalatigheid. Dit besluit zal wel bdnvloed zijn door de tegenslagen in Marokko. Buitenlandlsche bladen maken melding van geweldige boschbrand'en' in het Oeralge- bergte. Ter besitrijldiimg deker branden zijn militairen gerequireerd. Volgens van de leiders der Mount EVe- rcst-expeditie ontvangen bericht, zouden Liegh MaMllbry en hVine dien top van den berg hebben bereikt, alvorens zij1 om het leven kwamen Uit Baltimore wordt gemeld, dlat het stoomschip „Three Rivers", op weg van Che sapeake Baai naar Baltimore, met 350 passa giers aan boord, 4 dezer nabij Cove Point in brand geraakte De passagiers werdlem door in de nabijiheid1 zijn'de sdhepen geredi. Twee leden van de bemanning kwamen eehter in de viamuien om Bilmenkort wordt het aftreden van den Duitschen Rijiksminister van binnenlandfeche zaken, dr Jarres, verwacht. Als zijn opvolger wordt gemoemd de mieer links-staande vxiend van dr. Stresemann, Kardorff. Dc onderhandelingen tusschen' de werk- gevers en werknemers in Opper-SileziS in zakc de verlenging van den arbeidsiijd en ver- laging der loonen, zijn thans geeindigd in een overeenkomst, volgens welke de loonen met 10 pet. tot 20 pet zullen worden verlaagd In de Canadeesche prairie-pro' keersebt een ondraaglijke hitte. De thermome ter wijst 100 gr. in de schaduw aan in Sas katchewan. Biji een botsing tusschen trein en auto te Eagle Lake Minnesota) weriden acht perso- nen gedood en ddn ernstig gewond. CADETTENSCHOOL; CURSUS BIJ HET WAP EN DER INFANTE R IE. Het Stbl. no. 299 bevat een Kon. besluit betreffende de aanwijzing van de plaatsen waar de Cadettenschool en een Cursus bij het Wapen der Infanterie zullen worden geves- tigd. Daarbij wordt bepaald: lo. In het Koninklijk besluit van 18 Juli 1891 (Staatsblad no. 149) wordt als plants, waar de Cadettenschool gevestigd wordt, voor Alkmaar" gelezen „Breda", zulka te reike- nen van 1 S^p+ember \99Al 2o. In het V k o ber 1920 (Stbl. no. 886) wordt in srtJkel Een als plaats, waar een Cursus bij het Wapen estigd wordt voor „Kam- der Infanterie pen" gelezen „Br< 1 October 1924. zulks te rekenen van RIJKSWATERSTAAT-FEKSONEEL. In de te Utrecht voortgezette algemeene vergadering van de Vereemging van perso- neel bij den Rijkswaterstaat Eendracht maakt Macht is een mode aangenomen, waarin aan- edrongen wordt, dat de inkomsten van het ijkspersoneel zoodanig op peil worden ge bracht als waarop het in alle geledingen le ven kan en rechtens zijn verhouding tot den Staat en de maatschappij aanspraak kan ma ken. Verder hechtte de vergadering baar goed- keuring aan een mode, waarin geprotesteerd wordt tegen den brief van de Kamer van Koophandel te Rotterdam, in zake de rege- ling van de dienst- en rustijden, waarin het corps wordt voorgesteld al» een groep goed bezoldigde pefsonen, die weinig of geen pres- teerenden arbeid verrichten, waardoor een re- geling der rusttijden minder noodzakelijk zou zijn. Besloten werd de volgende vergadering we- der te Utrecht te houden. DE FORENSENBELASTING. Met vemietiging van de desbetreffendie beslissingen van Ged. Staten van Gelderland, zijn bij kon. besluiten van 28 April' j.1. ge- handhaafd de aanslagen van twee canaucteura der Nederlandsche Spoorwegen, die, in de ge- meente Gorssel woonachtlg', in de -1"—- inkomstepbelasting te ZutjpLen als 3 waren, op grond d'at zq zich dage- fijks m het station aldaar hadden te vervoe- gen tot het In onfVangst ndmen van instruc- tien enz. etf aldaar verslag van de reis moes- ten uitbrengen en andere werkzaamhedm verrichten. De Ki'oon nam aan dat de betrokken con- ducteurs op meer dan 90 dagen van het be- lastingjaar te Zutphen aanwezig geweest zijn tot vervulling van een betrekking. DE HULDIGINO VAN DE HELDENi DER ZEE. Het „VaderlandT' schreef Trots de tropische hitte, trots aanlokkend vuurwerk, dat den Hagenaar dubbel lokt, hebben todx nog een duizend stadgenooten de huldiging van 5e helden der zee boven allies gesteld en daarbij nog eens bewezen op welk een goede plaats hun hart zit. Het was een alleraardigste avond. In die directieioge zaten, de borst vol miedailles, Doris Rijkers, Klaassen, Jan Biji, Dirk Kui- pers, Diedenhoven en nog een paar en zij hebben zich hun verweerde wangen nat ge- lachen. Voor de pauze begon, kwami Henri ter Hall op het tooneel, verklarend dat het hem een bijzonder genoegen was nog eens van deze plaats het publiek te mogen toespreken. Hij' schetste daarop in ,pakkende, van diep gevoel welsprekende woorden de daad der mannen, een aan den Dood ontrukte prooi van duizend levens en daartegenover hun belooning: een pensioen van 60 tot 120 per jaar en de ouderdomsrente, d.w.z. een ouden dag van armoe en1 zorg, all blinkt de borst van me- dailles. Hij; vertelde daarop hoe dr. Radema- ker de aandacht op het grievend onrecht ves- tigde en hoe daaruit de beweging ontstond, welke leidde tot het Helden der Zeefonds „Dorus Rijkers", waarvoor Levy Grunwald, de Justus van Maurik van den Helder, de populaire brochures schreef, welke aan het fonds reedis 8.000 bezorgdien en waarvoor de dames van- het Revuegezelschap, mevr. Kohler voorop, avond aan avond brochures verkochten. Door die actie hij steldie het met innige dankbaarheid vast was ook de regeering wakkcr geworden. Daarna kwam' een alleraardigst filmpje van het zevental op bet doek, door Mullens 's morgens op het strand gemaakt. Vervolgens stelde de heer Ter Hall de mannen een voor een aan het publiek voor, dat staande eeq waime hulde aan de stoere rodders bracht. Dorus Rijikers trad toen naar voren, streek zich eens/ ever den kop en wenkte siilte. So ber maar leuk en raak vertelde hij van de moeilijkste reddingen door hem en zijn man nen telkens wees hij op de kameradien, die, net zooveel deden als hijl venicht en daar op sprak hij, diep bewogen, zijn dank uit, om- oat de zorg vcor zijn ouden dag in vreugde was verkeerd en omdat zoovelen bezig waren, zijn kameraden hetzelfde lot te bezorgen. Ook hiji verklaarde daarbij! het oogenblik te zegenen, waarop dr. Rademafcer hem in den Helder tegen het lijf geloopen is cn een praatje over de medailles op zijn borst be- gonnen was. Met een korten, sievigen zwaai in de richting van zijn hoofd, als dlreigde een storm zijn Zuidwester af te waaietq groette hij het publiek, dat muisstil) het boeiiend haal had aangehoord. Dorus stecpte daarop sso bloemenhuld. naar mevr, RfiMe? A" Klanssi^ b-ch cec n-o'V'rn - tanten noa «tas b.ina dca heer 'T. ber, die alle aivonden van de vergeten heldu, aan het publiek zat te vertellen, een krans one den hals. De heer Ter Hall verklaarde ten slotte nog, dat dit alles niet geschiedde om reclame voor de helden te maken, doch enkel en alleen om het yolk van Nederland in staat te steltea era oude eereschuld te vereffrara. Era waarlijk donderend applaus van het Eubliek besloot de treffrade hulde, waarbij eel wat oogra vochtig waren geworden. INCIDENT BIJ DE BERGING VAN EEN BALLON. De heer Pottum, de bekende ballonvaardes aldus de Crt. zou Zaterdagavond om 9 uur te Hellevoetsluis, bij gelegenheid van era tuinfeest aldaar, met zijn ballon op- stijgen, toen kort voor dat uur de ballon was voor de opstijging gereed en dus geheel met gas gevuld in do onmiddellijke uabij- heid era brand uitbrak in een stoomcarcussel. In era1 oogwenk stond de carroussel in lichte laaie en de wind dreef vele brandrade stukken en lappen in de richting van den gasballon. Men kan zich moeilijk (ten angst en de emotie voorstellen, waarin de heer Pottum en zij, die er om been waren, verkeerden, doch het liep gelukkig goed af. Geen vonk kwam met den Ballon in aanraking en de caroussel was spoe- dig tot dra grond afgebrand. Omtrrat het ontstaan van dien brand be- staat op het oogenblik nog geen zekerheid, doch er wordt aldus onze zegsman 6terk aan kwaadwilligheid gedacht, daar geblekra zou zijn, dat de waterleddingpijpen van de eigea bluschinrichting. welke in de caroussel aanwezig was, bij pnoerzoek waren doorge- sneden. Nadat de heer Pottum van dra schrik van dit onaangename intermezzo was bekomen, steeg hij om kwart over negra op en daalde- een poosje later op een stuk weiland in het dorp Nieuwenhoom, nabij Dra Briel, waar dra luchtschipper era nieuwe onaangename verrassing wachtte, welke eehter minder goed afliep. Eenige hohderdra dorpsbewoners waren na de Haling samengestroomd en omringden den heer Pottum en diens ballon. De veld- wachter, die eveneens aanwezig was, zorgde voor de haadhaving der orde en gaf, zooals gebruikelijk is te doen, op speciaal verzoek van dra heer Pottum, den omstanders de in- structie om toch vooral niet te rookra of lu- rifers. te ontstdcen met het oog op het gevaar. Intusschen was de heer Van Pottum ijverig bezig met het bergra van dra ballon. Een der omstanders heeft toen tegen het uitdruk- kelijk verbod in een sigaar aangestoken, waar- het nog in den ballon aanwezige gas onmid- dellijk vuur vatte. Era groote steekvlam trof over het hoofd van den heer Van Pottum heen de eerste rij der naaste omstanders. Negen personen, zes mannen en drie kinderen, wer den meer of minder ernstig gewond. Era knaapje uit Nieuwenhoom, 't Alannetje ge- heetra, bekwam vrij ernstige brandwonden. Van een 12-jarig meisje, eveneens uit Nieu wenhoom, geraakten cle kleederen in brand, terwijl haar het hoofdhaar geheel werd af- geschroeid. De petten der zes mannen- verbranddra, terwijl hun wenkhrauwen ra snorren werden afgebrand. r De gerwonden werden naar dr. Slis te Nieu wenhoom vervoerd, die van 1012 uur met het verbinden bezig was. De man, die de lucifer ontstak, moet zeer waarschijnlijk onder de gewonden zijn, doch men heeft hem nog niet kunnen uitvinden. De commissaris van politie heeft dra heer Pottum voor het verder onderzoek verwezen naar den substituut-officier van justitie Hol- stein te Rotterdam. Intusschen beteekent't verlies van den bal lon, die geheel verbrandde, voor dra heer Pot tum een schade van 1500. EEN WTNDHOOS. Donderdagavond ongeveer half elf heeft te Alphen aan den Rijn een windhoos groote schade aangericht. Twee fabrieksschoorstee- nen zijn omgewaaidi, een fabrieksgebouw is ingestort en van villa's in het Visserspark zijn tal van pahnen afgewaaid. Voorts zijn op de bloemisterij van de firma Lam' honderden ruiten ingewaaid. Op de boerderij' Dambe- noy is ook groote schade aangericht Een schuur met auto's is eenige meters weggeslin- ged De auto's zijn in een sloot terecht geko men De schade wordt in totaal geschat op 25 000 30.000. OM 2.80 TE BESPAREN. Voor het Kantongerecht te Zwolle stond terecht Abraham W., 31 jaar, koopman te Meppel. Hijr had 11 April van den Kaad van Arbeid te Zwolle een aanmaning gekregen, dat hij rentezegels bij moest plakken voor zijn dienstbode en wel ten bedrage van f 10.—. Bekl. antwoordde 14 April aan den Ra^d. van Arbeid^ dat hii Blechts voor 7.20 zegels. behoefde te plakken. aangezien, zijn dienstbo de 7 wekra ziek was geweest en vertoefd had ten huize yon baar tr-nojer De dienstbode, ala getuige gchoord, ver klaarde, dat zij niet in dienst is ?ij bek', Toen zij bij haar moeder thuis was, kwam bekl. bij haar zeggradc, dat hij 10.— en zooveel moest betalen voor rentezegels en of zij nu een briefje wilde overschrijven, dat z^ zeven weken lang ziek ra bij moeder thuis ge weest was. Ze had eerst geweigerd, omdat bet era absolute bniwaarheid was, maar toen kwam de vrouw van' bekl. bij haar om te ver- zoeken of zij het niet doen- wilde. Wat er van kwam, was voor nekenimg van bekl. De Ambtenaar van het O. M. wees er op, dat het hier betreft een overtreding van art. 395 van de Invaliditeitswet, waarop een mar ximum straf sitaat van drie maanden geyan- genis of 500 boete. Spr. noemde net buitra- gewoon ergerlijk ra tmmoreel om voor 3 era ander een valsche verklaring te lateo schrij- ven ra hij eischte f 100 boete. (De Kantonrechter zeide nog, d?i wfo iemand in dienst neemt, daarvoor zegels moet plakken. Het gaat hier eehter om de valsche verklaring die bekl. zijn dienstbode heeft laten schxijven. Era werkgever moet een voorbeeld voor zijn personeel zijn, maar de dienstbode was hier veel fatsoenlijkcr dan de werkgever. Bekl. wordt veroordeeld tot f 100 boete of zes maanden gevangenisstrat MOORD. Zaterdagnacht omstreeka 12 uur vervoegr 'de zich aan de woning van de familie J. L. B. aani de Atjehstraat 10a te Rotterdam, bij wie#; 35-jarige Chinees Lee Ah See in- woonde, de eveneens 35-jarige Chineesche zeeman Choy Wong, qpvaren.de van het aan de Heyplaat liggende 'Engelsche stoomschip Hong- Peng. Hij vroeg See te spreken ra werd daarop in een alcoof op d!e censte ver- dieping gelaten, waar See lag te slapen. Na een korte woordenwisseling hoorde men plot- seling twee schotra, waarop Wong snel de alcoof verliet en de straat oprrade. De vrouw van B. school daarop een faam op ra op haar geroep van moord! kwam era agent van politic toeloopra, die Wong aanhield. Hij werd overgebracht naar het politiebureau aan de Nassaukade, alwaar bij, fouilleering in' zijn broekzak een revolver werd gevonden met nog drie acherpe patronira ra twee leda- ge hulzen. Dr. D. A. Wolfson, wiens hulp was inge- roepra voor See, stelde vast, dat diens dood was veroorzaakt door, era revolverkogel, wel ke door den mond in de hersrara was ge- drongeni. Het lijk van See is ter gerechtelijke schouwing naar het ziekenhuis aan' den Cool- singel overgebracht. Vermoed wordt, dat de twist tusschen See en Wong is ontstaan over een geldkwestie. RELDETJES. Zaterdagavond is het te Leiden op de Bree- straat, vlak voor die Studenteacocieteit Mi nerva, zeer rumoerig toegegaan. Twee stu denten warra'met elkaar aan het vechtra raakt, waarbij messen werden gebezigd. ontstondi era groote oploop. Era agent van politie trachtte de vechtenden te scheiden, wat oorzaak was, dat het era relletje werd Inmiddels was er versterking van de politie gekomen ra tora werd het era formeele veld- slag. Uit de studentensocieteit werden stoelen en tafels naar politie ra publiek geworpen ea het publiek smeet deze voorwerpen weer door de ramen de studenfensocieteii in. Toen vond de politie het noodig de sabels te trek- ken; verachillende studenten liepra klappen op en era' hunner werd zoodanig aan het hoofd verwond, dat hij zkh bij era genees- heer moest laten verbinden. Ook verachillen de politiemannen kregra klappen. Tenslotte is de politie erin geslaagd de studenten in de societeit terug te dringra. Era rechercheur, die era klaip had opge- loopra ra daarom de societeit wilde binnen- komra om dra dider te arresteeren, sverd, toen hij, zich aan de deur vervoegde, naar binnen getrokkeni ra ondier handen genomen. Later zdjn de commissaris van politie en de miishandelde rechercheur <te soaeteit binnea* gegaan, teneinde den dader op te zoekra. Het was toen weer kalm. De student, die den rechercheur zou hebben mishandeld, was eeh ter niet te vindra. EENHEID ONDER HET SPOORWEG- PERSONEEL. Zaterdag is te Utrecht era gecombineerde vergadering gehouden' van de hoofdbesturra van de Nederl. Vereemging van spoor- en tramwegpersoneelden Bond van ambtenaren bij de Nederl. Spoorwegen ra den Neutralen Bond van' Spqorwegpersoneel, over de vraag of het mogelijk zou zijn te geraken tot een- heid onder spoorwegpersoneel. Hoewel ook St. Raphael en de Prot. Christ. Bond daar- toe waren uitgraoodigd, hebben deze op principieele gronden geweigerd aan het stre- ven tot samensmelting deel te nemem. Na uitvoerige discussie werd besloten era LRMAARSCHE rTT'

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 1