Os Lanp De Moraaz. Depositp's, KB RHALINQ SOEFENINGEN. De BURGEMEESTER van ALKMAAR ROEPT den in't verlofgangersregister dezer gemeerite ingeschreven VERLOFGANGER, hieronder vermeld, bij deze OP, om in 1924, op hc-t achter zijn naam aangegeyen tijdstip, krachtens artikel 31eerste lid, b, in verband met artikel 33 der Dienstplichtwet (Stbl. Nt>. >22), voor HERHA: NINGEN IN WERKEiLIJKEN DIENST TE 43 van 1922), voor LINGSOEFE- KOMEN. W. ANKER, lichtlng 1920, behoorende tot het Regiment Vesting-Artilterie, gamizoens- plaats Legerplaats bij Oldebroek, tljds'tip van opkomst 13 October 1924. Voor nadere bijzonderheden wordf verwe- zen naar de openbare kennisgeving van 23 April j.I., terwijl de afdeeling Militaire Zaken ter Gemeente-Secretarie verdera inlichtingen verstrekt. Alkmaar, 8 Juli 1924. De Burgemeester voomoemd, WENDELAAR. van nunderiieden in den Volkenbond. Aaa bet congres was verbonden een zomer- school te Chicago, welke 14 dagen duurde. Hier werden verschillende punten van inter- nationalen aard behandeld o. a. de emigratie. Speciale aandacht' wijdde het congres aan een komenden oorlog, welke zich hoofdzake- iijk zou uiten op chemisch gebied. Deskundi- gen hebben op het congres voordrachten over de ontwikkeling der chemie gehouden. Het congres vonnde een mtemadonaal CO- mite om oe noodige gegevens te dezen aau- zien te veizameleu en te publiceeren. 75ste ALGEMEENE' VERGADERING NEDERL. MAATSCHAPPIJ TOT BE' VORDERING DER GENEESKUNST. Van den avond voor de 75e algemeene ver- gadering van de Nederlandsche Maatschap- pij tot Bevordering der Geneeskunst hebben commissarissen der Nieuwe of Litteraire So- cieteits den leden der jubileerende vereeniging met hunne dames een buitengewoon concert aangeboden in de societeitstent in het Bosch te's Gravenhage. Een groot aantal doktoren heeft doit concert bijgewoond. Voor de gasten was een gedeelte van den turn gereserveerd. De Koninklijke Militaire Kapel, ouder leiding van den luitenant-directeur Boer bracht na de pauze het Io Vivat ten gehoore, dat door de gasten geestdriftig werd meegezongen en be- sloot het concert met het „Wilhelmus". Na afloop begaven de gasten zich in de groote zaal, waar zij. werden toegesproken door den voorzitter van de ontvangstcommis- sie, tevens voorzitter van de Haagsche afdee ling der maatschappij dr. J. W. DeknateL Na deze-luide toegejuichte rede werd de eerewijn rondgediend, waarna het woord was aan den voorzitter dec Maatschappij, Prof D. Burger. Het gedenkboek, dat, zooals reeds is ver meld, aan de leden van de Ned. Maatschappij tot bevordering der geneeskunst ter gelegen- heid van het 25-jarig bestaan wordt aangebo den, telt niet minder dan 228 bladzijdea en is op keurige wijze uitgevoerd. Gistermorgen werd te's Gravenhage in de groote zaal van het restaurant de Twee Ste- den aan het Buitenhof de 75ste Algemeene Vergadering der Nederl. Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst, geopend onder voorzitterscnap van prof. dr. H. Burger uit Amsterdam. Ditmaal draagt deze algemeene vergadering een bijzonder feestelijk karakter omdat zij samenvalt met de herdenking van het 75-jarige bestaan. Om negen uur gisterochtend opende de voorzitter, prof Burger de vergadering met het uitspreken van de hoop, dat deze bijeen- komst ter gelegenheid van het 75-jarig be staan der maatschappij een tijdperk van vrede en voorspoed voor de maatschappij zou inlui- den. Thans werd overgegaan tot de behandeling van het verslag van den secretaris om trent den staat en de werkzaamheden der maat schappij. en haar afdeelingen gedurende het afgeloopen jaar. Dr. Sdhui Sdhuurmans Stekhovem drong er op aan dat van den kant der Maatschappij een onder- zoek zou worden ingesteld naar de vooruit- zichten der jonge vakgenooten. Prof. Burger meende, dat de arbeidsverdee- ling en vestiging zich automatisch regelde. Hij bleef het onderzoek onvruchtbaar achten, doch bleef zijn voorstel handhaven om de zaak aan het Hoofdbestuur over te laten. Dit voorstel werd ten slotte bij acclamatie aange- nomen. Uit het jaarverslag van de Centrale Com- missie voor de beroepsbelangen verdient aT leen nog vermelding, dat de commissie op ver-* zoek van het Hoofdbestuur zich uitsprak over de wenschelijkheid van aandrang van de zij- de der arisen op de invoering van verplichte ziekteverzekering. De meening der Commissie is op dit punt afwijkend van die, welke onder de artsen gaandeweg veld gewonnen heeft. In theorie keurt de commissie de verplichting om op een bepaalde wijze te voorzien in ge neeskundige hulp af Er ontbreekt toch me- nigmaal vertrouwen in de hulp, door een Zie- kenfonds verleend; sommigen stellen er een eer in hun dokter particulier te betalen. Er zijn omgekeerd arisen, die zich niet geheel lcunnen geven als iemand recht" op hem heeft. De verhouding tusschen ziekenfonds- lid en dokter kan zeer goed zijn mits zij niet wordt opgedrongen. In de steaen is dwang niet noodig; hier is de aandrang van het pu- bliek dikwijls zelfs te groot, op het land wordt wel eens het inroepen van geneeskundige hulp te lang uitgesteld of wordt deze door onmacht of onwil niet betaald. Daar zullen ziekenfond- sen, voor zoover zij er nog niet zijn, veel nut kunnen stichten en het is mogelijk, dat die fondsen niet tot bloei kunnen komen als de in aanmerking komende bevolking er niet. heen wordt verwezen. Maar voor aandrang daar- toe van de zijde der artsen bij de wetgevende macht zou het naar de meening der Commis sie noodig zijn, dat de artsen overtuigd zijn een honorarium te kunnen bedingen groot ge- noeg om te voorkomen, dat de geneeskundige stand maatschappelijk achteruitgaat, Indien al de in aanmerking komende personen aan de particuliere nraktijk ontvallen. In de voortgezgtte vergadering zijn nog aan de orde gekomen de verslagen van de commissie inzake het ontwerp ziekenverzor- derwijs, het beroepsgeheim, Indische genees kundige aangelegenheden, het outwerp-zie- kenverzorgingswet, de penetratie van het platteland met apothekers en van de gedele- geerde comimssie der maatschappij in de examencommissie van het genootschap voor heUgynmuttek «s maesage. Bij de behandeling van het verslag van de commissie inzake het ontwerpziekenverzor- gingswet gierkte de voorzitter op dat het wen- schelijk kan blijken, nu de nieuwe ziektewet is ingediend, een nieuwe commissie jn te stel len voor het geheele complex van verzeke- ringswotten. Met het oog op de behandeling van het voorontwerp-ziektewet in den Hoogen Raad van Aibeid zal reeds a.s. Woensdag een spoedvergadering plaats hebben van het hoofdbestuur met de H O., de S. Q. en de C. C. om eventueel instructies te geven aan de heeren, die namens da Maatschappij in dea Hoogen Raad van Arbeid ratting hebben. Het hoofdbestuur werd gemachtigd even tueel de gewenschte nieuwe •comm issia in te stellen voor het geheel der verzekeringswet- geving of het gedeelte Yan de ziekteverzeke ring. Met de behandeling der verschillende ver slagen was het ochtendprogram van de ver- 'gadering afgewerkt, maar op voorstel van aen voorzitter werd besloten nog even door tte gaan met de werkzaamheden, na een pau ze van 10 minuten. Aan de orde waxen thane verschillende be- stuursvoorstellen. Vervolgens deelde het hoofdbestuur mede, dat de bond van bedrijfsautohouders aan het hoofdbestuur voorlichting gevraagd heeft in take geneeskundig onderzoek van chauf feurs. Het hoofdbestuur was van meening dat eerst het vraagstuk in zijn voile breedte moest.worden beoordeeld alvorens nader in te gaan op verzoek van bovengeoemden bond, Eerst dan kan worden nagegaan hoe zulk een onderzoek moet worden verricht, zoodat het in de praktijk geen groote bezwaren geeft, in korten tijd is te verrichten en niet te groote kosten met zich brengt. Het is mogelijk dat ook andere personen en corporaties gebruik zullen willen maken van de door de maat schappij bijeen te brengen gegevens. Een maatschappelijk belang yan beteekenis is hiermede gemoeid, waarbij het geven van voorlichting op den weg der maatschappij ligt. Daarom had het hoofdbestuur besloten een commissie saam te stellen die rapport zal uit- brengen over de wenschelijkheid van genees kundige keuring en psychotechn.isch onderzoek van chauffeurs, over de eischen, die daarbij gesteld moeten worden en over de samenstel- ling van het fonnulier en de inrichting van het onderzoek Het hoofdbestuur vroeg de al gemeene vergadering alsnog haar goedkeu- ring aan dit hoofdbestuuxsbesluit te verlee* nen. Het hoofdbestuur heeft in deze commissie benoemd de heeren dr. H. J. F. W. Brug- mans te Groningen, prof; F. Rods te Utrecht, dr. J. G Schnitzler te Arnhem, dr. G. van Wayenburg te Amsterdam, prof. E. D. Wiers- ma te Groningen en dr. P: Th. van Wulfften Palthe te Soesterberg. Het hoofdibestuur stel- de voor voor den arbeid van deze commissie een crediet beschikbaar te stellen groot 250. Onder zeer gunstige auspicien slootae voorzitter de algemeene vergadering. Daarmede was het zakelijke gedeelte der vergadering ten einde. 's Middags werd een aufotochf georganf- seerd over Wassenaar naar Delft. Op het bui- ten van den heer J. H. Wilton te Wassenaar werd het gezelschap de thee aangeboden. Het middagmaal werd te Delft gebruiikt. Hedenmiddag zal de aangekondligdle feesr telijke bijeenkomst plaats hebben in den Ko- ninklijken Schouwburg, waar de voorzitter zijn feestrede zal uitspreken en na. die toesprar ken van verschillende gasten prof. K. F. Wenckebach uit Weeneii eon voordrachit zal houdcn over de ontwikkeling onzer opvattin- gen omtrent de ziekte van hart en bloedsom- loop gedurende de laatste 75 jaar. Tgr gelegenheid' van bet 75-jarig bestaan van de Nederlandsche Maatschappij tot be vordering van de geneeskunde heeft de redac- tie van het Nederlandsche Tiidschrift voor geneeskunde een aantal bekenue geneeskundi- gen van verschillende sperialism.es uiitgenoo- digd de ontwikkeling van htm sperialisme te schetsen. DE STAKINO BIJ WERKSPOOR. Oisfermorgen hebben de hoofdbcsturen der arbeidersorganisaties beraadslaagd over de voorstellen. voortgevloeid uit de be&prddn- gen met den rijksbemididelaar Van IJsselsteyn. Men besloot de voorwaarden tot opheffing 'der staking te aanvaarden en de stakersver- gadeering, die vandaag wordt gehouden, in dim geest te adviseeren. Wanneer de stakers de voorwaarden aanne- men, kan Donderd'ag a.s. het werk wondm hervat. SPOORWEGPERSONEEL. In een gisiteren gehouden hoofdbe&tuursver- gadering van de Nederlandlsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel is een ont- «;erp-Person eel raad vastgestelid en besloten diib ter beoordedling te zenden aan de andere spoorwegbonden. Daarna zal in een gecombi- r.eerde hoofdbestuursvergadlering de ddini- tieve vaststdling van het ontwerp geschie- den. PRINC1PIEELE DIENSTWEIGE- RING. He kri'Tsraad te 's-Hertogenbosch heeft veroordoeld wegens prmcipieeb dienstweige- r 'ng de dicnstplichtige soldaten H. J. J. uit Wierinncrvvaard H2e rcn inf.) en J. R. uit Bergen on Zoom UOe reg. nf.V resp tot 6 en 10 maanden gevangenisstraf met ontslag uit rV-, ritlibiren d'ensi zond' r ontzetting van dV" bevoegdhe-d om bij de gewaoende macht e d ienen. ONDERWI fSFONDS VOOR DE BINNENVAART. Te Amsterdam heeft onder voorzitterschap van den heer O. de Jong de jaarvergadering plaats gehad van het Bestuur van het On- derwijsfonds voor de Binnenvaart. Vertegenwoordigd waren de schooibestu- ren van Amsterdam, Rotterdam, Dordrecht, Lemmer, Harderwijk, Zwartsluis en Harlin- gen, terwijl uit Zwolle, Gouda en Leeuwar- aen bericht van verhindering was ingekomen. De heer D. den Drooge te Harlingen werj als bestuurslid geinstalleerd. Het gewijzigae Huishoudelijk Reglement werd goedgekeurd. Van den Minister van Onderwijs was be richt ingekomen, dat de gewijzigae begroo- ting voor 1924, op wejke ruim 30 pCt. is be- zuinigd, is goedgekeurd. ging vai Ned. Ve Besloten werd tot de uitglfte van sluitze- te propageeren en de financitn van het On- fels om net onderwijs aan schipperskinderen erwijsfonds te versterken. Deze zegels zul len worden verkocht tegen 5 cent per stuk. Voorts werd besloten tot instelling van een commissie van deskundigen tot het bestudee ren van de teste wijze van exploitatie van het Orgaan „De Binnenvaart". Geconstateerd werd, dat de verbreldlna van het orgaan steeds toeneemt, terwijl de exploitatie goede resultaten oplevert. "esloten werd de besturen van de Vereenl- an Werkgevers in de Binnenvaart, de ed. Vereeniging van Binnenbeurtvaarders en de Ned. Vereeniging van Gezagvoerdera bij de Binnenvaart uit te noodigen een ver- tegenwoordiger in het Bestuur van het On- derwijsfonds voor dfc Binnenvaart aan te wijzen, tenvijl andere bii het onderwijs aan scnippers en schipperskinderen belangheb- bende organisaties een verzoek om een ver- tegenwoordiger in het bestuur van het On- derwijsfonds voor de Binnenvaart kunnen in- dienen. De financieele verslagen werden goedge keurd. De Inspecteur van het Nijverheidsonder- wijs, de heer M. J. van Alphen de Veer, had bericht van verhindering ingezonden. KORTE BERICHTEN. Gisteren is te Utrecht begonnen de bondsvergadering van den Nederlandschen Bond van Werklieden in Overheidsdienst. Gisteravond 9 uur is een auto, waarin Hoornsche voetballers, komende uit Volen- dam, zaten, bij de Galgenbocht, onder Hoom, bij het uitwijken voor een motorrijder, die geen ruimte gaf, gekanteld. Een der voet ballers, A. van der Gracht, gehuwd en vader, is in het Stadsziekenhuis te Hoorn opgeno- men. Gisitermorgeni was fast vxij: goed met hem. Te 's-Hertogenbosch is Zaterdagmid dag een zoontje van v. H. spelenderwijs in de Zuidwillemsvaart gevallen en verdronken. Het lijkje werd eenige* oogenblikken later door de politie opgehaald Bij Delden is de motorrijder J. Bennink uit Delten tegen een boom gereden. Met een hersenschudaing en een schedelfractuur werd hij in het ziekenhuis opgenomen, waar hij na enkeie uren is overleden. Op een tuinfeest te Hellevoetsluis is Zaterdagavond brand ontstaan in den stoom- carrousel van Janvier. Deze kon geen dienst meer doen. N HISIORISCHE ANECDOTEN. Aan een eigenaardig toeval had de Silezi- sche Guscav von Sdilabrendorf, die in het jaar 1793 te Paxijs vertoefde en daar met andere Duitschers in de conriergerie gevan- gen werd1 gezet, zijn leven te danken. Op ze- keren dag kwam, als naar gewoonte, de kar, om de veroordeeldea te halen. wier terecht*tel ling op dien dag was bepaaildl Ook Schlabrendorfs naam werd afgeroe- Snel, zonder een woord te spreken, begon ij zich aan te kleeden. Maar toen hij nage- noeg gereed was, miste hij zijn laarzen. De gevangenbewaarder hielp hem ernaar zoeken maar ze waren niet te vinden. Zij moesten bij vergissiing door een ander meegenomen zijn of wel gestolen. Kalm zei de graaf .tegen dea gevangenbe waarder Zonder laarzen kan ik niet heeu- gaan. Dat begrijpt u wel, weet u wat, laat me morgen gaan inpLaats van vandaag, Op een dag komt het toch niet aan. De gevangenbewaarder knikte toestenjmend Het slachtoffer kon hem toch niet ontgaan. Zoo reed dan de kar met een veroordjeelde minder naar het schavot. Den volgendem morgen kwam de kar op- nieuw. Nu was de graaf gereed voor den treu- rigen xit, met laarzen aan. Maar thans werd1 zijn naam niet afgelezea en den volgenden dag evenmk. Hij was met de lijst van den eersten dag af gedaan en ward als geguillotineerd be- schouwd. Eerst geruimea tijd later ontdckte de ge vangenbewaarder zijn vergissing. Maar vree- zende, straf te beloopen, liet hij den op papier onthoofde in de gevaAgenis, toidat bij den val van Robespierre de graaf en vela anderea weer in vrijheid werden gesteld. Toen de vermaarde Engelsche advocaat sir Frank Lockwood nog pas zijn loopbaan be gon, was hij een hartstochtelijik ilefhebber van wedrennen en hij wedde steeds om hooge sommen. Eens, toen hij optrad als verdediger yan een dkf, werd hem midden onder de zitting een telegram gebracht. Hij opende het snel, zag het in en riep juichena: Boezee! Galging heeft gewonnen. De president van der echtbank vroeg den jrngen rechtsgeleerde, wat dit zonderling ge- drag beteekende. Lockwood1 verontschuld'igde zich en vroeg om vergeving. Uw gtdrag was zeer ongepasf, zei de president, en ik hoop, dat het niet meer zal gebeuren. Maar aan het slo van dev erhandelingen wendde de president zich nogmaals tot Lock- wood en vroegZeg eens, mijnheer de ver dediger, staat in uw telegram misschien ook welk paard tweede was? De hofnar van een Fraoschen koning had het zoo bont gemaakt, dat hij mocst vluchten wilde hij niet levend verbrand worden.. Ter wijl hij tijldens een hevige koudlc langs ruiwe ongebaande wegen naar Zwitserl'and wist te ontkomen, werd hij1 in eifigie op den brand- siapel gebradit I oea schreef hij den koning om vergaffecis eu hij vroeg om ondersteuning, er biivoegen- dt: Ik heb ntoit meer kou geleden, aan toen ik in Paxijs verbrand werdl. Vorst Hoihenlohee, Duitsch gezant te Parljs, wea'd bij den presidaut Grevy genoodigd. IZijn buurman aan tafel was een der grootheden van def inancieel werdd, die den ambassa- deur niet kende. Toen er pen glas Johannis- berger werd rondgediend, nam de financier geen glas on zei tot zijn buurman: Ik houd niet van Rijnwijn, hij1 is zoo polmp en zoo flauw als alle Duitschers. Het antwoord van den gezant was kort: Uw opmei'king is al1 van dezelfde 60ort als de wijn. 'Disraeli wetd vooridurend vervolgd1 door iemand, die baronet wilde worden, en wien hij dien titel onmogelijk kon geven. De solli- citant werd eindelijk zoo onbeschaamd, dat er lets aan gedaan moest worden, en op zekeren dag zei Disraeli tegen hem: u Ziet u eens, u weeet, dat ik u geen baronet-titef kan ge ven. Maar ik zal u wat radeti: tt kunt uw vrienden vertellen, dat ik het u aangeboden heb, en dat u het weigerde. Dat is veel better. De man bleef toen maar weg. De hertog van Saksen-Coburgh-Gotha, de vriend van Goethe, bezat een reiskoets, die in kleur en vonn het uiterlijk van een doodshoofd vertoonde, waarbij de oogholten als venstera dienst deden. Toen Napoleon I Gotha wilde bezoeken zond hij den keizer deze koets tegemoet. Na poleon echter. bedankte voor de eer. Prins Pontianowsld, een Fransch compo- nist uit de dagen toen Roscsini zijn groot- ste triomphen vierde, kwam op zekeren dag bij hem met twee opera's om te vragen, welke van de twee hij zou laten opvoeren. De prins speelde een van beide voor. Ik zou de an dere laten opvoeren, zei Rossini, met een zucht van verlichting, toen de prins met z'n eerste klaar was. Op den I Gen Augustus 1807 kreeg kolonel Michel Ney, Hertog van Elchingen, bevel tot den aanval, waarop hij, zich tot zijn man- schappen wendde en hun met een donderende stem toeriep: Mannen, ik heb een inkomen van drie honderd duizend, francs en jullie geen sou. Zie nu eens hoe ik aaaval, en doe dan net als je kolonel. Dit gezegd hebbende rende hij spoorslag op den vijand in. 't Heele regiment volgde als ge- electriseerd, Toen de Edinburgsche hoogleeraar Wilson tot eere-lijfarts van koningin Victoria was benoemd, deed hij zulks aan da studenten door aanplakking op het zwarte bord der Universiteit mededeelen. Den volgenden dag vond hij! er met groote letters onder: „God save the Queeni" La Fontaine werkte veel ea overal. Op ze keren dag ging de hertogin van Bouillon naar Versailles. Ze vond den dichter onder daar's avonds n6g in dezelfde houding. Kipling, een beroemd Engelsch schrijver, verkocht aan zijn uitgever een boek voor een prijs, die op een shilling pet woord neer- kwam. fen grappenmaker schreef toen voor de aardigheid den schrijver een brief, waarin hij zeide, dat aangezien bij hem de wijsheid „en detail" scheen verkocht te worden, hij ook gaame een woord wilde koopen, waarvoor hij een postwi3sel van een shilling zond. Aan zijn verzoek werd letterlijk vpldaaxu Kipling deed den postwissel "innen en zona tot antwoord op een groot vel papier ge- schreven het woord „dank". Toea koning Karel XIV van Zweden en Noorwegen gestorven was, ontvinv de be- roemde scheikundige Berzelius de opdracht het lijk te balsemen. Terwijl hij hiermee bezig was, werd de La mer dag ea nacht bewaakt. Op zekeren nacht werd een collega van Berzelius, professor Gentele, door heftig kloppen op de deur zij- ner slaapkamer gewekt en toen hij open- deed, kwam de wachthebbende officier naar binnen stonnen, roepende: De koning is zwart! Gentele ging dadelijk naar het slot, overtuigde zich van de waarheid en rende naar Berzelius, die constateerde, dat de che- mische oplossing, welke hij gebruikt had, te sterk was geweest en de oorzaak geworden was van de kleurverandering. Er blijft ons niet anders over, dan den koning wit te ver- *en, meende Berzelius, en zoo gebeurde het ook. Karel XIV lag wit geverfd op zijn pa- radebed. De Amerikaansche schilder James Monks reeds eens een eind op met een boer. Ziji praatten over allerlei landbouwond'erwerpen en Monks deed of hij geheel1 op die hoogte was. Eindelijk vroeg de boer: Maar wat doet a eigenlijis voor dies, kost? I O, ih schilder sdrapen, was hei ant woord. Dat scheen den boer mini of meer duisfer. Eensklaps echter stak hiji zija wijsvinger in de hoogte: Aha, nu weet ik het, u zet ze- ker het merk er op. De schilder stem da maar loo. Een groof bultenlandsch geneeskundige bracht een bezoek aan. het Berlijnsche me- dische instituut, waar hij professor Krieger druk bezig vond in zijn laboratorium voor *en grooten pot, waaruit een dikke damp op- steeg en waarop al zijn aandacht gevestigd was. Raad eens, waf it hier took? vroeg de professor aan zijn bezoeker. De laatste noemde de heele lijst van micro- organismen op. Micrococci? Neen. Conococci? Neen. Spirochaete? Neen. ja, hemel. maar wat dan? Zvpurkbol met worst, afitwoordde Krieger. De eeramaal bekende pantomimist K'isch- nigg melddte zich in het jaar 1836, dciatijdis nog onbekend, biji dten tooneeldixecteur Car1, te Weenen aan, om gastrollten te geven. hem. schecpte de danecteur hern knomg af. De onbekeode wendde zacfa om ging naar die deur, omh een te gaan1, maar alvorens de knap om te draaien, krabde hij1 zich achter het oor met zijn voet: Deze kluchtige houding was voldoendie, want Carl was er dte man1 niet naar, om zulk een toewijs van bruikbaaxheid, niet te waardeeren. Nestroy schreef voor den onbekendie een stifk: ,.,Aap en Bruidbgom", dat veertig maal aohtereen weird opgevoerd, Kliischnigg tot den held van.den d'ag maakte, en hem niet minder dan 29000 f lorijnen optoradit. Dit verrassend succes schiep een1 nieuw genre van toonoelstukken, waarin de hoofdrol aan het apenras was toebedeeldl DE STAKING BIJ WERKSPOOR. AMSTERDAM, 8 Juli. Naar wij veme- men is in de verschillende ledenvergaderin- gen def metaalbewerkers met overgroote meerderheid besloten de staking bij Werk- spoor op te heffen op de voorwaarden, over- eengekomen in de Haagsche conference n.l een tarievenverlaging met 10 pet, loonsver- laging van 2V> pet en een werkweek van 48 uur. Het werk wordt morgen hervat. Vermoe- delijk worden 200 man niet meer dadelijk aangenomen, doch deze zullen successieve- lijk aan het werk worden gezet. VEN'IZELOS NAAR1 GRIEKENCLAND TE'RUG? ATHENE, 7 Juli. Gemeld wordt, dat Venizelos in September naar Griekenland zal terug keeren om weer aan het actieve politieke leven deet te nemen. EEN; GRIEKSCHE LEENINiG IN AM ERIK A! ATHENE, 7 Juli. De Grieksche regee- ring heeft een vertegenwoordiger naar Washin.gton gezondea, die zal trachten de credieten te krijgen, welke in 1918 aan Venizelos zijn toegezegd. DE GEZONKEN VLOOT. RERLI TN, 8 Jriii. De „New-York He- raid'' irei'dt, dat de eerste Engelsche po- ging tot lichting van de bij Scapallow go zonken Dujtsche oorlogsvloot, mislukt is. DE SOCIALISTEN ZULLEN OP LA FOLETTE STEM'MEN. BERL'IJN, 8 Juli. Uit New-York wordt gemeld'. dat de overweld'igende meerder heid1 der Socialistische Convcntlie te Cleve land (Ohio) besloten heeft bit dte as. presi- dentsveridezingen op La Folette te stem- mem TRAGISCH ONGEVAL. STEGGERDA (Fr.) 8 Juli. Het 7-jarig zo#ntje van den heer van der Heide alhier ging ,toen zijn moeder eenige oogenblikken afwezig was, aan de juist geledigde wasch- mncliiric hangen. Deze kantelde, waardoor het knaapje achterover viel en zoo ongeluk- kig met zi;n hals op een achter hem srfaande w-^htobbe viel, dat de haslwervel brak Hi' was omiddellijk dood. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MI J. NEDERL AND. Karimoen vertr. 7 Juli. v. Amsterdam naar Roepat arr. 8 Juili v. Java te Amsterdam. Batjan (thuisr.) arr. 6 Juli te Genua. Celebes arr. 6 Juli v. Java te Amsterdam. Koningin der Nederlanden (thuisr.) vertr. 4 Juli v. Singapore. Lombok (thuisr.) verfr. 5 Juli v. Port-Said. Prins der Nederlanden (uitr.) arr. 6 Juli te Port-Said. Prinse* Juliana (uitr.) arr. 6 Juli ta Sout- thampton. Radja arr. 6 Juli v. Bremen te Amsterdam. Rembrandt (thuisr.) yertr. 7 Juli v. South ampton. Sembilan (uitr.) arr. 7 Juli te Genua. Nias-(thuisr.) arr. 5 Juli te Sabang. KON. NED. STB. MI J. Amor arr. 6 Juli v. Piraeus te Patras. Euterpe arr. 6 Juli v. Amst. te Gothenburg. Perseus arr. 7 Juli v. Amst. te Kopenhagea. Venus arr. 6 Juli v. Amst. te Hamburg. Orpheus arr. 8 Juli v. Kouemhagem te Am sterdam. Agamemnon arr. 5 Juli v. Braila te Constant tinopel. 1 Aurora vertr. 6 Jul! v. Gibraltar n. Alex andria. Berenice arr. 3 Juli v. Venetie te Triest. Ceres arr. 4 Juli v. Sulina te Galatz. Clio arr. 6 Juli v. Piraeus te Salon ica. Fauna arr. 6 Juli v. Amsterdam te Rotterd._ Hebe v. Amst. m Oraa, arr. 6 Juli te Gi braltar. Ino vertr. 6 Juli v. Vigo n. Amsterdam. Iris arr. 4J Juli v. Melilla te Alicante. Neptunus vertr. 5 Juli v. Lissabon n.-Amsf. Ulysses arr. 7 Juli v. Hamburg*te Amsterd. Vesta arr. 5 Juli v. Polermo te Tarragona. Zeus arr. 5 Juli v. Momtril ie Albufeira. KON. HOLL. LLOYD. Flandria arr. 7 Jult v. Buenos Ayres te Am sterdam. Montferland vertr. 5 Juli v. Buenos Ayres n. Amsterdam. Zaanland arr. 6 Juli v. Hoek v. Holland te Hamburg. Zeelandia (thuisr.) vertr. 9 Juli v. Monte video. KON. WEST-IND. MAILDIENST. Amazone arr. 2 Juli v. W.-Indie te New-York Amsterdam (thuisr. arr. 4 Juli te Valparaiso. Brielle (thuisr.) arr. 4 Juli te Duinkerken. Commewijne (uitr.) vertr. 4 Juli v. Madera a. Paramaribo. Haarlem (uitr.) arr. 4 Juli te Valparaiso. Helder (uitr.) vertr. 4 Juli v. h. Panamaka- naal n. Guayoguil. Prins Fred. Henorik arr. 6 Juli v. West-Indie te Amsterdam. Sfuyvesant vertr. S Juli v. Christobol naar Puerto—Colombia. Van Rensselaer arr. 4 Juli c. Amsterdam te Barbados. -

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 2