school tot de eersten behooren, die door de i peering weer geholpep zal worden. Dat ),eeft de Minister zelf aoen uitkomen. Hoogstens zal dus de gemeente gedurende eta paar jaar een offer moeten brengen. Spr heeft de vaste overtuiging, dat de Room silien in de gemeente, al mogen zij eigen scbolen verlangen, dit toch beslist niet doen met bet opzettelijk doel om de andersdenken- jen in den put te helpen. De Roomschen zelf vinden het verdrietig, dat dit het gevolg van hun actie is. En daarom zal de heele bevol king bet goedkeuren, dat de Raad iets doet on°de anderen uit men put te verlossen. En even vast is spr. ervan overtuigd, dat het Roomsche volk van Egmond-Binnen de laag- heid niet zal willen hebben om dan gauw met grijpvingers op die gemeemtekas aan te vliegen om nu ook weer hun deel te hebben Tegenover de eeuwig jaarlijks terugkeeren- de oners, die de andersdenkenden ter wille van de R. K. scholen zullen moeten bren gen, kan het niet anders dan een daad van mcnsctielijklieid zijn, dat gedurende korte i tiid iets voor hen gedaau wordt. Bovendien is er voor de R. K. meerderheid van den Raad nog een andere weg, die het onderwijs op den Hoef op peil houdt en zelfs 'een voordeel voor de gemeentekas is. Er loopen nog dagelijks 22 kinderen naar Eg- mond1 aani Zee, die toch niet naar de Room- jche school op den Hofef gaan. Wanneer men nu eens met krachtige actie oog in oog ook maar een klein gedeelte wist te krijgen naar de openbare school op den Hoef, aan wier hoofd toch een oprecht Roomsch-katholiek staat, dan was die school tot 1930 toe ver- zekerd van haar leerkrachten en bracht dit de gemeente nog eenige honderden guldens voordeel aan. Er is dus wel degelijk een weg, zelfs een die voordeeliger is dan het voorstel van B. enW. Een vergelijking met de kosten van dht voorstel gaat niet op. Want de Raad heeft wel een besluit genomen, doch dat kan niet nitgevoerd worden. Bij gebrek aan kinderen om het op toe te passen. De ouders hebben het daareven zelf gezegd: wanneer wij ter- wille van het onderwijs onze kinderen toch den heelen dag van huis moeten sturen, komt het op een K.M. meer of minder niet aan Want dan is een driemans- of zesmansschool weer beter. Handhaaft de gemeente haar standpoint, dan zal het gevolg zijn, dat zij moet betalen tot de tranen haar over de wangen loopen. Het is dan toch wel beter, als bet mettertijd noodig is, een poosje wat voor de school op den Hoef te doen. Voorloopig echter kost handhaving van het oude raadsbesluitbouwen van een openbare school op Egmondbinnen, geen cent mee' im tot nu toe. Spr. was van meening, dat de stukken over „Scholenwee of scholenvree" verkeerd door den Burgemeester worden beoordeela Zij scheppen geen nieuwe toestanden, doch ze schetsen de bestaande. Waar de Burg.' meester zelf de oorzaken aangaf, die tot misverstand hetfben aanleiding gegeven, gaat de schrijver ook vrij uit. De heer Bosschaart wilde nu ook, in ver- band met het voorgaande, een mogelijk ver- keerde opvatting van zijn aanwezigheid hier voorkomen en toonde aan, dat niet hij de menschen opgezocht of bewerkt had, ma a dat de menschen hem aan ziin eigen huis wa- fen komen opzoeken, toen hun besluit al vast stond. Het is juist op zijn aandringen, dat deze zaak in 't openbaar behandeld, wordt. Hij heeft daarop aangedrongen, juist ter wille van den vrede. Ten slotte wilde spr. er den ouders, die liever eischten dan vroegen, op wiizen, dat de maatschappij een hel wordt, wanneer de sa menleving alleen geregeld moet worden door tischen. Daarom wilde spr. aandringen op vragen. Een school eischen, ander onderwijs eischen, zou kunnen geschieden met haat en nijd, wanneer echter de Roomschen op het vragen der ouders goedgunstig beschikken - want zij hebben het in de hand dan wordt die school een monument van ver- iraagzaamheid en vrede. De voorzitter bracht den heer Bosschaart hartejijk dank voor de uitnemende wijze, waarop hij namens, de ouders gesproken had. De burgemeester had met groote aandacht pevolgd, wat door den heer B. was in't mid den gebracht, en wees er in aansluiting daarmee op, dat er vermoedelijk as. Dins- dag raadsvergadering zou zijn. Wanneer de belanghebbenden zich dus met een vraag tot het gemeentebestuur wiiden wenden, dan gaf hij den raad die uiterlijk Maandagmorgen in te sturen. Spr. was gaarne bereid zulk een verzoek in cten Raad te belichten. Met een woord van dank aan den Burge meester sloot de heer Blokker de vergadering in de hoop, dat het verzoek der bewoners van Egmondbinnen, van zoo groot belang voor de rust en den vrede in de gemeente, in den Raad gunstig ontvangen mocht worden. Aan den Raad werd het volgende verzoek gericht: Ondergeteekenden, inwoners der gemeente Egmondbinnen gezien het besluit van Uwen Raad betreffende het overbrengen der openbare school te Egmondbinnen naar Egmond aan den Hoef gelet op de be- sprekingen dienaangaande in de openbare vergadering op 4 Juli 1924 gehouden te Egmondbinnen, van oordeel, dat bedoeld besluit niet in het belang der gemeente is, hebben bij dezen de eer zich tot U te wen den met het beleefd verzoek, dat besluit. zoo- danig te wijzigen, dat onmiddellijk wordt voortgegaan met de uitvoering der plannen tot het bouwen van een openbare school op Egmond-binnen. 't Welk doende, enz. UIT SCH ERMERHORN De heer M. J. Boerendonk, alhier, slaagde te Wagcningen voor het ingenieurs-examen Nederlandsche Laodbouw. UIT WIERINGERWAARD. De heer C. Mook" arbeider-telegrafist aan het station alhier, is met ingjtng van: 7 Juli overgeplaatst naar Schagen. UIT SCHAGEN De heer P. Oom, arbeider-telegrafist aan bet station Schagen, wordt als zoodanig over geplaatst naar Alkmaar. v UIT DTRKSHORN. In het Nation aai Concours voor Harmonio- en Fanfarecorpsen te Wormerveer heeft op Zondag 6 Juli het iantarecorps „Gnder Ons" aimer, oen 2den prijs behaald in de aideeling „Uitniunteudheid" met 159 punteu. De luchtpost alhier vloog met 39 jon^e „ue Postduii", aid, van de Pluixnvee-Ver- eemging Westfneslaad!, vloog met 30 jonge umven van Noordacharwoude. Qm 8 uur in vnjneid gestae, waxen alle om 8 uur 30 man. terug. Sparta 1 speeide Zondag te Schagen te- gen eene Hollandia-combinatie van Hooin. De match euidigde met 42 in het voordeel van Holiandia UIT OOSTHUIZEN Ter gelegenheid van de kennis zal alhier ten groote Internationale liandicap-Hard- draverij worden gehouden. Ook staan een ringrijderij voor paren (met paard en kar) en een schoonrijderij op het progranuna. G e b o r e n Tijmen, z. van Elbert Hooij- bexg en Trijntje Timmerman. Overledieu: Anthony Waterman, 69 jaar, eclitgen. van Dirkje Pauw. UIT NIOORDSCHARWOUDE. Van de finales der seriewedstrijden van Hokand is de uitslag als volgt: S. D. W 1 uit Oudorp le prijsj Holland! 1 uit Noordacharwoude 2e prijs; RoodLWit 2 uit Alkmaar 3e prijs, UIT AKERSLOOT. Zaterdagavond waren hier reeds vele zeil- jachten aanwezig op het Alkma order Meer, die aldaar overnachtten. Zondag kwamen er nog eenige bij, maar van een zeilwedstrijd was door den hevigen yrind geen sprake. Kleinerc bootjes, die in aantochit waren, kwa men die Meer niet op, maar keerden bij de Stierop terug. Bij het teruggaan werden de meeste op sleeptouw genomen. Het loopt de laatste Zondagen met het weer niet mee wat de zeilsport betreft. UTT RUSTENBURG.' Men schrijft ons: Na een stormachtigen nacht als van Dond'er- dag op Vrijdag j.l. is het gewoonte, dat er storing ia in het electiisch net. Er zijn dan in Rustenburg een of meer zekeringen in het transformatorgebouwtje stuk en de belang hebbenden met krachtwerktugen gaan er al vroeg op uit om den lijnwerker of administra- teur er mede in kennis th stellen. Waren deze personen dan direct bereid' om in deze sboor- nis te voorzien, dan was het voor belang hebbenden niet zoo ergmaar daar is in nc- gen van de tien gevallen geen sprake. van. Zoo ook j I. Vrijdag, om zeven uur's mor- gens bericht en eerst's middags 1 uur kwam onze gemeente-lijnwerker om belanghehbctir den> uit de penarie te helpen. En wat zich in dien hisschentijd afspeelt om dezen tijd van t jaar, laat zich begriipen. Bij den wagenmaker zijfi eenige hooiwa- gens die niet afgewerkt kunnen warden, bij den smid' kunnen de maaimessen niet geslepen worden. En als gevolg moet de oiaaier weer zijn paarden in't land jagen, voor zijn hulp ander werk zoeken of naar huis sturen. De boer, die nog eeri dag noodig heeft onx zijn hooi binnen te halen, moet er nog een dag bij nemen plus de extra kosten dlaaraan verbon-- den. De bouwers, die met hun schuit met pro- ducien voor de overhaal komen;, moeten hum reis naar de veiling een dtag uitstellen. De bakker moet zijn oude trog weer voor den dag halen, wat in de afwerking van het brood ook weer vertraging geeft, en wat enkele kin deren. omd'at het brood niet op tijd klaar is, te laat in school doet komen, enz. enz. Veel ia er door belanghebbenden over ge- klaagd, veel door raadsleden over deze omwel- willendheid in den raad gesproken, maar niets kan baten. Laten belanghebbenden. hopen dat dit be richt in staat is in dezen onhoudbaren en schadelijken toestand verbetering te brengen. UIT OUDKARSPEL. De plaatselijke vereniging .,Hulp in Nood" (uitkeering bij ziekte en- ongevallen) beeft de afgeloopen maand 42 nieuwe leden; ingeschre- ven na een bezoek aan verschillende ingezete- nan. Het ledental is daardoor op. ongeveer 290 gekomen. Alle nieuwe leden/zijn beneden de 35 jaar en de helft daarvan beneden de 20 jaar. Deze toenhme lean zeker als een flinke versterking beschouwd worden. De raad dezer gemeente vergaderde Maardagavond voltallig. Ingekomen was de rekening van de N.V. Spoor-Station Noordsebarwoude-Dorp, waar- uit bleek, d'at 2% pet. rente pp de aandeelen uitgekeerd wordt De goedkeuring was o. a. ingekomen op de verhuur van gemeenfegrond voor den bouw van een noodwoning en op den verkoop van water aan de Banne Uit dc ingekomen begrooting van de Ge- zondheidscommissie bleek, d]at over 1925 geen omslag zal behoeven te wo«ten geheven. Van den Minister van Onderwijs was be richt ingekomen, dat de bijdragc voor de sa- larisseh der onderwijzers jaarlijks1 met 550 verlaagd wordt in verband met de verlaagde salarisregeling. Uit het verslag van den Keuringsdienst op Waren bleek o.a. dat in deze gemeente 2 maal proces-verbaal is opgemaakt, eenmaal bij een kruidenier en eenmaal bij een bakker. Uit een ingekomen verslag van handelin- gen van den raad van Alkmaar bleek, dat de bijdrage voor het handclsonderwijs voor bui- tenleerlingen verlaagd is van*2/, tot 1/» der kosten en dat de kinderen niet van oderwijs verstoken behoeven te zijn als de gemeenten zich niet garant wenschen te verkhren. Enkele afschrijvingen op de hondenbelas- ting werden toegestaan. Het voorstel van de gascommissie inzake procedeeren werd ok hier aan een langdurige bespreking ondierworpen. Ten slotte werd met 6 tcgen 2 stemmen het voorstel goedgekeurd; tegen stemden de heeren' Groen en Paarlberg. De heer Paarlberg vroeg nog boe het kan dat tbans zoo veel palen vernieuwd worden, torwijl toch gezegd; wordt dat de stukgevaren palen zoo best waren. De voorzitter anfwoordde hierop, dat dit de palen aan den; dijk betreft, welke minder goed uitvallen. Het voorstel tot gasprijsverlaginig van 14 op 13 cent werd goeoegekeurd. De heer Bakker sprak er zijn genoegen over uit, dat algemeene verlaging thans voor het prixiuctiesysteem in de piaats getreden isc Goedgekeurdi werden enkele uitjgaven uit aui jjos, „onvoorzkn 19(23" en enkel af- en overschrijvingen, waardoor dieze post tot op 39,78 verlaagd is. Dc gcmccfi'te- rekening werd aangeboden met een ontvangst van 84138.07, een uitgaaf van 74673.6814, alzoo een saldo van 9464.38%. Biji de rondvraag bracht de heer Bakker de vel krotwoningen- in deze gemeente ter spra ke. Hij achtte het niet in het belang van de gemeente,.dat die toestand bestendigd blijft en vroeg of B en W. er niet voor gevoelden om de Woningwet van 1901 eenigszins toe te passen, door de ergste krotten maar eens on- bewooobaar te verkaren. De voorzitter was het er mee eens, dat het noodig is dat afkeuringen plaats hebben. Er zijn er echter bij van menschen, die zoo'n wo- ning hebben van opgespaard geld. Wij; ne- meii en geven er niets voor terug.B. en W. hebben di punt ook al meermalenbesproken Door B. en W. is nu het plan opgevat om eon doorgangahuis te bouwen; speciaal voor het onder dak brengen van menschen die op straat gezet worden.. Na verschillende opmerkingen wees wet- houder Kroon op het mocilijike van de kwesr He. Spr zag liever enkele knappe wonin;gen, doch ook dat Jjeeft zijin; bezwarcn. De heer Bakker achtte dit ook het meest gewenscht, omdat er dan een opschuiving plaats heeft, waardoor minderwaardige wo- uingen vrij komen. Als deze dan afgekeurd zijn geworden, worden ze niet opnieuw be- trokken Ten slotte werd besloten, dat B. en W. deze zaak van twee kanten zullen bekij'ken om in een volgende vergadering eventueel met voor- stellen te komen De heer Bakker dankte voor deze toezeg- ging en besprak verder de in het water driji- vende kadavers. De voorzitter wees op het moeilijke dat de menschen op heeterd'aad betrapt moeten wor den. De kadavers worden echter verwijderd als daarvan kennisgeving inkomt. Ten slotte werd nog besloten in het raad- huis gasverwanning aan te brengen. UIT SOHOORL. Zondag 6 Juli herdacht de Prov. Bond van dilettanten T. V. in N H. haar 25-jarig be- staan en hield meteen haar gewone jaarver- adering te Schoorl, in't hotel de Roode eeuw van den heer Timmerman. De belangstelling voor dezen dag was zeer root. Nadat de bondsvoorzitter de bijeen- omst had geopend was het woord aan den heer iHuisman, den Ieider van de T. V. Joan van Scorel, daar ter plaatse, die in goedge- 'kozen woorden den Prov. Bond complimen- teerde en hoopte dat zijn afdeeling spoedig tot een der werkzame afdeelin^n mocnt behoo- aen. Ook bood spr. aan om als gids te dienen voor de bezichtiging tan het mooie dorp. De Voorzitter was aller tolk toen hij den heer Huisman daarvoor hartelijk dank zegde In- fekomen waren drie brieven van getrouwe ondsvrienden, dat zij tot hun spiit niet aan wezig konden zijn, maar in gedachten het feest meemaakten. Een bestuursvoorstel om de heeren Schaap uit Hoorn en Korver uit Assendelft tot eereleden te benoemen werd met een donderend applaus en hoera's aangeno- men. Beide heeren waren zeer erkentelijk voor deze onderscheiding. De aftredende voorzitter, den heer J. J. Koeman te Zaandam en de pen- ningmeesteres Mej. K. Boeken uit Assendelft werden bij; enkele candidaatstelling gekozen. Beiden namen hunne benoeming aani onder applaus der vergadering. Uit de ingediende ontwerpen voor een di ploma van den Bond, werd dat van den heer Veldkamp uit Heiloo als het mooiste gekozen. De heer Rossebacker am op zich om den ont- werper den dank van het bestuur over te bren gen. Besloten werd om komenden winter een grooten jubileumwedstrijd! uit te schrijven, arie medailles zijn alreeds toegezegd Onge veer vier uur was de vergadering afgeloopen, half vijf gemeenschappelijk diner, waaraan door alien werd deelgenomen en dat men zich goed.liet smaken onder de vroolijke to- nen der muziek. Daar heeft de photograaf al le bezoekers gekiekt en maakte men 'n wande- ling door de duinen. Toen weer naar't hotel terug om muziek, zang en tooneelstukjes te hooren. Mej. Bruin van Stompetorengaf twee zangnummertjes, welke zeer in den smaak vielen evenals de reciteernummers van de heeren Smit van Zaandam en Jonker van Stompetoren. Tot slot gaf de T. V. ,,Kunst naar Kracbt het 6enactertje genaamd „Het Kaboutertje", wat zeer verdienstelijk werd ge k< speeld. Het programma was nog lang niet ten einde, maar velen gingen vertrekken wegens het vergevorderde uur. De Prov. Bond kan met trots op dezen dag. terugzien, ook zal zij lang bij de leden in herinnenng blijven- UIT HOORN. Aan de Galgenbocht alhier is een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een auto met voetbal- lers moest voor een motorrijwiel te veel uit- wijken, kwam op den dijkberm en kantelde. Een der inzittenden, A. van der Gracht werd ernstig gewond naar het Stads-Ziekenhuis gebracht, waar dr. Kortebos de eerste hulp verleende. De chauffeur werd hoewel niet ernstig aan duim en oog gewond, terwijl verschillende an deren ontvellingen opliepen. De motorrijder reed door, doch zijn nummer is bekend. Bij het heiwerk ten behoeve van de rio- leering aan den Koepoortsweg brak een bout, waardoor de heistelling naar beneden kwam. Een der werklieden werd licht gewond. UIT ZUIDSGHARWOUDE De heer T. de Jong, alhier is geslaagd voor het schriftelijk gedeelte van het M. O. men 1924 in het Boekhouden. exa- KORTE BERICHTEN. Dc Bood van hoogere politieambtenaren in Nederland heeft Zaterdag, onder voorzit- tcrschap van den inspecteur C. A. MuSler, eeni algemeene vergadlmnig gehouden te Den Haag. Sport Mr. Julian, deni bekenden.' trainer, die reeds langeni tijd in ons land is en o.a. R. C. H., Feijenoord en Enschede heeft geholpen. Tot 1 Augustus komt Mr. Julian tweemaal per week, daarna vestigt hij zich in Alkmaar en blijift een jaar bij Alcinaria verbonden. Dit ia natuurlijk een zeer kostbare geschiedenis en dat Atcmaria zoo'n training heeft kunnen or- ganiseeren, diankt zij aan een comite uit de donateurs, dat de vereeniging een aanzienlijk bedrag heeft gegarandeerd, waarna met hulp van die leden en de clubkas, de vereeniging tot het aans'tellen van een trainer koa over- gaan. Mr. Julian lijkt ons in deze een zeer geluk- kig keuze. Maaren nu komt't voornaam- stede allerbeste trainer of trainers kun nen Alcmaria niet verder brengen als de werkende ledien niet geregeld de vastgestelde trainingsavonden bezoeken. Wij schreven het reeds eerder en herhalen het thans nog eens nadrukkelijk. De ernstige wil om vooruit te komen moet er zijn en dan slaat niemand een oefening over. De leden' zijn dit aan het Co mite, dat zooveel1 voor Alcmaria voelt, en aan hun vereeniging zelf verplicht. Wij hopen en verwachten dat succes niet zal uitbiijveu Olympische Spelen. Bij de voortgezette athletiekwedstrijden te Parijs werd onize landgenoot Paulen in de demi-finale voor de 800 M. geklopt. Hij was no. 4. De finale 100 M. werd gewonnen door Abrahams (Engeland) 10*/« sec. de ns. 2 tot en met 6 waren Amerikanen. Scholi was no. 2. Het hoogspringen werd gewonnen door Osborne (Aanerika) 1.98 M. In den vijfkamp maakte de Amerikaan Le- gendre een sproxig van 7.7614 bij 't ver- springen. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling gehouden bij opbod, te Alk maar, op Maaudag 7 Juli 1924 ten ovetataan van den notaris Mr. A. P. H. de Lange, van de volgende huizen en erven te Alkmaar: 1. Huis en erf, aan de Kinheimstraat, No. 7, groot 86 c.a. 3200.— 2. Huis en erf aldaar No. 9 3195.— 3195.— root 83 c.a. 3. Huis en erf, aldaar No. 11, groot 82 c.a. 4. Huis en erf aldaar, No. 13, groot 92 c.a. 3200.- 5. Huis en erf, aldaar No. 41, groot 92 c.a. 6- Huis en- erf, aldaar, No. 43, oot 80 c.a. uis en erf, aldaar, No. 45, oot 68 c.a. groo 7. Hui 3200. 319-0.— 3200.— grc 8. Huis en erf, aan de Snaar- manslaan No. 143 groot 79 c.a. 3010.— 9. Winkel- en woonhuis aan de Oudegracht No. 121, hoek Klein' Nieuwland, gr. 44 c.a. 4440. 10. Huis en eilf, aan de Bloem- straat No. 21 groot 52 c.a. 860. 11. Huis en erf aan de Spoor- straat No. 13 groot 90 c.a. 6900.— Te zamen 37590. De afslag en combinatien blijven bepaald op Maandag 14 Juli 1924 des avonds 6 uur, in het hotel De Nachtegaal, bij de Berger- brug. Inrezen&enitiiikcii. Mijn mamer van doen heet onsympathiek, een ander spreekt over stemvee, zelfs op het kerk- hof, een plaats, waar men in den regel van andere gedachten is vervuld, mocht ik op twee meter afstand hooren: „Ja, als het ru- moerige vergaddringen waren geweesf, dan was werkelijk ontevredenheid gebleken'Hier hulde aan de bezoekers, die de vergaderingen op peil wisten te houden. Als men zelfs op het kerkhof niet veilig is, waat dan eenige bevre- diging elders te verwachten? net verstand van onderwijs komt met het ambt. Dat voelen we bij het onderwijs dage lijks. Dagelijks gaan naar de gemeentebestu- ren adressen van menschen, die met het on derwijs geen ander verband hebben, dan dat hun kind op deze of gene school gaat. Eerst te pas en te onpas inzenden, dikwijls verknoei- en inplaats van te voren eens de belangheb benden te hooren of de vakmenschen, t.w. on- derwijzerverecnigingen, vakleeraren, of wie dan ook. Men zou vragen: „Waar zit het je?" als ik b.v. morgen eens technische vin- gerwijzogingen zou geven- in de een of andere branche buiten mijn vak. Bij onderwijs is dit echter anders. Bovendien, al zijn de vragen te stellen, toch zijn ze niet aan de orde. Zij hadden of vroeger moeten zijn, of later, niet nu. Voor deze politiek is niet alleen de heer Sietsma verantwoordelijk, tevens de Vrijzin- nig-Democraten, wier Voorzitter (en Fractie- Voorzitter) de heer Sietsma is. En daarom, le den van Volksonderwijs, laat U gelden. Doet U het niet, mij ook goed, maar laat ik dan toch in herhmering brengen,,Op elken druk, van welke ziide die ook komt, volgt, hetzij vroeg of laat, reactie." Op de voorlaatste ver gadering van Volksonderwijs heb ik gezegd* Volksonderwijs staat weer in het teeken van het SchoolfeestMen weet zeer goed in toe- passing te brengen': „Geef het volk brood1 en spelen Ik heb gezegd, dat ik voor de hooge re belangen van het onderwijs graag het school feest gaf. Ik ben dan ook, hoewel ik an ders met hart en ziel meedoe, niet mee geweesi naar Schoorl of Muziektuin, terwijl ik mijn eigen jongen en leerlingen van mijn klas te gen had. Het kostte me genoeg, maar ik had er geen spijt van Jarenlang is een schoolfeest georganiseerd. Hiervoor niets dan lof. Maar, wanneer voor het schoolfeest artikel 5 der statuten van de Vereeniging Volksonderwijs, omvattende elf rubrieken, moet worden ver- waarloosd, dan is het feest te duur gekoeht. Ouders, belangstellendeh! wie gij tot Uw vertrouWensmenscheu kiest, het is jnij om het even, maar laat de kinderen buiten de politiek en laes alleen hen, die „bevrediging" willen. Mag ik ook nog wijzen op Art. 16 der Lager- Onderwijswet 1920, welk artikel de Vereeni ging Volksonderwijs aanhaalde in haar adres aan den Gemeenteraad, waarbij inder- tijd een Openb. U. L. O.-school voor jongens en meisies werd gevraagd. Mijnheer de Re- dacteur! Toen ik to de voorlaatste vergade ring van Volksonderwijs bleek tot een mto- derheid; te behooren; heb ik me het recht voor- behouden van. het verledeni gebruik te maken, wanneer dit van invloed zou zijn op den te- genwoordigen gang van zaken Ho- ioogachtend, Uw. dw. C. DA ALDER. Onderwijzer. Snaarmanslaan 119. SarfetlberlchtfTn VOETBAL. De training van Alcmaria- Gisteravond is Alcmaria voor het eerst hare training begonnien odder leading van ALKMAAR, 8 Juli 1924. Mijnheer de Redacteur. 1 Tot mijn spijt moet ik weer eens de gastvrij- heid van Uw Blad hrroepen, omdat ik te ge- legener plaatse niet voldoende mijne meening kan naar .voren brengen Bij plaatsing mijn dank. Het is naar aanjeiding van de vragen, ge- ^teld aan het College van B. en W., die zich onder de Ingekomen Raadstukken zullen be- vinden voor de vergadering van 10 Juli a.s. Het heeft me getroffen, dat eerst nu vraag 5 urgent is. De vacature, ontstaan door het ontslag van den heer Reiziger, bestaat reeds sedert 1 Mei, terwijl het 25 Februari 1924 al door den Gemeenteraad was verleend. Ik mag den heer Sietsma vragen: „Heeft U zelf geen overleg kunnen plegen met de tegenstanders van co-educatie, waartoe U in de Vereeniging Volksonderwijs zoo prachtig de gelegeniheiiQ hadt?" Op de voorlaatste vergaderinig van Volksonderwijs heb ik krachtig genoeg „be- lg" voorgestaan. „Bevrediging" woord, dat in zoo'n vereeniging zoo alom moest klinken als ,J>ezutoiging", misschien bij dezen en genen beter bekend. Ik niet alleen, met anderen vormde ik een mtoderheid, die we ons niet behoeven te schamen. Wat zei een der sprekers? Dat als het mis zou loopen, dan waren de Vakvereenigingen er altijd nog Bij interruptie heb ik gezegd: ,.U vergeet ae ouders?" Het is en het blijft alrijd nog: Bij U, met U en zonder U". En als vroeger ner- haal ik: „Wie is en blijft in de eerste plaats verantwoordelijk voor de opvoeding van zijn kinderen Zeker, de ouders, nog eensDe ou ders. Als een kind mislukt, neemt de ge meente de gevolgen niet voor haar rekening. Zelf ben ik voorstander van co-educatie, maar hier telt mijnheer Sietsma Uwe meening slechts voor een klein percent mee, is de mijne nihil? Wilt U het mis laten loopen, de kiem leggen voor een bijzondere neutrale school en die dan later weer samen laten vloeieu met de eene of andere openbare U. L. O.? En mogen dan de onderwijzers, met wie U na tuurlijk evenmin heeft gesproken. later dit var- kentje weer wasschen? Op zijn noogst bereikt men vergrooting van klassen. Hieruit trek ik de conclusie: „De Vrijzinnig Democraten willen het aan- tal leerlingen per klasse zoo hoog mogelijk opvoeren". Wil de heer Sietsma hiervoor verantwoor delijk zijn? Bovendien mis ik in de vragen datgene, waaruit op te maken zou ziin, dat bij den' heer Sietsma de wensch voorzit, om aan verlan- ens van den tegenstander tegemoet te komen. "el het bestaande opruimen zonder te letten op de gevolgen Al behoor ik in Volksonderwijs tot een mto derheid, toch blijf ik zeggen: Hier voert de politiek hoogtij". En ik zal dit blijven zeg- totdat er een allesomvattende propagan- a is gevoerd, waarbij ook minderheden hun ne wenschen naar voren kunnen brengen. ge W ALKMAARSCHE EXPORT-VEILING. ALKMAAR, 7 Juli. In de hedeui gehouden veiling werd betaald voor: Aardapelen 6.20f 8.50, Aaxabeieru fA 2836, per 100 K.G.; Andijvie 4.20—/ 6.50, Bloem- kool I 18.50-/ 26.80, II 12—/ 16, Kropsla 0.301.60, Komkommers 6.20 tot 10.30 pei' 100 sinks, Doperwten 18— 25 per 100 K.G., PieterseUe 1.80—/ 3.30 per 100 bos, Postelein Oj07—0.19 per ben, Peulen 25—/ 36 per 100 K.G., Rabar- ber 5.6010.40, SeLdterie 1.80—/2.60, Spinazie 0.12f 0.37 per ben, Snijboonen 78—/ 83, Spercieboonen 82—/ 90, Tuin- boonen 6.50—/ 8.90 per 100 K.G., Uien 5.606 per 100 bos, Wortelen 3.20— 6.50 per 100 bos. Aanvoer 3600 K.G. Aardbeien, 15000 K.G. Aardappelen, 10000 stuks Bloemkool. Handel zeer vlug. ZWAAG, 7 Juli. Veiling Bangert en Om- streken. Aardappelen 4.10—/ 4.20 per baal Bloemkool 1626, Silaboomen 40 ct^ Snijbooiien 40 ct., Sla 1 ct., Aardtbeien 616 ct., Wortelen 36 ct., Tomaten 1525 ct., Peulen 1013 ct., Komkommers 912 ct., Roode bessen 22—24 ci Kruisbessen; totale aanvoer, 17.000 K.G., prijs per 100 K.G. 12.10. PUR'MEREND, 7 Juli. „Af®lagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken". 2717 zak Aardappelen 2.052.37, kl. 1.17—/ 1.65 per zak (25 K.G.), Slaboonen 7.20—/ 11.70, Snijboonen 6—/ 8.70, 5110 zak Tuinboonen 0.941.14 per zak (15 K.G.), Peulen 9^13.20 per zak (50 K/G.), Doperwten 5.8011 per zak (50 K.G.), Roode Aalbessen 0.300.50 per K.G., Klapbessen 2—f 2.80 per 5 K.G., 8697 K.G. Kruisbessen 12.10-/ 12.40 p. 100 K.G., Aardbezien 0.240.38 aer K.G., Bloemlkool 6.10f 22.50, Postelein 0.200.70 per mand (5 K.G.), Sla 0.301.40 per 100 krop, Rabarber 0.90 tot 6.10 per 100 bos, Wortelen 7.30 7.60 per 100 bos, 435 zak blauwschokkers 8.509.20 per 50 K.G. ZAANDAM, 7 Juli. Veiling ;,De Zaanr stoeek". Bloemkool I 2330 ct. per stuk, II 11—19 ct. per stuk, Slaboonen 4448 ct. I a/7.1" t per 813ct. per stuk, Postelein 3690 ct. ct. p. p., Schotsche muizen 7.10—/ 7.80 p. K.G., Peen 12%'ct. per bos, Komkommei's ?er kl. kist, Andijvie 0.55f 1.75 per kist, uinboonen 1.201.50 per zak, Selderie 7^—12 ct. per bos, Sla 7080 ct. per kist, Pieterselie 7 'A10 ct. per bos, Kersen 21 27 ct. p. p., Doppeiis 13^14^ ct. p. p., Peu len 20 ct. p. p.. Aalbessen 23 ct. p. p., Rapen 8—ct. per bos. TEXELSOHE EIERENVEILINO. TEXEL, 7 Juli 1924. Aangevoerd 21500 kipeieren: hoogste prijs 8.40, laagste prijs 6.10 per 100; 900 eendderem: hoogste pr. 6, laagste prijs 5.40 per 100. NOORIDSCHARWQUDE, 7 Juli. 217700 K-G. Aardappelen: Schotsche Mui zen 8.30—/ 9.70, Drielingen 5.10 6.30, kletoe 1.20—/ 1.40, 40 K.G. Peu len 30 per 100 K.G. u.ui vlh v ui.i i .uaiiciii, Aidiaar uosgeuattn om 8 uur, waxen ue eerste duiven ongeveer 9 uur terug, aiie waren om.half uexi binnen. groo* w«# v.«*. n

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 7