StaGrxitton, Stiekloopesi sts dap foisSdl venaobt ess geneest tmera met ftenungd Steawfi Ing62#ndea stukken Martetfecricfelon Het wets on fwrp werd goedgefcvrd met 20 tegen 8 stemmeu Een paar klelne wetsontwerpen o. a een v/ijziging van het tarief van justitiekosten en salarissen in burgerlijke zaken, werden goed- gekeurd. De vergadering werd verdaagd tot heden elf uur. Prortnetaul Hieaws EEN M'OOIE FEESTDAG VAN DE VEREE'NIGING TOT BEVORDE'RING VAN HET VREEMDEiLlNGE'NIVERKEER TE BERGEN IN UITZICHT. Dinsdagavond vergaderde de V. V V. te Bergen, ter bespreking van in dit seizoen te organiseeren feestelijkheden. Na ampele bespreking werd besloten am 13 Augustus a.s. te Bergen een bloemencorso te houden en te trachten dit corso, door de medewerking van alle schoolkinderen en die van de gasten, op bijzondere wijze te doen slagen. Het bestuur zal voor dit doel trachten een overeenkomst te sluiten met de Aalsmeer- sche bloemenkweekers en het comite voor de in 1925 te Heemstede te houden Internationale Floraliar-tentoonstelling. Nadere plannen zulTen hieromtrent de Ber- genaren spoedig bereiken. Voorts zal er denzelfden dag dies avonds in het Pamassiapark te Bergen aan Zee een concert van het Harmoniecorps worden gege- ven, afgewisseld door een uitvoering van Berger Zangvereenigingen of een groot zangkoor van elders, terwijl de avond' beslo ten zal worden met een groot schitterend vuurwerk aan Zee, waarvoor bereids de me dewerking van den oud-burgemeester, den heer J. van Reenen, is verlcregeti. De verwezenlijking van deze feestelijkhe den, waarvan door een ieder genoten zal kunnen worden, aangezien voor de bijwoning daarvan geen entree gevraagd zal worden, vordert evenwd groote bedragen. Met toestemming van dOn burgemeester zullen dezer dagen daarom aan de burgerij lijsten ter teekening worden aangeboden, on de benoodiigde gelden bijeen te brengen. Reeds werd ter vergadering een bedrag van 139 door een twintigtal aanwezigen bijeen geibracht, zoodat het bestulur, gezien dit re- suJtaat, er op vertrouwt een voldoende som te ontvangen om de 13e Augustus voor Ber gen tot een onvdrgetelijke te maken. UIT HARENCARSPEL. vol- De Raad vergaderde Woensdagavond tallig. Ingekomen stukken: De Minister van Onderwijis beiichtte, dat nog 1560 door de gemeente te vorderen is. Bericht van het bijzonder schoolbestuur te Waarland dat de school 1 Juli geopend wordt, wat inmiddels geschied is. Berichit van den Minister van Onderwijs, dat de uitkeering ingevolge de wet van 1897 bedraagt 6696.96. Goedkeuring op de gemeente-begrooting. Verslag van den Keuringsdlienst op Waren, dat bij de leden zal circuleeren. Schrijven van den A. N. W. B. dat in deze gemeente 4 wegwijzera geplaatst zullen wor den. SchrijVen van het gemeentebestuur van Alkmaar betreffende gunstiger bepalingen voor het volgen van het onderwijs aan de Handelsscholen. Goedkeuring op de kasgeMeening groot 20.000. Verslag van de N.V. Spoorlijn Station- dorp Noordscharwoude, dat het dividend op de aandeden 2 pet. bedraagt. Verslag van de Vereeniging van Burge- meesters en Secretarissen, aat bij; de leden dr- culeeren zal. Af- en overschrijvingen enz. op den dienst van 1923, waarbij enkele betalingen uit on- voorzien worden goedgekeurd. Verzoek van het R. K. Schoolbestuur te Waarland om beschikbaarstelling van de gel den, noodig voor eerste inrichting, totaal een bedrag van 2619.07. In B en W. werd de opmerkitig gemaakt, diat een post van 350 daarop niet thuisbe- lioort, omdat diverseu uit de algemeene mid- delen moeten komen. Advies is ingewonnen bij den inspecteur die van oordeel was, dat het billijk was dit be drag op de helft te vergoeden, en het bedrag van de borden te verkoopen voor noodige ver- nieuwing, daar herstellen niet aan te bevelen Is. Daardoor zal het bedrag 133.50 lager worden en komen op 2485.57. Op een vraag inzake een schoonmaakster, zal geantwoord worden dat dit voor rekening van het schoolbestuur is. Op billiike verzoeken inzake handwerkon- derwijs zal worden ingegaan. De raad ging met een en ander accoord. In de politieverordening werd opgenomen een bepaling betreffende verbod van gebruik van slootwater; dit behoudens goedkeuring van de gezondneidscommissie, waarvan nog geen antwoord ingekomen is. A Is hooistekers werden herbenoemd de hee- ren Rijs, Strooper en Wink. Op voorstel van B. en W. werd besloten het postkantoor aan den heer Jb. Smit voor 1750. De heer Francis vroeg wat B. en W. dach- ten te doen met de kooppenningen. De voorzitter merkte op, dat de koop op 1 Januari ingaat, dus nog even duurde, waar- om B. en W. dit punt nog niet onder oogen hadden gezien. Het punt zal de voile aan- dacht hebben. Rondvraag. De heer Francis vroeg op welken dienst de uitgave voor de R. K. school kwam, omdat daarvoor geen bedrag op de begrooting uit- getrokken is. De voorzitter deelde mee, dat dit per suppl. begrooting geregeld zal moeten worden. De heer Francis vroeg verder of wel eens druk opgenomen werd van het gas en of de druk voldeed aan de bepalingen. De voorzitter deelde mee, dat dit zeer spo- radisch geschiedde. Vorige week was de druk boven 30. De heer Francis hoorde wel eons klachten, De voorzitter was van oordeel, dat de druk Boms te laag is, waarom dan ook tot het Elaatsen van een gashouder besloten is. De uizen waren berekend op 200.000 kub. M. verbruik en dit is tot 400.000 toegenomen. De heer Dekker vroeg waar men zich moet aanmelden om termijnbetaling voor waterlei- dingaanleg te krijgen. Den voorzitter was dat niet bekend, doch zoo noodig zal daarnaar geinformeerd wor den. We kunnen afwachten wat het resultaat der waarschuwingen is. De heer de Vries wilde maandelijksche con- trole van gasdruk. De voorzitter wilde afwachten tot de gas houder in werking is. De heer de Vries wilde ook maandelijksche opgaven van het aantal calorieen. De voorzitter zou dit opvragen, Hierna sluiting, UIT DIRKSHORN. De heer G. Kuiper Gz. van Kalverdijk is te Haarlem geslaagd voor het Onderwijzers- ex amen, UIT HOORN. De heer F. N. Stam alhier slaagde te Am sterdam voor het onderwijzersexamen. BEGRAFENIS VAN GRAAF VAN BYLANDT. Na een plechtigen dienst in de kerk der Duitsch-Evangelische gemeente in Den Haag, he^ft ^istermorgen onder vele blijken van deelneming de begrafenis van den hieer W. K. F. P van Bylandt, oud-voorzitter van de Tweede Kamer, plaats gehad Onder de talrijke kransen, welke de lij'kbaar dekteu, waren er van die Koningin, den Prios, die Ko- ningiu-Moeder en van net Duitsclie gezant- schap. Ojp de begraafplaats Oud-Eik-cn-Dui- nen werd de rouwstoet opgewacht door ver- scheiden autoriteiten, onder wie de ministers Ruys de Beerenbrouck en Van Karnebeek, vele Kamerleden, vooral van de christ.-hist. frac- tie, de oud-ministers Idenburg, Van Tets en Posthuma, de Commissaris der Koningin in Zuid-iHolland baron Sweers en oud-commissa- ris der Koningin in 'Zeeland de heer Dyck- mcester. Aan de groeve hecft ds. Gheel Gildemees- ter cen rede gehouden. Een zoon van den overledene dankte voor de betoonde bdangstclling. Alvorens het stoffelijk overschot van mr. W. K F P. graaf van Bylandl oud-voorzit ter van de Tweede Kamer, gistermiddag op de begraafplaats Oud-Eik-en-Duinen aan den schoot der aarde werd toevertrouwd, is gis- terochtcnd in het kerkgebouw der Duitsch- Evangelische gemeente aan het Bleyenburg een plechtige uitvaartdienst gehouden onder leiding van Pastor F. Herbst, predikant van die gemeente. KORTE BERICHTEN. In de gisteren te KotterdaJn voiartgezet- te vergadering van den Nederlandschen Bond van Vemandelaren is aan die ordle fekomen een voomstel-Noord-BrabantHet oofdbestuur voere actie tegen de dloor Bel- gie toegepaste quarantaine op het uilt Nedier- llland1 aangevoerde slaeh+vee. He# hoofdbestuur deelt in zijn praead- viies op dit voorstel mee, diat bedadde actie reeds in gang is en voartgezet wordt. CORRE SPONDENTIE W., alhier Het door U hier gdbrachte be- richtje kwam gisteravond in precies denzelf den vorm reeds in een ander dagblad hier ter stede voor. Wij kunnen cr du3 nu geen notitie van ne- men. - Red. Alkm. Crt. (BmUm r TKiimrtrmTVitilfri i imh dt tU De apaoBM m Juza DE AVONTUiREN VAN EEN EMIGRANT IN, AMERIKA. Mijnbeer de Red. Gaarne een klein plaatsje in uw veel gele- zen blad over de ondervindingen van een ko- lonist naar Canada. Toen mijn reis in de pen was. om naar dat groote ommeteiijke land Canada te emigree- ren, steide ik mij zeer op de hoogte van de gewoonten en zeden van dat land, hoe de grond was, wat de vooruitzichten enz. enz., welke hulp en steun ik daar kon vinden en bovendien blokte ik cen balf jaar om Engelsch1 te leeren. Goed op de hoogte en geprepareerd ging ik naar de Can. Pas. Railway op den Coolsingel te Rotterdam om passage 3e klas- se te bestellen. Onze pas was reeds in orde en ook het visum verstrekt en met de verzeke- ring dat wij alle vijf (ik zou vertrekken met mijn gezin) werk zouden vinden bij een groo- ten farmer. Getelegrafeerd zou worden bij vertrek naar Canada naar den fanner, zoo- dat mij bij aankomst een goede belrekking voor ons was weggelegd, zoo wij dachten. Onze reis werd begonneh van Rotterdam over Gravesend, London, Liverpool, Quebee, Mantreal, Toronto, waar ons ter kennis zou worden gebracht waar de fanner zich bevond. En heusch wij kwamen wel beslagen op't ijs mijnheer de redacteur, zoodat wij er hoopvol' op af trokken. Onze reis was spoedig en prachtig georganiseerd door bemiddieling van bovenstaande Can. Pas. Railway Comp. Alle eer! Veel hebben wij ondervonden door de reis te nemen over, Engeland en het Engelsch werd daarom reeds aangeleerd in Gravesend, door op 'n Engelschen zeestoomer passage te nemen. Dus een voordeel als men het land der toe- komst tegemoet gaat waar niets dan Engelsch woTdt gesproken. Wij stapten aan boord van de Batavier III en trokken 7 uur het zeegat uit en hadden een prachtigen nacht op zes, waarop wij den volgenden morgen de Tneems opvoeren en 9 uur aan land stapten met de bagage, gevisiteerd en reeds stonid er iernand op ons te wachten om ons naar den trein te begeleiden. Reuze wagens doorloopendie en met leer of trijp overtrokken zittingen en ruggen. En zoo gingen wij op Londen af. Bij aankomst daar, werden wij ook daar ontvan gen. Er waren een groote vrachtauto en een Eracht auto voor de familie om diwars door onden gebracht te worden naar een ander groot station tweemaal grooter dan het Cen- traal Station te Amsterdam. Ook daar was reeds iemand op post en bracht ons wederom naar den reuzetrein welke ons naar Liverpool zou brengen. Ook voor etem en drinken werd prompt zorg gedragen, alles op tijd en prima m orde. Wij gingen door tunnels, door heu- velachtig welig bebouwde landerijen, zagen leuke woningen en wat mij het meest opviel waren de roode magere koeien. Ik dacht: nou als ze in het beloofde land ook zoo zijn? Een stille gedachte en een voorgevoel helaas. Bij aankomst te Liverpool werden wij per auto afgehaald om naar ons hdtel gebracht te worden. Ook daar was voor ons gezorgd, want na de vermoeiende reis was de tafel ge- dekt en de beddeni waren opgemaakt. Docjj voor eer wij naar de mat gingen, hebben wij eerst Liverpool bekeken. Nou heilig ons kleiu landje, want roet en smook geheel de stad, wel groot en grootsch. Den volgenden morgen vertrokken per auto naar het door- gaande Gouveraements olf., vanwaar wij naar den zeestoomer werden gebracht. Een in- gepikte oude Dmtsche boot, keurig ingericht, 28 jaar oud, was het de Prins Frederik Au gust nu Montreal geheetea Nu daar hebben wij 9 dagen op vertoefd. De hutten, salons, keurig ingericht, het eten uitstekend, in een woord een leventje als een prins, als het slech- te weer geen roet in het eten had geworpea. Eerst ging het wel, alles itrok voorbij, de kust van lerland met de visscherswoningen, vuurtorens en wrakken van schepen, waar van wij er zoo maar drie in eens telden. Toen wij in den kouden golfstroom kwamen, werd't weer meer dan slecht. De mist en koude en de huizeuliooge golven, dat is als men nimmer aan boord geweest is, een schrik met het voor- uitzicht op een ijsberg te loopen. De kist, zoo slap als deze gebouwd was, heeft zich uitme- mend gehouden. Wel wat ruiten stuk op de connn. brug en de antenne naar beneden. Eindelijk kwam er land in zicht en wel de voorpunt van New Foundland. Een rilling ging door mij heen, een oucL grillig met bergen beplant eiland, gekroond door dikke sneeuw, onherbergzaam helaas. Toen wij na twee dagen de St. Laurens ri- vier opgevaren waren, en aan weerskanten het pas beploegde land zagen, waar hier en daar in de dalen nog sneeuw lag cn dat op 28 of 29 Mei, toen dacht ik: wat ben ik begon- nen? Maar de moed ook in 'n Hollander ont- brak met en dus weg, weg met die gedachten. Einidelijk stapten wij dan voor het eerst op het eens door Columbus ontdekte rijke land. Na dien eersteni voet door ons gezet aan den wal, werden wij naar het emigratiebureau ge bracht waar wij' onderzocht werden en goed bevomden te Quebee. Daarna weer naar den trein en vertrokken wij weer met hoop, want waar de moed ontbreekt, daar ontbreekt ook de hoop. Eerst naar Montreal in den namid- dag en van daar per spoor in den nacht naar Toronto. Wij zaten maar in elkaar gedoken op de trijp cn kussens te suiffen diem nacht en den volgenden morgen 9 uur kwamen wij te Toronto aan. Bij aankomst daar werden wii niet ontvangen en't gevod van verlatenheid in den vreemde is niet te beschiijven. Daar sta je nu met 5 kinderen en je vrouw. Gepakt en gezakt zonder woning, zonder kenniissen of vrienden. Verlaten van alles. De reis is volbracht, het geld 1800) is binncn, dus wat nood. Redt je eigen maar. Nu het spreek- woord werd dan hier ook bewaarheid: Wie zich zelf redt is het eerst geholpen. Ik zeg dan ook tegen mijn vrouw: Blijf jii hier in de wachtkamer bij de bagage met die jongens, dan gaan wij eerst op stap met den oudste, in dit geval mijn pleegzoon, naar het Gouv. bureau. Om het adres van onzen toekomstigen pa- troon te bekomen zoeken en nog eens zoeken en toen wij daar aan kwamen werd na lang wachten het adres verstrekt en wel bij een f linke groote fanner te R., eigendom van Mr. W. Dus terug naar bet station. Moeder de vrouw opgezocht, kaarties maar weer gekocbt, onze kisten en koffera doorgezonden en wij er achter aan. Dit grapje koste mij weer 50 dol lar gerekend tegen 2.70. En afijn de toe- komst vergoedt het wel: weer. Dus- vooruit. Langs rijk land, heuvels met graan en koren, farms klein en groot, reuzen bosschen, dalen en valleien, praditig in een woord, maar weer die rooie magere koeien. Zoo hier en daar een enkele Hollandsche koe en schapen. Geiten ziet men haast niet. Wij hadiden oogen te kort. Wat hei landschap aan gaat, dat was zeer afwisselend. Wij zijn dan ook aangekomcn te R. en daar ons verzekerd was, dat wij daar zouden wor den afgehaald, stonden wiji dan ook weldra aan' een klein station, gelijlk St. Panicms, te kijken als een kat in een vieemd pakhuis, want ook daar was niemand. Maar wat nood, de telefoon is geduldig en de man op- getelefoneerd. Ja, ja, ik kom en jai, na een paar uur gewacht te heben, daar kiwam onze baas. Ben jij, die en die, ja en jij Mr. W. Nlou stap miaar in de auto. O, lach niet, een Fordje, stroo i oud, dik onder de slik, een ketting, achter in stroo, een spoorstok en rommel. Wij er in. De jongens en moeder de vrouw er in, de ba gage voor de hand en dat was ook nog al wat er oak in. Ha, ha ha en wat ramp, mijn pleegzoon en ik op net spatbord1 rijden. De wagen ligt niet in evenwicht, nou jij daar en jij daar en ik hier. Ligt ie nou goed? Ja, waaradhtig, daar gaat ie. Eerst een duwtje en, rt, ret riterrin, sist, sist, boem, boem, langs hoblbdiige landwegen. Nbu in het Hol- landsoh gebabbeld: „Het is een aardige baas gdoof ik". „Ja, ik denk heti oo'lB-'. Ondter- wieg, want wij moesten 7 mijli afleggen, sdireeuwdle de baas at „Hew jou hunker?" Wij beaamden dat en voort ging't weer. Nou eindelijk dan de boopvolle plaats bcreikt, het hek op en het erf op miet de auto voor een groote villa. Wij dachten: Dat wordt goed, maar wat bitter brak ons dat op. Ja, wij: kwamen' aan tafel en het eten was goed. Die baas voor de tafai was gewapend met een groot vleesch- mes en een viork. Een stuk varan sfond voor hem en wij: werden bediend in een kleine kel- derruimte. Het overige gedeelte van bet huis bleef voor hem. Na wat gegeten te hebben stond hij op met een bezem en zeide: Nou willen jelui je huis ook wel zien, maar het moet eerst stihoon gemaakt worden. Eh hij durfdte ons de woning te presenteeren. Onbe- schrij flijk vies, vuil, een ledikant met een vies zoodje beddegoed, waar twee man op hadden geslapen, onopgemaakt in een oude pdonierswoning. Geen ruit heel; geen papier op den wand, de helft van den vloer in den kelder gezakt, geen keuken, het huis opge- trokken van groote keisteenen enz., enz. Wij hebben dien dag de boel wat schoon gemaakt zioo goed en zou kwaad dat ging en rijpdijk overwogen wat in1 dezen te doen. En daar zaiten wij in het beloofde land. Den volgenden morgen kwam het verzoek, of ik aan- het wierk wilde gaan. Bom, daar had je het. Ik aan het werk, dus 66a man, ge vraagd hoe dat wel' zat en het antwoord was: Ja, maar 66n man en' voor de ander komit wel werk, maar pas na een maand. Maar och wat nood, jelui kunnen, daar je een stuk land van' mij krijgt dien grond al vast' wel1 bewerken, en zaaien voor je eigen en jij dat was vader gaat met mijl mee naar het land. Wdnu, de zaaiimadhine en de paarden getuigd1 en er voor gespannen, kunst- mest en boonen opgdaden en weg het land in. Goed, alles ging naar wensch, maar niet voor mij, want Ik kreeg een schop, zooals de boeren gebruiken om ae groep uit te mesten, zander een greep of held er op en moest den hiedeni dag draineeren in het land in de zware rivierklei van's morgans 6 tot 7 uur met een- half uur schaft. De baas achter je aan „Gome here Cleaner (schooner) hier", en niet zoo zuinig. Zoo bradit ik den dag dan door voor 10 dol lar per week met vrij woneni, 1 Liter mdk per dag (nooit gezien),' 1 pond boter (idem), eieren (idem), zeltfs geen water om tiiee te zetten. En zooals men in Holland1 zegtDaar had ik al gauw tabak van. Toen ik dan ook na mijn werk krom liep, zd ik tegen mijn vrouwIk ga aan den1 loop en keer niet weer, vooraleer ik wat anders heb, want dat is geen uithouden en wij alien aan't pakken en (te kisten maar weer gesloten. Alle farmers heb ik in den avond afgeloo- pen, gevraagd en nog eens gevraagd1 en den volgenden morgen mat paard en kar. Maar overal was het nothing (niks). Ten einde raad de laatste farm dan maar weer gevraagd. Ja, daar was een Holland sche vrouw God zij dank, gehuwd1 met een nobelen Engdschman. Verteld, gevraagd en weer gebabbeld over Holland en „wat dost je dat goed". Hulde aan die edde mensdien. IM'pvaardig als zij waren, wilden zij miijmi vrouw en 3 van' de jongste kinderen bij zich miet de kisten en koffers nemen en dan zouden: wij, mijn oudste zoon en pleegzoon en ik, om werk gaan om De West en wij hoefden niet eerder terug te keeren,vooraleer ik werk zou hebben. Zoo zijn dan den volgenden morgen vroeg mijn vrouw en kinderen onder dak gckomen in den vroemde, ver van het Vadeiland, en wij; hebben: 7 mijlen geloopen om het station te bereiken en vertrokken dan ook weer met goeden moed' en vertrouwendte op God, diie alles zoo bestierde. Eindelijk kwamien wij <fan ook in den- avond te W. aan, een reuzen industrie-stad. Twee, dagen daarna hadden wiji wePk in't zicht en heb ik ook mijn vrouw en kinderen overge- bracht, om die beste mensdien niiat te zwaar te belasten. En zoo ziin wij nu dan strijdende voor de toekomst, wdke zeker best is. Doch door de relaties, welke wij op die manier hebben gehad, zijn wij zeer verkeerd terecht gekomen en hebben ved moeiliijfcheden gehad. Daarom raad ik ieder kolonist of emigrant aan niet on losse sdhroeveu neen, te gaan, doch ook beslagen ten ijs te komen. Want was ik dat niet geweest, dan was i!k er hopelioos aan toe geweest en hadden wij! ons bestaan hier moeten Sleepen op een' ma- nier als een oudte knol, voor wiie net laaltste vooruitzicht het slachthuis is. Ik ben ten alle tijde bereid bij1 te staan vdor wie zich willen vestigen in Canada en zij kunnen biji de redactic mijn adres beko men, als deze daartoe bereidi is. Wij zijn geholpen door deze hulpvaardige Drentsche vrouw en ik gevoel, dat het noodza- kelijk is steun te verleenen aan diegenen, die steun belhoeven, en hun met raad: en daad1 bij te staan. Het is een best land voor workers, menschen die willen en dat te kunnen. Doch het is een waarschuwing voor een ieder om af te gaan op zulke vooruitzichten als de schoone belofte aan mij gedaan. Met dank voor de beschikbare ruimte ver- blijf ik met hoogachiting, C. v. T. Canada. ALKMAAR, 9 Juli. AllcmaarscJoe Ex- port-vedmg. In de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aardappolien 5,20 tot 8,20 per 100 K.G., Aaiidbeaen 20 tot 34 per 100 K.G., Andijvie f 3.20 tot 5,30 per 100 stuks, Bloemkool I 16^20 tot 24,50 per 100 stuks, Blloemkoal 11/8 tot 12 per 100 stuks, Doperwten 15 tot 25 per 100 K G., Kropsla 0.30 tot 1.40 per 100 stuks, Komkommers 8,20 tot 15,80 per 100 stuks, Pieteredie 1,80 tot 3.20 per 100 bos, Perziken 0.17 tot 0.25 per stuk, Postelein 0.06 tot 0,15 per ben, Peulen 14 tot 34 per 100 Kg., Rabarber 7.80 tot 10,20 iper 100 bos, Selderie 0.90 tot if 3.30 per 100 bos, Spinazie 0.15 tot 0.38 per ben, Snijboomen 64 tot 69 per 100 Kg., Spercieboonen 4890, Tuinboonem 4.10—f 6.40 per 100 K.G., Uien 5.20—/ 6.80 per 100 bus, Wo-rtelen 1.805.30 per 100 bos. Aanvoer 14000 bos Wortelen, 12000 stuks Bloemkool, 13000 K G. Ahrdappelen. Handel vlug. BOVE NK ARSP E'L „de Tuinbouw", 9 Juli '24. Heden besteedde men voor: Bloem kool I 19.50-/ 23.50, II 11.50—/ 14.25, III 3i4, Wortelem 6.40—/ 7.30 per #00 bos. Groote Gele aardappelen 3.15— 3.55, kleine 22.25, Groote witte 3 tot 3.50, kleine 1—/ 1.20, Ronde 3.80 tot 3.90, Blauwe 3.45f 4.80. Aanvoer 326 schuiten. WIJDENES, 9 Juli 1924. Veiling Tuin- dersbelang. Aardbeieni 1518, Roode bessen 17—/ 24, Kersen 24—/ 25, S la- fa oonen 26f 28, Peulen 911, Dop erwten 10—/ 12, Bloemkool I 16—/ 18, Bloemkool II 8—/11, Sla 1—1.20, Wortelen 3.80—/ 6.80. WARMENHU1ZEN, 9 Juli 1924. Schotsclie muizen 6.50—/ 8.30, Drielin- gen 4.20—/ 4.90. Aanvoer 66380 K.G. Aardapppelen. ZWAAG, 9 Juli. Veiling Bangert en Om- streken. Aardapeleni 3.553.60 per baal, Bloemkool 10—/ 13, Aardbeien 12—/ 21 Slaboonen 26f 38, Snijboonen 24 34, Peulen 814, Tomaten 15—/ 23, Roode bessen 20—/ 28, Kersen 9—/ 13, Fra-nbozen 20—/ 25. Hoppers 11—12 ct Perziken 5—7 ct., Tuinboonem 3—4 ct, Wo£ telen 3—7 ct., Rabarber 56 ct. Kruisbessen aanvoer 7930 K.G. prijs per 100 K.G. 12. SOHAGEN, 10 Juli. Op de heden gehou- den weekmarkt werden aangevoerd: 16 Paarden: 167 tot 350, 6 Stieren 150 tot 475, 5 GeLdekoeien (mag.) 250 tot 350, 69 Geldekoeien (vette) J 300 tot /520, 20 Kalfkoeien 300 tot 460, 35 N'uchtere kalvereu 16 tot 40, 288 Schapen (vette) if 45 tot 55, 65 Lammerert 28 tot 32, 23' Varkens (mag.) 16 tot 22, 90 Var- kens (vette) p. K.G. 0.58 tot 0.64, 76 iBiggen 6 tot 12, 370 Kippen 0.75 tot i/ 1.50, Hanen 0.15 tot 0.75, 112 K.G, '6784 st. Kipeieren 6.25 tot 7.25, 3027 st. Eendeienen 6 per 100 stuks. P'UKMEREND, 9 Juli. „Afslagvereeni« ging Beemster, Puxmexend en Onistreken", 6510 zak Aardappelen f 1.55 tot 2.82 per zak (25 K.G.), id. Aardappelen 1.17 tot 1.60 per zak (25 K.G.), blaboonen 1 tot 10.90 per zak (15 K.G.), Snijboonen /4.50 tot 6.90 per zak (15 K.G.), 6615 gak Tuinboonem 0.53 tot 0.64 per zak i(15 K.G.), Peulen 5 tot 11.20 per zak <5U,K.G.), Doperwten 5.20 tot 10.40 per zak (50 K.G.), Doperwten 5.20 tot 10.40 per zak (50 K.G.), Roode Aalbes- sen 0.20 tot 0.38 per K.G., Klapbessen 2.25 tot 3.45 per 5 K.G., Aardbezien 0.25 tot 0.40 per K.G., Bloemkool /3.90 tot 16.50 per 100, Sla 0.30 tot 1.60 pur 100 krop, Rabarber f A tot f 4.10 per 400 bos, Wortelen 3.40 tot 6.80 per 100 bos, Prei 6.80 tot 7.10 per 100 bos. 602 zak Blauwschokkers 4.90 tot 6 per 60 K.G. ZAANDAM, 9 Juli 1924. Veiling „De Zaanstreek". Peen 7 tot 13 ct. per bos, Pos- iteldn 10 tot 68 ct. per kisitje, Tuinboonea 0.70 tot 1 per zak, Slaboonen 35 tot 39 ct. per pond, Komkommers 5 tot 13 ct. per stuk, Bloemkool 1 20 tot 27 ct. per stuk, Bloemkool II 12 tot 16)4 ct. per stuk, Bloemkool III 5 t<5t 10 ct. per stuk, Sla 50 tot 78 ct. per kist, Sla II 25 tot 40 ct. per kist, Aardbeien 1 tot 1.25 per slof, Ker sen 24 tot 27 ct. per pond, Bananen 7 tot 7 Yi ct. per ship, Zwarte kersen 20 tot 21 ct. per pond, Aalbessen 19 tot 20 ct per pond, Selderie 10 tot 18V, ct. per bos, Pie- iterselie 6 tot 10 ct. per bos, Rapen 8 ct. p. bos, Bieten 1Y» ct. per bos, Sjalotten 8 ct. p. bos. BROEK OP LANGENDIJiK, 9 Juli Bloemkool le soort 13.80 tot 21.20 p. #00 stuks, Wortelen 2.40 tot 4.60 per 100 bos, Tuiinboonen 7.50 per 100 Kg., Schotsche muizen 6.60 tot 9.10 per 100 iK-O., Schoolmeesters 6 tot 8.90 per 100 iK.G., Koksianen 6.90 per 100 Kg., Negen- tigvoud 7.10 per 100 Kg., Ronde 9.40 tot 9.60 per 100 Kg., Drielingen 3.40 tot 5.40 per 100 Kg., Kleine 1.30 tot 1.40 per 100 Kg. Hoeveelhecten: 280 stuks Bloemkool, il4800 bos Wortelen, 225 Kg. Tuinboonen, 636.300 Kg. Aardappelen. dingo* STOOMVA ARTLIJN E N'. S7"V. MIJ. NEDERLAND. Bali (thuisr.) arr. 8 Juli te Marseille. Batjan (thuisr.) vertr. 8 Juli v. Genua. Johan de Witt (thuish.) vertr. 8 Juli yan Port Said. Krakatau v. Caleta Buena q. Alexandria vertr. 8 Juli v. St. Thomas. Semellan (uitr.) vertr. 8 Juli v. Genua. Grotius (uitr.) vertr. 8 Juli v. Belawan. Karimata (uitr.) vertr. 9 Juli v. Pioaiti Said tJ Djeddah. Karimoen arr. 8 Juli v. Amst te Hamb. KON. NED. STB. MIJ. Irene ar. 9 Juli v. Sebenico te A'daim. Dido vertr. 8 Juli v. Koningsbergen n. Am sterdam. iris vertr. 7 Juli! v. Alicante tt. Barcellona. Juno arr. 8 Juli v. Oeuta te Genua. Vulcanus vertr. 7 Juli v. Beyreuth n. Valthy. KON. HOLL. LLOYD. Zaanland air. 6 Juli v. Hoek van Holland' fe Hamburg. Kennemerland arr. 8 Juli v. Valparaiso te Buenos-Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Djember vertr. 9 Jul v. Rott. n,. Batavia. Modjiokerto (uitr.) vertr. 8 Juli v. Shcz. Rindjani (uitr.) vertr. 8 Juflli v. Marseille. Samarinda vertr, 9 Juli v. Rotit. n. Hamb. Sl'amat (thuisr.) vertr. 7 Juli v. Tanger. 57V. MIJ. OCEAAN. Agamemnon vertr. 4 Juli v. Penang n. Rott. Andhises, v. Japan n. Rott., arr. 5 Juli te Shanghai Auto'lycus, v. Japan n. RiottL, arr. 6 Jui te Havre. Furyades, v. Java n. London, arr. 6 Jul! te Marseille. KON. WEST-JND. MAILD. Brielle arr. 9 Ju'li v. Chili te Amst. Delft vertr. 9 Jullt v. Amst. n. Child:. HOLL. AMER1KA LI JN. Veendam veritr. 9 Juli v. .Rott. n. New-York. Moerdijk air. 8 Juli v. Rott. te Portland (Ore). HOLL. BRITSCH-INDI 'i LI JN. Bnvenkeric (thuisr.) vertr. 9 Juli v. Cocomadia. Meerkerk (uitr.) arr. 9 Juli te Calcutta. Ridderkerk (uitr.) vertr. 8 Juli v. Bombay. HOLL. OOST-AFRIKA LIJN. Bawean arr. 7 Jul! v. Beira te DelagoabaaiiL HOLL. OOST-AZLi LIJN. Oostkerk arr. 9 Juli n. Rott. te Hull'. Ouderkcrk (thuisr.) vertr. 8 Juli v. Singa pore. HOLL. WEST-AF RIKA LIJN. AlUbireo vertr. 7 Juli v. Dakar n. Teneriffe. Pollux vertr. 7 JulS v. Freetown n. Cape Mount. Reggestroom vertr. 8 Juli v. Freetown n. Sekondee. Banda arr. 9 Juli v. West-Afrika te Arnsf. HOLL. ZUID-AERIKA LIJN. Jagersfontein (thuisr.) vertr. 7 Juli v. Kaap- stad. JAVA BENOALEN UJN. Biondowoso vertr. 6 Juli v. Java n. Calcutta. Calcutta arr. 8 Juli v. Java te Calcutta. Oeram; v. Calcutta n. Java, arr. 8 Juli te Rangoon. HOLL. AHSTRALD UJN. Arendskerk (uitr.) arr. 7 Juli te Brisbane. JAVA CHINA JAPAN LIJN. Tjikini arr. 8 Juli v. Japan: te Batavia. ROTTERD. ZUID-AMERIKA UJN. Alcyone (uitr.) arr. 8 Juli te Monterdeo.

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 6