Hedei 3 ma&i daags VERSGHE AARDBEIEN Varleenen eredieten Oe Langa k De Moraaz, Zoadagavond 6.30 nor D.W.S. I Amsterdam. SCHIPPER, Ondegraeht 12. Oe teste nieuwe aanlappelen nu 10 ct. CHOLERA Ti .MOSEOU. TROUWLUSTia De politie te Berlijn verzoekt opsporing van een zekeren Walter Osterle, een architect, die beschuidigd wordt te Chicago zijn schoonva- der en een paar kooplui voor 65 000 dollar te hebben opgelicht. Osterle trouwde in Chicago met een film- ster, toen hij nog getrouwd was met zijn eerste vrouw en van haar nog niet gescheiden Met de door oplichting verkregen 65.000 dollar ging hij met zijn eerste vrouw naar Duitschland en hoevafel de Amerikaansche Colitie telegrafisch zijn arrestatie verzocht ad, gelukte het hun het schip te Hamburg onopgemerkt te verlaten. In Duitschland liet hij zich van zijn eerste vrotiw scheiden, ver- loofde zich onmiddellijk met een ander meisje en stuurde aan zijn Amerikaansche echtge- noote een foto van hun beiden. Deze foto bracht de politie op het "spoor; zij was uit Brunswijk gestuuPd en daar werd Osterle ge- arresteerd. Hij zat 15 maanden in voorarrest en werd enlangs op verzoek van zijn verdedi- ger uit de voorloopige hechtenis ontslagen. Thans is hij spoorloos verdwenen. DE COCLUSIES DER EXPERTS. In een artikel over de Parijsche besprekin- gen vraagt het democratische „BerIiner Ta- geFlatt" zich af welke partii de verantwoor- ding voor de Coiclusies der E peris zal will en aanvaarden en met de daaruit voortvloeiende wetsontwerpen zal instemmen, wanneer te anderer zijde geen afdoendegarantie gegeven kan worden dat en wanneer het Ruhr-gebied otruimd 'zal worden en de Duitsche econo- mische eenheid alsmede de Duitesche souver- reiniteit in het Bezete Gebied! zullen worden hersteld. Wanneer de Londensche Cfipferen- tie dienaangaand geen klaarbeid zal bren- gen, zal een regeeriilgscrisis in Duitschland te eenenmale onvermijdelijk zijn. EEN ROF.MEENSCH PROTEST BIJ DE LONDENSCHE CONFERENTIE. Uit Boekarest wordt gemeld, dat de Roe- meensche Gezanit ta London bij den aanvang der Conferentie aldaar een nota zal overhan- digen, waarin Roemenie protest aanteekent te,gen het feit, dat men het reparatie-quotum van Duitschland wil venninderen, terwijl van Roemenie a Is tot de Gealliearden behooren- den staat gevergd wordt een deel der Oos- tenrijksche schadevergoeding te betalen. DE CONFERENTIE TE LONDEN. Owen D. Young, de bekende finandeele ex pert in het Dawes-comite, is op weg naar Londen. Men verv/acht, dat hij als eerste vertegenwoordiger van Amerika aan de Lon- iensche conferentie zal deelnemen. NIEUWE COMMUN1STISCHE ACTIE. De vakvereenigingspers in het Roergebied heeft een document in handen gekregen van de communistische bedrijfscentrale. Hierin worden voor de periode van 1 tot 11 Augustus a.s. openbare vergaderingen aangekondigd, welke het sein tot den algemeenen aanval zouden moeten geven. Volgens het communis tische document, zou Duitschland thans weer rijp voor een revolutie zijn. NEDERLANDER TER DOOD VEROOR- DEELD. Op 14 Maart j.l. werd een 23-jarige winkel- juffrouw te Hattingen vermoord. Kort daar- op werden in verband daarmede gearresteerd een 28-jarige, uit Rotterdam afkomstige blikslager, J. B. geheeten, en een 20-jarige Duitsche mijnwerker, beiden wonehde te Dort mund. Na het meisje te hebben gewurgd. had- den zij de winkellade gelicht en verschillende goederen meegenomen. Heden zijn de beide moordenaars door de rechtbank te Essen veroordeeld tot de dood- straf, benevCns burgerlijk eerverlies. NIEUWE BESCHULDIGINGEN TEGEN OUD-MINISTER HERMANN. In den Thiiringschen Landdag worden de aanvallen op den dezer dagen vrijgesproken ex-minister Hermann, voortgezet. Thans zijn weer nieuwe beschuldigingen door de rechter- zijde tegen hem ingebracht. Hermann en zijn sociaal-democratische vrienden verklaarden echter, dat deze -beschuldigingen niets dan lasher zijn, en uit politieke overwegingen te- ger hem worden ingebracht. Desondanks heeft de Landdag toch besloten de immuniteit van Hermann opnieuw op te heffen. DE MASSA-MOORDENAAR TE HANNOVER. De zaak van den onlangs gearresteerden massa-moordenaar, Haarmann, verwekt hier hoe langer hoe meer opschud'ding Men verwijt de pi>litie, dat deze niet heeft ingegrepen telkens wanneer aangifte werd ge- daan van het verdwijnen van een of meer jongelieden. Tegen over dit verwijt verdedigt thans de ...Polizei-prasident" zich met de bewering, dat dergelijke verdwijningen heden ten dage zoo vaak voorkomen, daar er zooveel avontuurlij- ke jongelui zijn, die hun ouderlijk huis verla ten, ten einde elders hun fortuin te zoeken. dat de politie daar nauwelijks meer op kan letten. Bovendien verklaarde hij, ,/iat de mis- daden van Haarmann alle zijn gepleegd in dat deel van Hannover waar de laagste klasse van het proletariaat woont en waar moorden en andere misdaden schering en inslag zijn Hij wees er voorts op, dat in een zoo dicht be- IS cent per poni i volkte stad als Hannover de politie niet alle misdadigers kon grijpen. Door deze verklaring heeft de hoofdcom- missaris van politie de zaak echter nog erger gemaakt, in plaats van gesust. De communisten hebben onmiddellijk in den gemeenteraad geinterpelleerd en gevraagd, of net zoo maar ging, dat de politie, ten einde haar eigen grove plichtsverzuim te maskeeren, eenvoudig een geheele laag der bevolking be- leedigt en voor misdadigers uitmaakt. Vast staat dan ook, dat de houding van de politie in deze zaak allerzonderlingst is, vooral daar gebleken is dat verschillende politie-beambten met Haarmann, die vaak voor spionnage-diensten werd gebruikt- en dan ook een zekere vermaardheid genoot bij de crimineele politie, op z&r goeden voet ston- den en vaak drinkgelagen met hem hebben gehouden. De Pruisische regeering heeft thans een on- derzoek naar deze kwestie gelast erf is er toe overgegaan, de crimineele politie te Berlijn met het onderzoek te belasten, zoodat eenige beambten der crimineele politie van Berlijn naar Hannover zijn vertrokken, ten einde de leiding van het onderzoek in handen te nemen. Donderdag moest het onderzoek plotseling worden afgebroken, daar Haarmann tijdens het verhoor een zenuwtoeval kreeg. Des avonds beloofde Haarmann dat hij alles zou zeggen Daarop werd gistennorgen vroeg het verhoor weer aangevangen., Haarmann heeft in zooverre zijn woord ge- hauden, dat hij bekende 14 jonge mannen in zijn huis te hebben gelokt en te hebben ver moord. Van zeven vermoorden zijn de namen bekend. De namen der overige heeft de poli tie echter nog niet kunnen vaststellep. Haarmann heeft intusschen verklaard, dat, indien hij' rustig zou kunnen nadenken over de andere gevallen, hem nog wel meer in de gedachten zullen komen. Hij heeft thans be kend, ook een Berlijnschen jongen te hebben vermoord, wiens naam hij echter niet wist. Uit alle plaatsen van het Rijk komen bij de politie te Hannover brieven in van ouders en fdmilieleden van vermiste jonge mannen, die thans meenen, dat de vermisten wel het slacht- offer zullen zijn geworden van Haarmann. Donderdagavond is het volk bij duizenden te hoop geloopen voor een 'huis, waar een we- duwe met twee dochters woonden. Van deze vrouwen wordt beweerd, dat zij herhaaldelijk jonge mannen in huis lokten, die daar dan werden vermoord. Verschillende medebewo- ners van dit huis verklaarden, dat eenigen tijd ereleden aldaar een jongen man uit Ber lijn naar binnen W%s gelokt, die daama, in weerwil van de meest ijverige nasposingen, nimmer is terug gevonden. De politie had de grootste moeite om ervoor te waken, dat de woedende menigte niet het huis binnendrong en de drie vrouwen zou lynchen Intusschen werd in het huis een onderzoek ingesteld en de drie vrouwen in arrest gesteld. Bij de huiszoeking werd echter niets gevonden en tot nu toe heeft de politie niet de minsfe aanwijzing tegen de drie vrouwen. Haarmann zelf is vrij kalm; alleen smeekt hij herhaaldelijk, dat men hem niet naar de Leine zal brengen, om aldaar aanwijzingen te doen omtrent de plaatsen, waar hij de over- blijfselen van zijn slachtoffers in de rivier heeft geworpen. Blijkbaar is hij ten zeerste bevreesd voor de wraak van de bevolking^ Herhaaldelijk dringt hij crop aan, dat men hem zal onthoofden, het eenige, naar hij zegt, wat hij verdient. Nadat de fa. Krupp besloten had haar fabrieken te Essen deze week gedeeltelijk voor een dag stop te zetten, zal het bedrijf a.s. week nog meer worden ingekrompen. Verder zal het personeel worden beperkt door pension- neering op groote schaal. Volgens den „Lokalanzeiger" heeft een groote brand de stoommalerijen Haase te Kal- bitz bij Halle geheel verwoest. Alle aanwezige voorraden gingen verloren. De arbeidsters op de sigarettenfabrie- ken te Madrid zijn in staking gegaan. Het Engelsche Lagerhuis heeft een lee- ning goedgekeurd voor 17 millioen pond voor de uitbreiding van het telefoonnet in land- bouwdistricten. De beide laatste iaren werden hiervoor reeds 15 millioen pond uitgegeven. Den boeren worden de abonnementen tegen zeer lagen prijs verstrekt. Er zijn teekenen, welke erop wijzen, dat de Chineesche regeering binnenkort gevolg zal geven aan het verzoek der Sovjet-regee- ring, dat de beide-landen gezanten zullen be- noemen, resp. te Peking en te Moskou. EEN SPELEN1DE STIER. De landbouwereknedit Jobs. Nijland' uit Pesse, geraoente Ruinen, zou Dondscrdagmor- gen 'n stier afleveren. Nog geen' 300 M. van huis werd het dier speelsch, vieU zijn gelti- der aan, nam hem -op de horens en dfukte hem' tegen een boom, waar hij hevig bloeden- de werd aangetroffen door dten rijksveldwach- ter Jacobs, die belt woeste dier 'n ladiing uit een karabijn toedlitende, waardoor hielt on- schadelijk is gemaakt. Het werd naar het keurlokaal te Hoogeveen vervoerd. De ge- troffene is naar het ziekenhuis Bethesda te Hoogeveen vervoerd. Btehalve kwetsuren aan het hoofd is hij in den rug getroffen. TEGEN EE NBOOM GEREDEN. Gisteravond is te Einhoven, nabij de Burch. een vrachtauto van de firma van R., bestuurd door W. v. R. tegen een boom gereden. De auto werd vernield. Een van de menschen, die in den auto zat, G., uit Geldrop, is in het wa ter terecht gekomen en verdronken. Een ander v. H. ,is ernstig gewond. Twee vrouwen en zekere V., die ook in den auto zaten hebben lichte verwondingen gekregen. De chauffeur is ongedeerd gebleven. Hij beweert dat de shiuiinrichting defect was. AAN DE GEVOLG EN BEZWEKEN. De 42-jarige ongehuwde Janness Nijland, uit Pesse, gemeente Ruinen, die gistermorgen door een stier werd aangevallen en met emsti- ge kwetsuren aan het hoofd en met een gebro- ken rug in het ziekenhuis Bethesda alhier werd opgeuomen, is heden aan de bekomen verwondingen overleden. ELECTRISCHE VOGELVERSCHRIKKER De oude BetuwsChe korsekeerder heeft een concurrent gekregen in de electridteit. Te Ochten is in een boomgaard de proef geno- men met een hoorn, die aangesloten op de electrische geleidingen, een schrikwekkend ge- luid ontwikkelt, dat in dien boomgaard van 4 H.a. overal duidelijk hoorbaar was en de vo- gels op eeri afstand hield. DE RIJKSPENSIOENEN. Er dreigt, zegt het Hbl. een misverstand te ontstaan over de vraag, of der ijkspensioenen al dan niet zullen worden verlaagd. Allerlei berichten hi'erover zijn schijnbaar met elkaar in tegenspraak. In het eene wordt gezegd, dat de Rijkspensioenen wel, in het andere, dat zij niet worden gewijzigd. In werkelijkheid zijn eigenlijk beide berichten juist. De zaak is na- melijk, dat de reeds toegekende pensioenen niet zullen worden verlaagd. Het feit echter, dat de salarissen der Rijksambtenaren worden verminderd, maakt het noodzakelijk, dat ook de pensioenen, die altijd een zeker percentage der salarissen uitdrukken, omlaag gaan. De wetswijziging nu, waaromtrent in de bladen melding wordt gemaakt, slaat alleen op pen sioenen in de toekomst te verleenen. Deze zul len dus wel achteruitgaan, als de voorstellen der regeering worden aangenomen. Zijn wij wei ingelicht, dan zullen in die wetswijziging ook maatregelen worden voor- gesteld tegen de cumulatie van pensioenen. MOTOR-ONGELUK. Gisteravond had bij Pindorp (Gem. Wouw) een emstige botsing plaats tussehen twee motorrijders. De heer Sch. te Roosendaal werd bij een bocht van den weg aangereden door den heer v. E. uit Bergen-op-Zoom. Eerstgenoemde had enkel een lichte hoofd- wonde, doch de laatste was zeer emstig ge wond en' langen tijd buitenkennis. DE KINDERMISHANDELINO IN DEN HAAG. Deze zaak, waarin de politie een nauw- keurig onderzoek heeft ingesteld, is thans vrijwel tot klaarheid gekomen. Het kind van 2 jaar, dat een armpje gebroken had, bleek eenige dagen te voren uit den kTnderstoel te zijn gevallen en ten asnzien van het kindje van 10 maanden is het volgende gebleken. Het kind was zeer huilerig en de pleegmoe- der, mej. van R./dacht dat het heimwee had. Zij was al eens met het kindje naar den Ta- pijtweg gegaan, waar zijn moeder in de ba rakken lag. Daar het kind al te lastig was heeft mej. K., die bij! de familie v. R. in- woont, het's avonds omstreeks 10 uur weg- gebracht naar het huis van zijn ouders. De vader was toen nog niet thuis. Het kind werd in de bedstee gelegd naast een 7-jarig zusje, dat daar sliep en aan den muurkant lag. De ze bedstee was echter niet voldoende afgeslo- ten met planken. De Vader, die om 12 uur thuis kwam, vond- zijn kind huilend en in de- solaten toestand. Toen echter lag het hui- lende kind aan den muurkant en het 7-jarig zusje voter. Het meisje, dat aan den vader niets had willen zeggen, heeft aan de politie verklaard, dat het kind uit de bedstee is ge vallen, waama zij het aan den ander en kant had gelegd. Dat dit gebeurd is, is'.met voldoende zeker- heid komen vast te staan. De vader is met dit kind naar het ziekenhuis gegaan, waar bleek, dat de twee armpjes gebroken waren. De toestand van de kinderen is goed. Van R., de pleegvader, heeft tegen een der dagbladen, die over kindermishandeling hebben geschreven, een aanklacht wegens smaadschrift ingediend- RIJWIELMERKEN. De directeur-generaal der posteriien en te- legrafie maakt bekend, dat van 16 juli af op de post-, bij- en hulppostkantoren, alsmede, na voorafgaande aanvrage, op de stations voor den postdienst rij wielmerken verkrijg- baar zullen worden gesteld tegen den prijs van 3 per stuk. De verkoop van de merken zal geschieden op werkdagen op de post- en bijpostkantoren in de uren van openstelling, vallende tus sehen 9 uur v.m. en 4 uur n.m. en op de hulp postkantoren en stations voor den postdienst gedurende den geheelen duur der -openstel ling. DIEFSTAiL. Bij de firma Ooehorst te Venlo is een' dief- stal op groote schaal ontdekt, waaraan zich de 16-jarige magazijnknecht A. J. G. J. van deze firma zou hebben schuldig gemaakt, daarbij geholpen door den 16-jarigen L. K. en diens 26-jarigen broer J. K. De eerste twee ontvreemden de verschillende goederen en de laatste kocht ze en deed ze bij den ijzer- handelaar H. weer van de hand. Een deel van de gestolen goederen is in beslag geno- men. VRACHTAUTO TE WATER. Gistermiddag is een vrachtauto komendte uit de DC Wetbuurt in de richting van Duiven- direcht te Amsterdam in het waiter van de Weesperzijde geredten. Persoomlijke ongeval- len haddeni gelukkig niet plaats. De auto werd met het toesfcl van de E. N. T. A. M. op het droge gebracht. DE BRAND TE MESSINA. De Italiaansche regieeriing heeft aan Mes sina een bedrag van 25 millioen lire ge- sdhonken voor dten wederopibouw der door den gnooten brand verwoeete huizen en ge- bouwen, alsmede 1 millioen lire voor het le- nigen van den noodi der dakloozen. EiEN INCIDENT. Uit Wo-wno wordt gemeld, dat in dten' nateht van Zondag op Maandag j.l. een aan- tal tot heden onbekende persoincn de vensters hJebben ingeslagtein bij het Biritsche consulaat aldaar. Het wapensdrifld werd1 van- de deur gerukt en meegenomen. Lailer werd het bord door de politie teruggevonden jjen huize van eenvliid der Litausche nationale organisatie. DRAADLOOS UIT TE ZENDEN REDE VAN! DEN MINISTER-PRESIDENT. Minister Ruys de Beerenbrouck heeft zich, naar Radio- Expres meldt, op verzoek van het nationale comite voor de herdenking van de mobilisatie in 1914, bereid' verklaard, op Donderdag 31 Juli' een korte redevoering te houden, die door den radiotelef-oniezender van Scheveniingen-Haven over het geheele land zal worden verbreid. Het plan is, dat den 31sten Juli, 's avonds precies 8 uur, de minister wordt ingeleid door deh heer W. H. van Terwisga, oud- luitenant-generaal, die na zijn inleiding da- delijk het woord geeft aan den minister, De uitzending heeft plaats op de golflengte van 2500" meter. KORTE BERICHTEN. Gisteravond omstreeks kwart voor 12 is aan den Loosduinscheweg, ter hoogte van de begraafplaats Nieuw Eik en Duinen bij den Haag, de 24-jarige poetser De L. uit de Teylerstraat, door de Westlandsche stoom- tram overreden. Hij is in het gemeente-zieken- huis aan den Zuidwal aan de bekomen ver wondingen overleden. Een werkman der gemeentegasfqjmek te Maassluis is, toen hij op een ladder een lantaam stond schoom te maken, gevallen, doordat een fietser tegen de ladder opreed. De man is aan de bekomen verwondingen overleden. -—Een 10-jarig jongentje te Poortvliet heeft Woensdag een trap van een paard ge kregen. Den volgenden dag is hij in het gast- huis te Bergen op Zoom aan de gevolgen overleden. Gistemacht zijn te Hengelo twee wonin- gen afgebrand, die bewoond werden door de gezinmen Van der Veen en Eman. Herriot heeft in dten' FranSchlem Senaat een uiteenzeliting geven van zijn besprekingen met Mac Donald en het experteplan. Eon mo tile van vertrouwen met 246 tegen 18 stem- men aangeno-men. EEN AANSLAG. CAIRO, 12 Juli. Door een onbekende is een aanslag gepleegd op den Egyptischen premier, die gewond werd. GESLAAGD. ANDTJK, 2 Juli. Voor het propaedeu- tisch examen theologie slaagde de heer D. Broer Jr., alhier. TELEGRAFISCH - WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 12 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meicorologisch Instituut te De Bildt, Hoogste barometerstand 767.4 te Dresden Lamrste barometerstand 752.9 te Valentie. uerwrchting (van den a vond van 12 Juli tot den avon-d van 13 Juli): Matige oostelijke tot zuidelijken wind, hel- der tot lichtbewolkt, droog weer, behoudens kans op on weer. Pro vinc.faftl JCIonws relsje gefnaakt naar den Haag en Schevenln» gen. UIT HCOR'Nl Hier is vannacht de Brikettenfabriek Etna, die sedert eenigen tijd stil stond, geheel uitgebrand. De oorzaak van den brand is on- bekend. urr ST. MORTEN. Uitsllaig dtr verkooping te Sdiagen op 10 Juili ten oversitaain van notaris P. L. v. d Bergh te Schagten. Bouwplaats aan den Groenveldsweg, on- d)er St Miaariitein, groot 6.7175 H.A., eigen- dom van' M. H. K. Slot te Alkmaar. Perc. 1 tot en met 5, grodt 3.2380 H.A., kooper J. Gootjes te St. Maarten 12327. Perc. 6 Itot en met 10, groot 1.6240 H. A., kooper N. Appel te St. Maarten 4260. Perc. 12 en 13, Tract 1.7980 H.A., kooper NC Appel te Maarten 4320. Perc. 11arbeiderswoning, kooper K. Gwtjes te HaTtencanspel voor 700, totaal 21607. UIT ST. PANCRAS. Onder presidium van den heer P. Koning, vergaderde de voetbalvereeniging ten lokale van den heer Gerritsen. Op een uitnoodiging van V. V. V. V. te Oudkarspel om mede deel te nemen aan- verschillende wedstrijden, wordt besloten aan den Estafetten-loop een viertal te laten deelpemen voor re- kening van de vereeniging, terwijl door an dere ledien mede gedaan zal worden aan de 100 M. hardloopen. De heer J. Wit brengt als bezwaar naar voren het op d-e vorige vergadering genomen besluit, dat vrouwen van leden entrep moe ten betalen, en verzoekt den leden hierop te rug te komen. Het is volgens spr. een on- billijke maatregel. Meer st-emmen werden in dien geest vernomen, met als gevolg dat men besloot dit weder in te trekken. Volgt aankoop nieuwe shirts. Eenige mon ster-shirts zijn aanwezig, en na eenige dis- cussie besluit men tot aankoop van een groen-zwarte. De vereeniging zal voor de helft der kosten bijdragen, iets wat door de leden zeer op prijs werd gesteld. De trui van den doelverdediger, die van aankoop meer kost daar deze in wol uitgevoerd is, zal, indien noodig, hoover door de vereeniging worden betaald, dat hij voor den betrokkene niet meer onkosten brengt dan voor de andere leden. Stads ietrwg Volgens 'berichten uit Moskou, heersoht in verschillende wijkcn van die stad cholera. De toestand dreigt zeer emstig te worden, en de autoriteitcn laten inderhaast barakken bou* ■wen, waar de zieken geisoleerd kunnen wor» den. De bervolking is in hooge mate veront* rust, waarbij nog komt het vooruitzdcht op den hongersnood, daar ook vooral in de buurt van Mo&kou 'n groot deel van den oogst veronge* lukt is door de aanhoudeade droogta TOESTAND IN ARGENTINA. Officieele en officieuze berichten uit Amerb ka en Argentinie over den toestand in Brazi» lie wijzen er op, dat de toestand te Sao Paulo nog emstig is, terwijl ook elders groote onrust heerscht. Het schijmt weinig twijfelachttig, dat de mub ters hevig verzet hieden te Sao Paulo, dat zij blijkbaar nog geheel in hun macht hebben en volgens een ander bericht reeds door de regee* ring is verlaten. Deze zou zich naar Santos hebben begeven. Het heet, dat de straten van Sao Paulo vol dooden en gewonden zijn. De voedingsmidldeien beginnen sohaarsch te wora den. Men beweert, dat de regeeringstroepen van Santos zich by de rebellen hebben aange* sloten, terwijl vrees bestaat, dat dq bemannitw gen der oorlogsschepen hetzelfde zullen do en. KORTE BERICHTEN. Do politie te Parijs heeft zes Oostenrij^ kers, onder wie drie vrouwen, gearresteerd, die er van verdacht worden, in het park van het kasteel te Versailles een aanstootgevcn.de film te hebben afgedraaiid, bedoeld als propa=> ganlda voor Duitschland. Primo de Rivera is naar Matokiko ver«. (trokken. De Spanjaarden hebben daar de laatste daigen eenige vfij zware nederlagen ge= leden en nu wil de generaatdictator de boel zeker eens weer in orde brengen. De onderhandelingen over het conflict in i de ijzerindustrie, die sinlds begin Jund voor den iregceringsarbiter waren voortgezet, hebben thans geleid tot een accoord over alle punten. De overeenkomst heeft terugwerkende kracht tot 1 Juli. Een vergadering Van dten mbnwerkers» bond te Swansea heeft zich uitgesproken voor nationalisatie der mijnen. De leider S'millic zeide, dat het zaak was de Labour*regeering sterk genoeg te maken om deze politiek uit te voeren. Slechts een afgevaardigde stemde to gen het VoorsteL Samuel Gompers, de 74darige voorzitter van de «Amerikaansche vakvereenigingsfedeta^ tie en een der machtigstc arbeideTsleilders ter wereld, is ernstig ziek. Men vreest het ergste. Het seniorenconvent uit den Duitschen Rijksdag heeft heden besloten, den voorzitter te verzoeken, den Rijksdag tegen 22 Juli bij» een te roepen voor behandeling van de nOod* begrooting, de bezwaren der comimunisten to gen de huiszoeking en politiekssociale voor» stellen. i an i i mi ^ii —amni UIT OUD'KARSPEL. Met twee autobussen hebben Vrij dag een veemgtal van de oudste leerlingen een sohoob 1 Toen 'smopgens om 7 uur met do reis werd aangervangen, stond bet vrijwel vast, dat het weer zou meewenken pm den dag tot een der 'meest prettdge te maken. Het is dan ook een dag geworden, welke men moeieiijk beter zou kunnen wenschen. De verschillende bezienswaardlgheden van de resddentle zyn bekeken en natuurlijk is met voile teugen genoten van de geneugten van bet Scheveningscbe strand. Het is een voorspoedige reis geweest, welke, zoo ons werd meegedeeld, zonider do minste atoornis rolbracbt is. Wel wat laat het was reeds bijna half twaalf kwam het gezelsohap onder luide hoera's weer binnen, onidanlks het late uur \opgewacht door de ouders en een groot aantal belangstellenden. Het is een dag geweest, rijk aan genoegens, (een dag die zeker veel aan^enamc herinnerin; gen zal achterlaten. De rh'toer voor de overige leerlingen zal a.s. Donderdag plaats hebben. Ook in onze gemeente kunnen do huismoe« dors voor de melk weer een cent per liter meet betalen. De prijs is verhoogd van 12 op 13 cent. INLUVING UIT DE PROV. NOORD- HOLLAND. Op 25 Juli a.s. zal to Haarlem eene inlijving plaats hebben van dienstplichtigen der lichting 1924 uit de Provincie NoordsHgllarud. HOOGERE HANDELSSCHOOL. Bevouderd naar do hoogste klasse: F. Broekstra, Bertha Doombos, S.' Fuldauer, C. van Ham, B. Jaspers, W. Kerkmeer, H. de Kruif, D. Oud, K. Oudes, H. Roozendaal, S. F. Sant, A. Semee, Marianne Trijbetz, Joh. de Witt Hamer, C. Kuiper cn G. Kapcr. Voorwaardelijk: V W. Eecen, M. Rol, J. Schuyt. Niet bevorderd: 4 leerlingen. Toegelaten tot de eerste klasse: C. Bakker, A. Bosman, D. Hart, J. M. Jan» sen, J. Korsloot, W. van de Pol cn H. van Zonneveld. HANDELSDAGSCHOOL. Bevorderd naar de derde klasse: J. van den Dries, C. Groot, P. van Haren, Ita Hartland, Din'a Klomp, J. M-anldemaker, J. Pesser, S. Reeling Brouwer, Sijtje Smit en D. Verwey. Niet bevorderd: 3. Naar de tweede klasse bevorderd: ■Nelly Bakker, Jellie v. d. Graaf, Dina Mctz, C. Ooms, H. Polak, P. Purmer en K. Wijker. Niet bevorderd: 9. Toegelaten tot de eerste klasse: P. Souge, N. Hagens, A. N. Blaauw, W. J. van de Pol, J. Elzas, J. van Zalinjge en G. F. D. Winkel. Toegelaten tot de derde klasse: M. G. Just de la Paisiere9. ALGEMEENE JAARLIJKSCHE VERGADERING VAN DEN KON. NED. BOND VAN OUDsONDiEROFFICIEREN. De Koninklijke NederlanSdscfao Bonid van oud=onkierofficiercn houd't zijn algemecno jaar» lyksche vergadering ditmaal'in Alkmaar. In het bondsscafe van de afd. Alkmaar „De Graanhandel" aan het Luttik^Ou'dorp werden gisteravond het hoofdbestuur en de afgevaan digden ontvangen. Heden heeft do vertgadering plaats in ,,'de Unie". Wat de bovengenoemdo ontvamgst betreft daarover het vo-lgemde: De voorzitter van de Alkmaarsc-ho afdee< ling, de heer R. Oostemveld, wendlde zich circa kwart voor negen tot de aanwezigen. (Men had zich van te voren onderling wat gezellig on« derh'ouden). De heer Oosteoaveld sprak een woord van hartelij-k welkom tot alien, die tegenwoofdig waren. Spr. wees erop, dat het do eersto maal is, dat in Alkmaar do Bonld zijn jaarvcrgade< ring houdt Voorts memoreerde hij, dat heden op het Stadhuis de officieele ontvangst van do -'congrossisten plaats heeft. In dit verband uitto I spr. eenige waardeerendte woorden over burge<

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 2