DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Zwltsersehe reis. FEUILLETOH. No. 167. Honderd zes en twintigste J»argang 1924 Abonnementsprijs bij yooruitbetaling per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. Bewljsn. 5 ct. Adrertentiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsruimte. Brieven franco N.Y. Boek- en B[andelsdr. y.h. Herms. Coster Zoon, Voordam C9, Tel. Admlnlstr. No. 3. Redactle No. 33. ZosderllBge Kamaraden. Provlwciaa] Mie®ws DONDERDAG Directeur: O. H. KRAK HoofdredacteurTj. N. ADEMA JUIjX Het relsgfittlscftap „Nanhsbel" in ons land terug. „Dames en Heeren! In de dlrie hdtels, waarin wij1 ilogeeren wordt morgenochtend te vijf uur gewekt, om zes uur ontbeten en dan alien half 7 in de vestibule van het station present!'" Deze woorden werden geuit dioor onzen geachten en bcminden leider, dien heer Non- hebel, op Woensdag 9 Juli, in de eetzaal van hotel Basellerhoi te Bazel, waar wij, leden van het reisgezelschap „Nonhebel", ditmaal te zamen, het „Abendessen" hadiden genut- tigd. Ieder ging daarna zijns weegs. Den volgenden ochtend zou de terugreis naar Holland worden aanvaard. Allen waren we present. Dank zij het ver- trouwen, dat onze leider bij de verschillende spoorwegdirecties genoot en dat hij; ook in ons had gewekt, ondervond niemand eenige moeilliikhedan bij de visitatie van zijn baga- ge. Wie iets had of meende te moeten aan- geven deed' het. Wie zou onzen „fuhrer" die zich aansprakelijk stelde voor de eerlijkheid van ons alien, in zijn in ons gesteld vertrou- wen willen schokkenl? „Reisegesellschaft Ntonhebd" was de sleutel, waannee alle poorten werden geopend. De expres Bazel—Amsterdam stond ge- reed en alien zochten een plaats in de twee voor ons gereserveerde wagons 2e klaase. Familideden, plaatsgenooten en die „nieuwe vrienden" plaatsten zich bij elkaar; twee vrij- willig achterblijvenden, die ons naar den trein hadden vergezeld, wuifden ons tot af- scheid toe en de trein zette zich half acht in beweging naar't lieve Vaderland. Met gemengde gevoelens zaten oudte en nieuwe bekenden bij elkaar. Velen zullen nog eens de gezellige dagen en het vele, dat ze gezien en genoten hadden., de revue hebben fateni passeeren; met eenige weemoed zu'l- ien velen vervuld zijn geweest naar „het land met bLauwe bergen en merea"; een naderemd afscheid van nieuwe vrienden, met wie men de genotvolle dagen had gesleten als met oude bekenden, stemdie velen emstig. "Vol verlangen brandt ons hart", de .stemming van de heenreis, bestond niet meer. Toch was de thuisreis hoogst gezdlig en bij aankomst te R'oosendaal, waar velen well moesten over- nachten, werd een hartelijk afscheid geno- men, zooals kinderen van een groot huisge- zin doen, wanneer ze alien weer huns weegs gaan, nadat zij bij een Hoogtij weer voor enkele dagen' bijeen zijn geweest onder het ouderlijk dak, als in hun kinderjaren. 'Nieuwe vriendschapsbanden waren ge- knoopt. „Met eon auf wiedersehen!" drukten we elkaar hartelijk de hand. Tot wanneer? „Wat ben ik blij en dankbaar, dat ik doze reis heb meegemaakt!" Wat heeft ze mijn stoutste verwachtingen overtroffen!" Wat was allies toch tot in de kleinste bijzouderhe- den geregeld! „Wat is de reis een succes voor de vele moeite, die de voorbereiding den leider heeft gekost!" en vele dergelijke spon- tane ontboezemingen hebben we gehoord. Een woord van grooten dank en hulde a an den hoofdleider en zijn twee jonge, bekwame leiders moge dan hier nog eens worden ge uit! Prettige. hulpvaardige menschen, wie kan U uit zijn herimnering verliezen?! 't Is mij persoonlijk een genot geweest U en mij- ne „nieuwe vrienden' op mijn levensweg te hebben ontmoet! 't Zou me te ver voeren, als ik alles wilde beschrijven, wat we hebben gezien. De in- druk, die al het schoone en grootsche op mij en alien1 heeft gemaakt, de stemming en, die het heeft gewekt, laten zich moeilijk in woor den brengen. Men ga liever zelf, zie en oor- deele en bovenal gevoele. Hoe nietig staat de mensch bij de aanschouwing vanj^n dik- wijls geweldige natuur; maar ook, hoe heb ben we bewonderd het menschelijk genie, zijn energie en zijn vol'harding en moed, als we aanschouwden de wegen, die ons naar bo- bSaar het Eagelsch van Leonard Merrick. Geautoaaeesxie venfcaSiag van Mej. E. H. 42) „0, ik zou met alles tevreden zijn", riep David; met minzamen glimlach en verkropte woede. „Ik ben im het gehed, niet lastig; ik zou enkel graag geslaagd zijn in een huis, waar ik't echt naar mijn zin hadi. 't Uwe ziet er zoo aardig en zoo zindelijik uit, 't is de eenige woning hier in den omtrek, waar ik goed wat zou willen betalen." Hij had al zijn best gedaan om zich hun naam te bin- nen te brengen, trachtte dien geestelijk voor oogen te roepeni in een van Bee's brieven en op een®, daar had hij'm. „iKoud vleesch en zindelijkheid. Mrs. Kemp!/Zoo is 't toch, Mrs. Kemp", niet waar?" met een halve buiging... „Koud vleesch en zindelijkheid is meer waard dan late diners; bn... Hij kon den zin niet afmakem, maar besloot met een gedwongen glimlach, als climax. „U zoudt overal van de vloeren hier kun- nen eten!" verklaarde zii, overtuigd, dat hij dit in den gewoonmenscndijken zin opvatte. „Dat wit ik best 'geloovenantwoondlde hij. „In Londen zien we zoo niet dikwijls een huis, dat kan ik u well vertellen." ,,U is zeker niiet lang in Londen geweest?" woeg zij. ,,U komit toch van ver weg?" ven voerden, de tunnels, die we door en de viadukten, waaronder we doorsnelden en meerdere werken- zijner handen. Maar meer nog; hoe heeft veel van het geziene ons de Eeuwigheids-idee voor oogen getooverd. Sommigen in mijn omgeving en er zul len er meer zoo zijngevoelden vrees en angst, toem ik hun een beschrijving gaf van de spoorbaan van Interlaken naar die Schij nige platte (plm. 2000 M. u. M.). Maar a: ge op den tocht naar boven hebt gezien, hoe alles hedit en sterk is; als ge hoort, hoe streng en nauwkeurig e I k e n dag alle jergspoorbanen worden gecontroleerd (na 2 dageni een anderen controleur), als ge de statistiek raadpleegt en leest, dat op de berg- banen in Zwitserland nog nimmer een on- geluk is gebeurd; dan zet ge U zonder eeni ge vrees in den trein. Uit angst blijve nie mand thuis! Er zijn er, die bezwaren maken, om met een reisgezelschap mee te gaan. Een heb ik lersooniijk ondervonden, maar het legt wei- nig gewidht in de schaal. Men moet nch oni- derwerpen aan het vooraf vastgestelde plan, dat in een bepaalden tijd moet worden afge- werkt. Zeker, men zou gaarne eens een dag langer hier of daar vertoeven, doch ge moet voorwaarts. Maar wat tal van voordeelen staan- hier tegenover. Laat ik er enkele en wel de voor- naamste noemen: Ge maakt de reis voor een som gelds, die zoo zuinig mogelijk is bere- icend en ge behoeft alzoo nog geen „kapita- lisf' te zijn. Ge ziet voor een minimum een maximum schoons. Alles is voor U geregeld. Ge komt's avonds laat aan in een plaats, waar ge heg noch steg weet. Geen zorg: De knecht van het bdtel1, waar ge's nachts zult logeeren (soms ook 2) en's morgens ontbijten, wacht U op, om uwe bagage in ontvangst te ncmen. De leider is uw gids naar het h6tel; daar aan- gekomen, wordt u uwe kamer aangewezen, waar ge reeds uw koffer vindt en een uitste- kend bed U wacht. Ge kent die taali van het land niet, een groot bezwaar, als ge alleen reist of met fa- milie en vrienaen, die in hetzdfde geval ver- keeren. Geen mood)! Daar is Uw leider of een uwer hulpvaardige reisgenooten, die voor U het woord voert. Wie was onze leider? Zijn naam noemde ik U reeds. Maar naam is klank, persoonlijk- heid is hiervan1 onafhankelijk. Hij is iemand, die een groot deel der wereld heeft bereisd; met kennersblik het schoonste voor U uit- zoekt; een man; die als een beste vader voor U zorgt; maar bovenal, iemand, met een ede- len inborst: hij zelf heeft veel schoons en grootsch gezien en het heeft de edelste sna- ren in hem doen trill en; hij wil het U bren- ;en, met opdringen, in de stille hoop dat Jw zieleleven door dit alles rijker mag wor den en- U nader brenge tot het Eeuwige. Het doe! van mijini schrijven is U op te wekken tot reizen. Al kunt ge silechts eens in uw leven een dergelijke reis maken, die wij, ruim 70 personen hebben ondcmomen naar het wonderschoone land van Wilhelm Tell, ge zult en kunt tevreden en dankbaar zijn. Wie niet heeft, spare, ontzegge zich eendgen tijd genoegens van'minder gehalte. Kiest U als leider den heer Nonhebel van Hiilversitm, den 60-jarigen met zijn groot organiisators-talent; vlug als een gems, on- vermoeid; den man' met een jong hart, een vader en vriend, onder wiens hoede ge U vei- lig gevoelt. Hulde dezen leider en zijn assistenten! Stompetoren, 15 Juli 1924. S. HERINGA. bleef liggen, gestuit. Niettemin bekwam hij emstig lichamelijk letsel, daar hij een pols brak, en voorts een heupoutwrichting_ be kwam. Opname in een zieker noodzakelijk. Ingckomen personen over Juni 1924. E. Hop, echtgenoote van ier Brug ge, Nieuwe Weg, Wiedenbrugge 1, geko- men van Amsterdam, Sarphatiestraat 114. Mr R. Plate, Griffier Arr. Rechtbank, Loudelsweg 60, gek. van Alkmaar, Emmar straat 43. H. Godvliet, chauffeur, Berkem- laan 14a, van Alkmaar, Spoorstraat 54. P. Kaandorp, boerenknecht, Bergenveg 90, van> Heiloo r 53. G. W. Immerzeel, bakker, Juliaualaan 16, van Mijdrecht I 253. H. J. van Eijk, timmerman, Studler van Surcklaan 4, van Alkmaar Baansingel 29. W. Bood, musicus, Loudelsweg 43, van Alk maar Staringstraat 6. A. Wijtman, landar- UIT BERGEN. Dezer dagen is een leidekker, die bezig was aan den twen van de nieuwe R. K. Kerk, al- hier, van den steiger gevallen. Gelukkig is de man in zijn vaart door de dakgoot waarin hij beider, Groeneweg 24, van Hensbroek A 131. C. J. van den Berg, echtgen. van A. Wijt man, Groeneweg 24, van Alkmaar 2e Kabel- atraat 3. Th. Sollikoffer, dienstbode, Stud ler van Surcklaan 2, van Amsterdam Vondel- straat 176. 4 J. F. D. Wulf, van Borselelaan 14, van Amsterdam Spuiatraat 2. K. Bcms, dienstbode, Smallepad 5, van Duitschland. Jn Vijzelaar, landbouwer, Kanaaldijk 79 van Broek op Langendijk, Dorpsstraat 171. M. Schermer, echtgen. van J. Vijzelaar, Kanaal dijk 79, van Zijpe, G 34. P. Timmer, dienstbode, Meerwijklaan 2, van Heiloo B 70. J. C. L. M. Siegmund, handclsreiziger, Stationsstraat 6, van Hilversum, Prinses Ju- lianalaan 11. J. M. Kohlbrugge, Boule vard 2, van Rheden, Hoogstraat 5. E. A. H. de Jonge, Breelaan 8a, van Alkmaar, Baan- pad 27. F. R. P. Bodt, kellner, Boulevard 2, van Hilversum, Emmastraat 2. A. Vrij, we- duwe J. H. Iken, Prinsesselaan 6, van Am sterdam. H- J. P. Stijnis, kellner, Breelaan, 31, van Amsterdam, Jb. van Lennepstraat 246. A. van der Boon, Jan Jacoblaan 13, van Amsterdam, Valeriusstraat 258. L. van Berkum, Matthieu Wiegmanweg, van Enk- huizen, Molenweg 1-206. A. J. Zonnevijlle, klexk Ned. Spoorw., Stationsstraat 17a, van Arnhem, St. Peterlaan 101. D. Pijper, Breelaan 106, van Heerhugowaard, Midden- weg G 125. J. Leentfaar, dienstbode, Oude Prmsweg 17a, van IJselmonde, Tuindorp 1. G. Asjes, wed. C. Schennerhom, Dorpsr straat 78, van Oudorp, D 2. W. Schaaper, grondwerker, Schermersloot, woonschuit 236, van Amsterdam, Graswcg 16a-17a. J. N. Leijen, chauffeur, Stationsstraat 17a, van Alkmaar, Uitenboschstraat 17. H. Mole- naar, dienstbode, Hoflaan 6, van Castricum, D 36. J. H. W. Debbink, bakker, Loudels weg 10, van Dinxperloo A 223. N. Punt, tuinder, Zakedijkje 13, van Heiloo C 28. - A. Wijnstok, gep. onder-luitenant, Geestweg 3, van Semarang N. O. I. J. A. Smit, Wil- helminalaan 23, van Appingendam, Coru. Al- bertstraat B 199. UIT EGMONiD AAN ZEE. In de jaarvergadering der vereeniging „Ko- ninginnedag" werd besproken wat de veree niging kon doen ter bevordering van het vie- ren van den verjaardag van de koningin. Na tuur lijk zullen in de eerste plaats de kinderen bedacht worden, die daar trouwens zelf voor hebben gespaard. Evenwel, de vereeniging telt, hoewel het bestuur pogingen heeft aan- gewend om ze te krijgen, geen leden met een bepaalde contributie, zoodat de kas leeg is. Waar nu voor de kinderen nog wel wat meer noodig zal zijn, dian hun spaarpof bevat, en bovendien ook voor de grooten iets feestelijks gewenscbt wordt, moet op andere wijze ge- tracht worden aan gelden te komen. Bespro ken werd het rondgaan met lijsten bij de in- gezetenen en het houden van een tombola, om daarmede de kosten voor prijzen van een mo- gelijke etalagewedstrijd en de voor muziek te kunnen dekken. Voorts werd de wensch uit- gesproken dat de inwoners b.v. buurtsgewijze, „Neen; ik heb mijln heete leven in Londien gewoond, daair heb ik mijn werlk.. Daarom ga ik naar bui'ten, als ik ems vrij-af heb." „Och," luidde mr. KempPs overpeinzinig, ,,'t Is een gnoote etadi Londien, er wonen er van allerlei. „Ja'„ zei David. „Wat een prachtige rozen hebt u, mns. Kemp, en wat een zachlte geur van; diie anjelieren Wat zijn diat voor Woe- men, daar in dien hoek? Die hooge stengals met purperen bloemeni tegeo den muur?" „Die?... Lieve hemel! Ik ben niet erg op de hoogte met bloemen. Hoe heet die John?" „Lk weet niei", antwoorddle de aangespro- kene. „Niu het vertvondert mij| nieis, dat u er nog eens een1 paar nuaal' over denken moet, eer u logics neemt, maar ik" hij iachte flauw- tjes „ben een heell eerlijk mensch, ilk zou nog geen speld stelen!" Er volgde een paiuze. Ze keken elkaar al- lemaal aan. „Wat denk jiJ er van, John?" prevelde zij. „We zoudteo het misschien wd kunneni schik- ken het jongmensdi op te nemen „U zoudt niets goen1 last van mij hebbeni. U zult tniji zeltfs een getuiigsdirift geven, dat Miinkt als een klok, als ik wegga!" oticp Da vid zijn eiigen vrimdelijkheid daahmiee overtroevend. „En nu van de hdur?" vroeg mr. Kemp. „Wat meende u te betalen?" „Wait veri'angt u?" ,Het iweetal wissdda begeerigo blMieni. Mr Kjemp haalde zwaar adem. „We hebben van den zomer een' pond ge- had' voor die beide kamens, van een dame met dlrie kinderenl", zei hij;. „Maar natuudijk", voegde zij at. bijl, voor een persoon..." „Laiat het een pond' biijven", zei David, zijn beu-rs te voorsdiijn ha'lend. „En ik denk, diait het maar hat beste zal zijn, om1 vooruit te betalen. Mijn naam is Tramlett. Ik zal eens even 'hier rondkijiken en dan ga ik naar het station, mijn tasdi halen." Zoo was het er dan: van gekomen. Het- zelfde dak borg hem en haar. Nu was zijn glimlach natuurlijk, terwijl hij van 't feit genoot. Zijn kleine zitkamcr aan den achter- kant keek ulit op de koolplanten en op een- met rozen1 omgroeid paad'je, dat naar dien hoencferhof en' naar het veld leidde. Die oudier- wetsche eenvoud om hem heen bezat een eigenaardige bekoring, en: nu mils. Kjemp zich eemmaal gewonnen had gegevem, had ze in haar manier van- doen tegenover hem iets be- zorgdls aangenomen; waaruit tegelijk een' sterk verwonderd mededioogen sprak. Het leek hem zelfs dat zij er bij oogenMikken in sfcilte ver- steld over stond, hoe hij, in staat was, haar taal te spreken. Toen hij terugkwam' van het station, zag hij, dat zij de tafel version! had met een vaas met klaprozen en vlierbloemen1 Het afplukken had de klaprozen beroofd van' haar levendig- hdd en ze hiingen er slap bij, als .ludiitbalon- nen met een gaatje er in, dB vlierbesaen zooals vorig jaar, het dorp in een feestkleed zoudea steken. Wanneer alien medewerken kan er nog wel wat aardigs tot stand komen. Nu het wat drukker wordt in .verband met het ibadseizoen is het meer dan anders nood zakelijk, dat het publiek zich houdt aan het verbod van op de trap en het bordes aan het strand stii te staan. i'egen eenige personen is reeds proces-verbaal opgemaakt en we ver- nemen, dat het in de beuoeiing iigt terdege de hand aan dit verbod te Louden. Het is natuunlijk goed, dat er regelen voor orde gemaakt en gehaadhaafd worden, Niet temin is het niet duidelijk, waarom b.v. rusti- ge strandlieihebbers, die niemand overlast aandoen, tweemaal zoo ver dan andere jaren gedreven zijn buiten de „gemeenschap", om- dat tientallen anderen, due zich om de in1 den raad besproken- bordjes toch niet bekomme- ren, verondersteld worden de pruderie van wie weet welke eer-en-deugd-menschen te kwetsen. 11 Zooals die regding nu is, is ze slechts een plagerij van diegenen, die zich gaarne aan orde en regel houden, d.w.z. juist voor hen, wier aanwezigheid anderen- Ucbt binnen de perken zou doen biijven. Als dat temmnste noodig was. 1 UIT SCHiER'MEKHORN. De kermis behoort tot het verleden. Ze werd door mooi weer begunstigd, waaraan het te danken was dat ze vooral des Zon- dags door veel menschen uit den omtrek bezocht werd. Wat de vermakelijkheden enz. betreft, en kele oude bekenden waren weer aanwezig. doch overigens lijkt het wel alsof het aantal ieder jaar geringer wordt. Het duo Verha- gen (Verra) van Alkmaar trad bij den hear Koster op, het „Intiem Tooneeil", onder lei- ding van den heer B. C Loevens, werkte bij' den heer Schreuder een keurig programme af (een 4-tali komische e6n-acters). Ver der was er veel gelegenheid en be- langstelling voor Let dansen bij dien heer Koster en diem heer Schreuder. UIT OUDKARSPEL. DSnsdagavond speeldie D. T. S. 1 een vriiendschappdijkea wedsfcrijd tegen Go- Ahead 1 uit Alkmaar, waarvan de uitsdag 20 was in het aadeel van D- T. S. UIT HEERHUGOWAARD. De afdeeling Heerhugowaard en Omsitre- ken van den Bond van Nederl. Onderwijzers heeft een verzoek behandeld van den Langen- dijiker Bestuurdersbond om toe te treden tot dien bond, die bestaat uit afdeelingen van vakbonden, bij het N. V. V. aangesloten. De afdeeling van den Bond van Nederl. Onder wijzers heeft besloten niet aan dit verzoek te voldoen, op grond van de overweging, dat het N. V. V. (en dus ook de Bestuurdersbond) een partij po 1 itie k voert, die georieuteerd is naar die der S. D. A, P., terwijl haar loden of politick georganiseerd zijn, of tot een andere poiltieke party dan de S. D- A. P. behooren. UIT HEILOO. De Divisle-velddag van het Leger des Heils werd Woensd; daarvoor berei Foreest afgestaan. De velddag, onder leiding van kolonel B. Vlas (chef-secretaris), mocht zich in een goede dieelneming verheugen, waartoe het heerlijke zomerweer meewerkte. De boot uit Amsterdam, die zeer laat aan- kwam, was oorzaak dat de aanvang bijna 1 Yi uur werd vedaat. Medcwerking was verkregen van de fanfa- recorpsen uit Helder en Amsterdam, terwijl naast de genoemde kolonel aanwezig waren majoor Ronitz en mevr. Ronitz uit Amster dam en vele offitieren. In optocht trok men van Alkmaar naar het iierrein, waar per fi-ets en per auto reeds ved ■velddag van het Leger des Heils dag genouden op „Nijenburgh", eidwdlig door de familie Van in z'n teere blankheidi was heerlijk om te zien, en de tint, van wat zij! noemde: de oude „pul" deed er ook zoo miooi bij;. Omdait in Let wiiild groedendb bloemen hem' in zijn jas nu minder goed op haar plaajts leken, zette hij1 degene, die hij bij zich dlnoeg, in een vaasje op den schoorsteenman td Daar vlak bij, stond een gezicfatje. „Op ^.e kerk te Ridunansworth van den Oostkant ge- nornen" en heel onderaan zag hij er nog .in- gedrukit: „Made in Germany". Hij begon zich nu ongerust te maken over de zuster: zou die misschiien een draak zijin die hen in dien weg kon staan Hij hoopte zoo half en half, dat mns. Kemp enkele bijzomderheden zou lOSlaten, als ze zijn middiageten bracht. Ze zei er edhter niets van; nodi hoorde hij iets anders van het huis, dat hem eenigsziins itrof. Toen hij klaar was met eten; liiep hij het tuinpadi op en keek eens rond over het veld, maar de beidfe stoelen onder die boomien wa ren leeg en er was niemand te zien, dus kwami hij terug en ging zijin pijp zitfcen rooken op de sofa. Een jong mdsje trad biinnen met de thee. Hlij hield haar terecht voor het dochtertje van de Kemps. Ze kwami zeker eens een kijkje ne men, hoe een mulat er w61' uiteag en' ze was niet afkeerig van een praatje. Hij voelde. dat zijn kring van' kennissen zich verbazendi uiiti- breidlde. In 66n dag had hij hier meer men schen gesproken dan thuis in1 een maand. GEVONDENf VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen als gevonden gedepo- neerd op 5 tot en met 14 Juli 1924: 2 zak- mesjes, hondenpenning 714; kindermuts; rubber handlvat; pet; portemonnaie met inh.j bril; etui met schrijfbehoeften; hondenpen ning 282; dames sportpantalon, benevena diverse sleutels en' mantelbanden. Aanwezig en te bevragen bij de navolgem- de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 5 tot en met 14 Juli 1924. 2 hondenhalsbanden, A. Geel, Heiligland No. 10; portemonnaie met inh. A. Amse, Laat 31; kinderschortje, Mej Bierman, Verl. Landstraat 15; portemonnaie, Bolderiug, Huis van Achten, Lombardsteeg; mesje, C. Wiggers, Meidoomstraat 6a; portemonnaie, J. Boerenboom, Payglop No. 15; pakje inh. zakjes, Blom, Tuinstraat; vulpen, K. Ho ning, Heiloo B. 115; zilveren broche met portret Arts, Eendrachtstraat 10; 1 dames blouse- en 1 jongens blouse, W. Zoujderhuis, Tuindwarsstr. 8; mantel-cemtuur, J: v. d. Pol, Schoutenstraat 24; ,tricotzljdeii cein- tuur. juffr. D-oeschot, Tuinstraat 40; leerea tasch, J. Homan, 2e Kabelstraat 14; bril, M. Roodlzand, Bergerweg 24; letterdoek, A. Vogelpoei; Overdiestraat 21; .kruisje, I. Meurs, Emmastraat 93, alpacca bcursje. A. de Jong, Zeglis 1; zilveren heeren-hodoge, P. Klaver, Heemraadstraat 2; grijze vilt- hoed en een hondje, S. Wokke, Omval 53; taschje met rozenkrans in dtui; damestascn met inh. A. Witte, Muziektuin; portemonnaie R. Jansen, Dijkgraafstraat 1; 2 voetballen, T. Keijzer, Noordierkade 23; balletje, H, Mason, Laat 99boven; daqiestasch met inh., Mej. Vos, Snaarmanslaan 131; stroohoed, Hamstra, Halderscheweg 26; postdui'f, Mak, Hofstraat 21; hond, N. C Duin, Zeglis 39; zwart haarliat, R. Velthuis, .Payglop 16; bankbiljet en zilverbon, G. Blom, Heilig land 32boven; rolletje zwart lint, Mevr. v. d. Berg Kennemerstraatweg 46; kinderhoedje, A. Hassink, Drebbelstraat 30; fietsbel' met riem, G M. v. Deventer, Luthk-Oudorp 58; huissleutel, A. Bijker, Achterom 17; zaxmes- je, B. Grondsma, Ropjeskui'l 5; zilveren in* signe, C. Zonderhuis, Laat 153a; dames- tasch je, B. Schouten, Overdiestraat 51; En- gelsche sleutel, A. J. de Vries, Kennemer straatweg 96; brillendoos, J. v. Latum, le Kabelstraat 2; gereedschap. A. Kok, Keizer- straat 32; rozenkrans in etui, G. A^Smit, Laat 79; portemonnaie met inh. J. C. Met, N'ieuwpoortslaan 149; zilveren armband, R. Geeriings, Boezemsingel 37; jonge Herders- hond, P. de Waal, Bteekerslaan 5; zwarte portefeuille, postkantoor; gele beer, G. Mooij, Achterom 18; kimderportemonnaie met inh., P. J. Potgieser, Heul 14; sleutel, M. Linde- boom, Baanstraat 3; mandje met eietren, C, Thoes, Westerhofje 12; dames tasch met inh. K. Baas, Garage Kemn.straatweg; stuk van een spoorkaart, Joh. Blokker, Snaarmans laan 113; dameshorloge met armband, A. C. Schoonhoven, Verl. Landstraat 22; R.K. Kerkboekje, P. Berkhout. Compagniestraat 10; portemonnaie met inh. J. Schneider, Vo- gelenzang 12; damesjapon met handdoek, C. Raves, Kinheimstraat 41, koperen dop van een patentas, C. Appelman, v. d. Wou- diestraat 51; halsketting, J. v. Dijk, 2e Ka- naalstraat 9; bril in 6tui, A. Neef, Snaar manslaan- 112; tabakszak, C, Boek, Nieuw- poortslaan 126. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan- kennis te geven aan- het bureau van politie. Van muss Kemp hoards (hij dat ze oak juist leden en bezoekers aanwezig waren. Kolonel Vlas sprak een kort woord van welkom. Om 2 uur begon de muziek en zang. Het voor de thee had gezorgd van de dames. Aan deze mededeeliing verbond ze de opmerking, dat: ,,een mensch. maar een paar handen heeft", en hij verwaditte nu ook niet andens, dan het pendant: „die geen hoofd heefit, moet beenen hebben" te zuillen hooren, maar die bleef uit. Het was een aaldig meisje en" niet zoo heel onbesdhaaid, al hield ze er dan ook enkele typische uitdru'kkingcn op na. En toen hij zijn leedwezen te kennen gaf, dait hall regen- de, en ze hem- enkde romans als tijdVeridriji had gebrachte stond hij verstdld1 over de boe- ken- die zij las. Toch waren1 ze hem geen onderhoudlendie lectuur. Zijn gemoed was verdeeld tusschen teleurstelling over het weer en dankbaarheid voor haar aanbod. HH was zoo weinig gewoon aan vriendellijkheid, dalb dit te leen bieden van boekem door de doch ter van de hospital hemi iets bed teediers en bij- zomdens leek. De stoelen waren bimnengebracht, de negen kletterde op de laurieren en strooide dfe rozen Maderen over heti pad. De lange schemerfinig door spedden een paar zware handen in een huis daar dicht biji, een gezang (de dorps-pianist kiest altijid kerkdijke liederen) met droevige volharding. David stond aan heti venster, tot het troos- tdoos inzicht komend, dlat de dames wd' den heelen avond op haar kamer zouden biijven. Zijn veld van waamemling zou dus niets op- leveren, zelfs den volgenden dlag kon het nog wel te nat vsoor lhaar zijn. vervolgd.) f ALRMAARSCHE CODRANT.

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 5