V* cv* en aiit jeukende huidkwakh worden spocdig bedwongen door Foster's Zalf. Inderdaad een probaat geneesmiddel.'Per tube f1.—. bruiken. We zullen eerst even dit tweede geval be- spreken. U hebt er geen wcrkelijk dringend belang blj, diat uw costuum niet later dan 10 dagen na bestelling Maar is. Maar toch stelt u er priis op, het dan te kunnen aantrekken. Dan is het't verstandigste, om bijvoorbeeld een paar dagen laten we in dit geval zeg- gen of 5 dagen v66r't afloopen van den afgesproken termijn, een briefje te sturen, eon aanmaning dus, Maar vooral een schriftelij- ke aanmaning Anders is zij van geen waar- de Levert die leveraneier nu n6g met op tijd, dan kunt u ..ontbinding der overeenkomst" vorderen als u hem een lesje wilt geven. U mag niet zoo maar zeggen: „Ik heb de klee- ren nieit meer noodig" maar u moet de ge- wone ontbinding in rechten aanvragen. En had men niet uitdrukkelijk schriftelijk afge- sproke, dat na afloop van den termijn de ont binding aangevraagd zou worden, dan kan de rechter den kleermaker toch nog een zekeren verlengfng van den termijn tocstaan. De rech ter kan dat er komen zooveel factoTen bij kijken, dat er haast geen algemeene regel te geven is. Denk maar eens even aan de talloozc min of meer goede uitvluchten, die den leve- ranciers ten dienste staan: ik kan de stof niet tijdig genoeg krijgen; m'n knecht is ziek ge- worden, enz! enz. En nu It andere, 't eerste gevaldat u er wel een werkelljk dringend belang bij had. U zult dan zeer verstandig doen, om den snijder uitdrukkelijk op te wij- zen, dat men niets meer aan't costuum heeft, als 't niet op tijd klaar isom die of die dringend'e reden U hoeft hem dan niet aan te manen, niet te waarschuwen, of wat dan ook: 'hij is vanzelf nalatig geworden, wanneer hij den termijn overschijot. En daarop kunt u dan weer ontbinding van den koop vorderen. Men zou den nalatigen schuldtenaar In casu de kleermaker of die auto-verhuurder zelfs misschien nog tot schadtevergoeding kun nen aanspreken. Men heeft door zijn nalatig- heid een costuum moeten huren, men heeft den trein gemist, en daardoor hotelkosten moe ten maken'. Dit zijn alle slechts vxij geringe bedragen, maar deze voorbeelden kan men toch maar analog!® in *t groot toepassen. Zoo is bijvoojbeeld een verhuurder, die zijn huur- der belooft heeft hem 1 Med't nuis in bewoon baren toestand te leveren, na dien datum ook zonder ingebrekestelling (die schriltelijke aan maning) door den reenter in verzuim geoor- deeld. Daarentegen is er ook b.v. een vonnis, dat bepaalde, dat 'n behanger, die op een be- paalden dag klaar zou zijn en het niet was, niet door het enkel verloop van den tijd in ge- breke was. Dit ligt voor de hand: dat behang behoudt zijn waarde toch wel, al zit t een dag of wat te laat op den muur. VALI Frorttirittal Hmkn UIT HOORN. Te Haarlem slaagde voor het esamen Hoofdacte mej. C. Winkel alliier. Voor het onderwijzers-examen, gehouden te Amsterdam, slaagde mej. N. C. C. Visser, alhier. UIT NOORDSCHARWOUDE. Te Haaricm slaagde voor het esamen Hoofdacte mej. M. At Kaas, alhier. UIT SCHAGEN. Te Amsterdam slaagde voor het onderwij- zers-examen mej. S. Watertor, alhier. UIT NOORDSCHARWOUDE. Oisteren hebben de leerlingen van de Ulo- scliool een reisje gemaakt naar Amsterdam, waarvoor zij zelve de noodige gelden hadldea bijeengespaard. Met de auto naar Alkmaar en van daar per trein, terug per boot en verder weer per auto was wel een reisje met afwisseling. Te Am sterdam is eerst het inwendige van een zee- boot bekelcen en daama is een bezoek ge- bracht aan het museum en aan Artia. Ougeveer 360' Idnderen van de R. K. school maken vandaag een rijtoer naar duin en strand. Hoewel aanvankelijk de bedoeling was dat alien per auto gingen, waarvoor er een vijf- tiental noodig zouden zijn, moest hierin door verschillende omstandigheden verandering ge- bracht worden. De ouderen -zijn nu per spoor en de jongere kinderen met auto's vervoerd. Dat ze een gezelligen dag gehad hebben' Is aan geen twijfel onderhevig. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Onze plaatsgenoot, de heer J. Bommer, leerling van den hcer du Burck te Zuidschar- woude, is geslaagd voor het examen van de Vdreeniging van Leeraren in de Handelswe- tenschappen. UIT SCHAGEN. De volgende leerlingen van de Ulo-school alhier zijto geslaagd voor het tindi-examen Anna Roggeveen, Guurtje Roggeveen, Ma ria Kuijpers, C. Roggeveen, R. Rus en M. Beerlin'g, alien alhier, en J. Klerk te Ha- ringhuizen. UIT HEER-HUGOWAARD. Bievorderd' van de le naar de 2e Masse dler R. Normaalschool te Hoom onze plaatsge noot T. de Graaf, oudleerlinge der o. I. school no. 3 alhier. HET 27E INTERNATIONALE EUCHA- RISTISCHE CONGRES. Gistermiddag 2 uur is met de Batavier II, kardinaal Van Rossum te IJmuiden aan- gekomen als pauselijk legaat van het 27ste internationale congres dat van gister tot en met Zondag te Amsterdam gehoudeu wordt Ter ontvangst waren aan de groote sluizen te IJmuiden aanwezig monseigneur Th. Lud. Iieilen, bisschop van Namen, voorzitter van het algemeene comite, met zijn secretaris den hcer T. Bootsma, de algemeene secretaTis, graaf Henry d'Yanville, van Parijs en het lid- kanunnik Stephens OouW van Parijs; voorts warn aanwezig leden van het lokale comite te Amsterdam, de eerste onder-voorzitter, pa9- toor G. C. van Noort, de secretaris, de necr W. van Dijk, de penningmeester, dc heer J. W. T. Bredius, Mr. G. C. J D. Kropman, de hee- ren L. van den Broeke, P. J. Witteman, J C Bergen en W Dreesmann, lid van het Comite van ontvangst, in wiena waning de kardinaal Bij dr. irtnnoakomst zo.ng de r.-k Oratoriura- Vereeniging den kerkvorst toe. Aan boord is de kardinaal door monseig neur Th. Lud. Heilen verwelkomd. Deze zeide, zeer dankbaar te zijn aan den Paus, dat deze cgn legaat naar het congres heeft gezonden, eh dat de Paus hierbij de keuze heeft doen val- len op kardinaal van Rossum, met wien spre- ker te Weenen op het daar ter stede gehouden congres op zeer aangename wijze heeft sa- mehgewerkt. De tweede spreker was pasitoor Van Noort, die den kardinaal namens het lokale comite te Amsterdam verwelkomde. Hij zeide, dat kar dinaal Van Rossum 6tn is van taal en den van volksaard met de Nederlandsche katholiek^n, wat een reden was tot dubbele verheugenis over zijn keuze. Wii begroeten, aldus pastoor van Noort, hem met vreugdc en trots, dien de Paus in een brief genoemd heeft den man, in wien vereenigd zijn alle hoedanigheden, wel- ke den grootsten lof waard zijn en die veree nigd zijn met alle deugdlen, welke Moosterlin- gen moeten bezitten. Door prof. dr. Slijpen, die den kardinaal reeds te Antwerpen begroet had namens het comiltd van ontvangst en de reis met de Ba tavier II tot IJmuiden heeft meegemaakt, is hierata een in rood marokijn gebonden exem- plaar van het congresboek overhandigd. Te kwartier voor cLrieen openden zich de sluisdeuren en stoomde het schip naar Am sterdam op. Het was tot diisver mooi, maar dreigend wedcr geweest. Nu begon de regen te vallen Buiten de sluis lag een groot aau- tal stoombooten en motorbootjes. volgepakt met menschen, en versierd met viaggen en vlaggetjes. Er was een officieele onltvangstflo- tielje. Op de salonboot de „Alkmaar" met haar drie dekken boven elkander, en gepavoi- seerd in wit en geel, zong de R K Oratorium- vereenigrag den kardinaal een lied1 toe. „Sa- cerdos et Pontifex", naar men ons meedeelde. Meer dan auderhalf uur na het vastgestelde tijdstip, dat ongeveer 6 uur was, zette kardi naal w. v. Rossum aan den Dokkumer steiger voet aan wal De De Ruyterkade was geheel door de politic afgezet. Een groote, uitwendig in de pauselijke klcuren versierde, inwendig met tapijten, palmen en bloemen getooide tent, was als ontvangst-paviljoen ingericht. Daar hadden zich de vijf bisschoppen van Neder- land, mgr. A J. Callier, bisschop van Haar lem, mgr. H. van de Wetering, aartsbisschop van Utrecht, en mgrs. A. F. Diepen, A w. Hopmans en L. Schrijnen, onderscheddenlijk bisschap van Den Bosch, van Breda en van Roermond, met een stoet van hoogere en lage^ re priesters verzameld ter ontvangst van den kardinaal. Er waren* ook nog vele andere kcr- kelijke hoogwaadigheidsbekleedera uit Neder- land en den vreemde. Kardinaal Van Rossum zoo vertelt de N. R. Crt. - gekleed1 in vlammend purper, ver- gezeld van de prelaten van zijn gevolg, ge- heim-kamerheeren, een pauselijke ceremonie- meester, een sleepdrager, schreed, links en rechts zegenend naar het paviljoen. Het Harmonieborps van de St Josephgezel- lenvereeniging verwelkomde den kardinaal met de Marcia Pohtifitia, terwijl de klokken van de St. Nicolaaskerk aan de Prins Hen- drikkade beierden en zoo in de binnenslad be- kend maakten, dat de „afgezant uit Rome" den voet op Amsterdamscnen bodem had ge- zet.. In het ontvangstpaviljoen nam de kardi naal plaats op den ,voor hem bestemden zetel; dan trad de bisschop vap Haarlem op hem toe, knielde voor hem en kuste zijn ring, om vervolgens namens zijn diocees een korrt woord van welkom te sprekcti, hetwelk de kardinaal even kort beantwoonide. Vervolgens vormlde zich de stoet, waarin zou gereden worden naar de St. Willebror- dus-kerk aan den Amsteldijk Ze bestond uit open landauers, met twee paarden bespannen. In het eerste gedeelte reden de regelingscom missie, de voorzitter en de ondervoorzitiers van het locaalcomite, de ledten van het lokaal comite, de gedelegeerden van de bisschoppen van Nederland, de aartsbisschop van Utrecht, de bisschoppen van Haarlem. Breda, dm Bosch en Roermond, ieder met secretaris. in afzonderlijke rijtuigen, evenale de bisschop van Namen, voorzitter van het permanent co mite. Dan volgden de Maltezer ridders, die ontniddellijk voorafgingen aan de met vier paarden bespannen clairenoe, waarin de Kar- dinalen, aartsbisschoppen en bisschoppen ea ieden van dezer gevolg. Het spreekt vazelf, dat deze voor Amster dam wel heel buitengewgne optocht een ont- zaglijke mensch«unenigte op de been had gebracht. Natuurlijjc was er in de eerste plaats de katholieke bevolking, die den kardi naal en de andere kerkelijke hoogwaardig- heidsbekleeders met eerbiedi maar ook met warme geestdrift, op him langen weg door de stad begroetten; maar behalve dezen waren er duizenden nieuwsgierigen, die van het schouwspel met kalme verbazing en belang- stelling kennis namen De route voerde langs Stationsplein, Damrak, Roldn, Spui, Konings- plein, Heerengracht, Spicgclstraat, Wete- ringsschans, Oosteinde, Stadlhouderskade en Amsteldijk naar de St. Willebrorduskerk en langs dezen heelen weg ging het tusschen twee menschenhagen door. Wij herinneren ons geen vorstelijlc bezoek, waarbij de publieke belangstelling z66 groot was. De plechtigheid in de Amsteldijk-kerk was indrukwekkend. Dit grootsche kerkgebouw, schepjMng van dr. v Jos Cuypers, die vooral inwendig, herinneringen aan de mooiste goti- sche kathedralen wekt, was rijk met bloemen- manlden en festoenen tusschen de rijzige pila- ren versierd. In de zijbeukeh zoo wel als in bet middenschip knielde een menigte van eenige duizenden; het koor was schi-tterend verlicht en het hoogaltaar prijkte in den gouden gloed van (hondt-rden waskaarsen. De kerkelijke ontvangst van cten kardinaal- legaat had bier plaats door den pastoor der kerk, den heer de Rooy, volgens het ritueel voorgeschreven door het pontificate romanum. Aan den ingang wachtte de pastoor, gekleed in koorhemd en in zeer rijke koorkap, aen le gaat op. Bij diens intreden bood hij het wie- fookscheepje aan, waarult de kardinaal wie- rook sehepte in het wierookvat, hetwelk de pastoor toen overnam om hem te bewierooken Onder^ecn baldakiin, gedragen door Maltezer ridders, schreed de kardinaal, voorafgegaan door den pastoor en gevolgd door den schit- terenden stoet van kerkelijke hoogwaardig- heidsbekleeders, naar het sacramentsalfaar m de rechterzijbeuk, om daar een korte adoratie to bouden. Voor het hoogaltaar nam de kar- 'dir.vrrvntgerw pTp.'-r^ op er: feKSstotif: de pastoor der kerk plaatste zich aan de epistel zijde en verridite In beurtzang met de bis schoppen en priesters eenige gebeden voor den kardinaal cn den paus. Het koor der kerk zong vervolgens de antiphoon: Ecce Sacerdos Magnus. De kardinaal had inmiddels plaats geno- mcn op een voor hem bestemden troon aan de recliterzijde van hetp riiesterkoor; aan de an dere zijde stond een lange rij van troonzetels met roode balldakijnen, besltemd1 voor de ande re kandinalen, van wie er echter nog slechts e6n wij vemamen dat het was kardinaal Bertram, aanwezig was. Daarachter waren de zetels, voor de bisschoppen bestemd Mgr. Callier, bisschop van Haarlem, heeft een toespraak tot den kardinaal-legaat gehou- den, waarin hij o.m. zeide, dat het Kaxdinaal van Rossum als Nederlander bekend moest zijn, dat Nederland altijd heeft uitgemunt in- zake het H. Sacrament en den paus. Dit is nog weinige jaren geleden schitterend geble- ken, toen paus Pius X de veelvuldige commu- niie voor de kleine kinderen had aanbevolen, en dientengevolge het aantal communileen in ons land jaarlijks met millioenen is toegeno- men Met bijzondere vreugde begroette mgr. Cal lier een Nederlander als pauselijk afgezant op het eucharistisch congres. Kardinaal van Rossum antwoordde, tot in de uiterste hoeken der kerk goed verstaanbaar, dat hij als afgezant van den paus diep onder den indruk was van de hem te beurt gevallen ontvangsit. Daarin, zoo zeide hij, zie ik uw diep en levend geloof in de waardigheid van den* opvolger van-Petrus, en in het geheim der eucharistie. Hoe gaame had de H Vader zelf willen komen, om met u tezamen den God on- zer altaren te eeren. Hij zeide het nog, aldus de kardinaal, op de afscheidsaudientie, die mij toegestaan werd. In zijn naam dankte de kardinaal den bisschop van Haarlem, de bis schoppen, geloovigen en priealtere van Neder land, voor de hulde, thans door hen in den persoon van den afgezant van den paus zelf bewezen; en hij bradnt hun den groet des pau- sen, den zegen des pausen en diena beste wen- schen voor net welslagen van het congres. Nadat vervolgens eenige Lithurgische lie- dieren gezongen waren ter eere van den pa- troon-heilige der kerk, St. Willebrordus( wa ren uitgevoerd, gaf de kardinaal-legaat, staande midden voor het hoofdaltaar, den ze- gen, waarmede de plechtigheid was afgeloo- pen. De plechtigheid1 van de ontvangst van den kardinaal-legaat in de St Willebrorduskerk werd ook bijgewoond dOor de ministers jhr. mr. Oh. Ruya de Beerenbrouck en F van Swaay. DE FIETSBROEK. Bij de Maasbrug te Maastricht: Een drietal leden1 van een geuniformde fiets- club: beige jas met tressen en rijbroek, ver- schijnen op de vlakte, spottend nagestaard door het publiek, hier en daar nageroepen. Oarzaak: een der drie vertoont in deze rnanne- lijke kleeding onmiskenbaar vrouwelijke vor- men. De diensitdoendd politie-agent, zich blijk- baar herinnerend dat het in Maastricht, zelfs bij camaval bij verordenihg verboden is, zich te steken in de klecren der andere kunne, houdt de juffrouw aan. Groote beweeglijkheid! en protest bjj haar gezellen Het blijken Waten te zijn. Oploop. Een der Walea gesticuleert en oreert in het Fransch. De man de® wet blijft doodkalm mi onbewogen. „Evn.lcmment, il ne me comprend pas. Vous, monsieur zich tot een heer uit bet publiek wendend „voua comprenez le frangais?" Qui „Ditea done h^et homme"Volgt een vloed van betuigingen, dat de politie het recbt mist totenz.; dat hij protesteert tegen enz. De heer tot den agent: Die meneer vraagi me u te zeggen, dat 'hij protesteert. Dat moet hij dan maar In het Hoi landsch doen I luidt het kaime antwoord van den agent. „Heel goed, uit het publiek in Luik haalt men voor ons Nederlandsch of Lim- burgsch ook de schouders op." De agent neemt de gebroekte juffrouw mee naar het Vrijthof. De belangstelling van de menigte groeit aan. Een zwerm menschen cmstuwt arrestant, gearresteerde en nog steeds gesticuleerende begeledders naar het hoofdbureau van politie Een kwartiertje later verschijnt de delinquente weer, met een gezicht of ze een, prooes-verbaal heeft gekregen. De koers gaat naar een bekend hotel, waar de juffrouw na besprekingen met een lid van het vrouwelijk dienstpersoneel zich een damesrok om de heupen sjori (L. K.) UNIVERSITEIT TE AMSTERDAM. B. en W. van'Amsterdam stellen den raad dier gemeente voor, prof. dr. F. M. Th. Bohl, hoogleeraar aan) de Rijkauniversiteit te Gro- ningen, te benoemen' tot gewooni hoogleeraar in taal en letterkunde der Semietische vol- ken, de Israelietische oudheden en de uitleg- ging van het Oude Testament aan de univer- sdtedt van Amsterdam. DE GEZONKENi TJALK. De juiste naam van den schipper, die met zijn gezia, bestaande uit man, vrouw en zes kinderen, waarvan de oudste 16 jaar is. j.l. Vrijdagmiddag op de Zuiderzee is verdron- ken, is Roeland Tielemans, varende op het tjalkschip „0nrust" van Den Bommel. Een tragische bijzonderheidl is, dat de eeni ge overgebleven zoon van dit gezin, die niet aan boord was*, de oudste, de 16-jarige Mari- nus Tielemans, te Lemmer, gistennorgen met levensgevaar een meisje van zes jaar redde, dat in de dtepe zeesltiis was gevallen. Hij sprong van den hoogen sluismuur in het wa ter. KORTE BERICHTEN. Een 13-jarige. jongen is van een schuit in het waiter aan de Da Costakade te Amster dam gevallen en verdronken. Te Wageningen is de 14-jarige J. v. d. B. bij het zwemmen in de haven verdronken-. Te Assen is gevankelijk binnengebracht W. M. te Odoornerve^n, verdacht van* be- driegeiijike bankbrcuk. DRAVERIJEN. Het progranma voor de door de N.V. Ken- nemersportdub te houden draivierijen op de baan aan de Nieuwpoortslaan1 is vastgesteld als volgt: a. Zondag 17 Augustus as., dies namiddags half twee: I. Schermeerprijs, prijzendlravierfj 4e Masse, afstand 2200 Meter. Bdasting voor iederen gewioonen 200 tian meter en bovendlien voor iedieren gewonnen 1st en prijs 5 meter. Ont- heffing: paarden die -geen lsten prijls won- nen 25 Meter, die moch een lsten nodi een 2den prijs wonnen 35 Meter, en paaiden die niets wonnen 50 Meter. Prijzen: 250, /1QO en 50. II. Beemsterpri}s, handicap-draverij; 2e en 3e Masse, afstand 2400 Metier. Prijzen f 400, 100 en 50. III. Bergerprifs, heat-diraiveriji handicap le klasse. Prijzen f 600 en 100. IV. Kortebaanprijs, kor teb aandraverijl handi cap. Open voor alle in* Nedlerland1 geregis- treerde paarden. Mlaximum afstand 800 M. Prijzen 300, 100, f 50 m f 25. De insdhrijvingen sluiten Maandlag 4 Aug. des avonds 9 uur aan het adnes van den heer W. Mooij. cate „Het Guldep Vlies" b. Woensdlag 27 Augustus a.s., des namid dags half twee: Voor dieze beddle courses zijln kleuiren ver- plichtend en wordt aangespiannen geredlen. De maximum afstand bediaagt 800 Meter (handicap). I. A anmoedlgingsprijs. Open voor Neder- landsche paarden, die hoogstens 2 eerste prijL zen hebben gewonnen op korte- of langebaan. Prijzen 150, 75 en 25. II. Kerrnemerprifs. Open voor affle in Ne derland geregistrecrdte paarden. Prijzen 300, 100, 50 en 25. De iusdhrijvingeri sluiten. Donderdag 17 Aug., aan het adres van den heer Mooij! vengenoemd. ttarMberiohtea PUKiMEKEND, 22 Juli. ^Alslagvereem- ging Beemster, Purmerend en Omstreken". 2280 zak Aardappelen f 1.522.40, kl. aardappelen f 1.10-—/ 1.60 per zak (25 K.G.), 2390 K.G. Slaboonen 2.05—/ 3.90, Snijboo-nen 1.20—/ 4.20, 5255 zak Tuin- boonen 0.310.39 per zak (15 K.G.), Doperwten 2.80—/ 5.20 per zak (50 K.G.j Roode Aalbessen 0.160.52 per K.G., Klapbessen 1.20—/ 3.30 per 100 K.G., Franibozen 0.24-—/ 0.28, Aardbezien 0.23-—/ 0.46, Tomaten 0.39 per K.G., Bloemkool 5.50—/ 9 per 100, S]a 0.60 tot 0.90 per 100 krop, Worteleo 5 per 100 bos, Prei 13.10 per 100 bos. NOORDSCHARWOUDE, 22 Juli, Schob sche Muizen 5,80 tot 7,70, Duikem 6,50g Schoolmeesters 5,90 tot 6,60, Drielingen 5,10 tot 5,70, Kleine 1,40 tot 1,50, Spercieboonen 26 tat 27,10, Tuinboonen 2,90 tot 8,50, Drielingen 12, Zilver- nep 24,80 tot 31^20, Rloode Kool 8,30 tot 9,90, Witte Kool 5,30 tot 6,60. Gelte Kool 13,30, Boawortelen 3,30 to!; 4 10 p. 100 b., Bloemikool 15,10 tot 22,9o p. 100 St., 2ei Soort 4,60 tot 5,60 p. 100 st. Aanvoer: 314,800 Kg. Aardappelen, 80 Kg. Spercieboonen, 250 Kg. Tuinboonen, 1150 Kg- Zillveruien, 5800 Kg. Roode Kool, 5400 Kg. Witte Kool, 100 Kg. Gde Kool, 1600 bos Boswortelen, 5440 stuks Bloemkool. WARMENHUIZEN, 20 Juli 1924. Schot- sche Muizen 5,10 tot 7,20, Drielingen 4,40 tot 5.10, Schoolmeesters 4,30 tot 6.50, Graaijes 8, Kriel 1^0, BUoemr kool, le soort 15 tot 23, Roode Kool 6 tot 6,70, NCr (zilver) 28,90 tot 30,10, Slaboonen 28 tot 30,90. Aanvoer: 97469 Kg. Aardappelen, 1200 Kg. Roode Kool, 370 Kg. Nlep (zillver), 1005 stuks Bloem'kool, 19 Kg. Slaboonen. BOVENKARSPEL, 22 Juli 1924. Veiling „De Tuinbouw". Hedien bestmidle men voor: Bloemkool I 15 tot 29,50, Bloemkool II 7 tot 13, Bloemkool III 1 tot 3,50 p. TOO stuks Roode Kool 7,30 tot 9,50, Wtite tool' 8,50 per 100 Kg., Slaboonen 0.27 tot 0,29 per Kg., Haantjes perm 0,21 per Kg., Aiugurken, fijn fijn 0.41 fijn 0,23basterd 0,15 en grof 0,10 p. Kg., Groote Gele Aardappelen 3,25 tot 2,95, Kleine Gde Aardappelen 2,50 tot 3,00e Gr. Witte Aardappelen 3,05 tot 3,35, Kleine Aardlappden 1,40 tot 1.95, Ronde Aardappelen 3,50, Blauwe Alaraap- pden 2,95 tot 3,65. Aanvoer 337 schuitm. TEXELSCHE EIERENVEILINO. 21 Jul 1924. Aangievoerd 24600 Mpeieren. Hoogsfce 7,30 per 100. Laagste 6,40 per 100. 600 eendeieren. Hoogste 6,10. Laagste 5,90. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Juli BlOemkool le soort 13,10 tot 25,10 p. 100 st., BlOemkool 2e soort 3,70 tot 4,50 per 100 st., Worttelen 2,10 tot 3,60 per 100 bos, Roode Kool le soort 8 tot 9,30 per 100 Kg., Witte Kool le soort 4,90 tot 7,30 per 100 Kg., Zilvemep 29,50 per 100 Kg.., Slaboonen 28,40 tot 30,40 per TOO Kg. Aardappelen Schotsdiie muizen 6,10 tot 8,80* pr 100 Kg., Sdhoolmeesters 5,40 tot 7,60 per 100 Kg., Graafjes 9,30 tot 9,60 per TOO Kg., Due cf York 5,40 tot 6,10 per 100 Kg., Blauwe Eigen- heimers 6 tot 8,50, Drielingen /4,10 tot 5,90 per 100 Kg., Kleine 1,20 tot 1,30 per 100 Kg. Hoeveelheden: 8180 stuks Bloemkool 5475 bos Wortelen; 85350 Kjg. Roode Kool; 7850 Kg. Witte Kool; 80 Kg. Zilvemep; 320 Kg, Slaboonen 299600 Kg. Aardappelen. Zeotijdingen. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Bali* (thuisr.) arr. 20 Juli te Liverpool. Jan Pietersz. Com (thuisr.) vertr. 21 Juli v. Sahang. Krakafau, v. Cal'eta Buma n. Alexandria, vertr. 21 Juli v. Gibraltar. Madoera vertr. 20 Juli v. Baltavia n. Amst. Moma arr. 21 Juli v. Newcastle te Caleha Colosa. Nias (thuisr.) arr. 21 Juli te Perikn. Prins der Nederlandm (uilto.) arr. 20 Juli te Sabang. Semlbiilan (uitr.) vertf. 20 Jul! v. iDjeddalh. KON. NED. STB*. MIJ. Adonis vertr. 21 Juli v. Gibraltar n. Oran. Ceres arr. 21 Juli* v. Braila to Coastantinopel. Hebe vertr. 21 JuE v. Ylwe®? a. TVStot. Ino arr. 21. Juli v. Amist. fe Hamburg. Irene arr. 21 Juli v. Amst. te Kopenhagea Juno arr, 21 Jul v. Nlapels te Catania. Minerva vertr. 21 Jul v. Algiers m. Alexan dria. Pluto vertr. 21 Juli v. Koningsbergen naar Amsterdam. Vulcanus vertr. 21 Juli v. Salonlca n. T Hlmimiii KON. HOLL. LLOYD. Zeelandiila .thuisr.) vertr. 21 Juli v. Las Pal- mas. Gelria (uMr.) vertr. 21 JU1I v. Llssabom. IOON. WEST-IND. MArLDrENST. Bmnekom (thuisrvertr 22 Juli n.m 1Q u. 10 v .Duinkerioen. Alkmaar (uitr,.) vertr. 18 Juli v. Arica. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Eemdijk v. d. N. Pacifickust in Rott, arr. 21 Juli te Louden. Leerdam, v, Rotterdlami nl. NewOrelans, art. 21 Juilii te Bilbao. Spaamdiami arr. 22 Juli v. New-Orleans fe Rott. Moendijk, v. Vancouver n. Rott. arr. 21 Juli te San Pedro. HOLL. BRDTSCH-INDie LIJN. Sommelsdijk arr. 21 Juli v. Hamburg te Ant werpen. HOLLAND—OOSTJAZIfi LIJN. Boeroe (uitr.) arr. 21 Juli te.Genua. Oostkerk (thuisr.) arr. 21 Juli te Hamburg. Westerdijlb (uitr.) vertr. 19 Juli v. Manila. HOLL. OOST-AFRIKA LIJN. Blitar vertr. 2)0 Juli v. Mazambique n. Dar es-Salaam. Meliskerk (uitr.) arr. 21 Juli te *Durban. Salabangka (thuisr.) arr. 21 Juli te Londen. Toba (thuisr.) vertr. 21 Jul v. Port Said n. Marseille. Sitadsdijk (uitr.) vertr. 20 Juli v. Port Soedan. STOOMVAART MIJ. „OCEAAN". Anchises, v.- japan n. Rotterdami, vertr. 21 Jul V. Singapore. Phemius, v. Japan n .Rott. vetfr. 18 Jul v. Port Swettenbami. HOLLAND-AUSTRALI0 LIJN. Aagtekieric (uitr.) arr. 21 Jul te Port Said. I Tseldijk (thuisr.) vertr. 21 Juli v. Colombo. k JAVA BENOALEN LIJN. Ceraffl arr. 19 Jul v. Calcutta* te Java. JAVANEW YORK LIJN. Vecsndijk, v. New York n. Java vertr. 21 Jul! v. Suez. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Goentoer (uitr.) arr. 21 Juli te Marseille. Insuliflde (ibuilsr.) vertr. 21 Jul! V. MarseElfe Medan (uitr.) vertr. 21 Juli v. Port Said. Menado (uitr.) vertr. 18 Jul® v. Penang. ROTTERD. ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi (thuisr.) vertr. 19 Jul V. Montivideo. Alhena arr. 2'1 Juli v. Rott. te Hamburg. AludTa arr. 21 Jul® v. Hamburg te Anfw. 364s4te STAATSLOTERIJ Trekking van Dinsdag 22 Juli. lste klasse 6 2de lijst. Prijzm Van 20,—. 8 22 50 69 84 95 283 288 304 396 510 544 555 563 601 692 732 736 815 991 1044 1113 1148 1162 1242 1251 1303 1333 1463 1466 1494 1542 1588 1664 1667 1723 1735 1737 1744 1784 1845 1862 1872 1890 1926 19305 1947 2020 2037 2060 2074 2158 2184 2246 2281 2306 2384 2416 2451 2452 2481 2496 2499 2545 2608 2626 2710 2840 2939 2952 2995 3020 3087 3162 3350 3398 3406 3489 3541 3585 3616 3660 3688 3760 3799 3802 3808 3822 3828 3833 3875 3891 4058 4071 4176 4186 4304 4389 4401 4405 4477 4486 4495 4539 4584 4593 4639 4723 4733 4772 4774 4861 - 4901 4909 4910 5016 5068 5102 5122 5177 5204 5230 5411 5513 5567 5634 5684 5718 5736 5776 5805 5867 5936 5952 6024 6093 6130 6208 6232 6257 6261 6290 6295 6379 6509 6594 6632 6707 6747 6749 6778 6842 6861 6920 6957 6966 6992 7149 7155 7261 7328 735Q 7380 7542 7670 7771 7902* 8007 8075 8099 8113 8115 8199 8282 8302 8362 8373 8515 8574 8823 8856 8857 8903 9024 9150 9165 9178 9280 9402 9421 9456 9462 9496 9579 9644 9688 9715 9726 9772 9895 9986 10083 10114 10156 10164 10169 10193 10230 10236 10252 10288 10325 10339 10367 10477 10577 10659 10897 11036 11065 11236 11357 11519 11535 11547 11560 11589 11750 11830 11837 11839 11840 11952 11953 11988 12148 12397 12404 12439 12457 12525 12572 12593 12601 12857 12863 12894 12960 13005 13067 13149 13167 13186 13258 13260 13323 13438 13531 13601 13612 13633 13659 13730 13750 13754 13828 13850 13958 13987 14105 14179 142T5 14254 14264 14483 14513 14582 14585 14604 14614 14627 14636 14708 14763 14798 14803 14818 14862 14900 14908 14934 14945 14990 15002 15036 15048 15077 15117 15302 15337 15400 15403 15404 15437 15466 15501 15590 15613 15652 15660 15714 *15729 15744 15751 15789 15924 15956 15963 16001 16037 16088 16114 16126 16153 16191 16210 16278 16317 16325 16383 16445 16487 16519 16552 16614 16618 16630 16638 16667 16722 16753 16810 16828 16847 16868 16915 16952 16976 16990 17025 17120 17137 17165 17174 17186 17204 17211 17250 17263 17272 17285 17391 17428 17465 17532 17540 17597 17645 17698 17730 17792 17824 17885 17891 17935 16000 18003 18004 18065 18075 18124 18133 18150 18239 18247 18260 18266 18276 18282' 18383 18407 18408 18423 18429 18492 18501 18503 18623 18669 18677 18699 18702 18704 18743 18795 18803 18861 18896 18940 19061 19083 19086 19094 19105 19156 19157 19228 19292 19575 19664 19667 19687 19718 19762 19780 19812 19833 19856 19935 20080 20121 20136 20140 20143 20171 20204 20228 20267 20325 20498 20506 20625 20681 20723 20735 20773 20784 20787 20788 20813 20822 20865 20907 20921 20953 21047 2.1260 21334 21336 21379 21423 21628 21698 21716 21759 21801 21883 21892 21902 21906 21942 21979 21984 21988 22017 22071 22078 22177 22325 22336 22357 22405 22415 22575 22585 22651 22778 22780 22829 22874 V/1>"

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 6