DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 174 Hoiderd zos en twintigste Jaargang TRIJDAG 25 JITII Buitenland. Gemengd Nienws. Dit aununtr txstfAAt uit 2 blaJen Deze Courant wordl ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonncmentsprijs bij vooruitbetaHng per 3 maanden voor Alkmaar 2.— franco door 'ici geheele Rijk /2.50. izonderlijke en bewijanummers 5 cents. PRUS DER OL WONE ADVERT! NTlfiNs Per regel /0.25, bi] groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte, Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v h HERMs. COSTER Voordam C9. Directeuri G. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteuri Tj. N. ADEMA. DE CONFERENTIE TE LONDEN. De commissies komen vandaag weer bij een en het is waarschijnlijk dat de eerstvol- gende plenaire zitting de volgende week ge houden zal worden. Zaterdag zullen de leaen waarschijnlijk de Koninklijke marine revue te Spithead bijwonen. Bijna alle gedelegeerden waren gister tee genwoordig op de partij van den.1 Kerning te Buckingham Palace. De Koning had in den namiddag een bespreking met alle delegatie- leiders, w.o. Herriot, Theunis, Kellogg en Stefanie, benevens met vele vooraanstaande leden der Conferentie. In den avond na de tuinpartij: begon het commissie-werk, dat in den morgen hervat was. Er valt nog niets naders te berichten over d'e besprekingen tusschen de leden der confe rentie en de bankiers. Slechts kan gemeld worden dat men in cpnferentiekringen blijft vertrouwen op een gunstig eindresultaat. Verder kan gemeld worden dat Qementel een bezoek heeft gebracht aan Mellon. Gistermorgen heeft Herriot een koerier naar Parijs gestuurd met een beroep op Poinc^re om zich Dinsdag a.s., als de Kamer en Senaat bijeenkomen, te weerhouden van aanvallen. Herriot laat eveneens weten dat hij nog steeds hoop heeft op een gunstig resultant voor Frankrijlk. Tegelijkertijd heeft de koerier tot taak van Poincard toestemming te verkrijgen tot het doen van zekere eoncessies die naar Herriot's overtuiging gedaan moefcen worden a?n de bankiers. Herriot's optimisme zou het gevolg zijtn van een ondcrhoud dat hij na de plenmre rit- ting gehad heeft met Hughes en andere voor aanstaande Amerikanen. Theunis heeft ook verschillende bankiers een onderhoud' toegestaan. Gistermorgen ongeveer 10 uur verlieten Theunis en Herriot Downing Street reeds. Zij wandelden satnen verder in soms heftige ge- sprekken gewikkeld. Op Trafalgar Square stonden beide premiers ongeveer 15 minuten stil. De bespreking nam een zeer heftig karak- ter aan, want Herriot scheeo het op verschil lende p un ten niet eens te zijn met zijn Belgi- schen colega. H'pewel de Duitschers nog niet ter confe rentie zijn uitgenoodigd, heeft de Duitsche rs- geering reeds de delegatie aangewezen. die naar Londen gezonden zal worden, mdien Duitschland wordt uitgenoodigd deel te ne- men aan de besprekingen over het Dawes- nlan. De delegatie is als volgt samengesteld: Riikskanselier Marx, Stresemann, minister van buitenlandsche zaken, Luther, minister van financien, benevens Schubert en Ritter De Amerikaansche bladen bevatten lange commentaren over de conferentie. De verida- ringen van den Staatssecretaris bevestigen volgens de bladen het groote verlangen van Amerika om Europa te helpen. Zijn verkla- rintren worden derhalve ook eenstemmig goedgekeurd. De bladen brengen ook hulde aan Herriot, die krachtige pogingen aan- wendt om tot overeenstemming te komen. Hoewel er geen zekerheid bestaat omtrent hetgeen Herriot en' Theunis besproken) heb- ben, is er, volgens de Times, goede reden aan tc nemen, dat de Belgische premier zijn Franschen collega trachtte te winnen voor zijn voorstel. om de Commissie vani Herstel een bijzondere commissie te lateni benoemem, ten einde het in gebreke blijven van Duitsch land vast te etellen. Men verwacht, dat de Britsehe en Fransche rechtsgdeerde experts, wien was bpgedragen te onderzoeken of en.in -oheverrc het Dawes- rapport binnen de perken van het VrcdCsver- drag valt zullen beslissen', dat sommige voor stel 1 en. van dat plan binnen, maar andere buiten het raam van het verdrag vallen. Voor mededeeling van eerstbedoelde bepa- 'insren aan Duitschland zou de Commissie van Herstel het aangewezen liehaam zijln, "■>aar voor andere bepalingen, die buiten het raam. van het verdrag vallen, zouden de Duit sche gedelegeerden' moeten worden ontboden, "m door hun onderteekening te getuigen, dat Duitechland met de nieuwe bepalingen in- rtemt Behalve de derde commissie heeft ook de tweede commissie gisteravond een bijeenkomst "'f'houden. Laatstgenoemde commissie ont- ving van haar sub-commissie een rapport over de economische ontruiming van de Ruhr en het Rimland. waarover heaen verder zal wor- d«n beraadslaagd Men hoopt, dat dan ook de eerc+e commissie bijeen zal kunnen: komen, maar dat hangt af van een accoond tusschen leiders der conferentie en de banlkiers. Gisteravond laat bestond de indruk, dat de n-Otssiri<7 Van deze moeilijkheden goede vor- a-.-inwn heeft gemaakt DE WET OP DEN 8-URENDAG IN ENGELAND. De tekst van het wetsontwerp in zake den 8-urigen werkdag, dat door aen Britschen minister van Arbeid, Shaw, in het Lagerhuis is ingediend, terwijl het gesteund wordt door de kabinetsleden Glynes, Hend)ersoln,, den At torney-generaal en miss Bondfield, is thans gepubliceerd. Het doel van de voorgestelde wet is, de con- ventie van Washington' uit te voeren. In de eerste clausule wordt bepaald, dat de arbeidstijd bij elke industrieele onderneming (een opsomming van hetgeen onder industri eele ondernemingen wordt gerekend volgt na- der (nimmer langer mag zijn dan 8 uur elken dag of 48 uur elke> week. Waar een ploegenstelsel in gebruik is, mag meer dan 8 uur per dag gewerkt worden, doch de arbeidstijd per week mag nimmer meer be- dragen dan 48 uur. Ingeval van' buitengewone omstandigheden, dringende werkzaamheden of bij ongelukken mg langer gewerkt worden, dan de wet voor- schrijft. Alle uren boven de toegestane zullen als overwerkuren beschouwd worden. Het loon' voor deze uren zal in geen geval minder zijn dan 125 pet. van het gewone loon. De wet betreft ook het personeel in dienst van de kroon, met uitzondering van het per soneel bij leger, vloot en luchtstrijdkrachten. De wet geldt voorts eveneens voor Schotland Onder de wet vallen echter niet: De leden van 'het gezin van den werkgever, daar waar alle arbeiders tot dat gezin' behoo- ren; de personen, die een betrekking beklee- den als opzichter, manager of verfrouwens- man, en niet igeregeld handenarbeid verrich- ten, stuul'ieden, loodsen, en leden der equipa ge op de binnenwateren en op zee; het persa- neel der zeevisschrijhet personeel in ae ko- lenmijnen waarop afd. 92 van de Coal Mines Act van 1911 geen betrekking heeft, doch wiens werkuren geregeld zijn biji de Coal Mi nes Acts van 1887 tot 1919; die landbouw- arbeiders. DE REVOLUTIE IN BRAZIL 18. Volgens een berichit uit R'io de Janeiro aan het Amerikaansche staatsdepartement, zijn tot dusver 200.000i inwoners uit Sao Paulo gevluoht en hadden beide partijen in de jong- sta gevechten zware verliezen. Naar uit Santos bericht wordt, ondierhan- delen de oipstandelingen in ernst over een1 wa- penstilstand, rnits geen represaiTes zullen worden genomen. Bemardes verklaarde ech- ter, dat de opstandelingen' zich op bestraffing overeenkomstig de Braziliiaansiche wet moeten voorbereiden. Uit dit antwoord zou blij'ken, dat de regee- ring zioh meester van den toestand acht. Uit Buenos-Ayres komen echter berichten, die niet doen gelooven, dat de positie der Bra- zi'liaansche regeering zoo heel zeker is, zelfs valt er uit op te nxaken, d'at de „officieele" be richten over den opstand onjiiist zijn. De op standelingen laten slechts een deel van1 hun troepen ter verdediging van San' Paulo adh- ter, terwijl het vooruaamste contingent op Rio de Janeiro aanrukt. Generaal Isidor Lo pes, die de rebellen aanvoert, wil een soort militaire diictatuur instellen. De opstandelingen heiblben in het zuidelijk gedeelte van de stad San' Paulo loopgraven aangelegd en gaan in afdeelingeti tor het of- fensief over. Vele groote gebouwen in de stad!, waaronder het paleis van den gouverneur, zijln door het bembardement vemield. Beide partijen vraigen om geneesfcundige hulp, daar het aantal giewonden voortdurend1 tokieemt. In Rio Grande do Sul is de politieke en- mi litaire diictatuur afgekondigd'. De dgendom- men der buitenlanders worden door beide partijen zooveel mogelijk gespaard. DE MOORDAANSLAG OP MATTEOTTI. E>e „Epoca" komt thans met een opzienba- rend bericht. Het Mad zegt uit goede bron vernomen te hebben dat Viola, een der moor- dCnaars van Matteotti, niet alleen in dienst stand van de Tsjeka van het Paleis Viminale, doch dat hij ook 100 Lire per dag heeft ont- vangen van de Russische Tsjeka Dit bericht moet natuurlijk met het grootste voorbehoud beschouwd worden. De weduwe van het slachtoffer heeft haar drie kinderen civiele partij gesteld en tot ad vocator gekozen de heeren Modigliani, Con- zale en Targetti. Dit zijn drie zeer bekwamc Italiaansche advocaten. II Monde meent te weten dat de moeder van Matteotti zich eveneens civiele partij zal stel- len. DE GROOTE FASCISTENRAAD TE ROME BIJEEN. De Groote Fascistenraad heeft met alge- meen stemmen een mode aangenomen waarin verklaard wordt dat partijfuncties niet onver- eenigbaar zijn met aef unctie van afgevaar- digde. De Raad besloot verder d'at het nieuwe Directaire gekozen zal worden door den Na- Honalen Raad. Het Directoire zal worden sa mengesteld uit 14 leden, waarvan 5 leden het Uitvoerend Comite zullen vormen. Het Direc toire zal te Rome gevestigd wordfen. In de bijeenkomst van den Grooten Raad heeft Mussolini een- uitvoerige uiteenzettin'g gegeven van de positie van het fascisme na de crisis, die door den moord op het soci alistische Kamerlid Matteotti werd veroorzaakt. Musso lini meende dat deze gruwelijke misdaad, die het geheel land heeft opgeschrikt en de re geering met afschuw heeft vervuld, ten on- rechte aan het fascisme is toegeschreven. De parlementaire oppositie, wel'ke tracht er poli tieke munt uit te slaan en weigert deel te ne men aan de Kamerzitingen, is echter in haar streven gefaald. Het fascisme is thans even sterk als ooit. In de provincies hebben ins drukwekkende fascistische betoogiogen plaats gehad, die Mussolini echter zelf heeft tegen- gegaan, daar hij ze onr.oodig acht. De oppo sitie is verdeeld in talrijke groepen, welke niet slechts een aantal liberalen cn' katholie- ken omvatten, maar eveneens anarchisten, communisten, socialisten en- republikeinen, die alien te zamen niet bij machte zijn de fas cistische regeering omver te werpen. Mussolini verzekerde dat het fascisme thans de oppositie kan veralaan zander de wapenien te gebruiken. De regeering is er zich van bewust, dat er 30 millioen Italianen zijn, die niet op de fascistische of andere partijlijta- ten zijn ingeschreven. De „fascistificatie" van Italie moCt komen, maar kan niet wordien overhaast. „Ik zou gaame zien7', aldus Mus- solonl, „dat er een opperste rechtbank werd benoemd om eontrole over de fascistische par tij zelf uit te oefenen. De fascistische leiders zelf moeten aan de meest strange tucht wor den onderworpen Er is veel gezegd over de f ascistische militie, daar men haar doel niet begrijpt. Haar doel is niet om- een1 partij- miiitie te zijn, maar een nationale macht voor het hand haven der orde." Tntusschen heeft de bijeenkomst van den Raad eenigszins teleurstellend gewerkt, daar men er in politick opzicht veel van had ver wacht in verband met die jongste crisis in de ^partij. DE TOESTAND IN SPANJE ERNSTIG. Professor Balamanca IJnanumo, de bekende Spaansche tiberale leider, is te Lissabon aan- gekomen op zijn weg naar Parijs. Hi> ver klaarde in een interview dat de toestand in Span je uiterst emstig >s, het Directorium wankelt en de eerste daadl zal zijn het uit- roepen van de Republiek. Zooals men zich misschien heriinnert heeft de professor eenige maanden in arrest geze- ten op vermoeden van agitatie tegen het be- wind van Prhno de Rivera. Onlangs werd te- gelijk met anderen ook aan hem amnestie ver- leend. Hij' zou nu van plan zijn zich te Parijs te vestiigen. EEN CYCLOON OP HET MEER VAN GENEVE. Het Meer van GenCve is Dinsdag geteisterd door een cycloon, die om 5 uur namiddags over het Meer streek met een geschatte wind- snelheid van 80 Engelsche mijieti' per uur Honderden boomen langs dien oever werden ontworte'ld; aan de wijngaarden en den fruit- oogst werd in enkele minuten groote schade toegebracht. De hevige storm zwecpte het wa ter over de promenades van de stadjes langs het meer, terwijl het water hier en> daar voe- ten hoog in de strateil stond. Vele der in de havens liggende schepeni zijn gezonken of zwaar beschad'igd. In Clarence viel een hagelbui met hagel- steenen van buitensporige grootte, waardoor verscheidene landarbeiders aan het hoofd zijn gewond. DE BESCHERMING DER DUITSCHE REPUBLIEK Voor het Staatsgerechtshof ter Bescherming van de Republinek, had zich- gister een' com- munistisch gemeenteraadslid te verantwoor- den. Tijdens een zitting van den gemieenteraad in zijn stad had hij op de publieke tribune aanwezige werkloazen aangespoord zich te wapenen om „te gelegenertijdi de in dienst van het kapitaal staande regeering af te zet- ten". Hij werd tot 23^ jaar gevangenissitraf verordeeld. Toen het vonins bekend werd had van de zijde der toehoorders een demonstratie plaaits. Een' tweetal demonstranten werd op staanden voet geairesteerd, tot drie dagen hechteniis veroordeeld en onmiddellijk opgesloteni. EEN BANDIET IN EEN BOOT. Uit Boekarest wordt gemeld, dat de Roe- meensche overheid troepen heeft uitgestuurd om een bandiet onschadelijk te maken, die zich in een boot,, welke hij met een machinegeweer bewapend heeft, verborgen' houdt in de uitge- strekte rietlanden in de omgeving van Galatz UIT DEN DUITSGH'EN RIJKSDAG. Gister is er in den Rijksdag weer henie n-eweest, zegt het Hbld. De communistische afgevaardigde Katz hield een' zeer scherpe rede naar aanleiding >"in het verbod van de „Niedersachsische Ar- beiterszeitung" te Hannover, dat gister door den opperpresident Noske is afgekondigd'. Katz beweerde, dat Noske hiertoe besloten had om zich te wreken op het blad, o-mdat dit het geval Haarmann aan het lieht heeft ge- braeht. alsmede de betrekkingen tusschen de- 7pn hvintiovoudigen moordanaar en' opper- nres''dent Noske. ,.Het kan niet langer geduld worden", aldus spreker, ,,,dait een man als Noske ook nog maar een dag opperpresident van de provincie blijft en, geen mensch, zelfs geen sociaal-democraat zal het wagen de handelwijze van dezen schooier en misdiadiger erdedigen". Spi sideto Noske veraer nog voor boef en- ander te verdedigen". Spreker schold den opperpre- fraais uit, totdat het tenslotte den sociaal-de- mocraten te machtig werd en het duurde niet lang of het kwam tot een hevig geschreeuw tusschen de beide liaksche partijen. Slechts aan het energiek optreden van den Rijksdag- president dr. Wallraf, was het te dankem, dat net niet tot h andtastelijkheden kwam. KORTE BERICHiTEN, Te Vera Cruz (Mexico) heeft 'n vreeselijk ongeluk in een bioecoop plaats gehad. Op een gegeven oogenblik vatte de film vlam. Er ont- stond een paniek, met het noodlottig gevolg, dat tal van kinderen onder den voet werden geloopen, van wie 20 werden gedood1 en 17 Uit Parijs wordt gemeld, dat op een fa- briek te Lyon plotseling een reservoir met 4000 gallon gesmolten metaal omsloeg, waar- bij de gesmolten massa in een kuil terecht kwam, die met water was gevuld. Er had een ontploffiag plaats, waardoor 86n persooD werd gedOod1 en twintig ernstig gewond. Het dak van de fabriek werd geheel weggeslagea Bij een bofsing tusschen twee autobus- sen op een straathoek te Parijs zijn 19 per sonen gewond. Te New-York zijn 600 passagiers van het geramde stoomsdhip „Bostom" aangeko- hen. Het is gelukt de „Bostan" in de haven te sleepen, waar het schip gedokt is. Volgens een bericht uit Moskou, is uit het praalgraaf van Lenin een verscheidene kilogrammen zware malachieten-vaas gesto- len. De werkgevens in de bouwvakken in En- geland hebben de uitsluiting geproclameerd met ingang van Zaterdag a.s. te middernacht. Ex-Koning George van Griekenland is isteravond voor een particulier bezoek te onden aangekomen. Het bezoek zal drie wo ken1 duren. Het Japansche Kabinet besloot tot het volgen van een nieuwe politick ten opziehte van Rusland. De regeering treft maatregelen tot het erkennen der Sovjet-regeering. Londensche kringen zijn voornemens Mac Donald' dit jaar voor den Nobelprijs voor den Vrede voor te dragen. Voor zijn wer- ken in het belang van den werkelijken vrede schijnt hij thans wel de meest aangewezen candidaat voor den Nobelprijs. DE REIS VANi DE KONINKLIJKE FAiMILIE INi SCANDINAVI8. De correspondent der N. R. Ct. te Kristia- nia schrijft: De berichten m de Noorsche bladen.1 over den verderen todht van de Koningin, nadat zij met haar gevolg 9 Juli in Aandalsnaes was aangekomen, zijn uiterst schaarsch, wat doet vermoeden, diat de Koningin ingevolge haar verlangen, haar reis onbanerkt vervol- en kan. Men weet intusschen toch mee te .eelen, dat zij, behalve verschillende uitstap- jes in het indiukwekkende Romsdal, waar- aan zooveel historische herinneringen uit de middeleeuwen en van den heiligen Olav ver- bonden zijn, ook nog een vijfdaagschen tocht naar Sondmdre en Hjelle gemaakt heeft. De Koningin heeft daar kennis gemaakt met de bijzonder belangwekkende toeristenroute over Grotli, Viasaeter, waar de weg in tal van S.- vormige bochten.1 naar het in de diepte gele- gen Stiynswater voert, een tocht, dien ik in,' dit blad drie jaar geleden beschreven heb. Volgens een bericht van 18 Juli in Aften- ^osten is de Koningin eergisterea in het ParkhO'tel in Aandalsnaes teruggekeerd. Zij was zeer tevredlen over haar tocht, die steeds door gunstig weer begunstigd was. De Ko ningin die gaarne van de kariool gebruik maakt, had dit vervoermiddel slechts een1 en kele maal met de automobiel moeten verwis- selen. Volgens hetzelfde bericht zou de hertog van Mecklenburg het gezelschap verlaten, en zou Prins Hendrik vandaag naar Stockholm reizen. De Koningin zou met haar gevolg tot 23 dezer in het Parkhotel verblijf hou- den. Wanneer geen wijiziging in het reisplan wordt gebracht, reist die Koningin van Aan dalsnaes naar Drontheim om van daar over Horlien weer maar Zwedeni terug te keeren. AlUTOBUS GEIK ANTELD. Gisternamiddag is de' autobus Gouda— Haastrecht op dien Haastrechtscheni Ddjk bij het uitwijken voor een haar achterop rijdende auto in een pas gedichte geul geraakt, waarin waterleidingbuizen zijn gelegd. De auto zak- te aan £en zijde in den nog lossen grond, met het gevolg, cllat ze kantelde en van den dijik sloeg. De wagen waarin rich' acht passa- giers bevonden, maakte een volledige duike- Ling en kwam toen weer op de wielen terecht, duditig gehavend. Van die passagiers kreeg alleen de oude heer F. v d. Straaten uit Gou da een ernstige verwondirg. Bij onderzoek bleek, dat hij twee ribben had gebroken. Per auto is hij naar huis vervoerd. De jeugdige C., uit Gouda, had een blessuur aan den rim; en een hand; de andere passagiers en ae chauffeur hebben alleen wat senrammen a an hoofd, armen en beenen opgeloopen. DE RAMP OP DE SCHELDE De gemeenteraad van Aardenburg heeft be sloten dat het crediet van /200, gevraagd voor het Koninklijk bezoek, niet voor dat doel maar voor steun aan de betrekkingen van de omgekomen visschers zal worden bestemd. Donderdagmiddag waren er 7 lijken aange- bracht en wel die van J asperse, schipper; P. Jasperse en L. J asperse, matrozen, alien van de VL 20; K. Blaasser, schipper, en1 A. de Nooijer, beiden van de Vliss 2; D. van Belzen, matroos, en J. Siereveld, van de Arm. 17. Thans zijn dus nog 8 lijken zoek. De te Vlissimgen langs de huizen gehouden collecte tot leniging van den nood onder de visschersbevolking heeft f 2700 opgebracht. INTERNATIONALE ANTIMILIT. VEREENIGING. De heer B. de Ligt, redacteur van De Wa- pens Neder, het maandblad van de Interna tionale anti-militariStische vereeniging in Na der] and, schrijft in dat blad, dat bij de demon stratie, welke Zondagmiddag in Den Haag wordt gehouden door bovengenoernde vereeni- ging ter herdenking van het uitbreken van den oorlog in 1914 en van de oprichtiing van de Intern, anti-milit. vereehiging op aanstichting van Domela Nieuwenhuis in dat jaar te Am sterdam, ook het wooid zullen voeren Emma Goldman, uit Benlijn, Luciea Haussard uil Parijs, en Rudolf Grazmann uit Klc«tenteu« burg in Oostenrijk. Het comite der Intern, anti-milit. vereeni- ging had, naar de heer De Ligt schrijft, dii meegedeeld aan het rijkspaspoortenkanfoor en verzoch't, het doen todkennen van een visum aan Emma Goldman en Grazmann. zooveel mogelijk te bespoedigen. Tevens werd meege deeld1, dat het in het voornemen der revolutio- nair anti-mi litaristen lag, do volgende week te Amsterdam, Rotterdam, Groningen, enn. vergaderingen te houden, waarin Emma Goldman zou spreken over de vermilitarises- ring van de Russische revolutie. Dit laatste wordt haar niet toegestaan. Na heel lang wachten en herhaalde bezoeken op het pasbureau en eindelijk op het ministene van justitic, is bericht ontvangen, dat aan' me- vrouw Goldman slechts een Visum zal worden verleend1 van 26—28 Juli, uitsluitend tot het bijwonen van de vergadermg In Den Haag. DE WESTE R-SCHELDE De Nederlandsch-Belgische commissie van toericht op de Scheld'e heeft besloten het nauw van Bath als grootseheepsch vaarwater op te geven. De baggerwerken in deze geul hebben trouwens geen effect gehad. De betonning wordt verlegd naar de geul van Rill and. Het nauw van Bath houdt een betonning, welke niet verlicht is, zoodat het overdag als hulp- vaarwater dienst kan doen. Volgens de meaning van den Belgischen minister van openbare werken is de toestand op de Schelde weer normaal. De opruiming van het wrak van die Sierra Grande is afge- loopea. Naar men weet had men al siads eenigen tijd gewezen op de voorkeur, welke do geul van Rifland', welke de stroom zelf ge- vormd heeft en verdiept, verd'ient boven1 de geulen van den Reigersbergschen Polder en van Bath. VOLKSBOND TEGEN DRANKMIS- BRUIK. De afgevaardigden, die te Haarlem 3e al- gemeene vergadering van den Volksbond te en drankmisbruik hebben bijgewoond, heb- vanmorgen een bezoek gebradit aan het Frans Hals-museum te Haarlem en heb ben daarna de .gemeente Heemstede bezocht, waar zij in het wandelbosch Groenendaal of- ficieel door het gemeentebestuur van Heemste de werden ontvangen. De burgemeester van Heemstede, jhr. J. J. P. W. van Doom, voer- de hierbij het woord. De voorritter van den bond, mr. F. W. J. G. Snijder van Wissenker- ke, dankte voor de hartelijke ontvangst. Daar- na vereenigden de aanwezigen rieh aan een noenmaal, waar de hegr E. H. Krelage eeni ge mededeelingen deed' over de groote bloe- mententoonstelling, die in 1925 in Groenen daal zal gehoudioi worden. DE ROOFMOOR'D TE VREDE. De van den roofmoord op den onderwijzer Stoppen verdachte politiebeambte W., die reeds eerder was vrijgelaten' is te Wieterswijk opnieuw gearresteerd daar de tegen hem ih- gehraehte verklaringen z66 bezwarend zijn, da,t men hem als den gezochten dader bo- schouwt. HET AUTOBUSONOELUK TE EIND HOVEN. De rechtbank in Den1 Bosch heeft em nade- re instructie gelast in de strafzaak tegen V., ALKMAARSGHE COURAN

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 1