lifk wei de bestrijding der werklo*sheid. Het totaal aantal weridoozen wordt op 35 a 40.000 geschat. De meeste plannen, die zijn ingediendi ter bestrijding der werkloosheid, zullen eenige jaren duren, voordat zij zijn uitgevoerd. Verwacht wordt even wel, dat bij de spoor- wegen binnen een jaar van 3 tot 5000 arbet- ders meer te werk kunnen worden gesteld. Een wetsontwerp is in voorbereiding, om de in- schrijving van werkloozen verplichtend te stel- len. DE ONLUSTEN IN DELHI In antwoord op een desbetreffende vraag in het Lagerhuis, deelde de onderstaatssecre- taris voor Indie mede, dat bij de jongste gods- dienstonlusten in Delhi 16 Hindoes en 1 Mo- hammedaan werden gedood en 95 Hindees en 50 Mohammedanen werden gewond. HET ESPERANTO-CONGRES TE BRUSSEL. Van 14 tot 18 Augustus a.s. wordt in het Volkshuis te Brussel het IVe internationaal esperantisten-congres gehouden, het Congres de Sennacieca Asocio Tutmonda. Deze vereeniging telt duizenden leden in alle landen der wereld en mocht steun onder- finden van schrijvers en geleerden als Ro- main Rolland, Henri Barbusse, Albert Ein stein, Maxim Gorki - DE REVOLUTIE IN BRAZILIe Gemeld word't, dat de federalen bij een treffen voor Sao Paulo tal van gevangenen hebben gemaakt. De leiders der rebellen ont- kwamen echter. De federalen hebben met zwaar geschut de spoorwegstations, die door de rebellen bezet zijn, gebombardeerddeze laatsten vlucht- ten, achtervolgd door de regeeringstroencn. De federalen hebben hierbij van lichte tanks gebruik gemaakt, die door infanterie werden gevolgd. In verschillende steden wordt deze over- winning gevierd. DE KU-KLUX-KLAN OP REGEERINGS- POSTEN. Rechter Felix Robertson, die deel uitmaakt van de Ku-Klux-Klan, afd. Dallas (Texas), neeft een candidaatschap aanvaard voor de democraten voor den post van gouvemeur van Texas. Hij behaalde bij de candidaatstel- iing de meeste stemmen van acht gegadigden. Mevr Mason Ferguson, de eersfe vrouw die meedong, was derde. EEN BUITENLANDSCHE LEENING AAN RUMENIe De bladen houden zich uitvoerig bezig met Ae kwestie van het opnemen van een buiten- landsche leening voor den wederopbouw van het Rumeensche economische leven. Het blad „Adeverul" meldt, dat zoowel de minister van Financien als de minister van Handel hun zomerverlof zullen bcnutten om met buitenlandsche bankiers in onderhande- ling te treden. [>e toestand van het land is, vesgeleken bij 1923, vcrbeterd. De economische cn financieele verhouding zijn gunstiger. De belasting-reorganisatie heeft het voor de eenste maal sinds het uit- breken van den oorlog mogelijk gemaakt de begrooting in evenwicht te brengen. De consolidatie van de buitenlandsche schulden is grootcndeels geeindigd. De staatsfinancien schijnen tengevolge van de nieuwe mijnwet zeer versterkt. Bchalve de economische toestand is ook de politieke toestand zeer verbeterd Men hcopt, iat de nog bestaande spanning tusschen Hon- garije en Roemenie spoedig zal eindigen. De „Dimineata" eischt, dat de regeering neer tegemoet za! komen aan de wenschen van het binnen- en buitenlandsche kapitaal. TDE 8-URENDAG IN FRANKRIJK. Fen medewerker van „Le Peuple" inter- eiewde den heer Justin Godart. minister van \rbeid van Frankrijk, ter gelegenheid van dezcs bezoek aan de internationale ton toon- stelling der co5peratie te Gent. De Fransche minister verklaarde omtrent den achturigen werkdag in Frankrijk: „Dir.sdag a.s. zal ik in de Kamer het wets ontwerp indienen ter bekrachtiging van de conventie van Washington. Daar ik er mij re- kenschap van geef, dat bekrachtiging slechts mogelijk is indien zij geliiktijdig in de groote Europeesche industrieele landen plaats heeft, is bij mijn cm twerp voorzien, dat de ratifica- tie slechts van kracht wordt op den dag, waarop daartoe ook in de andere landen wordt besloten. Het indienen van mijn ont- werp heeft dien zin en zal. krachtens een met den Engelschen Labour-minister Tom Shaw geslotcn overeenkomst, door de Engelsche re geering worden nagevolgd Wij zullen aldus den wil der regeering van onze beide lander, hebben uitgedrukt. Blijft nog Duitschland. Zonder dit land kan niets worden gedaan. Mogen wij een ak- koord verwachten Wij zullen het weten na de conference. die, op het initiatief van den heer Albert Thomas, tusschen de ministers van Arbeid van Engeland, Frankrijk en Duitschland in September a.s. te Geneve zal plaats hebben. DUITSCHLAND EN HET DAWEo- RAPPORT. Naar de „Zeit", het orgaan van den mi nister van Buitenlandsche Zaken, Stresemann, mededeelt, is de rijksregeering voornemens zich niet te beroepen op de conclusie waartoe de juridische experts zijn gekomni, n.l. dat de uitvoeringswetten voor het Dawes-plan geen twee derden meerdei'heid behoeven maar ook met een absolute meerderheid genomen kunnen worden Zij za! dus in den Rijksdag de aanneming met tweederden meerderheid eischen en wel om de Duitsch-nationalen te dwingen duide- lifk kleur te bekennen. DE COM MUNISTISCHE ONRUST OP DEN BALKAN. Uit Bulgarije komen berichfen die er op wijzen, dat de toestand steeds ongunstiger wordt en die verzekeren, dat de communis- tische agitatie door Rusland gesteund wordt, en dat de vele aanvallen van comitadji's aan 1e Joegoslavische grens moeten worden toe- ;eschreven aan een afspraak tusschen de ^ulgaarsche comitndii-aanvoerders. Alexan- Irof en Radowsfci, aldus de Tel. De crisis- stemming in de Joegoslavische politiek en ook de binnenlandsche toestand in Bulgarije wekken in Roemenie ongerustheid, daaf Roe menie aan de Bessarabische grens Rusland; in den rug heeft, dat geacht wordt een.uitge- sproken vijand van Roemenie te zijn en dat bovendien een onrustpropaganda op den Balkan voert. Daaruit is te verklaren, dat voor eenige dagen de staat van beleg in Roe menie is afgekondigd, en dat er nog andere maatregelen genomen zullen worden. Vanwe- ge de Roemeensche regeering wordt' ver- klaard, dat Roemenie zich evenals Joegosla- vie van een inmenging in de Bulga'arsche kwestie zal onthouden, maar dat de regeering toch op haar hoede moet zijn om de bevolking te beschermen tegen de Sovjet-propaganda, die op Roemenie zou kunen overslaan. Onder de maatregelen die in Roemenie worden voor- bereid, is ook de ontbinding van de commu- nistische en socialistische partijen, en van de vakvereenigingen met communistische tenden- zen. Een telegram, opgenomen in een deel van onze vorige oplaag, deelt reeds mede, dat die maatregel al getroffen is. Volgens een bericht uit Weenen, zetten de communisten, ondanks de aikondiginjf van den staat van beleg hun actie voort Zij heb ben de staatstabaksfabrieken in brand gesto- ken. DE POLITIEKE TOESTAND IN ITALI^. De „Manchester Guardian" meldt, dat op het de vorige week te Rome gehouden cohgres van de provinciate secretarissen der Katho- lieke Volkspartij (Popolari), de algepieene partij-secretaris, de Gaspert, ten gunste van een tijdelijke samenwerking tusschen Katho- lieken en socialisten heeft gesproken. Hij ver klaarde, dat de partij geen vertrouwen heeft in de fascistische beloften aangaande herstel van de normae toestanden en dat er geen sprake kan zijn van samenwerking fudge hen de Popolari en de fascisten. „Immcrs", zoo zeide hij, „de Popolari ,aan- vaarden niet het clericaal-fascistische stand- punt, dat er geen sprake kan zijn van samen werking met de socialisten op parlementair en politiek gebied. Er is geen r.eden om aan te nemen, dat de Itaiiaansche Popolari niet zouden kunnen samenwerken met de socialis ten, evenals de Katholieken in Belgie, Oosten- rijk, Duitschland en andere landen hebben gedaan met vastomlijnde politieke doeleinden. Samenwerking met de socialisten is in de toekomst zeer wel mogelijk." Door het congres werd een resolutie aan- genomen, waann de voorwaarden van sa menwerking met andere oppositiepartijen zijn vastgelegd. RUSLAND EN DUITSCHLAND. Het Russisch-Duitsche geschil,ontstaan door den Duitschen inval in de Russische handelsafdeeling te Berlijn, kan thans op voor beide partijen bevredigende "voorwaar den als geeindigd worden beschouwd., Ge- hoopt wordt, cat de bij legging, van het ge schil zal leiden tot het aanknooperi van vrienaschappelijke diplomatieke betrekkingen en een volledige hervatting van de ten gevol- ge van het geschil verbroken handelsrelaties. EX-KEIZERIN ZITA NAAR FUNCHAL. Volgens het „Neue Wiener Journal" is het de ex-keizerin Zita na heel veel moeilijkheden gelukt een Engelsch pasvisum voor de reis naar Funchal te krijgen waar, naar men weet, ex-keizer Karel begraven is. Ex-keizerin Zita had sedert lang getracht verlof te krij gen het graf van haar echtgenoot te (lezoe- ken; nu zij het visum gekregen heeft, zal zij nog in den loop van Augustus daar heen vertrekken. EEN WOLKBREUK BOVEN LONDEN. Een hevige regenbui, die bijna een -wolk- breuk geleek, die gistermiddag boven LfTnden uitbarste, heeft groote schade aangericht in het Hoogerhuis, waar uitgebreide herstellin- gen aan het dak gaande waren. Deze herstel- lingen waren nog niet voltooid, in verband met e enstaking der arbeiders. De regenbui zette de gereserveerde tribune onder water; ook een deel der z.g. „Gouden Kamer" leed schade. Het personeel van het parlement deed zijn best met emmers en anders. materi- eel het water te verwijderen teneinde te ver- hoeden, dat ook de groote vergaderzaal,' waar de Lords bijeen waren, onderliep. ProYmciaal Nieuws UIT EGMONDBINNEN. Maandagavond had er een bijeenkomst plaats van ouders wier kinderen bij de om- zetting der openbare school in een R. Katho- lieke buiten de deur gezet zullen worden. Als antwoord op hun adres aan den gemeente- raad was de mededeeling ontvangen, dat in verband met de verwerping der motie- Beileman de overblijvende kinderen in een der lokalen van de openbare school te Egmc*id aan den Hoef tijddijk zullen worden ander- gebracht Over de breedvoerige besprekingen dp die bijeenkomst. waarbij de situatie van het oogenblik nauwkeurig onder de lens gentomen werd, mogen we volgens den wensch deg ver- gadering geen bijzondere mededeelingen doen. Vast staat, dat de openlijke strijd voor het behoud der openbare school op Egmond- binnen met de verwerping der motie-Belle- man vrijwel geeindigd is. Verder praten is met het oog op leidende machten, zoo ijp het tooieel als achter de schermen, die niet schij nen te kunnen of te mogen of te willen praten, nutteloos. Hetgeen de ouders in de toekomst zullen doen of laten moet worden afgewacht. In elk geval zijn de mededeelingen betreffen- de de onderhandelingen met Bergen,'hoewel niet heelemaal onjuist, wel wat voorbarig. Wel nemen de ouders poolshoogte om bij het verloopen van het getij te weten, hoe en waar de bakens geplaatst kunnen worden, doch zij zullen dit alleen doen, indien zij het zullen wenschen. Wanneer dat gebeuren zal, is dus niet te zeggen. Dat kan ook nog lang auren, zoo't al geschiedt. De strijd is eenvoudig in de tweede periode gekomen, die van de'lijde- lijke, doch waakzame houding. Naar we van ter zijde vernemen en dus onder voorbehoud opnemen circuleert on der de Roomschkatbolieken op Egmondhinnen een adres om aan den gemeenteraad t( ver- zoeken alsnog de gelden voor het bouwen van'1 een nieuwe R. K. school toe te staan en dan de bestaande school aan de overblijven de te laten. OTT EGMOND AAN ZEE. Het lag in de bedoeling van het comitfi voor de Zeeuwsebe slachtoffers van den storm op 18 Juli om in Axelsch costuum een collecte te doen houden. Het heeft echter geen toestemming daartoe gerkregen. De butge- meester heeft het verzoek van de hand gewe- zen voornamelijk, omdat er kortelings een in- zameling is gehouden voor den eigenaar van den hier gestranden hotter. Zoo kreeg men van het goede waarschijnlijk te veelbe- halve dan natuurlijk de getroffen vissohers en visschersweduwen en weezen. UIT HOORN. (Verbeterd bericht.) Door B. en W. wordt aan den Raad voorge- steld het verkoopen van melk's namiddags na 3 uur, uitgezonderd des Zaterdags, te verbic- den. Staatspensiorrneering De federatie Enk- huizen" van den Bond van Staatspension- neering zal in samenwerking met de afdeelin- gen Westwoud en Blokker op 7 Sept. a.s. te Binnenwijzend een groote meeting organisee- ren. UIT OOSTHUIZEN. Onze Turnvereeniging „01ympia" heeft zich bij de j.l. Zondag te de Rijp gehouden wedstrijden kranig gehouden. De volgende prijzen werden n.l. gewonnen: lste prijs estafette heeren; 2de prijs estafette dames. lste prijs driekamp dames, mej. Schagen; lste pr. tweekamp jongens, J. Waterdrinker; 4de prijs tweekamp meisjes, M. de Jong; 5de prijs tweekamp meisjes M. de Beer; 9de prijs tweekamp jongens K. Slooten. In totaal dus 7 prijzen, waarmede wij de vereeniging van harte geluk wenschen. Wij hopen dat dezen uitslag er toe zal me- dewerken dat nieuwe leden zich zullen aan- melden opdat „01ympia" weder een zeer krachtige vereeniging zal worden. Ten bewijze dat hier nog wel visch zit deelen wij mede dat Maandag j.l. eenige kar- pers in onze schutsluis geregeld boven het water sprongen. Er werden er dan ook een paar opgeschept. Ongetwijfeld zal, wanneer de schutsluis weer geheel hersteld zal zijn, hier voor liefhebbers wel weer gelegenheid zal zijn een karpertje te verschalken. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Op uitnoodiging van het Nationaal en Prcvinciaal Comite zal alhier Donderdag 31 Juli en Vrijdag 1 Augustus een buscc! lecte worden gehouden voor de herdenking van de mobilisatie en speciaal vcor die gemobili- seerden, die daardoor in het ongereede zijn gekomen. Verder is op uitnoodiging van den burgemeester in alle kerken j.l. Zondag het feit herdacht, en zullen op enkele plaaisen manifesten werden opgehangen. Ook zijn Zaterdag door den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm drie oude gemobiliseerden aan- gewezen om op 1 Augustus onze gemeente te vertegenwoordigen in Den Haag bij de Na tional betooging. Daarvoor zijn aangewezen de heeren W. GiUjes, P. Kamp en K. Tim- merman, en als plaatsvervanger de heer W. R. de Groot. UIT BEVERWIJK. In de Ned. Herv. Kerk te Beverwijk is een begin gemaakt met de restauratie van de kerkramen. De muur is ontpleisterd en zal in zijn ouden staat worden hersteld. Het raam aan de Zuidzijde wordt geheel vemieuwd, in gothischen stijl. In het midden komt een gebrandschilderd gedeelte, met het kerkelijk wapen van Beverwijik. De schoorsteen wordt verplaatst naar de Oostzijde. Rechtzaken. Land- en Tninbeuw. VORO KLEINE TUINEN. De vroege aardapeloogst is in vollen gang, en als gevolg daarvan komen we in het be- zit van open terrein, wat benut wordt voor den teelt van verschillende gewassen, welke nu nog gezaaid en geplant kunnen worden. De grond wordt daartoe opnieuw bemest en gespit. Zoo planten we thans de, in April ge- zaaide, prei uit. Ten einde een lang, wit sten- geldeel te bekomen, planten we in ondiepe voortjes, welke op afstanden van 20 c.M. ge- trokken worden. Op de rij komen de planten op 15 c.M. afstand. De voortjes worden door schoffelen enz. langzamerhand met aarde ge- vuld. Men kan ook nog spruitkool en koolra- pen planten, maar dan liefst zoo spoedig mo gelijk. Bij droog weer gieten we de planten flint aan, opdat ze spoedig doorgroeien. Bei de gewassen plant men op een afstand van 60 v.M. Ten einde sterke verdamping tegen' te gaan, waardoor het doorgroeien der plan- ten vertraagd kan woTden, snijde men de. bladeren van koolrapen en prei gewoonlijk half in. Voor late oogst zaaien we nu ook zomerwortelen en kropsla. Van kropsla ge- bruiken we nog de zomersoortenzwart Duitsch, en bonte Chili; vooral eerstgenoem- de voldoet daartoe zeer goed. Ook zaaien we, voor opvolging, weer postelein. De grond, waarin gezaaid wordt, moet goed vochtig zijn; is dit niet het geval, dan begiet men deze vooraf flink. Na het zaaien wordt de grond tegen snel uitdrogen beveiligd, daar het zaad slechts even met aarde bedekt wordt en dus zeer spoedig zou.verdrogen. We kun nen nu ook weer spinazie zaaien, het gevaar voor doorschieten is nu niet zoo grootaneer. We maken ook een begin met het uitplanten van winterandijvie. Deze groente verlangt vooral een krachtigen, humusrijken grond; waar dit noodig is, zorgen we voor een flinke bemesting. De afstand waarop we planten bedraagt pl.m. 30 c.M. Om bovengenoemde redenen wordt ook van andijvie het blad ge- deeltelij'k ingesneden, wanneer de planten wat groot zijn bij het uitplanten. De eerste erwten zijn nu afgedragen en worden opge- ruimd. Waar geen kool tusschen de erwten werd uitgeplant, kan het land voor bovenge noemde gewasse nbenut worden. Marktbericliten PURMEREND, 29 Juli. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken". 2310 zak Aardapeplen 1.351.80 per zak (25 K.G.), 2256 zak Slaboonen 2.15 2.40 per zak (15 K.G.), Snijboonen 1.40 tot 4.05, 2496 zak Tuinboonen 0.27 f 0.33 per zak (15 K.G.), Doperwten 2 40 tot 3.30 per zak (50 K G.), Roode Aalbes- sen 0.170.48 per K.G., Klapbessen 0.80—/ 3.90 per 10 K.G., Frambozen 0.42—/ 0.52, Tomaten 0.51 per K.G., Jello's 0.280.36 per K.G., Jan Baasjes 0.16, St. Lourensperen 0.07—/ 0.11 per K G., Roode kool 8.30 peT 100, Wortelen 5.10 per 100 bos. BROEK OP LANGENDIJK (Langedif- ker Groentenveiling), 29 Juli. 2450 stuks Bloemkool le soort 19—/ 32, 2e soort 0 ot 10 per 100 stuks, 3100* bos Wortelen 2.502.60 per bos, 147000 K.G. Roode kool le soort 4.60—/ 5.70, 4200 K.G. Ge- le kool le soort 5—/ 7.70, 16000 K.G. Wite kool le soort 3.30—/ 4 50, 1040 K.G. Zilvernep 26.50—/ 36.10, 107 K.G. Sla boonen 17.6017.90, 500 K.G. Bieten 4.90^/ 5.50, 108800 K.G. Aardappelen: Schotsche. muizen 5.40—/ 8.30, School- meesters 4—/ 5.30, Graafjes 8.20— 9.60, Due of York 4.204.70, Koksia- nen 3.10, Blauwe 4.505.60, Eigen- heimers 4.70, Drielingen 4.806.80, kleine 1.30—/ 1.50 per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDF, 29 Juli. 165300 K.G. Aardappelen: Schotsche Mui zen 5.607.40, Duken 4.20—/ 4.50, Schoolmeesters 4.305.60, Eigenheimers 6.10, Bl. Eigenheimers 5.60, Drielingen 5.80—/ 6.70, Kleine 1.30—/ L60, 365 K.G. Spercieboonen 15.9016.90, 17 K G. Snijboonen 13, 140 K.G. Tuinboonen 2.20, 7650 K.G. Zilveruien 7.40—/ 8.40, Drielingen 14.9017.40, Zilvernep 34.40—42, 1700 K G. Uien: Drielingen 10.80, Gele Nep 17.30—/ 19.50, 8500 K.G. Roode kool 3.80—/ 6.50, 21600 K.G. Witte kool 3.30—/ 4.20, 400 K.G. Gele kool 7.90, per 100 K.G., 7460 bos Worte len 1.102.80 per 100 bos, 3360 stuks Bloemkool 20.9030.10, 2e soort 5.30 tot 7 per 100 stuks. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 29 Juli '24. Heden besteedde men voor: Bloem kool I 13.50—/ 39, II 9—/ 26.50, III 2.50—/ 4, Roode kool 3.20—/ 4.90, Wit- e kool 4.80—/ 5.30, Gele kool 8.50— 8.90, Slaboonen dubbele 0.J6; enkele 0.24 per K.G., Augurken fijn fijn 0.48, fijn 0.38, basterd 0-23 en grof 0.07 per K.G., Gr. Gele aardappelen 3.053.40, Kleine 2.90—/ 3.25. Gr. Witte 2.60— 2.75, kleine 1.60—/ 1.80, Blauwe 2.35 tot 2.75. Borgers 2.60. Aanvoer 297 schuiten. WARMENHUIZEN, 2 9Juli 1924. Schotsche Muizen 57.90, DriellngMl 5.406.80, Schoolmeesters 4.40, kriel1 1.501.70, Negentigvoud enz. 4.40, Graafjes 7.608.80, Drielingen 3.90, Blauwe Aardappelen 6.60, Bloemkool le soort 31.6033, 2e soort 21.10— 24.70, 3e soort 5.60—/ 8.40, Roode kool 3.404.50, Witte kool 4.10, Zilvernep 37.6044, Zilverdrielingen 14— 17.10, Slaboonen 15f 15.30. Aanvoer: 48716 K.G. Aardappelen, 8035 K.G. Roode kool, 1300 K.G.-Witte kool, 2749 K.G. Nep, 985 stuks Bloemkool, 20 K.G. Slaboonen. Zeetijdingen. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND Kon. der Nederlanden (thuisr.) vertr. 28 Juli v. Genua. Krakatau arr. 28 Juli v. Caleta Buena te Alexandria. Riouw vertr. 28 Juli v. Batavia n- Amst. KON. NED. STB. MIJ. Achilles arr. 28 Juli v. Lissabon te Cadix. Adonis vertr. 28 Juli v. Malta n- Venetie. Ariadne vertr. 28 Juli v. Melilla n. Almerla. Aurora arr. 27 Juli v. Famagusta te Smyrna, Ganymedes arr. 27 Juli v. Sulina te Calatz. Luna arr. 27 Juli v. Malaga te Setubal. Oberon vertr. 27 Juli v. Smirna n. Aktchaf. Orpheus arr. 28 fuli v. Amst. te Kopenhagen. Hercules vertr. 29 Juli v. Rott. n. Algiers.' Nero arr. 29 Juli v. Bordeaux te Amst. KON. HOLL. LLOYD. Flandria (touristenvaart) vertr. 28 Jul! v. Merok. Amstelland arr. 28 Juli v. Antw. te Bremer haven. Dreehterland (uitr.) arr. 27 Juli te Santos. Eemland (thuisr.) arr. 26 Juli te Las Palmas Rijnland arr. 28 Juli v. Amst. te Hamburg. KON. WEST IND. MAILD. -»■ Alkmaar (uitr.) arr. 25 Juli te Valparaiso1. Bennekom vertr. 29 Jul! v. Amst. n. Hamb". Flora arr .27 Juli v. W.-Ind. te N.-York. Haarlem (uitr.) vertr. 25 Juli v. Corral. Helder (uitr.) vertr. 27 Juli v. Mollendo. Medea arr. 27 Juli v. W.-Indie te New-York, Rhea arr. 19 Juli v. W.-Indie te N.-York. Amor vertr. 29 Juli v. Amst. n. Hamburg. HOLLAND AUSTRALIE LIJN. Arendskerk (thuisr.) vertr. 28 Juli v. Fre* mantle. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. Meerkerk (thuisr.) arr. 29 Juli te Nagapa- tam. HOLLAND OOST AZIE LI IN. Boeton (uitr.) vertr. 27 Juli v. Manila. HOLLAND OOST AFRIK A LI IN. Salabangka vertr. 29 Juli v. Rott. n. Hamb. Blitar arr 26 Juli v. Mozambique te Dar-es- Salaam. Nijkerk (uitr.) arr. 26 Juli te Malaga. JAVA BENGALEN LIJN. Calcutta v. Calcutta n. Java, vertr. 26 Juli v. Rangoon. JAVA NEW YORK LIJN. Vechtdijk v. Java rf. N.-Yirk vertr. 28 Jul! v. Colombo. ROTTERD. LLOYD. Buitenzorg arr. 29 Juli v. Bahia Blanca Lv. Duinkerken te Rott. Rindjani (uitr.) arr. 29 Juli te Belawan. Tjerimai (thuisr.) vertr. 28 lull v. Sabang. STOOMV. MIJ. OCEAAN. Agamemnon v. Japan n. Rott. vertr. 25 Juli v. Port Said. Phemius v. Japan n. Rott. vertr. 25 Juli v- Colombo. Ajax v. Japan n. Rott.. arr. 29 Juli te Suez Anchises v. Japan n. Rott., vertr. 28 Juli v. Colombo. HOLLAND WEST AFR1KA LIJN. Deucalion (uitr.) vertr. 26 Juli v. Bordeaux. IJselstroom vertr. 28 Juli v. Monrovia n. Sec- condee. HOLLAND ZUID AFRIK A LIJN. Klinfontein (thuisr.) vertr. 28 Juli v. Kaap stad. HALCYON LIJN. Emmapark arr. 29 Juli v. Antw. te Malta. HOLLAND AMERIKA LIJN. Burgerdijk v. Rott. n. Newport-News arr. 28 Juli te Boston. Lochgoil vertr 26 Juli v. Vancouver n. Rott. Juli v. Havana. Volcndam arr. 29 Juli v. N.-York te Rott. Maasdam v. N.-OrJear" n. Rott., yertr. 26 VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 29 Juli. HUISVREDEBREUK. 1 'n Achttal personen, geen van alien verschc* nen, moesten zieh verantwoorden ter zake dat zij zich in den nacht van 1 op 2 Juni te Wars menhuizen in een cafe vertoevende, niet op de eerste vordering van den eigenaar of rechts hebbende zich hebben verwijderd. Het was een openingsavond en het ging er zoo rumoerig toe, dat de nieuwe kastelein besloot het lokaal maar te doen ontruimen. Noch aan de vordering van den kastelein, noch aan die van den gem.«veldwachter Pronk werd gevolg gegeven. Er waren wel 30 aanwe- zigen, van wie thans 8 terecht moesten staan. Aan het voomemen om het cafe te sluiten kon door de tegenwerklng der bezoekers geen ges volg worden gegeven. De kastelein Wester en de gem.sveldwachter Pronk werden als getui= gen gehoord. De officier, mr. v. Loockeren Campagne vorderde tegen elk der bekl. 10 boete of 10 dagen hechtenis. De politierechter, mr. v. Beusekom, veroordeelde. beklaagden overeen* komstig deze vcprdering. EENV. BELEEDIGING VAN EEN POLITIEsAMBTENAAR. De niet verschenen beklaagden P., B. en J. M. hebben in den nacht van 7 op 8 Juni ter gelegenheid vap de kermis den gemeentevekb wachter Vijzelaar van Medemblik in het opem baar beleedigd door hem allerlei scheldwoors den toe te voegen. Zulks naar aanleiding van een vechtpartij. Geeischt werd tegen ieder hunner 20.— boete subs. 20 da"en hechtenis. Vonnis con« form. MISH ANDELIN G. De volgende beklaagde, C. B. te't Zand gem. Zijpe, was evenmin verschenen. Hem is ten laste gelegd dat hij op 9 Juni den stalhouder K. Heerschap, destijds te Anna*Paulowna woonachtig, heeft mishandeld. Het cvas op den tweeden Pinkstcrdag en Heerschap bevond zich op het speelduin te Schoorl. Beklaagde heeft toen Heerschap een slag in het gezicht gegeven. Beklaagde heeft bij de politie be* weerd, dat deze slag niet opzettelijk is toege- bracht, doch per ongeluk bij het snel van het duin afloopen. De slag kwam zoo heyig tegen het oog aan, dat getuige zieh onder geneess kundige behandcling heeft moetea stellen. De brandstofhandelaar P. Wognum heeft ge* zien dat Heerschap een slag kreeg van een pcrsoon, die hard van het duin kwam afhollen. Hij meende niet, dat dit per ongeluk was, maar er was absoluut geen aanleiding. Eisch 40. boete subs. 40 dagen hechtenis. Vonnis over* eenkomstig dezen eisch. ALS VOREN. C. K. em Joh. R., beiden Grootebroeker land* bouwers, respectievelijk 21 en 20 jaren oud, hebben op Zondag 1 Juni te Hoogkarspel in een cafe gezamenlijk den getuige P. Raves mis* handeld. Bij de politie hebben beklaagden be* kend, doch kwamen thans weer op die verkla* ring terug. Alleen bekende eerste beklaagde, getuige Raves achterover te hebben geworpen. Raves h*d kwestie met tweede bekl., die hem toevoegde: Hoor je dat, wat zeg jij er van? Ik weet het niet, zei Raves. Nou repliceerde R dan ben je een suffert! Dat wordt door een suffert gezegd, merkte Raves toen op en direct daarop kwam C. K. ook op hem toe en werd hij door beiden, K. en R., geslagen. Eisch tegen K 15 boete of 15 dagen en voor R. vrijspraak. Vonnis conform deze eisch. VERNIELING EN WEDERSPANNIGHEID. De arbeider A. H., wonende te N.*Schar* woude, heeft zich in den nacht van 9 op 10 Juni te Heerhugowaard schuldig gemaakt aan vernieling van een hek, dat door bekl., die zeer beschonken was, werd stukgetrokken. Daarop werd hij door den rijksveldwachter v. d. Ploeg aangehouden op grond van bovenbedoelde fei* ten. Tegen zijn overbrenging heeft bekl. zich met geweld verzet door tegenrukken en trek* ken. V. d. Ploeg vond beklaagde in het gras lig* gen, men had hem met touwen gebonden, ter* wi;! hij geen jas aan had en blootshoofds was. V. d. Ploeg maakte de touwen los en wilde beklaagde overbrengen naar het arrestanten* lokaal,lokaal, pl.m. 'n half uur gaans. Dich bij het arrestantenlokaal begon bekl. zich te ver* zetten. Hij beweerde thans zich niet te kunnen her* inneren hoe hij zich in zijn dronkenschap heeft gedragen. Het beschadigde hek behoorde aan getuige C. Over. Eisch 15 boete subs. 15 da* gen hechtenis. Vonnis gelijkluidend BELEMMERING De banketbakker D. G. te Helder stond te* recht omdat hij niet heeft voldaan aan een vordering van de politie om af te stappen, toen hij zich aan een overfeeding schuldig maakte, door in den avond van 11 Juni zonder licht te rijden op 'n tijdstip dat zulks was voorgeschreven. De inspecteur van politie was in uniform en heeft bekl. gelast af te stappen, doch zich niet aangediend als „politie". De officier requireert f 20 boete of 20 da* gen hechtenis. Vonnis 15 boete of 15 dagen hechtenis. EENV. BELEEDIGING. De 45*jarige huisvrouw A. M„ echtgen. van A. M. te Westwoud, stond terecht ter zake be* leediging van haar buurvrouw, de getuige, de 27*jarige juffr. v. Weely, aan wie zij op 30 Mei zou hebben verweten dat zij jongens van 'n an* der had. Zij, mej. v. W„ heeft toen bij den burgeipeester van Westwoud een klacht ge* daan. De oneenigheid was ontstaan door gemis aan wederzijdsche appreciatie. Eisch 5 boete of 5 dagen hechtenis. Vonnis f 3 boete of 3 dagen hechtenis. ART. 247 Met gesloten deuren stond" daarop terecht de gedetineerde grondwerker Corn. v. L. ter zake het plegen van niet te noemen handelingen met een minderjarige van het andere geslacht. Mr. D. Sluis opponeert als waarnemend ambtshalve toegevoegd verdediger. Hierna sluiting.

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 7