Uw cersfe faaJc's morgens zij z'org tc dra- gen voor goede ontlasting. Tenzij dit gere- geld geschiedt, krijgt gij hinder van hoofd- pijn, gedruktheid, maagpijn, onzuiver bloed enz. Foster's Maagpillen genezen verstop- ping, regelen de lever, maag en ingewanden, en versterken zoodoende uw geheple gestel. Prijs per flacon van vijftien versuikerde pil- len 0.65; in apotheken en drogistzaken. aangewezen den heer G. A. de Ridder, Cor nells Krusemanstraat 25, Amsterdam, tele- foon 21696 De Twentsche Kamer van Koophandel heeft aan den minister van financien inzake het ontwerp-Tariefwet geschreven. De; Kamer van Koophandel en Fabrieken voor s Gravenhage heeft, naar aanleiding van het haar door den minister van financien met verzoek om opmerkingen toegezonden ontwerp-tariefwet aan genoe'mden minister be- ncht gezonden. HET AUTO-ONGELUK BIJ UTRECHT. Zaterdagavond is op den Biltschen Straat weg te Utrecht bij fort de Bilt een auto in aanraking gekomen met een autobus. De auto werd geheel vemield. Ook de autobus werd zwaar gehavend. Van de drie personen, die in den auto zaten, hebben de heer Vink Jr., lid van de firma v. d. Pol, Vink Co., te Utrecht, ide de auto bestuurde, en mr. Schret len, hchte verwondingen gekregen Omtrent het op den Biltschenstraafweg ge- beurde auto-ongeluk vernemen wij nog nader' cat in den particulieren auto zaten de eige- naar, de heer Vink, mr. Schretlen en de heer Schippers. De auto kwam met zulk een kracht tegen de groote autobus aan, dat hij omsloeg. De heer Vink geraakte onder den wagen en mr. Schretlen bekwam ernstige hoofdwonden. Beiden werden naar de rijkskli- nieken vervoerd, doch konden na verbonden te zijn, weer naar hun woning vervoerd wor- den Hun toestand is zonder gevaar. CHRIST. HIST. UNIE. agochtend hield te Lunteren de heer w. F C van den Broek, leeraar aan de Chr. Kweekschool k ZwoIIe, ,,Beschouwingen over de Langer Onderwijswet". k.?P ,4" }?^en avond der conference hield Mr. H. Verkouteren, lid der Eerste Ka- ner, een rede over „Stemplicht". JONGERENDAG TE DEN HAAG. De internationale' vredesweek is gister in Den Haag begonnen. Over de heele wereld zegt de Crt. hebben de jeugdvereenigin- gen meetings georganiseerd niet alleen om te protesteeren tegen het militairisme, maar ook en vooral om bij de jongeren het besef te doen doordringen dat de beschaving slechts door internationael samenwerking tot voile ont- plooii'ng kan komen. In verband hiermede hadden de Vrijz. Chr. Stud. Bond, de Vrijz Chr. Jongeren Bond, de Vrijz. Dem. Jon<re- ren in samenwerking met talrijke anderc ,eugdyereenigingen gistermiddag een geweste- i£1ke bijeenkomst georganiseerd op Duindigt En in den oproep stond o Oorio/y is on- dergang van de jeugd! Versterkt dus den vredeswil! Onheilspeilende regenluchfcn ten spijt, waren toch zeer velei: en niet alleen jon geren opgekomen Twee muziekcorpsen droe- gen er het hunne toe bij om de bijeenkomst te doen slagen. De voorzitter van het uitvoerend comite, de heer J. P. A. Eernstman, heetk de .aanwezigen harklijk welkom. Mevr. W. A. Ros-Vrijman sprak vesvolgens over de vredesgedachte. De heer Eernstman deelde mede, dat prof. Van Embden helaas niet als sprekeF zou op- treden. Hij wekte de aanwezigen op diens brochure over cotwapening k koopen, en las er cenige citaten uit voor. Ds Horreur de Haas besprak daarna het yredesvraagstuk, maatschanpelijk bezien. Daarna sprak de heer Ch. G. I. v. d. Man- der en ten slotte de heer H Willemse. E>e deelnemers trokken daarna in optocht naar het Vredespaleis, waar de stoet ontbon- den werd. roept hei geheek spoorwegpersoneeT op zich met kracht te scharen achter de onver- flauwde actie voor het verwezenlijken van deze toezeggingen en met alle vermogen k werken aan het daarvoor opgezette petition- nement, draagt verder de hoofdbesturen op, alles te doen wat verder mogelijk is om de actie te doen slagen". Daarna sloot de voorzitter de drukbezochte bijeenkomst met een hartelijk toegejuichte pe- roratie voor de eenheid. Tclegrammen van heden DE KONINGIN NAAR ZEELAND. BAARN, 4 Aug. De Koningin vertrekt hedenavond half zeven van Soestdijk voor haar bezoek aan Zeeland. Zij keert daarna weer naar Soestdijk terug. AUBADE. -"rVT-i BAARN, 4 Aug. Een koor van 150 Baarnsche en Amsterdamsche kinderen, on der leiding van den heer J. Jainel, bracnt hedenmorgen een aubade aan de Koninklij- ke Familie kn paleize Soestdijk. Wegens den regen had de muzikalc be- groeting niet in den tuin, doch in een der groote zalen van den rechfcr paleisvleugel plaats. De Koningin betuigde na afloop den dirigent haar hooge tevredenheid on dankte de kinderen voor den schoonen zang. Ondanks het ongunstige weer had zich een groote menigte voor het hek van bet paleis opgesteld. MACLAREN. LONE)EN, 4 Aug Maclaren, de Britsche wereidvlieger, heeft, naar gemeld wordt nakij Zuid Kamchatka een ongeval gehad Hij weed niet gewond. DE OWRUST IN BULGARIJE AIHENE, 3 Aug'. De Grieksche regee ring bcefi he-den officieel bericht gekregen van do vt-rsterkicig der Bunlgaarsche grens- posten tot beteugeling van het optreden der komitadsjis. DE CONFERENTIE TE LONDEN. BERLIJN, 4 Aug. De Duitsche delega- tie is hedenmorgen naar Londen vertrrok- ken, waar zij Dinsdagmorgen zal aanko men. Reeds Dinsdagmiddag zullen de eersk besprekingen met de geallieerden plaats vinden. In Berlijn rekent men er op, dat de con- ferentie tegen het eind« van doze week tot een definitieve beslissing zal komen TEGEN DEN OORLOG. STOCKHOLM, 4 Aug. In geheel Zwe- den demenstreerden gisteren de sociaal demccraten voor den vrede en tegen den oorlog. Branting was een der sprekers op de demonstratie te Stockholm. De heer J, O. I.IcurVy alhier slaagde voor het tweede gedeelte van het akfc-examen Nij- verhc.dsonderwijs (akte N XVI wis- en zee- vaartkunde). EERVOL ONTSLAG VERLEEND. Bij koninklijk besluit is met ingang van 16 Sepkmber e.k. eervol ontslag uit den mili- tairen dienst verleend aan den kapitein M. J G. E. Lestrade, van den Staf der Infanterie (leeraar aan de Cadettenschool) en geeioemde kapitein met ingang van dien datum benoemd tot reserve-kapitein bij het 5e Regiment In fanterie. ST A ATSLOTERI J. Hoofdprijzen. Trekking van heden. Ns. 8852, 16596 en 17209 400. Ns. 17126 en 3088 200. Ns. 3010, 5447, 15143, 15984, 16574 en 19529 100. Stadsnieims SPOORWEGPERSONEEL. Zondagmiddag had er te Utrecht een druk bezochte betooging plaats, belegd door de Nederl. Vereen. van Spoor- en iramwegper- soneel en den Neutralen Bond van Spoor- wegpersoneel, die bedoeld is als een pressie op de Regeering wegens het zeer langdurig getalm met het invoeren der nieuwe pensi- oenbepalingen. Nadat verschillende sprekers het woord hadden gevoerd werd onderstaande motie in stemming gebracht en aangenomen, met al- gemeene stemmen. De demonstratie, van Spoorwegpersoneel fehouden op 3 Aug. 1924, in „Tivoli" te Itrecht, bijeengeroepen door de hoofdbestu ren der Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel en den Neutra len Bond van Spoorwegpersoneel. overwegende dat door de Directie der Ne derlandsche Spoorwegen reeds in December 1920 werd toegezegd te zullen bevorderen, dat zoo de door haar verlangde loonregeling geen verzet zou ondervinden van de zijde der Organisaties, zij bereid zou zijn te bevorde ren, dat het spoorwegpersoneel een pensioen- regeling zou krijgen overeenstemmende met die welke voor het rijkspersoneel stond inge- voerd te worden, overwegende, dat ook in de overeenkomst welke in November 1922 met de Directie werd gesloten een clausule voorkomt, welke als volgt luidt: „Te zullen bevorderen, dat de nieuwe „pensioeriregeling zooveel mogelijk zal „overeenstemmen met die van het rijksper soneel, ook ten aanzien van de herziening „van reeds toegekende pensioenen en den ydatum van inwerkingtreding". Overwegende voorts, dat de Directie met de vakvereenigingen een pensioen-ontwerp heeft behandeld, dat op 27 Juni 1922 werd toegezonden en daarna doorgezonden aan het Departement van Waterstaat, overwegende, dat alle pogingen om de Re geering het toegezegde wetscntwerp bij de Tweede Kamer te doen indiencn hebben ge- faald en de minister van waterstaat niet an- ders mededeelt, dan dat het voorontwerp be- rust bij den minister van financien, komt met kracht op tegen het voortdurende uitstel, waaimede de belangen der gepensi- onncerden direct wordt geschaad en die der in dienst zijnden ernstig in geyaar bracht, verlangt nu eindelijk van de Regeering on- verwijlde indiening van het ontwerp van wet en van de Volksvertegenwoordiging spcedige behandeling na de indiening, POLITIE-NIEUWS Zaterdagmorgen vielen van een steiger voor een huis aan den Dijk alhier door onbekende oorzaak vier palen om, juist op het oogenblik dat het aangespannen voertuig van den land- bouwer R. L. uit Bergen passeerde. Deze, zich op den wagen bevindende in gezelschap van een 8-jarigen jongen, wist met zijn hand de palen af te weren, doch kon niet voorko- men, dat hij aan het achterhoofd werd ge- raakt. De jengen viel van den wagen en kwam daaronder terecht, doch beiden bekwa- men geen ernstig letsel, zoodat het ongeval goed afliep. Een onderzoek naar de oorzaak wordt ingesteld. Zondagmiddag wilde de 18-jarige I. L. V., wonende te Delft, op het Heiligland alhier cen Indian-motorrijwiel probeeren. Hij was cchter met met de behandeling daarvan op de hcogte, zoodat plotseling het motorrijwiel in zeer snelle vaart voortreed, met het gevolg, dat V. met het motorrijwiel tegen den berm van den Scbcrmcrweg opvloog, er afviel en zich bezeerde aan den rechterenkel en het corhoofd. Door de politic werd het eerste verband gelegd. .De gewende werd verder in behandeling genomen door dr. Straver. De wonden bleken echter niet van ernstigen aard te zijn en is V. dienzelfden dag naar zijn woonplaats vertrokken. ONGEVAL. Hedenmorgen had de heer Pover werk- zaam in de machinefabriek van den beer v. Meerleveld, het ongeluk zich met autogeni- sche snijbrander te verbranden aan het ge- zicht en de hand. Na in het Stadsziekenhuis te zijn verbon den is de heer P. naar zijn woning terugge- keerd. DEUTSCHER VEREIN. De alhier bestaande Duitsche Vereeniging gaf Zaterdagavond voor leden en belangstel- lenden een tooneelavond. In verband met an- dere feestelijkheden alhier en in Bergen was de belangstelling niet zoo groot als anders, maar toch heerschte er een prettige stem ming. De avond werd geopend door den heer Otto Briicke, voorzitter der vereeniging. Hij heette de aanwezigen van harte welkom en vroeg hunne aandacht voor het tooneelstuk ,,Onschuldig" dat dcor de leden was ingestu- deerd onder leiding van den koor'.cider en re- gisseur Paul Schmidt. In het stuk van Max Esch wordt de houtvester Kolzow valschelijk beschuldigd van moord op een jongen graaf. Wei' waren enkele omstandigheden ernstig in zijn nadeel, maar na veel droef- heid Slijkt ten slotte zijn onschuld, als de burgemeester, wien door den jongen graaf een hypotheek was opgezegd, zich zelf als de dader bekend maakt. De vier kcrte bedrijver. worden over 't ge heel goed gespecld. De vertolker van de rol van Kolzow dient met de dame, die voor zijn dochter Helene speelde, afzonderlijk ge- noemd. Een strijkje zorgde voor aardigc murick en een gezellig bal besloot den avond. GESLAAGD. i Zaterdag slaagde V'X>r de Nijverh'ddsakte N. onze vroegere siadgenoot ac heer C Kooij, thans ieeraar aan de Ainboehtsschool te En- schede. OVERPLAATSING UITGESTELD. E>e overplaatsing van den korporaal van het hospitaal. A. W. Stoffer, alhier, op 1 Au gustus j.L, naar dtn Haag, is uitgesteld tot 15 September e k. TERUGGEPLAATST. De sergeant W. J. Trap, behoorende tot het vaste personeel der Cadettenschool, is met ingang van 1 Augustus j.l. teruggeplaatst naar hot korps waarvan hij afkomstig was, zijnde het 13e Regiment Infanterie te Maas tricht. KAMER VAN KOOPHANDEL. De Kamer van Koophandel en Fabrieken heeft,tegen Woensdagavond half zeven een ledenvergadering uitgesenreven. VOOR DEN VREDE. Verlangend in de week van 3 tot 10 Augus tus mede te werken aan het bevorderen der vredesidee onder de jeugl, heeft de leiding van het Lotuswerk in Alkmaar, in samenwer king met het bestuur der Blavatsky-loge, de in de sdvertentie van hedenavond aangekon- digdc jeugdbijeenkomst uitgeschreven. Ieder meisje en iedere jongen is ten zeerste welkom. PRIJSUITREIKING CONCOURS. Men herinnert zich het onlangs in den Mu- ziektuin gehouden concours, waarin vele mu- ziekverecnigingen met elkaar gekampt heb ben om de verschillende prijzen. Gister had weder in den Muziektuin de uitreiking plaats van de gewonnen prij zen. Dit geschiedde door den heer Ditmars, voorzitter van het uitvoerend comite, iemand wien dit werk vol komen is toevertrouwd. Op geestige wijze wist hij de prijzen aan de afgevaardigden der diverse vereenigingen te doen toekomen. Vooraf had hij gememoreerd het prachtige verloop van het concours. Er was veel belangstelling voor deze prijs- uitreiking, die gehouden werd tijdens de pau- ze van het concert, dat „Excelsior" onder lei ding van den heer Van 't Woud aanbood. Voor om prijsuitreiking groot, was echter de belangstelling voor het concert klein te noe- men. De uitvoering verdiende meerdere toc- hoorders Des avonds werd weder een bal-champetre gehouden. TE WATER. De jeugdige G. Wessels alhier geraakte gister, doordat hij struikelde over een paaltje op den hock Bierkade-I.uttik-Oudorp, in het Kanaal. De heer Kok zag het ventje in de diepte verdwijnen. Hij wist hem met behulp van een hek, dat hij hem toestak. te redden ANTI-OORLOGS-VERGADERING. In een door het P. A. S. en de Vrije Groep belegde vergadering spreken morgenavond i«i „De Harmonie" Ds. Schermerhorn en B. Lan- sink Jr. over ,.de noodzakelijkheid van het anti-oorlogsstreven." ALKMAARSCHE BAD- EN ZWEMINRICHTING. In de week van 27 Juli tot en met 3 Augus tus zijn aan bovengenoemde inrichbng geno men: 413 baden door heeren, 547 door da mes, 187 door onvermogenden ,totaal 1147. Hoogste temperatuur'van het water 68 gr. LICHTOP! Hedenavond voor rijwielen en andere voer- tuigen te 9.26 uur licht op. TELEGRAFISCH WEERBE'RlCHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764.7 te Toulouse. Laagste barometerstand 747.2 te Vestma- noer. Verwachting (van den avond van 4 Aug. tot den avond van 4 Aug.) Meest matige westeliike tot zuidwestelijken wind, zwaarbewolkt of betrokken, met tijde- lijke opklaring, waarschijnlijk regenbuien, iets warmer. ne rollen perfect, spraken goed en beeldden de personen Mary Doul en Molly Byrne soms heel goed uit. De heeren voldeden over 't geheel minder. In't spel van Martin Doul (T. Jeen) misten wij de groote lijn. Hij speelde af en toe de rol veel te sterk naar den kon-^ hen kant, waarbij hij meermalen een Joodsche wijze van spreken te hulp nam. Toch had hij in zijn vertolking der zware hoofdrol ook heel goede momenten. 't Eerste bedrijf was het best. Het slot van het tweede was zwak. Het derde beheerschte hij, ook wat de tekst betreft, het minst. De regisseur G. Kooyman, die ongehyij feld met zijn gezelschap zeer hard heeft ge- werkt en ook veel heeft bereikt, bleef in de rol van den heilige beneden onze verwach tin- gen. Timmy de smid miste in het tweede be drijf vooral het forsche, dat wij zoo gaarne in dezen persoon hadden gezien. Wat de Maskerspelers echter bewogen kan hebben juist dit zw?r-> s+uk, met zijn moeilij- ken loggen zinsbouw, zijn tallooze herhalin- gen van „in eigen persoon", „ik peins", „cer- teyn" enz. voor hunne eerste proeve van be- kwaamheid op het gebied van openluchtspel te kiezen, is ons een raadsel. Handeling is er in het stuk zeer weinig, 't is grootendeels woorden, herhalingen en nog eens woorden, meermalen is de tekst voor onze ooren ruw en grof, en dat dit stuk in staat is een publiek te boeien en getroffen door en voldaan over het gesmaakte kunstgenot te doen huiswaarts keeren meenen wij ernstig te mogen betwijfe- len. Zaterdag 16 Augustus treden de Masker spelers op in de Tooneelzaal van de Rusten- de Jager met hec blijspel „Tropenadel". Voor- opsteliende, dat van een vergelijking tusschen deze twee opvoeringen niet mogelijk is, ge- looven wij toch dat de keuze van „Tropen- adel" een heel goede is en de kwaliteiten van „De Maskerspelers" zeker heel wat beter zul len doen uitkomen. In ta! van pensions zat men hedenmorgen zonder brood. Den bakkers is het bij veror- dening vcrboden vo6r 10 uur versch brood te vervoeren en aangezien juist dc vorige week de rijksveldwacht tegen verschillende bakkere, wegens overtreding van dit verbod, proces- verbaal had opgemaakt, waagde geen hunner zich er aan, om de bepaling te overtreden. Door het drukke bezoek was gister bij ve- len het oude brood opgeraakt, zoodat ver. scheidene gasten zonder'ontbijt naar hun za- ken konden vertrekken. Het komt ons voor, dat er nicts tegen is om bclanghebbenden in deze drukke maand toe te staan des morgens het brood iets eerder uit den bakkerswinkel te halen Naar wij vet- nenien hebben de bakkers zich met een dest* treffend adres tot den minister gewend eenige in Bergen vertoevende Kamerleden met het geval op de hoogte gebracht. UIT LIMMEN. Naar we #cmemen, zullen meerdere bollen- kweekei's delnemen aan de Internationale ten. toonstelling te Hemstede, te houden in 1925. In het voorjaar 1925 wordt eerst een volle- grondstentoonstelling van bloembollen ge houden, welke deze herfst reeds worden uit- geplant. Naar we vernemen zal hier binncn en- kele dagen de 9e broodbakker zich in deze ge- meente vestigen. De spoeling zal toch wel dun worden. Door een 3-tal personen worden hier pogingen aangewend om te komen tot oprich- ting van een R. K. V. P. (Roomsch-Katholitkt Volkspartij). De verkiezing voor den gemeenteraad, waar de arbeiderscandidaat werd bestreden, is nie# vreemd aan deze poging. UIT SCHAGEN. Blijkens de advertentie in dit nummer heeft Donderdag 14 Augustus, des morgens 10 uur, de Opening plaats van de eierveiling in het vcilingsgebouw aan de Laan, alhier. Schagen is het begin- en eindstation van de tramlijn Van EwijcksluisWieringen. In den laatsten tijd is meermalen gebleken, dat het station met zijn emplacement niet meer aan de billijlce eischen van het verkeer voldoet, vooral ook door het toenemend bezoek aan de Zuiderzeewerken. De directie der Ned. Spoor- wegen heeft thans besloten het statiens-em- placement belangrijk uit te breiden. De ra- ming van dit werk bedraagt ruiin 2 ton. UIT HOOGKARSPEL. Aan den heer D. Brander Tzn. is op zijn verzeek, met ingang van 1 Augustus, eervo! or.tslag verleend als bunrgemeester dezer ge- mcente. j UIT CASTRICUM. De heer P. H. L. J. Lommen is met ingang van 1 Augustus herbenoemd tot burgemees ter "dezer gemeente. UIT HOORN. Te Amsterdam slaagden voor het examen nuttige handwerken de dames: M. Houtman W. Weeder, A. M. Siemen, F A. Melchiorj C. D. Metselaar en N. J. Leebeek. De heer G. J. Polman slaagde te 's-Gravai- hage voor het examen handteekenen L. O. van 4 Augustus 1924. Opg&ve van Noordhollandsch Landbouwcredlet. (Ontvangen per draadlooae telefooil). Koers van heden te BURGERLIJKE STAND. GEBOREN Hendrikus, z van Hendrikus Boerebootn en Anna Maria Nieuwenhuizen. Wille- brordus, z. van Jacobus Johannes Gouds- bloin en Anna Geertruida Wij lacker. Cor nells, z. van Johannes Schocn en Geertruida Denneman.Albcrtus Pieter, z. van Jo hannes Franciscus Philippus Schmidt en Albcrtha ten Bruggencate. Hendrika Re- irina Helena, d. van Cornelis Maria de Vet en Hendrica Kemps. Klaas Johannes, z. van Klaas Johannes Allcman en Margaretha'Ca- tharina Brouwer. Cornelia Elisabeth, d. van Jan Paulus Smeets en Anna Francina de Tongh. OVERLEDEN: Elisabeth Nat, wed. Jan van den Berg, 49 j. Nicolaas Piket, 45 j. Aafje Kiste- maker, wed. Jacob Schrijvcr, 63 j. Trijntjc Boeo, gchuwd met Maarten Bcsse, 62 j. Antje Brander, gehuwd met Fr.ans Bakker, 63 jaar ProYiuciaal Nieuws UIT BERGEN. Gisterenmiddag werd in het prachtige openluchttheater de opvoering van „De Hei- ligenbron" van J. M. Synge her-haald. Mede door de aanwezigheid van de W. B. abon- ne's uit Amsterdam werd de voorstelling door ruim 300 personen bijgewoond. Het weer was niet zoo gunstig als Vrijdagavond, maar toch was het gedurende de voorstelling beter, dan men's morgens mocht verwachten. De wind was af en toe hinderlijk. „De Maskerspelers" (club van Berger dilettanten) hebben zich van de zware taak, die zij zich op de schou- ders hadden gelegd, niet onverdienstelijk ge- kweten. Wel eischte het goed verstaanbaar zeggen van de tekst, zooveel van hunne krachten, dat van nuanceering en overtui- gend spel niet altijd blijk werd gegeven. De dames G. Rensink en To van Geemen heb ben het'beste werk geleverd. Zij kenden hun- Yorige Koers. 77Vu pl.m. I.3t pl.m. 1.4 pl.m. 2. pl.m. 2.1! pl-IB.Iiil pl.m. 14! - no 336H 79»A 72V, - ■V ■vrrv m«ei>pU£en Puddingen STA ATSLEEN IN GE N. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANKTNSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Rese. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Furness*Stokvis Aand. Idem 7 Oblia. Jurgens Gew. Aand.. n A. o B. C. Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Bodjong s Cult. VorstenL Dito actions Compania s 1 Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Pctr. Gee. Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serladjadi Silau i Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart My. Nederland Holl. Lloyd Idem 7 afgest. Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan 3CHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine prcf. TABAKKEN. CkCe Deli Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific 1001/* 94Vl« 164Vi 127'/j 123 V, 1231/* 106 3 20 49 577/g 53i/, 52 2931/, 280 112 5041/, 349 1743/, 162 160 235/s 1087/, 311V* 151 3303/, 1363,8 4'3/i6 65 99 791/, 176 88V, 1141/2 75 61 1181/, 1401;, 81/4 37 137 701/4 211/3 91 101/, 39/j 363i/, 3321/, 3101/, 218 695/, 148 '/j6 .y} 1693/4 169 168 1681/, 168J-9j 1291', 129 V, 1291/8 129 V, 1291/4 123i/4 1231/, 1231/g 1231/, 1231', mm 124 124 124 s/* 1233/4 1233/4 106 49V* 491/, 491/4 49 58 533/4 53 290 112'/* H21/, 505 508 5031/8 509 V, 5098/4 359 350 349-50 3481/, 349 1628/4 163 163 161 i/s 24 24l/8 241A 24-i 24 316 310 1491* 154 1531/8 153 1551/, 152-4 332T3 334 £-5 336 337 137 i-8 1381/2 139 139 1391/4 65 V4 99H001 1791/4 89 mm 115 75 79 79»A 80 63 63-4J 641/, 64SA 119 119 119 120 121 145 137 137 136 72 72 73 22i/s 241/, 24 241/4 10SA IO8/4 393/4 391/4 365 366 369V, 371 370 338 339 341 342 3421/, 311-2 317 2121, 313 681/, 1481/, koers 2 pCt., heden 2 pCt. {SEN Ah 1STERDAM. Londen Berlijn p. biljoen Parijs Brussel Bazel Weenen p. Kr. 10000 Kopenhagen Stockholm Christinia Vorige koers 11 52s/, 0.623/, 13 371/, 12.15 48.60 0.367'j 42.10 69 60 35.40 New. York Italic NIET-OFFIC1EEL. 2.61!/, t. 11.333/4 Koers op heden om 2.45 11.56 0.621/8 1380 12 35 48.671 0.363/, 42 15 69 60 35 50 2 59£-60i 11.35-45

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 2