mn De jeuV en ontsteking van alle jeukende huidaandoeningen als gordetroos, dauw worm, eezeem enz. moeten spoedig zwiehten voor de antiseptische en genezende eigen schappen van Foster's Zalf. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per tube 1. maar. Cornelis Jonker, rijwielhersteller te Alkmaar en Aaltje Kunst. Getrouwd: Frederik Komen en Maria Schouten. UIT HEEMSKERK. (Juli.) Ondertrouwd: A. Schouws en D. Louwen A. Nijman en G. Beentjes. Bevallen. G. de Nijs-Dijkman, z. J Schuit-Tantes, z. H. Beentjes-Bras, z. Overleden: C Stengs, 6 mnd. Gemengd Nienws HET KONINKLIJK BEZOEK AAN ZEELAND. Gedurende de overtocht gebruikte de Ko ninklijke Familie aan boord de lunch en te twee uur meerde de „Hydrograaf" aan den steiger te Zierikzee, waar de Koninklijke Fa milie ontvangen werd door den burgemeester van Zierikzee, Mr A. J. Fokker van Crayen- stein van Rengerskerke, terwijl een muziek- corps het „Wjlhelmus" speelde Een t weetal meisjes bood de Koningin en de Prinses een bouquet aan en een eerwacht gevormd door leden van den Bijz. Vrijwilligen Landstorm, bracht de Koningin de eerbewijzen. Hierna werd in de gereedstaande auto's plaatsgenomen en werd naar het Stadhuis ge- reden. Langs den weg, dien de stoet volgde, ston- den verschillende vereenigingen met hunne vaandels opgesteld en tijdens den intocht wer- den op het Kraanplein ongeveer 1000 postdui- ven, alle versierd met een oranjelint, opgela ten. Bij het Havenpark werd even halt gehou- den. Daar werd door ongeveer driehonderd zangers en zangeressen een cantate uitge voerd, nadat de leden van het bestuur der Zie- rikzeesche Oranjevereenigingen aan de Ko ningin waren voorgesteld. Na de uitvoering der cantate werd de tocht naar het Stadhuis vervolgd, terwijl overal de hooge bezoekers hartelijk werden begroet door het publiek, dat in dichte rijen langs den weg stand ge- schaard. Bij het stadhuis aangekomen, verliet de Koninklijke familie de auto en begaf zich, be- geleid door den burgemeester en de wethou- ders, terwijl het muziekgezelschap ,,Kunst en Eer" zich deed hooren en kleine meisjes bloe- men wierpen op den weg, dien de Koningin volgde, tcoi zij de auto had verlaten naar de raadszaal, waar de raadsleden aanwezig waren en waar de burgemeester een begroe- tingsrede hield. De Koningin dankte den Burgemeester voor zijn vriendelijke wcorden en de burgerij voor de hartelijke ontvangst, die de Konink lijke Familie te Zierikzee is ten deel gevallen, en daarna verliet de Koninklijke Familie het stadhuis weder en natr.en plaats in de auto. Na een korte rijtoer door Zierikzee, waarbij de leden der Koninklijke Familie telkens har telijk werden begroet door het talrijke pu bliek, dat zich in de strnten, welke de stcet volgde, verdrong, ver'ieter, de hooge bezoe kers langs de Zuidwellebrug Zierikzee om een tccht te maken over Schouwen. Gereden werd langs Burgh, Haamstede, Renesse, Oudendijke, Scharendijke en Loo- perskapelle. In elk van deze plaatoen werd enkele oogenblikken gestopi bij het gemeentehuis, waar dan de burgemeester werd voorgesteld, die dan de wethouders aan de Koningin voorstelde. Op verschillende plaatsen werden aan de Koningin en de Pnn-ses bloemen aangeboden cn werd de Koninklijke Familie toegezongen. Overal droeg de ontvangst der hooge gas- ten een hartelijk karakter. Van Looperskapelle werd gereden naar Brouwershaven, waar het opcnthc-ud langer duurde. De Koninklijke familie kwam hier aan bij de Noordpoort, die in den toestand van vroeger weer was opgetrokken. Op de P.cort stond een heraut, die toen de Konink lijke Familie in zicht was, de komst door ba- zuingeschal aankondigde. Door de Noord- straat werd .gereden langs het Catsplein, waar de gevel van het geboortehuis van Jacob Cats weer in (Jen oorspronkelijken toestand was hersield, naar het Havenplein tot bij het gemeentehuis. Bij aankomst aldaar speelde een muziekge- zelschap het „Wilh£lmus" en de Koninklijke Familie werd hartelijk toegejuicht. De Ko ninklijke Familie verliet de auto en werd ontvangen door den burgemeester, den heer N. A. Berkhout. Tusschen een dubbele haag van jonge meisjes door, die slingers van bloemen droegen, betraden de hooge bezoe kers het gemeentehuis, bij den ingang waar van de Koningin en de Prinss b'oemen wer den aangeboden. Daarna begaf de Konink lijke Familie zich naar de raadszaal, waar de burgemeester een woord van verwelkomin°- sprak. 6 De Koningin beantwoordde deze toespraak ai dankte voor de hartelijke ontvangst. daarna plaatsten de leden der Koninklijke Familie hunne handteckening in het pracht- exemplaar der werken van Jacob Cats en ver- yolgens werd in de raadszaal de thee ge- iruikt. Daarna begafd e Koninklijke Familie zich naar het hordes van het stadhuis om te luis- teren naar de uitvoering der „Wilhelmus- hyninc\ die door een 250-tal school ki nderen werd uitgevoerd en daarna werden de auto's weer bestegen en reed de Koninklijke Familie onder het gejuich der menigte weg. Van Brouwershaven werd langs Zonne- maire, Dreischor en Schuddebeurs (in elk dezer gemeenten werden weer even gestopt) naar Zierikzee teruggereden. In Zierikzee werd in de Voorstraat weder even haltgehouden. D'aar bood de voorzitter der Oranjevereeniging, de heer J. A. Bier, masz de Koningin een foto aan van het mo nument, dat op het Kraanplein is opgerieht ter herinering aan dit bezo-k der Koninklijke Familie. Daarna begaf de Koninkliike Familie zich weder aan boord van de ..Hydrograaf", die naar Middelburg opstoomde. (Zie vervolg in het hoofdblad.) DE ZUIVEL-ONDERLINGE. Door de in-werking-treding van de wet tot wijziging van de land- en tuinbouw-ongeval- lenwet 1922 zijn de land- en tuinbouweoope- raties verzekeringsplichtig geworden. Tot de ze codperaties behooren ook de codperatieve zuivelfabrieken, welke tot nu toe met verze keringsplichtig waren en voor het meerendeel aangesloten waren bij de Zuivel-Onderlinge. Deze Zuivel-Ondierlinge was speciaal opge rieht met het doel de buiten de wetelijke rege- ling vallende cooperatieve zuivelfabrieken te verzekeren. Nu de wet echter zoodanig gewij- zigd is, dat ook de zuiver cooperatieve fabrie- ken verzekeringsplichtig zijn, heeft het voort- bestaan van de Zuivel-Onderlinge in dezen vorm geen zin meer. Er is dan .ook besloten nuaar wij in het officieel orgaan van den Alg. Nederl. Zuivelbond lezen tot opriehting van een nieuwe vereeniging De Zuivel-Onder linge als afdeeling van de Centrale Land- bouw-Onderlinge. Een groot deel der coope ratieve zuivelfabrieken, voorheen lid van de Zuivel-Onderlinge (niet-verzekeringsplichtige bedrijven) en der Onderlinge Risicovereeni- ging van cooperatieve zuivelfabrieken (verze- keringsplichtige bedrijven) heeft zich bij de Centrale Landbouw-Onderlinge aangesloten en daar het risico van deze bedrijven in vrij belangrijke mate afwijkt van dat der gewone landbouwbedrijven, zooals deze in grooten ge- tale bij de C. L. O. zijn aangesloten, heeft de commissie van toezicht der oude zuivelonder- linge gemeertd, haar staiiten zoodanig te moeten wijzigen, dat de cooperatieve zuivel fabrieken, aangesloten bij den F. N. Z., een afzonderlijke groep konden blijven vormen in de C. L. O. DE TAR IEF WET. De Nederlandsche Vereeniging van katoen- spinners en spinners-wevers heeft, gevolg ge- vende aan een haar door de ledenvergadering van genoemde vereeniging verstrekte op- dracht, aan de Tweede Kamer mededeeling gedaan van de opmerkingen, welke in de le- denvergadering te berde gebracht zijn ten aanzien van het ontwerp tot vaststelling eener nieuwe Tariefwet. Het op grond van verschillende overwegin- gen dat de ledenvergadering een dringend beroep doet op de Kamer om tot het nemen van dezen maatregel niet mede te werken. EEN AANR1JDING. Maandagavond omstreeks half tien is te Wassenaar bij Zuidwijk een aanrijddng ge- beurd tusschen den motorrijder Hermes, uit den Haag, en den wielrrfOer Brandts uit Was senaar, tengevolge waarvan laatstgenoemde met twee ernstige hoofdwonden naar het wijkgebouw moest worden vervoerd. De heer Weber uit den Haag, die op de duozitting van den motor zat, liep ook eenige verwondingen op. PREDIKANT BENOEMD. Gedeputeerde Siaten van Noordholland h"bben benoemd tot predikant der Heryormde Gestichtsgemeente „Provinciale Ziekmhuizen nabij &mtpoort en te Bakkum" ds. H. J. Vis- ser, predikant der Ned. Herv gemeente te Rillana Bath. EEN STEIGERBINT GEBRCKENL Gistermiddag omstreeks half 3 zijn op den Zoeterwoudschensingel te Leiden de loodgie- ter v. d. P en zijn knerhtje H. L. tengevolge van het breken van een steigerbint, van 13 M hoogte op den grond gevallen, tengevolge waarvan ecrstgcnoemde met eenige gebroken ribben en een gebroken sleutelbcen naar het Academisch ziekenhuis moest worden ver voerd. De jongen kwam er met een lichte verwondingen af. OVERREDEN. Op de uitbreidingswerken van het Centraal Station te Amsterdam is gistermddag een der werklieden der aatmemersfirma, die dit werk ui-tvoert, door een uit Urtgeesr komenden trein overreden en gedood. Zijn lijk is naar een der gasthuizen overgebrachi De oorzaak van het ongeval is nog niet bekend. PRACTISCHE DIEVEN. Tijdens don dienst in de Plantagekerk te Zwolle zijn Zonda-gmorgen van een plaats naast de icerk, door een hek van de straat ge- scheiden en waarop de zijingang van de kerk uitkomt, twee fietsen van kerkgangers ont- VTeemd. Om zich bij ontdekking (ten vrijen aftocht te verzekeren hebben cte daders de deur van de kosterswoning, die op de plaats urtkonit, op slot gedaan en den sleutel aan de buitenkrnt laten zitten. SALARISREGELING BURGERL1JKE RIJKSAMBTENAREN. olaar de N. Ct. verncemt zullen enkele groepen werklieden en lagere beambten niet meer worden ondergebracht in het Bezaldi- gingsbesluit, maar op arbeidscontract in dienst worden genomen tegen 70 pCt. van het gegarandeerde loon voor het ambt, dat zij vroeger bekleedden. De kinderbijslag za' na 1 Januari 1925 3 pCt. bedragen voor elk kind brneden hot 18e levensjaar met een minimum van 50 en een maximum van 240. De salarissen vcor de ambten, die niet vallen onder het Rijks- werkliedenreglement worden geregeld bij aparte koninklijke besluiten, nadat advies is ingewonnen bij de bijzondere commissies, de nieuwe regelingen worden gebaseend op zoo- genaamde kernsalarissen, welke cutleend zijn aan de salarisnormen. Aan gchuwde ambtenaren zull-en de twee laatste salarisverhoogingen ir, de school niet worden toegekendterwijl van ongehuwde on- derwijzers de vier laatste periodieke verhoo- gingen worden ingeheuden. Voor vrij wonen zal ten minste 7 en ten hoogste 15 pCt. van het salaris worden ge- kort. Gchuwde ambtenaren, die 23 iaar zijn, twee dienstjaren hebben en een salaris genie- ten beneden 2000, lcrijgen een tcelage v^n 200; cverschrijdt echier de school waarin het ambt is ondergebracht de 2000, dan wordt de toelage bepaald op 300. Deze tcelage zal telkens verminderd wor den met de periodieke verhoogingen, welke zullen worden toegekend. De standplaatsaftrek blijft vastgesteld op 4 en 8 pCt. vcor 2e en 3e klaese standplaat- sen. De salarisverlaging voor kestwinners zal over 1925 ten hoogste 15 pCt. bedragen. op salarissen welke met meer dan 15 pCt. wo-rden verlaagd, zal een extra-toeslag wor den gegeven. VREDESDAG. Zondagmiddag werd te 's-Gravenhage op het terrein, welwillend voor dit doel afge- staan door den hee- A. L. Verhagen, de Vre- desdag gehouden, georganiseerd door den ring Westland van Vrijz.-Godsd. Jongeren- vereemgingen. Meer dan 1100 personen wa ren aanwezig. De ring-voorzit!er, de heer P. Varekamp van 's-Gravenzr.nde, sprak het openingsweord. Vervclgens vocrden het woord de heer J. B. Schouwink van 's-Gravenzande met het onderwerp ..De groote overwinning". Ds. J. P. de Graaff van Naaldwijk over ..Vernieuwing" en ds. J. Deetman van Alk maar over „Geen oorlog meer". De Vrijz.- Godsd. meisjesvereenigir.gen van 's-Graven zande en Naaldwijk zongen tweestemmig; het harmcniecorps „Crescendo" van Naaldwijk begeleide den zang der meisjes en de gerneen- schappelijk gezongen liederen. De viovoor- zitter van der ring, de heer C. de Jong sprak een slotwcord. DE VLIEGTOCHT NEDERLAND—INDIe. Voorgesteld is een vliegterrein van interna- tionale afmetingen voor den vliegtocht Neder- landIndie aan te leggen te Kebon-Pallah bij paal 14 in het Meesterschc. Het terrein is tachtig bouws groot (1 bouw is 7096 vierkan- te meter), waarvan veertig bouw in erfpacht is afgestaan aan den land h eer Lim, de andere helft is vrije go uvernemcntsgrondGp een klein deel van het terrein staat een kampong, die afgekocht dient te worden. De rest is be- plant met serehtuinen. Het terrein is zand- gjond en niet noemenswaard heuvelachtig. Na raseering van de serehstruiken zal het goed bruikbaar zijn. De beslissing wacht op die van de militaire autoriteiten. VALSCHE RIJWIELMERKEN. Aan de N. Rott Ct. wordt gemeld Er duiken telkens geruchten op, dat nage- inaakte rijwielmerken te koop worden aange boden. Ofschoon de gegrondheid dier geruch ten tot dusver niet is gebleken, schijnt het toch nuttig het publiek er voor te waarschu- wen, zich op onregelmatige wijze van een rij- wielmerk te voorzien. Wie, ook onbewust, met een nagemaakt merk rijdt, staat in ieder geval bloot aan be- keuring weguis het rijden zonder het ver- eisclite belastingmerk, immers zonder een gei- dig belastingmerk. Bovendien echter is hij, die opzettelijk een nagemaakt merk gebruikt, strafbaar met gevangertisstraf van ten hoog ste zes jaren. De belastingmerken zijn uitsluitend ver- krijgbaar gesteld op de hoofd-, bij- en hulp- iaatoren der posterijen.. De commissar is van poiltie der afdeeling B te 's-Gravenhage maakt bekend, dat daar ter stede in omloop zijn valsche rijwielbelasting- plaatjes, welke voor 25 cent per stuk of hooger, in ieder geval voor prijzen, veel lager dan de van Rijkswege uitgegeven plaatjes, op slinksche wijze aan het publiek worden ver- kocht. Het publiek wordt nadrukkelijk gewaar- schuwd zocdanige valsche plaatjes niet te koopen, daar ieder wetcn kan, dat ze valsdi zijn, omdat de echte alleen tegen betaling van 3 aan de postkantoren verkrijgbaar zijn. Het koopen der valsche plaatjes kan d-us voor dengene, die op deze wijze aan de versprei- dinb daarvan welbewust medewerkt, de ern- siigste gcvolgen hebben. Er wordt een beroep gedaan on het publiek om de aanbicders der valsche plaatjes aan de politic over te leveren of aan haar bekend te maken. c.M boven het oog een dwarse insnjjding, en vervolgens aan weerszijden een insnijding, die onder net oog, op 1 c. M. afstand daarvan, in een punt samenkorot. Men heeft dan een drie- hoelng schildje, op welks midden het oog voor- komt Drt schildje moet meer er afdrukken dan aftrekken, opdat het zieltje van het oog, de toekomstige scheut in miniatuur, behouden blijft Dit schildje pfaatst men onder de schorslippen op den onderstam, waarbij de dwarssneden op elkander moeten sluiten. Ver volgens wordt de gemaakte insnijding zorg vuldig met raffia verbonden, waarbij juist het oog vrij blijft. Men oculeert afleen bij droog weer. Gp deze wijze veredelt men fhans rozen, peren, appelen en tal van andere houtige ge wassen. lmgez«ndeii stnfeken (Buiten verantwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemt.) Tijdschriften. DE F. N. Z Verschenen is,het verslag van den Algemee- nen Nederlandschen Zuivelbond (F N. Z.) over 1923. Blijkens dit verslag bedroeg hef aantal aan gesloten fabrieken op 1 Januari 1924: 43S met een totaal aantal verwerkte K.g. melk van 1.453.678.440, waarvan 448.215.177 K.g. voor rekening van Friesland komt. Het aantal aangesloten fabrieken verminderde met 12, goeddeeis te verklaren uit den overgang van kleine bedrijven tot groote, speciaal in Zuid- Holland. De totale hoeveelheid verwerkte melk sfecg met 8 pet. Het gemiddeld aantal K.g per fabriek steeg van 2.98 millioen in 1922 tot 3.31 millioen in 1924. Van de 260 candidaten, die zich voor de examens aanmeldden, kwamen er 211 op, waarvan er 101 slaagden. De balans per 31 December 1923 om het hoofdkantoor sluit met een voordeelig saldo van 6 87V2. Het verslag behandelt tal van vraagstuk- ken, voor de leden an den Bond van belang, cn geeft verder o. m. een overzicht van den toestand der provinciate Zuivelbonden Het verslag getuigt van een groote werk- zaamheid. Oris Eigen Tijdschrift heeft in zijn Augus- tusnummer een fraaie bijlage over insecten- lckkende Malva-bloemen. De redacteur, de heer D. J. van der Ven, geeft een met talrijke illustraties versierde bijdrage over het zonneraadsel van den oer- Europeeschen Trojaburg. A. B. van Tienhoven schrijft over „De gasten in het Kamp', welk artikel door J. Wins op aardige wijze geillustreerd is. en Tninbonw. VGOR KLEINE TUINEN. Het is nu tijd voor het veredelen van tal van houtige gewassen, door middel van ocu- leeren. Het is een nauwlceurig werkje, maar met eenigen goeden wil kan ook de amateur- tumder het uitvoeren. Men heeft er voor noo- dig een scherp klein mesje, liefst een oculeer- mesje, waaraan zich een oculeerbeentje be vindt. Verder zorge men voor breed raffia, om de gemaakte wond, na het oculeeren te verbin- den Van de gewenschte soort wordt entrijs ge- sneden, waarvoor kan dienen iedere gezonde. een-jarige scheut, die reeds goed verhout is Van dit entrijs wordt het niet verhoute gedee'- te, het topeind en van het te gebruiken gedeel- te de bladschijven afgesneden om verdamping tegen te gaan. De bladsteeltjes blijven gedeel- telijk behouden. Bij vervoer over eenigen af stand wikkelt men het entrijs in papier, of zelfs in vochtig mos, om uitdrogen te voorko- men Van de te veredelen onderstammen wor den takken, enz., welke de bewerking zouden bemoeilijken een week van voren weggencanen. Op de plaats, waar men de kroon der te \er- edelen plant verlangt, wordt nu een T-vormi- ge insnijding gemaakt, juist door de bast heen tot op het hout. Met het oculeerbeentje worden de schoreslippen opgclicht, zonder (fee te be- schadigen. Van het entrijs wordt een oog met bastgedeelte gesneden, waarachter zich geen hout mag beyinden. Men raaakt daartoe i Schoorl, den 4 Augustus '24. Geachte Redactie! Beleefd verzoeken wij U onderstaaode in uw veel gelezen blad te wil leu plaatsen, bij voorbaat onzen dank. Naar aanleiding van een bezoek aan Zee- land begrijpt men pas wat de laatst geteden visschersramp voor vele huisgezininien betee- kent. Het is daarom dat op vele plaatsen in Zee- land, waar deze week onze Koningin een bezoek gaat brengen, geen feest zal zijn zoo als dat meestal de gewoonte is, ommlen dat hun gestorte penning bestemd w.rdt voor de getroffen gezinnen. Buiten Zeeland zijn ook de Zeenwsche ver eenigingen bezig geld in te zamelen voor de nagelaten betrekkingen. Wij hebben daarom gemeend als Zeetrwen niet ten achter te mogen blijven en roepen alle Zeeuwen in Schoorl en Bergen op om mede te werken een flinke som geld bij elkan der te zamelen. Inlichtingen verstrekken zeer gaarne M. W. VAN DE GARDE, Schoorl.f JOH. PEETOOM, Schoorl. NEDERLANDSCHE KINDEREN IN HET ROERGEBIED. Het Comiie ter Uitzending van Neder landsche kinderen Dortmund- s Gravenhage is zoo vrij, door middel van dezen oproep een beroep te doen op Uw liefdadigheidsge- voel. Over de gansche wereld is de Holland- sche gastvrijheid bekend en reeds hettben zeer velen van deze gastvrijheid gebruik ge maakt; b.v. gedurende den wereldooriog, de vele vluchtelingen, enz., daarna de Duiische, Hongaarsche en Oostenrijksche kindeitjes. Altijd zijn zij in het gastvrije Nederland liefderijk ontvangen. Maar nu gaat het er niet om, buitenlanders gastvrijheid te verlee- nen; neen, het geldt nu de kinderen onzer arrne landgenooten, die reeds zeer vele ja ren in het Roergebied wonen en daar nog steeds onder de naweeen van den grooten wereldooriog hebben te lijden. De kinderen, het toekomstige geskacht) zijn er slecht, zeer slecht aan toe. Zeer vele Hol landers zijn werkeloos of verdienen zeer wei- nig, zoodat zij voor zich en hun gezin niet de noodige levensbehoeften kunnen koopen; laat staan kleeding en brandstof voor den aan- staanden winter. Momenteel is het zomer en goed weer en bijna niemand denkt aan de el- lende, die straks weder door deze arme men- schen zal worden geleden. Ja, ook nu, al is het zomer, zijn de levensomstandigheden de zer menschen zeer slecht. Nu zal wellicht bij U de vraag rijzen, wat is h.er feitelijk de bedoeling. Dit is heel spoe dig gezegd Het Comite verzoekt U beleefd, aan een dezer landgenooljes voor pl.m. 3 maanden gratis gastvrijheid te witlen vej'lee- nen. Het Comite weet zeer goed, dat het voor velen niet dcenlijk za! zijn reeds nu een kind op te nemen, omdat men nog met vacande zal gaan, enz. Maar dit is geen bezv/aar. teidien U zich reeds nu bereid verklaardet om tegen begin September a.s. een jongen of meisje (aanvragen voor jongens zijn zeer hard noo- dig) te willen huisvesien, zouden weder zeer vele kindertjes naar Holland kunnen komen. Reeds meer dan 300 dezer kleintjes zijn met een totaal van 34 a 35 duizend verpleeg- dagen gratis in Holland liefderijk verpleegd geworden, maar nog wachten eenige duizen- den kinderen op hunne uitzending om in het Vaderland weder eenigszins op krachten te kunnen komen. Bedekt ook dit, dat de kinderen niet uit weelde worden uitgezonden; een moeder al leen kan zich indenken, wat het wel moet 2ijn, door den nood gedrongen, Jiaar kinderen ver van huis te moeten zenaen. Het Comite hoopt, dat ook U zich voor de ze hulpverteening bereid zult verklaren en zult willen medewerken om de nationale band tusschen de Hollanders in Nederland en die in het Roergebied te bewaren en zoo mogelijk nog te versterken. Het adres voor aanmeld'ing van een kind is: Alg. Secretariaat, Wagenstr. 55, 's-Gra venhage, terwijl giften, enz. gezonden kunnen worden aan den 2en penningmeester, den heer D. JONGEJAN, v. Goghstr. 129, te 's-Gra venhage. Bij voorbaat U namens de Nederlanders in het Roergebied darrkend voor de door U eventueel te verkenen hulp. Namens het Comite, A VAN DEN BOSCH, Kolonel, Voorzitter Prof. Dr. J. G. RUTGERS, Vice-voorzitter. C. F. POORTVLIET, Algemeen-secretaris. Bloetrikool J 23-10f 40, 2e soort 4.20-* 17.30 per 100 stuks, 1500 bos Wortele 1.40—/ 2.10 per 100 bos, 190.000 K.G Roode kool le soont 1.903.80, 3600C K.G. Gele kool le soort 5.407.60. 31500 K.G. Witte kool le soort 3.40i 3.90, 300 K.G. Uien 17.10—/ 17.70 735 K.G. Slaboonen 16.8017.90, 900 K.G. Bieten 4—/ 4.30, 56400 K.G. Aard- apelen: Schotsche muizen 48.30 Schoolmeesters 3.706.80, Graafjes 8.708.90, Due of York 4.10, Blauwe 5.10, Drielingen 3.60—/ 7,20. kleine 1.30—/ 1.50 per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 5 Aug. 100300 K.G. Aardappelen: Schotsche Mui zen 4.40—/ 8.20, Duken 3.90, School meesters 4.80—/ 6.40, Eigenheimers 6.70 Bl. Eigenheimers 5.70—/ 6.10, Drielingen 5.60—/ 6.80, Kleine 1.40—/ 1.60, 230 K.G. Spercieboonen 12.90—/ 15.30, 57 K.G. Snijboonen 13.20, 75 K.G. Tuinboo- nen 1.90—/ 3.30, 7800 'K.G. Zilveruien 7108.30, Drielinglh 9.90—/ 13.70 Zilvernep 22.80—/ 33.90, 3100 K.G. Uien Grove uien 6—/ 6.60, Drielingen 8.30- 9.20, Gele Nep f 15—/ 19.30, 1300 K.G Kroten 1.80—./ 3.30, 38400 K.G. Roode kool 1.70—/ 3.70, 31000 K.G. Witte kool 2.50—/ 3.20, 14600 K.G. Gele kool 5.40 tot 7.40 per 1-00 K.G., 4350 bos Wortelen 1.202.60 per 100 bos, 2900 stuks Bloemkool 28.20—/ 36.20, 2e soort 10— 13 per 100 stuks. WARMEN'HUIZEN, 5 Aug. 1924. Schotsche Muizen 5.50—/ 8.80, Drielin gen 6—/ 6.80, Kriel 1.40—/ 1.70, Schoolmeesters 6.10—/ 6.70, Negentigvoud enz. 3.80, Blauwe eigenheimers 6.40, Eigenheimers 6.10—/ 6.80, Blauwe Aard appelen 7.50, Graafjes 8, Bloemkool le soort 28.60, 2e soort 10, Roode kool 2.203.10, Witte kool 1.50—/ 1.60, Zilvernep 27.60—/ 32, Uien (zilver) 5, Zilver drielingen 10.40—/ 11.60, Spercie boonen 13.9014.30. Aanvoer: 44680 K.G. Aardappelen, 10350 K.G Roode kool, 1425 K.G. Witte kool, 818 K.G. Zilvernep, 45 stuks Bloemkool, 240 K.G. Spercieboonen. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 5 Aug. 1924. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 13.50—/ 40, II 9.25— 25.50, III 1.50—/ 450, Roode kool 1.50—/ 3.60, Witte kool 2.80—/ 3.30, Gele kool 3.605.50, Dubbele Slaboonen 2.102.20 per 15 K.G., Tuinboonen 0.15 per zak, Gr. Gele aardappelen 2.55 tot 3, kleine f 2.80—/ 3.10, Gr. Witte aardappelen 1.95—/ 2.15, Wilde Due f 2.152.30, Kleine Witte 9.951.35, Blauwe 2.55. Aanvoer 42 schuiten aardap pelen. Marktberichten PURMEREND, 5 Aug. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken". 1028 zak Aardappelen 0.92—/ 1.62 per zak (25 K.G.), 2339 zak Slaboonen 2.40 2.55, Snijboonen 1.25—/ 4.65, 1038 zak Tuinboonen 0-50—/ 0.62 p. zak (15 K.G.) Roode Aalbessen 0.160.38 per K.G., Klapbessen 1.15—/ 2.40 per 5 ICG., Perzi- ken 8.50—/ 13.30 per 100, Tomaten 0.18 tot 0.21 per K.G., Yellows 0.18—/ 0.40, Janbaasjes 0.11—/ 0.16, Surkerperen 0.130.14, St. Lourensperen 0.12 0.15, Mooi eeeltje 0.07—/ 0.11 per K.G., Bloemkool 7.70—/ 22.60 per 100, Roode kool 6.10—6.60 per 100, Sla 2.30 per 100 krop, Wortelen 5.90—/ 6.10 per 100 bos. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 5 Aug. 3567. stuks 111 348 837 1117 1432 1580 2030 2509 2592 2841 3172 9320 3650 4084 4640 4804 4972 5225 5843 6152 6305 6455 6777 7028 7439 8033 8133 8279 8565 8850 9114 9348 9732 10009 10462 10931 11287 11591 11816 12102 12286 12551 12955 13271 13635 13819 14037 14489 14572 14847 15089 15407 15568 15898 1(3058 16235 16319 16521 16707 16910 17425 17664 17799 28115 18344 13644 18783 18874 19100 19515 19653 19927 20166 20473 20839 21122 21370 21706 22041 22235 22623 436ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 5 Augustus. Prijzen van 30.- 174 All 976 1146 1460 1632 2090 2522 2678 2967 3180 3324 3733 4252 4669 4852 4988 5226 5938 6172 6345 6544 6823 7270 7515 8073 6166 8372 8617 8941 9197 9452 9799 10024 10735 13010 11316 11613 11831 12184 12311 12674 12969 13316 13705 13936 14066 14501 14592 14857 15152 15411 15707 15906 16096 16241 16381 16554 16726 17034 17509 17670 17808 18146 18390 18649 18787 18919 19110 19542 19714 19929 20191 20565 20842 21169 21514 21719 22050 22240 22630 22971 179 507 985 1202 1462 1716 2178 2544 2691 2989 3222 3328 3792 4278 4694 4871 5009 531S 6027 6221 6340 6566 68^7 7279 7529 8077 8194 8399 8632 S°60 9205 9486 9819 10211 10742 11110 11365 11660 11S34 12225 12350 12832 32980 13351 13741 13941 14347 14514 14618 14883 15274 15413 15757 15932 16136 16266 16387 16565 16731 17042 17514 17697 17819 18168 18493 18718 18842 18975 19158 19558 19725 20027 20193 20612 20892 21217 21617 21727 22099 22351 22669 22972 201 572 1013 1229 1521 1898 2317 2547 2751 3132 3260 3384 3950 4467 4722 4872 5067 5436 6081 6231 6389 6616 6858 7287 7791 8083 82L1 8485 8685 9017 9238 9533 985 i 10232 10847 11165 11378 11688 11891 12241 12357 12855 12991 13382 13743 13945 14359 14547 14651 14901 15321 15473 15767 15943 16137 16298 16424 16573 16770 17251 17522 17750 17926 18172 ,18499 18723 18848 18994 19297 19570 19775 20062 20200 20646 20899 21281 21623 21734 22165 22424 22722 22978 212 611 1061 1370 1534 1968 2332 2565 2759 3136 3286 3610 4038 4535 4764 4906 5202 5487 6091 6263 6407 6635 6862 7321 7818 8091 8215 8404 8690 omo 9295 9594 9878 10284 10856 11189 11454 11695 12012 12265 12420 12907 13031 13418 13747 13972 14381 34557 14736 14909 15342 15525 15771 15948 16149 16305 16481 16577 16771 17347 17533 17768 18054 18189 18550 18771 18855 19057 19315 19573 19862 20101 20217 20772 21073 21289 21668 21822 22207 22503 22743 299 830 1066 1430 1554 2025 2479 2574 2763 3167 3309 3643 4070 4632 4788 4948 5223 5831 6119 6263 6449 6718 6868 7432 7979 8128 8235 8^24 8820 9043 9314 9632 9985 10382 1C906 11250 11478 11714 12094 12268 12469 12947 13049 13690 13762 13981 14455 14565 14769 15072 15350 15536 15816 16048 16215 16309 16482 16695 16793" 17401 17613 17786 18080 18211 18595 18774 18858 19092 19483 19644 19903 20119 20369 20783 21089 21300 21679 21995 22215 22552 22817

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 6