MHONIG'S WMAIZENA INEENOOGETiBLIK KLAAR 1-j vraa^t ze Uw winkeller y ding te geven. Een en ander zal door middel van kaartjes gecontroleerd worden, maar daar de verwachting niet ongegrond is, dat in den kamenden winter meer gebruik van dit vervcermiddel gemaakt zal warden zal op voorstel van den heer de Wilde de controle ook nog eens toegepast worden, wanneer de zomer reeds lang achter den rug ligt. De raad hechtte aan het voorstel van B. en W. hare goedkeuring. Ged. Staten stellen den raad voor op het stuk van Tuberculosebestrijding dat de raad ieder jaar stilzwijgend eene bijdrage op de begrooting zet, doet ze dit, dan zal zulks ook aan plaatselijke vereenigingen van dien aard wat behvft Rijks- en Provincie-subsidie ten goede komen. Ook hieamee ging de raad accoord. Nog las de voorzitter een schrijven voor van den hc?r Kerkhof, waarin hij bedankte voor het geven van verdere adviezen op bouw- kundlg gebied. De heer Henneman vroeg of er nog kosten aan verbonden waren inzake zijn advies van de rioleering op 200 komt te staan. De heer Wentink vond zulks verbazend hoog wat door den voorzitter gewoon ge- noemd werd. De heeren de Wilde, Henneman en Been- fjes bleken van meening te zijn, dat een der- gelijke vordering misschien wel betwistbaar was, sprekers gingen van de veronderstelling uit. dat de heer K. toch nimmer was aange- steld wat de voorzitter vooral betrcf het rio- leerinesplan ten zeerste ontkendc. Enfin, de heer K. zal zijn vordering hebben, men zag geen andere uitweg, er vanaf te komen. Voor het nazien der rekeningen der gemeente en die van het Algem. Armbestuur werden ge- kozen de leden P. Klaasse, A. E. de Wildt en D. Wentink, die bereld1' gevonden werden zuls t.z.t. te doen en in het college van zetters zullen voorgedragen worden de heeren A. E. de Wildt en C. Baltus en tot plaatsvervan- gers de heer Nic. Henneman Gz. en P. Klaasse. Wat ten slotte nog vermeld mag worden en zulks is de vermelding waardig, was, dat van de rondvraag geen gebruik werd ge maakt. Door de gemeente-politie is Woensdagmid- 'dag het vleesch van een geslacht rund van I S. in beslag genomen UIT ST. PANCRAS. Wegens het bedanken van den neer T. Engel, sedert 1908 secretaris-penning- meester van „De Tuinbonw", is in de be- stuursvergadering van 7 Augustus gekozen tot secretaris de heer A. Hoogland en tot penningmeester de heer P. Madderom. r E>e heer Jb. de Vries werd verkozen tot vice-voorzitter in de plaats van den heer A. Hoogland. UIT EGMOND AAN' ZEE. Ter verpoozing voor de vele gasten, die dit seizoen in de gemeente vertoeven en die in de iaatste dagen zich niet konden verheugen in echt zomerweer, had de heer Jonker in zijn lunchroom een intiemen kunstavond georga- niseerd. Zijn moeite werd nu niet bepaald ruimschoots beloond, daar het juist Woens- dag een bijzonder mooie, warme dag was. Niettemin was't zaaltje nog tamelijk bezet, vermoedelijk ook omdat er een dansje na ge- geven werd. Mevr. H. J. VermeerRiipp, sopraan, en de heeren Lop Dekker, humorist, (Jac. Vermeer en F. de Goede aan de piano zetten hun beste beentje voor om de aanwezi- gen een gezelligen avond te verschaffen. Woensdagnamiddag waagde zich een der vele badenden, mevr. M., in weerwil van de si'gnalen van den badtnan bij de tentjes van den heer Kockx, wat verder in zee dan de overigen en bevon-d zich al spoedig in nood. 'Hoewel zij zwemmen kon, was hulp toch dringend noodig. De zee heeft nu eenmaal trekkende stroomingen. Onmiddellijk begaf de badtman zich te water en bijgestaan door een vijftal baders gelukte het hun de dame te grijpen. Het was hoog tijd, want het bewust- zijn was geweken, toen men haar op het dro- ge had. Een toegeschoten darae paste met be- hulp van een heer direct kunstmatige adem- haling toe met het gelukkig gevolg, dat de drenkelinge spoedig bijkwam en naar we ver- nemen geen nadeelige gevolgen van haar on- voorzichtigheid ondervindt. Niettemin is het een emstige waarschuwing geweest, zoowel voor haar zelve als voor anderen. Ten overstaan van notaris van Riet had Donderdagavond de verkooping plaats van het huis en erf aan de Voorstraat No. 30 Kooper werd notaris Dolleman voor f 3775. Na.afloop der openbare verkooping werd het perceel onderhands. overgedaan aan den heer J. v. d. Plas Mz. alhier voor 3850. Een terrein aan de Boulevard werd opge- houden op 1200, een ander gekocht door den heer Oldeboom voor 400. UIT egmond-binnen. Donderdagnamiddag 1 uur werd een on- zer oudste dorpsgenooten n.l. de heer Albert Strooker, grafwaarts gedragen. Een lange stoet van familieleden volgde de lijkbaar. Bij het graf werd gesproken door den heer Ds. v. d. Kieboom, die tot tekst zijner rede had„Hetzij wij leven, hetzij wij sterven, het is alles des Heeren". Het leven van dezen man was oprecht. Hij was een goed lid der kerk, lange jaren lid van het kerkbestuur, gevoelde veel voor zijn ge- loof, hij was cen gocdhartig man, en dat zijn ware woorden, wapt niet alleen voor zijn fa- milie was hij een steun en hulp, maar ook voor veel dorpsgenooten Toen de Bocrcn- leenbank nog niet bestond, was hij een helper in den nood. Hij keek dan niet van welke richting men was, maar hielp velen, zender daar eenige vergoeding voor te verlangen, wanneer zulks niet te best kon lijden Zijn naam zal dan ook bij velen nog in zc- genir.g herdacht worden. Hij ruste in vrede. UIT HOORN. Bij kon besluit van 1 Augustus zijn be- noemd aan de Rijks Hoogere Burgerschool alhier: lo. tot leeraar de heer P. Spruit; tot leer- ares mej. B. Kaiser en mej. C de Regt, alien thans tijdelijk leeraar(es); 2o. wederom tot tijdelijk leerares mej. K. van Munster; 3o. met wijziging van een kon. besluit van 23. Mei, tot leeraar, met ingang van 1. Sep tember, de heer R. Grootheest. UIT AKERSLOOT. De kermis behoort alhier weer tot het ver- leden en is zeer kalm verloopen, al was de tocvlced van de jongelingschap uif naburige ^gemcenten groot. Kermis-abtracties waren er in het geheel niet, zooals harddraverij, ring- rijderij, bioscoop of schouwburg, zoodat de bezockers zich moesten vermaken in de cafe's of bij den zweefmolen en enkcle kramen. UIT HEILOO. Bij Ken. besluit is aan de gemeente Hei- lco een voorschot tot een maximum van 1390, ter verstrekking aan de in die ge meente cpgerichte stichting, uitsluitend werk- zaam ter bevordering van de verkrijging van onrcerend gced door landarbeiders, ter uit- betaling van het door een landarbeider be- noodigd bedrag vcor de verkrijging van een plaatsje. UIT SCHARWOUDE Mej. B. Straver alhier slaagde te Eind hoven voor het examen nuttige handwerken. WARMENHUIZEN. Juli. Geboren Willem, z. van Jacob Grin en Elisabeth van der Molen. Catharina, d van Johannes Dekker en Hendrica van Die- pen. Nicolaas, z. van Klaab Molenaar en Kniertje Jonker. Alida Anna, d. van Mat- theus Pronk en Elisabeth Johanna Ligthart. G e h u w d Johan Burger en Johanna Jonker. Overleden Johannes Antonius, z van Petrus Hoogcboom en Grietjc Blom, 1 j. LIMMEN Juli. G e b' o r e n Petrus, z. van Jac. Dekker en J. Castricum. Barfh'Clomeus, z. van A. Hes en S. Veldman. Jacobus, z. van J. Gropt en C. J. Zcon. Johanna, d. van J. Dekker en J. Bakker. Anna Margaretha, d. van C. P. Kuys en A. M. M. Visser. Johannes, z. van N. Pater en C. Ridder. Overleden Petrus Dekker, 11 da gen, z. van Jac. Dekker en J. Castricum. Guurfje Bonkenburg, 83 jaar, wed. van K. Bakker. HARENKARSPEL. (Juli). Geboren Cornells, z. van Jacob Smit en Guurtje Wardenaar. Cornelis Johannes, z. van Jan Stoop en Afra Geertruidt Klaver Margaretha, d. van Antonius Klijbroek en Maria Johanna Hinke. Gerard Nicolaas, z. van Cornelis Jonker en Margaretha Maria Zon. Gerardus, z. van Gerrit Dekker ,en Nantje van Diepen. Harmina, d. van Wil lem Elzinga en Hiltje Rus. Ondertrouwd Ariaan Box en Neel- tje Slik. G e h u w d Nan Wagemaker en Corne lia Jacoba de Kceijer. Overleden Aafje Kistemaker, 63 j., wed. yan Jacob Schrijver, eerder van Jan Biesboer. NOORDSCHARWOUDE. (Juli) Geboren Adrianus Cornelis, z. van Wilhelmus Kuin en Cornelia Maria de Wijs. Jan Ootjer, z. van Gerrit Bakker en Grietje Ermina Heeman. Klaas Jan, z. van Tho mas Leijen en Marijtje Paarlberg. Getrouwd Anthonius Pannekeet en Anna Komen. WillibrodUs de Boer en Maria Hink. Arie Blokker en Geei'tje de Graaf. Overleden Cornelia, van Petrus Beemsterboer en Wilhelmina Schrijver, 2 j. Petrus Verburg, 53 j., echtgen. van Maar- tje Paarlberg. DE GRONDSLAGEN VAN ONS BELASTINGSTELSEL EN DE KAPITAALVORMING. Verschenen zijn de aan de Vereeniging voor de Staathuishoudkunde en de Statistiek uitgebrachte praeadviezen van mr. M. W. F. Trefib en de heer F. M. Wibaut over de vraag: „Moeten de grondslagen van het belas- t'ingstelsel hier te lande worden herzien met het oog op-den eisch der kapi taalvorming?" ReeMzake??. DE CESSIEZAKEN DER HANZEBANK. De arrondissements-rechtbank te 's Herto- genbosch deed uitspraak in de veelbesproken cessiezaken der Hanzebank (debiteur zoekt crediteur^ Den eischt der curatoren toewijzen- de, besliste zij, dat scthulden aan de bank niet kunnen worden gecompenseefd met opgekoch- te vorderingen. Deze uitspraak werd vooma- melijk gegrond op de overwegingen, dat de ingeroepen compensatie de door de wet ge- wenschte gelijkheid van schuldeischersver- breekt en dat zij daarenboven in strijd is met de verkregen rechten van derden. Debiteuren, die op de een of andere wijze een vordering op de bank hebben weten te verkrijgen, zullen dus desniettemin hun schuld aan de Hanze bank in contanten moeten betalen. DUITSCHE INBREKERS. Gister hebben voor de Haagsche Rechtbank terecht gestaan twee Duitsche kooplieden, bei- den afkomstig uit Charlottenburg, thans ged°- tineerd in het Huis van Bewaring aldaar, be- schuldigd van poging tot diefstal onder ver' zwarende omstandigheden. In den nacht van 29 op 30 Maart zouden de bekl. ingebroken hebben in de.onbewoonde villa van den heer J. Mutters te Wassenaar met het oogmerk van diefstal. Tengevolge van de omstandigheid, dat in de villa geen goederen van hun gading aanwezig waren, zou het bij een poging ge- bleven zijn. Subs, was aan den bekl. ten laste gelegd, dat zij zonder daartoe gerechtigd te zijn in een besloten lokaal de zooeven ge- noemde villa zijn binnengedrongen. De bekl. ontkenden het primair te laste ge- legde. Zij gaven toe, dat zij door een raam in de villa waren gegaan, echter uitsluitend met de bedoeling om er te slapen. De bekl. waren niet in het bezit van passen en durfden daarom niet in een hotel te gaan slapen. Een waehtmeester der marechaussee heeft een onderzoek ingesteld bij en in de villa. Hij heeft verschillende voetsporen gevonden, die later overeen bleken te komen met die van de bekl. Dergelijke voetsporen heeft getuige bui- tendien ook nog bij een andere villa gevonden. Toen de bekl. later zijn aangehouden, bleken zij in't bezit te zijn van revolvers, beitels, bo- ren en meer dergelijke gereedschappen. De bekl. verklaarden het bezit der revolvers uit het feit, dat men tegenwoordig in Duitsch- land niet ongewapend op reis gaat. Toen zij bij de grens waren gekomen, hadden zij geen aanleiding gevonden om de revolvers weg te gooien. Wat de gereedschappen betreft, deekle de tweede bekl. mede, dat hij daarin handelde. Hij had een zakenreis naar Nederland ge maakt om te trachten daar klanten te vinden. Het O. M., waargenomen door mr. Bau- duin, wees er op dat de bekl. tegenover de ma rechaussee aanvankelijk ten stelligste ontkend hebben, in de villa te zijn geweest. Dit klopt absoluut niet met de verklaring. dat zij thans geven. Was deze juist, dan'had er absoluu* geen reden bestaan orrrdat niet direct mede te deelen. Echter eerst toen de bekl. wel moesten inzien, dat ontkennen niet zou heloen, zijn zij met hu verhaal voor den dag gekomen. Spreker wees er vervolgens op, dat er den laatsten tijd in ons land door buitenlanders vele misdrijven worden gepieegd, tenvijl het zelden of nooit gelukt de daders in handen te krijgen. Het is dan ook gelukkig, dat men twee van die gevaarlijke inbrekers heeft kun nen vatten. Een zware straf is hier noodig. Eisch tegen ieder der bekl. 3 jaren gevan genisstraf. Ingezonden stukken (Builen verantwoordelijkheid van da Redac- tie. De opname in dete rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemt.) Amersfoort, 5 Aug. 1924. Geachte Redactie. Op de bijeenkomst der voor de Internatio nale Vredesweek van de Jeugd samenwerken- de Jeugdorganisaties, waar besloten werd wie in Alkmaar als spreker zou worden uit- genoodigd, had ik het voorrecht de aandacht te vestigen op Ds. Eildering die op de offi- cieele sprekerslijst voorkwam. Ik aarzel dus niet te bekennen: de in het schrijven van den heer I. Prins Azn. bedoelde oudere, die wist wie Ds. Eldering was als voorlfchter der Jeugd", ben ik. Vergun mij daarom in uw blad deze keuze eenigermate te rechtvaardi- gen. i Dit kan, waar ik meen, niet geschieden door de juistheid of bewijsbaarheid in het geding te brengen van de uitlatingen, die de heer Prins laakt. Deze waren slechts bijkom- stige hulpmiddelen waarmede Ds. E. zijn doel trachte te bereiken, een doel dat zoowel de titel der redevoering als de heer Prins en de Iaatste met misnoegen aldus om- schreef„deri oorlog te verklaren aan de ge- moedisrust waarmee de jeugd e. a. naar de bijeenkomst gingen. Wanneer ik mij zelf afvraag waarom ik voor dezen av'ond zoo dankbaar ben, dan is het wel juist daarom dat mijn gemoedsrust zoo volledig is verstoord! Niet tot de „onbe- wezen verondersteHingen" maar tot de sta- tistische controleerbare behoorde Ds E.'s uit spraak, dat thans in de van vredesfanfares weergalmende wereld een rnillioen meer sal- daien onder die wapenen stoat dan ooit gedu- rende den heelen oorlog. Zou wanneer de gemoedsrust bleef, zij niet weer, gelijk te vo- ren, de inleiding zijn tot een nog bitterder onigoocheling? Is het niet een weldaad die bedrieglijke gemoedsrust te doen plaats ma- ken voor de verontrustende waarheid? Voor zoover ik zien kan zijnde geest die de jongerenorganisaties bezielt en die van Ds. Elderings woorden niet zoo- uiteen loopend als de heer Prins meent. Beide protesteeren uit idealistische motieven die nu eenmaal van dieper opstijgen dan uit rationeele argumen- taties alleen, tegen iets zoo volstrekt godde- loos als de oorlog is. De vorm dien zij kiezen zal in verschillende uitlatingen ook verschillend! zijn, maer de geest zal dezelfde zijn. Wanneer de heer Prins niet al teleurge- steld is in zijne verwachtingen, laat hij dan de proef nog eens herhalen en op Zondag 10 Aug. des avonds te 8 uur in de Remonstrant- sche kerk komen waar de vredesweek met een door de jongeren zelf gegeven avond zal wor den besloten. Hij zal dan ook antwoord' krij gen op zijn vraag hoe zulke bijeerikomsten toch in een kerk kunnen plaats vinden, want hij zal daar o.a. hooren voorlezen uit Prof. Heerings „De Tijden Roepen", en wel een citaat dat hem trouwens als een aanduiding hoe de geest der jongeren eigenlijk is, uit een hier ter stede verspreid strooibiljet kon be- kend zijn. „Dan zijt gij Staatsgevaarlijk" werpt men „ons tegen. Ja, maar daarmee houden wij „Hem te vriend, die meer is dan de staat. La- „ten we niet yergeten dat vele groote denk- „beelden die een betere toekomst inluidden, „eerst staatsgevaarlijk zijn geheeten en dat „wij soms geen andere keuze hebben, dan: of „te werken voor den huidigen staat tegen den „toekomenden, of voor den toekomenden te- „gen den huidigen". Welke plaats zou nu betef geschikt zijn voor een streven waarmede wij „Hem te vriend houden, die meer is dan de staat" dan de kerk, en daar de jongeren nu oprecht niet langer met woorden willen tevreden zijn, jnaar daaraan daden willen toevoegen welke daden zouden daarvoor eerder en an- ders in aanmerking komen dan juist die, wel ke Ds. Eldering, volkomen in den geest der Jongerenorganisaties, hun voorhield. Met dank voor de plaatsing. j Uw dw. H. CRAMER, t Rot. Pred. Bergen, (N.-H.), 4 Aug. 1924 Aan de Dierenvrienden in Alkmaar en Bergen. Sedert ongeveer 10 jaar woon ik in Bergen en heb moeten constatceren, dat het woord „Dierenbescherming" vrijwel en ijdelcn klank in Bergen is. Wanneer men de moeite wi! doen, eens te letten, wat soort honden en paarden gebruikt worden in dienst van kokn- handelaars, melkslijters en anderen, zal men al vrij spoedig tot de conclusie komen, dat het meer dan ergerlijk is, dat inderdaad afgeleef- de honden en paarden vracbten te trekken krijgen, die ver boven hunnekrachten gaan Zien wij dan het tuig een na en volgen wij zoo'n handelaar eens op zijn weg, dan valt het op, hoe het cerste in den regel niet aan dc meest bescheiden eischen voldoet, terwijl de dieren op zwcepslagen en schoppen worden onthaald. De eigenaars gebruiken deze dieren toch, om er g eldmede te verdienen, nesp. geld uit te sparai laten zij dan goed voor hunne bees- ten zijn. Doel van dit stuk is, den leers op te wek- ken, hunne aandacht aan de behandeling van de trekdieren van hunne 1 everanciers te schenken en mochtcn zij, evenals stelster-de- zes, kunnen constateeren, dat er van mishan- deling^en afbeuling sprake is, laten zij dan niet nicer hunne waren van deze dierenbeulen betrekken. Dat is de beste wijze, deze men- schen tot betere inzichten omtrent de behan deling hunner dieren te brengen. Stelster van dit ;ngez,onden stuk heeft nog geen namcn gencemd. maar hoopt, dat dit schrijven ook de betreffende handclaren onder de oogen komt en hun tot inkcer zal brengen. Mocht dit niet hot geva! zijn, dan zal stelser dezes zich' niet laten weerhouden, naam een beroeo van de bekende handelaren aan dc openbaar- heid prijs te geven Zij doet thans cen beroep cp het medegevoel van de leers, langs den hier aangegeven weg mede te hclpen, het le ven van de trekhonden en paarden in de cm- geving van Alkmaar en Bergen wat dragelij- ker te maken. U, mijnheer de Hoofdredacteur, beleefd dankzeggend voor de mij bctoonde gastvrij- hcid in uw blad, n-oem ik mij met de meestc hoogachting, Mevrouw W. C. LA GANGE. Villa „Willy", Hertenkamp, Bergen. NATIONAAL FONDS VOOR HELDEN DER ZEE. (Dorus Rijkers Fonds Nu' wordt met vaste hand, Den Dood een wiss^n prooi ontscheurd En arm en rijk en groot en klein, Wordt in hun boot gebeurd. Zoo stondt gij voor Uw plichten pal, Gij, Helden groot en stout. Wat vi'oegt ge ooit naar loon of dank Vergeten werd ge eens oud. L. S. Reeds van oudsher zijn de Zeeuwsche- en Hoilandsche kusten bij den zeeman berucht wegens de aanhoudend zich verplaatsende zandbanken en de verradelijke stroomingen, welke langs die banken de zeegaten in- en uit- trekken. Is hot lot der opvarenden spoedig beslist, wanneer een schip te pletter slaat op een rot- sige kust, op de lage Nedcrlandsche kust kan het gebeuren, dat een gestrand schip gerui- men tijd als wrak op de banken blijft zitten voor het uit elkaar slaat of wordt ondergezo- gen door het zand. Daardoor is het mogelijk, dat de moedige kustbewoners na de stranding gelegenherd hebben ter redding toe te Snellen en de be- manniagen of passagiers van de wrakken met groot gevaar voor eigen leven weg te halen In de afgeloopen eeuw zijn meer dan 8000 menschenlevens door onze kustbevolking van een wissen docd gered. Dat de reddiagen op onze kust niet altijd zonder ongelukken afloopen, mag als bekend worden verondersteld. Wij herinncren slechts aan de stormen van 23 cn 24 October 1921, waarbij de „Brandaris" van Terschelling, be- mand met 4 man, uitvocr ter redding van de bemanrdng van den Duitschen schooner „Lies- beth" cn nimmer is teruggekeerd. Den volgenden dag sloeg de stoomredding- boot „President vap Heel" voor den Water- weg om en ken van de 7 opvarenden slechts een man worden gored. Gelukkig zorgt de Zee-Ongevallenwet 1919 er voor, dat de we- duwen van omgekomen rodders ruime uitkeeT ringen krijgen Hoe gcvaarlijk de Nedcrlandsche kusten ook zijn bij de naviga'cie in mist of stormweer, het stent tot dankbaarheid. dat or redders langs die kusten wonen, die alom in de we reld gcecrd en geroemd zijn, om hun mensch- lieyendheid en' zeemanschan. Met rccht mag ons voik dan ook trotsch zijn op zijn mannen van de dead, de „Helden der Zee", wien de hoogste eer toekomt voor elk reddingswerk. De kern van dit werk li";t bij hen in hun wil, hun moed, hun aanpak ken, hun zelfopoffering. Z on d e r hen is geen redd'ng mogelijk, door hen wel. Wordt het niet hoog tijd, dat deze men- schen, die vijf-en-twin tig tot vijftig jaren lang dit menschlievend werk hebten vol- bracht, die al die jaren hun leven hebben ge- waagd, om dat van hen evenmcnsch van een wissen dood te redden, dat deze helden een onbezorgden levensavond kunnen genieten? Thans verkeeren ongeveer 200 oude men- schenredders, alien ouder dan 60 jaar, in grooten nood. Hun bor?,ten zijn versierd met blinkende medailles, maar zij moetdh rondko- men met hun ouderdomsrente en kunnen dus niet in hun levensonderhoud voorzien. De reddingsmaatschappijen kunnen niet voor hen zorgen Zij hebben hun inkomsten hard noodig, want de jaarlijksche kosten voor aankoop en cndcrhoud van het reddingsmate- rieel zijn niet gering. Zij bedroegen in 1923 pl.m. 134.000, welke geheel door particu- liere gaven worden bijeengebracht, uitgezon- derd en subsid'ie van 10.000, welke de Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij van het Riik ontvangt Alleen ar.n oude schippers en roeicrs van reddingboofen wordt een on- dersteuning gegeven van 120 en 60 'sjaam f Teneinde de „Helden der Zee" in hun nood tegemoet te komen, is opgericht het Helden dOr Zee-Fpnds (Dorus Rijkers JFonds), welks statuten zijn goedgekeurd bij Kon. Besluit van 17 October 1923, o. 83. Eere-voorzitter is de burgemeester van Den Helder. Het doel van dit fonds is: steun te verlee- nen aan noodlijdende redders van schipbreu- kelingen langs de gehecle Nederlandsche kust (Zuiaerzeekust inbegrepen). Het tracht dit doel te bereiken door alle bij de wet geoor- loofde middelen Reeds zijn door den verkoop van propa- ganda-brachures en de opbrengst vaj> uitvoe- ringen, giften en contributies 8000 ontvan- gen. Een groot gedeelte dezer gclden is echter besteed om de behoeftige redders en de wedu- wen voorloopig te ondersteunen. Er is voor 250 oude redders en weduwen meer, veel meer geld noodig. Het Hoofdbretuur doet daarom nogmaals een beroep op de openbare liefdadigheid' en hoopt, dat in vele steden van ons land plaat- selijke comie's opgericht worden, inzamelin- gen zullen worden gehouden en ruime giften mogen invloeien, opdat spoedig een rijk fonds bijeengebracht worde. Nederland helpe thans zijn noodlijdende „Helden der Zee de mannen, die zonder uitzicht of aanspraak op eenige belooiring, bij storm en ontij klaar stonden hun leven te wagen om den schipbreukelingen, in doods- gevaar, het leven weer te geven en die zel ve op hun ouden dag aan bittere armoede en ellende zijn overgegeven. Alle giften groot en klein zullen dankbaar in ontvangst worden genomen. De Algemeen Vertegenwoordiger van het Hoofdbestuur is gaarne bereid om van voorlichting te dienen en behulpzaam te zijn bij het oprichten van plaatselijke comite's. Het Hoofdbestuur: HENRI TER HALL. Rijswijk (Z.H.), Voorz LEVY GRUNWALD, Den Helder, Vice-Voorzitter. P. J. JAGER, Den Haag, Secretaris. W. F. LA LAU, Breewaterstraat 19, Den Helder. Penningmeester. Mevr. G. A. DE JONG—DE RUYTER, Amsterdam H. J. M. M. AL1NK, Vlootaalmoezenier, Den Helder H. J. P. EGNER, Den Helder WILLY MULLENS, Den Haag Leden. H. W. L. VAN MEEUWEN, Slichtenhorst- straat 59, Nijmegen, Algemeen Vertegen woordiger van het Hoofdbestuur. 436ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 7 Augustus 2de klasse 4de lijst. Hooge prijzen. No. 2303 5000. Prijzen van 30. 778 908 949 1274 1312 2235 2397 2530 3028 3106 3207 3941 3968 4095 4125 4927 5115 5219 5452 5637 5798 6185 6219 6415 6426 6612 7520 7570 7769 8092 8101 8204 8361 8470 8513 8634 8688 8880 9849 10582 11338 11781 12398 12504 12714 12752 12930 13084 13476 13660 13663 13992 14076 14560 14699 15191 15320 15546 15702 15799 15887 16089 16162 16259 16316 16833 16856 17769 18046 18089 18362 18690 18737 18881 18928 19118 19318 19486 19567 19591 19619 19754 19933 19969 20214 20379 20393 21100 21317 21372 21373 21487 21509 21588 21701 21997 22044 22183 22731 2e klasse, 3e lijst: No 4192 moet zijn 5192. Mnrktbericliten BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 7 Aug. 4350 stuks Bloemkool le soort 27.5037.50, 2e soort 4.60—/ 15 per 100 stuks, 2760 bos Wortelen f 1.20—/ 2.50 per 100 bos, 144500 K.G. Roode kool le soort 1-703.80, 31100 K.G. Gele kool le soort 5.70 8.60, 30100 K.G. Witte kool le soort 1.70 tot 2.60, 2215 K.G. Uien 10.50—/ 10.60, Drielingen 3.406.40, Nep 13.50— 14.70, 1285 K.G. Slaboonen 14.90— 18.40, 1000 K.G. Bieten 3.70—/ 4.20, 65400 K.G. Aardappelen: Schotsch^ muizen 4.60f S.70, Schoolmeesters 3.50— 6.30, Graaf jes 9.10, Due of York 3.70 tot 4.60, Blauwe 5.40, Eigeniheimers 5.90—/ 6.30, Drielingen 4.20—/ 6.50, Kleine 1.30^/ 1.40 alles per 100' K.G. BOVENKARSPEL' „de Tuinbouw", 7 Aug. 1924. Heden besteedde men voor: Bloemkcol I 22—/ 46. II 11—/ 28.50,. IU f 1.50—/ 5.75, Roode kool 1.30—/ 3.60 Witte kool 1.80—/ 2.40, Gele kool 7, Sla boonen dubele 2.152.55, enkele 2.90. tot 3.10, Augurken fijni fijn 0.63, fij-n 0.55, fijn basterd 0.32, basterd 0.18; grof 0.08 per K.G., Gr. Gele Aardappelen f 2.35—f 2.65, Kleine 2.60—3, Groote Witte 2.75—/ 3.20, Kleine 0.90, Blauwe 2.70—/ 2.90, Ronde 2.20, Borgers 2.65 Kriel 0.45—/ 0.65. WARMENHUIZEN, 7 Aug. 1924. Schotsche Muizen 5.308.50, Drielin gen 4.60f 5.40, Schoolmeesters 5.80, Kriel 1.30—/ 2.60, Negentigvoud enz. 3.403.60, Eigenheimers 5.80f 6.50, Blauwe Aardappelen 7.407.80, Graaf- jes 78.10, Roode kool 3, Gele kool 7.70, Gele nep 16.1017, Zilvernep 31.50, Zilverdrielingen 13, Slaboonen 14.10—/ 17.90. Aanvoer: 38038 K.G. Aardappelen. 750 K G. Roode kool, 225 K.G. Gele kool, 300 K.G. Gele nep, '125 K G. Zil vernep, 186 K.G. Slaboonen. NOORDSCHARWOUDE, 7 Aug. 113100 K.G. Aardappelen: Schotsche Mui zen 4.708.10, Duken 3.50—/ 4.20, Schoolmeesters 2.90—/ 5.80, Eigenheimers 4.80—/ 6.20, Bl. Eigenheimers 5.60 6.80, Drielingen 5.706.50, Kleine 1—/ 1.30, 200 K.G. Spercieboonen 14.70 tot 16,10, 6 K.G. Snijboonen 14.50, 25 K.G. Tuinboonen 1.70, 28500 K.G. Zihrer- uien 5—/ 6.90, Drielingen 7—/ 9.90, Zilvernep 14.90—/ 31.20, 16400 K.G. Uien grove 6.20—/ 7.90, Drielingen 6—/ 8.30 Gele Nep 10.30—/ 17.60, 1400 K.G. Kro- ten 1.80—/ 3.70, 24800 K.G. Roode kool 1.80—/ 3.80, 50500 K.G. Witte kool 2— 2.80, 13700 K.G. Gele kool 6—/ 7.60, 5330 bos Wortelen 1.40—/ 2.70 per 100 bos, 2530 stuks Bloemkool f 32—41, 2e soort 9.20—/ 12 per 100 stuks. Behalve dat Honlg's Maizena het fijnste en smakelijkste is voor de bereiding van tal van gerechten, heeft zij ook het voordeel spoedig gereedtezijn Met water of melk aangemengd.behoeft hetslechts een oogenblik te koken en is dan geheel gaar. Let op de sluitzegels met Bijenkorf. 1

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 7