Se Barometer zeyt het I/. Motyen flo/lca meeremeff^ Set ptegen van cfiefstallen uit nruntmeters. Hij ter beschikking van de justrtie gesteld. DE VLAAMSCHE CONGRESSEN. Na de huishoudelijke vergadering van 's morgens had 's namiddags te Aalst de plechtige opening plaats van de Vlaamsche wetenschappelijke congressen, meldt de Tel. Ruim 400 congressisten vulden de feestzaal van St. Jozefcollege. Ook van Nederland- sche zijde was er veel belangstelling, de Vereeniging Het Nederlandsche Filologen- congres is vertegenwoordigd door dr. Bur ger; De Maatschappij van Nederlandsche Letterkunde te Leiden door prof. De Vooys; de Koninklijke Vlaamsche Akademie door prof. Van de Velde en dr. L. Willems; De Zuid-Nederlandsche Maatschappij voor Taal- en Letterkunde en Geschiedenis, door prof. Carnov. Pater Blauwens hield de ope- ningsrede, waarna nog het woord gevoerd werd door prof. .Vercouillie. DE FINSCHE TOURNALISTEN TE AMSTERDAM. Het gezelschap Finsche journalisten is gistermorgen te Amsterdam aangekomen De Zondag was bestemd voor een bezoek aan Edam, Volendam en Marken; voor de Noord-Hollandsche Tram had de heer Ten. Cate, administrateur dezer trammaatschao- pij, de regeling van den tocht in handen. En 't is voor de Finsche dames en heeren en voor degenen, die hen vergezelden mede dank zij het zeldzame zomerweer, een prachtige dag geworden. Proyiuciaal Menws UIT BERGEN. Een dame, die gistermiddag liep te wan- delen aan het Spaansche pad alhier, kreeg onvenvachts een verdwaalden kogel langs of tegen den bovenarm, tengevdge waarvan zij een gelukig niet emstige verwonding be- kwam. Hieruit moge blijken dat het zaak is om voorzichtig te zijn met het gebruik maken van vuurwapenen. In „de Rustende Jager" wordt Dinsdag 12 Augustus den bezoekers iets bijzonders ge- boden. De famijie van Riemsdijk en Antoinet te van Dijk zullen dan n-1. in de tooneelzaal optreden. Men zie de advertentie in dit num- mer. 13 AUGUSTUS TE BERGEN EN BERGEN AAN ZEE. Blijkens advertentien en berichten organi- seert de V. V. V. te-bergen Woensdagmiddag a.s. een bloemencorso, dat iets heel bijzon ders belooft te worden. Des avonds ccncerteeren voorts „de Ver- eenigde Zangers" in het Parnassiapark met mei. Nauta alt en de heft: Mazzoleni, Ita- liaansche Heldenbariton als solisten bene- vens Bergen's Harmoniecorps. De avond wordt besloten met een schitte- rend vuurwerk aan Zee door de Pyrotecb- nisc' e fabriek Ruysch te Utrecht, die ook de vuurwerken te Scheveningen verzorgt. De tramdirectie nam reeds maatregelen voor het aan en afvceren van de reizigers zoodat na afloop trams klaar staan om de oezoekers naar Alkmaar te vervoe-en UIT HARENKARSPEL. (Vrijstelling.) Bij beschikking van den Minister van Oorlog. is aan den dienstplichtige A. Pan- kras, uit deze Gemeente, voor goed vrijstel ling van den dienstpliciit verleend. UIT BEVERWIJK. Door de veilingsvereenigingen „E)e Vrije Groente- en Fruitveiling" en „Kennemrland" is dezen winter besloten om een gezamonlijke veiling te houden van bloemboilen, een z.g droge veiling, welke, als er voldoenden steun en belangstelling was, door een groene vei ling zou worden gevolgd. De eerste veiling werd gehouden in het ruime veilinglokaal van „Kennemerland" en werd geopend door den heer K. Kruithof, yoorzitter van crs ~i-=r-ri« vereenioung. Spr. releveerde de wordingsgeschiedenis van deze veiling en vcrb^nrde zich over de groote belangstelling, zoowel van principalen als van de zijde der koopers. Spr is dankbaar voor de ondervonden steun. Ook bracht spr dank aan de heeren Schermer, Nijsen, Numan en Blom, wier naam in de bollenwereld een goede klank heeft en die onmiddellijk bereid waren om medewerking te verleenen. De bcsturen zullen alles doen om het in- brenger en kooper naar den zin te maken, doch mochten er noodzakelijke veranderingen of verbeteringen noodig zijn, dan willen wij reeds bij voorbaat verklaren, dat men zcowel van de commissie als van ons alien medewer king zal ondervinden. Nadat door den directcur van „Kennemer- Tand" mededeeling was gedaan van beta- lingsvoorwaardcn, crediet en afrekening enz., ving de eerste veiling aan. Deze veiling gaf een goeden indruk, er wa ren ruim 450 manden met bloemboilen aange- vcerd, de prijzen waren goed en we meenen te kunnen constateercn, dat de eerste veiling is geslaagd De volgende veiling zal op 14 Augustus worden gehouden en vangt wederom om 10 uur aan. UIT HOORN. Alhier wordt in September a.s. van wege het Rifles Zuivelccmsulentschap voor Noordholland weer een cursus voor oplei- ding tot melkcomtroleur geopend. Bij kon. besluit zijn aan de Pijks Hoo- gerc Burgerschool benocmd: tot lecraar de heer P. Spruit; tot leerares mej. B Kaiser en mej. C. de Regt (tot dusver tijdelijk); tot tij- delijk leerares mej. K. van Munster; met wij- ziging van het kon. besluit van 23 Mei 1924 No. 31 tot leeraar, met ingang van 1 Septem ber 1924, de heer R. Grootheest. UIT EGMOND AAN ZEE. In weerwil van het mooie weer trok Zater- dagavond een groote schare badgasten naar de zaal van hotel „Welgelegen", waarin de heer v. d. Oord, de bekende zanger, eenige liederen ten beste zou geven ten bate van denvisscher, wiens hotter op 18 Juli voor Egmond strandde. Het doel van den avond werd zoo volkomen bereikt, dat zelfs aan de zaal des avonds geen plaatsje meer te krij- gen was. Een meevallertje dus voor den ar- men man. Onder leiding van den heer Fr. Carton zong het dubbel mannenkwartet „Semper Melior" een achttal schoone nummers voor de oude lui in de Prins Hendrikstichting. De violist Karel v. d. Zwiep en de bariton Sche- pens wisselden deze stukken af met eenige solonummers. Met dankbaarheid werd van het aangebodene genoten. Een Russisch Orchest van veertig per- sonen is in Egmond nu niet iets alledaagsch. Toch was de zaal van den heer Gravemaker slecht bezet. Het mooie weer en de Hoever kermis zullen daar wel wat schuld aan he" ben. Tc^ch is het jammer, dat er zoo weinig belangstelling was, daar het voor de onder- nemers gewaagd wordt, iets tot afwisseling van het badleven te organiseeren. De eigen- aardige muziek, de mooie zang en de typl- sche dansen waren een bezoek overwaard. UIT OUDKARSPEL. Nederlaagwedstrijden D. T. S. om de tweede en derde prijs tusschen Vrone 1 uit St. Pancras en V V. U. 1 uit Uitgeest. De uitslag was 04 zoodat Uitgeest de 2e en Vrone de 3e prijs werd toegekend. De D. T. S.-adspiranten speelden daarna tegen de adspiranten van Nieuwe Niedorp met als uitslag 02 in het nadeel van D. T. S. Stadsftieuws JUBILEUM J. M. OTTO. Men berichtte ons van o i. betrouwbare zijde, dat den heer J. M. Otto Donderdag- avond namens de Liedertafel „E>s Vereenigde Zangers" een bloemstuk was aangeboden. Dc penningmeester dier vereeniging meldt ons, dat het bloemstuk reeds Zondagmorgen bezorgd is geworden. VERTRAGING. Een der bcoten van de Alkmaar Packet vol passagiers van Amderdam naar Alkmaar kreeg gister vodr Akersloot d'cor een defect aan de schroef cen pear uur verfraging en mcest door een ontboden boot naar Alkmaar warden geskept. Verschillende passagiers begaven zich aau wal om met passeerende autobussen Alkmaar te bereiken. De boot is thans in het dek in enderzoek. TE WATER Het 12-jarig dochtertje van den heer Hei- deman, Koningstraat alhier, geraakte gister middag, spelende op twee houtschuiten aan de Handelskade, tusschen deze schuiten in te water, doch werd gelukkig door twee jon- gens weder op het droge gebracht. Heden,morgen te twaalf uur geraakte een op de houtschepen aan de kanaalkade spelend meisje zekere Anna Dolle te water. Zij ging kopje onder en werd door eeo twaalfjarig meisje Toontje Purmer weer op het droge gebracht. Het spelen op de houtschepen is wel ge- vaarlijk. VERGADERING ZIEKENFONDSBE- STUREN. In het loLaal van den heer Zwitser alhier werd op initiatief van het Ziekenfonds te Noordscharwoude een vergadering gehouden van besturen der Ziekenfondsen van dan Langendijk en omstreken. Vertegenwoordigd waren de fondsen te Noordscharwoude, Zuid- scharwoude, Oudkarspel, Heerhugowaard, Broek op Langendijk, Sint Pancras en Kce- dijk; mede uitgenooiigd waren de besturen der fondsen te Schoorl, Warmenhuizen en Dirkshorn. De vergadering wei'd geleid door den heer Kuiper van Noordscharwoude. Na een woord van welkom tot de aanwezi- zen, zette spr. het dcel dezer vergadering uit een. Het ligt niet in de bedoeling der uitnoo- digende vereeniging om te propageeren tegen den Bond van Ziekenfondsen, doch waar de uittreding van eenige afdeelingen in deze om- geving reeds een feit is geworden, terwijl in andcrc afdeelingen mede stemmeti opgaan voor uittreding, achtte spr het niet onge- wcnscht, dat er een band worde gelegd tus schen die losstaande verenigingen, met het cog op ovemame van elkaars leden bij verhui- zin genz. Uit dc gevoerde besprekingen bleek, dat de vier eerstgenoemde fondsen in hun algemcene itd en vergadering reeds besloten tot afschei- ding van den Bond, terwijl te Sint Pancras en Koedijk het voomemen tot afscheiding be- staat. Staande de vergadering kwam een schrijven in van de afdeeling Dirkshorn, met de mededeeling dat ook daar ernstig voome men bestaat tot afscheiding en men daar sym- pathie gevcelt voor het streven om te komen tot samengaan der agescheiden fondsen. Van de zijde der afdeelingen Sint Pancras en Broek op Langendijk wordt in overweging ge- geven om rekening te houden met de eventueel in te voeren Ziektewet door de regeering An- aerzi'ds wordt op den voorgrond gesteld. dat voorloopig niet verder mogt worden gegaan dan een band te leggen tusschen de uitgetre- den fondsen voor overname van elkaars leden bij verhuizing. Uitgesproken wordt de wen- scheliikheid tot het stichtcm van zulk een nieu- wen bond, welke dkn per 1 Januari 1925 in werking zal kunnen treden, aangezien alio fondsen nog tot dien datum gebonden zijn aan bet Bondslidmaatschap. Eventueel nog uittre- dende fondsen zullen daarvan kennis geven arm het bestuur van het fonds te Noordschar woude, terwijl dit beslvur op zich neemt in den loop der komende maanden opnieuw een vergadering uit te schrijven, teneinde tot stichting van een nieuwen bond te komen. ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING. Van 3 tot en met 10 Aug. zijn genomen dcor heeren 497, door dames 486. door on- vermogenden 174, totaal 1157 baden. Hoogste temperatuur 66 graden. LICHT OP! Hcdenavond voor rijwielen en andere vocr- tuigen te 9.03 uur licht op. Telegrammen van heden EEN GESTOORDE OPENLUCHT- VOORSTELLING. VALKENBURG,T 1 Aug. Tijdens de gisteravond plaats gehad hebbende opvoe- ring van Shakespeare's Romeo en Julia" door „Die Haghespelers" in het Open- luchttheater te Valkenburg, verloor Mej. Ne! Stanfs, die de rol v'.n Julia vemtlde, door het loslaten van de balustrade, het evenwicht. Daardoor viel zij van het rots- plateau. De heer Ed. Verkade, die de rol van Romeo vervulde, Icon haar, nadat de val door struikgewas was gehroken, op- van gen. Aanwezige geneesheeren constatecrden geen bijzondere verwondingen, zoodat Mej. Stants er met den schrik afkwam. Na deze kleine onderbrdciog wend de op- voering voortgezet. DE REVOLUTIE IN HONDURAS. WASHINGTON, 10 Aug Interventie der Vereenigde Staten in Honduras ter bescher- ming van de Amerikaansche onderdanen en de Amerikaansche bezittingen, die een waardc vertegenwoordigen van ongeveer twintig millioen dollars, is aanstaande. Ge- durende de laatste revolutie zijn reeds vele buitenlandsche eigendommen, waaronder ook Amerikaansche, verloren gegaan. Het Staatsdepartement deelt mede, dat de Ame rikaansche regeering de drie leiders in Honduras heeft doen weten, dat de regee ring hen niet kan erkennen. ERNSTIG ONGEVAL. MONTREAL, 10 Aug. Na getracht te hebben een groot aantal Hnderen te redden, dat te water was geraakt door het wegzakken van een vlot, zijn twee vrouwen, een jongen en een meisje in de rivier nabij Piedmont ver- dronken Andere kindercn werden door padvinders gered. DE MOORD OP MEVROUW EVANS. LONDEN, 11 Aug. De Mexicaansche consul-generaal te Londen heeft gisteren een telegram ontvangen. meldende, dat de gearresteerde Francisco Ruiz en Alejo Gar cia aan de politie te Puebla hebben bekend den moord op mevrouw Evans te hebben gepleegd DE HITTEGOLF. LONDEN. 11 Aug. Uit New-York wordt gemeld, dat de hittcgolf voortduurt. Vrij- dag zijn vier menschen door de hitte ge- s to men rn vrlen door de hittetbevanoen. DE HERDENK1NG VAN DE GROND- WET VAN WEIMAR. BERL1JN, 11 Aug. De feesten ter her- denking van de crondwet van Weimar, die gisteren plaats hadden, zijn in het.geheele land rustig verloopen. Te Munster hield President Ebert de herdenkingsrede. Hij verklaarde, dat het onwankelbare doel van de politick der Duitsehe regeerine is het land vrij te ma ken van de buitenlandsche bezetting Abe Duitschers moeten helpen de lasten dra- gen. die on de bevolking van het Rijnland en het Ruhrgehied ziin gelegd. VENIZELOS. GENEVE, 10 Aug. Venizelos, wiens gezondheidstoestand reden tot ongerust- heid geeft, is te Quringel nabij Bern aan gekomen tot het ondergaan van een kuur. Ingezonden stukken Bui ten verantwoordeliikheid van de Redac- tie. De opname in deze rabriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemt.) Alkmaar. 11 Augustus 1924 R. K. SCHOLEN. Naar aanleiding van het stukje in Stads- nieuws van Uw Blad d.d. 9 Aug. 1.1. over- genomen uit „Het Volk", vraagt onderge- teekende beleefd eenige plaatsruimte waar- j voor dank. Uit genoemd stukje blijkt, dat de corres- I pondent van ,Het Volk" de klok heeft hoo- ren hiiden, en niet weet waar de klepel hangt E>e zaak is als vo^gt: Te A'icmaar bestaan geen R. K Schoolbe sturen, maar een Bestuur van een R K. Schoolvereen-ging „St. Jczeph" en deze is eigenaresse van de drie te Alkmaar gevestig- de R.-K. Jongens-scholen. Dat deze vereeniging tegen standenscho- len zou zijn is nooit geb.'eke, wel echtsr heeft zij zich steeds voor standen-seholen betoond. Door de nieuwe wet met haar eenheids- school is zij in een moeilijk parket geraakt, omdat nu biina alle ouders hun kinderen op de nieuwe school willen plaatsen, waartoe zij volgens de nieuwe schoohvet recht meenen te hebben. Om nu deze stroom van aangiften te kee- ren heeft het Schoolbestuur een finantieele voorwaarde (dit is iets anders als school- geld) gesteld, n.L, veertig gulden per jaar voor elk kind, dat vanaf heden tot de school wordt toegelaten: hiervan wordt door haar aan de ouders zooveel terug betaald als deze voor het betreffende kind aan schoolbelasting moet betalen. De „finantieele voorwaarde" wordt voor elk volgend kind met 20 pet. verminderd De ouders die dus in het GUNSTIGE ge- val verkeeren, dat zij GEEN schoolbelasting behoeven te betalen, krijgen NIETS terug, terwijl die ouders die in de zeer ONGUN- STlGE omstandigheid verkeeren, dat zij veertig gulden of meer schoolbelasting moe ten betalen ALLES terug krijgen. Nu zijn er eenige minder gesitueerde Ka- tholieken, die het met deze regeling niet eens zijn. Of deze nu eene vereeniging zullen vor- men zal de tijd leeren, dat er echter reeds na mens deze stappen bij den Bisschop zijn ge daan. betwiifelt o g. ten zeerste. Dat het Schoolbestuur 24.per kind te rug krijgt van de gemeente is ook' niet waar. dit moet zijn 35.74 per kind voor de nieuwe school en 19.41 per kind voor de beide oude scholen, een en ander voor zooveel deze bedragen noodig mochten zijn voor de ex- ploitatie. die voor iedere school apart wordt berekend. M. J. JANSEN en deelnemers. Jammer dat met meer pu- bliek aanwezig was, daar hetgeen door de B. S. V. voor de eerste athletiek-wedstrijden, welke zij organiseerde, kranige successen be- reikte. De prijsuitreiking had's avonds plaats in de Tooneelzaal „de Rustende Jager", waar een bal de welgeslaagde athletiekdag be- sloot. 100 M. hardloopen Heeren: lste prijs N. Klinkhamer 12 3/5 sec.; 2e prijs H. Kal- berg 13 4/5 sec. Balwerpen Dames: le prijs Mej. Nieuw- land. Verspringen Heeren: lste prijs C. Stroo- ker 4.80 M. 80 M. hardloopen Dames: le prijs Me]. A. Nennstiell 12 4/5 sec. Kogelstooten Heeren: lste prijs J. Lak 7.65 M. 100 M. Hordenloop: lste prijs M. Blok- ker 171/5 sec. 400 M. Hardloopen Heeren: lste prijs N. Klinkhamer 57 1 /5 sec. Herink Stap Sprong Heeren: lste prijs J. Lak 10.55 M. Duitsehe Driesprong Dames: le prijs N. Vorst 7.08 M.; 2e prijs G. Beeldman 6.90 Meter. Verspringen Dames: lste prijs N. Vorst 3.25 M.; 2e prijs G. Nieuwland 3.07 M. Speerwerpen Heeren: lste prijs C. Roo- zendaal. Hoogspringen Dames: lste prijs R. Mol 1 M.; 2e prijs A. Neunstiehl 1 M. Hoogspringen Heeren: lste prijs C. Beek- man 1,40 M. 3500 M. Hardloopen Heeren: le prijs W. Mol 13 min. 55 3/5 sec.;2e prijs F. Roos 14 min. 14 4/5 sec. Estafette 4 maal 100 M. Heeren. lste pr. Gymnastiek Ver. B. S. V. 53 3/5 sec. Marktberichten ALKMAAR, 11 Aug. 1924. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd: 30 koeien en ossen 280—/ 480, 18 vette kal- veren 70160, p. ned. pond 1.40 1.75, 29 nuchtere kalveren 16f 34, 113 vette schapen 4854, 337 vette varkens p. ned. pond 0.700.86. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Aangevoerd 11 Aug. 394 vette koeien slachtgewicht le kw. 1.24 tot 1.34; 2e kw. 1.10 tot 1.22; 3e kw. 0.90 tot 1.05^ alles per Kg., 25 Stieren 0.90 1.05 per Kg. slachtgewicht; 100 melk- en kalfkoeien 345 tot 500 per stuk, 90 vet te kalveren levend gewicht le kw. 1.10 tot M5, 2e kw. 0.96 tot 1.10; 44 nuchte re kalveren 14 tot 24 per stuk, 150 scha pen 40 tot 50 per stuk; 120 lammeren 30 tot 42 per stuk; 614 vette varkens slachtgewicht, Hollandsche le kw. 0.95 tot 0.98, 2e kw. 0.92 tot 0.94 per Kg.; overzeesche en Geldersche 0.95 tot 0.98 per Kg., 18 paarden 175 tot 300 per st. AMSTERDAM, 11 Aug. 1924. De aard- appelprijzen waren heden: Zeeuw. eigenhei- mers 2.803.10, Zeeuw. blauwe eigen- heimers 3—f 3.40, Langed. muizen 4.90 tot 5.25, Schoolmeesters 4.204.50. Aanvoer 6 ladingen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waamemingen, verricht in den morgen van 11 Augustus. Medegedeeld door het Kon Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 766.7 te Breslau. Laagste barometerstand 751.8 te Stomo- vvay. Verwachting (van den avond van 11 Aug. tot den avond van 12 Aug): Zwakke tot matige zuia-oostelijke tot zuid- westelijken wind, aanvankelijk half tot zwaar bewolkt, later toenemende bewolking met kans op regen- of enweersbuien, aanvankelijk iets warmer. Hebf geergeen, koop dan nu/ BURGERLIJKE STAND. GEBOREN Laurcntia, d. van Jacobus Hendricus Ber- narduc Stikvoort en Maria Laurcntia Rigter. Petrus Nicolaas, z. van Nicolaas Chnsti- aan Bruin en Hillegonda Johanna Oudejans. Johanna, d. van Johan Visser en Gcrrltje Leegwater Elisabeth Margaretha, d. van Dirk Pieter Zwakman en Christina Wijoanda Vermeulcn. Gerrit Jan, z. van Bemardus Hermannus Keizers en Maria Wilhelmina I Valk. Marie Anna, d. van Johannes Roe- kam en Diewcra Visser. Petrus en Eliza beth, z. en d van Bernard Kwant en Eliza beth Boon. Klaas, z. van Klaas van de Pol en Wijntje Masee. Anna Maria, d van Arie Breed en Johanna Smit OVERLEDEN: Johan Gerrit Visscher, 34 jaar. Nicolaas Zwart, 63 jaar. Jacob Otto, 65 jaar. yan 11 Augustus 1924. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcredlet. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Sport W1ELRIJDEN. De wereldkampioenschappen te Parijs. Op de Pare des Princes-baan werden gis termiddag de wereldkampioenschappen voor stayers beslist. De uitslagen hiervan luiden: 1. Victor Linart (Belgie) 1 uur 21 min. 13.8 sec. 2. Seres (Frankrijk). 3. Toricelli (Italie). 4. Siiter (Zwitserland wereldkampioen 1923). 5. Vanderstuyft (Belgie). 6. John Schlebaum (Nederland) en 7. Martin (Tsjecho-Slowakije). BOKSEN. De in het Stadion te Wembley gehouden boksmatch Gibbons-Bloomfield eindigde in een overwinning voor eerstgenoem<k. Hij sloeg Bloomfield knock-out in de derde ronde. ATHLETIEK-WEDSTRIJDEN B. S. V. Gisterenmiddag hadden de athletiek-wed strijden plaats van de Gymnastiek-Vereeni- ging B. S. V. Op haar terrein aan de Kerke- dijk te Bergen. De wedstrijden hadden een regelmatig en ordelijk verloop en een gezellige prettige stemming heerschte onder de deilneemsters Vorlge Koers van heden te Koers. pl.m. 1.38 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 h.m.lSO Orion pl.n.l4S 118% PROLONOATIE vorige koers 2 pCt., heden 2J pGt. WI5SELKOERSEN AMSTERDAM. onden erlijn p. biljoen irijs rockholm Christinia Vorige koers 11.63 0.611,4 14.50 1320 48.87 ik 0.36Vi 41.70 68.70 35 90 NIET-OFFIC1EEL. New.York2.50*/« italie f i s s .1 1 i.48As Koers op heden om 2.45 11.65% 0.60% 14.67% 13.35 48.50 0.36 41.70 68.10 35.75 11.55-65 2,54^-5 ■/jaar sdn ftMie garaniieKxr vjferdxtttaf ST A ATSLEE NIN GEN. 99»/„ 6 Nederl. 1923 A. i 5 1919 94 V* BANKJNSTELLINGEN. Kol. Bank 177% 179% 17Q 179 1791/4 179-i Indischa Bank 134% 135 135 1351/, 1351/, 135J-6 Handel MDii. Cert. v. f 1000 1303/8 129 129 129 129 129 Resc. 130 129% 1283U 1283/, 129 1293/4 INDUSTR. OND. BINNENL. 106 Centr. Suiker Aand. Furness»Stokvis Aand. 37 Idem 7 Oblig. Jurgens Gew. Aand. 22V» 56Vs 57% 58 Vj 581/, 581/4 58 643*4 65 B. 59 60 C. 587/, 60 Philips Gloeilampen 319% 315-20 Nieuwe 309 INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda 753*4 Steel comm. 1103*8 110 1101/4 CULTUUR MAATSCH. 521 519 519 519 H. V. A. 518% 520 Java Cultuur w 359 360 360 357V, 3571/, Cult. VorstenL 180 167*/4 168% 169 168 */4 Dito actions e 164% 166 196-7 Compania 233/4 23 22V, 228/4 Poerworedjo k 116% 117-i 118 117 V, 117V, PETROLEUM. Dordtsche Petr. 320% 321 Gcc. Holl. Olie 156 158 158 155 157 1578/4 339% 340s-l 341-i 342 341 -i 3401/, RUBBERS. Amsterd. Rubber 150% 151% 151 150SA 1508/4 Nederl. Rubber Intercontin Rubber 5s/i« Bandar Rubber 78 75 V, Koloniale Rubber 105 Deli Bat. Rubber 83% Serbadjadi 1951/, 1 101 106 104 Wai Sum Rubber 1231/, 125 SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart 87% 87i/i 871/, 871/, 86 V, Gem. Eig. 71 711/a 72 72 70-2 Scheepvaart Unie 127% 127 1271/s 128 128 128-9 Stoomvaart Mij. Nederland 151 152 Holl. Lloyd 9% Idem 7 afgest 381/4 Paketvaart 140 138 138 138 Oude Boot 76% 76V, 761/. 77 77 Holl. Stoomboot 283/8 27% 281/4 27 27 271/4 Niev. Goudriaan 963/4 97 SCHEEPVAART BUITENL. 1 107/, 10i/a 10V8 Marine pref. 0 397/8 39 V* 391/, TABAKKEN. OuJe Deli 369% 370 369 340% 340 338 - Deli Batavia 324 324 321 320 Besoeki 219 220 AMERIKA. Southern Rails 66 64 Union Pacific 1443A 145% -ussel •i/e! e'eenen p. Kr, 10000 "nenhagen

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 3