Groote Paardenmarkt De Langs us inoraaz. op Maandag I September a.s. 1**X- te ALEMAAR, Oemen^d ffienws E'EN REDE VAN POINCARe. Poincare heeft gister verschillende plechtige vieringen in de streek van Verdun gepresi- deerd Hij zeide daarbij, dat men zoowel aan de Fransche als aan de Belgische grens niet vergeten heeft, waarvoor het CHiitschland van gisteren verantwoordelijk is. Men gelooft het niet meer op zijn woord, men stelt geen ver- trouwen in zijn beloften, men blijft op zijn hoede. Engeland heeft te Spithead getoond, dat het koning van de zee iswij wiflen geen koningen van het vasteland zijn, a Idas Poincare, maar wij zijn gesteld op onze onafhankelijkheid en onzeveiligheid en wij laten niemand noch aan het eene, noch aan het andere komen. HET VERSCHERPTE PER5TOEZICHT IN ITALIe. Gedurende de afgeloopen week heeft de Italiaansche regeering een actie ingestetd tegen verscheidene bladen op grond van het aieuwe persdecreet Het communistische blad „Unita" is tweemaal in beslag genomen te Milaan en eenmaal te Parma. Hetzelfde is gebeurd met het social istische orgaan „Avan- ti", met een twee-wekelijksch communistisch orgaan, met't blad van de vereenigde vak 1.250.000 dollar huur voor het paleis van den sultan. Verschillende buitenlandsche maatschappijen zouden hierbij geinteresseerd zijn, en plan hebben, het paleis tot een amu semenis-inrichting te maken. Bij een hevig gevecht in de Oostelijke zone van Marokko zijn 6 Spanjaarden ge- dood en 12 gewond. Abd-el-Molek, die aan de zijde der Spanjaarden stond en leider der Spaansche hulptroepen was is gedood. Voorts zijn twee Spaansche vliegtuigen neer- geschoten, een officier werd gedood en drie gewond. In de Roer is het bedrijf in 43 mijoput- ten stopgezet. In de tweede helft van Jul! werden bij het Duitsche ministerie van Arbeid 133 aan- giften van bedrijfsstopzetting gedaan. Boven het meer van Constanz heersch- te Zondag een orkaan, die op den Duitschen oever groote schade aanrichtte en ook men- schenlevens eischte. De Duitsche gezant te Moskon, graaf Brockdorff Rantzau is voor een kort verblijf te Berlijn aangekomen. De Litausche majoor Zettins is te Mar seille aangekomen. Hij heeft geheel alleen een tocht dwars door de Sahara gemaakt, van Biskra tot Timboctoe, welke 83 dagen duurde. Een vrij hevige aardbeving is Zater- dagavond waargenomen te Ho jo en Tateya- ma in de provincie Awa (Japan). Schade wordt niet gemeld. Ook te Tokio kon men den schok even voelen. Bij de Duitsche faction wbaarheidsrit vereenigmgen entinet een populate orgaan, heeft een ernstig ongelnk plants gehad. De dat ra t distnct Trention verschtjot. waar- pensau'to van den sporijournalist Doerschlag schuwingen zijn voor nog twee andiere bla den te Genua en te Rome gegeven. HET ENGELSCH-RiUSSISCH'E VERDRAG. De algemeene raad van het Eogelsche Trade Union-congres heeft den al-Russischen Centralen Raad van Vakvereemgingen trit- genoodigd een vertegenwoordiger te sturen naar het Engelsche vakvereendgiogscongres te Hall. Gemeld wordt dat Zondag de Rnssische deJegatie naar Moskou is teruggekeerd. vloog bij Zimmera uit de bocht en slceg om Doerschlag kreeg een schedelbreuk. Bock, een redacteur van de Allgemeine Automcfaiel- zeitung, werd het been verbrijzeld. De auto wiend geheel vemield. Doerschlag verkeert in levensgevaar. Toen te Milaan negen personen in een grooten auto kort na middernacht van een pleiziertocht terugkeerden, gleed de auto op den leant van het Groote Kanaal uit en wr- dween in het water. Drie inzittenden lcwamen weer boven en wisten den wal te bereiken. De andere zes verdmon'ten. In den vroegen mor gan werden vijf lijken opgehaald. Het zesde EERE-BLIJKEN TOEGEKEND !Sf*° ""k* S","*!" I w h"1 pnsWaitd'iap <fcr VenwSfeft gen op zee heeft toegekend aan D. H. Schoo, I tj__ voor ten, hield Zondag in zijn woonplaats^in West Virginia zijn eerste redevoering, die per radio-telefoon naar alle deden van het land werd verspreid. In de nabijlieid van Nashville (V.S.) is de grootste kruitfabriek der wereld afge- brand. Twin'tigdurzend ton kruit ter waarde eerste officier, H. Schipper, vierde officier, F. Hi. Kistewater, bootsman, Kl. Hopnian en C. Beddiuizen, zeelieden, alien van het stoom- schfp Gnootendijik, van Rotterdam, als erken- nang van hun diensten, bewezen bij de red- New .u^uuu™, wn Krmi ter waaroe wergaan. Buitendien heeft de regeering van New Fouodltand den kapitetn, den heer Lie- ban, een zflveren voorwerp vereerd, den heer Schoo een binocle, en een som gelds ter be- schflddng gesteld ter verdeeliog onder de k-- roanning. 'AMERIKA EN RUSLAND. Naar uit wet ingelichte bron uit Washing ten wordt gemeld, zegt de Tel. zal het voor eenige dagen gesloten verdrag tusechen En- geland en Rusland ook de toenadering van aan*a'! dooden wordt op 72 gesch. oe Vereenigde Staten tot Rnsland bespoedi- Uit Cairo wordt gemeld, gen, De oorzaak hiervan is, dat het Amerikaan whe kapitaal, dat in Rusland direct met het ter waarde van 3 mill icon dol lar zijn ver nield. Het is nog niet bekend of er slachtof- fers zajn. Bij een poging een brand in een mijn bij Belfort te blussdhen, had' een onitploffing ~!aats, ten gevolge waarvan 13 braodweer- »en gedood werden en talrijke gewond. 1Reads 56 lijken zijn te voorschijn ge- haald uit de kolenmijn in de provincie Foe- koesjima, (Japan) waar Zaterdag een mijngasontploffing heeft plants gehad Het dat een aan- tal personen is gearesteerd onder verdenking van mecteplichtigheid aan 'n complot. Dit werd ontdekt bij't onderzoek naar de om- Vatkenswaard had laten rijden, ging de chauffeur even naar binnen. Hij was slechts enkele minutea in het cafe toen hij den motor van z'n wagen hoorde snorren. Hij spoedde zich naar buiten en trachtte aan de reserve- banden, die adder den wagen bevestigd wa- ren, te gaan hangen. Doch de bestuurdfers van den auto hadden zooveel gas gemaakt, dat de wagen aanstonds in een flinke vaart wegreed, zoodat de chauffeur, Staals gehee- ten, er achter af viel. Men trachtte den wagen te achterhalen, dodh te vergeefs. Eergister- nacht ongeveer twee uur werd de politic van den diefstial in kennis gesteld. Zij begaf zich onder biding van den conimissaris van politic en den hooraagent van de recherche v. d. Broek per auto van hier naar de Belgische grens bij Reusel, via Valkenswaard en Riet- hoven. Daar had men echter geen spoor cntdekt. Toen reed r.ien in de richtimg der Duitsdhe grens bij Kaldenkirchen, doch ook daar werd geen resultaat bereikt. Eergistermorgen kwam echter van den burg, van Zundent bericht binnen, dat de wagen daar bij de Belgische grens onder Wernhout door den gemeente-veldwachter on- beheerd langs den weg was gevonden. De dieven hebben vermoeclelijk de grens niet kun- nen passeeren en daarom den wagen in den steek gelaten. Men heeft te Valkenswaard twee heeren zien instappen, doch men kende ze niet. GEVAARLIJKE ZEEBADEN. Het scheelde niet veel, of bij de cnorme drukte van Zondag had dc zee op de bad- plaais Kijkduin offei's geeischt. Omstreeke 3 uur zag de heer Flier, commandant van de zwemvereeniging Ds Haagschc Waterratten, dat een heer en dame in hoogst gevaarlijk water waren gekomen bij een golf broker. Toen aan zijn fluitseinen geen gevolg werd gege ven, kwamen zijn mannen terstend met ned- dingstoestellen aanloopen. Een tros werd hen toegeworpen, die zij grepen en toen kon men met stok en beugel hen s-peed ig op het droge brengen. Het bleek toen, dat die on- voorzichtige zwemmers zich met een -auto- band aa-neengebenden hadd'en. Om half vijf hoorde een heer, die bij het hcofd aan het zwemmen was, kinderen om hulp roepen. Toen hij er heen zwom. bleken het zijn eigen kinderen te zijn, die door het water plasten langs het hoofd en zich toen door de zee voeld< n meegetroklcen. Zij klem- den zich zoo vast aan hun vader, dat deze niet kon zwemmien en in groot gevaar kwam. Andere baders gaven toen elkaar de hand, vormden een keten en wisten hem zoo te grij- pen. Door De Waterratten werden de talrijke wonden verbonden, die hij door de steenen van den golfbreker gekregen had. Zaterdagmiddag moiest d>e heer Meijer, de direcjeur van het zeebad tot tweemaal toe een zwemmer uit zee halen, die in het mui kwam, welke zich daar sinds eenige dagen gevormd heeft en door de zuiging werden meegesleept. Booderiug dan van Staten, met uit-1 "yn-piot zou mrgaan van den vroegeren .N..^ 'rankrijk, dat echter te-1 ®v<e' sinds 1920 blijkbaar in het geherm weiict om te trachten weer op den troon te ko men. Ete regeeringen van de Oostzee-staten zijn officieel door Finland tot deelneming aan de op 22 en 23 Augustus bepaalde confe rentie der Oostzee-staten uitgenood'igd. De prins van Wales zal 23 Augustus met de „Berengia" naar New York vertrek- Uit Parijs wordt em geza^li^ i^litaire I Zfl Sadie gemeld van Gifekenland en Joegosla-1 razen, waar hi] een tijdlang genoyer Rusland een bijzondere financieele positie inneemt, de betrekkingen met die Sov- jet-regeeriag hebben hervaft Men verwadht krtnschen, daft de onder- fiandelingen tusechen- Amerika en Rusland eenst na de presidentverkiezingen zuMen plaats vinden. DE ONRUST IN MACEDONIg. vie tegen Bulgarije. De Joegoelaviers con- cenbieeren troepen langs de grens, terwij! vol gens berichten uit Athene, de Griekscbe regee ring aan Sofia een ultimatum heeft gestuurd', waarbij gedreigd wordt, dat Griekenland de MaoedOnische benden tot op Bulgaarech ge- Med zal achteivolgen en zekere grenszones zal bezetten, mDE MOORDAANSLAG VAN V Mr. J. L DE HA AN. Op aanwijzing van een vrouw, die voor niet toerekenbaar doorgaat, is te Jeruzalem onlangs in verband met den moord op Mr. J. I. de Haan gearresteerd een jeugddge „Cha- 'loefcs". Naar thans gemeld wordt wist deze evenwel zijn alibi te bewijzen, waaruit geble- ken is, dat hij op het tijdstip van den moord, zich een geheel ander gedeelte van de stad heeft opgehouden. De jongen is echter nog niet op vrije voeten gesteld. 'A.S. STAKING BIJ DE LONDENSCHE ELECTRICITEITSWERKEN. Een ernstige handicap voor alle te Londen gevestigde industrieen, die maar eonigszins afhankeli|k zijn van electriciteit, kan de op handen zijnde staking bij de electriciteitswer- ken te Londen worden. De arbeiders zeggen overblddelijk in sta king te zullen gaan en a.s. Vrijdlag indien hunne eischen niet voor dien tijd zijn inge- wiHigd. Zij hebben daaraan toegevoegd zich in staat e achten a 1th ans voor eenigen tijd Londen op rantsoen te stellen. ESPERANTO-OONGRES. Uit Weenen wordt gemeld: Den 7en Augustus had in het Koncerthaus te Weenen de eerste bijeenkomst plaats ter gelegenheid van het Esperanto-emigres, waaraan deelnemers 3361 congressisten uit 43 landen. De vergadering, onder voorzit- terschap van dr. Edm. Privat, hield zich uit- sluitend bezig met het jaarverslag van de Universala Esperanto Asocis. Voor de oprichting van cen intcrnaiionaal Esperanto Radio-station te Geneva bleek veel belangstelling te bestaan. De helft van het daarvoor benoodigde kapitaal is reeds gega- randeerd. Tot de Nt-dcrlanische bezoekers behoorde o.a. het Tweede Kairaerlid me\T. Joh. Wester- man. KORTE BERICHTEN. zal doorhrengen. Uit Peking wordt gemeld, dat de Chi- neesch - Russische conferentie waarschijnlijk 15 Augustus zal aanvtangen. De Canaadeesche regeering heeft bevel gegeven tot verscherping van den strijd tegen het smokkelen van goederen uit de Vereenigde Staten naar Canada. De grensinspectie is ver sterkt. Waar de groote verkeerswegen de grais snijden, zijn ijzeren hekken opgericht om te voorkomen dat de smokkelaars me! zware auto's zich door snelle vaart een weg over de grens banen. - Een ontvanger van een bank viel gister namiddag in bezwijming nabij den Treuren berg te Brussel. Verschillende personen ver drongen elkaar om den zieke te helpen. Onder anderen hielp er hem een, door zijn tasch waarin zich 300.000 francs bevonden, bij zich te houden. Deze gedienstige helper is met tasch en geld verdwenen. De Egyptische consul te Berlijn is terug- geroepen na een niet-gemachtigde huiszoeking bij twee Egyptische studenten, die werden verdacht medeplichtig te zijn aan den jong sten moordaanslag op den Egyptischen pre mieT Zaghloel Pasja. De regeering van New-Fuondland heeft een wetsontwerp ingediend, volgens hetwelk de bepalingen van het drankverbod in dat land verzacht worden. BRUTALE DIEFSTAL. Zondagavond laat is te Valkenswaard een brutale diefstal gepleegd. Een auto, merk Essex, stond voor de deur van Hotel du Commerce aldaar, Terwijl de chauffeur even binnen was, werd de auto door twee onbe- kende heeren in gang gezet, waarna zij in razende vaart er mee wegreden, in de rich- ting van Eindhoven. De politic te Eindhoven had de verschillende grenskantoren gewaar- schuwd om de dieven te achterhalen, doch tevergeefs. Maandagraorgen kwam uit Zun- dert, bij de Belgische grens, bericht binnen, dat de auto daar onbeheerd langs den weg was gevonden. De Telg. meldt nog de volgende bijzonder- heden. Zondagavond laat heeft te Valkenswaard een brutale diefstal plaats gehad. Omstreeks half Iwaalf stond de luxe auto van den heer Nijpels, restaurateur alhier, een Essex-wagen, Naar gemeld wordt, hebben de autoriteiten voor de deur van hotel „Du Commerce" Op t e Constantinopel een aanbod gekregen van 1 verzoek van dengene, die zich van hier naar DE FINSCHE JOURNALISTEN. Zaterdag zijn de liier te lande vertoevende Finsche journalisten de gasten geweest van de Haagsche Journalisten Vereeniging. Te gen kwart over acht kwam men in de hall van het Palace-Hotel bijeen, waar de gasten ant- vangen werden door eenige bestuursleden en leden der zooeven genoemde vereeniging. Gister zijin de Finsche journalisten de gas ten van het gemeentebestuur van AmSieidam geweest. Kwart voor 10 scheepten zij zich in op den Nienwendammersteiger, vcor den teottocht door de haven, welke geeindigd is me! een bezoek aan de mail boot Koningin der Nederlanden van de Stoomvaartmij. Nedier- land, welker direcrie ook weer bij deze gele- ri'heid toonde, een voortreffelijke gastvrouw zijn. Vervolgens heeft het gezelschap zich per boot naar Watergraafsmeer begeven. waar vanwege het mneentebestuur een maal- tijd aangericht was op het oude buiten Fran- kendael, in welks uitgestrekte tuinen thans de stadskweekerij gevesb'gd is. Daarna is een autorit gemaakt door de stad, in het bijzonder langs de rnooiie siatige grachten en door de nieuwe arbeiderswoon- wijken. Ook heeft men een bezoek gobracht aan het Rijksmuseum, waar in het bijzonder de Lombokschatten bezich!!fgd zijn. INBRAAK. Er is ingebroken bij de firma Hofman en Vis, grossiers in uurwerken op oe Nieuwe- haven te Rotterdam. De daders hebben zich door inklimming van de zijde van- de Groe- nendaal toegang verscliaft en zijn na het vcrlniigen van een paar spijlen door een koekoek in huis gekoinen. Gestolen zijn er 47 zilveren heeren-horloges, 6 zilveren en nikke- len armbandhorloges, 2 gouden armband- horloges, 2 gouden dameshorlogcs, een an- tiek gouden heeren-horloge met gedteven louden kasi en een zwart damesbeursie met f 6.89. 1 HET VERKEER5AGENTJE. Eenige avonden achtereen kwamen te Rotterdam op den vluchtheuvel tusschen het Calandplein en het Van Hogendorpsplein een jochie van een- jaar of negen- de plaats inne- men van den verkeersagent, die huiswaarts ging, zegt het Vad. Het ging heel goed, volgens de talrijke omstanders, die het doen en laten van het jochie met de voor het straatpubliek gebrui- 1 kelijke aandacht gadesloegen. Men had schik in het ventje, dat daar op zijn klompen zoo parmantig stond. Maar gisterenavond, zegt Se Msb., kwam een kink in den kabel. Een agent stapte op een gegeven moment naar den vluchtheuvel en nam het jochie mee naar het politiebu reau. Er heerscht een groote verontwaardi- ging. De Zandstraat, waar het jochie woon-t, en de Schiedamsche dijk kwamen in bewe- ging. Dat was toch te erg. Als het kind nu de ruiten ergens had ingegooid, dan zou het er nog mee door 'Aunnen. De moeder van het jochie kwam als een furie het bureau binnen Maar even later verscheen de vader, die kalmer was en daarom hoorde, dat het ver- keersagentje was weggebracht, omdat het stond te bedelen. Het had dit zelf erkend. Van omstanders kreeg hij geld; per avond werd dat een vijftig cent, en die vijftig cen- ten nam zijn moeder, terwijl zij het jochie wat snoepcenten gaf. De vader vond toen, dat de politie wel gelijk had, en het verkeerswagentje is op hoog bevel van zijn functie ontheven. HET NIEUWE TELEGRAAFKANTOOR Gistermorgen is het nieuwe telegraafkan- tcor in het gebouw aan den Coolsingel te Rotterdam in gebruik genomen. Er wareu bloemen voor den directeur en de postfanfan heeft hem in zijn nieuwe kantoor een aubade gebracht. Gistermiddag is de hoofdinspecteur der posterijen en telegrafie, de heer G. J. Hofkas, namens den directeur-generaal den directeur komen complimentcercn en zijn groot tevre denheid betuigen met den ongestoorden over gang. OPGEPAST. Het is niet uitgesloten, dat hier of daar personen, die voorgeven belast te zijn met de handhaving van de rijwielbelastingwet, zul len trachten zich meester te maken van rij wielen, onder het voorwendsel, dat zij die wenschen in beslag te nemen wegens wets- overtreding. In verband hermee denke men eraan, dat uitsluitend de ambtenaren der invoerrechten en accijnzen en de ambtenaren van rijks- en gemeentepolitie op de naleving van de wet hebben toe te zien en dat eerstge- noemd-e ambtenaren voorzien moeten zijn van het bewijs van hun aanstelling, dat zij op verlangen moeten vertoonen. Te Westerbroek is het 3-jarig dochter- tje van den heer Tj. R. in een sloot verdron- ken. BELOONING OEGEVEN. De Nederlandsche regeering heeft een be- looning van 600 gegeven aan de beman- ning van den Engelschen treiler Lord Alien- by, als een bewijs va waardeering voor de rddding van eenige personen van de beman- ning van den Scheveningsche treiler Huber- ta Cornelia in October 1.1. EEN NIEUWE OUDHEIKUNDIGE VONDST TE ROERMOND. Zaterdag ontdekte in de Luife'istraat tc Roerm-ond, bij de verbouwing van zijn wo- ning. dateerend uit 1571, de heer W. L. een antieke schoorsteen-inbouw. Bij het verwijderen van een houten schoor- steenkap kwamen een 50-tal cementsteenen te voorschijn, waarop verschilende merkwaardi- ge teekens en cijfers. Negen-en-dertig dezer droegen alle het Oostenrijksche landvvapen, een dubbelen ade- laar. De meesten zijn in gaven toestand. In de hoeken staat 'n ster. Een 2-tal hadden in het midden een fijn bewerkt keizer- of ko- ningshoofd met helm. Cirkels en strepen ver- deelen het ander oppervlak. Een andere droeg ter linkerzijde een wapen met drie teekens en er onder de letter G. Aan den rechterka-nt 'n soort teekenhaak aan bovenzijde en linkerkant, tevens de hoofdletters W. G, De steenen hebben de _grootte van 14 cM, bij 10 c.M. en zijn 9'A c.M. dik. !n drie de zer merkwaardige steenen staat het jaartai 1566 of 1506, op een andere 1567. Zij waren voorzien van een tweetal wapens, de dubbele adelaar en de slang in een W. vervormd. Tus schen deze zeer kunstige, waarschijnlijk inge- beifelde wapens, is een figuur te zien, vermoe- delijk een toorts voorstellend, medc nog de "letters L. G. Voor de historici van belang om er de be- teekenis van te onderzeeken. DIEPLOMA'S VOOR ZIEKENVER- PLEGING. Bij Kon. besluit van 8 Juli is, gelet op het besluit van 15 December 1923 no. 22 (Stct. van 7 Januari 1924, no. 4) tot aanwijzing van diploma's, waaraan overeenkomstig het bepaalde in artikel 8 der wet van 2 Mei 1921 (stsbl. no. 702) tot wettelijke beseher- ming van het diploma voor ziekenverpleging deze If de rechtskracht is verbonden als aan overeenkomstige diploma's, bedoeld in arti kel 1 dier wet, genoemd besluit aldus aange- vuld: Voor diploma A: e. de diploma's, erkend door den Gerefor- meerd-en Bond van vereenigingen en stichtin- gen van barmhartigheid in Nederland; f. de diploma's, in de jaren 1888 tot 1903 uitgereikt namens het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis; g. de diploma's, voor 1 Januari 1921 uit gereikt namens de Christelijke Vereeniging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte. Voor diploma B: d. de diploma's voor krarikziinnigenverple- ging, erkend door den Gereformeerden Bond van vereenigingen en stichtingen van barm hartigheid in Nederland; e. de diploma's voor krankzinnigenverple ging, erkend door den Nederlandschen Bond voor ziekenverpleging. WAARSCHUWING. De commissaris van politie te Velsen waarschuwt dringend in het algemeen be lang geen handelsrelaties aan te knoopen met C. Glass, wrmende in de afdeeling Sant- poort-Rozensteijn, gemeente Velsen; N. Zoon- tjes, bakker en winkelier, wonende in de af deeling Velseroord Kalverstraat, gemeente Velsen, alvorens inlichtingen te hebben inge- wonnen bij den commissaris van politie voornoemd, bureau van politie te IJmuiden, gemeente Velsen. BRAND. Zond-agmiddag tegen twee uur is in Den Haag een uitslaande brand uitgebroken in het perceel Gedempte Gracht 221, bewoond door den veehandelaar H. Altes. Deze noch zijn vrouwwaren op dat oogenblik thujs. Bij aau- komst vac de spuit sloegen 3e vlammen reeds voor en achter uit de eerste verdieping Deze brandde dan ook vrijwel uit. Met twee stra in op de waterleiding werd het vuur ge- bluscht. De oorzaak moet gezocht worden in het feit, dat de gordijnen woeien tegen een voor het open raam staand brandend gasstel. Het gebouw is eigendom van de gemeente. De schade wordt ddor verzekering gedekt. KONINGIN'NEFEEST IN HILVERSUM. Met groote opgewektheid' hebben de Hil- versummers gisteren feert gevierd ter gele genheid van het bezoek van H.M. de Koningin met hare dochter, Prinses Juliana, aan hunne gemeente. De stemming zat er al vroeg bij die burgerij in en die werd nog verhoogd, toen, kort voor de aankomst de tijding bekend werd, dat ook Prinses Juliana, die aanvanke- lijk niet zou meekome- are Koninklijke Moe der op haar rondrit Hilversum zou ver- gezellen. Overweldigend was inderdaad zooals wij reeds in ons verslag mntrent het bezoek hebben opgemerki de bloemenhulde, welke Hare Majes'eii in alle straten, welke zij met de Prinses doorreed, werd gebracht. Het aantal bouquetten, dat aan de Konink lijke bezoekers werd aangeboden, bleek zelfs nog v.eel grooter te zijn, dan aanvankelijk was geteld. Het waren zelcer wel veertig ruikers, de een nog kleuriger en schooner dan de an dere, welke Hare Majesteit tijdens haar rond rit in ontvangst had te nemen. De voorstelling in het Sportpark, waar schoolkinderen vaderlandsche liederen zon- gen, turnaters en turners een opmarsch uit- voerden en een mannenkoor eveneens vader landsche liederen ten gehoore braclit, vormde het glanspunt van den middag. De Koningin, aan wie op haar verzeek de organisatoren van deze voorstelling in het Sportpark werden vcorgesteld, bracht Hare groote voldoening over en haren dank voor het welslagen van dit feest tot ui'ting. Na het vertrek van de beide Koninklijke nersonm zetten de Hilversummers de feestvie- ring, ieder op hunne wijze, voort. De concerten, die op verschillende plaatsen van de stad v?n half zcj tot zeven uur en van half acht tot half ticn werden gegeven, wer den door een groote massa aangehoord. Naar de fakkeloptocht, die om 10 uur werd gehotiden. kwamen duizenden personen kij- ken. De illuminatie van verschillende gebou- wen en vooral die van het Vijverpark, trok evenens enorme beahigstelling. Tot laat in den nacht heerschte er een ge- ellige stemming HET BADEN IN ZEE ZONDER BEHOORLIJK TOEZICHT. Een vaste bezoeker van de baden te Zand- voort schriift aan de Telg.: Zaterdagmorgen circa 8 uur waren drie badgasten, een heer en twee dames, een bad gaan nemen voor het Grand-Hotel te Zand- voort. Niet bekend met de getijen, zagen zij zich op ecu gegeven oogenblik door het opkomen van het water vrn het strand afgesneden, een der dames, die zwemmen kon, wist het strand te bereiken doch de anderen stonden op de bank om hulp te roepen. Gelukkig dat juist tegen half negen het p^r- soneel van de bad-inrichting voor het Kur- haus in dienst kwam. dit zag reeds van den boulevard af het groote gevaar waarin de ba ders zich bevonden Zij ^poedden zich dan ook dadelijk naar het strand, brachten met ver- cende krachten, het paard was nog niet inge- rpannrn, de boot te water en zco wist de be- kend-e, kalme cn onversaagde badman Willem Paap de beide personen aan het strand tc brengen. Was het personeel voornoemd 5 mi- nuten later aan het strand gekomen, dan zou den wij wed-er ten gevolge van verregaande rockcloosheid. twee menschenlevcns te betreu- ren gehad hebben. Dat de geredden niet inzagen in welk groot gevaar zii verkeerd hadden, moge wel bliiken uit het feit, dat zii de redders geen enkel be- wiis van drnkbaarbeid gegeven hebben. Badgasten van Zandvoort weest gewaar- schuwd. OM Z'N TABAKSDOOS. Zondag reed de heer de R. van Knijpe per motor in de omgeving van Mnkkinga. De duo-passagier, de heer D. de Haan, eveneens van Knijpe, vcrloor z'n tabaksdoos. Zonder na te denken sprong hij van de in voile vaart zijnde motor. Zwaar gewond werd hij opgenomen. Dokter Pool legde het eerste verband en onmiddellijk werd de getroffene per auto naar het zieken-huis te Leeuwarden vervoerd. KORTE BERICHTEN. De Nederlandsche Vereeniging van dansleeraren houdt gister. heden en Woens- dag in maison Meunier Freres aan de Mid- dellandstraat te Rotterdam haar jaarlijksche congres, het vierde na de fusie van de twee voornaamste bonden. Op he! sportterrein in Spangen te Rot terdam heeft de 22-jarige L. K. een schop te gen het rechterbeen gekregen, waardoor het scheenbeen is gebroken. Hij is in het zjeken- huis opgenomen. Niettegenstaande de o-vervloedig geva-I- len regen is er naar de N. R. Crt. meldt, nog geen water in den algemeen 'bekenden 232 voet diepen Echoput te Hcog-Soeren, welks bodem dit jaar voor het eerst sedert men- schen-heugenis droog is. Gelijk velen bekend is. is deze put gegra- ven op last van koning Lodewijk Bonaparte. Te Rciderwildepolder is Zondagnaeht de boerderij van B. H. Pothuis met grooten oogstvoorraad afgebrand. De Ambtenaar deelt mee, dat bij ont- ?lag van commiezen der belastingen de gra- tificatie van 40 voortaan niet meer zal worden gegeven. Zaterdagnamiddag is onder leiding van de afd. Groningen van den Vrijz. Christelij- ken Jonigeren Bond en de afd1. Groningen van de Vrijz. Chr. Studen-'ienbond op het landgoed Groenestein fe Helpman een open- luchfmeeting gehcuden. Het landgoed1 was door den eigenaar welwillend voor dit dbel afgestaan. GESLAAGD. Bij. het verleden week te 's-Gravenhage go houden examen voor handteekenenen L. O. slaagde onze vroegere stadgenoot, de heer W. Asijee. Voor het gehouden examen der Ned. Toon- K^§teau^;§yejessiguig fe 's-Gruvguhage he- i--. - -[at>

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 2