DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 192 Hrfnderd zes en twintigste Jaargang 1924 YRIJDAG 15 AUGUSTUS OH ntta« Besfaat ulf 2 Matfen, Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.— franco door het geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewfjsnummers 5 cents. W PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER ZOON, Voordam C9. Directeur: G. H. KRAK. Telef.nr. Administratie 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Buitenland. DE CONFERENTIE TE LONDEN. Als de Roerkwestie tot een bevredigende oplossing kan worden gebraicht, zal de Lon densche conferentie den vrede in Europa be- vorderd hebben. Het cardinale punt echter, waarop de op lossing van dit vraagstuk nog kan stranden, is de datum, waarop de ontruiming van het Roergebied zal plaats hebben. Zooals bekend heeft Herriot het voorstel gedaan om'de Roer binnen een jaar ont- ruimd te hebben. Hij zeide daarbij, dat deze periode als maximum kan worden beschouwd, doch dat hij zich niet tot een vroegere ont ruiming kon verbinden, en dat hij de zaak verder aan zijn bescheidenheid wenschte te zien overgelaten. De Duitsehe ministers antwoorddlen, dat zulk eeip voorstel onaannemelijk voor de Duitsehe openbare meening zou zijn en dat zij verplicht zouden wezen, hun collega's te Berlijn alsmede rijkspresident Ebert te raad- plegen. Zij beschouwden zes maanden als de uiterste termijn. Voorts wordt gemeld, dat Herriot zieh onthield van het noemen van een aanvangs- datum, te beginnen waarmee het door hem voorgestelde tijdsverloop van een jaar zou loopen, en verder, dat hij beloofde, in den loop van den dag van gister een voorstel daaromtrent aan de Duitschers te zullen doen. Men spreekt van Amerikaansche bemidde- lingspogingen, terwijl de ongerustheid over de Roercrisis aanmerkelijk in bedwang wordt gehouden door het vertrouwen in de tact en de bekwaamheid van de gedelegeer- den der niet direct bij de kwestie betrokken Ian den. Marx heeft MacDonald dadelijk van den ernst der situatie op de hoogte gesteld en hem medegedeeld, dat de Duitschers op het Fransche voorstel niet konden ingaan en dat hij zich met den rijkspresident in verbin- ding zou stellen. Vas Dia§ meldt uit Londen d.d. gister: (De Britsche en Amerikaansche delegaties ter Londensche conferentie hebben thans haar goed'keuring gehecht aan het Fransche plan tot ontruiming van het Roergebied binnen een jaar zonder vertraging. Den Duitschen gedelegeerden was tot gistermiddag drie uur tijd gegeven daarop te antwoorden. De Fransche bladen verklaren. dat nu het probleem van de militaire Roerontrui- rning regelrecht gesteld is, het woord aan de Duitschers is. Van dat woord hangt het wel- slagen of de mislukking van de conferentie af. Voorts onderstreepen de bladen de verant- woordelijkheid, die bij een eventueele breuk op Duitschland zou komen te rusten. De „Petit Parisien" citeert de volgende passage uit het antwoord van Herriot aan 'Marx: „Wij willen tusschen Frank rijk en Duitschland den moreelen vrede, gebaseerd op wederzijdsch vertrouwen. Ik heb u mijn woord gegeven, dat de Roer in een tijdsver loop van ten hoogste 12 maanden ontruimd zal zijn. Ik vraag u vertrouwen in mij te stellen en u op mij te verlaten wat betreft de zorg voor het verkorten van dien termijn, zoo de gebeurtenissen zulks veroorloven." -In diplomatieke kringen te Londen was men zich van den ernst der situatie ten voile bewust, doch er heerschte meteen eenige hoop, dat een compromis zal worden bereikt. In Parijs trekt het vertrek van Loucheur naar Londen de aandacht in verband met een mogelijke samenkomst van het Fransche parlement in den loop der volgende week, ten einde van Herriot een verklaring aan te hooren aangaande de Londensche confe- rentei. Men gist ijverig naar hetgeen Loucheur te Londen met den Franschen premier zal be- spreken. Zooals bekend, leidt Loucheur in de iKamer een groep van 44 links-radicale af- gevaardigden, waartoe o.a. ook de ervaren politicus Klotz behoort. Deze groep heeft tot dusver de huidige regeering gesteund. Thans wordt beweerd, dat deze groep zich meer en meer ongerust maakt over de vraag, of de Fransche premier er wel genoegzaam zorg voor zal dragen, dat Frankrijk voor de opofferingen, welke het zich getroost, vol- doende schadeloos gesteld wordt Het bovenstaande schreven wij gister- avond. Hedenmorgen zijn er nog steeds geen berichten binnengekomen die op een oplossing in het Roervraagstuk wijzen. De Duitsehe delegatie delegatie bleef ook gistermorgen halsstarrig weigeren genoegen te nemen met het aanbod voor de militaire ontruiming van het Roergebied uiterlijk een jaar na toepassing van het Dawes-plan. Ver der kon Herriot niet gaan zonder de belan- gen van zijn land afgezien van zij elgen positie als hoofd der Fransche regeering in de waarschaal te stellen. MacDonald en Kellogg, resp. het hoofd der Britsche en Amerikaansche delegate begrepen de billijk- heid van het Fransche aanbod, gaven het hun steun en spoorden de Duitsehe delegatie krachtig aan, Herriot's yc-orstel te aanvaar- dek. Engeland beschouwt dezen aansporing in officieele kringen legt men daarop den nadruk .volstrekt niet als een ultimatum. Bovendien heeft de chef van den Franschen persdienst op een desbetreffende vraag ont- kend, dat van Fransche of geallieerde zijde een ultimatum aan de Duitsehe regeering zou zijn gesteld. Juist is slechts dat de Duitsehe regeering thans een gesloten eenheidsfront der gealli- eerden tegenover zich vind't. MacDonald stelde als voorzitter der con ferentie Marx en Stresemann er van op de hoogte, dat de Engelsche en Amerikaansche delegaties zich vereenigd hadden met de aan- geboden militaire ontruiming van het Roer gebied binnen een jaar en hij stelde hen voor de keuze, dit aanbod al of niet te aanvaarden. Den Duitschers werd eenige uren beraad gegeven en men verwachtte, dat zij hun de- finitief antwoord gisteravond zouden geven. Toen echter de Ehiitschers gisteravond in de bijeenkomst van de hoofden der delegaties verschenen, verklaarden zij nog niet een de- finitief antwoord te kunnen geven, maar eerst Berlijn nog eens te willen raadplegen. Het doortastende besluit van den Engel- schen premier heeft een diepen indruk ge- maakt op de Duitsehe delegatie. In hun ho tel teruggekeerd verklaarde zij dat genoemd besluit beteekende, dat de Duitsehe delegatie zich aan de gestelde voorwaarden moet on- derwerpen zoodat aan de delegatie vrijwel de wet wordt voorgeschreven. Herriot heeft evenwel medegedeeld, dat zijn aanbod een vroegere ontruiming van het Roergebied binnen het jaar niet uitsluit en daarom aldus verklaarden de Duitsehe ge delegeerden -zullen wij ons met Herriot nog kunnen verstaan. Maar te Berlijn zal groote teleursteHing worden gewekt door het verrassend besluit van MacDonald en Kel- log die zich daardoor in de Fransche loop- graven begeven. De gevolgen hiervan kun nen wij. nog niet overzien. In het bijzonder verbaast Duitschlad zich over de door Mac Donald aangenomen houding, omdat hij teen nog in de oppositie was steeds de Roer- bezetting heeft veroordeeld. De waarheid is echter, zegt de Telg., dat de Engelsche premier zeer lankmoedig tegen over de Duitsehe delegatie is geweest. Hij had als voorzitter der conferentie de Duit sehe delegatie kunnen beletten, de kwestie der Roerontruiming bij deze gelegenheid ter sprake te brengen, omdat zij buiten het ka- der der conferentie viel. Naar de bijzondere correspondent van het Wolff-bureau verneemt, begaf de Duitsehe delegatie zich hedenvoonr.iddag naar Mac Donald, ten einde zijn definitief standpunt ten opzichte van de Roer-ontruiming te ver- nemen. Bij den Britschen premier bevond zich op dat oogenblik de Amerikaansche gedele- geerde Kellog. MacDonald en Kellogg verklaarden bei- den van meening te zijn, dat het Fransche voorstel moest worden aangenomen Daarop ontmoette de Duitsehe delegatie den Franschen premier Herriot, ten einde hem haar antwoord op het voorstel te doen toekomen. Herriot beklemtoonde, dat het door hem vertegenwoordigde standpunt, de handha- ving van de Roerbezetting gedurende een jaar gerekend van den dag def onderteeke- ning van het betreffende verdrag af een ma ximum eisch was, doch dat hij elke toezeg- giner op schrift categorisch weigerde. Rijkskanselier Marx verklaarde daarna aan Herriot op eigen gezag, dat een oplos sing in den zin van een ontruiming van het Roergebied door de Fransche en Belgische troepen een jaar na de onderteekening van het slot-protocol, niet kon worden aanvaard. Van officieuze Engelsche zijde wordt, vol- gens de Tel. het volgende over den waar- schijnlijken gang van zaken medegedeeld: Als de Duitsehe delegatie hedenmiddag een toestemmend antwoord geeft, zal de confe rentie hedenavond of Zaterdagmorgen ein- digen. Als Duitschland tegenvoorstellen doet, welke door de geallieerden voor besprekipg vatbaar worden geacht, zullen de onderhan- delingen nog eenige weken worden voortge- zet. Als het Duitsehe antwoord onbevredi- gend is, zal de conferentie veertien dagen of vier weken worden verdaagd om in een rus- tiger atmosfeer opnieuw naar een oplossing te gaan zoeken. Van Engelsche officieuze zijde wordt er voorts op gewezen, dat men gisteravond in de ■kringen der Engelsche delegatie de opvatting huldigde, dat een spoedige overeenstemming waarschijnlijk wordt geacht. De Duitsehe gedelegeerden werken hard om tot een oplossing te geraken. Gister heb ben zij bealoten Berlijn telegrafisch het Fran sche voorstel in zake de militaire Roer-ont- ruiming mede te deelen. Zij hopen op zijn laatst heden antwoord te hebben. Voorts wordt overwogen, voor het geval dat er stag nate mocht komen in de Duitsch-Fransch- Belgische onderhandelingen, of de Rijkskan selier en minister Stresemann naar Berlijn zullen gaan om aldaar n:et de partijleider? te confereeren of de partijleiders tot dat doel naar Londen worden ontboden. .Gister is te Berlijn een ministerraad gehouden onder leiding van rijkspresident Ebert, ter bespre- king van de te Londen gevoerde onderhan delingen. De ministerraad onderschreef ten voile het door de Duitsehe delegatie ingeno-. men standpunt. Marx heeft gister een bezoek geb'racht aan Herriot in diens hotel. Het onderhoud, dat een particulier karakter droeg, duurde ruim een uur. Bij zijn vertrek op weg naar Downingstreet antwoordde Marx op vra- gen van de persvertegenwoordigers kortaf: „ik zeg niets en Herrio't evenmin", Tusschen het Duitsehe kalisyndicaat en de Societe Commerciale de Potasse d'Alsace, die den afzet der Elzassische kalimijnen regelt, is een overeenkomst over den- afzet en een ge- meenschappelijke reclame in de Vereenigde Stateri getroffen. De Britsche regeering heeft besloten 'de huidige heffing van 5 pet. op den Duitschen invoer weder te brengen op 26 pet., zooals oorspronkelijk bepaald in de Reparations Re covery-Act. Naar verluidt, voorziet het rap port der tweede commissie in deze wijziging De verhooging van het percentage zal een blijvend karakter hebben en wordt als een middel beschouwd, om wat van de schulden aan Engeland binnen te krijgen. Deze hef fing begint als het Dawes-plan in werking treedt. I OPHEFFING DER MICUM? Onder de ambtenaren van de Micum loopt, volgens de Tel., het hardnekkig gerucht, dat het in de bedoeling zou liggen, het bedrijf van de Micum in de maand tusschen 15 Sept. en 15 Oct. a.s. geheel op te heffen. In verband met de besprekingen te Lon den acht men het echter niet onwaarschijn- lijk, dat een soortgelijke nieuwe organisatie onder een anderen naam en met gewijzigde werkzaamheden in de plaats van de Micum zail komen. BELASTINGFRAUDE IN DUITSCH OPPER-SILEZIe. Op orde van de justitie heeft de politie te Kattowitz een inval gedaan in de directiege- bouwen van de Hohenlohe Werke. Door een speciale commissie is een onderzoek inge- steld1 in de boeken. Na dat onderzoek warden 19 vertrekkem verzegeld. De oorzaak van een en ander is de ver- denking, dat door de Hohenlohe Werke val- sche opgaven zijn gedaan aan de belasting. De schade, welke de staat daardoor lijdt, zou zeer groot zijn. DUITSCHE COMMUNISTEN EN SOLDATEN VEROORDEELD. Het staatsgerechtshof te Berlijn tot bescher- ining der Duitsehe republiek heeft Woensdag vonnis gewezen tegen zes communisten en vier RijksweersOldaten te Potsdam, die terecht hadden gestaan wegens het stelen van wapens en ontplofbare stoffen uit de legervoorraden en daarmce verband, houdende omkooping. Twee der rijksweersbldaten werden gestraft met 8 jaar tuchthuis en 2800 mark boete, twee der communisten met 7 jaar tuchthuis, cen derde met 6 jaar, de anderen tot twee jaar gevangenis. In hot vonnis wordt overwogen, dat dit het ernstnge geval van dezen aard is, hetwelk't staatsgerechtshof tot dusver had te berechten, maar wordt tevens betreurd, dat het ook dit- maal de justitie niet is mogen gelukken, de ei- genlijke schuldigen van c!e communistische centralc leiding, die de draden van het com- ploit in handen hebben, te doen icrechtstaan. i DE NIEUWE KATHOLIEKE PARTIJ v IN ITALIe. Wij deelden reeds een en ander mede oni- trent het ontstaan van een nieuwe katholieke partij in Italie. De naam van deze nieuwe po- litieke vereeniging luidt: „Italiaansch-natio- naal Centrum". In een uiteenzetting aangaande de oprich- ting dezer partij wordt verklaard, dat zij noo- dig was om de meening te vertolken van tal- lijke katholieken, die zich niet langer kunnen vereeuigen met de beginselen van de katho lieke volkspartij (Popolari) en wier politieke gevoelens gebaseerd zijn op zuiver-christelijke beginselen en gehechtheid aan het katholieke gel oof. DE BELGISCHE BANDIETENBENDE. De Brusselsche correspondent van de Tel. schrijft: Wij deelden reeds een en ander mede om- trent het aanstaande proces der bende Nau- welaerts, die de bevol'king vaak de Kem- pische voetbranders noemt. De bandieten- streek, die de bende pleegde in Februari 1920 te Hoevenen, in den Antwerpschen polder, geeft een idee van haar verregaande wreed- •heid. K Frans Pauwels en zijn zuster ontvingen 's avonds het bezoek van zeven g -wapende mannen. De bandieten bonden Pauwels en zijn zuster op een stoel en eischten dat hen •de bergplaats van het geld zou worden aan- gewezen. De slachtoffers weigerden. Daar op werden zij met een koord rond de hoeve gesleurd. De vrouw werd met een katro! aan een balk in de hoogte getrokken. De boos- doeners dreigden haar beide handen af te hakken, indien zij bleef weigeren. Ook de twee knechten des huizes werden gebonden en onschadelijk gemaakt. Pauwels wilde zich loswringen. Een revolverschot vel- de hem neer. De bandieten doorzochten toen het huis, vonden een som van 300 francs, en trokken af onder nog naar hun slachtoffers om te zien. De bende pleegde evenwel verschil'.ende misdaden, die een zeer grappigen kant ver- toonen. Zoo observeerden zij een heerschap, dat met ladder en revolver er op uit was geweest en met een goed gevulden zak huis- waarts keerde. Op den weg van Leuven naar Lubbeek staken zij hem hun schiettuig on der den neus en verplichtten hem het gesto- len goed netjes af te geven, mitsgaders zijn operatiegerief en zijn revolver. Van alle ge- wicht ontlast, mocht dief no. 1 'net vrij op een loopen zetten. Rustig verdeelde de bende den buit, overtuigd dat hij bij de politie zijn nood niet zou klagen. Men is verbaasd dat zoo'n dievensprookje gebeurde Maar ook dit grapje bij wijze van spreken viel voor. Een vrouw uit Waalsch-Brabant gi-ng in de Kempen botcr koopen en droeg 1400 francs bij zich. Zij voelde zich in de streek niet veilig en vroeg de drie deftige burgers, die zij's avonds had ontmoet, een eindje mee te loopen. Deze ver- trouwbare lui wierpen de vrouw bij een boschkant ten gronde, roofden haar geld en mishandelden haar schandelijk. Er wordt berekend, dat de juryleden, om over de 23 leden van deze bende en hun 201 misdaden te oordeelen, zoowat 2000 vragen te beantwoorden zullen krijgen, waarvoor zij ongeveer 50 uren zullen moeten zetelen, volgens de wet: zonder de raadszaal te ver laten. SOVJET-RU5LAND EN MEXICO. De onderhandelingen tusschen het Russi sche en het Meicaansche gezantschap te Ber lijn zijn thans geeindigd. De Unie van Sovjet- rtpublieken ctv de Mexicaansche regeering hebben een overenkomst gesloten, aldus de Tel., waarbij de beide regeeringen zich ver binden de normale diplomatieke betrekkingen te lierstellen en wederzijds gezantcn te zen- den. De Russische gezant in Mexico zal bin- uenkort vertrekken. WAS VAQUIER SCHULDIG? 11 Etoor de pers vernam Marie Vaquier de ver- oordeeling van haar broer, aldus wordt aan de „Petit Parisien" uit Bordeau gemeld. Zij was er eerst geheel door verslagen. Doch spocdig herstelde zij zich en zij haastte zich naar zijn verdediger, Mr. Jean Odin. Ik bevond mij zoo verklaarde laatstge- noeinde omtrent dit onderhoud in tegen- woordigheid van cen wanhopige vrouw. Zij baadde in tranen, terwijl zij uitriep„Wat te doen, maitre, wat te doen?" Ik kon zoo vervolgde de advocaat helaas nog slechts woorden van troost voor haar vinden geen woorden meer van hoop. „Maar hij is onschuldig" zoo zeide zijn zuster zonder ophouden. „Hij is afschuwelijk verraden." Ofschoon het helaas Marie Vaquier niet ge- lukt is het leven van haar broer te redden, is zij thans na de terechtutelling vastbe- sloten eerherstel voor den doore te verkrijgen. „Ik ben het aan mijn brcer versciiuldigd zoo zeide zij aan te to on en, dat hij' het slachtoffer is geworden van een der meest tra- gischa rechterlijke vergissingen. Ik zal ge steund worden in deze mij zelf gestelde taak door dc publieke opinio in Engeland en Frankrijk, welke ten gunste van mijn ongeluk- kigen broeder is, zooals duizender handtcc- keningen, verkregen op het verzoek om gra- tie, hebben bewezen. Ik wil ten ininste zijn et>r redden. Wat Marie Vaquier vooral hindert, is het feit, dat zij niet in staat is geweest, haar broeder voor het laatst vaarwel te zeggen, daar haar middelen haar niet veroorloofden een reis naar Engeland te maken. Trouwens de rcglomenten verbieden een gevangene, ge durende den laatsten dag voor de terecht'stel- ling andere personen te ontvangen dan den priester en den beul, en aan deze reglementen wordt streng de hand gehouden. i JOEGOSLAVIe. Na levendige debatten over de rep-eerings- verklaring heeft de Joegoslavische Kamer cen motie van vertrouwen in dc nieuwe regeering aangenomen met 169 tegen 114 stemmen. DENEMARKEN EN DE VOLKEN BOND. De Deenscbe gedelegeerden naar de Volken- bi>i.dsvergadcring zijn thans benoemd. Herluf Zahle, de Deensehe gezant te Berlijn, is leider der delegatie. Tot de leden behooren verder de minbter voor Sociale Zaken, Borgbjerg, en het Folketing-lid dr. H. Moltesco Toegevoeg- de gedelegeerden zijn de Deenscbe gezant te Bern, Oldenburg, en de twee Folketing-leden, dr. P Munch cn Holger Andersen. Als expert gaat naar Geneve mee mei. Hennv Forchham- mer, voorzitster van den Deenschen nations- len vrouwenraad. DE ONVE1LIGHEID IN TRANS- JORDANIe. Uit Jeruzalem wordt gemeld, dat een sferice bende Wahabi's, die gister in de buurt van Amman verscheen, door de daar gestation- neerdc strijdkrachten werd terugegslagen. El zijn onmiddellijk Britsche cavalerie-versterkta- gen naar Transjordanie vertroklcen. Er is Woensdag een Britsche legerorder verschenen, waarbij machtiging verleend wordt voor de vonning van een nanvullendc troepenmacht van 23.000 man, de offirieren inbegrepen, ten einde alle wapens op mobiji^ satiesterkte te kunnen houden. LANGE ECHTVEREENIGINO. Prins Ferdinand Radziwill, oud-president der Poolsche Rijksdagfractie, heeft to Anto- nien (bij Schildberg) in de woegere provinde Pcsen, zijn 75-jarig huwelijksfeest gevierd. Deze uiterst zeldzame gebeurtenis is biige- woond door alle leden van den Poolschen adel, die aan een feestdisch van 1500 couverts in het prachtig kasteel random den jubilaris waren vereenigd. De Radziwill's zijn reeds sind® keurvorsf Joachim Friedrich, in het begin der 17e ceuw dus, vermaagschapt aan de HohenzoHern's. DE „MOORD" IN DEN TREIN PARIJS—VERSAILLES. In de zaak van den in een sneltrein Parij&— Versailles doodgevonden Russischen ingenieur is tot dusverre nog geen licht gekomen. Men heeft verschillende verdachte personen aange- houden, die echter met den moord geen van alien iets uitstaande bleken te hebben. Het vermoeden wordt thans uitgesproken, dat de ingenieur de hand aan ziehzelf heeft geslagen. De doode had drie weken geleden een leven®. verzekering aangegaan van 150.000 francs, waarvan de helft bij zijn overlijden aan zijne vrouw en de helft aan zi'n kinderen moesi worden uitbetaald. DE MIJNWERKERSSTAKING IN DE BORINAGE. Daar de opzeggingstermijn gister afgeloo- pen is, is de staking in de Borinage algemeen geworden. Men denkt echter, dat zij van kor« ten duur zal zijn. 1 - -y- SPANJE CONTRA MAROKKO. De berichten van inboorlingen over de milf. taire aciie in de Spaansche zone zijn rrioeilijk te controleeren. Zeker is evenwel, dat er aaa het front op 20 mijlen ten Zuiden van Te- toean hevig wordt gevochten. Een militaire auto werd in het vijandig gebied overvallen De inzittende Spaansche officieren werden ge- dood of gewond. Ook van elders worden vij- andelijkheden gemeld. Een algemeene opstand van de bergstam- men in het Westen van de Spansche z6ne wordt waarschijnlijk geacht Uit. Spanje zijn in allerijl vier Spaansche bataljons gezonden In Spaansche officieele kringen wordt de toestand ernstig geacht. DE MOORD OP MATTEOTTI. De „Tribuna" meldt in verband met de ver- dwijning van den afgevaardigde Matteotti, dat onlangs buiten Rome een jasje is gevon- cien, dat gaten van dolkstekcn vertoonde en waaraan een mouw ontbrak Toen het aan de weduwe van Matteotti werd getoond, herken- de zij het onmiddellijk als het jasje dat haar man op den dag zijner verdwiining had gc- dragen. Later is de ontbrekende mouw ook nog teruggevonden, die eveneens teekenen van een gewelddadige behandeling vertoonde. Een later bericht zegt echter dat het nog niet zeker is dat het Ideedingstuk dolksteken vertoonde. DE A.S. VERKIEZINGEN IN AMERIKA. Woensdag heeft president Coolid'ge het re- publikeinsch candidaatschap voor het presi- dentschap aanvaard met een uilvoerige rede. Hij zeide o. a.: Het woord vrede dri-kt het best de buiten- landsche politiek van nicrika uit. Ameribi is voornemens lid te wo. 'cn van een wereld- geiechtshof en zoodra het Dawes-plan in wer king is getreden, zal dc Amerikaansche regee ring zich met de andere mogendheden in vcr- binding stellen voor het houden van eea ALRMAARSGHE COURANT i

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 1