Tail 15 Augustus 1924. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet (fan Set voifcenrecftf - Hoewel Amerika weigert het Voikenbonds statuut te bekrachtigen, belet zijn grondwet toch niet, dat het bij belangrijke zaken met den Volkenbond samenwerkt, zooals reeds is geschied voor de onderdrukking van den lian- del in verdoovingsmiddelen en de bevordering der openbare gezondheid. Verder ljet de president zich in den loop van zijn verklaring als volgt uit: Wordt het plan der experts nu toegepast, dan zal het op den weg der Amerikaansche burgers liggen aan Duitschland e n particu- liere leening te verstrekken, want zeide de president het is de plicht van ons volk, de hulpbronnen, waarover het te beschikkcn heeft, te gebruiken tot verlichting van dcci druk, v/elke op de ander naties rust, die dcor den oorlog hebben geleden en tot verbetering van den toestand der wereld. De berichten wijzen er op, dat het Dawes-plan zal worden aanva; vd, maar ik zal dat eerst afwachten DE OXFORD-POOLEXPEDITIE. Een draadloos bericht van de .Polar Bjorn" meldt, dat het dank zij den gunsti- gen ijstoestand de expeditie gelukt is te lan- den aan de Oostkust van Noordland. De be staande kaarten bleken niet zeer accuraat to zijn. Op verschillende punten is nietaange- geven landgeconstateerd. Bij ongunstig weer werd een tocht ondernomen naar de Wahlen- bergbaai om de westkust. Op de rotsen van die kust werden nesten en eieren gevonden van Larus eberneus. De „Polar Bjorn" voer noordwaarts om de oostkust verder te exploreeren en wellic'it het eiland rond te varen. Bij Liefdebaai is het zeevliegtuig nu klaar om te beginnen, zoo het weer het toelaat. Uit Kingsbay op Spits bergen vernam men dat de zieke marconist, die aan pleuris lijdt en naar Engeland zou terug keeren, het al wat beter maakt. KORTE BERICHTEN. Een van de drie te Malta verblijvende En- gelsche bataljons heeft order gekregen zich onmidellijk in te schepen naar Egypte. Vol gens de bladcti te Cairo heeft Lord Allenby zijn vacantie in Engeland afgebroken om naar Egypte terug te keeren. Er worden even- wel geen nieuwe onlusten uit Soedan gemeld Naar de „Zeit" verneemt, zijn de be richten over een nieuw Duitsch-Zwitsersch handelsverdrag als voorbarig te beschouweu. De nationale partij van Burmah heeft aan het Indische hervormingscomit6 een te legram gezonden waarin om zelfbestuur voor Burmah wordt verzocht op basis van het zelfbestuur der dominions. Het internationale comite tot steunver leening aan de slachtoffers van den nood in China meldt, dat er in het geheel 13.115 meu- schen bij de overstroomingen zijn omgeko- men. Millioenen zijn echter van alles be roofd. Zweden, dat sedert de wederinvoering van de inwisselbaarheid van bankpapier te- gen goud op 1 April j.l. een belangrijk be- drag aan goud heeft uitgevoerd, is deze week iroor de eerste maal als kooper van goud te Londep opgetreden en wel voor een bedrag yan ongeveer 300.000 pond sterling. De Hongaarsche regeering heeft tegen de Roemeensche regeering een eisch tot scha- devergoeding van 500 millioen kronen inge- steld voor de vroeger door de Roemeensche t roe pen uit Hongarije medegenomen goede- ren. De leider der Noorsche communistische partij Olassen is geaTresteerd. De „Rote Fahne" heeft een oproep ge publiceerd onder den titel: „Weg met de grondwet der uitbuiters!" Op grond daarvan en van enkele illustraties is het blad weer eens verboden en wel tot 3 September. Oostenrijk heeft met Letland een han delsverdrag gesloten. De Australische premier Bruce heeft in het parlement verklaard, dat de Britsch- Russische verdragen Australie niet zullen binden. Hevige regenval heeft aan het Lago Mag- feiore groote overstroomingen veroorzaakt, vooraamelijk in de buurt van Stresa. Vele huizen en villa's moesten ontruimd worden. De burgemeester van Christiania Arz- tander is bij een tocht in het Noorsche hoog- gebergte verongelukt. Soldaten en politic zijn met speurhonden op weg, om het lijk te zoeken. De Woensdag gehouden Fransche mi- nisierraad heeft besloten, dat de plechtige cverbrenging van het stoffelijk overschot van Jaures naar het Pantheon zal plaats vinden op een datunv, welke ongeveer samenvalt met de opening der scholen en het eindigen van ccn parlementair reces. Te Berlijn is Woensdagavond een Abes- synische delegatie aangekonien, bestaande uit den gouvemeur van Bali, oom van den prins-regent van Abessynie, cn den algemee"- nen secretaris bij het Abessynischc departe- ment van Buitenlandsche Zaken. Zondag 1.1. zijn te New-York 21 perso- nen om het leven gekomen ten gevolge van auto-ongelukken. i Telegranimen van heden INBRAAK. APELDOORN, 15 Aug. Gepasseerden nacht werd aan de politic telefonisch ken- nis gegeven, dat om ongeveer 2 uur was in- gebroken bij den rijwielhandelaar T. te Milligen en dat bij dezen ontvreemd waren twee heerenrijgschoenen en een bus ben zine. F., die door het gestommel in zijn win- K^.1.u'':.^en ,s^aaP was gewekt, vond, toen hij in zijn winkel kwam, daarin twee mans- personerr, de eene groot en forsch van li- chaauisb'otiw, de ahdere kleTuer van fee stalte. Beiden namen echter bij het verschijnen van T. de vlucht in een bij den winkel staande kleine tweepersoons auto, die in de richting Amersfoort verdween. Op de plaats, waar de auto had gestaan, vond T. nog twee boschmagneten uit zijn winkel herlcomstig. EEN AANKLACHT VAN BROEKHUYS. ROTTERDAM, 15 Aug. Door den heer Broekhuys is een klacht ingediend tegen de uitgevers Buyten en Schipperheyn te Am sterdam, tegen het Persbureau Henning en tegen den uitgever der Officieele Rijs- wijksche Courant te Rijswijk wegens smaad- schrift. MIJNONTPLOFF1NG. BRUSSEL, 15 Aug. Bij de mijngason'- plotting, die gisterenavond in de mijn Carabinier te Pont-de-Loup heeft plaats gehad, zijn veertien arbeiders omgekomen DE MOORD OP MEVR. EVANS. LONDEN, 15 Aug. Uit New-York wordt gemeld: Volgens het Mexicaansche blad „Cluniverzal" heeft de Mexicaansche regeering geweigerd de Britsche nota in- zake den moord op Mevr. Evans te aan- voorden, daar deze in te krachtige bewoor- dingen is opgesteld. DE ONRUST IN SOEDAN. Cairo, 14 Aug. Uit Soedan worden geen verdere troebelen onder de troepen te Khar toum, Port Soedan en Atbara gemeld. Op het oogenblik is het rustig. De geruchten over plannen tot het doen van een staatsgreep houden evenwel aan. DE POOLSCHE SCHULDEN AAN DE VEREENIGDE STATEN. WASHINGTON, 14 Aug. Een ontwerp- overeenkomst is opgesteld voor de mundee- ring van de Poolscne schuld aan de Ver- eenigde Staten. Deze schuld bedraagt 180 millioen dollars. De onderhandelingen hierover zullen ge- opend worden na den terugkeer van den se secretaris van de schatkist, Mellon. In het ontwerp-verdrag wordt een rente voorgesteld van 3V, pet., terwijl de aflos- sing in 1930 zou aanvangen. Provinciaal Nieinvs UIT EGMOND-BINNEN. Raadsvergadering van Donderdag 14 Augustus. a. Ingekomen een schrijven van B. en W. van Alkmaar betreffende nieuwe rege- ling voor buitenleerlingen op de Handels- scholen aldaar. Deze regeling werd door het comite van Burgemeesters en Secretarissen als zijnde alleszins billijk bij afzonderlijk schrijven aanbevolen. B. en W. verklaarden zich voor. b. Verder ingekomen een schrijven van G. S. met een ontwerp-besluit tot nadere re geling van de wedden der gemeente-ontvan- gers. Voor Egmondbinnen wordt dat f 630 tot 980 na 8 jaar. De tegenwoordige titu- laris zal geleidelijk 6 pet. per jaar moeten mis-sen, totdat na 5 jaar zijn salaris gedaald is tot het voorgestelde. Op voorstel van B. en W. werd aldus be sloten, waardco-r de behandeling verviel van het volgende ingekomen stuk der gemeente Nederhorst den Berg, waarin aangedrongen werd op een vermindering van 30 pet. in eens. c. Voor kennisgeving aangenomen een -bericht, dat aan dai burgemeester verlof ver- leend is van 129 Sept. en idem een schrij ven, dat de boekan van het G. E. B. in orde zijn bevonden. De bond Heemschut had gewezen op zijn advies-bureau en verzocht alle bouwplannen daar ter beoordeeling in te zenden. Hiertoe was noodig een bepaling in de bouwverordening betreffende het uiterlijk van nieuwe gebouwen. B. en W. stelden voor dergelijke bepaling vast te stellen en zich bij het bureau aart te sluiten als donateur van 25.voorloopig voor een jaar. De plannen worden desgewenscht gewij- zigd. Kosten per plan 25 ten laste van dengene, die bouwen wil. In bijzondere ge- vallen gratis. De heer Beileman vreesde van hooger kos ten vooral voor bescheiden beurzen. Het bleek, dat de nieuwe plannen geen grooter kosten zouden meebrengen. De heer Straathof meemde: Wie zelf bouwt, moet zelf betalen, dus ook zelf we- ten, hoe hij't hebben wil. De gebouwen, die men hier en daar ziet zijn heelemaal geen versiering. De heer Baltus kon er zich niet mee ver- eenigen, dat men volgens een gewijzigd plan moest bouwen, wanneer men er zelf niet te- vreden mee was. De heer v. Duin wilde ook liever eigeo meening laten volgen. Het voorstel werd aangenomen. Tegen de heeren Straathof, Baltus en v. Duin. d. Ingekomen was verder een motie van den heer Beileman om aan het R. K. School- bestuur te Rinnegom alsnog de noodige gel- den beschikbaar te stellen voor den bouw van een nieuw R. K. School te Egmondbinnen, waarbij behoorde een schrijven van den In- specteur van het L. O. houdende advies dienaagaande. De voorzitter deelde mede, dat z. i. behan deling der beide stukken overbodig gewor- den was, doordat alsnog van het R. K. Schoolbestuur een schrijven was ingekomen, waarbij het verklaarde zich te houden aan het besluit van 13 Juli 1.1. (beschikbaarstel- ling der bestaande O. L. School) en verzocht zoo spoedig mogetijk den verbouw te doen plaats heboen. De heer Dckker (N. H.): Die partij heeft lier toch niets te zeggen en dient toch af te wachten, wat de raad besluit. De Voorzitter: Het vorige besluit ts door beide goed gevonden en nu moet het niet van een zijde veranderd worden. De heer Dekker: Maar er is toch ook be sloten een openbare school te bouwen! Dat vindt nu wel tegenstand, en gaan we contra, dan werken de R. K. tegen. De heer Beileman (R. K.): Ik begrijp, dat het hier wat lang duurt. Maar als we opschieten, kan't gauw klaar zijn. De Voorzitter: Maar als het kerkbestuur nu niet wil Het schrijven van den Inspecteur werd nu voorgelezen. Deze noemde het voorstel-Bel- leman in strijd met alle economic. Het kostte meer geld en er bleven ovfrfolllge lok'alen leeg staau. Verder merkte de Inspecteur op, dat hij overwoog om de ovexblijvende kinde- ren onder te brengen in het overblijven-de lo- kaal der openbare school op Egmondbinnen. Ook kon den de R. K.-en tot den vrede mede- werken door een verklaring te geven, dat zij geen gebruik zouden maken van hun recht op assistenten, wanneer er aan de openbare scholen beno-emd werden. De Vooizitter had den Inspecteur uitge- noodigd in den raadsvergadering zijn bedoe- lingen uiteen te zetten, daar die voor B..en W. onbegrijpelijk waren. Er werd gesproken van een nieuwe 0. S. van 2 lokalen, terwijl de oude 4 lokalen telt en er 3 voor de R. K. school noodig zijn en er dus maar &n over- blijft. Blijft de oude school openbare school, dan blijven er weer geen 3 lokalen over. De voorzitter merkte met verwondering, dat de inspecteur langzarnerhand zijn meening gaat temiperen en vroegere a-dviezen. gaat in- trekken. Nu wordt weer gedoeld op het bou wen van een school op Egmondbinnen. We staan nu voor't fei-t, dat de adV-iezen ons radeloos maken. De voorzitter vond het buitengewoon onaangenaam dit hier te zeg gen, waar de Inspecteur niet bij was, doch hij had nog per telefoon gevraagd en ten amtwoord gekregen, dat het zijn goed1 recht was om zijn meening in de vergadering uit te spreken. Tot nu toe werden B. en W. goed gesteund. Nu voelden ze den steun van den Inspecteur wegglijden. B. en W. rr.eenden nu maar door te moeten gaan met den proef. Daar kon niemand bezwaar tegen hebben. De heer Dekker: Waarom dan niet liever overgegaan tot bouwen. Die proef met het sturen van de kinderen naar Egmpnd aan de Hoef kan niet goed1 bevallen. Daar is veel te veel tegen te zeggen. Dat weten we vooruit. De voorzitter: De inspecteur schreef ook over medewerking der R. K. door af te zien van assistenten. Daarom heb ik aan de schoolbesturen daarover geschreven. Beiden konden die toezegging voor nu en in de toe- komst niet doen. Het bestuur op den Hoef voegde erbij, dat het echter nimmer onredelij- ke eischen zou stellen. De Inspecteur heeft bij nader navraag bevestigd, dat het aan- stel-len voor de openbare school ook niet door hem geeischt kan worden. De heer Beileman lichtte toe, dat z.f. het door hem gedane voorstfel niet zooveel bezwa- ren tiebben kan De „p"oeP' komt duurder uit Nu is het nog tijd Wij zijn trots alle ad- yiezen toch wel in staat een besluit te nemen. Wanneer wij de R K. een nieuwe school ge ven, zulien zij die toch wei aecepteeren! Spr. voorzag, dat men binnen korten'tijd toch aan 't bouwen zou moeten De voorzitter: Hetzelfde kan bereikt wor den door het bouwen van een school voor de overblijvende kinderen. Dat is goedkooper E)e heer Beileman: Daar ben ik ook niet tegen. Maar van die proef moet ik niets heb ben. De heer Dekker was er ook niet tegen om een nieuwe school voor de R. K. te bouwen Het ging niet tegen die school. De voorzitter: Als de raad wil, dan is het het beste een openbare school te bouwen De heer Baltus R.-K. meende, dat het kerkbestuur zich nu verzette, omdat het al zoo lang gewacht had Maar als de oude school als zoodanig blijft, hebben we meteen een magazijn voor het E. B., een arrestantenio- kaol en een stemlokaal. De voorzitter: Men kan toch met zijn- voe- ten voelen, dat't van groot financieel Wang is. Bovend-ien blijft er bij overdracht van de openbare school aan de R. K. toch ook nog een lokaal over. De heer Beileman: Doch destijds had U daar bezwaren.tegen. Nadat de heer v. Duin N.H. nog gevraagd had, wat er dan tegen was een nieuwe O. S. te bouwen, deed de heer Beileman het voor stel om aari het R. K. bestuur de noodige gel- den toe te staan voor het bouwen eener nieu we school onder beding, dat daaraan ver- bonden is handhaving van de openbare school op Egmondbinnen. Het voorstel werd gesteund door den heer Dekker. In stemming gebracht werd het aangeno men. Tegen de heeren Groot, Apeldoorn en Straathof. e. Voor kennisgeving aangenomen een schrijven van G. S. betreffende verdaging hunner beslissing inzake geldleening voor het gasbedrijf. f. Schrijven van den Minister van Ar- beid, Handel en Nijverheid met bezwaren te gen het raadsbesluit tot opheffing der aan- sluiting bij de werkelcosheidsverzekering. Volgens dit schrijven werd dat besluit niet in het nationaal belang geacht, terwijl van ze- kere zijde ontkend werd, dat zulk een besluit genomen kan worden. Hiertegenover besloot tie raad het besluit le handhaven. Rondvraag. De heer Baltus wees op "de ekkende pomp te Egmondbinnen. De heer Dekker op den weg naar Roosloot en het snoeien der boomen. Aan een en ander zal de noodige aandacht gewijd worden. UIT EGMOND AAN ZEE. In de zaal van hotel Welgelegen trad Donderdag a vond wederom het Balalaika En semble op. De opvoering v, as even schitterend als die van Zondagavond in de zaal van den heer Gravemaker en de opkomst even bedroe- vend. Gedeeltelijk kan dit te wijten zijn aan het feit, dat op het uur van kaartverkoop niemand aanwezig was om de liefhebbers te bedienen. t UIT BERGEN. DE UITVOERING VAN DE ZUID-BEVELANDERS. De gisteravond in den tuin van de „Rus- tende Jager" door de V. V. V. georganiseerde uitvoering van „De Zuid-Bevelan-ders", leider de heer G. Houtekamer, uit Kloctinge, was een' groot succes. De tuin, met zijn mooie begroeide oude loornen, was, mede door de aardige verlich ting, met de Zeeuwsche schoonen op het plan ner, sprookjesachtig. Namens de V. V. V. sprak de heer Kdomp een woord van welkom tot de Zuid-Bevelan- ders en de talrijk opgekomen gasten. Spr. bracht den heer Houtekamer dank voor zijn bereidwilligheid om met zijn wakker groepje van uit Goes naar Bergen te komen en stelde in het licht, dat de Zuid-Bevelanders slechts voor vereenigingen uitsluitend tegen vergoc- ding van de kosten optreden en geen ander doel hebben dan propaganda te maken voor Zeeland, wederzijdsche betrekkingen aan te taiobpea ea bij Kun o^fre'den In Ket buiten- land hun propaganda tot ons land uitstrek- kcn. Voor de door hen het vorig jaar bij hun optreden in Londen en te Folkestone gemaakte. propaganda voor Bergen bracht spr. hen een bijzonder woord van d-ank. De bezoekers waaren enthousiast voor het stukje blij Zeeuwsch volksleven dat ze van „De Zuid-Bevelanders" te zien en te hooren kregen. Hun zang was gevoelig en al dadelijk bleek, dat ze met grooten ernst hadden ge- studeerd. Het koortje mag er zijn. De nummers door de meisjes alleen gezongen, waren subliem. Jammer, dat bij verschillende nummers nogal wat hinder ondervonden werd' van de voorbij toeterende autobussen en auto's. Dit kon voor een groot deel voorkomen worden, wanneer de politic er voor zorg droeg, dat in dergelijke gevallen het publiek zich niet op- hoopt voor het hek van den tuin. Juist door de daar opgestelde compacte massa moesten de autobestuurders meer signalen geven als noodig was. In een meer rustig omgeving zou de uitvoe ring zeker nog meer tot haar recht zijn geko men. Het publiek genoot echter, ondanks alles, ten zeerste en niet het minst van dc Zeeuwsche reien, die ons een beeld gaven van het blijde landelijke volksleven, dat door de evolutie voor minder schoone vermaken heeft moeten plaats maken, maar'dat, dank zij het werk van den folklorist Houtekamer, aan de verge- telheid is ontrukt. D-e violist en de pianiste verdicnen eveneens ten zeerste een woord van hulde voor hun ge- voelvol spel. Ontroerend schoon zongen de rneisjes „Het Angelus klept" van Catharine van Rennes. De devote hooding en de mooie gebaren als- mcde de aardige belichting droegen wel bij om den indruk van dit nummer te vergrooten en hoewel, met het oog op den tijd, elke bi- seering achterwege moest blijven, kon, door liet aanboudend applaus van het publiek, het koortje aan een herhaling van dit num mer niet ontkomen. Namens de V. V. V. huldigde de heer Klomp hierna de Zuid-Bevelanders door het aanbieden van een lauwerkrans. Het programma bevatte trouwens meerdere eenvoudige liedies, die ontroerden, hoewel ze voor het grootste gedeelte van vroolijken aard waren. De bariton-solist had met zijn verhalend liedie van „Klaos en z'n ammonika" een wel- verd-iend succcs. E)e sopraan-soliste deed zich kennen als de bezitstcr van een zuivere, envoudige stem. „Moederke alleen" kwam in de groote ruinrtc nTet vdIdoen3e tot fiaar reclvf. Tn eat1 zSa'T zaT dit door haar met groote liefde gezongen lied- je het stellig beter doen. Aan het slot sprak de heer Klomp, onder instemming van de aanwezigen, een woord van dank aan het wakkere groepje, daarbij als zijn overtuiging uitsprekeode, dat verschillen de aanwezige gas-ten het hunne zullen doen om te bereiken, dat dit clubje Zeeuwen ook in hun gemeente eens een avond zullen geven. Tijdens de pauzen collecteerde een clubje te Schoorl wonende Zeeuwen, die ook in andere gelegenheden hetzelfde hadden gedaan, voor de pas plaats gehad hebbende ramp in Zee- land. Op verzoek deelde de heer Henry ter Hall mede, dat deze collecte 114.24 had opge- bracht. Dit geld zal door den heer J. Peet- oom te Schoorl worden afgedragen aan den burgemeester van Vlissingen voor het Zeeuw sche hulpcomite voor de nagelaten betrekkin gen van de bij de Zeeuwsche ramp omgeko- menen. Met groote instemming werd door het pu bliek de mededeeling van den heer Ter Hall ontvangen, dat de bij het bloemencorso ge houden collecte voor het „Dorus Rijkers- fonds" 1185 had opgebracht. Dit is voorwaar een groot succes, waar over wij ons in hooge mate verheugen. Wan neer de collecteerende meisjes de beste urefl, van dien dag niet zon-der vogel-speldjes weest waren, dan zou het succes ongetwijfekf nog grooter zijn geweest. i De heer Ter Hall, die zich groote offers had getroost om dit te bereiken, dankte de Bergenaren en de gasten namens het Hoofd- bestuur voor dit prachtige resultaat. Hulde bracht hij aan de dames-collectrices, die bij zonder hard hadden gewerkt. Het bijeenge- brachte bedrag, aldus spr., zal mede her fundament vormen voor het fond's. dat het Hoofdbestuur wil stichten voor de redder® van schipbreukelingen longs onze geheel® kust. Wij, alien kinderen van de zee, weten wat de zee voor offers vraagt. De ramp te Vlissingen en Arnemuid-en is hiervan weer een treurig voorbeeld. Het werk, om den rea ders van schipbreukelingen een onbezorgden levensavond te schenken, was spr. hoogst sympathiek. Hij heeft zich altijd afgev.raagd, hoe die redders, als de zeer buldert^og een stap d-urvm doen, om hun medemenschen te redden. Spr. was dit steeds een raadsel en hij vroeg aan een van bekende redders hoe dit mogelijk was. Zijn eenvoudig antwoord was: Ook wij lcunnen in nood verkeeren en willen dan ook graag gered worden. Deze redders krijgen als ze oud zijn een pensioen van 66 per jaar of van 120 als ze schipper zijn ze- weest. Dit kolossale bedrag wordt verhoogd met de 3 gulden ouderdomspensioen en in *t Koers van heden te pl.m. 1.30 Vorige Koers. 94 v, 0 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 p!.m.2.30 pl.m. 2.45 l SPOORWEG.TECHNISCH CONGRES TE BERLIJN. Van 22 tot 27 September a.s. zal in Berlijn een congres van internationale spoorwegtech» nici worden gehouden, dat door de Vereeni. ging van Duitsche Ingenicurs in samenwerking met de Duitsche spoorwegen voorbereid is. Ter gelegenheid van deze vergadering, waar de leidende directeuren en ingenieuren op het gebied van spoorwegtechniek samenkomen, zal een tentoonstelling worden gehouden, waar tentoongesteld zullen zijn meer dan 100 loco« motieven van de allernieuwste constructie, uit vcrschillende fabrieken en meer dan 140 goc« derentransportwagons voor alle soorten gocdc. ren. Ruim 4000 bezoekers, waaronder meer dan 700 van groote buitenlandsche spoorwegmaat« schappijen hebben zich al aangemeld. (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 AL 5 1010 BANK.INSTELLINGEN." Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert v. J 1000 m Resc. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Furness»Stokvis Aand. Idem 7 Oblig. Jurgens Gew. Aand. i* A* i n B. a a aa C. Philips Gloeilampen a Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda ,- Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Bodjong Cult. Vorstenl. Dito actions Compania i Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. I Gee. Holl. Olio Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber NederL Rubber Intercontin Rubber I Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serladjadi Silau i Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd T Idem 7 afgest. i Paketvaart Oude Boot HolL Stoomboot at. Niev. Goudriaan 3CHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. OuJe Deli Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails ji Union Pacific I 173i/i 133% 128". 128% 105i/i 3»/i« 21's 54i/, 63% 58 57% 306 290i/i 777/8 109i/i 511% 356 177% 1653/. 163% 213/, 116 316% 152 V. 334% 1461/8 5%. 713/, 103«/. 82 1921/, 98 124 83 663/, 126 151 8 36 139 75 24% 92% 108/, 38% 362 326 313 226% 663/, 147% 177 1333. 129 i/a 129% 56 109% 515 167 165% 22 118% 320 156 33SJ-9 147 99 124 86 125 139 26 11 39% 367 333 315 66% 146 176% 177% 177 76i-7( 1331/* 133% 133 133J-41 134% 129 129 129 129 129% 129% 129% 129% 56 55J-61 56% 65 - 571/9 583/, 57J-8 583/, 300 1C93/, 514% 514 514 414% 355 366 Vs 167 166 166 22% 118 1173', - 156 1551/a 155 155 341% 340 339 2-40 338J-9 148% 1473/, 14S 140 72% i 102% 85 194 86 69 68J-9 125 125 8 139 26 26 - 3671/, 336 335 225 —v WISSELKOERSEN AMSTERDAM. onden berlijn p. biljoen I'arijs i, Brussel Hazel Weenen p. Kr. 10000 Kopenhagen Stockholm Christinia New. York Italie Vorige koers 11.60% 0.608/, 14.30 13.15 48.30 0.36% I. 41.35 68.15 35 75 NIET-OFFUHEEL. I 2.55% I I 11.55 Koers op heden om 2.45 11 621/, 0.603/, 14.57% 13.371/, 48.32% 0.36% 41.55 68.15 35.75 2.55 2.55(--f

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 2