Be L. H T. T. te Eeiloo. ATs uw Mntferen last hebben van een ]eu- Jcende huidkvvaal, past dan Foster's Zalf toe Inderdaad een probaat geneosraiddel. Per tube 1. KERMIS EN ALCOHOLGEBRUIK. Drankmisbruik is een ergerlijk kwaad; laat de gebruikers van alcoholhoudende dranken hieraan denken en tijdens de kermisdagen er ook vooral voor zorgen dat drankmis bruik voorkomen wordt. Wanneer in dezen de vergunning- en ver- lofhouders weder krachtig meewerken kan veel ellende worden voorkomen en zal ook de kermis kunnen zijn een ordelijk tijdperk zon- der dat het aan anderen aanstoot geeft. De Commissaris van Politie verwacht daarom dat geen dranknysbruik ;i 1 voorko men en een ieder waarop deze inhoud he- trekking heeft, zal medewerken tot handha- ving van orde en bewaren van een goeden geest. Alkmaar, 20 Augustus 1924. De Commissaris van Politie: WALRAVEN. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 16, 17 en 18 Augustus 1924: leesboek, huissleutel, afdrukraam. Aanwezig en te bevragen bij de navol- gende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 15, 16, 17 en 18 Augustus 1924: D. f?os, Drebbelstraat 16, Ieege damesportemonnaie; M. Verver, Noor- derkade 6, kaasdek; G. M. v. Veen, Schelp- hoek 9, pakje met badgoed; T. Mijlhoff, Ra- men 16a, vulpenhouder; M. de Jong, Linde- laan 7, koperen tabaksdoos; Wennips, Dijk 16, dekkleed; J. Pels, Koningstraat, pakje; Teitsma, Gashouderstraat 5, pakje; Juffr. Beers, Groot Nieuwland 62, hangertje; J. v. d. Plas, Verl. Landst^aat 33, portemonnaie met inhoud; F. Bruin, Achterweg Heiloo, horlogeketting; J. v. Zon, Landstraat 58, nieuwe grijze pet; P. Berkhout, Geest 38, raamhorretje; G. Roozendaal, Spoorstraat 69, grijze damesschoen; A. Verburg, Verl. Kruislaan 6, portem. met inh.; Mevr. Lede- boer, Kenn.str.weg 79, paar dames hand- schoenen; L. Klugt, Liefdelaan 27, portem. inh. rozenkrans; J. Verhagen, v. d. Woude- straat 45, regenjas; C. Duin, Koningsweg 44, witte muts; Chr. Dekker, v. d. Woude- straat 34, vulpenhouder; A. Bruin, Oude- gracht, kano; Holsmuller, Voordam, pak pa pier gemerkt; G. B. Hartog, K. v. 't Veer- straat 38, witte duif met bruine vlekken; J. Stroomer, Snaarmanslaan 63, ceintuur en lint; P. Konijn, Overweerschenpolder, Pur- merend, vulpenhouder. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. gepensionneerden, teneinde den Bond krach tig en zoo groot mogelijk te maken. Na afdoening van eenige huishoudelijke zaken, den Bond en het fonds „Eigen Te- huis" betreffende, werd deze zeer geanimeer- de vergadering na dankzegging aan de talrijke uit alle oorden des lands opgekome- nen, door den voorzitter gesloten. DE MALVERSATIES VAN EEN BANKDIRECTEUR TE ZEIS! In verband met de arrestatie van den direc- teur van het bijkantoor van de Boaz-bank te Zeist kunnen wij nog als de juiste toedracht van de zaak het volgende melden: De directeur, mr. D., werd gister inderdaad in arrest gesteld wegens gepleegde malversa- ties Gebleken is echter reeds, dat de vroeger d'oor mr. D. ten eigen bate aangewende gel- den van de bank weer ten voile zijn aangezui- verd. Dat de handelingen van den directeur niettemin aan het licht kwamen, is het gevolg van de arrestatie van den 21-jarigen bediendc V. K. van genoemde bank. Deze blijkt reeds een jaar lang zich aan verdiustering van gel- den te hebben schuldig gemaakt zonder aan aanzuivering ook maar te denken. De groote sier van V. K. gaf ten slotte de politie aanlei- ding een onderzoek in te stellen, waarbij Vrij- dag 1.1. de verduisteringen. gepleegd door V. K., werden geconstatcerd. De politic, die hem in Kampen wilde arresteeren, waar hij on- langs in het huwelijk trad, trof hem aldaar niet meer aan, doch mocht er in slagen V. K. en zijn schoonvader, Z., uit IJselmuiden, he- dennacht in en villa te Bosch en Duin van het bed1 te lichten V. K. bekende, doch een verder onderzoek inzake het totaat der verduisterde gelden moet nog worden afgewacht Mr. D„ die voorloopig te Zeist in arrest Mijft, is zeer onder den indruk van zijn aan- houding. De directeur kon ook nadat hij zijn fout had goed,gemaakt, natuurlijk niet optre- den tegen zijn bediende, die met zijn vroegere nandelingen bekend was. DE BEREDEN POLITIE TE 's-GRAVENHAGE. Het was gister een feestdag voor de Haag sche politie. De bereden brigade bestond n.l. dien dag tien jaar. Ter eere hiervan werd des middags op Houtrust een groot ruiterfeest ge- geven, waarop tal van autoriteiten warcn uit genoodigd Voor de belangstellende burgers waren eenige duizend'en p'aatsen beschikbaar gesteld, waarvan een gretig gebruik werd ge maakt De tribunes warcn dicht bezet. Onder de aanwezigen bevonden zich de burgemces- ter, mr. J. A. N. Patiin, de minister van bu'- tentandsche zaken, jhr. Van Kamebeek, tij dens wiens burgemeesterschap in Den Haag de brigade werd opgericht, de gouverneur der residentie, generaal-maioor Bmtavn. de hoofdcommissaris van politie, de hr. Van 't Sant, de nlaatselijke commandant c-n voorts afgevaardigden van de bereden brigades van Amsterdam, Rotterdam en Utrecht. Het Haag sche politiecoros was in al zijn geledingen vertegenwoordigd Onder commando van den hoofdinspccteur van het vervoerwezeci. den heer Snethlage, toonde de brigade versehillende'staaltjes van haar rijkunst, zooals earousselriiden, riiden a la f1ecb°, proeven in brrndalarm en diverge komische nummers, die alle zeer in den smaak vielen. In den morgen was er voor de feestelijk versierde stallen aan het Alexrnderveld een huldiging geweest. De vertegenwoordigers der bereden brigades uit de hocfdstad, Rotter dam en Utrecht voerden daar het woord en boden fraaie bloemstukken aan. Ook van de zijde van het Haagsche poiltiecorps werden waaraeei'encc woorcten gesproken. Gister hrdden tal van particulieren gelukwcnschen en bloemen g zonden. De afdeeling Voerwe- zen, waaronder de bereden brigade ressor- feert is in de afgeloopen tien jaar van vier man. een brigadier- en een inspecteur, uitge- breid tot ecu hoofdinspccteur, drie inspec- teurs, acht brigadiers en 170 man, een bc- langrijke groei dus, welke wijst op een toene- mend vcrkeer in Den Haag. De bereden politie vormt hierbij een voor- namen factor, die vooral bij buitengewone gebeurienissen belangrijke diensten bewijst. DIEFSTAL VAN EEN RIJWIELBE- LASTINGPLAATJE. Het O. M. bij de rechtbank te Leeuwarden heeft gisteren zes weken gevangenisstraf ge- vordierd tegen den 25-jarigen betonwerker J. A. te Limswerd, wegens diefstal van een rijwielbelastingplaatje. De politierechter veroordeelde hem tot 30 boete of 20 dagen hechtenis. DOODSLAG TE OUD-GASTEL. De rechtbank te Breda heeft bewezen ver- k'.aard de bedreiging met doodslag op 22 Juni geuit door T. T., jegens zijn neef Jan Tak, en de bedreiging met een misdrijf tegen het leven, doch heeft niet bewezen verklaard den opzet onr te dooden en ontsloeg den be- klaagde van alle rechtsvervolging. ONWEER. Gisteroehtend is in de boerderij van den heer A. Laoy te Oostvoorne de bliksem ge stagen. De brandweer kon met groote moei- te het woonhuis tegen verbranding bescher- men. De landbouwschuur is geheel uitge- brand. Verzekering dekt de schade. Gisteren is de bliksem gestagen in de boe- renplaats van B. Wijmers, onder Marrum. De huizinge is afgebrand. De kinderen heeft men met moeite kunnen redden. DOODSLAG. Op de machinefabriek en scheepswerf van P. Smit Jr. aan den Kreekweg te Rotterdam, heeft gistermiddag tijdens het schaftuur de fabrieksarbeider J. J. v. Z. uit de Steinlant- straat ruzie gekregen met den 40-jarigen fa brieksarbeider A. C. uit de Kolphaertstraat. De man maakte zich zoo driftig dat hij een stuk hout opnam en daarmee A. C. een stag op het hoofd gaf, tengevolge waarvan deze bijna oogenblikkelijk overleed. Het lijk is voor de gerechtelijke schouwing naar het ziekenhuis overgebracht en de dader is op het politiebureau aan de Nassaukade in be waring gesteld. STAKING IN HET STOOMVISSCHERIJ- BEDRIJF. Men meldt uit IJmuiden aan de N. R. Ct. Er is een staking uitgebroken bij de groo te reederijen in het stoomvischerijbedrijf. Gis ter hebben de directies met de leiders van de arbeiders gesproken. Heden zullen de vakor- ganisaties vergaderen. NEDERLAND EN TSJECHO- SLOWAKIJE. Naar men aan de N. R. Ct. uit Praag meldt, is de uitwisseling der ratificatie-oor- konden betreffende het tusschen Tsjecho-Slo- wakije en Nederland gesloten handelsver- drag dezer dagen te verwachten. HET LUCHTVERKEER TIJDENS HET SLECHTE WEER. Ondanks het buitengewoon slechje weer de weerberichtendienst meldde storm boven het Kanaal, terwijl overal hevige slagregens, hagelbuien, harde wind het vliegen bemoei- lijkten hebben Maandag de K. L. M.-diien- sten regelmatig gefunctionneerd. Er was zelfs een heel druk luchtreizigersverkeer: twee toe- stellen vertrokkeu van en naar Parijs, twee van en naar Londen en een van en naar Ko- penhagen. Ook het vliegtuig der Sabena, dat dagelijks 50 a 70 Kg. post van Nederland naar Zwitserland vervoert en in vijf uur over- brengt, liet zich door het slechle weer niet afschrikken. DE TILBURGSCHE TENTOONSTELLING GESLOTEN. Maandagavond om 6 ulir is de tentoon- steliing te Tilburg door den burgemeester van Tilburg in tegenwcordigheid van het hoofdcomite, de wethouders A. van Rijen en J. v. Oudenhoven, het Tweede Kamerlid de iieer J. van Rijzewijk em tal van. belangstcl- lenden, officieel gesloten. De heer Fr. Mutsaers, voorzitter van het uitvoerend comite, precs, naar de Telg. meldt, het gemeentebestuur voor den voortdurend bewezen stcun. Aclderecn vol gens dankte hij daama de on- derscheidene comite's die net hoofdlcomite hebben geholpen. De burgemeester van Tilburg hield een uit- voerige rede om het sueeesvol verloop van de fcntoonstelling te sehetsen en sprak woorden van waardeering tot hot uitvoerend comite. Omtrcnt het verloop der trnfoonstelling decide spr. mede, dat ruim 34.000 personen een bezoek hadden gebracht en hij stelde daaruit vast, dat de resultaten voor dte expo- santen ongetwijfeld gunstig zullen zijn. DE NIEUWE SALARISREGELING. De rcgeerimg heeft aan de Commissie van Advies voor de arbeidsvoorwaarden van Rijkswerklieden, den volgenden brief doen toekomen Aan het door uwe commissie aan de Re- geering gedane verzoek, nog eens ernstig te overwegen, of dc noodzakelijkc bezuiniging niet op rndere wijze kan worden gevonden dan door een nieuwe verlaging der loonen, is door de Regeering voldaan. Zoodanige over- weging was te meer geboden, omdat ook de Regeering ervan overtuigd is niet tot verla ging van het salarispeil te mogen overgaan, indicn de noodzakelijkc bezuiniging op andere wijze kan worden verkregen. De Regeering is echter tot geen andere coaclusic kunnen komen dan deze, dat de in 's lands belang diingend noodige sluitend making der Staatsbegrooting onmogelijk kan worden verkregen zonder naast het nemen van tal van andere maatregelen opnieuw tot salarisverlaging over te gaan. En het was voor de Regeering een groote voldoening te mogen ontwaren, dat uwe commissie zich in dat geval zij het ook met sonrmige wijzi- gingen vrijwel eenstemmig met de haar gedane voorstellen heeft kunnen vereenigen. Ook de voorgestelde wijzigingen zijn door de Regeering nauwgezet overwogen, omdat de financieeleg evolgen daarvan zich niet be- perken tot de Rijkswerklieden, doch ook van verstrekenden invloed zijn op de nieuwe loo nen en salarissen, die met ingang van 1 Ja- nuari 1925 voor de veel en veel grootere groep ambtenaren-werklie'den, zoomede voor de ruim 10.000 bij leger en vloot vrijwillig dienende militairen beneden den rang van of- ficier zullen moeten gelden. Het is mij aangenaaxn uwe commissie te kunnen mededeelen, dat de Regeering, daar- bij geleid door de gedachte, dat aan het Rijkspersoned op te leggen offer zoo klein mogelijk zal moeten zijn, bereid is, de belang rijke finandeele gevolgen van het wijzigings- voorstel te aanvaarden, echter met dit voor- behoud, dat voor 1 September 1925 ander- maal zal zijn te overwegen, in hoeverre de schatkist dezen salarislast zal kunnen dra- gen. Met dit voorbehoud worden zooals ge- zegd de wijzigingsvoorstellen uwer com missie zonder eenige beperking door de Re geering geaccepteerd, terwijl zij daarenboven inzake den kindertoeslag bereid is tot een ge moetkoming in dezen zin, dat het percentage daarvan voor het jaar 1925 zal worden ge bracht op 3 pet. met behoud van het mini mum van 1 per kind en per week. RIJKSMIDDELEN. Blijkens het Overzicht van de opbrengst der Middden over de maand Juli heeft het to- laal-generaal 37.362.815 bedragen tegen 34.656.686 in de overeenkomstige maand van het vorige jaar. BROEKHUIJS EN DE JOURNA- LISTEN. Naar aanleiding van de giedederiing van het dagelijksch bestuur van don Nederland- schen Journalistenkring derit de heer W. H. Broekhuijs mede, dat de be we ring van Eich- hom, als zouden versehillende journalisten van hem vroeger geld hebben aangenomen om propaganda te maken voor de premielcening der Brockhuijs-Venootschappen, van A tot Z onwaar is. Nog nimmer heeft Broekhuijs aan een journalist journalistieken arbeid betaald Broekhuijs beschouwt den heer Henning niet als journalist. Hij heeft H in den aanvang der premielcening in loondienst genomen met het oog op zijn relatien met de pcrs, doch was het zingen zrner loflied.eren binnen en- kele weken zoo moe, dat hij H. liet mededee len, dat hij wel zijn salaris kon behouden, indien hii niet meer schreef en nooit meer ten kantore der Venootschap verschecn. EEN KINDJE VOOR DEN SNELTREIN. De sneltrein Amsterdam-Parijs, die van Roosendaal te ongeveer 11 uur naar Ant- werpen vertrekt en dit traiect zonder stop- pen aflegt, bleef tusschen Esschen en Ant- werpen naar „De Grondwet" meldt, dezer dagen plotseling met een geweldigen ruk stilstaan, zoodat de reizigers door elkaar ge schud werden. De machinist had nlotseling op de lijn. nog slechts on korten afstand van zijn machine een klein kindje bemerkt, dat midden tusschen de rails stend. Met buiten gewone tegenwoordigheid van geest haalde hij dadeliik de remmen over en deed den trein slechts op enkele stanpen afstands van het kindje stil staan. Dit, een klein peuterke, met blond krullekopie stand met een paar groote kijkers naar dat groote gevaarte voor hem te staren. De machinist sprong van zijn machine en pakte het kindie. dat eerst nog wat bleef staan on. Na een klein tijdje kwam ten slotte de vader van het kindje opdagen die ziin kleintje gezocht had. De moeder was afwezig HET VOLKSBLAD ..DE AMSTER- DAMMER" Naar het Vad- vemeemt, is, hehoudens Ver- mindering na gedaan verzet, 't faillissement van „dc Amsterdammer", Christelijk Volks- b'lad voor Nederland te Amsterdam, d.d. 11 dezer geeindigd met een uitkeeiing aan pref. schuldeischcrs van 100 pet. cn aan concurren- te schuldeischers van 3.95 pet. KORTE BERICHTEN. Maandagmiddag half twee heeft, on der zeer groote belangstelling, op het ruim 1 llt eeuw geleden gekochte familiekerkhof te Woerden, de teraardebestelling plaats ge- had van het stoffelijk overblijfsel van prof, mr. iiomela Nieuwenhuis, oud-hoogleeraar aan de universiteit te Groningen. Zondag heeft het hoofdbestuur van de Christriijke Mijnwerkersbond vergaderd. Be- sproken werden de nieuwe loonsvoorstellen van de directies. Men was eenparig van oor- deel, dat de voorstellen onaanncmelijk waren. Het eenige dagen geleden aan het ^trand te Noordwijk aangespoelde lijk is dat van den 78-jarigen K. H. uit Haarlem. Te Breskens is Maandag het 3-jarige zoontje van den aannemer Cambier onder een zwaar beladen wagen met steenen ge- raakt. De widen gingen het over het hoofd, zoodat de kleine op slag gedood werd. Op verzoek van de Leidsche politie is te Amsterdam aangehouden de Duitscher D., geboren te Oldenburg, die zich te Leiden ten nadeele van den winkelier P. van der S. aan verduistering van 250 zou hebben schul dig gemaakt. D. werd ook door de justitie te Amhem gezocht. Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft gisteravond in huize Couturier een maaliijd aangeboden aan den etat-major van den Amerikaanschen kruiser Pitsburgh, die in de Amsterdamsche haven vertoeft. Op het gevaarlijke kruispunt Bloemen- daalscheweg en Tetterodeweg te Overveen is mej. M. S. uit Amsterdam ,diie het stuur van haar fiets kwijtraakte, tegen een winkelruit van den banketbakker Snel gereden. Zij kreeg wonden aan het hoofd en arm en is per brancard naar het ziekenhuis te Haarlem overgebracht. Op den Nieuwen Zeeweg te Bloemen- daal zijn twee motorrijders in botsing ge- raakt. Een hunner, een Duitscher, kreeg kwetsuren, evenals een Duitsche dame, die op de duo zat. De gewonden werden per auto naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij wer den verbonden. De boerenbehulzing van J. Warborg in de Lutte bij Oldenzaal is gedeeltelijk afge brand. De eigenaar en zijn beide zoons heb ben brandwonden gekregen. Verzekering dekt de schade. Een mgezetene van Tiel is dte vorige week te Brussel een portefeuille ontrold' met 600 en 400 francs. ProTinciaal Nieims HET „SCHIER-EILAND" WIERINGEN. Mr. H. Smeenge lid van den Zuiderzee- raad, heeft Vrijdag met eenige anderen de wandeling EwijcksluisWieringen over den nieuwen dijk in het Amsteldiep gemaakt, zegt het Hbl. Een lang gekoesterde .wensch zag hij daarmee in vervulling gaan. Het eerste Kamerlid heeft ons van deze wandeling een en ander medegedeeld. Toen een paar jaar geleden de leden van den Zuiderzee-Raad de werken op Wieringen gingen bezichtigen kwam ter sprake de vraag: „wanneer meent men dat gewandeld kan worden, al is het slechts over een deel van den grooten afsluitdijk?" De heeren Van Nierop en Smeenge ver- klaarden zich tevreden met een wandeling van Noord-Holtand naar Wieringen. Zij verbonden zich plechtig van de eerste gele- genheid, die zich voordeed dadelijk gebruik te zullen maken, teneinde op die wijze iets te zien van het nieuwe en mede het bewijs te le- veren dat zij in het beleid en de werkkracht van de directie vertrouwen stelden. Toen mr. Van Nierop was overleden, beloofde mr. Smeenge, op den doodenakker te Muiderberg, indien mogelijk, nu alleen bedoeld plan te zullen uitvoeren, mede om op die wijze mr. Van Nierop's nagedachtenis ter zake te eeren. Mr. Van Nierop toch, die in de Staats- commissie uit financieele overwegingen tegen stemde, betoonde zich later een groot voor- stander er van „het werk flipk aan te pak- ken." Over de wandeling liet mr. Smeenge zich enthousiast uit. Het was immers een machtig, groot werk, dat hij zag en dat nu betrekkelijk wel eenvou- dig scheen, maar dan toch niet meer of minder beteekende dan afsluifing van het Amsteldiep met zijn vroeger zoo sterke stroo- men, het verbinden van Holland met het eiland Wieringen en het leveren van het be wijs, wat in dezen tijd ernstige en kundige mannen op dit gebied in korten tijd vermo- gen. Al is het werk nog bij lange na niet ge- reed, de dijk nog niet over zijn voile lengte op de gewenschte hoogte, met de oevervoor- ziening is men toch reeds hier en daar begon- nen. Een draagbaar spoor biedt gelegenheid om voor het afmaken van het werk de grond- stoffen van vaste punten over den dam te vervoeren. De goede zorgen, de vaste wil, de groote kennis en voortvar-endheid van den heer Wortman en de zijnen, aldus mr. Smeenge, zoowel hoogere als lagere ambtenaren, en niet minder de deugdelijkheid van het werk van de aannemers Van Hattem en Hofman, met hunne helpers en arbeiders, hebben het mogelijk gemaakt in een betrekkelijk korten tijd een nieuwen toestand te scheppen, over de totstandkoming waarvan velen herhaalde- lijk twijfel hebben uitgesproken. Een eere- saluut moet den genoemden personen daar- voor worden gebracht. Wat zij deden, geeft voor de drooglegging der Zuiderzee hoop voor de toekomst, maakt het mogelijk te blijven gelooven in de tolstandkoming van het groote werk, door den ingenieur Lely, den tegenwoordigen oud-Minister van Wa- terstaat, voorzitter van den Zuiderzeeraad, 25 jaar geleden op zoo eminente wijze voor- bereid. Behalve veel anders zal, zoo ging mr. Smeenge verder, verbetering van den water- staatkundigen toestand van een zeer groot deel van ons land, van de afsluiting van de Zuiderzee, het gevolg worden. Daarom is mr. Smeenge, die de nadeelen van het heden voor eenige provincien kent, zeer dankbaar voor het gereed komen van dezen dam, een mooi begin van het werk, dat in den vreem- de ook groote belangstelling wekt. Op deze wijze ons grondgebied te vergrooten, meer gelegenheid te scheppen om zelf voor het noodige te kunnen zorgen, ziedaar, naar zijn oordeel, een arbeid waarop wij trotsch mogen zijn. Ten slotte deed mr. Smeenge eene waar- schuwing hooren. Zij, die uit tauter nieuws- gierigheid den toestand van heden wel eens zouden willen zien, moeten wat geduld oefe- nen; de wandeling is nu nog te zwaar en er bestaat te veel kans om schoenen en broek vuil te maken. Men doet beter wat te wach- ten en de directie niet noodeloos met verzoe- ken lastig te vallen. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Op de 115e algemeene vei'gadering, te hou- den op Wcensdag 17 September 1924, des voormiddags te 11 uur, in cafe-restaurant „Het Park" te Hcorn, komen o m in behan- deling: Verkiezing van een lid van het hoofdbe stuur vor groep III, Noord-Holland. aftredend de heer E. Dz. Govers te Alkmaar (niet her- kiesbarr), idem voor .groep V Zu;d-Holland, aftredend de heer A. M. van Dorsser te Hel- levoetsluis (niet herkiesbaar), idem voor Noord-Holland, in de plaats van den heer H. W. Kuhn te Naarden (niet herkiesbaar), idem voor Zuid-Hoiland, in de plaats van den heerA. van der Ledie te Hazerswoude (niet licrldesbaar)benoeming van een commissaris van de Onderlinge Brandverzekering der Hol- l.iEbdschi: Maatschapnij van Landbouw, aftre dend de heer E. J. Glim (herkiesbaar). Door eoT.nmissarissen van de Onderlinge Brandver zekering worden in volgorde aanbevolen de heero.i E. J. Glim te Bussi m, K. de Vries tc Sloten, K. Booij Jzn. te Krommen ie. Voorts een voorstel van de afdeeling Hoorn „De algemeene vergadering bcsluite, dat het door de afdoelingm aan de Algemeene Kiac af te drasren bedrag der eontribuHo wer den teruggebracht van 3.50 op 3.25 met afwijzend praeadvies van het hoofdbestuur. UIT OUDKARSPEL. De laatste middag van de feesten heeft de natuur zich ontfermd. Den geheelen middag scheen lekker het zonnetje en was het een ge- noegen een poosje op het terrein te vertoe- ven. De vljegdemonstratie is, dank zij de- me- dewerking van den burgemeester nu dezen middag gehouden en had van de zijde van het publiek veel belangstelling. Gedurende onge veer een kwartier manouvreerden een drietal machines boven het terrein, zeer ten genoegc van de talriik opgekomen menigte. Den verderen middag werden de volksspe- len afgewerkt, welke bestonden uit hardprik- ken op rails voor paren, tobbesteken en hard- varen, terwijl de commissie onderling nog 'n wedstrijd hield, waaraan alle commissiricden verplicht waren mee te doen. Het was 'n ge- zellige middag. Met de volksfeesten is ook de kermis achter den rug Dat het kermisvieren er min der om was hebben we niet bijzonder kunnen bespeuren. Wel was natuurlijk in den namid- dag op dte straat geen en in de zalen weinig pubTitek', doch's avonds was 'de drukfe er nlel minder om. Het was elken dag een gezellige drukte Diosdagavond speeTdte D. T. S. 1 een wed strijd tegen de bekende itoerclub Opoe Pang uit Alkmaar. Laatstgencemde club had voor de winnen- de club de zilveren Waagtoren beschikbaar gesteld en voor de verliezende een medaille. In een pittig gespeelden wedstrijd wist D T. S. met 3—1 Opoe Pang de nederlaag te be- zorgen. UIT NOORDSCHARWOUDE. In de kolfbaan van den heer J. de Bakker is de drie laatste dagen een 25-slagen kolf- wedstrijd gehouden waarvan dte uitslag is ate volgtle pr. W. Kostelijk te Oudkarspel met 256 punten, 2e pr. C. Balder te Noordschar- woude met 244 punten, 3e pr. J. Goudsblom te Oudkarspel met 243 punten. Serieprijs S. Evers te Oudkarspel met 55 punten, 2e Has le pr. J. Timmerman te Oudkarspel met 241 punten,'2e pr. C. Langendijk Cz. Sr. te N.- Scharwoude met 238 punten, 3e pr. P. Jes te Noord-Scharwoude met 235 punten, serie prijs D. Keppel te Noordscharwoude met 52 punten. De 8e land- en tuinbouwtentoonstelling werd heden wederom getroffen door slecht weer. God Pluviu§ is de L. E. T. T. niet gunstig gestemd en tegen slecht weer baat de beste organisatie zelfs met een Russische Prinses als eere-voorzitster weinig. Het bestuur van de L. E. T. T. had voor het vele werk een ander resultaat verdiend. De inzending tuinbouwproducten was dit- maal grooter, dan het vorige jaar. Vooral de inzending van de Tuinbouwvereeniging „De Vooruitgang" bestaande uit 40 soorten groenten buiten het fruit, was in alle op- zichten af, terwijl de heer J. Drijver als kweeker met zijn inzending ook goed voor den dag kwam. Dit kan ook gezegd worden van de inzending van den heer G. Smits. De heeren W. E. Borjeson en G. Smits wa ren eveneens met een mooie verzameling bloemen aanwezig. In de groote tent trek de stand stofzuig- machines van Electro Lux bijzonder de aandacht. De heer A. Slagt sloeg met zijn inzending zadelmakersartikelen, koffers en fijne lederwaren eveneens een goed figuur. Ter opluistering was voorts de heer Jac. Met'met eenige mooie auto's aanwezig. i De firma van Vuren, van de Mient te AIk'-< maar, had een aardige inzending tuinmeu- belen en nieuwigheden voor keukengebruik. Het fanfarecorps „Eensgezindhid" zag zich gcdupeerd, doordat een groot deel van het corps des morgens voor een begrafenis zijn burenplicht moest vervullen. De aanwezige manschappen bliezen er des ondanks lustig op los. Het publiek bleef echter uit, terwijl de re- genbuien niet van de lucht waren. De inzending rundvee had wel wat te lij- den van het heerschend mond- en klauwzeer. De aanwezige exemplaren konden er echter zijn. De naarden waren in grooten getale tegen- woordig w.o. vele zeer mooie exemplaren, die, evenals de groenten een reclame waren voor de schrale Heilooer zandgronden, die dank zij de kunstmest thans in vruchtbare wei- en tuingronden zijn herschapen. Om half een had tijdens een hevige hagel- bui, afgewisseld door'hagelslag, de officieele opening plaats. De voorzitter, de heer M. Mulder sprak bij afwezrgheid van den burgemeester het ope- ningswoord. Toen in de najaarsvergadering van het vorig jaar, aldus spr, mij gevraagd werd, of er het volgend jaar nog een L. E. T T. zcu zijn, kon ik niets anders doen dan mijn scbouders ophalen en wel om de reorganisa- tieplannen, die in del ucht hingen. Reorgani- satie brengt toch meestal tweedracht en die is dan ook niet uitgebleven. Toen spr. dit vooriaar echter dezelfde vraag bereikte kon hij die toch bevestigend beantwoorden. De reorganisatie is doorgegaan en ook de twee- spalt is er geweest. In de vergaderingen zag spr. zich zelfs genoodzaakt er op te wijzen, dat daar, waar tweedracht heerscht, we! wordt afgebroken, maar niet wordt opge- bouwd. Ncg steeds geldt het: Eendracht maakt macht De woorden, die een vroegere burgemeester, waarvan nog steeds geldt, dat hij voor de gemeente en zijn familie te vroeg is heenge<raan, in de raadszaal heeft laten griffen „Wat in zichzelf verdeeld is, zal niet bestaan", richtte spr. ook tot zijn medebestuursleden. Slaat men gade wat er om de L. E. T. T gebeurt, dan kan men ze'ggen. dat er nog al eenige verdeeldheid heerscht. Spr. is deson- danks toch een beetje optimist. Er ontbreekt echter nog wel eens wat. De eene vereeniging steunt hier niet de andere. Spr. gevoelde zicli juist daarom verplicht een woord van dank te richten tot afd. Heiloo van de Hell Mij. van Landbouw, die steeds de L. E. T. T. heeft gesteund. Dank braeht hij ook aan 't bestuur van de gemeente Heiloo, dat steeds getoond heeft in te zien, dat de L. E. T. T is een gemeentebelang. Als lid van „Heiloo Vooruit" weet spr, dat deze vereeniging fi- nancieel geen hulp heeft kunnen verleenen Moreele steun ook van deze zijde was echter wel mogelijk geweest. Spr. betreurde het dan ook, dat deze vereeniging geen oproep aan de burgerij had gericht, om de vlaggen uit te steken. Hij hoopte, dat dit het volgend jaar wel zal geschieden. In 't algemeen heette spr. hierna de aan wezigen wrikom. In 't bijzonder riep hij 't welkom toe aan de inzendsters en inzenders zonder onderscheid. Ook de juryleden, die van elders waren gekomen can de prijzen toe te kennen zijn in het bijzonder welkom. Het bestuur van de L. E. T. T. dat een jaar moet werken, om deze tentaonstelling tot stand te brengen, verdient, aldus spr., even eens een woord van dank. Hulde en dank kpmt eveneens den burgemeester toe. Het speet spr., dat deze niet tegenwoordig was, om zelf het woord te voeren. Voorts sprak hij een speciaal woord van welkom tot de aanwe zige raadsleden en tot het Heilooer Faniare- corps. dat zoo uitstekend van zich deed hoo ren. Zelfs op een wijze, waardoor het ook in de geheele omgeving bekend raakte. Een woord van welkom richtte spr. nog tot de pers, want zonder hare medewerking kan geen vereeniging succes bereiken. Wij hebben, zoo vervolgde spr. hierna, een vreemdelinge in ons midden, die eens moest yfncUWi nit

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 2