DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De kermis. Hotel „ToeIast". Cabaret en Concert. Heden- en volgende avonden - 8 uur: No. 199. Honderd zes en twintigste Jaargang 1924 Afoonnementsprijs l)ij vooruitbetaling per 3 raaanden f2.fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct. p. regcl, grootere letters naar plaatsrulmte. Brieven franco N.Y. Boek- en Handelsdr. y.h. Herms. Coster Zoon, Yoordam C9, Tel. Administr. No. 3. Redactie No. 33. Bnitenland N.Y. Zosdag: MET RROSODILLETJE. Succesrol Maandag: HET KROKODILLETJE. 1 JAN MUSCH LEO BERNARD £hansonlaler- zlngt o.a. DH crammer Sesfaal nil 3 Bladen. ZATERDAG Directeur: G H. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. 23 AUGUSTUS de Allcmaar staat weer in het teeken van kermis. De sprookjeswereld van klatergoud en loovertjes, van muziek en bonte beelden zal weer een week lang de voile publieke belang- stelling vragen en we zullen ons best doen er niet aan te denken, dat heel dat wereldje niets anders is dan een chaos van beschil- derd hout en zeildoek waarin zoovele ?rrn tobbers, van de eene naar de andere trekkend, een moeitevol bestaan vindc-n We denken weer aan den tijd dat wij als jongens bij het opbouwen stonden en hoe blij en gelukkig we waren als een echte spulle- baas ons dan eens een plankje of touwtje liet yasthouden. En hoe we elken middag voor vijf centen op de derde rang van een klein kermistentje zaten waar de Expeditie van Lombok ver- toond werd en waarin met heusche geweren op echte Lombokkers werd geschoten. Die tijd zegt het oude Vlaamsche versje is lang voorbij, maar de herinne ring is gebleven. En al zijn wij in later jaren steeds minder onder den indruk van de vroolijke orgelklan- ken en de in spiegelglas kaatsende kieuriich- tjes gekomen, al hebben wij onder het kleed je van goud en loovertjes steeds meer het armoedige lichaam van hout en zeildoek aanschouwd, toch heeft de kermis voor ons haar eigen bijzonder en aantrekkelijk karak- ier behouden. De kermis is door geen ander volksfeest te vervangen. Want dat is een kunstmatig in elkaar ge zette gebeurtenis die dikwijls velen teieur- stelt omdat zij minder genoegen brengt dan men verwacht heeft. Mapr het verlangen dat van groot en klein in breede volkskringen naar het on- schuldig kermisgenoegen uitgaat, wordt nim- mer teleurgesteld. Hier is de variatie en de keuze zoo groot dat „elck wat wils" kan vindcjn. Door haar bijzonder karakter brengt de kermis het groote publiek een weldadige ont- spanning, een tijd van blij en onbezcrpd ge- oieten. En wie ons volk zijn kermis wil afnemen om drankmisbruik en onzedelijkheid tegen te gaan. moet bedenken, dat deze'beiden niet bij het gezonde kermisleven behooren en dat men afdoende maatregelen kan nemen die het bijkomstige kwaad van zeer geringe beteeke- nis maken. Elk volksfeest geeft een kleine groep on- matigen de gelegenbeid zich te buiten te gaan, maar het zou dwaas zijn het onschul- dig genoegen van velen aan de wandaden van enkelen ten offer te brengen. Dit jaar zijn er voor de Alkmaarsche ker mis bijzondere maatregelen getroffen opdat het verkeer in de stad door de drukte zoo .weinig mogelijk belemmerd zal worden. De heeren- en dames-artisten die op hun handen loopen of kettingen door het opzetten van hun spieren kapot doen springen worden niet meer op den openbaren weg toegelaten. Zij deden op de hoeken van straten steeds zoo'n breeden kring belangstellenden te hoop loopen dat het verkeer daardoor gestremd yerd. Bedelarij het lastig vallen der kermis- bezoekers zal zooveel mogelijk worden tegengegaan ook in den meer bedekten vorm van het tekijk stellen van marmotjes of het draaien aan orgelties die alles behalve „mu- ziek" laten hooren. De grootste verandering en verbetering iis dat de Laat niet langer als kermister- rein in gebruik wordt genomen. Het daar volbouwen met vaste tenten en kramen was verleden jaar reeds oorzaak, dat de stadstram haar dienst den geheelen kermistijd heeft moeten stopzetten wat noch in het belang van de tram noch in dat van het juist op die dagen zeer talrijke publiekis. Op de Laat is nu des Zaterdagsmorgens de markt van het Hofplein overgebracht en wordt des avonds, als gewoonlijk, de Zater- dagavondmarkt gehouden, wat voor vele marktkooplieden nog het voordeel meebrengt, dat zij met hun stalletjes niet van het eene deel der stad naar het andere moeten ver- huizen. E>e kippen- en konijnenmarkt krijgt tijdelijk een plaatsje op het verlengde van de Korte Nieuwesloot naar de zijde van de Handels- kade. HoeweT het oorspfonkelijk in de bedoeling lag de kermis van de Laat naar de Handels- kade te verplaatsen heeft men daarvan afge- zien omdat het daar te open terrein is en ten- ten en kramen te veel last van den wind kun- men krijgen. Ook zou het drukke verkeer met autobus- sen daar te storend op het kermisbezoek .werken. Nu zijn de kermiskramen naar den Ko- ningsweg overgebracht en wij gelooven, dat men hier een gelukkige oplossing heeft ge- kregen. Er is nu een aan elkaar sluitend kermisgc- heel langs Nieuwesloot, Paardenmarkt, Ko- ningsweg en Doorbraiak pear Hofplein. Het publiek heeft gelegenheid een rondje te loopen en behoeft niet meer door allerlei nauwe straatjes van het eene terrein naar he! ander te dwalen. De Raad heeft besloten de kermiskramen voor een jaar als proef op den Kondngsweg te plaatsen en wij twijfelen er niet aan of deze maatregel zal ook voor de toekomst be stendigd blijven. De stoomcaroussel op het Hofplein is nu recht gezet, waardoor heel wat ruimte ge wonnen wordt, wat eveneens het geval is door het achteruitzetteri der kramen en tenten op de Nieuwesloot, waar thans het publiek een veel breederen verkeersweg heeft behou den. De schouwbu rgtentenwaarvoor eertijds een breede straatruimte op de Laat en op het Kerkplein vooral de laatste stond leelijk in den weg moest afgesfaan worden, krijgen nu Weer een plaatsje op het Doelenveld ,een maatregel, die reeds het vorig jaar bijzonder goed voldaan heeft. E>e particuliere ondernemingen, die tot dusver zbogenaamde toer-auto's beschikbaar stelden, waarin min of meer enthousiaste ker- misvierders tegen de luttele som van 25 cent per persoon over de kermis konden rond- rijdcn, hebben daarvoor thans geen toestm- ming gekregen. Het ligt bovendien in de bedoeling het ei- genlijke kermistemein in den middag geheel voor het rijden met voertuigen af te sluiten waardoor het verkeer daar ter plaatse zoo weinig mogelijk belemmerd zal worden. De Stecnenbrug zal als gewoonlijk haaj' kerm is verm a kcl ij kheden blijven behouden cvenals de Paardenmarkt. Dit laatste plein een van de weinige waarovcr de gemeente nog de beschikking heeft wordt door bebouwing steeds kleiner. Eenerzijds is de oprichting hier ter plaatse van talrijke ondernemingen en fabrieken na tuurlijk een voordeel voor de gemeente, maar andcrzijds is het toch ook wel noodzakelijk dat een stad voor allerlei doeleinden over een open terrein van betrekkelijk groote afmetin- gen kan beschikken. In de kermisweek brengt een dergelijk ter rein al heel gauw een bate van tien- a vijftien- duizend gulden in de gemeentelijke schatkist en ook tusschentijds wordt meermalen door een circus of andere groote inricliting voor een flinke huursom naar een niet te ver uit het stadscentrum gelegen standplaats gezochi Dit jaar kon, uit gebrek aan voldoende terrein, een circus geen standplaats verleend worden, wat voor vele paardenspelliefheb- bers een teleurstelling en voor de gemeente- kas een niet onbelangrijk nadeel beteekent. Er is op de Paardenmarkt nog wel wat vrij terrein en ook nog wat ongebruikte bouwgrond beschikbaar gebleven en en- kele grootere inrichtingen hebben hier een geschikte standplaats gevonden. Komende uit de richting van de School- straat krijgt men nu een vrij breeden1 wandel- weg over het kermisterrein, terwijil op ge- meentelijken bouwgrond aan de zijde van de Patemosterstraat nog eenige grootere onder nemingen geplaatet konden worden, wat naar alle waarschijnlijkheid. het volgend jaar wel niet meer mogelijk zal blijken. Een kermistent voor zijn huis te hebben— vooral als die tent reclame met een groot draaiorgel of een flink orchest maakt is voor cmwonenden niet erg benijdenswaardig. Op Nieuwesloot en Hofplein zijn de bewo- ners daar al een beetje aan gewend, maar velen, die op den Koningsweg verblijf hou- den vooral zij die uit principe tegen de kermis zijn zullen ongetwijfeld nog wel eens met klachten naar voren komen. De politie tot wier bevoegdhcid de ker- misregeling te Alkmaar behoort is reeds aan billijke wenschen zooveel mogelijk tege- moet gekomen. Daarmee is rekening gehouden bij het aan- wijzen der standplaatsen cn eveneens is be sloten de kramen elk jaar met de vocrzijde beurtelings naar een der beide straatzijdeh te plaatsen. Zooals gewoonlijk wordt er in den kermis tijd meer dan anders or> gelet, dat zich nie- mand onder den invloed van geestrijike dran- ken op straat zal vertoonen. Tenten waar alcoholische dranken verkocht worden. zijn niet toegelaten en de politie heeft weclerom een beroep op alle cafebouders ge- daan ter besfrijding van drcnkenschap met haar mede te werken. Mode door alle thans getroffen maatregelen kan deze kermis in werkelijkheid een prettig volksfeest worden. Eon volksfeest met een eigen bijzonder ka rakter, dat ons en wij Alkmaardcrs zijn in dat opzicht niet verwend goede tooneel- werketi en bekende bero^psspelers zal bren gen en dat het groote publiek volop gelegen heid geeft eens blij en onbezorgd van allerlei attracties te genieten. DE MOORD OP DE 17 BULGAARSCHE BOEREN. De correspondent van de „Times" te So fia meldt, dat thans een uittreksel is gereed gekomen uit het rapport van het onderzoek aangaande het dooden van 17 Bulgaarschc boereu in Griekenland einde Juli, welk on derzoek is ingesteld op verzoek van de Bul- gaarsche regeering door de gemengde emi- gratiecommissie van den Volkenbond. Het is geteekend door de vier gedelegeerden, een Griek, een Bulgaar en twee (een Britsch en een Belgisch) gedelegeerden van'den bond- Daarin wordt geconstateerd, dat te Tarlis, een klein dorpje aan de Grieksch-Bulgaarsche grens, ten Z. O. van Petritsch, 750 Bulgaar- sche en Grieksche gezinnen woonden. De laatste twee jaren was alles rustig geweest in het district In den avond van 26 Juli kwa- men Grieksche officieren en Bulgaarsche en Grieksche burgers bijeen op het dorpsplein, toen vlak bij verschillende schoten vielen en ontploffingen van bommen werden gehoord. Niemand werd getroffen. De Grieksche com mandant schreef het gebeurde toe aan Bul gaarsche komitadji's en arresteerde 60 tot 70 Bulgaarsche boeren. Den volgenden mor- g-en zond hij 27 van hen onder leiding van luitenant Toxakis, een vroegere chef van een komitadjibende, naar een nabijgelegen dorp. De gevangenen werden aan elkaar vastge- bonden en gedwongen een moeilijk bergpad te volgen. Vijf of zes uur later kwam de of- ficier terug, met de mededeeling, dat zijn es- korte was aangevallen door Bulgaarsche ko mitadji's. De gevangenen trachtten te ont- vluchten en hij had op hen laten vuren, zoo- dat er 17 gedood werden. De anderen ont kwamen, maar enkelen hunner werden ge wond. Noch het eskorte, noch de z.g. komi tadji's leden verliezen. De commissie is na een nauwkeurig onder zoek ter plaatse tot de conclusie gekomen. dat de schoten en bommen niet het karakter droe- gen van een ernstigen aanval, ofschoon toe- schouwers zouden kunnen geloofd hebben in den ernst van de aanval. De commissie kreeg noch vond bewijs of ernstige aanwijzing, dat een en ander het werk was van komitadji's of Bulgaren, of dat het't werk was van Griek sche agents provocateurs. Ook is de commis sie van oordeel, dat het eskorte in het geheel niet is aangevallen en dat het door luitenant Toxakis geopende vuur een moordpartij be teekent zonder eenige rechtvaardiging of pro- vocatie. Zij acht, onafhankelijk van de ver- antwoordelijkheid voor den moord, de plaat- selijke aiftoriteiten schuldig aan ernstig ver- zuim door de gewonden niet bij te staan, de verwanten niet te waarschuwen, de dooden niet te identificieeren en behoorlijk te begra- ven en geen enkel ernstig onderzoek fn te stellen, terwijl een andere groep Bulgaren onnoodig aan een wreede behandeling werd onderworpen. Tenslotte constateert de commissie, dat de plaatselijke Bulgaarsche meerderheid zich onder den druk van een terreur bevindt, wel- ke de commissie niet bij machte is te doen op- houden, terwijl in het algemeen de gebeurte- nissen zulk een vrees onder de miirderheid der bevolking heeft doen ontstaan dat de wensch nit ontstaan, om dadelijk in masset te emigreeren. Ds commissie is van oordeel, dat de Grieksche regeering, die toestemde in het onderzoek, vrij uit gaat en de commissie alle mogelijke faciliteiten verleende, terwijl zij verzekerde, dat de schuldigen voorbeeldig zullen worden gestraft. EEN VOET AFGEKNEPEN. Een ernstig ongeluk heeft Woensdagmiddag plaats gehad in de schutsluis van de gemeente Utrecht te Vreeswijk. Schipper R. uit Ameide raakte bij het uitvaTen van de sluis de rivier de Lek op, terwijl zijn schip door een motor- boot werd gesleept, met zijn rechterbeen irt de nstaaldraad, waaraan de schuit werd voortgetrokken, verward, toen hij den draad van den eenen naar dn anderen dol wildc overbrengen. Op de motorboot merkte men dit niet op en bleef doortrekken, met het ge- vo-lg dat de voet van den maa even boven den enkel werd afgeknepen. Nadat de schuit was gedraaid en weder binnengevaren, werd de man binengedragen bij dr. Buurman, die de eerste geneeskundigc hulp verleende. Daarna werd de gewonde met den auto van den heer Van der Wal ten spoedigste naar het ziekenhuis in Utrecht overgebracht. DE MOORD TE CHICAGO De ambtenaar van het O. M. in het pro- ces tegen de beide moordenaars van Robert- Franks, de millionnairszoons Nathan Leo pold en Richard Loeb, heeft verklaard, dat twee van de drie misdaden, waarop volgens de wetten van den staat de doodstraf is ge- steld, door de beklaagden zijn begaan en dat zij daarom dan ook 'moeten worden gehan- gen. Het gedrag der beide jongens blijft nog steeds allerzonderlingst. Het scheen wel als- of zij niet hoorden, dat door het O. M. het woord „doodstraf" werd uitgesproken. Eenige dagen te voren had Leopold zich evenwel reeds in dien geest er over uitgelaten, dat hij verklaarde ,Jxreid te zijn zich te laten op- hangen", terwijl Loeb te kennen gaf, dat de dood slechts is als een slaap. En wie is bang om te gaan slapen? voegde hij er aan toe. Het O. M. ridiculariseerde de pogingen der verdediging en der psychiaters om het voor te stellen alsof de misdaad der beide jongens een abnormale moord zou zijn en dat zij niet als normale individuen behandeld mochten worden. Hij vond, dat er tusschen deze beklaagden en andere personen, die veroordeeld worden voor een moord, geen verschil bestaat. Bij de deur van Loeb's woning is, zooals gemeld, een dreigbrief gevonden. De politie heeft thans de woningen van de twee jongens onder haar bescherming genomen tegen eventueele aanvallen. Intusschen nadert het drama meer en meer zijn hoogtepunt en met spanning wordt de uitspraak der rechtbank verbeid, die le- venslange gevangenissiraf of hangen zal moeten luiden. SPAANSCHE SUCCESSEN IN MA- ROKKO Een Spaansch communique meldt dat de Spanjaarden in de Oostelijke zone van Ma- roldco successen hebben behaald. De R;f-ka- bylen moeten mee. dan 550 man verloren heben, waarender 50 dooden terwijl de vei- liezen aan Spaansche zijde gering moeten zijn. DE NIEUWE BEWEGING IN AFGHANISTAN. Het laatste nieuws uit Afghanistan wordt als minder verontrustend beschouwd. Vast- gesteld is dat een min of, meer krachtig op- roer nog steeds gaande is in het district ten zuiden van Khost waar de rebellen vereenigd zijn door de Ghilzai en dat deze fnenschen, die geleid worden door den troonpretendent, blijkbaar een der poscwegen ten Zuidfen van Kaboel in handSn hebben. De Khyber-pas echter, die den vooriiaamsten doorgang is, is geheel vrij en het verkeer wordt er zonder eenige stoomis over geleid. De Amir is naar Kaeboel teruggekeerd ten einde de meer on- middellijice controle der zaken op zich te kun nen nemen. De verhalen in de Russische pers, dat agemten van dit land (Engeland) niet ge heel vreemd zijn aaa den opstand, worden in officieele kringen' te Londen beschouwd als belachelijk en niet waard ze te ontkennen. De Engelsche regeering en de regeering in Indie staan met den huidigen Amir ia uitstekende verstandhouding. GEHE1MZINNIGE MISDAAD. Te Gent heeft een geheiinzinnige misdaad plaats gehad. Een winkelierster, die sinds eenige dagen niet door haar buren gezien was, werd, gezeten in een stoel en met een ga- pende v/onde boven het rechteroor, dood in haar huis aangetroffen. In haar wonfng was alles overhoop gehaald. Op de toonbank van haar winkel lag een briefje van den volgen den inlioud: „Terwijl ik sliep, heeft zij mij bestolen; ik heb haar bedreigd en zij heeft cen mes ge nomen. Toen heb ik haar met een ijzeren staaf geslagen. (w. g.) Een schipper die hier veel aan huis komt." De poiltie mecnt, dat het briefje geschrevei is, met het doel, haar op een dwaaispoor te brengen. EEN DRONKEN CHAUFFEUR. Een dronken chauffeur heeft in het Noor- den van Berlijn groote opschudding verwekt. De man reed eerst met zijn auto het trottoir van een drukke straat op. Hier werd een 7- jarig jongetje omver geworpen en ernstig gewond. Vervolgens werd een winkelruit ver- brijzeld. De chauffeur reed nu achteruit, reed hierbij een 69-jarige vrouw om en kwam vervolgens in botsing met een anderen auto, die juist voorbijkwam. Toen liet de chauf feur zijn auto in den steek en ging er van- door. 'Hij slaagde er in, te ontkomen, maar zal wel spoedig worden gevonden, daar men het nummer van zijn auto kent. GESCHENKEN VOOR HET INTERNATIONAAL ARBE1DSBUREAU. De troonsopvolger van Abessynie, prins Taffari, heeft bij zijn bezoek aan het Inter- nationaal Aribeidsbureau te Geneve dit insti- tuut met een geschenk vereerd, dat in het nieuwe gebouw zal worden geplaatst. Het is een hoom van een rhinoceros, in zilver gevat, wel'ke den standaard vormt voor een getee kend port ret van den prins in zilveren lijst. Het is geheel door beweners van Abessynie vervaardigd. De Britscbe regeering heeft als geschenk- voor het nieuwe gebouw een som van 4000 pond aangeboden. De Canadeesche regeering zal deuren van fijne Ca-nadeesche houtsoor- ten aanbieden, terwijl Zwitserland twee stee- nen beelden vcor de half aanbiedt. Denemar- ken sclien-kt een kunstvoorwerp van de ke- n-inklijke porceleinfabriek te Kopenhagen. DE DREIGENDE HONGERSNOOD IN RUSLAND. Naar de Sovjet-bladen melden worden in tal van Russische steden in verband met het dreigend voedseltekort demonstraties gehou den voor een nieuw rantsoeneeringssyteem Waarchijnlijk zal met de instelling hiervan in October een begin worden gemaakt. Van vele zijden wordt critiek op Krassin geleverd, omdat deze, voordat het geheele re- sultaat van den oogst bekend was, reeds had aangekondigd, dat Rusland 2% millioen ton graan zou uitvoeren, hetgeen met het oog op het thans dreigend voedseltekort een zori- derlingen indruk moet maken. In twee derden van de graanverbouwende streken van Rusland is de oogst slecht uitge- vallen, zoodat van een uitvoer van graan in het geheel geen sprake kan zijn wanneer men de bevolking in den aanstaanden winter niet wil laten verhongeren. V UL.nilH.liJ Dwazevronwe,Laza,etc. INKRIMPING VAN HET AANTAL RIJKSDAG-LEDEN. De Duitsche rijksraad heeft een novelle aangenomen bij de rijksverkiezingswet, waar- bij het aantal rijksdagafgevaardigden op 399 wordt bepaald en verder wordt verklaard, dat op iedere 75.000 stemmen een zetel zal komen. De huidige rijksdag telt 472 leden. d.i. 1 op iedere 60.000 stemmen. EEN JEUGDIGE MOORDENARES. Te Bourg-Saint-Andeo! (Frankrijk) 'was de 14-jarige Marie Rossignol „verliefd" op den 15-jarigeij Louis Chinon. De vader van dit jonge mensch wilde geen toestemming voor een vertrouwelijken omgang tusschen het tweetal geven en nog minder wettelijke huwelijksdispensatie wegens te jeugdigen leeftijd der beide kinderen aanvragen, zooals zijn zoon verzocht had. In toorn daarover ontstoken, greep Marie Rossignol een revolver en trof vader Chinon door een schot in het hoofd, waardoor de ongelukkige op slag gedood werd. De jeugdige- moordenares toonde volstrekt geen berouw over haar daad. IS MARS BEWOOND? Lo'well van het observatorium te Arizona meldt, dat de Donderdag plaats gehad heb- bende waarneming van Mars het bestaan heeft uitgewezen van een normale tempera- tuur en andere omstandigheden, gunstig voor het organisch leven. Naar de bladen melden, hebben de Ameri- kaansche draalooze verzendstations, op ver zoek van den astronoom David Todd, beslo ten van hedenavond af dertig uur lang ieder uur gedurende vijf minuten alle uiteending van draadlooze berichtep stop te zetten, otn de ontvangst van eventueee signalen van de planeet Mars te vergemakkelijken- NA HET LONDENSCHE ACCOORD. In verband met de houdin-g der Duitsch- nationale rijksdagfractie tcgenover de Dawes- wetten wordt de mecning uitgesproken, dat de voorzichtig geformuleerde verldaring dier fractie den weg tot onderhandelingen met de coalitiepartijen mogelijk zou maken. De ,,Vorwarts" verwacht bij ontbinding van den rijksdag nieuwe verkiezingen en verklaart dat om een tweederden meerderheid niet meer dan 46 mandatcn aan de oppositie be- hoe te worden ontnomen. Nog wordt gemeld, dat het bestuur der eco- nomische partij zich ook voor het rapport heeft verklaard. Oe sociaal-democratische Rijksdagfractie heeft als haar meening uitgesproken, dat, in- dien geen tweederden meerderheid voor de uitvoeringswetten wordt verkregen, in elk ge val de ontbinding van den Rijksdag moet wor den geeischt. „De Duitsch-nationalen hebben door hun besluit zichzelf en daarmede ook den Rijksdag veroordeeld", zegt de „Vorwarts". De Rijks dag aldus dit blad telt 466 leden. Twee derden meerderheid is dus 311. Voor de wet- ten zullen stemmen: 1.00 sociaal-democraten, 62 Centrum, 44 Duitsche Volkspartij, 28 de- mocraten, 16 B-eiersche Volkspartij, 15 Wirt- schaftspartei. Dat is totaal 265. Tegen zullen stemmen: 105 Duitsch-nationalen, 60 Commu- nisten, 34 Volkischen, 4 Duitsch-socialen. To taal 201. Met dezen Rijksdag is dus het verdrag van Londen niet uit te voeren. Daarom zoo schrijft de „Vorwaris" moet vrij baan ge maakt worden. De „Vossische Zeitung" eischt in geval van verwerping der Dawes-wetten ontbinding van den Rijksdag en een beroep op de natie. Bijna alle Berlijnsche bladen hadden hoofd- artikelen tegen de afwijzende houding der Duitsch-nationalen, waar blijkbaar de radi- cale eleinenten de overhand weten te verkrij- gcn. De Duitsch-nationale „Kreuzzeitung" richt zich tegon het door Lobe vcrtegenwoordigde standpunt in zake het vragen van een beslis- sing aan de natie. ALEMAARSCHE COURANT st u HA9?i Kumorlstisch Snelteekenaar AawAs* en Goochelknnstenaar. HFTTY RIIY^ 1 Cabarettlerre met hare iii.il l liUlOi bekende en nieuwe liedjes In de economischjpolitieke en financlee? po« litieke commissie van den rijkseconomischen raad heeft heden de regeeringsvertegenwoordi- ger verklaard dat er geen wijzigingen meer kunnen worden gebracht in de drie Dawcs« wetten, daar deze gelijkstaan met staatsverdra# gen. De fractievergadering van de Duitsche .Volkspartij heeft na langdurigc beraadslagin-

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 1