DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 200. flonderd zes en twintigsfe Jaargang 1924 MAANDAG 25 AUGUSTUS De Stoomcaroussel voor onze Abonite's. Dit nummer besfaat uit 2 blatien, Abonnementsprigs bij vooruitbetaling per 3 maanden f2.fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Adycrtcntiepr. 25 ct. p. reirelgrooterc letters naar plaatsruimte. Brieven franco N.Y. Boek- en Handelsdr. v.h. Herms. Coster Zoon, Yoordam CO, Tel. Administr. No. 3. Redactie No. 33. Directeur: G H. KRAK. nmnannHHi Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. mmtmmmmmmmmami Ook met de eigenaar van de tegenwoor- dige stoomcaroussel, de heer Vinke heeft onze directte ten ovcreenkomst gesloten, waardoor het de dinectie, dank zij een fi- nancieel offer, mogelijk is geworden in het nummer van heden een bon te plaatsen, waarop de lezers a 5 ct. per stuk ten hoog- ste zes kaartjes kunnen verkriigen, die zoo- wel voor de grcvtere als voor de kleineren recht geven op een toegang met rit voor de stoomcaroussel met Cakewalk op het Hof. Het voordeel luervan springl wel in het oog, wanneer men bedenkt, dat de entree voor kinderen 10 cent en voor ouderen 25 cent per persoon is. De kaartjes zijn tegen inwisSeling van de in dit nummer geplaatste bon, vanaf mor- genochtend 8 our aan ons bureau Yoordam 9 verkrijgbaardus niet aan de stoomca roussel. v Meer dan 6 kaartjes kunnen wij op een bon niet verstrekken. De kinderen mogen echter wel van de bu- ^ren, familieleden en vrienden de bon opha- len en daarop kaartjes aan ons bureau koopen. Zooveel bons dus, zooveel keer 6 kaartjes d 5 cent. Op een bon kan men ook een, twee, drie, vier of vijf kaartjes bekomen. De bons kunnen tot Woensdagavond 5 uur aan ons bureau worden ingewisseld en zijn geldig tot Woensdagavond 7 uur. De KLermis. Reeds twee dagen zitten we temidden van de kermisdrukte en straks, wanneer dit ver- slag onzen lezers onder de oogen komt, zal alweer muziek aan alien kant den derden dag inluiden. Wij hebben weer onze traditioneele rond- wandeling over het terrein van vroolijkheid en feestvreugde gemaakt om te kunnen ver tellen, wat er dit jaar zoo al te doen is. Dit is bijzonder veel. Er wordt beweerd, at de kermissen lang- zamerhand aan het uitsterven zijn. Dit mag in enkele plaatsen misschien zoo zijn, de Alkmaarsche kermis daarentegen is er eene, die in geen geval laboreert aan verval van krachten. De schier eindelooze reeks van lcramen, ten- ten en vermakelijkheden wiist er hcclemaal niet op, dat ook hier de kermis noodge- dwongen tot het verleden zal gaan be- hooren. Integendeel, er is dit jaar bijzonder Teel te zien en te genielen. Laten wij eens even beschrijven wat dit allemaal is. 't Spreekt vanzelf dat wij niet stuk voor stuk alle kermis-attracties zullen opnoemen. Waar dit noodig is, zullen wij wat breedvoeriger zijn. De Steenenbrug biedt als gewoonlijk plaats aan de poffertjes- en wafelenkramen van de heeren Van der Zee en PoTton, bei- den oude bekenden bij de inwoners van Alk- maar, die op deze lekkernijen verzot zijn en geen goede kermis hebben, wanneer ze niet even van deze heerlijkheden hebben geproefd. De groote attractie is natuurlijk de stoom caroussel die op het Hojplein is geplaatst. Het is dit jaar niet de groote „stoom", die wij gewend waren, doch dit beteekent niet, dat deze vermakelijkheid daarom minder is. De inrichting is zoodanig, dat zij een verge- lijking met andere caroussels best kan doorstaan. De cake-walk, aan den molen verbonden, heeft reeds heel wat kermisvieren- den genoegen verschaft. De heer Vinke, de eigenaar, maakt met zijn caroussel een goe- den indruk in Alkmaar. Een „gewone" draaimolen bevindt zich in de Doorbraak. Dat de heer Vet van Zaan- dam, die de eigenaar is, iemand is, die met zijn tijd wil medegaan, blijkt wel uit het feit, dat de molen bewogen wordt door een Deutz gasmotor. Het paard verdween, de machine kwam. Een andere bijzonderheid aan dezen draaimolen is de verlichting. Paarse en roode schijnwerpers geven tijdens het draaien een fantastisch en eigenaardig lichteffect. Het uitstekende orgel bewijst hier goede diensten. Een z.g. hobbelende gelt, een welkome ver makelijkheid voor de jeugd, bevindt zich eveneens in de Doorbraak. Iemand, die nimmer ontbreekt op de Alk maarsche kermis, is prof. Mullens dochter, de helderziende dame, die vereerd is met een onderscheiding van het koninklijk huis. Haar wagen staat op den hoek van de Korte Nieu wesloot en de Ramen. Op de Nieuwesloot treft allereerst de groote, bekende, nougatkraam van Jacob Stuve. Alleraanlokkelijkst liggen pakjes nou gat en andere zoetigheden uitgestald en noo- den tof koopen. Dan volgen de hoepla van Wiers en de poffertjeskraam van de gez. v. d. Steen, beiden alweer zoo bekend, dat een aanduiding al- leen voldoende is. Verder zijn op de Nieuwesloot kramen en tenten van diver sen aardin galanterieen, in koek, in zuurwaren enz. Exploitanten van Minervatenten doen onophoudelijk hun „hier is de waerzeggende daeme" hooren. Een fotografie-inrichting neemt haar bekende plaats tegenover de Hoogstraat weer in, terwijl er voorts voor Hen, die aanvechtingen krijgen, hun kermis-physionomie te doen ver- eeuwigen gelegenheid bestaat dit te laten doen bij den heer Visser (The extreme radio- foto), 't adres is bekend genoeg. Amateur-schuivers en zij j die een prijs wil- len winnen met het balwerpspel, vinden wij zijn nog steeds op de Nieuwesloot in overvloed gelegenheid om deze edele sporten te beoefenen. Thans gaan we eenige oogenblikken in gedachten verwijlen op de Paardenmarkt, een der centra van levendigheid en gezellig- heid. De danssalon van Schulte een onmis- bare inrichting laat niet na de belang- stelling en het bezoek te trekken van honder- den, die hun vreugde niet anders kunnen uiten dan door eenige oogenblikken met „de beenen van den vloer" te zijn en op te gaan in de rythmische beweging op de maat van de muziek. Kunstglasblazen is wel zooveel de moeite van het zien waard, dat men gaarne een be zoek zal brengen aan de betreffende tent. De hoeplatent van Vader biedt behendigen ringenwerpers kans op mooie prijzen. Een amusementsinrichting met een klin- kenden Franschen naam „Theatre pittoresque mecaniquebeschikt over een aantal goede athleten, acrobaten, clowns en andere kunste- naars en kunstenmakers, die den bezoekers eenige genotvolle momenten verschaffen. Geheel nieuw voor A'lkmaar zijn Dietercfs wielrijdersrtoep en de ,Jlubble Road", beide inrichtingen, die indierdaad een bezoek over- waard zijn. De eerste bdfcorgt den kijkers ril- I'ingen van angst en vrees voor de daifie en den heer die per rijwiel en motor tegen een geheel steilen wand van latwerk van een groot kuip'rijden, alleen en samen. Men staat over deze verrichtingen verbaasd en begrijpt niet, hoe zooiets mogelijk is. Men overtuige zichzelf. De „Bubble Road" is een sensationeel iets Het is een soort van glijbaan, die niet zal nalaten de belangstelling van velen te trekken. Men ondergaat nu eenmaal graag de einotie van met een angstwekkende vaart naar beneden te glijden. De bekende schommelschuitjes en een zweefmolen zijn attracties, die op een kermis niet mogen ontbreken. Het feit, dat ze beiden bijna voortdurend vol zijn, bewijst genoeg hoe men van dit soort vermaak gediend is. Het „Vergenoegingspaleis"ook al weer een inrichting van glijden, draaien en door- elkaar-schudden, verschaft den bezoekers, kijkers zoowel als dengenen, die de verschil- lende beweikingen ondergaan, zcer veel plei- zier. Het Calais amusant" is evenzeer een in richting die aanspraak kan maken op den naam van Zar/dheater. Te vertellen wat daar gebeurt, zou zonde zijn, men moet dit zelf zien. Wij. zijn over de Paardenmarkt uitgepraat en kunnen thans aan den Koningsweg begin- nen. Veel valt hierover niet te schrijven. Er staan daar vele kramen van diverse soorten, in een lange rij. De tallooze lichtjes geven des avonds den Koningsweg een gezellig aanzien. Het bezoek aan de kermis gedurende de eerste dagen was zeer goed. Het weer heeft zioh uitstekend geliouden. Een enbel regen- buitje deed geen afbreuk aan de vreugde, joeg misschien wel enkele menschen wat vrceger naar huis dan ze van plan waren, doch was overigens van niet merkbaren invloed. De cabarets. Op het gebied van cabaretkunst valt er dit jaar enorm veel te genieten. Het doet ons ge noegen te kunnen constateeren, dat over 't algemeen genomen er zeer goede artisten in de verschillende cafe's optreden. Wij zullen de cabarets stuksgewijze bespre- ken. In „Het wapen van Haarlem" aan de Nieuwesloot treedt het van vorige jaren be kende duo Chapero op, de Vlaamsche artis- ten, die met hun komische zangnummers een grcot lachsucces verwerven. „De vier vroo- lijke kunstenaars" vormen een uitstekend en semble van snaar-instrumenten, als mando line, banjo en viooi. Piet Groenendaal zingt zeer goed zijn liedjes. De vroolijkheid verdwijnt geen oogenblik, als 't eene gedaan is, vraagt weer wat an ders de aandacht. Een gezellig cabaret, dat reeds de eerste dagen bijna geen plaats kon bieden aan de vele belangstellencien. Vroeger was er op de bovenzaal van Cafe Central meerrmden variete gedu rende de kermis. Bij den heer Willig was dit echter niet. De tegenwoordtge eige naar, de heer Berkhouwer is tot de oude ge- woonte teruggekeerd en naar wij hopen, zal het succes ook daar niet uitblijven Natuurlijk is er voor een uitgebreid en varieerend cabaret-programma gezcrgd c: der leiding van Michel Swaab. Verschillende nummers zullen de bezoeker bepaald verras- sen, als daar zijn het Gouden ei en andere intcressante goocheltocen. lets bijzonders is het mysterieuse werk van de Gebr. Schakels, 1 die zich als veelzijdige artisten doen kennen, maar vooral de verbazing wekken door hun nummers „de Vlucht uit de kist" of „het door- zagen van een levende dame". Dit is iets, dat men niet kan vertellen, dat moet men gezien hebben. The Washington Sisters zijn een aardi zang- en dansduo, terwijl Michel Swaab zelf met zijn vroolijke en sarcastisohe liedjes ook een goed nummer aan het pnepramma tote- voegt. Het geheel zal stdlig den bezoekers groote voldoening schenken. In „Centrum-Hotelaan de Kraanbuurfc vraagt allereerst het uitnemende orchest de aandacht. Voorts is s^ecdo een succes .het optreden van 't duo Black and White", dat vooral met zijn Hawaian-liedjes de bezoekers bekoort. Frans Vi'lle, Pierre Leenhouts en Harry Woodward zijn komieken, die voor'el- kaar niet onder doen, als het betreft het pu- bliek te doen schateren van 't lachen am hun leuke voordradnten en liedjes. Ook in dit cabaret zijn ledige stoelen een zel<feaamheid en't bclooft gedurende de gam- sche kermis zoo te blijven. Zij, die in de kenmisweek nog eens een aardig, beschaafd cabaret willen bezoeken, kunnen eenige gezellige uurtjes doorbrengen in Hoteil „De Toelast." De artisten, die daar optreden zijn zeer goed bekend, terwijl een keurig srtrijkje voor /lotte, opwekkende mu ziek zorgt. Mevr. Hetty Ruys, de bekende cabaretiere, heeft een afwisselend repertoire van vroolijke en ernstige liedjes, terwijl een pikant num- mertje niet ontbreekt. Wij noemen b.v. „het Model". Het best is Hetty Ruys in het .mooie nummer „Kindjes Brief" (tekst Annie die Hoogh Nooy, muziek Kuni Elsmanu), dat zij met veel liefde en tcewijding ten gehoore brengt. Ook „Laster" was heei gced. De heer Leo Bernard, heeft els, chai.son- nier groot suces. Zijn nummers zijn zoowe1 in 't Fransch als in het HoUandsrii zeer goed verzorgd. En 't zijn nummers, die't publiek gaarne hoort, zooals „Zazaen „Dwazc vrouwen", „Nnits de Chine" en „Chez nous il y a des bananes". Zij worden met goed ge- luid op aarigename wijze voorgedragen. Bij dit tweetal sluit zich de bekende „Bol- letje" in zijn vroolijk repertoire uitstekend aan en wordt een geh?;l verkregen, dat ze- ker veel be'arigstelling zal ondervinden. Het bekende duo „Joe en Nelly" bezorgt den bezoekers van cafe „Pcpulair" aan de Laat lachbuien zonder einde. Prof. Ben Ali Labi is een handig goochelaar, die veel by- val oogst. Madame Jeanne is een uitstekende komische kracht, die met veel entrain haar meestal Vlaamsche liedjes zingt op een wijze, die weinigen haar zullen verbeteren. Donder- dag komt het duo Merks in „Populair". Mai ken de dames; bij haar herhaald optreden in Alkmaar zal blijken, dat men haar komst zeer op prijs stelt. In de „Karseboom", Langestraat, zijtn het duo Zwartverwer en anderen in dc weer om het den aanwezigen zoo aangenaam moge lijk te maken. Allen slagen daarin uitste kend. Een humoristische voordracht van een verliefden soldaat, een echte droogpruimer, werd verbazend beapplaudisseerd en gaf blijk van de uitstekende talenfen van het duo Zwartverwer. Bij den heer S. Didn, Nieuwesloot, treedt Leo Peelen met veel succes op met verschT- lende voordrachten. Wij zijn nog wd in de gelegenhdd zoo nu en dan eens van de verschillende cabarets wat meer te zeggen. Onze bedoding is thans alleen een overzicht te geven, ten einde lezers, d;ie van goede cabaretkunst houden, zelf te doen kiezen, waailheen zij zullen gaan. In de Doorbraak zal mien een man aan- treffen met lange zwarte haren een krul- lekop, die menig mdsje met page-haar hem zal benijden die (scbrik niet, lezer!) zich door een auto laat overrijden. Dit is inder- daad waar en bereidwillig zal men, om dit te zien, een kleinigheid offeren in het centen- bakje dat men onder den neus krijgt. Natuur lijk wilden wij het ook zien en sfomden ge- duldig te wachten op het groote wonder. Cti man hield allereerst een toespraak tot de schare en maakie zich daarop gereed om de auto een Spyker, die voor dit werk goede diensten verlcent te laten overrijden. Intusschen, het mocht nog niet zoover ko- men, want: plof! zei de rechter voorband van genoemde autode voorstelling werd een kwartier geschorst. Het publiek werd verzocht zoolang geduld te oefenen. De reparatie geschiedde vlug en thans smaaktcn wij inderdaad het genoegen1 dezen „tour de force" te mogen aanschouwen. Wij kemen tot deze conclusie: wij doen het den man niet na, al lijkt het ons ook erg prac- tisch om te oefenen in het zich laten over rijden. In dezen tijd van druk verkeer kan ons deze kunde misschien bijzonder goed te pas komen Zaterdag gaf. Willy Boesnadh zijn eerste demonstratie ten overstnan van verschillende autoritiriten. De bedoeling ervan is, otm te bewijzen, dat die Nederlandsche variete- athleten niet bij de buifenlanders ten achter staan, dezen zelfs meormalen overtreffen. In verschillende plaatsen trad Boesnach reeds op. Hij laat zich mecrmalen 25 keer per dag overrijden. Het Nederlandsch Tooneel in het Gulden Vlies. In de schouwburgzaal van Het Gulden Vlies gaf gisteravond de V L. Kon. Ver. Het Nederl. Tooneel de eerste opvoering van ,,'t Gouden Haantje", klucht in drie bedrijven van Otto Harting. Wij hadden, waar de na- men van ondersdheidene der spelers (Louis Saalborn, Tourniaire, Magda Janssens, Go- bau e.a.) zulk 'n uitstekenden klank hebben, 'n geheel voile zaal verwacht en voelden net daarom als een teleurstelling, dat zij slechts half gevuld was. ,,'t Gouden Haamtjc" is de naam van een cafe, waarheen twee geachte kleine stads-be- woners waren getogen om een slippertje te maken. Daaruit vloeien voor hen tal van verwikkelingen vcort, die alle een komischen kant hebben Hoe aardig is b.v. de situfltie, als Bo'llman (Louis Saalborn) zijn vrouv; poogt wijs te maken dat hij zijn ring op de waschtafel heeft laten liggen, terwijl hij hem in werkelijkheid verloor bij een kloppartij in ,,'t Gouden Haantje'!. Alle moeite, die de bei de heeren doen, cm onschuldig te schijnen, is evenwel vruchteloos, doordat Bollman de re- kening van de kellnerin verliest bij het krui- pen naar we apotheek van Lemke (Rien van Noppen), om daar een „drankje" te gebrui- ken. De komst van een heer Kok in den huize Bollman, waar hij vcor den nieu- wen kok wordt aangezien, is weer oorzaak van nog vele heerlfjkc momenten, omdat de heer Kok liefde-op-hrt-eerste-gezicht opvat voor de jongste dochter des huizes en zich, hoewel hij assessor is, het baantje van kok laat aanleunen. Hoe hij het er af brengt? Wij zullen het niet verlellen, men moet het gaan zien om het goed te genieten. Alleen dit nog: het slippertje naar ,,'t Gouden Haantje noopt papa Bollman om t'cestemming te ge ven tot het huwelijk zijner twee dochters. De assessor belooft stifewijgen over het gebeur- de in het cafetjc. De uitgever Steinbach (Maurits Parser) ziet zijn volharding be- loond als hij THea tot vrouw krijgt na een dreigement aan papa's adres over onthullin- gen, inzake het bezoek aan ,,'t Gouden Haan tje". Het stuk is door de aanwezigen van begin tot einde met groot genoegen gevolgd, er is zeer hartelijk gelachen en eenige keeren zelfs bij open doek stevig geapplaudisseerd Wel- verdiend! Nog twee keer deze week werdt hctzelfde stuk gespeeld, n.l. Donderdag en Zaterdag. Voor wie houdt van gezende humor en har telijk wil lachen durven wij een bezoek ten zeerste aanbevelen. Het is een klucht, die den verschiMendeu artisten gelegenheid geeft hun voile kracht te toonen. Hedenavond gaat „het Teelcen op de deur" het bijzonder sterke speelstuk dat aller be langstelling verdient. BIJ TER HALL. Bij ter Hall was het gisteravond reeds bij na uitverkocht Het publiek heeft wederom gelachen om de geestigheden van Buziau en Nieuwcnhuijzen en genoten van de schit- terende costuums en decors- Hulde aan Mevr. ter Hall voor de costuumsontwerpen en aarl den heer Sommer voor de decors. Het was d'itmaal werkelijk iets bijzonders. Met het allemieuwste op sceenisch gebied maakt men kermis, n.l. het lichtgevend too- neeldecor. Ook de lichtgevende tooneelcoS- tuums waren zeer inooi. De dansen brengen een ieder in verrukking, terwijl ook de zang en de muziek het genot van den avond ver- lioogen. E)e menschen gierden over een tijdens de revue vertoond silhouettenspel. Het optisch bedrog, waarmede men hier kennis maakt en dat op wetenschappelijke berekeningen be- rust, is verrassend. Ieder bezoeker ontvangt bij den ingang een kartonnen bril, met voor het rechteroog een rood en voor het linker- oog een blauw mikaglas.. Door met dezen bril op naar het schimmenspel te kijken, krijgt iedere bezoeker, waar hij zich ook in de tent bevindt, het gevoel, dat alles op hem afkomt, meisjes, spinnen, muizen, mannen, honden, kortom alles. Dat dit vooral bij de dames tot hilariteit aanleiding geeft, laat zich begrijpen. Critici hebben ter Hall wel eens verweten, dat zijn revues draadloos zijn. Ter Hall, als mcnschenkenner, weet precies wat de revue- bezoekers trekt en kondigt nu deze revue, als de revue aan. waarin het toppunt van draad- loosheid wordt bereikt. Uit het hieronder volgende korte overzicht van de Revue blijkt reeds, dat ter Hall liier- in volkomen is geslaagd. „De vader der goden, Jupiter, vond het op den Olymp 'n beetje saai- Juno, z'n vrouw, was ook al niet meer zoo prettig in den omgang, en bovendien heerscht er 'n zeer langdurige malaise in het eens zoo aangename en voordeelige godenbedrijf, Mercurius die nog altijd voor de nieuwtjes zorgt, brengt de Olymp op de hoogte van de nieuwste aardsche nieuwigheid „DE RADIO" en onthaalt de goden op eea draadloos concert. Dat brengt Jupiter op de gedachte, dat het weer eens tijd voor hem wordt om een snoepreisje voor zaken naar het ondermaansche te ondernemen Draadloos wordt Fluksie, 'n kennis van Mercurius uit E>en Haag, gelast, aan Jupi ter 'n modern reiscostuum te bezorgen, waama dit veelbelovende Haagsche jong- mensch naar boven gehaald wordt met eenige moeite, welke moeite evenwel ruim- schoots beloond wordf, aangezien Fluksie al dadelijk wat leven in de Olympisch? brouwerij brengt. De goden komen klagen bij vader Jupi ter en in de godenvergadering blijkt, dat Mercurius en Mars de eenige zijn, die geen klachten hebben. Juno, zeer ontevreden over het voorge- nomen slippertje van vader Jupiter, geeft ongenadig haar misnoegen te kennen door alle elementen te ontketenen. Het baat evenwel niemendal en Jupiter vertrelct met Fluksie naar de aarde EERSTE ACTE. Jupiter en Fluksie zijn zonder ongeluk- ken op aarde gearriveerd en maken reeds aanstalten om verder op stap te gaan als plotseling Juno voor hen staat. Zij geeft Jupiter op duidelijke wijze te kennen, dat, zij hem niet alleen zal laten en heeft reeds' een huis gekocht, waar hij als eerbaar bur ger zal moeten leven. Spoedig zijn eenige ouderwetsche Ho!- landsche dienstmeisjes aangenomen en na wat bloemen te hebben gekocht voor dm tuin, gaan zij het nieuwe huis bezichtigen. Het blijkt echter dat het huis nog niet hee- lemaal klaar is en Jupiter en Fluksie zullen het even vlug voltooien. Begaan met het lot der arme oude schip- breukelingenredders, vraagt Juno het pu bliek om hun steun te verleenen aan het Dorus Rijkersfonds. Om weer op verhaal te komen stelt Ju piter voor, eens fijn te gaan soupeeren, waarna ons drietal de lof der radio gaat bezingen en ons de schitterende RADIO- FINALE laat zien TWEEDE ACTE. Jupiter en Fluksie bezoeken „de Zoete Inval", want Fluksie heeft trek in 'n lolley. Zulke lolley's, als ze daar hebben, hebben ze nergens. Aangezien de revue deze keer heelemaal draadloos is, volgt er nu een „Schets", ge- titeld „De Nieuwe Japon". De artisten die hierin optreden hebben een vaag vermoe- dori dat 't schouwburgbezoekendc publiek liever buifenlandsche tooneelspelers ziet en hoort dan inheemsche, daarom spelen ze dezelfdc eenakter nog eens in het Fransch! Kei.n s van de Fransche taal is overbodig' Wij maken nu kennis met een paar boer- tjes, die ons laten zien hoe de buitenlander3 zich Holland en de Hollanders voorste'.- Ien. Jupiter en Fluksie brengen een bezoek aan een automobielfabriek, waar ze veel ondervimding opdoen en tenslotte vcrtrek- ken ze weer in een zeer eenvoudig vervoer- middel. Het toppunt van draadloosheid be reikt de revue door plotseling te eindigen met de Finale der GELUKSPOPPEN. Bij Buzeau als Jupiter en Nieuwenhuijzen als Fluksie zijn onbetaalbaar. De heer Ter Hall zal het met deze opmerking wel niet eens zijn, maar wij spreken als publiek, dat ten hoogste 3 60 voor een zitplaats betaalt. Met groote voldoening spreekt Jupiter over het slippertje, dat hij wil maken en als hij daarover in conflict raakt met zijn vrouw, dan merkt hij onder groote instemming van het publiek op, dat het wel eens lastig is als men getrouwd is en je eigen vrouw zoo aan je gehecht is. Na de instemming van het pu bliek constateert hij met voldoening, dat hij met dit inzicht niet alleen staat. Wanneer Fluksie Jupiter's vrouw brutaliseert, is deze in zijn oogen een Reuzenknul, maar wanneer Fluksie niet in zijn kaart speelt, dan klinkt bij hcrhaling „Wat valt die knul mij tegen". Op bijzonder geestige wijze demonstreert hij met een overal als olifant. Met de haast waarmede bouwvakarbeiders hun werk verrichten, wordt op geestige over- dreven wijze de draak gestoken. Bijzonder vermakelijk is het wanneer Jupiter en Fluk sie het huis maar eens zullen afmaken, met als resultaat, dat het geheel voor de grond geraakt Wanneer Fluksie beweert van de lolley geleerd te hebben, dat men allemaal tenslot te weer zuigeling wordt, dan concludeert Ju piter, dat de lolley leert, dat men aan het eind alien weer op een houtje bijt. De schets „De Nieuwe Japon" wordt bij zonder geestig gespeeld, vooral in de Fran sche creatie is Buzeau te bewenderen. Het tooneel waarin wordt voorgesteld hoe de buifenlanders de Hollanders zien is; er. cm de lichtgevende costumes en om de licht gevende decors een succes, Het slot, de Ge- lukspoppen iets fijns. Men krijgt bij ter Hall waarlijk het maxi mum voor zijn geld te zien. Hoogst voldaan stonden de bezoekers or half twaalf weer op straat. Velen zullen dc revue ongetwijfeld deze week tweemaal gaan zien Wij wijzen de ouders nog eens bijzonder op de kinderrevue „in Poppenland", die door alien, die haar zagen, schitterend genoemd werd en ook paedagogisch van goede kwali- teit is. Het oordeel der pers over „In Poppenland" is onverdeeld gunstig. Ze is waarlijk iets bij zonders vcor de kinderen. Y ariett-F aveur Lou Bandy, je hebt gelijk! Je voorspellmg. dat ongeveer hee! Alk maar het Variety-Favour zal komen bezoe ken tijdens de kennis en dat daarmede voor- goed de naam van dit gezelschap hier ge- vestigd zal blijven deze vwrspellimg komt uit. Zoo'n programma moet iedereen zien, daar helpt nieis aan. De kermis te laten pas9ee- ren zonder een avond de schouwburgtent op het Doelenveld bezocht te hebben is een tekort- koming jegens zicli zelf. AARSCHE

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 1