De ondraaglijke jeuk en pijn van aam- beien worden onmiddellijk verzacht door aanwending van Foster's Zalf. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per doos 1.75; per tube 1. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kcu- nis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar, No. 919, is opgenomen het Besluit van den Raad dier Gemeente van 21 Maart 1924, waarbij is vastgesteld eene VERORDEN1NG tot wijziging der Ver- ordening, regelende de inrichtimg van Ge- meentepolitie (Gemeenteblad No. 774). E)eze verordening is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter Gemeente-Secre- tarie ter lezing nedergelegd, waar zij tevens in afdruk tegen betaling der kosten verkrijg- baar is. v Alkmaar, 27 Augustus 1924. Burgemeester en Wethcuders voomoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A KOELMA, Secretaris. H1NDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis, dat heden op de gemeente-secreraric ter inzage is gelegd het aan hen ingediende ver- zcek met bijlagen van J. P. J. BESTEMAN aldaar, cm wrgunning tot het oprichten van een smederij, met plaatsing daarin van een electromotor van 1 P.K., dienende tot het in beweging brengen van een boorma chine in het perceel N1EUWESLOOT No. 19. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen wordea ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mcndeling cp 10 September e. k. 's voormiddags te elf uur en schriftelijk voor of op dien tijd. Gedurende drie dagen voor gemelden dag kunnen de verzoeker en hij die bezwaren heeft ingebracht op de secretary dezer gemeente van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 27 Augustus 1924. Burgemeester en Wethcuders van Alkmaar, WENDELAAR. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. jeiten uit te geven. 1 deleg&tie en haar leiders, de Tweede Kamer- De staat van beleg is afgekonciigd. De tee- leden Kcolen en Rutgers, gaven aan deze stand is zeer gespannen. voorstellen hun stem. Conflicten zijn evenwel r.iet waarschijnlijk, poos van stilzwijgen. Eindelijk, op een dag in Juni, verscheen de Italiaan voor de ont- stelde cuders, en decide hun met ijzige kalm'le mede, dat hun dochter tijdens liet verblijf van het paar te Brussel spoorlcos was verdwenen. Hij had't meisje even op 'n bank laten wach- ten, terwijl hij een boodschap ging doen en coen hij terugkwam, was zij weg. In geen der oorden van vennaak, waar zij zich gezamen- lijk plachten te vertoonen, was zij te cntdek- ken. Vruchteloos had hij» nog eenige dagen nasporingen gedaan. Maar drie dagen na dit bezcek ontving de vader van het meisje een briefkaahtl van den vclgcndrn inhcud: „Wanneer ge uw dochter wilt weerzien, lccm dan dag om 10 uur 's avonds bij de Porte de la Villette, op de fortificaties. Zorg een envoi oppe met 10.000 trancs bij u te hebben. Indien ge de politie waarschuwt, weet dan dat enze maatregelen genomcn zijnen wanneer het geld niet wordt gestcrt, zult ge niets meer van uw dochter hoorenze zal cp de manier van Landru verbrand worden." De onderteekening werd gevormd door een zwarte hand en een dclk. Mathieu liep onmiddellijk naar de poline. Vergezeld van eenige inspecteurs ging hij naar de afgesproken plek, maar op het mo ment dat het gezelschap aankwam, hoorde men een fluitsignaal en zag men eenige ge- stalten wegvluchten. Inmiddeis werd de Italiaan, Galante ge- naamd, spcedig gearrestrerd. Er wordt cn- derzochf, of zijn handsehrift hetzelfde is van dat van d? briefkaart. Reeds is ontdekt, dat hij een vonnis wegens diefstal te zijnen laste heeft. Hij zit thans in voorloopige hechtenis en heeft dit is wel merkwaardig in dien tijd tallooze sympathiebrieven van in Frank rijk wenende Italiaansche vrouwen ontvan- gen. Uit deze brieven blijkt. dat het begrip ,,vrouw" iets zeer vertrcuwds voor hem is. Deze dames sturen hem bevendien cadeaux en versnaperingen. De politie vraagt zich thans af, of i voor een mystificatie s'aat of voor een vreemd- soortig misdrijf, uitgebroed ir. het brein van geheime Italiaansche vereenigingen. Een uit- gebreid cnderzcek wcrdt ook in het buiten land ingesteld, om Gisele Mathieu terug te vinden. DE THULE-EXPEDITIE. Het comite voor de vijfde Thule-expediti die in den zomer van 1922 naar de Poolzee ten Noorden van Amerika vertrok, heeft van den leider van de expeditie, Rasmussen, een telegram ontvangen. Gemcld wordt daarin, dat de expeditie goc de resultaten heeft verkregen en zonder eeni- gen twijfel het verband tusschen de Groen- ianders en de centrale en westelijke Eskimo's heeft vastgesteld. Er is en hoeveclheid mate riaal betreffende oude my then en religieuze traditics verzameld, alsmede wapens, gereed- schappen, kleeren en andere gebruiksvoorwer- pen. Rasmussen deelt mede, dat de taal der Groenlanders zonder eenige moeite verstaan wordt van den magnetischen Noordpool tot Behringstraat. Bij opgravingen van oude nc> derzettingen heeft men dezelfde typen van ge bruiksvoorwerpen aangejroffen. Het telegram geeft verder de route aan welke Rasmussen tot dusverre gevolgd heeft en besluit de mededeeling, dat Rasmussen thans naar de Oostkaap van Siberie vertrekt en in November via Seattle naar Denemarken hoopt terug te keeren BLANKGEWASSCHEN ZOELOE'S. E>e geweldige regens, die de afgelcopcn da gen te Londen gevallen zijn, hebben te Wem bley hun humoristischcn kant gehad. Er zou Vrijdagavond een optocht worden gehouden, waarin ook „Zoeloes" zouden verschijnen. Voor er echter sprake was het formeeren van den optocht, waren de „Zoetces" door den re- gen... blankgewasschen. De regen verhinder- de echter tenslotte den optocht, zoodat de „Zoeloes" „could save their faces". DE VERWARDE BINNENLANDSCHE TOESTAND IN CHINA. Ale inlandsche banken en zaken te Kan don zijn gesloten als protest tegen de inbe- slagneming door Sun Yat Sen van de op wettige.wijze door kooplieden ingevoerde wa- penen. De vrijwilligersorganisatie protes'eer- de eveneens, daar zij meent, dat de inbeslag- neming tegen haar gericlit is. Verder wordt geprotesteerd tegen de po- ging van Sun Yat Sen ongedekte bankbil- tenzij de trcepen van Sun Yat Sen tot plunde ring overgaan. PSEUDO-PR JESTER, KARDINAAL EN -PRINS. De „Etcile Beige" heeft in October van het vorig jaar, melding gemaakt van de vreemde gesch iedenis van een pseudo-pries- ter, die zijn ambt uitoefende in een parochie nabij Miinchtn. E>e politie cntmaskerde den man, maar wilde, uit vrees voor schandaal, niet tijdens de godsdienstcefening tot arresta- tie overgaan. Zij wachtte dus in de sacristie, maar de boosdeener kreeg van de aanwezig- heid der politie lucht en slaagde erin, door een andere deur te verdwijnen. Vier maanden later werd de mhn te Mannheim gearres- teerd, juist toen hij trachtte over den Rijn te gaan. Het was zekere Joseph Memmel, 42 jaar oud, die na een verblijf van zeven jaar in een seminarium onderwijzer was geworden. Tijdens den oorlog werd hij gewend en moest ontslag nemen. Daama ging hij den kant van de misdaad uit. In Zwitserfand be- cefende hij het winstgevend beroep van op- licbter. Daama ging hij naar Tirol, waar hij zich voordieed als een bisschop cp studiereis. Hij werd door den pastoor van Feldkirch ont vangen en vertrouwde dezen toe, dat hij tot de f ami lie der hertogen van Beieren behoor- de en dat hij kardinaal was. Wanneer hij geen gebruik maakte van zijn titels en waar- digheden, dan was dat om de moeilijke fjj- den, die zijn familie doormaakte en op grond van de ziending, die hem was opgedragen. Toen de pastoor eenige dagen later op reis ging, stemde de „kardinaal" erin fee, hem te vervangen; en inderdaad vervulde hij zijn kerkelijke functies zonder den minsten arg- waan te wekken. Echter den dag voor den texugkeer van den pastoor verdween hij, met medeneming van het geld en versehiltende gewijde voorwerpen uit het huis van zijn gastheer. Met behulp van de legitimatie, die het bezit dezer voorwerpen hem uiteraard verstrekte, ging hij nu in Beieren de priester- functie uitcefenen, waar hij zich grooten naam maakte door zijn talent als redenaar en door zijn menschlievend karakter. Memmel is aan een geestesenderzoek on- derworpen, schrijft nu de „Etoile Beige". De dcktcren hebben hem bestempeld tot psyeho- paat, die zijn rol van priesfcr als een be- oepskomediant speelde; maar terzelfdertijd hebben zij verklaard, hem uit strafrechtelijk cogpunt volkomen tcerekeningsvatbaar te achten. De rechtbank te Mtinchen, waarvoor Mem mel thans is verscfunen, heeft hem 1 jaar en maanden gevangenisstraf opgelegd we gens cplichting, valschheid in geschriften en „voortgezette blasphemie. KORTE BERICHTEN. - Volgens een bericht uit Melbourne Is de „veekoning" Sir Sydney Kidman met 156.Q00 dollar beboet wegens achterstallige grondbelasting. Uit Memel wordt gemeld, dat de Litau- sche autoriteiten drie evangelische predikers uit de stad hebben verbannen. Het bericht zegt niet wat hun misdaad was. Opnieuw is voor een jaar de vrede ver- zekerd in de Engelsche wol- en textielrtijver- heid. Het bestuur van de nationale vereeni- ging van werkgeversbonden in het textielbe- drijf heeft het voorstel aanvaard om de te- genwoordige loonovereenkomst met nog een jaar te verlengen. De werkgevers hadden ge- weigerd te voldoen aan het verzoek om loonsverhooging. De Britsche troepen hebben het fort Belleck (graafschap Fermanagh) aan de Vrijstaattroepen overgedragen. Zoo trekken langzamerhand de Engelschen hunne han- den van Ierland af. De president van de Duitsche Rijks- bank. dr. Schacht, zal een bezoek brengen aan Bern, Rome en Stockholm, ten einde claar met bankiers besprekingen te voeren over de Duitsche leening. De Fransche luitenant d'Oisy en zijn helper, die tezamen de bekende vlucht naar Tokio volbrachten, zijn thans van plan een autotocht te maken van uit Tunis naar het Chad-meer. Gemensd Jfienws. DE INTERPARLEMENTAIRE UN1E OVER OORLOGSVERKLARINGEN. De N. R. Crt. ontving van haar corres pondent te Bern cmtrent de zitting van Maan dag der Int. Parlementaire Unie het vo'gen- de telegrafisehe bericht De interparlementaire conferentie behan- delde het vraagstuk Tan het parlementair zeggenschap over de buitenlandsche politick. Rapporteur der juridische voorbereidende ccmmissie was de Duitsche volkenrechtsge- leerde professor Schucking. Overeenkomstig diens vcorstellen uitte de interparlementaire conferentie eenstemmig den wensch, dat in alle grondwetten zal worden opgenomen een verbod van geheime verdragen of overeen- komsten. De conferentie uitte voorts eveneens een stemmig den wensch, dat welk ook het lot van het bekende ontwerp waarborgverdrag moge zijn, in ieder geval d'aaruit in het vol kenrecht worde opgenomen de bepaling, dat een aanvalsoorlcg een internationale misdaad is. De interparlementaire conferentie noo- digt alle aangesloten nationale groepen uit voorstellen tot grondwetswijziging ieder in ei-gen land in te dienen, waarbij iedere oor- logsverklaring verboden wordt, behalve ter vervulling van Volkenbondsplichten. In een ander besluit speak de interparle mentaire conferentie den wensch uit, over eenkomstig minisiter Motta's welkomstrede, dat alle staten, dus ook d^grcote mogendhe- den, zich zullen verplichten alle rechtsge- schillen aan het Haagsche internationale ge- rechtshof te onderwerpen. Tenslotte aanvaardde de conferentie een voorstel van het Deensch Kamerlid Ander sen, dat nationale groepen er op zullen aan- dringen, dat voortaan de instructies der re- geeringen aan de gedelegeerden ter Volken- bondsvergadering tevoren zullen worden me degedeeld en worden besproken in de parte mentaire commissies voor buitenlandsche po- lilMek. v A1 deze besluiten werden met algemeene stemmen genomen. Ook de Ncderlandsche MISLUKTE REDDINGPROEVEN. Te Hoek van Holland zijn reddingproeven gehouden met het wippertoestel, dat langs een kabel van staaldraad, bewogen kan wor den. Toen de reddingsvlet op de bepaalde plaats was gemeerd,. begaven zich, vertelt „De Ned", vier personen in de kooi om naar het andere einde van den kabel te gaan. De kooi werd als gewoonlijk door een dun staaldraad voortbewogen. Op de helft brak de draad echter en de kooi bleef tusschen lucht en water zweven. Met de grootste moeite heeft men de menschen, die in de kooi zaten, er uit kunnen halen. Ten slotte heeft men de kooi na vele vergeefsche pogingen weer hitmen gehaald. RECLAME AAN DEN OPENBAREN WEG. In verband met de benoeming van de leden der nieuwe Schoonheidscommissie te Amster dam, welke op 15 September a.s. haar werk- zaamheden zal aanvangen, hebben B. en W. bepaald, dat op 1 October in werking treden de bepaling der Algemeene Politieverorde- ning, waarbij het verboden wordt op van den openbaren weg af zichtbare wijze eenige reclame aan te brengen of te hebben, indien hierdoor, naar het oordeel van B. en W., het stadsschoon wordt geschaad, benevens de be paling, der Bouwverordening, volgens welke het verboden- is te bouwen, wanneer daardoor naar het oordeel van B. en W. ontsiering het gevolg is. DE PETROLEUM-BORINGEN. Nadat de boring te Corle bij Winterswijk op last van den Rijksopsporingsdienst van Delfstoffen een ontijdig einde gehad heeft, wordt thans, naar de Tel. verneemt, door Mijnbouwkundige Werken een nieuwe proei- boring verricht, nl. tusschen Lichtenvoorde en Groenlo. Binnen enkele dagen zal bovendien begon- nen worden met een tweede boring, door de zelfde maatschappij uit te voeren. Deze boringen geschieden in een terrein waarvoor door genoemde maatschappij con- cessie tot exploitatie is aangevraagd. EEN „OUD" VRACHTJE". Een autoverhuurder te Sexbierum had in zijn auto dezer dagen wel een .,oud" vrach- tje, aldus meldt het N. v. h. N. Het waren de twee oudste vrouwen en de twee oudste manneh uit dat dorp, samen 349 jaar. Allen zaten voor de eerste maal in een auto en ze genoten volop van hun pleziertochtje dat hun aangeboden werd. GING HIJ TROUWEN? Tijdens afwezigheid van de bewoners heeft een inbreker zich toegang verschaft tot een perceel aan den Hoofdweg te Amsterdam en daar de geheele keukeninventaris ontvreemd. AUTO-ONGEVAL TE UTRECHT. Gisternacht omstreeks twaalf uur reed een auto, waarin zich de 19-jarige mejuffrouw G. bevond, doordat er iets aan het stuur ha- perde, in den Cathrijnesingel te Utrecht. Men slaagde er niet in het meisje te redden. Haar lijk is ^istermorgen uit het water op- gehaald. De chauffeur, hoewel emstig aan beide beenen gewond, wist zwemmende den wal te bereiken. Hij werd naar de Rijksklf nieken vervoerd. De auto is zwaar bescha- digd uit het water gehaald. De recherche stelt een onderzoek naar het gebeurde in. HET ONGELUK MET DEN REVOLVER. „Het Volk" doet het volgende verhaal, hoe een militante anti-militairist door zijn eigen vuurwapen omkwam. De heer K. Blauw te Haarlem, vroeger onderwijzer, maar om anti-militairistische propaganda en dienstweigering niet meer in betrekking, zou te Wijnjeterp op een anti- militairistische meeting het woord voeren. Zaterdagmiddag kwam hij in Terwispel bi] kennissen aan om daar te overnachten. Zijn rugzak uitpakkend, liet Blauw aan Schuur- mans, den anderen anti-militaristischen spre- ker op die meeting, een met een patroon ge- laden browning-revolver zien, die hij steeds bij zich droeg, omdat hij meermalen gevolgd werd door tegenstanders, die meer dan eens dreigden hem te zullen dooden. Hij zeide: „Kijk, dat dingetje moet mij verdedigen." Vermoedelijk doordat het wapen hem uit de hand viel en hij dit onder het vallen nog wilde grijpen (volgens anderen zou men hem tegen den arm jfeslagen hebben, zeggend: „ga weg met Wat ding"), is het wapen af- gegaan, met het noodlottig gevolg, dat de kogel Blauw in de benedenzij trof. Twee doktoren waren spoedig ter plaatse, maar hulp mocht niet meer baten. Na onge- veer anderhalf uur is Blauw, onder hevige pijn, tengevolge van zware verbloeding, over- leden. Aanvankelijk werd aan zelfmoord gedacht, maar dit moet absoluut buitengesloten zijn. EEN VERDWAALDE KOGEL. Een bewoner van een huis in de lste Jan Steenstraat te Amsterdam had herhaaldelijk last van een kat, die in zijn tuin kwam en op de duiven loerde. Hij was gerechtigd een revolver te bezitten en wilde gisteren van dat wapen gebruik maken om op de kat te schie- ten, wat, volgens de bepalingen van de Vee- wet, geoorloofd is. Hij raakte echter de kat niet, maar wel een hard voorwerp, waarschijnlijk een spijker. De kogel stuitte daarop af, veranderde van rich- ting en trof een vrouw, die in de keuken van de derde verdieping stond. Zij kwam er met een licht schampschot aan den- faals of. MOTORRIJWIELDIEFSTAL TE WEE5P Als daders van den motorrijwieldiefstal te Weesp zijn twee Amsterdammers aangehou- den. Zij legden een volledige bekentenis af. KORTE BERICHTEN. Op een overweg nabij Beilen zijn gister- morgen een paard en wagen door een D- trein die uit Groningen kwam, gegrepen en vermorzeld. De landbouwers Koerts en Ko- ning uit Swiggelte werden gedood. Het paard en een der slachtoffers zijn bijna een K M. meegesleurd. ProriBcUal Hleiiws urr BERGEN. Gister kwam een zoon van den heer J. de Waard van hier met een platten wagen uit het land terug, toen te ongeveer halfweg tusschen, hier en Alkmaar de wagen een ge-. vaarlijke bocht nam en in het water terecht kwam. Het paard wist zich los te werken en rende het land van den heer Bak op. Ook de jongen kwam er goed af. De wagen werd niet beschadigd UIT HOORN. Een der commissies voor de aanstaande feesten is er in geslaagd tijdens de landbouw- ientoonstelling een hertenkamp te stichten Enkele exemplarco uit het Alkmaarsche kamp zullen alsdan tijddjijk naar hier worden over- gebracht. Ulf SCHOORL. De Schoorldamsche dilettantenclub gaf gis teravond een tooneeluitvcering in het lokaal van den heer Timmerman alhier, waarvan de baten ten gunste kwamen van de Schoorlsche bazar. Voor en flink bezette zaal werd ten tooneeie gebracht „In de Mist", klucht in 3 bedrijven, door James Henry Darnley. 't Was een edit stuk om de lachlust op te wekken, voora! door het aanstekelijke lachen van Dick Des mond, doch niet minder door de karakteris tieke geziegden van Dominee John Smith.' De iooneelen vol vergissmgen gaven soms malic situaties en't was vooral de detective Duffel!, die door zijn al te grooten dienstiiver den toe- stand nog erger maakte. Doch wanneer tenslotte de ontknooping komit en alle misver- stand, vooral ont^taan door de geliikluidende namen, wcrdt opgehelderd, is de figuur van den detective geen schitterende. Alle tooneelen werden vlot gespeeld en alle personen goed uitgebeeld. „Ons GenoegenJ' heeft eer ingelegd1 met de zen avend, vooral cok door het mooie doel dat ze voorstond. UIT STOMPETOREN. Mej. M. G. Vermeeren, onderwijzeres al- "sr, behaalde gisteren te Utrecht de ak-te ransch. UIT EGMOND AAN ZEE. Eergistermiddag had op het strand een ernstig ongevai plaats. Het 4-jarig logeetje van mej. M. geraakte spelende onder de schelpkar van K. De ontboden geneesheer constateerde zware heTsenschudding. Voor •het leven wordt gevreesd. UIT OOSTHUIZEN. De totale opbrengst van gebouwen en ma- chinericen der alhier gefailleerde cacaofabriek „Java" was 13444,50. Hoewel het geheel door een sloopersfirma is gekocht, schijnt het in de bedoeling te liggen de gebouwen intact te laten, in de hoop dat zich daarvoor gega- digden zullen komen aanbieden. Eindelijk is het uurwerk onzer Ned. Herv Kerk weder in orde. En gelukkig maar, want sedert maanden en manden zaten we zonder tijd, wat voor velen een buitengewoon ongerief was, waarbij natuurlijk kwam dat de een het nog wel eens een kwartiertje vroeger of later had als zijn buurman. Dat is nu uit. Regelmatig slaat ieder uur en half uur de ldok, terwijl op grooten afstand op de vier tc-renhoeken de hel blinkende koperen wijzers den tijd aanwijzen. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Nu allerwege wordt gesprcken en -ge- schreven over grcoten en zelfs abnormalen regenval, willen we ook onzen bevindingen even meaedeelen. Augustus begon met regen en onweer. Op 4 Aug. was er al 20.6 m.M. of 1/4 van den totalen regenval dier maand gevallen. Na een afwezigheid van 10 dagen, vonden we bij on zen thuiskomst 11.3 m.M. in den meter, zoo dat er gedurende de helft van Aug. 31.9 m.M. werd afgetapt. Den 16de begon de eigenlijke regenperiode die nog, hoewel in minder mate aanhoudt. Op 17 Aug. werd 5 m.M., den 18den 6.5 m.M., den 19den 23.9 m.M., den 20sten 15.4 m.M., den 21sten 5.5 m.M., den 22sten 8.5 m.M., den 23Sten 0.7 m.M., den 24sten 9.5 m.M., den 25sten 19.4 m.M. en den 26sten 2.8 m.M. afgetapt, dat is in 10 dagen 97.1 m.M. of gemiddeld per dag een kleine duim regen. Zondag namiddag 6 uur begon een stortregen, die een uur aanhield en bijna een duim water gaf. Zooiets kwam ook voor op 18 Aug. Van 18 tot en met 25 Aug. werd dagelijks onweer gehoord en soms zeer zwaar. In itbtaal werd deze maand al 129 m.M. regen afgetapt, terwijl de gemiddeldie val 80 m.M. bedraagt. UIT St. PANCRAS. Dinsdagavond 26 Aug. 1924 vergaderde het ziekenfonds „Onderlinge Hulp" ten huize van den heer Gerritsen. In behandeling kwam het welbekende punt „Afscheiding van den bond", waartce, evenals reeds vele ver eenigingen, werd besloten. In verband daar- mede kwam ter sprake het drukken van nieuwe reglementen, welke bijna in zelfden vorm zullen blijven. De verandering, die er in aangebracht zal worden is, datleden die geregeld misbruik van sterken drank maken, gercyeerd zullen worden en niet meer aange- gencimen. Hierover ontspon eenige discussie tusschen den heer J. Boskamp en 't bestuur. De heer Boskamp meende dat deze bepa ling een uitvloeisel was van een geval van reoenten datum, iets wat het bestuur instem- de, doch wees op een reeds eerder. voorgeko- men feit, waarbij niet gewaarschuwd was en spr. meende, dat, hoewel het bestuur van zijn recht om in bijzondere gevallen te beslissen, had gebruik gemaakt, men thans beter had gedaan te wachten tot de regie,men tsherzi e- ning een voldongen feit was, en niet voor dien tijd had geroyeerd. Het bestuur repliceerde, dat juist het eerste feit de oogen deed opengaan en dat reeds voor dc reglementsherziening het besiiuur zich gerechtigd achtte het t^doelde 111 te royeeren, in het belang van de vereeniging. Nog werd ingelast, dat: leden, die ziek zijn en zich buiten de gemeente willen begeven, hiervoor toestemming van het 'bestuur moe- ten vragen, met het oog op de contributie. In de rondvraag werd op een vraag van den heer Johan medgedeeld, dat dte regle menten kosteloos verstiekt zullen worden. UIT MEDEMBLIK. De gemeenteraad alhier, heeft het venten van melk op Zondagen verboden, UIT WINKEL. Bij de raadsvergadering van Dinsdag wa ren tegenwoordig alle leden, met uitzonde- ring van de heeren Kamp en Kriek. Mededeelingen: In verband met het be- handelde in de vorige raadsvergadering werd medggedseld, dat; -1 Een regeling omtrent het vemietigen van afgekeurd vleesch door verbranding in de gasfabriek in onderzoek is. Dat het overbrengen van de brandspuit naar het boerenhuis van het Wees- en armen- huis in onderzoek is, welk onderzoek nu is afgeloopen en de mogelijkheid tot overbrengen heeft aangetoond. Dat het schoeiwerk langs den tuin van het Hoofd der school in Winkel wanneer een houten schoeiing zal worden aangebracht, wordt geraamd op 250, tegen 280.be- tonschoeiing Besloten werd betonschoeiing te maken. Besloten werd voor de verpleging van to. c.-patienten op de begrooting een memorie- post uit te trekken. Naar aanleiding van een vraag van den heer van Wijk is geinformeerd naar het teren van wegen, doch bij het opmaken der agenda nog geen antwoord ontvangen. Dit antwoord is thans ingekomen en in handen van Burg, en Weth. gesteld. In verband met een door den heer Dekker ^estelde vraag inzake ziekteverzekering van het personeel der gasfabriek is het volgende bericht ontvangen: a. de verzekering betreft drie stokers, den fabrieksfitter, den meteropnemer-incasseerdei en de klerken. b. het verzekerde bedrag bedraagt 137.50 per week of wel het voile loon; c. de premiebijdrage bedraagt 2'A cent per verzekerde gulden waarvan de helft of 1 1/4 cent door gencemd personeel wordt betaald en de andere helft door de fabriek; d. voor het aangaan der verzekering was er geen definitieve regeling bij ziekte vastge steld doch is, tot het aangaan dezer verzeke ring, bij ziekte steeds het voile loon uitbe- taald. tengevolge van ziekte gedurende den e. winter 1923/1924 hebben de kosten van ver- vanging van personeel bedragen ongeveer 750. Het werd afgekeurd dat het personeel zelf daarin meet betalen en den Directeur niet in de verzekering is opgenomen. Waar door de goedkeuring van het P. E. N. door de provinciale staten gelden gevo- teerd zijn o.a. voor het brengen van een net door Nieuwe Niedorp en Winkel om de inge- zetenen rechtstreeks van eledriciteit te kun nen voorzien is op verzoek van Burgemeester en Wethcuders van Nieuwe Niedorp een-ge- combineerde vergadering gehouden van de oemeentebesturen van Nieuwe Niedorp en Winkel om te overleggen, wat kan worden gedaan in het belang der gasfabriek ter voorkoming van aansluitingen aan het P. E. N. Het resultaat daarvan is geweest het ont- werpen eener circulnire waarin de ingezete- nen wordt ontraden aan te sluiten. Door Winkel werd als vcorbehoud gemaakt dat alle leden van den Raad daarmede accoorcf zouden gaan en de circulaire zouden teeke- nen. Bij omvraag is echter gebleken, dat vier leden van den Raad er zich tegen hebben ver klaard. Als gevolg daarvan i? aan B. en W, van Nieuwe Niedorp bericht, dat B. en W- van Winkel, gezien het gevoelen van een meerderheld in den Raad, zich niet gerech-' tigd achtten deze zaak verder door te zetten en een definitieve uitspraak van den eerstvol- gende raadsvergadering afwachtten. Besloten word geen actie tegen aansluiting aan het P. E. N. te voeren. Burgemeester en Wethouders hebben ge- meend omtrent de werkzaamheden bij het tonnenstelsel een nader onderzoek te moeten instellen en nadat door de betrokken arbeider over een periode van een week was opgege- ven de werkuren, bleek dat slechts 33 uur werk was voor het tonnenstelsel. In overleg met het personeel is nu bij wijze van proef een regeling getroffen waardoor twee ge heele dagen per week vrij worden gemaakt, zonder dat de tusschenruimte tusschen het ophalen verandering endergaat. Deze twee dagen zullen beide arbeiders aan de wegen werken, hetgeen een losse man aan de we gen zal uitwinnen en een besparing geven van ongeveer 500.per jaar. Goedgevonden. Ingekomen stukken. Door de Handeldrij- vende en Industrieele Middenstandsvereeni* ging te S^hagen is aan den Directeur-Gene- raal der P. T. en T een verzoek gericht tot het instellen van een streeknet voor Schagen en omstreken en veizoeken aan dit verzoek stci n te willen veriei-nen Genoemde vereeniging stelt zich voor een kving omvattende de gemeenten Schagen Barsingerhorn (Kolhorn), Anna Paulowna, Wieringen, Oudeslnis, 't Zarjd, Callantsoog, Schageibrug, St. Maat ei.sbrug, St. Maar- ten, Dukshcn, Oude- en Nieuwe Niedorp en Winkel. In dien kring kan dan kosteloos wor den gesproken bij een veel langere open?tel ling dan tegenwoordig. Bedraagt het getal aansluitingen in dien kring minder dan 100, dan kost het abonnement f 40.van 100 300 45,—, van 300—500 50,—, van 500 1000 55.— enz.. Besloten werd adhaesie te betuigen. Aangeboden werd de Gemeenterekenfnw 1923. De inkemsten bedragen gev/one dien si 90633.73, buitengewone 29318.171.4, to- taal 119951.90^. Uitgaven gewoon 88706/87, buitenge woon 36922.21, totaal 125629.08. De ontvangsten van het Burgerlijk Arm- bestuur hebben bedragen 8933.90, de uit gaven 8709.81. De ontvangsten van de Gasfabriek waren 63706.63%, de uitgaven 62793.86 Voor het nazien van de rekeningen werden aangewezen de leden van den Raad, niet be- hoorende tot het College van Burgemeester en Wethouders. De begrooting 1925 weer aan In ontvang' sten en uitgaven 91338.31, die van het Burgerlijk Armbestuur 9752.82, bij een subsidie uit de gemeentekas van 7500. Gedeputeerde Staten stelden voor de jaar- wedde van den ontvanger te regelen als volgt: Aanvangsjaarwedde 490.na 2 jaar 560, na 4 jaren 630, na 6 jamt 700,en na 8 jaren het maximum 770.— De tegenwoordige jaarwedde van /1100 in 5 jaren daarop te brengen door ielkenjare te verminderen met 6 pet. Ten opzichte van dit voorstel meeuden B en W. de opmerking te mogen maken dat een aanvangsjaarwedde van /490.te wei- nig is en zij da a rover niet een voorstel zouden willen doen. Zij willen liever geen periodle- ke verhoogingen toepassen, doch de jaarwed de ineens te bepalen op 770. Besloten. .vycr.d Qed. Sfetpi ypqpr fe

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 2