k, Rugpijn waarschawt, ^Aarzel niet langer^l „MY VALET from LONDON" DepDtBergerweg 5 Alkmaar. Iedere hardnekkige pijn in het smalle ge- deelte van den rug waarschuwt u om acht te slaan op uw nieren. Zware, slepende rugpijn en scherpe steken bij bukken of plotseling keeren, wijzen op gezwollen, ontstoken nie ren; pijnlijke, overwerkte en vermoeide nieren. De taak der nieren is om het urinezuur nit het bloed te filtreeren. Kouvatting, koorts, overwerking en buitensporigheden overspan- nen de nieren en veroorzaken ontsteking Zulk een in den aanvang lichte ontsteking leidt bij verwaarloozing mettertijd tot nier gruis, waterzucht, rheumatiek of een chro- nische nierkwaal. Let op uw nieren, zoodra de rug pijn be gint te doen. Zie toe of de urine afwijkingen vertoont, te schaarsch of te veelvuldig ge- loosd wordt, brandend, pijnlijk en vol bezink- sel is, een abnormale kleur heeft enz. Let ook op hoofdpijn, aanvallen van duizelig- lieid, een voortdurend vermoeid gevoel en zenuwachtigheid. Als uw nieren verzwakt zijii, gebruik dan Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het genees- ndddel,. dat ruim 50 jaren lang zwakke nie ren heeft genezen en over de heele wereld wordt aanbevolen. Vcrkrijigbaar in apotheken en drogistzaken h 1.75 pei- flaeon (geel etiket met zwarten opdruk). het jaar 1924—1925 sluiten zal met een defi cit van 100 millioen goudkronen. Het decreet, waarbij Ceylon voor de Duitschers gesloten wcrdt verklaard' en he', welk op 29 Augustus espireert, zal niet her- rieuwd worden. Ceylon wordt dus voor de Duitschers weer opengesteld. Het Instituut voor Volkenrecht, dat se- dert 21 Augustus te Weenen vergadert, heeft Woensdagmiddag zijn laatste bijeenkomst ge- houden. In het bezette gebied heeft een Belgisch soldaat een Duitscher doodgeschoten, daar deze op zijn roepen niet onmiddellijk bleef stilstaan. Vier gewapende mannen zijn een post- kantcor te Dublin 'binengedrcngcn Met me- deneming van ruim 1500 pond sterling •slaagden zij erin te ontkomen. Velgens een bericht uit Berlijn bedroeg de cpbrengst der R i j ks i n ko ms t e n b1 us ti n g ge durende de eerste vier maanden van het fis- cale jaar cngeveer 658.000.000 goudmark of 50 pCt. meer dan geraamd werd. Velgens een bericht uit Riga is Moskou bezigeen „Moldavische Sovjet-republiek" aan de Dnjester te stichten, we Ike bedceld is als centrum van agitatie onder de bevolking van Rcemenig en Bessarabie. Stadsaienws DE SURSEANCE VAN BETALING- AANVRAGE VAN DE NOORDHOL LANDSCHE BANK VAN DER STOK, KAAN EN CO, VAN DER WOLFF COURRECH EN ZOON. De deskundigen G. J. Annegam, accoun tant te Amsterdam, en W. Balk Wz., tuin- bouwer te I loorn, door de Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar bencemd als deskun digen in verband met de voorloopige surse- ance van fcetalingaanvrage van de Noord hollandsche Bank van der Stok, Kaan en Co., van der Wolff Courrech en Zoon te Nieuwe 'Niedorp hebben heden hun rapporl aan ge noemdc- Rechtbank uitgebracht. In dat rapport komen zij tot de conclusie dat de totaal activa beloopt 2.104.738.95 en de passiva f 2.595.526.96, zoodat het passief het actief overschrijdt met 490.788.01. Het totaal verlies is f 144.684.73. Hier voor dient in de eerste plants tot dekking het geplaatste kapitaal en de reserve in totaal 653.896.72 waarna er een ongedekt ver lies blijft van 490.?88.01. In hun conclusie zegg;n deskundigen; Hier- nit blijkt duidelijk, dat volledige betaling van alle schnlden uitgesloten is te achten en dus vermelding van het tijdstip waarop betaling kan plaats hebben achterwege kan blijven. Op grond van het feit, dat niet alleen het geplaatste kapitaal en dc bestaande reserves geheel zijn verloren, doch bovendien nog de passiva de activa verre overtreffen wordt met de meeste bescheidenheid aan de Rechtbank geadviseerd op het door de N. V. de Noord hollandsche Bank van der Stok, Kaan en Co. Van der Wolff, Courrech en Zoon te Nieuwe Niedorp ingediende verzcek om surseance van betaling afwijzend te beschikken. Wij laten hieronder verder het belangrijk- ste uit het rapport volgen. Overeenkomstig de artikelen 221 en 222 der faillissementswet, zoo zegt het rapport, omvatte het onderzoek: lo. de door de bank bij haar verzoek om voorloopige surseance van betaling overge- legde staten; 2o. de stand van den boedd; 3o. beoordeeling van de gronden van het vooruitzicht, dat na verleend uitstel volledige betaling van alle schulden zal volgen, met aanduiding van den tijd, waarop deze ver- moedelijk zal kunnen plaats hebben. De over- gelegde staten die recurante bij haar aan- vrage cm surseance aan uwen rechtbank deed overleggen zijn door ondergeteekenden •met de boeken en bescheiden in alle onder- deelen vergeleken. Het zij hier genoemd, dat de administra te zoodanig was ingericht, dat deze beant- woordde aan de eischen die voor een provin- ciale bankinstelling als de Noordhollandsche iBank gesteld mogen worden. Met uitzonde- ■ring echter de administrate voor de con trole op de uitstaande credieten, was de ad ministratie behoorlijk bijgehouden en geheel ajour. lo. Betreffende de ingediende staten. Hier- bij valt op te merken, dat geen rekening was gehouden met loopende rente in rekening- courant vanaf 1 April tot den dag waarop surseance was aangevraagd; 2o. dat enkele saldies zijn gewijzigd door plaats gevonden mutaties in de tijden dat met het opmaken der staten werd begonnen 3o. dat hiercnder was opgenomen een vor- dering ingediend voor 32190.85 vvaarvan het totaal saldo per 17 Juli 1924 31557 15 bedroeg en voor welke vordering reeds bij overeenkomst van 1 November 1923 kwijting was gegeven; 4o. dat op die staat voorkomt een vorde- rlng op de firma Willeumer van Tijen en van Laer te Amsterdani ad 106000.»kwel- 'ke post wel is waar in de boeken als een vordering voorkomt, doch welke vordering door de betreffende firma niet als een op eischbare vordering van'de Noordholland sche Bank wordt erkend, terwijl verschillen- de omstandigheden er op wijzen, dat de Noordhollandsche Bank niet zonder meer zal kunnen bewijzen, dat deze boekvordering een daadwerkelijke opeischbare vordering be- teekent. Deze post vereischt nadere toelich- ting, welke hieronder bij de bespreking van den stand van den boedel wordt gegeven. De nadere bijzonderheden, betreffende deze post hadden h. i. bij de indiening er lijst aan de rechtbank medegedeeld moeten worden. 5o. dat in de ingediende lijst niet voor komt een eveneens in de boeken voorkomende post Directie Nieuwe Niedorp f 10378.06 welke post principieel hetzelfde karakter draagt als de hierboven besproken boekvor dering van 106000. Deze vordering wordt door den heer S. van der Stok, directeur der Noordhollandsche Bank, niet als een op eischbare vordering van de Noordholland sche Bank erkend. Het doet eenigszins vreemd aan, dat deze post niet en die van de firma Willeumer van Tijen wel op de ingediende lijst voorkomt. 6o. dat de reserve voor vermoedelijke ver liezen op de uitstaande voxderingen tevens dient tot dekking van het verlies op eigen fondsrekening goederenrekening en andere ad 425000.zooals bij de bespreking van den stand van den boedel nader zal worden aangetoond, aanzienlijk te laag getaxeerd is; 7o en 8o zijn opmerkingen van onderge- schikten aard; 9o. dat als vordering is opgenomen de in de boeken voorkomende post Alkmaarsche Crediet- en Effectenbank f 13520.17 welke post beschouwd moet worden als Goodwill per saldo betaald door de overname en likwi datie der zaken van de Alkmaarsche Crediet en Effectenbank en dus niet als een vordering mochten worden aangemerkt; 10. dat verzuimd is onder de crediteuren op te voeren de onbetaalde dividendbewijzen der bank over vorige jaren, alsmede de be- taalde diverse tantiembelasting. Betreffende den stand van den boedel wordt opgemerkt: dat de kantoren te Alkmaar en Hoorn die op de ingediende staat voor 85000.wa- ren aangenomen volgens deskundigen op 43000.moeten worden getaxeerd. Verder volgt een uitvoerige becijfering van den stanc van den boedel die tot de hier boven aange geven conclusie leidt. Als toelichting op den stand van den boe del wordt het volgende gezegd; Bij de waardeering der uitstaande vorde lingen respectievelijk bij taxeering van de vermoedelijk te verwachten verliezen werd principieel rekening gehouden met het feit, dat op een realisatie der uitstaande vorderin- gen binnen een redelijke termijn gerekend moest worden. Bij de taxatie van de verliezen op uitstaan de vorderingen waarvan realisatie redelijker- wijze alleen door likwidatie der betreffende zaken of personen te verwachten is, is reke ning gehouden met een verlies tengevolge van geforceerde likwidatie. De waarde der fondsen bij de bank in onderpand berustende en de eigen fondsportefeuille werd omgere- kend tegen de officieele beurskoers per 17 Juli 1924, de laatst bekende officieele koers of voor taxatiekoers. Dit laatste voor weinig genoteerde of incourante fondsen. Bij de vaststelling van de waarde van de onderpanden heeft men zich laten leiden door de desbetreffende taxatie van den des kundige W. Balk Wz. te Hoorn. Waar ech ter niet alle taxaties voor het uitbrengen van het rapport gereed waren heeft men zich vcor de waarde van het onderpand de overi ge posten door de bij de bank in portefeuille zijnde gegevens en nadere toelichting van de zijde*der directie laten leiden. Op vorderingen geheel of gedeeltelijk ge- d:kt door borgstelling werd alleen dan ver lies aangenomen indien bekend was, dat de- biteur en borg beiden als insolvent beschouwd moesten worden. Door gebrek aan verdere gegevens was voor enkele uitstaande vorde ringen slechts een grove schatting van- het te verwachten verlies mogelijk, waarbij in het bijzonder valt te memoreeren de uitstaande vordering op de firma Utermohlen en Visser te Hoorn ad 383.875.58. In overleg met de directie werd hierop aangenomen, dat uit het faillissement op een uitkeering van 10 pet. gerekend mag worden. Een aanmerkelij- ke afwijking bij afloop van het faillissement is natuurlijk niet uitgesloten. Waar het echter vcor dc deskundigen on- herroepelijk vasts'aat, dat het totaal te ver wachten verlies cp de uitstaande vorderingen en de andere activa in ieder geval zoodanig zal zijn, dat dit het kapitaal plus alle re serves aanmerkelijk zal overtreffen, is door hen verder geen tijd besteed aan de verzame- ling van gegevens van moeilijk te taxeeren pce'en, aangezien hierdoor de door de recht bank vastgestelde termijn van twee maanden rre overschreden zou zijn geworden. Ook de hiema te behandelen posten van 106000 en 10388.06 respectievelijk op de firma Willeumer van Tijen en van Laer te Amster dam en de directie van de Noordhollandsche Bank te Nieuwe Niedorp kunnen lcunnen zelfs bij gceden afloop voor de N. H. Bank dit feit niet veranderen. E>eskundigen meenen in den geest van de Rechtbank gehandeld te hebben, door gict opoffering van de absolute nauwkeurigheid van sommige taxaties, zich aan de door de rechtbank gestelde termijn hebben gehouden. Boekvordering Willeumer van Tijen en van Laer te Amsterdam 106000 en boekvorde ring directie te Nieuwe Niedorp 10378.06. Het ontstaan dezer beide rekeningen en het karakter dezer beide rekeningen toe te ken- nen moge blijken uit het volgende; De pest Willeumer van Tijen en van Laer is ontstaan door een overbooking on 21 April 1921 van de rekening Directie Nieuwe Nie dorp. Deze bcekingen zullen dus de veronder- stelling wettigen, dat door de firma W. v. T. en v. L. 100 aandeelen a 106 pCt. waren overgenomen en dus de N. H. Bank een op eischbare vordering op genoemde firma had gekregen, welke vcror.derstelling echter niet door een erkenningsschrijven of nota van de zijde an de firma W. v. T. en v. L. wordt ge- steund. Wel bestaat er een saldo biljet van de firma W. v. T. en v. L., aangevende een saldo van 106000, doch tegelijkertijd komt ma a;1 geef Uw kleedingstukken voor OXZK HTBAUE STOPPAGE in bewerking bij Beurspassage 14 - Tel. 44915 Willemsparkweg 175 Tel. 20333 Costaum chemisch reinigen model-persen keeren f 2.50 1.25 22.50 de N. H. Bank te Hoorn 100 aandeelen N. H. Bank als onderpand voor. Hier is dus weer het een in strijd met het ander. Uit het verloop van deze rekening blijkt ech ter, dat deze niet als een gewone vordering_ in rekening-ccurant is behandeld. Immiers: lo. werd deze rekening niet opgenomen in de gewone rekening-cou rantrekening met de firma W. v. T. en van L. 2e werd deze rekening nimmer belast voor rente, hetgeen toch zeker had' moeten ge- sdiieden indien het een gewone rekening- cou rant verhouding was geweest. 3e zijn de coupons van de 100 aandeelen die volgens de totaal post in eigendom aan de finma W. v. "P. en v. L. overgegaan wa ren door de Noordhollandsche Bank inge- kasseerd en ten eigen bate aangewend, welke handeling dan toch in strijd zou zijn met voormelde boekingspost, als de 100 aandee len daadwerkelijk verkocht waren geweest De firma W. v. T. en v. L. ontkemt een bedrag van 106000 schuldig te zijn en zal haar standpunt ten dien cpzichte nader aan heeren bewindvoerders uiteenzetten. Volgens het jaarverslag over 1919 werd in December 1919 overgegaan tot uitgifte van 227 aandeelen serie a. De gepubliceerde balans wijst per 31 Dec. 1919 aan 500.000 geplaatst kapitaal serie a en 27.000 ge plaatst kapitaal serie b. In de notulen van den 13 Maart 1920 ge houden commissarisvergadering in welke ver- gadcring aanwezig waren de heeren K. Zijp Jz., P. Donker Jz, H. J. K. v. Steen, J. Zeile- maker, G. W. A. v. Laer, R. Visser, J. v. d Stok en S. v. d. Stok werd door den voor- zitter medegedeeld, dat de emissie mislukit was en in aansluiting hiennee komt in die notulen een besluit voor voor niet geplaatste aandee len van de jongste uitgifte. Op 13 Maart stond dus onherroepc1. ijk vast, dat de emissie mislukt was en werd op 17 Dec. 1919 geboekt ten name van De directie te Hoorn 10 aandeelen 106 pCt. met een bedrag van 10600. De directie te Alkmaar 9 aandeelen a 106 pCt. met een bedrag van f 9540. Wat beduidt nu deze boeking? Neemt door bovengenoemd besluit nu de directie alle niet geplaatste aandeelen voor haar rekening en wcrdt haar het recht toege- kend hierop bij de Noordhollandsche Bank een prolongatie te sluiten, of is deze 'boeking alien geschied om te voorkomen, dat uit de balans zou blijken, dat niet 500.000 van serie a dcch 325.000 of 175000 (tot 31 Dec. 1919 waren inmiddels 3 aandeelen ge plaatst) minder geplaatst was? Uit het besluit, voorkomende in de notulen zcu het eerste blijken, doch het verdere ver loop van bovengenoemde rekening doet de vercnderstelling wettigen dat deze rekening beschouwd moest worden als aandeelen in portefeuille. In verband hiermede zij gememoreerd, dat in vergadering van oommissarissen d.d. 27 Maart d. a. v. de balans per 31 Dec. 1919 werd goedgekeurd en de in die vergadering gcedgelceurde balans aan de algemeene ver gadering van aandeelhouders d.d. 14 Mei 1920 ter vaststeling werd voorgelegd. De in die algemeene vergadering van aandeelhou ders overgelegde en later gepubliceerde ba lans sluit met een kapitaal1 van 527000. Zonder dat melding wordt gemaakt, dat nog cngeplaatste aandeelen in portefeuille waren. Ook de volgende gepubliceerde balans bevat geen dergelijke toelichting, hetgeen dus de veronderstelling wettigt, dat directie en com- missarissen de. aandeelen wel dfegelijk als ge plaatst beschouwen. De in verband met deze kwestie bestaande rekeningen wijzen per 17 Juli 1924 de na- vclgende saldi aan W. v. T. en v. L. 100 aandeelen 106000. Di rectie te Nieuwe Niedorp 10 aandeelen 10378.06, Directie te Alkmaar 7 aandee len 7225.36, waarbij dient gememoreerd, dat de heer E. v. d. Stok blijkens schrijven d.d. 15 Augustus aan heeren bewindvoerders zich in verband met zijn positie bij de Noordholland sche Bank bereid heeft verklaard het saldo der rekening E. Th. v. d. Stok a rekening ad. 7226.36 als schuld te erkennen. Het ligt buiten de competence van onderge teekenden te beoo-rdeelen in hoeverre de firma W. v. T. en v. L. verplicht kan worden tot erkenning resp. betaling van het ten hare name staande bedrag van 106000. Waar een bijzonder karakter aan deze re kening niet te ontkennen valt en genoemde firma zich op het standpunt stelt uit hoofde dier rekening geen schuld aan de Noordhol landsche Bank te hebben, hebben de onder geteekenden gemeen-d bij de opstelling Van den stand van den boedel voorloopig geen reeele waarde aan deze post te moeten toe- kennen. Ook aan de rekening directie te Nieuwe-Niedorp werd in verband met het bovenstaande geen reeele waarde toegekend. Op debiteuren tot een bedrag van 2.725.000.— werd een verlies getaxeerd van 894.198.88. MUTATIeN CADETTENSCHOOL. De sergeant P. Ringnaida wordt op den 2 September a s. overgeplaatst bij het 15e re gimen t-infanterie te Delft, de sergeant G. Gerriits wordt op den 15 September a-.s. over geplaatst bijvdat regiment. De sergeant S. Slot wordt o<p den 2den September a.s. teruggeplaatst naar zijn korpe lOe regiment- in fanterie te Ede. De sergeaoit-timmerman J. A. Oor wordt op den 16en September a.s. teruggeplaatst naar zijn korps regiment-gcr':' froepen Utrecht. De geemployeerde bii het physisch kabinet Qz H. Bam&Sm 3»K|9.t OR 1 werkzaam gesteld bij de Kcninklijke Mili- taire Academie tte Breda. Bij K. B. van 20 Juni 1924 No. 228, is aan de leeraren P. M. de Wolf, L. Huizinga, Mr. H. Westerman en M. Pinkhcf eervol cntsla-g verleend met ingang van 1 Septem ber 1924, terwijl de leeraar W. T. Clous met ingang van 1 October als zoodanig is be ncemd bij de Koninklijke Milit^ire Academie te Breda. iM; REGELING VAN DEN ZONDAGS- EN NACHTDIENST IN DE APOTHEKEN TE ALKMAAR GEDURENDE 1924. Op 31 Augustus zal geopend zijn de apo- theek van mevrouw Schouten-Oele, Koorstraat No. 47 Op Zen- cn Feestdagen en gedurende den nacht is slechts een der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van des avonds 8 uur (Zaterdags 10 uur) tot den vol* genden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. Provfnciaal Nienws UIT OOSTHUIZEN. Burgemeesfer en Wethouders dezer ge meente hebben, in de vacature J.,Scheringa, als sectie brandmeester voor de afdeeling Hobreede, benoemd de heer R. Laan aldaar. UIT SINT PANCRAS. De Raad vergaderde Donderdagmiddag te 3 uur. Wethouder Duif was zonder kennisge- ving afwezig. Van den heer J. Signewel was bericht inge komen dat hij zijn benoeming tot hoofd der school aanneemt. De voorzitter deelde mede, dat de Raad van Hugowaard het eervol ontslag op 15 Septem ber bepaald heeft. Ingekomen was een kort overzicht van dc in Noord-Holland gevoerde malariabestrij- ding. Bericht was ingekomen dat de provincie geen bijdrage verleegt in het tekort van de veenderij. De heer Kloosterboer toonde zich er ver- ontwaardigd over dat aan Koedijk hiervoor wel cn aan deze gemeente geen bijdrage ver leend wordt, terwijl het toch voor de bestrij- ding der werkloosheid ook in deze gemeente van belang is. De voorzitter deelde mede, dat Koedijk het vorig jaar 1600 en St. Pancras 800 ont- ving. Dit jaar ontvangt Koedijk 540 en St. Pancras niets. De heer Kloosterboer maakte verder de op- merking, dat Koedijk wel ontvangt, omdat ze daar royaal geweest zijn. Hij vond het ver- schrikkelijk De heer L. Essenveld ontving voor 1 hond ontheffing van belasting. Uit Koedijk was bericht ingekomen, dat ze de gemeenschappelijke regeling inzake brand- blussching met ingang van 1 Januari 1925 wenschte te beeindigen, als gevolg van de plaatsing van brandkranen op de waterlei- ding. Besloten werd met ingang van dien datum de overeenkomst te beeindigen. De gemeente-rekening over 1923 werd vast gesteld met een ontvangst van 70.646.98, een uitgaaf van 62.619.73. alzoo een saldo van f 8.027.25. Op voorstel van den voorzitter werd goed- gevonden van dit saldo 7000 over te schrij ven op de rekening 1924 en de rest op 1925. De gemeente-begrooting dienst 1925 werd aangebeden met een ontvangst en uitgaaf van. 390.88.6S voor de gewone middelen. De kapitaaldienst werd geraamd op een ont vangst van 10800, een uitgaaf van 10000, alzoo een saldo van 800, onvoorziene uitea- ven 1263.79. 6 i De belastinginning werd geraamd1 op 11500 en het verlies op het veenbedriif on f 548. De heer Kloosterboer besprak het over brengen van de straatverlichting naar het midden van den weg. De voorzitter wees op de hooge kosten hiervoor, terwijl het met het snoeien der boo- men voldoende in orde kan komen De heer Kloosterboer betwijfelde dit laat ste en zou de verplaatsing der lichten voor re kening van het bedrijf willen gebracht zien- omdat het bedrijf de palen niet goed neerge-. zet heeft. Goedgevonden werd het vervolgondcrwljs le laten doorgaan, mits er minstens 10 leer- lingen komen. I i |*»|h«|'|'J De begrooting werd na behandeling goed gekeurd. r De heer Kloosterboer meende nog dat fief beter. was't verlies op fiet veenbedrijf hooger te ramen, doch de voorzitter was van oorded dat het voldoende is. Het verlies is geraamd op 150, waar to- genover een ontvangst van 1000 voor weg- gestoken land. De vergadering werd hiema gesloten. tjn UIT OOSTHUIZEN. i'l^ Woensdagavond 27 Augustus kwam de Raad onzer gemeente in open-bare vergade ring bijeen De heer Eijssen was afwezig. B en W. deden d evolgende mededeefin- gen: lo. dat tot sectie-braudmeester in de afdee ling Ho-breed is benoemd de heer R. Laan al daar; 1 2o. dat de klok en klokkestoel door de firma Eisbouts zijn geleverd en inmiddels geplaatst; 3o. dat deze gemeente, wat betreft het oideiwijs^^^^ Augustus j.1, DE A S. CONCERTEN. De Ho-llandsche Concertdirectie Dr. G. ile Koos, de-n Haag, schrijft ons over hare concern ten te Alkmaar: Wij ontvingen van verschillende kanten het verzoek om inplaats van Dirk Schafer, omdat die ook bij de Alkmaarsche Kamermuziek Verg. zal optreden, een anderen pianist in onzc serie abonnementsconcerten in te lasschen. W'ij zijn gaarne bereid aan de verschillende vragen gehoor te geven en hebben daarom den wereldvermaarden, eminenten pianist Frederic Lamond in onze serie geplaatst. Lamond mag zeker wel gerekend worden onder de grootste pianisten van dezen eeuw. Eenige weken gele den is bij nog met reusachtig succes te Sche veningen opgetreden. Wij twijfelen er niet aan of Alkmaar zal groot genoeg blijken te wezen om in een set zoen twee der grootste pianisten te huldigen. Het concert van Fr. Lam-ond is bepaald op 10 Maart a.s. Wij herinneren hiermede nog even er aan dat de andere data onzer concern ten zijn: 6 November a.s. Birgit Engell, de Deensche Nachtegaal. 18 December a.s. Judith Bokor, de gevierde Hongaarsche celliste. 12 Februari a.s. Capet Kwartet, het. wereld- beroemde Fransche ensemble. 10 Maart a.s. Fr. Lamond, de eminente pia nist. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar onze advertentie in het blad van heden- avond. PRACTISCHE RAADGEVINGEN DER VRIJWILLIGE VERKEERSPOLITIE. De Vrijw. Verkeerspolitie zepd/ ons de vol gende wenken voor het verkeer: Herhaaldelijk blijkt op de controle-tochtcn der Vrijwillige Verkeerspolitie, hoe vaak nog tegen de eenvoudigste regels der weg wordt gezondigd. Herhaaldelijk blijkt tevens, dat In de meeste gevallen niet de automobilisten motorrijders de moeilijkheden van het verkeer veroorzaken (al bestaat nog eene belangrijke categorie van houders van rijbewijzen, die de wegen onveilig maken), doch de fietsrijders voetgangers en rijtuigen, niet -te vergeten per sonen, die op een rijwiel gezeten, een paard langs den weg geleiden. Waar de V. V. P. op hare con-troletochten met de Rijksveldwacht vele ervaringen opdoet in onze Provincie, zal zij deze met welwillende medewerking der Pers openbaar maken, ten- einde het publiek te wijzen op de tekortkomin- gen langs den weg en de middelen, om deze te verbeteren, teneinde de wegen weder begaan- baar te maken voor alle weggebruikers. Dat het streven der V. V. P. reeds waardeering ondervindt, moge blijken uit een ontvangen of- ficieel schrijven, waarin werd verklaard, dat de autoriteiten zich zeer wel met de werkwijze der V. V. P. kunnen vereenigen. 1. Houdt U aan de raadgevingeii der V. V. P, De leden zijn alien in staat U wenken te geven betreffende het verkeer; zij kunnen zich legiti meeren. Onthaalt de leden bij hunne pogin gen, het goede verkeer te bevorderen, niet met de woorden: „Ik heb met U niets te ma ken" of „U ku-nt me toch niets doen"; ten eerste is onze taak, iedereen, dus ook U, te helpen en ten tweede is Uw bewering onjuist, daar wij, indien noodig, U wel wat „kunnen doen". 2. Voetgangers, gebruikt d-e middenweg en de drukke verkeerspunten niet als vergaderplaat- sen. Wielrijders, hetzelfde compliment, stuift dan voorai, niet bij een naderende auto naar alle richtingen uiteen, waardoor juist een ongeluk bijna niet is te voorkomen. 3. Chauffeurs, motorrijders, koetsiers en ande re wagenbestuurders, de regels der weg zijn bij het secretariaat der V. V. P. verkrijgbaar. Zet Uw wagens steeds aan den rechter kant der weg, ook al moet U aan den linkerkant zijn. 4. Chauffeurs van autobussen, zet uw wagen bij het innemen of uitlaten van passagiers zoo- veel mogelijk rechts van den weg, opdat het verkeer met andere voertuigen door kan gaan, 5. Passagiers voor autobussen moeten rechts bij eene halte wachten, ook al staat het halte- bordje links van den weg. Bij eventueel over- loopen kunt u onder een van den anderen kant komende auto komen. 5. Vervoert geen paarden langs den weg, ter wijl U zelf op een rijwiel zit. Bij elke controle- tocht worden hierover waarschuwingen uitge- deeld. Het is verboden en terecht. UIT OUDORP. Donderdagavond vergaderde de Raad dezer Gemeente. Afwezig waren de heeren J. Bruin en G. J. Schardam, dc laatste wegens ziekte. De voorzitter, de heer G. Bos Wz., was, her- steld van een emstige ziekte, wederom in den Raad tegenwoordig. Na opening van de verga dering dankte de voorzitter voor de belangstel- hng bij zijn ziekte ondervonden. Ingekomen was van Ged. Staten een verzoek tot het indienen van een aanbeveling van twee leden in het college van zetters. De aftredende leden, dc heeren J. Bleeker en D. Rood werden door den Raad weder als zoodanig aanbevolen. Verder was van Ged. Staten ingekomen een ontwerpregeling van de jaarwedde van den Gemeente-ontvanget, met verzoek om advies van den rvack Volgens dit ontwerp zal het aanvangssnlaris van den ontvanger worden vastgesteld op 490, o; "-'-nimcndc tot 770. bctockcuj vppr.dcn ontvanger ccn vcrjnin- derlng van 30 pCt.. welke "geTeldelijk" In Jaa? tot stand wordt gebracht.. Dc Raad heeft bij een vroeger genomen be sluit het salaris van den tegenwoordigen funw tionaris vastgesteld op 500, van een nieuwen op 400. Aan dit advies wenschte de Raad zich te houden. Van God. Staten was ontvangen het goedgekeurde uitbreidingsplan van deze gemeente. 1 Van de R. K. Parochiale schoolfeestcommis- sie was een verzoek ingekomen om subsidie voor een te houden schoolfeest. De voorzitter deelde mede, dat op de begroo- ting voor 1924 voor dit doel aan de R. K. school 100 en aan dc openbare school 50 is verleend. Bij een volgende begrooting wen- schen B. en W. een nieuwe regelin-g vast te stellen, waarbij subsidie wordt toegekend naar verhouding van het aantal schoolgaande kin- deren. B. en W. stelden voor aan de R. K. school dit jaar geen meerdere subsidie te verleenen. Al dus wordt besloten. Door den heer A. de Boer werd verslag uit gebracht van het nazicn der rekeningen van het Burgerlijk Armbestuur, het Gem. Eleo trisch Bedrijf en de Gemeenterekening. Door de commissic werden, deze rekeniwj&J. in orde bevonden. 1 T De heer de Boer deelde mede, dat volgens de meening van de commissie het bedrag, dat de herbergiers als belasting op de vermakelijkhe* den moeten betalen, onevenredig is verdeeld. De voorzitter antwoord-de hierop, dat oor- spronkelijk deze belasting 15 pCt. van de en- tree's bedroeg. Omdat evenwel de controle op de kaarten niet mogelijk was) is een vast be drag vastgesteld, waarmee ook de herbergiers genoegen hebben genomen. Bij de rondvraag vroeg de heer de Boer of het niet mogelijk is, dat in de gemeente eesj plaats wordt aangewezen, waar vuil en afval kunnen worden neergeworpen. De voorzitter zegde toe dit voorstel in de ver gadering van B. en W. in overweging te zullen nemen. Hierna ging de Raad over in besloten zitting tot behandeling van enkele reclames tegen de schoolgeldheffing.

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 6