J worden gesfeld de heer commlsearis van Po- jitie, die of met op de hoogte is van wat in Culemborg op misdadig gebied gebeurt of het wel weet en alles maar in den doofpot stopt? Waar moet het heen, als hier niet wordt ingegrepen? Is 't niet verschrikkelijk, dat de mogelijk- heid zeer groot was en nog is, dat onschul- dige personen kunnen worden verdacht, ter wijl de ware misdadiger ongenaakbaar is? Zou het daarom niet beter zijn om alles in het werk te stellen den heer commissaris van Politic wegens onbekwaamheid te ontslaan? Het publiek van Culemborg heeft den heer commisaris reeds als zoodanig veroordeeld. En als hij hier blijft, zal hij altijd zonder eenig prestige zijn. Zijn groote en in het oogloopende partij- 'digheid ten opzichte van Haveman en vooral in verband met den moord, geeft aan het publiek voedsel, dat hij niet geheel vrij uit igaat. In het politie-korps broeit het al lang bet publiek kijkt tegen de buitenkant der dingen en trekt dan wel eens verkeerde kon- clusien, schrijft „De Arbeid" verder. Aiken iagewijden weten, dat de heer Blok de oorzaak is van alles. Er zijn politie-agenten die direct na den moord den heer kommissaris op Haveman hebben attent gemaakt en het eenige antwoord dat de heer Blok dan wist te geven waren yloeken tegen zijne ondergeschikten. Laten de hooge autoriteiten nu eens een onderzoek instellen, doch dan moeten die agenten gevrijwaard worden voor de rancune yan den heer Blok. Is het diet diep freurig dat ingezetenen Bang zijn om aan de politie eenige mededee- lingen te doen en is het nog niet dieptreuri- ger dat de agenten van politie mokkend rondloopen en u'it vrees voor antslag niets durven. zeggen? VROUW IN BRAND f De vrouw van den heer Jansen, te Gro- ningen, wilde Zondagnamiddag en pot met aardappelen van een laag bij de goot ge- plaatst petroleumstel nemen, toen zij te dicht bij de vlammen kwam, waardoor haar kleeren in brand geraakten. Het gevolg was, dat zij spoedig in lichtelaaie stond. Zij snelde de straat op, waar buren het vuur doofden. Mej. •Jansen had echter reeds emstige brandwon- den gekregen aan nek, rug en beenen. Haar toestand is zeer zorgwekkend. 1 DE MIDDACHTER-ALLeE. In het Landbouwkundig Tijdschrift doet de heer E. Hesselink eenige mededeelingen over de Middachterlaan, waaraan het volgende ontleend is: De Middachterlaan, tuschen De Steeg en Ellecom, behoort wat den straatweg betrcft aan het Rijk, terwijl het geboomte staat op grand van den heer W. F. C. H graaf Ben- tin-ck. 1 Er is van deze mooie beukenlaan zeer wei- nig bekend; vermoedelijk heeft de eerste graaf van Athlone, die in 1697 het kasteel liet res- taureeren, de boomen langs den straatweg la- ten planten. Uit het aantal jaarringen kan men opmaken, dat de boomen thans ongeveer 180 jaar oud zijn. De grand, waarin zij staan, is z.g. bockegtcnd, n.l. leemhoudeud zand. De laan is ongeveer 1500 M. lang en be- staat aan weerszijden van den straatweg uit 2 rijen boomen. Terwijl gezorgd is, dat deze goed in de rij stonden, is de onderlinge af- stand afwisselend, ofschoon toch meestal 3.80 Meter. De afstand der rijen loopt uiteen van 3-603.80 M. De beplanting van de oprijlaan voor het kasteel is ongeveer 230 jaar, die van het Noordelijk verlengde veel jonger, naar schat- ting ongeveer 140 jaar. Uit den aard der zaak is er in het algemeen nogal verschil in stam- dikte tusschen de binnen- en buitenrijen van de lanen Terwijl de laatste en vooral die aan de Zuidzijde vrijwel over de geheel stamlengte een krachtige takontwikkeling vertoonen, zijn de kronen der binnenrijen veel ondieper. In de oudste laan staan de dikste boomen van ruim 1 M. middellijn. Enkele exemplaren doen veronderstellen, dat de boomen van deze laan niet alle even oud zijn. De boomhoogte -loopt, afgezien van het jongste liangedeelte (naar den spoorweg) weinig uiteen, n.l. van 4042 M. Het jongere gedeelte is circa 36.5 Meter hoog. Opmerkelijk is het gcringe aan tal boomen, dat weggevallen is. Alleen in de oprijlaan zijn hiaten en in de Middachterlaan yallen de laatste jaren geregeld beuken weg van de binnenrij aan de Zuidzijde van den straatweg, hetgeen klaarblijkelijk het gevolg is van het leggen van den telefoonkabel op 1.50 M. van die stammen. In hoeverre de stammen inwendig nog gaaf zijn, is moeilijk te zeggen, omdat ze niet gerooid worden, vooi'dat ze dood zijn. Van de 2 exemplaren, 'die Icvtnd moesten worden gerooid, was de een gaaf, de andere verrot. t De gemiddelde houtmassa der boomen van de Middachterlaan bedraagt ongeveer 7 kub. 'Meter em loopt uiteen van 315 kub. Meter, pe zwaarste stam van de oprijlaan zal een in- houd hebben van ongeveer 20 kub. Meter Door min of meer cenzijdige takontwikkeling is er voor deze laanboomen aanleid'ing tot ont- twikkeling van een ellipsvormige doorsnede met een gemiddeld diameterverschil van 4—9 c.M., b.v. in- de oprijlaan en het Noordelijk verlengde er van, waar de Z.W.—N.O. diame ter sterk overweegt. In de Middachterlaan zelf is de N.W.—Z.O. diameter slechts ge middeld 0.41.5 c.M. grootcr dan de diame ter van de hoofdwmdrichting. Dit kan alleen worden toegeschreven aan het feit, dat de in- vloed van den wind voor de boomen in de Middachterlaan in tegengestelde, voor die in de oprijlaan en haar verlengde in dezelfde richting werkzaam was EEN MOBILISATIEBEVEE. -W Dezer dagen, meldt „De Rotterdammer", werd aan een militair te Dolnes door de schuld der gemeente-secretarie, een mobilisa- tie-oproep gezonden. Achteraf is thans gebleken, dat de schuld van dit abusieve mobilisatiebevel allerminst .ag bij de gemeente-secretarie, doch bij den commandant, die hierover den burgemeester zijn excuus heeft aangebeden en de door den dienstplichtige gemaakte onkosten, ad 3.50, heeft terugbetaald. i i i ERNSTIGE TRAMBOTSING. Te Roermond had Zaterdag op den Willem II Singel een ernstige botsing plaats tusschen een tragi van de Lhnburgsciie Traniwegmaai- schappij en een kar van den expe'diteur M. De voerman van de kar trachtte deze nog over de rails te brengen alvorens de tram ge- naderd was; hij slaagde hierin echter niet, meldt de Tel. Paard en kar wcrden door de tram gegrepen en tegen een boom geslimgerd, zoodat deze afknapte. De tender van de locomotief werd zwaar fceschadigd. De passagiers kwamen met den schrik vrij. HET SCHIETONGELUK TE AMERS- FOORT. De sectie op het lijk van den doodgeschoten militair heeft uitgewezen, dat het geval enkel aan cen ongeluk te wijten is. In het hart van den verongelukte zijn namelijk houtsplinters gevonden. Het stoffelijk overschot werd gis- ter naar Hoogkerk, de geboorteplaats van A., vervoerd en aldaar begraven. Dr H. T. OBERMAN. t Te Scheveningen is aan en hartkwaal over- leden dr. H. T. Oberman, Ned. Herv. predi- kant te Amsterdam. Dr. Oberman, die in 1907 proponent werd en eerst de Engelsch Herv. Gemeente te Middelburg en Vlissingen dien- de, daarna de Ned. Herv. Gem. te Heemstede en sinds 1920 die te Rotterdam, heeft op ver- schillend gebied naam verworven, onder meer door zijn jeugdwerk (hij was de stichter van de speciale jeugddiensten voor de Herv. te Rotterdam), zijn kennis van theologische en kerkelijke vraagstukken en zijn gaven als kan- selredenaar. Ook als pastor en als mensch was hij zeer gezien. VERDUISTER1NG VAN EFFECTEN? De zoon van een inwoner van Zandvoort kwam aan een der politiebureaux te Amster dam aangifte doen van een verduistering van drie effecten, ieder van 1000. De inlichtin- gen waren echter zoo vaag, dat nadere toe- lichting nog verwacht wordt. Het is niet an- mogelij-k, dat deze zaak een civiele kwestie betreft. ProYlatciaal Nieaws RIJWIELPADEN IN HET DUIN- TERREIN TE CASTRICUM. In de in Juli gehouden zitting der Staten van Noord-Holland is bij de behandeling van het plan tot verharding van den Schulp- weg onder de gemeente Castricum: 1. aangedrongen op den aanleg van een rijwielpad langs dezen weg en 2. gevraagd om rijwielpaden te doen aan- leggeni door andere deelen van het bijna ge heel uit duinterrein bestaande Provinciale landgoed onder genoemde gemeente; De aanleg van het sub 1. genoemde rij wielpad zal in ovetweging worden genomen, maar vele bezwaren zijn geopperd tegen de sub 2 genoemde rijwielpaden, in verband met de mulheid van het duinterrein, waar door die paden, naar men meende, moeilijk zouden zijn aan te leggen. Deze bezwaren zijn echter slechts denk- beeldig, omdat op verschillende plaatseo in ons land reeds dergelijke rijwielpaden met succes werden aangelegd, o.a. in de duinen op Terschelling en bij Meycadel onder de gemeente Wassenaar. In het belang van het rijwielverkeer moet ook de aanleg van voreagenoemde rijwielpa den zeer gewenscht worden geacht Om deze redenen heeft het Dugelijksdi Be- stuur van den A. N W. B., Toenstcabond voor Nederland, zich tot Ged. Staten van Noord-FIolland gewend met het verzoek wel te wil'.en besluiten tot den aanleg van de ge- vraagde rijwielpaden. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Candidaat J. Hovius uit Kornhom heeft voor het beroiep naar de Chr. Geref. Kerk al'hier bedankt. De Koninginnedag is gevierd niettegen- staande den velen regen. Hieronder volgt de uitslag d'er wedstrijden. Hardloopen met hindcrnissen voor meisjes van 1216 jaar: M. Dirkmaat, le pr. 4; P. Kostelijk, 2e prijs 3M. Balder, 3e pr. 2. Hardloopen met hindcrnissen voor jon- gens van 12—16 jaar, leve.nde kru-iwagen, Jc. Kostelijk en C. Hopman, le prijs 5; J. Kostelijk en J. Mulder 2e pr. 3C. Bak en P. van der Miclen 3e pr. 2. Hardloopen rr.et lundernissen voor mdsjes van 16 jaar en daarbovenN. Ooyevaar, le pr. 5; T. Gootjcs, 2e pr. 3; N. Gootjes, 3e prijs 2. Mastklimmen voor mannen boven 18 jaar. De mast scheen echter zoo glad te zijn, dat mand koa Bovenkomen. Daar er toen juist eav flinke regenbui viel, werd besloten de prijzen de verioten onder de 5 hoogste klim- rners, met uitslag M. .van Zuidam, le prijs, een portofeuille, 2e prijs J. Geluk, kistje si- garien!, 3e prijs een flinke ham, F. de Jongh, 4e prijs, tabakszak, D. Dekker en 5e prijs een worst, P. Kamp. Hardloopen met hindemissen vcor jongens van 1620 jaar. le prijs A. v. d. Welle, 2e pr. W. Kcedijk, 3e pr. Kostelijk. Prij'zen onbekend. Het hardloopen met hindemissen voor niemand kon bovenkomen. Daar er toen juist door den regen, waardoor de prijzen ver- loot werden onder de toen aanwezige win ners. (Nog onbekend). Tobbesteken voor paren, le prijs Jc. Balder en T. Madderom, 2e prijs W. Koedijlc en S. Wagenaar, 3e pr. Jc. Kossen en M. Kossen. le prijs 5, 2e pr. 3, 3e pr 2. Daarna gaf de gymnastiekvereeniging een uitvoering, sto-koefan-ingen, hoogrek, graep, brug en springen met boog. Van 910 uur ocncert door het fanfarccorps „Kun®t na Ar beid "uit Zuid-Scharwoucte, directeur P Pranger. Ui'gevoerd werd: 1. „Le Fringcnt", marsch van F. Rouseau, 2. „Le Rocher Fantome", ouverture van H. Haz, 3. „Lutece", ouver- ture symphonique van F. Andrieu ,4. „Ouver- ture Frangaise" van L. Reynaud. Daama werd voor afwisseling gezon-gen door de zangvereendging „Ha-llelujiah" al- hier, onder leiding van C. E)orland (directeur van der Haar was ongesteld), Wilhelmus, Holland vrij. Psalm 113, Wilhelmina Can tate, Oranjelied, Kor-aal. Van 1112 uur wederom concert. Ge- speeld werd: 5. „Hymenee, grand Marche Nupfele van Gabriel Allier, 6. „Poeme de France", ouverture symphonique van L. Rey naud, 7. „Bardes et Chevaliers", fantasie van L. Renaud, 8. Volksliederen. „Kunst na Arbeid", die alhier voor het eerst heef-t: gespeeld, heeft het publiek uitste- kend voldaan. De groothandelaarsvereeniging „Dc Koophandel", heeft besloten om met mgang van gister, 1 September, bij het inladen der gnoentai en het transportbedrijf wederam den ouden tijd te handhaven. Mej. N. M. Buijze, leeriing aan' de Bijzondere School alhier, is geslaagd voor de Chr. Kweekschool te Haarlem. UIT SCHERMERHORN. Het ligt in de bedoeling van den burge meester om op Donderdag 4 Sept. a.s. tegen 10 uur voormididag een raadsvergadering te beleggen. Behalve eenige ingekomen stukken, zijn aan de orde: wijziging der gemeentebe- grooting dienst 1924 en vaststelling gemeen- terekening, rekening Burgerlijk Armbestuur en balans en verifies- en winstrekening G. E. B. Het komt ons vreemd voor, dat waar de burgemeester nog eenigen tijd geleden, naar aanleid'ing van een verzoek van een der raadsleden, toegezegd heeft de raadsverga dering in de zomermaanden 's avonds te doen plaats vinden, deze au weder om 's morgens l'O uur heeft doen uitschrijven. I UIT SCHOORL*. I Te Wageningen slaagde de heer J. H. Arpeau alhier voor het examen tuinbouw- kunde L. O. siii; I UIT ZUIDSCHARWOUDE. 1 Voor eenige jaren geleden verscheen in de slooten van den Langendijk een soort kroos, genaamd azolla acuroliana, dat toen- uit den staat van dien naam (U. S. A.) naar hier was overgebracht. Dit kroos plantte zich in sterke mate voort, zoodat de slooten met een dikke laag er wan bedekt werden, met het gevolg dat 't waterverkeer er zeer door be- leromerd werd. Verscheidene tuinders gingen toen aan het kroos opscheppen om de vaart vrij te maken van het lastige goedje, maar het gaf niet veel. Een daarop volgende drooge zomer maakte het noodzakelijk dat in onze slooten zeewater gemalen werd, waar door het water brak en zout werd. Opmerke lijk was het dat de azolla acuroliana geheel verdween, tot vreu-gde van alien die bij het waterverkeer b-etrokken waren. Proeven met zou-t water genomen, hebben inderdaad bevestigd, dat het plantje zich in zout water niet kan voortplanten. De azolla acuroliana was verdwenen en niemand dacht meer aan het plantje, maar pnkruid vergaat nietwant het is naar men ons mededeclde weder te orschijn gekomen. Of het kroos zich weder zoo zal voortplanten, dienen wij ech ter af te wacbten. Een hartelijk welkom roe- pen wij het plantje echter niet toe. UIT AKERSLOQT. Gedeputeerdte Staten dezer provincie heb ben den Burgemeester dezer gemeenite ver- zocht de voorbereidende werkzaamheden te verrichten tot het weder in werking doen bren gen van den Oostwouderpolder binnen deze gemeente, aan welk verzoek gevolg is ge- -geven. Flet mond1- en klauwzeer dat alhier op ruim 80 boerderijen heeft gcheerscht, was net zoo wat geweken, toen' in de afgeloopen week zich weer een nieuw geval in de Scher- meer heeft voorgedaan. Naar wij vememen bedraagt het batig saldo van de gemieentsrekening, dienst 1923 ruim 13000 en het batig saldo van de re kening van het Burgerlijk Armbestuur dezer gemeente pi m. 23000, zoodat de financial dezer gemeente er goed1 voorstaan. De wijziging van de verordening op de heffing van het percentage van den hoofdelij- ken omslag is Koninklijk goedgekeud, zoodat de jaarlijksche vaststelling, wanneer beneden 'n percentage van 3 pCt. de heffing. plaats heeft, achterwege kan blijven. UIT OOSTHUIZEN. De verschillende onderlinge wedstrijden, uitgeschnevan door onze turnvereaniging Olympia" konden door het slechte weer Zondag j.I. niet doorgaaa. Ze zijn voor eeni gen tijd uitgesteld en tevens is besloten ook onderlinge wedstrijden' voor de dames te or- gan-iseeren. Burgerlijke stand over de maand Aug Geboren Trijntje, d. van Dirk Buurs en Trijntje Schoon. Over led en Christi'aan Berkhufzen, oud 74 jaar, weduwnaar van Grietje Hooy- berg. Cornelia Veltrop, oud 77 jaar, we- duwe van Jacob Di-mmendaal. Qiristiaan Kochheim. o-ud 78 jaar, cchtgenoot van Eli zabeth Rcms. :.u UIT SCHAGEN. Sparta I speelde Zondag alhier op eigen terein tegen Alkmaar I. Hoewel het weer te gen liep had zulks op dte spelers geen invloed, van beide zijden werd met animo gespeeld. Sparta won met 2 tegen 1. Sparta 3 speelde tegen Oudkarspel. Daar het verschil in sportontwikkeling te groot was, was het spel onbeduidend en lusteloos. Uitslag 91 in't voordeel van Sparta. De heer M. Bijpost alhier is geslaagd voor akte Fransch. 1 UIT BERGEN. Dezer dagen is op den Bergerweg een fietsrijder aangereden door een motorrijwiel met zijspan De motor het was avond was van licht voorzien, het zijspanwagentje evenwel niet. Dit was oorzaak dat de wiel- rijder met het wagentje in aanraking kv/am. Het rijwiel werd beschadigd, terwijl de berij- der zelf eenige lichte kwetsuren opliep Aan het strand onder deze gemeente is aangespoeld een lijk, waaraan hoofd en ar- men ontbraken. Met toestemmimg van den Burgemeester is het lijk in de duinen begra ven. I OUDE NIEDORP. (Aug.) Geboren Johannes, z van Jan Bak- ker en Johanna Sophenia Bruin. Floren- tius, z. van Comelis Hendricus de Balbian Verster en Henela Maria van der Ven. Trijntje Jacomijntje, d. van Louwrens Jaco bus van Wachendorff van Rijn en Cornelia Jannetje Poldervaart. Overleden Levenloos aangegeven kind' van A. Boekel en Neeltje Wiering. Si mon Hendricus Rigter, echtgen. van Hiltje Pannekcet, 28 j. Iti- SINT PANCRAS. - (Aug.) Geboren: Gerardus, z. van Hendrik Jonker en Anna Geertruida Rus. Pieter, z. van Jacobus Oiie en Aagtje Glazekas. Overleden Jan- Blokker, 34 j., echt gen. van Antjc Doi, UIT OUDKARSPEK De gynmastiekvereeniging „Hercuks" ffectt te Nieuwe Nied'orp niet minder dan 6 prijzen weten te behalen. De heeren behaaldeu den 3en prijs in den estafettelop, cie dlames den leen prijs met hetzellde en de adspiranten meisjes den len prijs hoogspringen Verder behaalde de heer K. Boot den len prijs met polsstokhoogspringen en de heer W. Kos den 2en prijs met hetzelfde, terwijl de vereeniging in den marschwcdstrijd den 2en prijs wist te behalen. I 1 D. T. S. 2 speelde met 8 man tegen S. E. W. 1 te Hobgwoud en moest het met 4—0 afleggen. Verdere wedstrijden werden door den regen afgelast. ri 11*-""' <-4^ UIT NOORDSCIIARWOUDE Door de gymnastikvereeniging „Hercu- les"Hygiea" werden Zondag op de feesten te Nieuwe Nied-orp niet minder dan zes prij zen beihaaldi en wel: een 3e prijs estafette- loop voor heeren; polsstok hoogspringen, K. Boot, le prijs, 3.25 M., W. Kos. 2e prijs, 3.20 M. le prijs estafette loop voor dames; le prijs hoogspringen voor meisjes; le prijs M. Wonder, 1.50 M. en een 2e prijs in de Marschwedsitrijd. De aanvoer op de Noordermarkt van sluit- kool is deze week belangrijk toegenomen, de aanvoer van aardappelen een weinigje meer dan de vorige week. De aardappelprijzen, zoowel de soorfen voor het buiten- als voor het binnenland wa ren vrij belangrijk gedaald. Het verschil was ongeveer /1.50 per 100 K. G. De roode, witte en gele kool bracht een aanmerkdijk beteren prijs op. De roode en gele waren ongeveer 1.25 duurder en de witte bracht nu ten hoogste /2 60 per 100 K G. op of 50 cent m-eer dan de vorige week. De spercieboonen verschillen wat aanvoer en prijzen betreft niet veel bij de vorige week. De minste kwaliteiten waren omstreeks 10 en de beste omstreeks 19 gulden per 100 K.G. De aanvoer van snijboonen was zeer ge- ring. De prijzen liepen terug van ruim 20 tot ruim 10 gulden per 100 K.G. De zilveruien zijn afgeloopen, deze werden alleen de eerste 2 dagen nog in zeer kleine hoeveelheid aange-voerd. De aanvoer van ge- wone uien is veel crooter geworden. de vo rige \veek 7 en nu bijna 11 wagons. De gro ve uien waren belangrijk goedkooper en kon- den nu niet boven de 8 gulden komen, de middelmaa-t of drielingen iets meer, doch veel minder dan de vorige week. De prijzen van de nep waren in het begin van de week hoog, doch daalden met den dag. Zaterdag bracht de beste partij den nog hoogen prijs van 17.20 op, terwijl daar- voor Maandag nog 27.50 genoteerd werd. Door elkaar is het voor de tuinders een goede week geweest. 1 fnlSat HOLLAND OOST AFRIKA LIJN. A'lhena (uitr.) vertr. 30 Aug. v. Port Soedan HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Orestes arr. 31 Aug. v. Hamb. te Amst. HOLLAND OOST AZIE LIJN. Boeton (thuisr.) vertr. 1 Sept. v. Shanghai. Oldekerk (thuisr.) vertr. 30 Aug. v. Penang. Schiedijk arr. 31 Aug. v. Bremen te Amst. Westerdijk arr. 31 Aucr. v. O.-Azie te Rott. ROTTERD. ZUID AMERIKA LIJN. Aldabi vertr. 31 Aug. v. Rott. n. Hamburg. JAVA BENGALEN LIJN. Calcutta v. Java n. Calcutta vertr. 28 Aug. v. Sabang. KON. HOLL. LLOYD. Salland (thuisr.) arr. 31 Aug. te Anfw.. Zeetijdingen. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ NEDERLAND. Joh'an de Witt (uitr.) vertr. 28 Aug. van Colombo. Sembilan (thuisr.) vertr. 29 Aug. v. Singa pore. Nias arr. 1 Sept. v. Hamburg te Amst. Prinses Juliana (thuisr.) arr. 30 Aug. te Be- lawan. Bi-lliton (uitr.) vertr. 29 Aug. v. Djeddah. Enggano v. Java verir. 31 Aug. v. P.-Said n. Odessa. Koningin der Nederlanden (uitr.) arr. 1 Aug. te Port Said. Madoera (thuisr.) vertr. 28 Aug. v. Marseil- le. Rotti arr. 31 Aug. v. Bremen te Amst. KON. NED. STB. MIJ. Achilles vertr. 30 Aug. v. Setubal n. Amst. Agamemnon vertr. 31 Aug. v. Cadix n. Ceuta Berenice vertr. 30 Aug. v. Venetie n. Triest. Erato vertr. 30 Aug. v. Stettin n. Amst. Euterpe arr. 30 Aug. v. Amst. te Danzig Hercules vertr. 31 Aug. v. Constantza n. Ga- latz. Oberon arr. 31 Aug. v. Calamata fe Argos- toli. Tellus arr. 30 Aug. v. Melilla fe Aquilas. Theseus vertr. 31 Aug. v. Vigo n. Amst. Ulysses arr.- 30 Aug. v Braila te Constanti- nopel. Vesta vertr. 31 Aug. v. Meteline n. Smyrna. Vulcanus arr. 1 Sept. v. Hamb. te Amst. Zeus vertr. 30 Aug. v. Carthagena n. Mala ga. KON. WEST IND. MAILD. Almelo arr. 1 Sept. v. Hamb. te Amsterdam. Amersfoort vertr. 31 Aug. v. Amst. n. Hamb. Astrea vertr. 29 Aug. v. N.-York n. Haiti Flora arr. 29 Aug. v. W.-Indie te New York. Merope vertr. 29 Aug. v N.-York n. Guaria Prins der Nederlanden (thuisr.) arr. 31 Aug. te Havre. Van Rensselaer arr. 31 Aug. v. Hamb. fe Amsterdam Ares (uitr.) arr. 29 Aug fe Meixilones. Brielle (uitr.) arr. 29 Aug. te Colon. Helder (uitr.) vertr. 30 Aug. v. Millendo Jason (uitr.) vertr. 30 Aug. v. Tocopilh. HOLLAND AMERIKA LIJN. Dinfeldijk v. Rott. n.d. N.-Pacifickust, vertr 30 Aug! v. Londen. Drechtdijk v. d. N.-Pacifickust n. Rott., vertr. 28 Aug. v. San Francisco. Nieuw Amsterdam arr. 30 Aug. v. Rott. fe N.-York. Veendam vertr. 30 Aug. v. N.-York ri- Rott HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. Hoogkerk arr. 1 Sept. v. Hamb. te Antw. Koudekerk (thuisr.) vertr. 31 Aug. v, Cal cutta. JAVA CHINA JAPAN LIJN. Tjikarang arr. 30 Aug. v. Batavia te Shang hai. i ROTTERD. LLOYD. V Garoet (thuisr.) arr 30 Aug. te Londen. Jocatia arr. 31 Aug. v. Rott. te Londen. Kedoe (thuisr.) vertr. 1 Sept. v. P.-Said1. Sianfar arr. 31 Aug. v. Rott. te Hamburg. Sitoebondo (thuisr.) vertr. 30 Aug. v.. Pa- dang. Tambora (thuisr.) vertr. 31 Aug. v. Mar seille. Tosari (uitr.) vertr. 1" Sept. v. Port Said. STOOMV. MIJ. OCEAAN. Troilus v. Japan m. Rott., arr. 30 Aug. te Hongkong. Adrastus v. Japan n. Rott., arr. 30 Aug. te Singapore. HALCYON LIJN. Agnetapark vertr. 30 Aug. v. Hamb. n. Duinkerken. luljanapark vertr. 30. Aug- X- Y&te n, Salo- Marktberlchten ALKMAARSCHE EXPORT-VEILING. ALKMAAR, 1 September. 'In de beden gehouden veiling werd betaald voor: Andij- vie 0.803.20 per 100 stuks, AjJpel-en 0.06f 0.28 per K.G., Augurken 18 78 per 100 K.G., Bloemkool I 26 36.80, II 13—/ 18 per 100 stuks, Gele kool 3.80—/ 5.90 per 100 K.G,, Kropsla 1.803.40, Komkommers 3.60---/ 7.60 per IOO stuks, Meloenen 0.200.64 per stuk, Pieterselie 1.404.20 per 100 bos, Peren 0.02—/ 0.29 per K.G., Postelein 0.35—/ 0.64 per ben, Rabarber 2.80 f 5.90 per 100 bos, Roode kool 2.8'0 5.40 per 100 K.G., Selderie 1.60-^/4.50 per 100 bos, Spinazie 0.140.40 per ben, Snijboonen 23.8032.40, Spercie boonen enkele 21.2036.20, dubbele 20.8027.60 per LOO K G., Tomaten /9_/ 19 per 100 K.G., Uien 6.80—/ 8.90 per 100 K.G.Wortelen 1.10—/ 9.90 per 100 bos. Aanvoer: 6000 K.G. Spercieboonen, 7000 K.G. Snijboonen. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenvei'ling), 1 Sept. 6970 stuks Bloemkool le soort 29.8046, 2e soort 4.50—/ 21.70 per 100 stuks, 1200 bos Wortelen 1.302.30 per 100 bos, 3600 K.G. Wortelen 1—/ 1.20, 114500 K.G. Roode kool le soort 2.30—/ 5.20, 44600 K.G. Gele kool le soort 2.705.40, 114800 K.G. Witte kool le soort 1.20— 2.30, 8375 K.G. Uien 6.707.20, Drielingen 6.40—/ 7.10, Nep 15.50— 17.10, 111 K.G. Slaboonen 17.80— 21.40, 4375 K.G. Aardappelen: Due of York 3.10—/ 3.70, Blauwe f 4.905, Drielingen 1.60, alles per 100 K.G. 1 WARMENH'UIZEN, 1 Sept. 1924. Blauwe Aardappelen f 6.206.50, Bloemkool le soort 26.40, Roode kool 2.40—/ 3.70, Witte kool 1.30, Gele Nep 12.80—13.90, Gele Uien 6.30—6 70, Uien drielingen 5.206.30, Slaboonen 10.10. Aanvoer: 1300 K.G. Aardappelen, 4350 K.G. Roode kool, 7400 K.G. Witte kool, 2325 K.G. Gele Nep, 2275 K.G. Uien, 110 stuks Bloemkool, 25 K.G. Slaboonen. ZAANDAM, 1 Sept. Veilingvereeniging „de Zaanstreek". Andijvie 56125 ct. per kist, Slaboonen 12—14 ct. p. p., Sla 58 100 ct. per kist, Bleten 2 J45K ct. per bos, Postelein 6688 ct. per kl. kist, Snijbiet 32 ct. per kl. kist, Bloemkool 833 ct. per stuk, Komkommers 13% ct. per bos, Am gurken 1434 ct. per pond, Peen 813% ct. per bos, Gr. kool 9%10% ct. p. stuk, Aardappelen 2.50—/ 4.40 per 100 K.G., Snijboonen 1212% ct. p. p., Spinazie 50— 58 ct. per kl. kist, Selderie 6—12X-, te. per bos. WIJDENES, 1 Sept. 1924. Veiling Tuin- dersbelang. Pruimen 9.5011, Pr. Sui- kerperen 2.50—/ 2.80, Goudbal 2.30— 2.50, Dirkjes 2.40—/ 3, Van As 2.50 tot 2.90, Clapp's Favorite 95.011, Seigneur d'Esperen 3.907, Slaboonen 911.50, Snijboonen 1112, Me loenen 3552, Komkommers 67, Roode kool 68, Bloemkool 1730. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 1 Sept. 1924. Heden besteedde men voor: 1 Bloemkool I 23—/ 42, II 8.50—f 19.50 Roode kool 1.90—/ 4.60, Witte kool 1.30 tot 1.70, Gele kool 3.204-10, Uien 2.70—/ 3, Drielingen 2.80f 3, Nep 5.806.40, Dunne Slaboonen 3.90 4.10, Dikke 3.203.40. Aardappelen: Ideaal 2, Kleine f 3.60, Koksche 1.95— 2.30, Due 2, Wilde Due 2.05—/ 2.30, Bonte 2.40, Blauwe 1.55f 1j85, Eigen- heimers 1.65. Aanvoer 23 schutten. NOORDSCHARWOUDE, 1 Sept. 10900 K.G. Aardappelen: Schoische Mui- zen 6.20f 7, Bl. Aardappelen 4.80, Drielingen 5.90, Kleine 1.60, 150 K.G. Spercieboonen 15.6017.70, 20 K.G. Snijboonen 18.40, 9300 K.G. Uien: Grove Uien 5.806.80, Drielingen 5.80— 6.40, Gele Nep 13.80—/ 16.70, 2500 K.G. Peen 1.50—/ 1.80, 43900 K.G. Roo de kool 2.30—/ 5, 84400 K.G. Witte kool' 1.202.20, 25200 K.G. Gele koql 2.50 tot 5, alles per 100 K.G., 4230 bos Bos- wortelen 2.103.30 per 100 bos, 2250 stuks Bloemkool 4555.20, 2e soort 10.80—/ 15.10 per 100 stuks. TEXELSCHE EIERENVEILING. TEXEL, 1 Sept. 1924. Aangevoerd 28700 kipeieren A: hoogste prijs 8.80, laagste 7.90 per 100. 1 ZWAAG, *- Sept. Veiling Bangert en Om- streken. Dubbele Slaboonen 8%, Enkele 10, zonder draad 12 ct., Blauwe pruimen 910 ct., Gele pruimen 1013 ct., Snijboonen 13.20, Suikerperen 1.802.50, Goud- ballen 1.80—/ 2, Clapp's 10—/ 12, Wit te pruimen 1313.50, Reine Vic 12 14, Druiven 3034, Tomaten 7%8 ct. Blokveiling: Groene pruimen, totale aan voer 29000 K.G., prijs p. 100 K.G. 22.30. PURMEREND, 1 Sept. „AfslagvereemI- ging Beemster, Purmerend en Omstreken". 306 zak Slaboonen 4.10—/ 4.25 per zak (15 K.G.), Snijboonen 1.104.80 per zak (15 K.G.), Pruimen f 0.150.30 per K.G., Tomaten 0.19—/ 0.20 per K.G., Bloemkool 17.90—/ 32.90 per 100, Roode kool 5.80 per 100, Spruitkool 2.60 per 15 K.G, Andijvie 4.10—/ 5.30 per 100 krop, Bieten 18 per 1000, Uien 1.40 2.05 per 25 K.G. Appels: Codlin Keswick 6f 14, Transparante de Cronsels 15 38 per 100 K.G. Peren: Clapp's Favorite 12f 28, Seigneur d'Esperen 1322, Suikerpeer 3.907, Triomphe dte Vienne 14—/ 18, Zoete Puppaling, 8, Kandij- .^qet j ll, per 100 K.G. - v I <4|

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 6