Alkmaarsche Courant De Kluizenaar van Far-End FEUILLETON. Yrijdag 5 September fro. 210 J924 Honderd Zes en Twlnflgste Jaargang. DIENSTPLICHT. WENSCHEN OMTRENT INLIJVING. De BURGEMEESTER VAN ALKMAAR brengt omtrent aan'melding voor ecu korps ihet volgende ter kennis van ingeschrevenen yoor de liehting 1925 die tot gewoon dienst- pl'uhtige worden bestemd: Zij, die voor de liehting van het volgend jaar zijn ingeschreven en hun wensch omtrent de ihlijying in jjeval van bestemming tot ge woon dienstplichtige niet reeds bij de keuring en ook niet rechtstreeks aan den Districts commandant hebben opgegeven of wel een bijzondere reden hebben, waarom hun wensch veranderd is, kunnen voor 5 October a.s. hun verlangen ter gemeentesecretarie opgeven Er kan evenwel geen zekerheid worden ge geven, dat met hun verlangen rekening kan worden gehouden. Opleiding tot ziekenverpleger of tot zieken- 'drager. I ngescbrevenendie niet ih) het bent zijn van het bewijs van voorgeoefendheid, kun nen, als zij in geval van bestemming tot ge woon dienstplichtige in aanmerking wenschen te komen voor opleiding tot ziekenverpleger of tot ziekendrager, en dezen wenscht niet reeds bij de keuring en ook niet rechtstreeks aan den Districts-commandant hebben te 'gennen gegeven, zich -daarvoor alsnog voor 5 October a.s. opgeven bij den Burgemeester 'der gemeente, voor welke zij hebben geloot. Opleiding tot ziekenverpleger. iHiervoor kunnen in aanmerking komen: a. zij, die studeeren in de geneeskunde, in 3e pharmacie of in de veeartsenijkunde en niet zijn aangewezen voor de officiersoplei- ding; b. zij, die met vrucht lager onderwijs hebben genoten en beschikken over een vol- doend krachtig- lichaamsgesteld; onder hen genieten de voorkeur zij, die als burger in het bezit zijn van een diploma als ziekenverple ger of daarvoor in opleiding zijn; en voorts apothekers-assistenten. Opleiding tot ziekendrager Hiervoor kunnen in aanmerking komen zij, die beschikken over een krachtig lichaamsge- stel en met vrucht lager onderwijs hebben ge noten. De voorkeur genieten zij, die in het bezit zijn van een diploma voor eerste hulp bij ongevallen, alsmede zij, die lid zijn van een transportcolonne van het Nederlandsche Roode Kruis en het bewijs van geoefendheid als zoodanig bezitten. Duur van den werkelijken dienst. De duur der eerste oefening bedraagt: voor de ziekenverplegers 12 maanden; voor de ziekendragers 5Yz maand. De ziekenverplegers zijn vrij van herha- lingsoefeningen. Plaatsing bij den Motordienst. Ingeschrevenen, die tot gewoon dienstplich tige worden bestemd en niet in het bezit zijn van een bewijs van voorgeoefendheid, kunnen worden gedetacheerd bij de Sclioolcompagnie van den Motordienst Zij, die er prijs op stellen voor zoodanige detacheering in aanmerking te komen, moeten hun verlangen daartoe dadelijk na ontvangst van de kennisgeving van hun bestemming tot gewoon dienstplichtige schriftelijk mede- deelen aan den Commandant der Schoolcom- pagnie van den Motordienst te Haarlem. Het schrijven behoeft niet gezegeld te zijn, doch moet wel gefrankeerd worden toegezonden. Zij behooren daarbij op te geven: a hun gestachtsnaam en voornamen; b. den datum van geboorte; c. de gemeente, waar zij voor den dienst- plicht zijn ingeschreven; d. hun lotingsnummer; e. het genoten onderwijs; en f. of zij al dan niet genegen zijn aan "de officiersopleiding deel te nemen, indien zij daarvoor in de termen mochten vallen Het is noodig, bij het schrijven verklarin- gen over te leggen, waaruit hun bekwaamheid in het chauffeursvak of als motorrijder of monteur blijkt. Een rijbewijs kan niet als zulk een verklaring worden aangemerkt. De gelegenheid tot aanmelding voor deta cheering bij de Schoolcompagnie van den Motordienst staat ook open voor gewone dienstplichtigen van vorige lichtingen, die wegens uitstel, vrijstelling of om andere re den hun eerste oefening nog niet vervulden. Deze aanmelding moet geschieden voor 5 Octobel a.s- Behalve het hierboven order a tot en met f vermelde moeten bij de aanmel ding tevens worden opoegeven de liehting, het'korps en het korpsonderdeel, waarbij de dienstplichtige is ingniifd. Ook moet beiang- hebbende bij deze aanmelding schriftelijk ver- klaren, dat hij niet voornemens is verder uit stel yan eerste oefening of vrijstelling te vra- gen. De Commandant van de Schoolcompagnie roept degenen, die daarvoor het meest in aanmerking komen, op yot het afleggen^van door Margaret Pedler. @eaitforiseerde vertaling yan W- E. Pont. 22) Minnie, wees nu bedaardkwam Selwyn streng tuschenbeide. „Bedenk, dat juffrouw PTennant hier is." Maar zij was over het punt been, dat de iegenwoordigheid van een derde, zelfs niet die van een volkomen vrcemde, haar eenigszins in bedwang kon houden. „Wel, als juffrouw Tennanit imhiers toch hier komt wonen, hoe eerder ze dan weet hoe de zaken staan, hoe beter! Zij zal hier wel niet lang zijn of ze zal zien hoe ik hier behanddd word", haar stem werd steeds scheller in een1 aanval van hysterie hoe ik op zij gezet word en foeknibbeld in de weinige Beine genoegens, die mdjn gezondihdd rnij Itoestaat En haar woorden gingen over in een storm van woest gehudl. Sara verliet haasrig die karner om man'en vrouw .alleen te laten. Zij had nauwelijks de sjofe'le zitkamer be- feMct of de woi^itr sffiffiS fffliSt §en rgk op«i een proef Rets- en verblijlvosien komen voor' rekening van het Rijk. De Chef van den Generalen Staf tjepaaft wie van de gegadigden voor de detacheering in aanmerking komen. Dezen worden inge- lijfd of overgeplaatst bij het 4de Regiment Infanterie te Leiden. Na daarbij een maand van hun eerste-oefentijd te hebben vervuld, worden zij bij de Schoolcompagnie van den Motordienst gedetacheerd. Voor de gewone dienstplichtigen, die inge schreven zijn voor de liehting van het vol- gende jaar en aangewezen zijn voor bedoelde detacheering, doch wegens uitstel van eerste- oefening, vrijstelling, of om een andere reden de hun aangewezen bestemming niet kunnen volgen op het tijdstip, waarop diestplichtigen van hun liehting en hun ploeg bij de School compagnie worden gedetacheerd, komt deze bestemming te vervallen, behoudens de mo- gelijkheid van nieuwe aanwijzing voor die detacheering bij aanmelding in het volgend jaar, welke nieuwe aanmelding alsdan moet geschieden op gelijke wijze als de eerste aan melding. Indien bedoelde bestemming is ver vallen, worden zij, nadat is gebleken, dat zij niet opnieuw voor de detacheering worden bestemd, overgeplaatst naar het korps, waar- aan zij zouden zijn toegewezen, indien zij niet aanvankelijk bestemd1 zouden zijn geweest voor detacheering bij de Schoolcompagnie van den Motordienst. Rxjkspostduivendienst. Voor den rijkspostduivendienst komen al- leen dienstplichtigen in aanmerking, die zijn 'ingelijfd bij de huzaren. Alkma-r, 4 September- 1924, De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR- ProYinciaal Nieuws UIT SCHERMERHORN. (Vervolg raadsverslag) Wethouder Westerhof merkte op, dat het Burgerlijk Armbestuur uit de kas van het B. A. de onkosten van het reizen kan bestrij- den. De heer Oostwouder had hierover in de re kening niets gevonden. De voorzitter merkte op, dat dit ook pas uit de rekening van 1924 kan blijken Bij de rondvraag wees de heer Mantel er op, dat de raad steeds het verzoek van den burgemeester, om buiten de gemeente te mo- gen wonen had tocqestaan, omdat er nood- zaak was, Het kwam spr. voor, dat er nu een geschikte gelegenheid voor den burgemeester was om in de gemeente te wonen. Z. i. wordt het voor den raad thans bezwaarlijk een ver zoek om buiten de gemeente te mogen wonen weer toe te staan. De voorzitter had er niet tegen om in het dorp te wonen als er een woning was die ge- schikt was om door zijn gezin bewoond tc worden. Spr. heeft echter heel wat meubelen en zou dus gaarne zien, dat de geheele raad te zij- nen huize eens kwam kijken om te beoordeelen of de gedachte woningonderhoud geschikt is. Hij vertrouwt er op dat de raad zoo royaal zal zijn, als dit niet het geval is, dit ook te er- kennen. De heer Mantel was van meening dat de woning niet veel verschilde met die welke de burgemeester thans bewoonde. De heer Oostwouder oordeelde, dat men oppervlakkig wel kon zien, dat dit niet het geval is. De voorzitter wilde met alle plezier met zijn vrouw die woning gaan bekijken. Hij hoopte echter, dat ook ae raad objectief zal beoordeelen of de woning er eene is zooals dat voor een burgemeester betaamt. De heer Groot veronderstelde, dat de bur gemeester, die verklaarde gaarne de pastorie als woning gehad te hebben, de nu beschik- bare woning wel niet zal goedkeuren. Het is echter een van de eerste plichten van een bur gemeester om met de burgers mee te leven. De voorzitter: Dat is ook zoo. De heer de Groot: Het gaat om het huis van den heer Wonder, die de gemeente gaat verlaten en de geheele burgerij is van oor- deel, dat er nu een won-ing vrij komt die ge schikt is voor den burgemeester. Als u niet in het dorp komt wonen, dan laadt u de geheele antipafhie van de burgerij op u, die zal zeg- gen: Hij wil niet in ons midden wonen. De voorzitter: Ik heb ook mijn motieven. De menschen kunnen wel zeggen het moet zoo. maar als zij schappelijk zijn, dan mogen zij hem niet in een woning duwen die hij niet kan bewonen. Ook ik wil graag in de ge meente wonen. Het gaat er eigenlijk om dat ik in het dorp moet wonen, want als ik 300 M verder woonde dan thans, dan woonde ik in Stompetoren en dus in de gemeente Scher- merhorn. Als de woning ook volgens mijn vrouw geschikt is, dan spreek ik er niet ver der over Wethouder Westerhof Verklaarde, dat het punt ook in B en W. was besproken. Spreker meent den burgemeester te moeten verzoeken een klein offertje te willen brengen:, om in het midden der gemeente te kunnen wonen'. De voorzitter: Maar ik wil ook behoorlijk wonen, dat is een stuk van mijn leven. De heer WesterhofMaar u moet niet ver- en weer dicbt gesmeten en een yroalijke stem' riep: „J:ane! Jane! Kom eens hier', mijn diei%a- re Jane! Ik heb gaimalen meegebracht yoor sandwiches bij de thee!" „Houd u kailm, juffrouw Molly, alsje- bl'ieffc!" Sana hoorde de stemi van Jane vermanenid fluisteren toen volgde een, fluisterend gesprek, hier en aaar onderbroken door uitroepen en een vr'Oolijkem jongen lach, waarop dan weer nieuwe vermaningen van J:ane volgdfen en toen vloog de deur van de kamer open en Molly Selwyn zeilde binnen en overstelpte Sara met verontschuldigingen voor haar ontvangst, of liever voor beib gemis daarvan. Zij was allerliefst berouwvol, zooals ze daar met smeekende handjes stond1 te gestieulee- ren, en een beroep op Sara dteed met haar donfcerbruine, schitterendc oogen, die ieder- een dadelijk ontwapendlen• en haar vergif fends vei-zekerden. Zij was een gracious jong scliepsdltje, de lijnen van haar gostakie waren zacht golvend en bcvallig als all haar bewegingeo1, zij1 had prachtiy aschblond haar en haar eigenaardig wieger.de gang deed denken aan dien van een godin, die op aarde verdwaa'M was. Zij was altijd' even onordelijk, haken misten op belaugrijkc punteij, de garn^ingen gdSen, dar n lifer een1 goegf stfRtns verfflent. Io dus wel gcwenscht, dat u in het dorp woont. r De voorzitter In de gemeeoste. Als flc in Stompetoren' woon, dan woon ik ook in de gemeente. De heer Mantel informeerde nog naar de mogelijkheidi van andere iokomsten yoor de gemeente. De voorzitter zeide, dat de noodurt- keeringen niet meer verleend worden, waar op de heer Mantel eonstateerde, dat het voor de gemeente met een nadeelig saldo van 7000 er droevig uit ziet. De heer Wonder had, als lid van de De heer Wonder had als lid van de meenet-landerijen, gezien, dat er in de Oos- terweide, veel onkruid staat. Hij verzocht den hnurder aan te schrijven, dit onkruid te ver- wijderen. De voor ziiter zegde dit foe. i De heer W onder merkte op, dat velen in de gemeente het gewenscht vinden, dat er een commissie van bijstand voor het elec- trisch bedrijf wordt ingesteld om controle uit te oeferven op dat bedrijf. Spr. wil niet zeggen, dat de toestand bij dit bedrijf niet goed is, maar ook de raad krijgt dan een helderder inzicht. Door den aanleg van den polder Mijzen meenen veleri, dat het bedrijf daardoor rente ontvangt, an- deren meenen weer van niet. De voorzitter wees er op, dat de raad indertijd besloot, dat B. en W. die com missie zouden formeeren, waarom nu nog weer een commissie? De heer Wonder: Van het college be- trekt alleen wethouder Westerhof licht van het bedrijf. De voorzitter oordeelde, dat in Scher- merhorn de menschen beter deden met hun grieven bij B. en W. te komen. De heer Groot merkte op, dat in andere plaatsen ook commissies van bijstand be- staan; als door het instellen van zoo'n com missie praatjes kunnen worden voorkomen, dan is spr. voor zoo'n commissie. De vo or zi tter betwijfelde of er dan minder klachten zulien zijn. Z. i. was er geen reden, om een dergelijke commissie in te stellen; het bedrijf rendeert uitstekend en de administratie is zeer goed. Laat men de en- kele klachten toch bij B. en W. brengen! Waarom durft men wel bij raadsleden kla- gen en niet bij B. en W.? De heer Groot protesteerde daar tegen. Hij stoorde zich niet aan praatjes, maar stop- te zijn ooren er ook niet voor dioht. Steeds trekt hij echter zijn eigen condusies. De voorzitter Maar men kan toch evengoed bij B. en W. de klachten brengen als bij de commissie? Wethouder P 1 u gb o er deelde mede, dat in Oterleek een commissie buiten B. en W. bestaat, welke commissie met adviezen in den raad komt en uitstekend voldoet. B. en W. zijn daar buiten de commissie gehouden. De heer Oostwouder merkte op, dat te Oterleek de burgemeester voorzitter van die commissie is. Dat is dus lets anders dan er buiten gehouden. Wethouder Westerhof bracht nog in 't midden, dat in Oterleek het eledrisch bui ten den raad om is opgerioht, terwijl dit in Schermerhorn door den raad geschiedde. Dit is de oorzaak, waarom hier het werk van de commissie aan B. en W. is opgedragen. De voorzitter stelde nogmaasl in 't licht, dat het bedrijf er zeer goed voor staat. Hij begreep dan ook niet, waarom men nu nog naast B. en W. een commissie van bij stand wil. De heer Groot: Er is geen sprake van dat het bedrijf niet goed gaat, maar er zijn wel enkelen hier, die het electrisch licht niet meer willen hebben. De heer Oostwouder: Zou dat met een commissie beter worden? De voorzitter begreep de achter- docht tegenoVer B. en W. niet. De heer Wonder geloofde, dat alle achterdocht tegenover het bedrijf zou ophou den, als de commissie naast B. en W; .werd ingesteld1. 1 De heer Westerhof geloofde, dat men dan de schreeuwers in de commissie zou moe ten benoemen. De heer Groot was van meening, dat de menschen op het raadhuis niet vrij dur- ven komen, omdat daar ook steeds de admi nistratie aanwezig is. De v o o r z i 11 e r oordeelde dat onzin. De heer .G root kon daar niets aan doen. Men kan de menschen nu eenmaal niet vor- men. Ze willen liever een commissie van vrij- staande personen. De voorzitter': Maar B. en W. zijn er toch? De heer Groot: Als ze op het raadhuis komen bij (Jen burgemeester komen ze toch bij Kliffen. I De heer O o s t w o 11 d er Wat is daar tegen?, Worden ze daar niet goed behan deld? I De heer Grootr: Dat zeg ile toch nief, maar die klachten zijn er nu eenmaal. De heer Oostwouder had ook aan het net medegewerkt Z. i was het een kwes hoed waren er gewoonlijk hiier of daar opge- speld mot het gevblg, dait zc nu en dan1 den hoed gansch en al in den steek lieten, maar zij was ondanks dat, altijd even aantrekkelijk en onweerstaanbaar. De roode, gebogen' kindermond, de kin met het kuiltje en de mollige handjes met de puntige nagels wezen alleen op een zekere meegaandheid van karakter een neiging om altijd den weg van den mimsten tegen- stand te kiezen maar het was een soort van zwakheidl, die zeer aantrekkelijk was en die door de meeste menschen zeker door het sterke gcslaclrt dadelijk gaarne vcrge- ven wordt. Jong zijn is een heerlij'k ding. Molly schonk zichzelf een' kopje van de afschuwelijke, ge- kcokte t'hee in en dronik het blijmioedig op on^ der het genot van toast en gamalen-sand- wiches en toen Sara even proitesteerde, lachte ze alleen maar en verMaardle, dat het een gezond en goed1 verteerbaar menu was, ver- gdeken bij sommigs thee's op ateliers van de artistemkolonie in Otdbampton, waarvan zij lid was. Zij babbelde vroolijlk tegen Sara, en gaf haar levendige beschrij'vingen van haar toe- komstige buren de menschen1, die Selwyn had aangeduid als Zirjnde „yeel aardiger dan wijsself,':--' j: Be tnsschen Kan en Nafrijl. nef #as zoo aangenomen, diat de levering van de latn- pen er wel bij1 moesi en daardoor ants tone geschil tusschen beiden. De gemeente hceit daarmede z. L niets te maken. I>e voorzitter oordeelde, dat alles opln'eld als die menschen geen vertrouwen meer stellen in B. en W. Als ze niet naar den burgemeester willen komen kunnen zij toch naar de wethouders gaan. Ze kunnen ook bij1 de heeren aan huis lcomen Wethouder WesterhofEr zijin geen klachten' maar wel praatjes. De vo or zitter Denken de heeren dat dit beter wordt met een commissie?, De heer Groot: 'Ja, anders stelden wij het niet voor. Het ligt op onzen weg een commissie in te stellen als wij daardoor veel praatjes kunnen ondervangen. De voorzitter: Maar wij zijn toch geen onmenschen. De raad erkende destijds volmondig, dat B. en W. de commissie van bijstand vormden. Waarom nu ter wille van gewroet daarnaast nog een commissie in't leven te roepera? Het bedrijf laat niets te wenschen over. Er is niemand, die er een vinger tusschen kan krijgen. Er dienide in- tegendeel wel eens waardeering uitgesproken te worden voor het werk van dien administra- teur. Spr. gelooft niet, op grond van de rap- porten, dat er een bedrijf is, dat zoo uitste kend werkt, als dat te Schermerhorn. Waar om zich nu gestoord aan leuterpraatjes van menschen, die niet bij B. en W. willen ko men? Het is altijd maar het electriciteitsbe- drijf. De heeren moesten zich schamen om het voorstel in den raad te brengen en geen enkel woord van dank te brengen aan den ambtenaar, die het bedrijf zoo goed beheerf. Het voorstel is een slag in't gezieht van B. en W. Het is hier altijd persoonlijk, laten de heeren dat nu eens laten varen! De heer Groot: In 't laatste verslag was de administrateur ook vrij persoonlijk. Als hij persoonlijk is op den een kan hij 't ook zijn op den ander. De heer Mantel De vorige maal zei- den de heeren allemaal ja op de opmerkin- gen, die op het verslag werden gemaakt. De heer Groot: Met kermis was er Za- terdags geen iijd en Zondagsmorgens zaten ze aan den kant nog te werken, toen wii naar de kerk gingen. De voorzitter Dat weet ik met. De heer Groot: Nu zegt u zelf, dat weet ik niet. De voorzitter1: Daar had u mee by B. en W. moeten komen. Waarom spreekt u daar nu hier over? De heer Wonder deed het voorstel naast B. en W. een commissie van ad'vies in te stellen'. - De voorzitter verklaarde, dat hij dan in die commissie geen zitting wil hebben. De heer Oostwouder: Het is dus een wegjagen en den ander terug nemen. De heer Mantel: Wat is er tegen? D e voorzitter: De commissie heeft geen aanleiding tot klachten gegeven. De heeren Mantel en Groot onder- steunden het voorstel van den heer Wonder. De heer Groot begreep niet, waarom de voorzitter weigerde ambtshalve als voorzit ter van de commissie op te treden. De voorzitter wensch te dit niet om dat hij niet wil meewerken, B. en W. in't ge zieht te slaan. Het voorstel van den heer Wonder om een commissie van drie leden in te stellen, werd hierop met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Oostwouder, Wes terhof en Plugboer. De voorzitter vroeg of de heeren van meening waren, dat de commissie moest be- staan uit raadsleden of uit personen buiten den raad. De heer Groot vond het beter in een volgende vergadering de personen aan te wijzen. De heer Wonder vroeg of de voorzitter spoed wilde maken met de beslissing over zijn woning. Hij wist dan waaraan hij zich had te houden. De voorzitter dacht er niet aan het huis te koopen, De heer Wonder Ik denk er niet aan 't te verhuren. De voorzitter: Dan zip we m eens klaar. De heer Plugboer gaf den raadsleden1 nog in overweging, hun aandacht te schen- ken aan de mogelijkheden om de begrooting, die met een tekort van 6000 begint, sluitend te maken. De heer Groot verwonderde zich er over, dat de heer Evers vergunning had1 ge- kregen. i De voorzitter zeide, dat dit volgens de dramkwet automatisch moest geschieden. De vergunning van den heer Rus was ver vallen, Evers stond op de lijst, de gemeente was beneden het maximum en de vergunning moest dus aan Evers worden toegekend. De heer Groot informeerde hoe het stond met den keuringsdienst in de drie ge- meenten. Als de keurmeester niet door de keurloon-en s&n zijn garantie komt, moeten „De Herricks en Andrey Maynard zijn onze lintiemsite vrienden, ik west zeker, dat u dol op hen zult zijn. Mevrouw Maynard is weduwe, en als zij niet zoo ontzettend rijk was, zou heel Monkshaven voortdurend in ergemis over haar zijn. Zij is hyper-elegant, zij rookt wanneer zij er lust in heeft, en vloekt, wanneer de gewone taal haar tekort schiet alemaal dingen, die in de feeurige kringen van Monkshaven uit den booze zijn. Maar zij is de weduwe van eeni miililionnair en in plaats van haar den bens te geven' zwer- men ze allemaal om haar been en verklaren dat „mevrouw Maynard zoo'n door en dbor modem type is", weet u?" Molly deed vol- maakt den zuur-zceten toon na van de criti- seereinden' ,,en thuis lacht Andlrey hen' fi- naal uit, terwijl zij in het openbaar d'oor- gaat alles te doen, wat hen kan ergeren, al leen om het plez'ter hen tot ontzetting te bren gen." „Eni wfe zijn de Herricks vroeg Sara, glimlachend. „Getrouwde luidjes?" „Neen". Molly schudde het hoofd. Miles iis ongetrouwd en woont met een ook onge- trouwde tante juffrouw Lavinia. Of liever, zij woont bij hem in en doet het huishouden voor hem. „De L'avendel tante", noemi ik haar altijd, omdbt ze een1 van die snoezlge, ouder.wet4che menschen its, die ie doen dgu- 3d gdmdeflfe bij^assen. Hoe sTa'a'f Kef nu aTs de keurloonen meer opbrengem? De voorzitter deelde mede, dat in de vergadering te De Rijp was gebleken, dat het bedrijf goed werkt Er is al een saldo van 700. De commissie zal spoedig een af- schrift van het verslag aan de drie gemeen- ten zenden. Hierna ,werd de openb'are vergadering ge- sloteni ik«4( Dat er veel belangsfelling, ook van de zijde van niet-loden van de „Floraiia"-vereenigiing alhier voor de te houden: tentoomstelling be staat, bewijst wel, dat reeds vele particulie- ren prijzen voor deze tcntoonstelling hebben beschikbaar gesteld Ook gddelijke bijdragen mocht de vereeniging van vcrschillcndc per sonen ontvangen. UITi HEILOO. (Vervolg vergadering Hollandsche Maatschappij van Landbouw), 'Bcnoeming aigevaardigde voor de alge- meene vergadering. i i j Hiervoor werd gekozen de heer M. Mulder en als plaatsvervanger de heer A. Michielen. Bestuursverkiezing wegens periodieke af- treding van de heeren H. Bakker Hz en A Michielen. Beiden wei'den op voorstel van de vergadering bij acclamatie herkozen. De voorzitter verheugde zich over deze ver- kiezing; hun waarde als bestuursleden stelde hij in een helder licht. (Applaus). Verkiczing leden voor de commissie tot na- zien der rekening en verantwoording van den penningmeester over 1924. Ingevolge de sta- tuten werden door het bestuur aaubevolen de heeren C. A. Rotteveel, C. Bakker en J. Na- gelhout. De vergadering kon zich met de voordracht vereemigen. De genoemde heeren aanvaardden de benoeming. Aankoop nieuwe kunstmeststrooier Het be stuur stelde voor een nieuwen aan te schaffen en deze voor de leden te reserveeren en den ouden te laten repareeren voor gebruik yoor niet-leden. De heer Maas Geesteranus stelde voor, den nieuwen strooier te koopen bij den heer D. Bos, alhier; men heeft dan bij reparatie minder moeite en spr, vond hem ook een ge-. schikt reparateur. De vergadering begon een uitvoerigc dls- cussie over merken, spoor- en strooiwijdte en de meerdere of mindere geschiktheid van ver- schillende systemen. Ten slotte werd besloten den aankoop hier te doen, den ouden strooier te laten repareeren en de uitvoering van den aankoop aan het bestuur over te laten. Aangifte voor den Landbouwwintercursus. De heer Maas Geesteranus deelde mede, dat hij naar aanleiding van de advertemtie „cursus L T. B." een bezoek bij den pastoor had ge- bracht. Wel was het aantal leerlingen vol- doende, doch daaronder waren ook katholie- ken, die nu, naar spr. vreesde, niet cozen cur- sus zouden bezoeken. Het slot van de bespre- ldng was een mededeeling, dat de landbouw- cursus van den L. T. B., waarvix»r zich 6 leerlingen hadden aangemeld, niet doorgaat. Wel wordt er een tuinbouweursus gehouden. Spr. wekte de leden op om zooveel mogelijk leerlingen te krijgen, waartoe ook as. Zater- dag nog advertenties worden geplaatst. De cursus zal wederom worden gegeven door den heer Huisman, uit Amsterdam, die blijk heeft gegeven een uitstekend leeraar te zijn. De heer Zeeman vroeg of er afschrijvicigen werden gedaan op de landbouwschuur. De penningmeester antwoordde, dat dit ge- regeld gebeurde. De heer Bakker vroeg naar het werk van de rekening-commissie, welke door den voorzit ter werd beantwoord. Alv'orens te sluiten bracht de voorzitter dank aan de vergadering, die hem aanwees als afgevaardigde an candidaat had gesteld1 voor de finandeele commissie. UIT HEEMSKERK. Op gepaste wijze en onder begunstiglng van fraai herfstwieder is te Heemskerk op 3 dezer het Koninginneieest gevierd. Het aantrekkelijkste van een dergelijk feest zijn wel de volksspelen, waarvan we enkele der uitslagen laten volgen. Ringrijderij met paard en kaf voor paren': le prijs S. de Vnies, 2e prijs I. Sap, 3e prijs H. Bleijendaal, 4e prijs P. Meijer. Voor de mooist vensierde wagons wendfeni prijzen toegekend aan kinderen Wm- tin'k, le prija, G. v. Duijn, 2e prijs, terwijl1 voor de miooist versierde fiets en voor een eersten pijs in aanmerking fcwiam: Juffrouw Boogaard, 2e pr. H. de Haan, 3e pr. N. de Jong, 4e pr. Boerema en 5e pr. juffr. 1 luipe. Ringsteken voor dames: le pr. Gon Beentjes, 2e pr. M. dfe Boer, 3e pr. C. de de Boer, 4e pr. C. Winter, 5e pr. J. Hkrape. De prijzen werdten aan' den avond van Sen feesitldag voor het raadhuis met een toepasse- lijk woord van en door den burgerneestei- «it. gercikt. UIT BROEK OP LANGEbTDJJKi Efenige jaren geleden versoheen in de sJoP- ten van den Langendijfc een soort knoos, de gevreesde Azo'lla Aaux>liana, welke toen uft) ken aan geribde gondijnen en potpoinri renk- zakjes en kieiine zakjes lavendel. Miles iis een schat, maar hij is veriamdl, de a-rme zM". Sara zag met een eigenaardig verlangen uit naar een besdirijving, die kon overeenko- men met haar mediereiziger van dien mid- diag, maar die kwam niet en ten laatste deed zij maar eens een vraag in de hoop zijin naam uit te lokken. „Hij was vrecselijk onbeleefd en onhebbe lijfe", voegde zij erbij, en toch zag hij' er niet uit als de soort mensdhen die dat zijn, Hij seheen niet onopgevoed of onbeschaamd. Hij was alleen met opzet bokkig alsof ik geeni recht had op eenzelfde planeet met hem te bestaan, en tenminste", voegde ziji er lachend bij, „ndet in dezelfde coupe." Molly knifcte wijs. „Ik gelioof, dat ik weet, wien u btedoelt. Was het een' slanke, donkerbruine, grimmig- uitziende man met oogen, die je bijna dOen opspringen, wanneer ze je plotselinjg aankij- ken „Ja, dat is het goede woord' ervoor", stem- de Sara met een flauwen glimlach toe. „Dan was het' de kluizenaar van Fair End?" „Ja. Hij Is een1 vrecmde, stille man-, dir heelemaal alleen woont in een huis op het uiterste randje van de Monniksrots U moet het we] gezien hebben, toen u hierheen' reed?" .(Wordt vervolgd)

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 5