Wekelijkscb Overzicbt Keelomtsteking m Abdijsiroop rtARENTCARSPEL". (Aug.) Geboren: Pieter, z. van Cornells Berkhouwer en Pietertje Rampen. Grietie d van Hendrik Rijs en Maria Naatje Lodder! Elizabeth Marie, d. van Cornelis Jongkind €ii Grietje DekkerLouise, d. van Loures Doekes en Maaike Elzinga. Maria, d. van Jacobus Kruijer en Cornelia Sinnige. Cor nelia, d. van K;aas van der Sluis en Guurtje de Wit. WilMmina, d. van Pieter West- meijer en Gijsbertje Prijkel. Ondertrouwd en Getrouwd: Nicolaas Ooijevaar en Adriana Spaansen, Jan Visscr en Alida Jacoba van der Oort. G e li u w d Ariaan Boxs en Neeltje Slik. Overleden: Aafje Kistemaker, 63 j., wed. van Jacob Schrijver, eerder van Jan Bicsboer. Martinus Blankendaal, 17 j. Maria Br-ouwer, 72 j., wed van Jacob Bier- stcker. Maartje Kok, 63 j. Levenloos aangegeven kind van Gerardus Bleeker en Grietje Besteman. UIT OBDAM (Aug.) Geboren: Frederik Willem, zoon van Johannes Magre en van Alida Judith Carst. Cornelis Simon, zoon van Simon Schilder dh van Maria Tessel. - Adriana Maria, dochter van Gerhardus "tromp en van Enge- lina Geertruida van Mierlo. Wilhelmina Catharina, d. van Jan Dekker Jz. en van Maartje Stftijt. Johannes Wilhelmus, zoon van Henricus Dekker en van Geertruida Groot. Antonius, zoon van Jacobus Kok en van Christina Jonker. Overleden en Getrouwd: Geen. NOQRDSCHARWOUDE. (Aug.) Geboren Marie, d. van Pieter Schel- tus en Guurtje Schouten. Reinorus en Wil helmus, zs. van Cornelis Mul en Anna Maria Lichthart. Theodorus Jacobus, z. van Si mon van Diepen en Elisabeth Kramer. Eli sabeth, d. van Nicolaas Groot cu Grietje Kos- ter Overleden: Trijntje Baklcer, 61 iaar, echtgen, van Jan Wink! URSEM. (Augustus). Geboren Maria Cornelia, d. van Gi]s- bertus Petrus Sprenbeling en Gerarda Agatha J'orver. Hermanus, z. van Cornelis Speur en Wilhelmina Schermer. Johanna Elisa beth, d. van Gerrit Weel en Adriana de Jong. Theodora Die vera, d van Cornelis Schaap en Geertje Ursem. Overleden Dirk Sweep, wecktwnaar van Maria Romein, 71 jr. Trijntje Bran- der, wed. van Gerrit Vet, 82 jaar. Grietje Konijn, echtgen. van Cornelis Dekker, 70 jaar. Ondertrouwd: Jan Oosten van der Veg'te en Trijntje Hockstra. OUDKARSPEL (Aug.) Geiiuwd Cornelis Langcdijk, tc Noordscharwoude, en Agatha Rooties, alhier. Geboren: Joanna, d. van Bartholo mew Bonxmer en Jacoba Broersen. Rcijn- dert, z. van Pieter Jonker en Neeltje de Vrics. Jannie, d. van Simen Bruin en Grietje Rootjes. Overleden Maartje Beers, 34 jaar, echtgen. van Pieter Appel. Neeltje d. van Cornelis Smii en Guurtje Sm.it, 21 jaar. SCHOORL. (Augustus). Geboren: Catharina Engelina, d. van Heertje Stam en Hendrina Johanna van Nu- land. Pieter Cornelis, z. van Joost Ivangh en Wilhelmina Michel. Adriana, d van Adrianus Remiens en Jetske Dionisia Gangel. Overleden Maria Catharina Bruin, echtgen. van Johannes Wijnker, 35 jaar. HEERHUGOWAARD (Aug.) Geboren: Anna Adriana, d. van Wou- ter Hooglarid en Adriana Oudeman. Ca tharina, d. van Willem Gems en Geertje van der Neer. Geertje Pieternella, d. van Jan Axis van Stipriaan en Grietje Stapel. Ma ria Johanna, d. van Gerardus Burger en Everarda Fakkeldij. Maria Alida, d. van Jacob Tesselaar en Anna van Schagen. Cornelia, d. vhn Pieter Schouten en Maria Verkooyen. Catharina Adriana, d van An thonius Komen en Catharina Bleeker. Aris, z. van Jacob Volkers on Neeltje Mierees Jan Willem, z. van Johannes Lubertus Kuiper en "Trijntje Groot. Overleden Johanna, d. van Nicolaas Zwemmer en Trijntje Appelman, 2 jaar Antje Beers, 59 jaar, echtgenoote van Willem Groot. Anna, d. van Dirk de Boer en Ma ria Beerse, 3 maanden. Levenloos aangege ven land van Gerrit Sncekcs en Dieuwertjc Wed. Ondertrouwd Johannes Tromp, tc Castricum, en Vrouwtje Jong, alhier. Jan Moedt en Area Margaretha van der Oord. Getrouwd: Johannes Verhoogt, te Sij- bekarspel, en Anna Geertruida Punt, alhier Johannes Tromp, te Castricum, en Vrouw tje Jong, alhier. Jan Moedt cn Anna Mar garetha van der Oord. o HEILOO. (Aug.) Geboren Helena Maria, a. van C. Min en C. Zonneveld Jan George, z. van C Nap en S. Brouwer. Marianne, d van J. Rus cn A. Zwartjes. Anthonius Theodo rus, z. van W. Bakker en M, Wokke. An thonius Johannes, z. van J. J. Kroon en C. A.. Meijer. Johan, z. van W. Stoop en A Stet v- Wilhelmina Jacoba, d van E. G. de Groot en E. M. Hart. Johannes Adrianus, z. van A. H. Ranzijn en A. Raves. Maria Alida, d. van E. van Veen en A. Hoogland. Jo hannes Petrus, z. v. J. Schuijt en M. Oud. Guurtruid'a, d. van G. Heyne en G. Zonne veld Johannes Petrus, z. van W. F. van Westerop en P. Terra. Overleden Tjitske Engelsma, 45 jaar. Willem Hoedjes, 61 jaar. Klaas Klaver, 26 iaar. Joh"tines Mulder, 21 jaar. 0 n d e r t r o u w d Johannes Anthonius Trom en Agatha Hendrica Ursem. Jan Pieter Schoehuijs en Elisabeth Johanna de Graaf. Antonius Johannes Maria Anthers en Jacoba Maria Bakker. Nicolaas Rood en Anna Maria Briefjes. - Hondrik Offringa' en Geertje Stapel. Jacobus de Ruijter en Barbara Groot. Dirk Keetman en Janne Wils. Getrouwd Johannes Kraakman en Klasina Oudt. Cornelis Winder en Catha rina Elizabeth Groot. Simon Redeker on Dorathea Gerarda Hoorrervorst. Nicolaas Rood en Anna Maria Brief jes. Jan Pieter Schoehuijs en Elisabeth Johanna die Graaf. Antonius Johannes Maria Aulbers en Jacoba Maria Bakker. Johannes Anthonius Trom en Agatha Hendrica Ursem Hendrik Of fringa en Geertie Stanch UIT SCFfACfEN. De afd. Schagen van de Hollandscfie Mij. van Landbouw, overtuiigd van de belangrijk- heid van motorkraeht bij het vervcer en bij vele werkzaamheden bij den landbouw, zal pogingen aanwenden in het winterseizcen 1924/25 te Schagen oen cursus te vestigen vow motorkennis. Ncg altijd komt de vlekziekte in Hol lands Ncorden voor. Op de vetmarkt te Schagen werden weder 2 varkens afgezon- derd, die voor ongeveer 1/3 der gezonde waarde verkccht werden. Alhier werden Donderdag 28 Terschel- linger veulens in het openbaar verkocht tegen prijzen van 70 tot 129. Een grooifc getal marktbezoekers was bij dezen verkoop tegen- woordig. Op de eierenveiling alhier waren ruim 33000 eieren aangevoerd, dat was bijna het dubbele van den aanvoer bij de opening vcor 3 weken. De prijzen liepen van 8.20 tot 8.70. Het grootste deel ging voor 8.40 en 8.50, middelmarkt 8.45. UIT ZIJPE. Het bij een smid in de Noordzijpe geleende motorrijwiel om te probeeren, dat niet terug- kwam, is bij de pohtie te Alkmaar terug ge- bracht met de bijvoeging, dat de tijd van ge- bruik niet was vastgestcld. UIT 'T ZAND. De melkfabriek Hoi 1 andia te Purtnierdnd betaalde Dcnderdag te Schagen voor de eer- sfe helft van Augustus 10 cent, voor de 2e helft 11 cent per K.G. UIT OUDKARSPEL'. Gisteravond was de commissie bueen welke werkzaarn geweest is voor de oprichting van een onderlinge vereeniging voor ziekenverple- ging, om het resultaat vast te stellen van de verrichte pogingen. Uit de mededeelingen bleek al spoedig, dat dit resultaat alle verwachtingen heeft over- troffen. Hoewel de gelegenheid alleen opengesteld werd voor de leden van Hulp in Nood en hunne gezinnen en de plannen waren opgezet op een toetreding van 400 leden, bleek nu dat 485 betalende leden konden worden inge- schreven. Omdat besloten was eenigermate tegemoet te komen aan de groote gezinnen en ook hen de toetreding mogelijk te make'h, was be- paaid, dat van de kinderen beneden de 18 jaar niet meer dan twee in rekening gebracht worden. Door deze bepaling zijn 42 personen als lid ingeschreven, waarop bij het heffen van omslag niet' gerekend mag worden. Het totaal aantal leden is dus 527. Besloten werd, dat ook bij een lid van Hulp in Nood inwonend personeel als lid kan wor den ingeschreven, terwijl aan hen die zich nog niet als lid lieten inschrijven de gelegen heid daarvoor zonder bezwarende bepalingen wordt opengesteld tot 1 October. Voor latere toetreding werd bepaald, dat men 13 weken lid moet zijn, alvorens recnt op uitkeering bestaat. Een voorloopig reglement door den heer Paarlberg opgemaakt werd na hesnreking en eenige wijziging voorloopig goedgekeurd. Nadere behandeling zal plaats hebben in de ledenvergadering 'die de volgende week gehouden wordt. Het doel der vereeniginp is om onderling de kosten te dragen van verpleging en lig- ging in een ziekenhuis. De vcrgoeding bedraagt per dag ten hoog- si. 3 gulden en de langste duur der uitkee ring zal ten hoogste 6 weken zijn, terwijl de keuze van ziekenhuis vrij is. De tuinbouwvereeniging „De Een- dracht" heeft voor hare leden weer de gele genheid opengesteld om cooperatief huis- t rand aan te koopen. UIT LANGENDIJK. Uit de halfjaarlijksche balans van de coo- peratieve verbruiksvereeniging „Nieuw Le- ven" is gebleken, dat de omzet over dit half jaar 2850 grooter was, dat de omzet over het eerste half jaar van het vorig jaar. De resultatenrekening gaf over dit half jaar aan een overschot van 1563.75, terwijl weer ge rekend is op een afschrijving op de gebou- wen van 20 pet., op de ovens van 20 pet. en de loodsen van 30 pet. Voor het nieuwe magazijn, dat onlangs ge- bouwd is, was een flinke reserve aanwezig, waardcor het mogelijk was om daarop direct een bedrag van ruim 1300 gulden af tc schrijven. Uit een en ander blijkt wel dat het de coo- peratie goed gaat UIT HEILOO. De afdeeling Heiloo van de Hollandschc Maaischappij van Landbouw, die dit voorjaar den 2-jarigen landbouwwintercursus eindigde, zal dezen winter wederom een cursus geven. Aangifte kan geschieden bij den heer A J. C. Maas Geesteranus, secretaris van de afdee- ling. Men zie verder de advertentie in dit blad. De Inkoopeommissie van den R. K Volksbcnd heeft de levering van brandstoffeii op-gedragen aan den heer S. M.orsch alhier De heer J. van de Linde, stationsbe- ambte, heeft met ingang van heden zijn ont- slag genomen. Het publiek zal den welwillen- den ambtenaar missen. De commissie voor beplanting der we- gen uit den Raad heeft besloten de levering van boomen voor de gemeente niet meer aan de burgers te geven, doch aan te besteden. Boomen zullen en bloc besteed worden en moeten van zandgrond komen. Tusschen de commissie en den deskundige is meenkngsverschil over de maten en soorten. Ge\'onden en verloren voorwerpen. GevondenEen statief van een fototoestel een portemonnaie met inhoud; een vulpen. VerlorenEen bruin lederen portemonnaie met inhoud; een zwart lederen portemonnaie met inhoudeen ceintuur van een jurk. UIT ST PANCRAS. Naar wij vernemen zal eerstdaags een be- langrijke verbetering tot stand komen. De Twuiverweg zal gerioleerd worden en op P'laatsen waar de waterafvloeiing in de ge meente niet naar wensch is, zullen zinkputten geplaatst worden. UIT HEER HUGOWAARD.5 Donderdag had op het gemeentehuls een confereniie plaats van den Inspecteur van het lager onderwijs met B, en W, ter kennis- making met eenige sollidtanten voor de be- trekking van Hoofd der School no. 4 Naar aanleiding dezer kennismaking werd de vol gende voordrrcht opgemaakt. J. H. Arp ii. onderwijzer te Warmenhui- zen. J. Liefhebber, id. te Twisk. G. van Hoek, id. te Helden. Door het comite ter viering van Ro- ninginnedag is van uit Het Loo een dankbe- tuiging van H. M cntvangen voor den tele- grafischen gelukwensch van de feestvierende schooljeugd1 alhier. Ingevolge de periodieke aftreding van den heer Jb. Guren als Hoofd-Ingeland van den polder zal in October daarvoor een ver- kiezing gehouden worden. PREDIKBEURTEN. 7 September. BROEK OP LANGENDIJK, herv. kerk, 9.30 en 6 uur (o. t.) Dr. Th. L. Haitjema van Groningen. Geref. kerk, 9.30 en 2.30 (o. t.) Ds. de Jong. Chr. Geref. kerk, 9.30 en 2.30 uur (o. t.) Leesdienst. Doopsgezinde kerk, 9.30 uur (o. f.) Ds. de Jong. ZUIDSCHARWOUDE, herv. kerk, 9.30 uur (o. t.) Ds. van Meurs. NGORDSCHARWOUDE, herv. kerk geen dienst wegens vacature. HEILOO, Evangelisatielokaal, 10 uur, Ds. F. J. van Duynen van Zaandam. Bnitenland DRANKBESTRIJDING IN VROEGER EEUWEN. „Neiging tot den drank en het spel zijn twee ondeugden, die wij van onze vaderen hebben beerfd," schreef Ridderus, en nog menige bladzijde van zijn talrijke geschriften was gewijd „aan het dempen dezer jammer- lycke ende exorbitante gulzigheden." Ridderus was predikant, zoo vertelt F B. in Cegedisco. Hij heette eigenlijk Ridder, maar had zijn naam, zooals destijds onder wetenschappelijke mannen gebruikelijk was, gelatyniseerd. Ook het meerendeel van zijn werken, en dat waren er heel wat, was in het Latijn geschreven. Alleen wanneer hij het over de „exorbita.nte gulzigheden" had dan gebruikte hij liever zijn eigen taal. Hij be- greep ook wel dat de heeren waarvoor hij die wijze raadgevingen bestemde, niet zoo best met de taal der wetenschap, het Latijn, op de hoogte waren. Ridderus was niet de eenige, die zich er- gerde aan die „ondeugden". De meesten van zijn collega's deden het ook en lieten niet na er in woord en geschrift tegen op te komen. Zoo ook een zekere Jacobus Sceperus, hij heette eigenlijk Scheper een Amsterdam- mer van geboorte, die in 1639 predikant te Gouda werd en aldaar in 1661 een curieus boekje heeft uitgegeven. De titel was: Bac chus. Den ouden en huydendaegschen Dron- ckeman: ontdekt uyt de Heydensche Histo- rien, onderricht uyt de Heylige Schriften. Dat het in die tijden wel een beetje erg bar toeging blijkt wel uit de volgende besehrij- ving, die de schrijver van het hierboven ge- noemde boekje geeft van de gewoonte onzer vaderen bij het drinken. Ik heb de spelling alleen zoo hier en daar een beetje gewijzigd, overigens is het onver- anderd, „In den aanvang van den maaltijd is men zedig, men spreekt stil en niet luidruchtig, men gebruikt kleine glaasjes, kleine'teugjes, petterende proeft men den wijn, ieder wacht zich voor gulpen en houdt zich als een be- scheiden maagd, welke beschaamd en eer- baar is. Dus verre gaat het wel aan tafel; maar het duurt niet lang. Wanneer het twee- de of derde gerecht opkomt, wordt het einde van het eten een aanvang van drinken. De glazen en roemers worden grooter, de teugen langer en „taaier" het spreken luidruchtiger, de gasten woeliger, en het begint te roepen en te razen alles wat ter maaltijd is: ieder beeldt zich in dat hij een Hercules is: hij 'waant zich een leeuw te zijn, en is een aap, en hij belacht een ander, en is belachelijk als dezelve. Het brengen en bescheidi doen gaat aan, de roemers vliegen en gaan bond, de tong wordt los en de mond zingt: „Laat ons drinken en eens vroolijk zijn." Men brengt het op eens anders gezondheid, en men Icwetst door drinken de gezondheid van zichzelf. Men moet bescheid doen zonder bedrog, zon der morsen, zonder „sluycken", en op gedaan onderzoek zeggen van wien en aan wien men het glas ontvangen en gebracht heeft. Men zet een „grooten Romer" en ieder is gereed om op zijn beurt dezelve met een teug te le- digen en uit te veegen, en op de eerste volgt de tweede, de derde en meer andere. Men meen-t geen goed vriend te zijn van den waard noch aangenaam bij de gasten, indien men niet op ieder glas bescheid en doet. Men in cent de eer van zich zelf, van den hospes, van de gasten en gasterije niet wel bewaard te hebben, indien door brengen en bescheid doen, het lijf van ieder niet vol raakt. Maar hoe gaat het wijders? Na dat dit bedrijf een wijle heeft gedhurd, begint men den wijn te storten en te plengen: het ticren en razen vermeerdert: de eene krijgt swijmglingen in het hoofd, de oogen draaien, en schemerende zien twee zonnen, twee tafels en twee glazen voor een. De hersenen rooken, het aangezicht ontsteekt, de keel wordt heesch, de tong toe- tert, de beenen worden stroo, de leden wag- gelen, de voeten stronkelen en treden mis, de kamer begint te draaien, de vloer reikt aan den zolder, en het vuur glimt ter schoorsteen uit. De eene lapt de glazen tegen de aarde, de ander huppelt en danst, de derde bestort en begiet zichzelf, en die bij hem zit, een vier- de, braakt en giet schandelijk uit't geen hij gulselijk heeft ingenomen. Ieder rammelt en raast in't honderd. Sommigen vertellen al wat ze weten, ook't geen de schaamte en eerbaarheid1 gebiedt te zwijgen, en 't geene haar te zwijgen was aanbevolen. Anderen zitten stil, zijn stom gezopen, en vallen in slaap, ronkende en snorkende boven -ma ten. Die geene welke het drokvem hebben jnge- houden, en anderen van1 de? ffaM g'e'droh'ken, worden geroemd als helden, als mannen, en zoodanigen, welke rechtschapen kwanten zijn. Maar die geene, welke het drinkveld hebben moeten ruimen, worden naar huis geleid. En gelijk in een oorlog, na een heet gevecht, de dooden, welke van wederzijden gebleven zijn, worden begraven, zoo worden sommigen, welke gewenteld lagen niet in bloed, maar in braaksel, opgenomen, en zijnde versmoord in den wijn en levendig dood, worden gedragen na hare siaapkame- ren, als na haar kerkhofbedde, als in haar graf en in haar geleid." Niet onvermakelijk die zeventiende-eeuwsch beschrijving van een zeventiende-eeuwsdie dronkemansparff Het zou zonde geweest zijn er iets uit v, g te laten of aan te yeran- dieren. Geen wonder is hef echter, dat de predi- kanten van destijds zich aan dergelijke zeden en gewoonten ergerden. Er zullen behalve de dienaren van het Woord ook nog wel meer menschen geweest zijn die niet van dergelijke braspartijen hielden; daarvoor behoeft men werkelijk geen geheelonthouder te zijn. Dat de predikanten wel succes hadden en ook zoo nu en dan door de overt d we! ge- steund werden om het drankmis' rik tegen te gaan blijkt o a. uit een ordonnantie van bur- gemcesters van Rotterdam uit het jaar 1697 en medegedeeld in de Rotterdamsche Histo- riebladen van Scheffer en Obreen. In September van dat jaar vroeg een zang- meester, een zekere Franciscus Aarts, permis- sie, om gedurende den winter elken Woens- dagavond een concert in den Stadsdoelen te mogen geven. De burgemeesters stonden dit toe, maar er mocht geen sterke drank, ja zelfs heelemaal geen drank gedurende het concert genuttigd worden. De muziekliefhebbers moesten dus op een droogje zitten. Ze kwamen er om muziek en zang te hooren en niet om te drinken vonden de vroedte vaderen; vandaar hun „tapverbod" Sport KORFBAL. De Alkmaarsche Korfbalclub K. V. K. V. is 24 Augustus reeds met hare seriewedstrij- den begonnen en morgen zullen deze worden voortgezet. Dan is de tweede afdeeling aan de beurt. K. V. II komt o.a. uit tegen Togo I en Vios tegen W. I. L. Het uitgebreide pro- gramma mag zich wellicht in groote belang- stelling verheugen en dat zou toe te juichen zijn, want de korfbalbeweging in Alkmaar kan inderdaad nog wel wat steun gebruiken. Als op 14 September de eerste afd. aan de beurt is en o. m. als eerewedstrijd zal worden gespeeld D. T. V. I Amsterdam tegen Vitesse Leiden, kan men van twee der sterkste twaalf- tallen uit ons land (eersteklas D. T. V. kam- pioen) iets heel moois op korfbal gebied te zien krijgen. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling bij opbod1 gehouden 4 Sep tember 1924 ten overstaan van notaris Mr. navolgende perceelen, alien gelegen in de J. W. van der Heide te Alkmaar, van de gemeente Alkmaar, aan de Achterstraat. 1. Een kantoorgebouw met erf, no. 26, ka- daster Sectie A no. 158, groot 70 c.A. 3455.— 2. Een huis en erf, no. 28, kadasfer Sectie A no. 3239, groot 92 c.A. 1900.— 3. Een pakhuis met afdak, no. 30, kadaster Sectie A no. 3959, groot 1.18 Aren 253V. 4. Een stal, no. 32, kadaster Sectie A no. 161, gr. 70 c.A. 2000.— Totaal /Q905.— De afslag en combinafien blijven bepaald op Donderdag 11 September 1924, des avonds te 7 uur, in het cafe ,,'t Wapen van Flaarlem" van den heer N. Kerssens aan de Nieuwesloot te Alkmaar. Marktberichten ALKMAAR, 5 Sept. 1924. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd1 243 stapels wegende 176847 kilogrammen. Fabriekskaas: kleine met merk 64.50, zonder merk 60, commissiekaas met merk 66. Boerenkaas: kleine met merk 64, zonder merk 60.50, commissiekaas met merk 66.50. Handel stug. ALKMAARSCHE EXPORT-VEILING. ALKMAAR, 5 September. In de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij- vie 0.802.60 per 100 stuks, Appelen 0.04—/ 0.22 per K G., Augurken T 25—' f 82 per 100 K.G., Bloemkool I 30—' J 44.80, II 15f 22 per 100 stuks, Gele kool f 4.20—/ 5.90 per 100 K.G., Groene kool 4.3012.60, Kropsla 1.60 3.50, Komkommers 3.80—/ 8.40 per 100 stuks, Koolrapen 4—/ 4.20 per 100 K G., Prei 7.30—/ 8.20 per 100 bos, Pie- terselie 0 50—/ 3.20 per 100 bos, Pereni 0.020.32 per K.G., Postelein 0.25— 0.58 per ben, Pruimen 0.10—/ 0.18 per. K.G., Roode kool 2.60—/ 8.80 per 100 K.G., Selderie 1.20—/ 3.40 per 100 bos, Spruiten 35—/ 40, Snijboonen 22.70— 32.60, Spercieboonen enkele f 28.70— f 38.40, dubbele 22.70—f 32-60 per 100 K.G., Tomaten 0.10—/ 0.18 per K.G, Uien 6.20—/ 8.80 per 100 K.G., Wortelen 3.6012.80 per 100 bos. Aaovoer 6000 K.G. Snijboonen, 5000 K.G. Sperciebootien. Handel zeer vlug. - BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 5 Sept. 3210 stuks Bloemkool le soort 31.70—/ 50.70, 2e soort 6.60—/ 21.10 per 100 st., 3200 K.G. Wortelen 1.50—/ 1.80, 110200 K.G. Roo de kool le soort 2—/ 5.10, 41000 K.G. Gele kool le soort 2.30—/ 5.50, 106500 K G. Witte kool le soort 0.00f 2.50, 13600 K.G. Uien: Uien 5.50—/ 6.20, Drielingen 5.40—/ 6.30, Nep 10.50 11.80, 1710 K.G. Slaboonen 15.00— 25, 8400 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 5, Schoolmeesters 2.604.70, Due of York 3.70, Blauwe 4—/ 5.80, al les per 100 K.G. i j ZAANDAM, 5 Sept. Veiling „De Zaan- streek". Aardappelen 4.—/ 4.20 per 100 K.G., Andijvie 0.46—/ 1.50 per.kist, Zoe- te appelen 3V,4Y, ct. p. p., Bloemkool 10 tot 40 ct. per stuk, Slaboonen 10—1734 ct. per pond, Bieten 3314 ct. per bos, Pieter-: selie 2314 ct. per bos, Selderie 4—614 ct. per bos, Komkommers 1—4 ct. per stuk, Gr. kool 6141214 ct. p. stuk, Sijsjesperen 314"i 414 ct. p. p., Rietperen 214314 ct. p. p., Citroenen 3 per 100, Postelein 80100 ct. per kist, Sla 1.25f 1.55 p. k.ist, Snijboo nen 10—16 ct. p. p., Peen 1319J4 ct. per bos, Pruimen 813 ct. p. p. ZWAAG, 5 Sept. Veiling Bangert en Om- streken. Blauwe pruimen 67, Witte 7.50—/ 8, Victoria 8—/ 10, SuikeTpe- ren 2.50, Goudballen 2, Dirkjes 1.50, Jutte 2, Trosperen 1.60, Diamant 1.50 tot 2, Slaboonen 13, Snijboonen 13— 16, Augurken /*15—31, Tomaten f 6 8, Druiven 3033. Aanvoer groene pruimen 9020 K.G., prijs per 100 K G 23.70. 1 NOORDSCHARWOUDE, 5 Sept. - I 21000 K.G. Aardappelen: Schotsche MuF zen 6.80, Ideaal 3, Duken 3.50—3 86 Schoolmeesters 4.104.20, Negentig<- voud 3.10, Bl. Aardappelen 4.20, Drie lingen 7.30, Kleine 1.60, 900 K.G. Sper cieboonen 14.10—/ 26, 15 K.G. Snijboonen 12.10, 7000 K.G. Uien: Grove Uien 5.20—/ 5.70, Drielingen 5.80—/ 6.60, Gele Nep 11.80—/ 16.10, 4500 K.G. Peen 1.30—1.50; 79500 K.G. Roode kool 1.80—/ 4.80, 101100 K.G. Witte kool 0.90—/ 1.40, 15000 K.G. Gele kool 2.30 tot 5, alles per 100 K.G., 5200 bos Bos- wortelen 23.60 per 100 bos, 860 stuks Bloemkool 3043.90, 2e soort 9.10 13.20 per 100 stuks. r WARMENH'UIZEN, 5 Sept. 1924. Roode kool le soort 1.704.50, Witte kool le soort 1—/ 1.30, Nep 11.70— 12.60, Drielingen 5.30—5.80, Uien 4.805.30, Blauwe Aardappelen 5.30, Slaboonen 17.40—/ 20.10. Aanvoer 25650 K.G. Roode kool, 15200 K.G. Witte kool, 2545 K.G. Nep, 2610 K.G. Uien, 950 K.G. Aardappelen, 136 K.G. Slaboonen. w EIERVELING SCHAGEN. SCHAGEN, 4 Scr-L 1924. Kipeieren: aan voer 35755 St., prijs 8.20—/ 9.60, middel- prijs 8.60. - Eendeieren: aanvoer 963 st., prijs J 7.20 tot 7.60. Kalkoeneieren: aanvoer 29 stuks 9.30. I BOVENKARSP'EL ,,'de Tuinbouw", 5 Sept. 1924. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 31—/ 53, II 12.50—/ 22, Roode kool 24.70, Witte kool 1— 1.30, Gele kool 2.20—/ 3.50, Uien 2.50 tot 2.80, Drielingen 2.80—/ 3.10, Nep 5.606.60, Dunne Slaboonen 3.25— 3.75, Dikke Slaboonen 2.70—/ 3.50, Bieten 23.5026, Aardappelen: Blau we 2.35, W. Due 2—/ 2.15, Bonte 2.65, Koksche 1.85—/ 2.45, Kleine 0.70, Kleine Gele 3.90. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandscb Landbonwerediet. i Esciaim, v ~t A 9 Lcatarrh, bronchitis, schorheid. Gebruik AKKER's FONDSEN. 6 obi 5 4H 4% 4 6 5 - 5 5 17 '16 19 '15 '16 '17 N.W.S. 1000 1922 'A idem 1000 '18 idem 1000 '16 idem 1000 idem 1000 O.Ind. 1000 idem 1000 idem 1000 idem 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank l^vo. Handel Maatij, Philips Gloeilatnp g Comm. Studebaker I Comm. Steel Campania M. Arg. a Cuit Mij. Vorstenl. Handels^'er A'dam Javasche Cult. 1 Dordtsche Petr. gew. Gecons. Holl. Olie Koni-nklifke 1000 Moeara E/nim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn i Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Deli Batavia Tab. Dek Maatij. a I Senaanbah 5% obL Hoil. Spoor 1922 5K obi. Staatsspoop 1922 South. Pacific Union Pacific j, Prolongatie 30 Aug. 1 Sept. 2 Sept. 3 Sept. 4 Sept. 5 Sept, 100 100% 100% .100% 89'Vu 89% 89% 897/, 90% 90% 90% 90% 84% 84% 84% 84% 827/, 81% 82% 82 987/u 985/ic 97% 98% 92% 92% 92% 93 90 90% 90% 9084 90 901/4 90% 90% 1781/4 178% 178% 180 135 135% 135 1357/, 132% 132% 132ii/i6 1348/, f 330 3383/, 340 104 Vs 104% 105 103 114% 114 1147/16 "38/, 24% 24l/4 24 231/4 168% 169% 1698/8 171% t 436%t 449i/4 455% 4557/, I 390 Vs 390% 391 392% 318% 318 319 318 1 168% 172 169'A 169 334 i/g 337% 335 335% i 320 322s/4 322 320 151% 149s/4 147% 149% 195 193% 194% 194% 84% 85 85»/, ft 104 102 103 104 V, 126% 127 126% 127 324 326 3283/4 326% 374% 379s/4 382% 382V4 8 344i/, 3481/, 347% 346 93% 94 938/4 1 93% 94 93% 94 150 150 149 149% 3 2% 2% 2

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 11