Kippen en Kon^jnen. Ingezondeii stufeken Reehtzakeii. Zeetijdmgen. Marktlberiehtef] Ow Trameur wordt vergald, als gij last hebt van aambeien. Foster's Zalf geeft van- af die eerste aanwen-ding verlichting en heelt uw fewaal. Inderdaad een probaat gencesmid- del. Per doos 1.75 per tube 1.—. dit doel ts volkomen bereikt. Onze stamboek- houderij is thans volkomen betrouwbaar. Ons Yorkshire varkensstamboek is thans het g; ooiste van ons land. Het Yorkshire varken munt uit door mooien bouw en op de tentoon stelling zal men gelegenheicf hebben het werk van de vereeniging te aanschouwen. In de geschiedenis van de schapenfokkerij is veel gelijkenis met die van de varkensfok- Jcerij Ook hier was't de Vereeniging tot Ont- wikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier en de heer Nobel, die den stoot gaven en in 1909 vaststelden, dat de persoonlijke eigenschappen van de ouders veel meer invloed1 hebben op de nakomelingen dan het ras, waartoe de ouders behooren. Noodig Week de geschikste en productiefste te bewaren. 20 Augustus 1909 werd opge- richt de Vereen. tot verbetering van de scha penfokkerij in N.-Holland en niet minder dan 15 verschfllende systeemen werden toegelaten. Steeds zag men echter de stijgende lij-n in de Texelsche riehting. Thans zijn er nog slechts drie richtingen, maar praetisch gesproken is het Wensledale van lie baan en beteekent het Lineolnschaap in deze provincie al heel we: nig meer. De Texelsche zijn betere vlees: schapen en leveren ook meer wol. De moederdieren geven meer melk en do lammeren. too-nen bij de geboorte meer levens- vatbaarheid. Tet Texelsche is gebleken, geen modagril te zijn. De bakermat van het Texelsche schaap Kgt op het eiland Texel. De fokkers daar heb ben volgens overlevering reeds eeuwen de bes- te aangehouden en- daarin ligt het geheim voor de uitstekende eigenschappen van het Texelsche ras. Voor deze tentoonstelling heb ben de fokkers buitengewcne belangstelling aan den dag gelegd. Nimmer is er in Nedef- 3and een zoo belangrijke schapenexpositie gehouden als hier zal plaats vinden. De heer T. W i t Berkhout, inspecteur van lie Geitenfokvereeniging in Noord-Holland gaf hierop een uiteenzetting over de geiten- fokkerij. De inzending geiten belooft een mooie te worden. 110 stuks zijn in deze ru briek needs aangegeven. In de afd. B in een register ingeschreven dieren die voldoen aan de eischen van b-este melkgeit, zijn dieren ingeschreven, die tot de beste geiten in de provincie behooren. Dit zal de eerste tentoonstelling in de pro vincie zijn, waar zooveel geiten met een offi- cieele melkstaat aangevoerd zullen worden Het ideaal voor N. H. is een godgebouwde, sterke witte, ongehoornde, kort-harige geit. Thans is dit nuttige huisdier niet alleen in het bezit van de allerarmsten. Door goeae voorlichting is dit dier thans geworden een steun voor vele minder kapitaalkrachtigen. Men kan gerust aannemen, dat de melk Van de geit t.b.c.-vrij is. Ze is dan ook 'n krachtig voedsel voor onze jeugd. Uitbreiding der gei- tenstapel was van zeker 'n groot volksbelang. Over de provincie zijn reeds 50 vereenigingen daarvoor werkzaam en 28 daarvan zijn aan- gesloten bij den Prov. Bond in N. H. De heer W. Balk voerde hierna het woord als vertegenwoordiger van de tuin- bouwafdeelingen over de rubriek fruit. Spr. wees op de beweging in den laatsten tijd om verbetering te brengen in de sortee- ring en de verpakking. Het vorig jaar is hiervoor in dit gewest een comite opgericht met het doel af en toe de- monstraties en wedstrijden te organiseeren. In aans'luiting met het hoofdcomite zal dit ook geschieden op de land- en tuinbouwten- toonstelling te Hoorn De groente- en fruitkweekers georganiseerd in het veilingswezen, streven nu meer naar gezamenlijke inzendingen dan naar individu- eele. Het individueele is op den achtergrond ge- raakt omdat alleen het optreden als tuinbouw- vereeniging voordeel kan opleveren. De organisatie heeft tot taak verschillende misbruiken van koopers en verkoopers te doen verdwijnen. Hiermede gaat direct gepaard het product in een zoodanige staat aan te bieden, dat de afzet kan worden verbeterd. Voorheen vond het fruit in ons land een voldoend afzetgebied. Door de verbetering van de verkeersmiddelen werd de fruitcultuur vergroot en moet, voor de meerdere productie een afzetgebied in het buitenland worden ge- zoeht. Door andere uitvoerende staten zag Neder- land1 zich echter spoedig op de buitenland sche markt overvleugeld en noodgedwongen moest aandacht worden gesohonken aan de verbetering van het product, de sorteering en de verpakking. Een groote moeiliikheid is hier de oude sleur uit den weg te mi men. Juist daarom wordt er naar gestreefd op de tentoonstelling te laten zien, hoe het voorheen was, hoe het thans is en hoe het in den toekomst moet worden. Dinsdagavond houdt spr. over d'it onder- ■werp een lezing in een der zalen van de buitensocieteit. Nadat de voorzitter de verschillende inlei- ders dank had gebracht, werd onder leiding van den heer Kerkmeijer verschillende oude gebouwen -in Hoorn bezichtigd en een bezoek gebracht aan het West-Friesch Mu seum. Tijdens deze korte omwandeling kwam wel vast te staan, dat uit Historisch oogpunt Hoorn een bezoek overwaard is. Ook het mo- derne bedrijfs-levan valt in deze stad ten zeerste op. In alle strafen was men voorts bezig met het aanbrengen van versieringen en het op- richten van eerepoorten, terwijl de mooie 16e eeuwsche Oosterpoort electrische verlicht zai worden. Onder leiding van den architect Cramer werd hierna een beZoek aan het 3 H.A. groo te tentoonstellingsterrein gebracht. Dit ter- rein gelegen aan den Westersingel leverde reeds een beeld van de grootsche opzet van_ de a.s. tentoonstelling. Het houten hoofdgebouw heeft een afmeting van 20 X 40 M. Er staan voorts linnen ten- ten van 90 X 9, 72 X 9, 45 X 12 en 50 X 12. Voorts een groot aantal kleinere fenten. Er is niets te veel gezegd, wanneer be- weerd wordt, dat geheel Hoorn zich opmaakt om de groote landbouwtentoonstelling de vol- gende week schitterend te dcen slagen. Jrioorn verdicnt, dat het weer in gile opzich-1 ten gunstig is en wij hopen dat cfit het geval zal zijn. al stemde het weer in den afgeloo- pen nacht niet hoopvol. UIT HOORN. De raadszaal alhier heeft een vernieuwing ond-ergaan. De ingelegde vloer en de schil- deringen zijn goed in toon- gehouden en ma- ken en yoomamen indruk. De zetels van B en W. zijn op een soort podium geplaatst. De perstafels zijn thans gescheiden van het pu- bliek, ongetwijfeld een flinke verbetering. UIT OUDORP. Oudorp was Dinsdag in feesttooi. Pastoor H. C. Maat herdacht den dag, dat hij voor 25 jaar het herderlijke ambt in deze parochie aanvaardde. Maandagavond werd de pastoor door -de feestcommissie in-gehaald, begeleid door de Oudorper-jongelingschap op versierde fietsen. Bij aankomst in Oudorp werd de pastoor onder de fraaie,geillumi- n-eerde -eerepoort door den burgemeester toe-, gesproken. Daarna werd door de leerlingen van de naaischool een welkomstlied jfezon- gen. Aan de dteur der pastori-e werd de jubi- laris door den ka-pelaan hartelijk toegespro- ken. Dinsdagmorgen- werd de feestdag ge- opend m-et een plechtige Hoogmis in- de met b'loemen fraai versierde kerk. Door den heer G. Maat van Zwaag werd hierna de feestre- de uitgesproken. Des namiddags vierden de 'mHingen der R. K. bijzondere scholen feest, aarvoor een draaimolen aanwezig was. Des avonds werd er in het patro-naatsgebouw een zanguitvoering gegeven. Met een vuurwerk werd de feestdag besloten. i i UIT OUDKARSPE'Ii. De uitslag van den diriedaagschen kolf- wedsitrijd, welke in de baan van den heer Vis gehouden is, in welken wedstrijd 5 par- tijen gekolfd werd, is d'e volgende: le klasse: le pr. K. Kwant te Warmen-hui- zen met 247 punicn2e pr. J. Schrieken te Oudkarspel met 244 p.; 3e pr. P. M-eereboer te H-eerhugowaard met 237 p.; serieprijs P. Molenaar te Zuid'seharwoude met 59 p. 2e klasse: le prijs G. Bekker te Noord- scharwoude met 244 punten2e -pr. H. Aarts te Oudkarspel met 236 p.; 3e pr. C. Pa-ari- berg te Oudkarspel met 214 p.; serieprijs P. Jes te Noo-rdscharwcud-e met 49 p. UIT ZUIDSCHARWOUDE. Zooals de vorige week reeds bericht is, was bij den heer D. de G. alhier een par iij tjc nep ge&tolen. Bij dezen diefstal is bet niet geblcveti, want „vlugge" handen hebben van den heer B. een iwintig pond paling uit cen vischkaar ge- jptolen. Was het sin-ds eenigen tijd rirstig in deze omgeving, thans begint het er weer op te ge- lijketr also! er wed-er een dievenbende aan het werk is. (Bititen verantwoordelijkheid van de Redac- lie. De opnarne in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemt.) Geachte Redacteur. Verzoeke beleefd onderstaande op te nemen itr uw veelgelezen courani, De onhoudbare toestand van den Broe kerdijk, gelegen- tusischen St. Pancras en Broek op Langendijk, is veel bcsproken, maar tot afd oende maatregeleni komt men niet. Naar ik meen zou men een twimtig meter len-gte in de bocht van dim dijk flink moeten beschoei-en en dan den dijk tot die be- schoeiing beharden of bestraten- van het paar- denpad af, bij wijze van vluchthavco voor rij- tuigen en autoniobieien. Hier zouden dan de zwave en breede vrachtwagcns elkander kun- nen passeeren- en afwachten. Of het onder- faoud voor Alkmaar is, of de dijk eigendom van Alkmaar, weet ik niet, maar als de kos- tem door de vier Langedij-ker dorpen en Alk- maiar gczamenlijk worden gedragxm, zijn ze niet zoo groot, voor zoo'n groote verbete ring. Speed is gewenscht in deze. Ik ben geen vreemde op dit pad, en heb veel gemodder en getob gezien en meegemaakt. Ruim twimtig jaar passcer ik dezen dijk en- het is nog een nachtin'-rrie'voor mij en hond-erden collega's en alle Langedijkers die met autobussen uit- gaan. De autobussen worden steeds breeds en de dijk smaller, doordat er siteeds aan wcerskanten gebaggerd (uitgeslikt) wordt. Deze toestand is dus onhoudbaar. In afwachting, met dank voor de opnarne, 1 F. O., koeteier-chauffeur fir ma H. W. Hol^nuller. IS UITROEIING VAN DIPHTERIE EN VOGELPOKKEN PRACTISCH MOGE- LIJK. Na al het geen over deze ziekte is geschre- ven en niet minder in verband met de enorme schade die zij jaarlijks veroorzaakt aan het pluimveebedrijf in ons land, is zeer zeker bovenstaande vraag gewettigd en zullen wij tracbten haar hieronder te beantwoorden Reeds geruimen tijd trokken de verschillen de pluimveeziekten mijn belan-gstelling en stelde ik het bijzonder op prijs, dat mij de ge- legenheid werd geboden ten alle tijde gast- vrijheid te genieten in het Instituut voor pa- rasitaire en besmettelijke ziekten, waar gere- geld zieke en gestorven dieren worden onder- zocht en in het bij z on der veel werlc wordt ge- maakt van de bereiding en geregelde contro- le eener entstof tegen diphtherie en pokken. In- dit opzicht zijn wij in ons land wel wat achter. Mogelijk slaan wij het record wat het aantal organisaties op papier betreft, doch ir. werkelijkheid georganiseerd zijn onze pluim- veefokkers nog geenszins, want dit zou dan in de allereerste plaats moeten blijken uit een gezamelijk optreden ten einde besmettelijke ziekten die het bedrijf ernstig in gevaar kun- nen brengen uit te rceien door krachti-ge be- strijding en wat nog economischer is, af te weren door voorkomen. In de prophylaxis vooral dienen de pluim- veefokkers hum heil te zoeken. Ik behoef hier slechts twee ziekten te noemen, die beide zoo geweldig veel nadeel aan het bedrijf kunnen berokkenen, n.l. de besmettelijke kuikensterfte veroorzaakt door bacillus pullorum en de diphtherie. Velen zullen dit reeds ondervonden hebben en toch blijft men zich nog veel te veel bepa- len tot een afwachtende houding. Infusschen kan men als vaststaand aann-emen, dat bei de deze ziekten jaarlijks een groot aantal slachtoffers zullen blijven maken, mdlen niet meer aandacht wordt geschonken aan een system a tische bestrijding. Niet hier en daar door enkele vooraanstaamde fokkers, neen al ien behooren hieraan in hun welbegrepen eigenbelang deel te nemen. Men dient vooral niet te vergeten, dat de rentabiliteit van een fokkerij zoo innig samenhangt met den ge- zondheidstoestand der dieren Nu hoor ik sommi-gen al beweren, dat mijn voorstelling van zalcen overdreven is en met toepassing van de noodige hygienische maatregelen de besmettelijke ziekten voldoende geweerd kun nen worden uit het bedrijf, doch die meenimg is slechts gedeeltelijk juist. Inderdaad kan aan de hand van de hygie nische voorschriften zeer veel bereikt worden en ze zijn ook voor alles noodig, men stel-le zich evenwel niet voor, dat er alles mede be reikt kan worden op dit gebied. Omtrent het overbrengen der smetstof bij diphtherie is bijvoorbeeld lang niet alles be- kend. Niettemin kan veel voorkomen worden door ziodelijke hoken, geregeld reinigen en ontsmetten van eet- en drinkbakken, ver- branden van al het bijeen geveegd vuil op geregelde tijden, in quarantaine houden van ni-euw aangekochte hoenders. Met dit al zijn we er echter nc-g lang niet zeker van vrij te blijven, wanneer in de buurt een epidem-ie op- treedt. Daarom is de preventieve en-ting van alle dieren in het bedrijf een krachtig hulpmiddel om deze ziekte te voorkomen. Eenmaal door diphtherie aangetast, is van de en-ting nieis meer te verwachten. De zieke dieren dienen dan onmiddellijk te worden afgezonderd ea behandeld met jodium-tinctuur en- glycerine 1:3, nadat geregeld de membranen op het slijmvlies van wang, keel en strottenhoofd zijn verwijderd met een stomp voorwerp oi pincet. In verband nu met het feit, dat in October vaak de meeste gevallen dezer zielrte gerap- porteerd worden, is het zaak de hoenders uiterlijk in de maand September te laten en- ten. Indien deze enting telkenjare, misschien vijf achtereenvolgende jaren, consequent uit- gevoerd kon worden, over het geheele land en daarbij tevens aan de hygiene de noodige aandacht werd geschonken, dan zou het vrij zeker zijn, dat deze ziekte zooal niet geheel uitgeroeid, dan toch tot sporadische gevallen zou zijn teruggebracht. De proeven die genomen zijn met de nieuwe entstof ANTHI-DIPHTHERIN die verkre- gen wordt door dierpassage, n.l. door enting van een ander diersoort met virulente smet stof van- de kip, zijn in het Instituut uitste- kend geslaagd. De geente hoenders ondervin- den er niet het minste nadeel van, terwijl zij na eenigen tijd on-vatbaar zijn geworden voor sterke kunstmatige besmetting. Uit den aard der zaak is het niet bij een prcef gebleven; sedert het begih van 1924 zijn ze reeds aan den gang en uit talrijke controle-proeven met een flink aantal dieren is voldoende gebleken, dat deze entstof in de practijk zal blijken een krachtig hulpmiddel te zijn om deze gevaarlijke ziekte te voorko men. En aangezien voorkomen beter en gced- kooper is dan genezen, kunnen wii het ge- bruik dezer entstof aan belanghebbenden veilig aanbevelen. Met medewerking en voor lichting van de verschillende dierenartsen kan er zeer veel mede bereikt worden in het belang der pluimveefokkers. Dr. 't HOEN. ARRONPISSEMENTS-RECHTBANK. Zittin-g vain 9 September. OPLICHTING VAN EEN RIJWIEI. De 26-jarige arbeider Hendr. 1. te Alk maar, thans gedetineerdi, stond terecht ter za-ke dat hij in dcti nacht van 3 op 4 Augus tus te Oudorp zich wederrechtelij-k heeft toe- geeigend- een rijwiel, dat hij, onder voc-rwend- sel dat hij de eigenaar was, had weten los te krijigen van d'en vischkoopman v. Esscheveld. i let rijwiel behoorde aan een inwoner van Schermerhorm, die het omstreeks 12 uur des nachts aan v. Esscheveld in bewaring had ge geven. v. Esscheveld stond- met zijn vischne- gotie op de kermis. Deze wilde de fiets wel aan beklaagde afgeven, mits de gemeente-veld- wachter daa-rmede instemde. De veldwachter, in de meening verkeerendte, dat het rijwiel het eigendom van beklaagde was, gaf deze toe- stemming. Beklaagde heeft het rijwiel in Am- strdam verkocht, naar hij zeide voor f 8, aan een onbekende. 1 Het O. M. zeide kor-t te kunnen zijn. Bekl. is een onbetrouwbaar pers-oon. Hij doet z.g.n. bekentenissien van gepleegde delicten, waar- van niets waar is. Gerequireerd werd ten slot- te 8 maandan gevangenisstraf. De verdediger, mr. Haars, zeide te kunnen zwijgen over het juridisch gedeel-te. Bekl. is het vorige jaar door deze rechtbank voor- waa-rdelijk veroordeeld. De persoonlijke om- sta-ndigheden van bekl hij heeft een vrouw m 2 kinderen en was maandenila-ng wei'k- loo^ stemmen tot clementie. Deze clementie werd door den verdediger voor beklaagde in- geroepen en pleiter drong op een verm-inderde straf, dan door het O. M. is gevorderdi, ten stcrkste aan. ;- BEDRIEGELIJKE BANKBREUK. De 32-jarige groenenhandelaar, Cora. D., -te Alkmaar, stond terecht terzake het feit, dat hij in Maart 1924, terwijl hij in sta-at van faillissemeint verkeerde, wederrechtelijk een bedrag van 800, althans 575, aan den boedel heeft onttrokken. De. curator in dit fajllissement was»destijds mr. Offers, terwijl beklaagde werd verdedi-gd door mr. de Groot. Mr. Offers en de alhier gevesitigde zaak- waaraemer en makelaar Joh. Weijling werden in deze zaak als getuigen gehoord. Mr. Offers had van de schoonvader van be- klaa-gdc een bed'ra-g ontvangen- voor terug- koop van meubilair. Door bemiddeling van den makelaar Joh. Weijling heeft bekl. den stand ,in casu de klaniten, verkocht voor 800. Bedoelde makelaar heeft als provisie 225 genoten. Het overschot, 575, voravt 't bedrag „althans" door den officier in de dag- vaardin-g gen-oemd. De curator is van meening dat die clienten geen vermogensobject vorm- den. De gefailleerde heeft van dien verkoop geen geld in het faillissement gebrachlt. Aan d-en curator werden door mr. de Groot onderscheidene vra-gen gesteld. De getuige Nic. Brandson, arbdder te West- woud, verklaarde, dat hij van beklaagde heeft gekocht, door bemiddeling van dm m-akelaar Weijling, na een door getuige Lansen ge- p-laatste adyertentie, waarin hij een melk-of groenfezaak fe kooji vmoeg, vodr :Sef!W!^jfe nftffzdnJ '4.70—f 8.40; savm f 1600. Hiervan is door Weijling opgemaakt een koopcontract. Getuige sprak met Weijling af, dat hij de zaak in twee gedeelten zou beta- leo. Hij heeft 800 beta-aid en werd1 door be klaagde rondgeleid bij de clientele en door hem ran-bevolen. Later kwam het getuige voor, dat bekl. D. niet rechtuit was. Op gron-dl daarvan voldeed getuige de tweede 800 aanvankelijk niet. Later wildte getuige daartoe toch over- gaan, m-aar toen- eischte beklaagde 1000. Aan beklaagde zelf heeft getuige niets betaald. Mr. die Groot verzette zich tegen het hoorcn van getuige Weijling. Het is een zaak. Zoowel getuige als beklaagde behooren bij elkaar. 't Gevolg dat zij tegen elkaar worden gehoord, kan meineed1 zijn. De officier repliceerde en zeide, dat er niet het minste bezwaar was, Weijling als getuige tegen beklaagde D, te hooren, zooals dioor het O. M. nad'er werd aangetoond1. 1 Hierop vol-gde dhpliek van den veidediger, die persisteerde bij zijn verzoek, waarop de rechtbank zich in raadkamer begaf. Daarna werd mcdegedeeldl, dat geen termen zijn ge- vonden cm getuige Weijling niet te hooren. Daarop werd overgegaan tot het hooren van getuige Weijling onder cede. Getuige Lansen heeft aan Weijling 800 vold-a-an en Weijling h-eeft na aftrek van pro visie f 575 aan D. betaald. Dit bedrag heeft beklaagde niet aan den curator afgedra- gen. Het O. M. vorderde 1 maand gevangenis straf. Beklaagde verklaarde nog, niet te hebben geweten, dat hij een strafbare handeling heeft verricht. Daarop verkreeg mr. de Groot het woord. Deze viel het O. M. aan in zijn opvatting van de zaak. De officier vord-crde 1 maand gevan genisstraf en zeide mieuwsgierig te zijn wat de verdediger zal aanvoeren. En wat moet verdediger nu aanvoeren tegen hetgeen de officier niet heeft gezegd. Verdediger gaf een voorstelling van het faillissement zooals naar zij n meening het is toegegaan. P-leiter ont- kende ten stelligste dat het geld- behoort tot eenig object in het faillissement. Het is iets persoonlijks van den gefailleerde. Dat geld is nimm-er ten bate van den boedel geweest. Pleiter heeft beklaagde geadviseerd voor den Rechter-Commisaris de waarheid te zeggen. Het is niet de gewoo-nte van pleiter zijn clien ten te instru-eeren als zij voor den Rechter- Commissaris moeten verschijnen Ten slotte concludeerde pleiter tot vrij- spraak, subsidiair een voorwaa-rdelij-ke s-traf. Volgde nog uitvoerige re- en dupliek. WEDERRECHTELIJKE VERKORTING VAN SCHULDEISCHERRECHTEN. Hierop verscheen als beklaagde joh. W., makelaar te Alkmaar, zulks in verband' met bovenomschreven zaak. De getuige Brandsen stelde zich civiele partij tegen beklaagde en verlaagde schade- vergoedin-g. Deze vergoeding kan hier alleen bestaan in 150 als maximum. Hij kon deze vordering niet met schriftelijke bewijzen sta- ven en trok dus ze in. Aan beklaagde werd voorts ten, laste gelegd bedriegelijike verko-rting van de rechten der schuldeischers in het faillissement. Deen heeft voor zich behouden een bedrag van 225, voor provisie 200 en voorscho-t 25. Mr. Kusters, optredende als raad'sman en verdediger van beklaagde, stelde aan mr. Of fers eenige vragen. Beklaagde heeft door zijn bemiddeling de grocntenhandel van Deen- aan Brandsen ver- ko-cht voor 1600. Hieraan zijn door Brand- sen 800 betaald, waaraan Deen f_ 575 in handen kreeg. To-en Brandsen het restant wilde betalen, hooi'de B. van D-een dat hij in staat van faillissement verkeerde. Beklaagde zeide, dat de provisie kwam van den kooper. Deze was op den verkoopprijs van de zaak gelegd-. Mr. Kusters verzette zich tegen het hooren van getuige Deen in deze zaak, omdat de za- kan van beiden zoo nauw aan, elkaar zijn ver- bonden en gevaar van meineed- niet is buiten- gesloten. De officier is voor toelating van Deen als getuige. i i 11 Na in raadkamer te zijn geweest, von-d de rechtbank geen termen op het verzoek van den verdediger in te gaan. Daarop werd overgegaan tot verhoor van getuige Deen. Deze verklaarde d'at hij van be klaagde heeft ontvangen 575 en dit bedrag ten eigen bate heeft aangewend. Deen heeft aan beklaagde med-egedeeld, dat hij in staat van faillissement verkeerde. Beklaagde zeide in de meening te hebben verheerd, d-a-t het faillissement was geeindigd De heer Spegt, schoolhoofd te Westwoud, heeft getuige BrandSen vergezeld toen dteze wilde probeeren het gestorte geld terug te krijgen. Bij dezen getuige warem sterke ver- moedens gerezen dat bekla-agde wel wist dat Deen fail 1 iet was. Het O. M. geloofde, dat onaannemelijk is de verklaring dat beklaagde niet wist, dat het faillissement van Deen niet was geeindigd. Voorts t-rachtte het O. M. aan te toonen, dat W. het bedrag van 225 aan den faillieten boedel heeft onttrokken. Spreker von-d deze zaajc ernstiger dan de vorige zaak. Deze beklaagde was deskuindige op handclsgebied. I Eisch 4 maanden gevangenisstraf. 1 Mr. Kusters achtte het een buitengewoon moeilijke taak van d-en- officier om deze zaak cp te zetten. Het is gepro-beerd om oplich- ting ten l-aste te Ieggen, daarna medeplichtig- heid en nu is het ten slotte bedriegelijke ver- korting van de rechten der schuldeischers. Pleiter ontken-de dat de crediteuren zijn be- nadeeld. 06k dat er iets onttrokken is aan den boedel. Als er iets onttrokken is, dan heeft -niet beklaagde, doch Deen het gedaan Beklaagde was zuiver lasthebber. Hij had een vordering op Deen voor provisie. Pleiter ein- digde met vrijspraak subsidiair een veel Keh- tere straf te vragen, waarop de officier repli ceerde, evenals pleiter. - -» York P- meesters f 4.70—f 4.90; Due of 4.30—f 4.80; Blauwe 3.10. 100 K G. Aamvoer: 9850 sfuks Moemkool, 8175 K G. Wortelan, 1285CO K.O. Roode tool, 60100 K.G. Gdle tool, 157200 KG. Witte kool, 27900 K.a Uien, 2426 K.G. Steboo- nen, 13600 K.G. Aard&ppelen. WARMENHUIZEN, 9 Sept. 1924. Schotsche muizen 5.50; Negentligwud enz. 3.10; Blauwe aardappelen 5.90; Bloetntool, le soort f 27.30; Bloemkool 2e soort 13.50—/ 15.10; Roode todl 1.50— 3.10; Uitschot Roode kool 0.501.60; Gele kool 2.40; Witte tool 0.80—/ 1; Nep 10.90—/ 12.30; Uien 4.90—/ 5.30; Drielingen 5—/ 5.20; Snijboonen 17.70: Sla-boonen 14.90—/ 18.20. Aanvoer: 3600 K.G. Aardappelen, 8850 K G. Roode kool, 1700 K.G. Gele tool, 12400 K-G. Witte kool, 4580 K.G. Nep, 5325 K-G. Uien, 400 stuks Bloentkool, 90 Kilogram Slaboonen, 10 K G. Snijboonen. BOVENKARSPEL, 9 Sept. 1924. Veiling „de Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Bloemkool I 1837; Bloemkool II 8.50—/ 13.50; Bloemkool III 3.50— 5.75; Roode kool 1.40—/ 3.70; Witte tool*/ 0.70—/ 1Gele kool 2.90—/ 3.90; Uien 2.30f 2.70; Dnielingan 2.30 2.60; Nep 4.90f 5.70; Dunne slaboo nen 3.754.30; Dikke slaboonen 3.75 tot 4.25; Bieten 18—/ 24.50. Aardlappe- len: Ideaal 2.50; Blauwe 2.15—/ 2.40; Wilde Due 2.15—/ 2.25; Koksche 2.50— f 2.65; Due 1.852; Kleine Gele 4— 4.10; Kleine witte 1.25. NOORDSCHARWOUDE, 9 Sept. 1924. Duken 3.904.20; SchoohneesterS 4.10f 4.30; Negentigvoud 3.20; Eigen- heimers 2.SO; Kleine 1.70; Spercieboonen 15.2026.10; Grove uien 4.20—/ 6; Drielingen 5.60—/ 6.10; Gele nep 10.60 tot 11.60; Peen f 1.40—/ 2; Kr-cten 3; Roode kool 1.50—/ 4.20; Witte kool -0.90—/ 1.80; Gele kool 1.90—/ 3.50, alles p. 100 K.G.; Boswortel-en 4.10 p. 100 bos; Bloemkool le soort 13.90 27.90 p. 100 st.; Blcemkool 2e soort 3.8-0—/ 7 p. 100 st. Aanvoer: 16100 K.G. Aardappelen, 550 K.G. Spercieboonen, 26500 K.G. Uien, 7200 K.G. Peen, 300 K.G. Kroten, 73500 K.G. Roode kool, 40800 K.G. Witte kool, 22300 K.G. Gele kool, 800 bos Boswortelen, 2560 stuks Bloemkool. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Sept. >24. Bloemkool le soort 13.40—25.70 p. 100 st.; Bloemkool 2e soort 3f 12.10 p. 100 stuks; Wortden 1.20—/ 1.60; Roode kool le soort 1.20—/ 4; Gele tool le soort f 1.504.10; Witte kool le soort 0.80—/ 1.90; Uien 5.10—/ 6.40; Drie lingen 5.206.30; Nep 10.50— 12,50; Slabooneai s STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Bafoe (uitr.) arr. 9 Sept. te Port Said. Jan Pietersz. Coen (uitr.) arr. 9 Sept. te Ge nua. Prins der Nederlanden (thuisr.) vertr. 8 Spt. v. Algiers. Rondo (thuisr.) arr. 8 Sept. te Suez. Saparcea vertr. 8 Sept. v. Iquique n. Alexan dria. Roepat (uitr.)' vertr 7 Sept. v. Belawan. Soemba (uitr.) vertr> 7 Sept. v. Belawan. KON. NED. STB. MIJ. Erato arr 9 Sept. v. Amst. te Stettin. Orestes vertr. 9 Sept. v. Amst n. LissaSon. Orpheus arr. 9 Sept. v. Amst. te Kopeniia- gen. ir Irene arr 8 Sept. v. Amst. te Carthagena. Minerva vertr. 8 Sept. v. Alicante n. Hoek" van Holland. 7 Nereus an*. 9 Sept. v. Kopenhagen fe Amst. Nero arr. 9 Sept v. Bordeaux te Amst. Oberon vertr. 8 Sept. v. Cephalonia n. Amst Pluto arr. 8 Sept. v. Gyon te Oporto. Tellus vertr 8 Sept. v. "Valencia n. Malaga. Vulcanus vertr. 9 Sept. v. Rott. n. Gibraltar. KON. PAKETV. MIJ. Sigli vertr. 6 Sept v. Soerabaja n. Bangkok KON. WEST IND. MAILD. Alkmaar vertr. 6 Sept. v. Paita n. Balbao. Breda (uitr.) vertr 5 Sept. v. Mollendo. Commewijne vertr. 7 Sept. v. Georgetown n. Paramaribo. Flora vertr. 5 Sept. v. 'N.-York n. W.-Indie. Helder vertr. 5 Sept. v. Cristobal n. Curasao. Jason arr. 6 Sept. v. Tocopilla te Guayaquil. Stuyvesant (uitr.) vertr. 5 Sept. v. Barbados. Venezuela vertr. 7 Sept. v Cristobal n Puert? Columbia. - Rhea arr. 10 Sept. v. Sanchez te Amst. Crynssen arr. 7 Sept. v. Amst. te Hamb. Oranje Nassau (thuisr.) -arr. 9 Sept. v.m. te Havre. HOLLAND AMERIKA LIJN. Veen-dam arr. 9 Sept. v. N.-York te Rott. Beemsterdijk vertr. 9 Sept. v. Rott. n. Hall- fax HOLLAND AFRIKA LIJN. Blitar arr. 9 Sept. v. O.-Afrika te Rott. Algorab arr. 9 Sept. v. Delagoabaai te Beira Nijkerk arr. 9 Sept. v. Tanga te Kilindini, Springfontein (uitr.) vertr. 9 Sept. v. K.aap- stad u. Port Elizabeth. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Djocja arr. 8 Sept. v. Rott. te Hamburg. Reggestroom (thuisr.) arr. 8 Sept. te Hamb. IJsselstroom (thuisr.) vertr. 6 Sept. v. Tene- riffe. HOLLAND OOST AZIE LIJN Boeton (thuisr.) vertr. 8 Sept. v. Hong Kong Westerdiik arr. 7 Sept. v. Amst te Hamb. JAVA BENGALEN LIJN. Ceram arr. 7 Sept. v. Java te Rangoon. Ceylon arr. 5 Sept. v. Calcutta op Java. ROTTERD. LLOYD. Goronfalo vertr. 8 Sept. v. Suez n. Perlm. Insulinde (uitr.) vertr. 8 Sept. v. Suez. Men ado vertr. 5 Sept. v. Hongkong n. Java. Rindjani (thuisr.) arr. 8 Sept. te Suez. Salatiua vertr. 7 Sept. v. Seattle n. Hoqui- ham-Wasft. Kawi (uitr.) vertr. 9 Sept. v. Southampton. Palembang (thuisr.) arr. 9 Sept. te Marseille ROTTERD. ZUID AMERIKA LIJN Aldlabi vertr. 9 Sept. v Antw. n. Rott. STOOMV. MIL OCEAAN. Sarpedon v. Japan n. Rott., vertr. 9 Sept. v. Hongkong. Yang Tsze, v. BafavSa n. Amst. arr. 8 Sept. te Suez. Adrastus v. japan n. Rott., vertr. 6 Sept. v. Penang Troilus v. Japan n. Rott., vertr. 9 Sept v. Singapore. HALCYON LIJN Stad Amsterdam vertr. 8 Sept. v. B.-Ayres n. Rott. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. Andijk (uitr.) vertr. 8 Sept. v. Suez. Koiid>ekerkA(^3|ii5J yejtr. 8 Sept, y. Negapa- 1 'V J A

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 6