Xrmbestuur onjulsf vermeld. De heer Med: Zou de maximbmsnelheld! in de Molenbuurt niet ingevcerd kunnen worden. De melkauto van Verduin rijdt daar zoo hard. De voorzitter: Voor een enkele auto die daar hard rijdt,. kan men toch geen gnoote kosten maken om maximumsndheid in te voeren. Evengoed kan proces-vcrbaal opge- maakt worden, wanneer te hard gereden wordt. De heer Aafjes: De pont vaart zoo zwaar, zou deze niet naar de helling moeten? De vcorziilter: Het rijksreservepont is reeds aangevraagd. Tevens viroeg de heer Aafjes of de spuit in den Kogerpolder geprobeerd wordt. De voorzitter: B. en W. hebben het needs oesproken, maar wilden, nu de werkzaamhe- den aan de electrificatie' in de Woude aan den gang zijn., het tot het voorjaar stellen. Goed gevonden. —Het woophuis met 6.40.10 H. A. wetland:, eigendom van den heer A. Dekker in de Woude alhier, is in publieke veiling te Pur- merend gehouden, gekocht door C. Meijsen alhier voor 12568. UIT NOORDsSCHARWOUDE. UIT HEEMSKE'RK. Ten overstaan van notaris Moens te Bever- \vijk had Woansdag in hit veilinggebouw ,,'t Centrum" de verkooping plants eener boe- reahofstede met ruim 11 HA. grasland, gele- gen in den polder 't Woud te Uitgeest en As- sendelft, bchcorende tot d!e nalatenschap der eohtelieden Dirk Jongejans en Barbara Bak- ker. Kooper in massa voor 32.412 werd de heer J. Roozendaal te Achtienhovcn prov. Utrecht. Het woon- en winkelhuis te Beverwijk, aan de Kerkstraat 98, werd gekocht door den heer F. Kox uit Santpoort. UIT OOSTHUIZEN. In een der vorige Raadsvergadcringen wers Jen de keurloonen herzi'en. Thans is op die ge* wijzigde keurloonen van Ged. Staten de goed* keuring ontvangen, zoodat ze nu als volgt zijn vastgesteld: Voor een koe 8, voor noodslach* ting koe 4, voor jonge koe met 2 breede tans den 5, voor een paard f 8, voor een varken ongeacht het gewicht 3, voor een vet kalf 3.50, voor een kaif - 1, voor een schaap 1 en voor een geit 0.75. UIT SCHOORL. De Gemeenteraad vergaderde gistermor- gen ten 10 ure voltallig. De belangstelling in de raadsvergaderingen te Schcoi'l wordt steeds grooter, zoodat ditmaal zelfs een viif- tal persvertegenwoordigers en een drietal ren- teniers de vergadering bijwoonden. Wanneer de belangsteliing zoo blijft aangroeien, dan zal het zaaltje heel spcedig te klein zijn. De Voorzitter, Baron van Vridagh, opende deze eerste door hem geleide vergadering, met den wensch uit te spreken, dat de besprekin- gen tot heil van de gemeente zouden strek- ken. De door den secretaris gelezen notulen van de beide vorige vergaderingen werden onver- anderd vastgesteld. Van Ged. Staten was ingekomen een schrii- ven, waarin verzocht werd, het besluit ten aanzien van het aangaan van een geldlee- ning, groot 7000, zoodanig te wijzigen, dat bepaald werd, dat de leening in ten hoogste 10 jaar kan worden afgelost Besloten v/erd, aan dezen wensch te vol- doen. r Overeenkomstig den wensch van Ged Sta ten werd besloten, de invorderingsverorde- ning op de hondenbelasting Ln dier( voege te wijzigen, dat de niet of niet behoorlijke in- vulling van het aangiftebiljet strafbaar wordt gesteld met ten hoogste 6 dagen hech- tenis of 25 boete. De heer Schermer merkte hierbij nog op, dat tot nog toe in Schoorl geen aanglftebi!- jetten werden rondgezonden. De Voorzitter zeide, dat dit voortaan vol- gens de verordenin^ zal gebeuren, wanneer deze is vastgesteld. Besloten v/erd, cok de heffingsverordening opnieuw vast te stellen. In behandeling kwam nu het voorstel van Ged. Staten om het salaris van den gemeen- te-ontvanger in 5 jaar met 30 pet. te verla- gen. Hierbij werd mede aan de orde gesteld het adres van de gemeente Nederhorst den Berg, waarin de wensch werd geuit, om de geheele verlagiug in Janufri reeds to doen mgaan. B. en W. adviseerden, het laatste adres voor kennisgeving aan te nemen en de door Ged. Staten voorgestelde regeling te aan- vaarden. Mevr. Kok- de Jager vond een geleidelijke verlaging wel goed. Ze vond het ^chter schriel, dat de bij de gemeente te werk gestel- de werkeloozen, waaronder mensdien, die de gemeente niet kan missen, een verlaging van 20 pet. ineens was opgelegd. De Voorzitter oordeelde deze opmerking misschien wel juist: In behandeling was ech- ter een door Ged. St. voorgestelde regeling. Z. i. kon Mevr. Kok- de Jager op de zaak, die zij op het oog heeft, later terug komen. De heer Kaag begreep niet, waarom de vermindering zoo geleidelijk moest gebeuren. De werkzaamheden zijn nu toch ook vermin- derd. De Voorzitter voerde hiertegen aan, dat straks de forensenbelasting weer voor reke- ning van de gemeente komt. Het werk ver- meerdert dan weer. Als men nu te schriel is, moet men straks weer verhoogen. Spr. vond dit niet gewenscht. Overigens was hij ook van meening, dat de levensstandaard niet was verminderd. Het algemeene stemmen werd hierop beslo ten, de door Ged. Staten voorgestelde rege ling te aanvaarden. Van Ged. Staten was voorts nog ingeko men de goedkeuring op het besluit tot het aangaan van een kasgeldleening, groot 6000; van den heer J. van der Oord was bericht ingekomen, dat hij zijn benoeming als hooisteker aanvaardde Van den heer Tromp, hoofd der R.K. school een bericht, dat hij zijn benoeming tot lid van de Commissie op het- L. O. aan vaardde. Van Ged. Staten de mededeeling, dat de jeslissing inzake de geldleening van 7000, v/as verdaagd. Deze stuicken werden voor kennisgeving acingenomen. Ter afdoening werd in handen van B. en W. gesteld een verzeek van het Bestuur van het Landbouwhuishoudkundig onderwijs, waarin voor dit onderwijs om de beschikbaar- stelling van een schoollokaal te Groet werd verzocht. Besloten werd het adres van het Bestuur van de Openbare Leeszaal te Alkmaar, waarin ook voor 1925 om subsidie wordt verzocht, aan te houden tot de begrooting. Van de Tconeelvereeniging Joan van Ccorel was eveneens een terzoek om sub sidie ingekomen. Ook dit verzoek zal bij de begrooting wor den behandeld. Aan de orde was hierop een voorstel van B. en W. tot vaststelling voor het dicnsljaar 1923 van a. de Gemeente-rekening, met een nadee- lig saldo van 4046.27, b. - de rekening Burgerlijk Armbestuur met een voordeelig saldo van 306.38; c. de balans, winst- en venliesrekening van het Gemeentelijk Electxiseh bedrijf, met een winst-satdo van 3780.56; d. de rekening en verantwoording van den keuringsdienst in de Keuringskring Schoorl, met een voordeelig saldo van 93.11; De heer Kaag deelde mede, dat de Com missie de vcorstellen onder a, b en c hadden cndei-zocht en in ordetoevonden. Het onder d genoemde behoorde niet tot de taak der Com missie. Nadat de Commissie ook deze rekening had nagegaan, werd besloten de genoemde reke ningen conform goed te keuren. De gewone inkomsten hadden bedrager. 86005.50; de buitengewone 23055; to taal inkomsten 109060.50. De uitgaven, gewoon 90283.77buiten- gewoon 22823; totaal 113106.77- Met algemeene stemmen werd hierop tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand in de vacature wijlen A. J. Peeck, Baron van Tri- dagh bencemd. Deze dankte voor het in hem gestelde ver- trcuwen en verklaarde te hopen dat hij nog vele gelukkige huwelijken zou kunnen slui- ten. Op vcordracht van B. en W. werd hierna met 6 tegen 1 stem tot plaatsvervangend se cretaris in de vacature A. J. Peedk de heer F. Mcsk benoemd. De heer Mosk legde hierna in handen van den voorzitter de vereischte eeden a.f. Nadat de voorzitter hem met zijn benoe ming had gefeliciteerd, sprak hij het vertrouwen uit, dat de afgelegde eeden den benoemde in a lie opzichten vopr den geest zullen komen en dat de samenwerkmg met B. en W. en den Raad hem tot voldoe- ning zal strekken. De heer Mosk dankte nog voor het in hem gestelde vertrouwen. B. en W. be den hierop de gemeentebegroo- ting vcor het dienstjaar 1925.aan. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. ter beperking van het H. O. zooveel moge- lijk in de richting van de bezuinigiug waren gegaan. Er was echtier voor gewaakt, dat de zuinigheid niet de wijsheid bedroog, zoodat niet aanmerkelijk verlaagd zou worden, en een volgend jaar weer belangrijk zal worden verhoogd. De uitgaven wairen geraamd op 91342.27. De ontvangsten en uitgaven van de kapi- taalclienst bedroegen 32000. Door een wijziging van de gemeenteinning door het rijk was er een nadeelig saldo van 4000. Dit geld was editor in deze en vorige maand ontvangen. Er moet nog 7000 ontvangen worden van de leening. B. en W. willen biervan 1O0O voor dit dienstjaar reserveeren en 1925 aanvangen met de overige lOOOO. In dat geval kan in 1925 de H. O. met 1000 worden ver minderd. Dit jaar zullen dan editor geen meerdere uitgaven gedaan moeten worden, anders is er het volgend jaar geen 10000 beschikbaar. De Voorzitter stelde voor om de commissie, die het vorig jaar beila&ii was geweest met het nazien van de rekening en dus goed in de zaken zat, te belasten met het nagaan van de begrooting. Op een vraag van den heer Duin decide de voorzitter mede, d:at de leden ook de be grooting thuis zullen krijgen. De voorzitter stelde nog voor, om met het oog op de verschillende sfcroomingen in d'en raad (spreker betoogde geen partijen) de cojn.missie nog uit te ggggjgg mgt jjievr. Kek de Jager. Z. h. st. weiid1 hefi voorstel van den voorzit ter aangenomen. Mevr. I leringa vernam gaarne of het de bdceling was, de cursus, die het vroeger her- halingsonderwijs heeft vervangen en het vo rig jaar zoo goed voldaan heeft, weer in ie stellen. Verleden jaar was deze cursus in't midden van October begonmen. Spreekster zou gaarne willen, dat de cur sus weer in't leven werd geroepen. Het vorig jaar had hij 400 gekost. De Voorzitter stelde voor, deze zaak ter af doening in handen van B. en W. te stellen en hen daarvoor een crediet van' 500 te ver- leenen. De heer Kaag drong ook hierbij op bezui- niging aan. De Voorzitter zegde deze toe, de cursussen zullen pas gegeven worden, wanneer daar voor per school minstens 10 leerlingen zich aanmeWen. Het voorstel werd hierop aangenomen. De heer Schermer herinnerde er aan., dat hij het vorig jaar het: hakken van het hout in de Nollen ter sprake had gebracht. Toen werd besloten, wanneer tijd van hakken en plan- ten daar was, een paar menschen van advies te laten dienen. Vooral met het oog op de weg- beplanting zou spr. dit gaarne zien. De Voorzitter zeide, dat B. en W. zich hier- voor reeds in verbinding hadden gesteld met den heer Steijn. B. en W. zullen met hem een rondgang maken en de raadsleden die dit wenschen, kunnen van de partij zijn. De heer Schermer herinnerde aan het door den toeristenbond ingediende plan voor weg- verbetering. Spr. was nieuwsgierig, wanneer daarover de cominissie bestaande uit de heeren Duin, Kager en spr. zal vergaderen. De Voorzitter zeide, dat deze aangelegen- heid als een van de. voornaamste punten op zijn lijstje staan. Hij zal daarover gaarne met de commissie vergaderen. De heer Schermer zag met verlangen de toegezegde circulatis van hei Gem'eente-ver- slag onder de raadsleden tegemoet. De secretaris deelde mede, dat dit verslag reeds een paar weken voor dit dbd gereed lag. De heer Schermer verklaarde nog dat hij vclkomen accoord ging met het gesprokene van mevr. Kok over het verlagen van de loonen der werkloozen. Z.i. ging het niet aan, gezinnen af to schepen met een lcontje van 12, 15 is al niet veel, maar met 12, als daar huishuur af moet, kan een gezin heelemaal niet rond- kemen. De Voorzitter zeide dat B. en W. erg zui- nig hadden v/il'en zijn, omdat men niet weet, wat de winter brengt. Dan moet er in ieder geval geld in kas zijn en kan dan ook later de zaak onder de oogen zien. De heer Schermer vond het* beter te bezui- nigen door bckend te maken', dat werkgevers, die vcor een of twee dagen voor een werk- looze werk hebben, zidi tot de gemeente wenden, om te vooi'komen, dat werkloozen, die cm de een. of andere reden- liever bij de gemeente werken, arbeid bij particulieren weigeren. Om het loon van f 2.50 op 2 te stellen, vond hij echter een verkeerde bezuini- ging. De heer Bijl zeide, dab wergevers steed's werkloozen, die bij de gemeente arbeiden, kun nen bekomen. De gemeente houdt niemand vast. Als regei zijn de bij de werkeloosbeidsvoorziening te werk gestelden personen die nog .andere in komsten hebben dan hetgeen zij bij de werk- verschaffing verdienen. Door de verlaging hebben B. en W. ver- wacht een prikkel te krijgen bij de werkeloo zen cm bij patroens werk te zceken. De te werk gestelden zijn meestal personen die bij particulieren ten hogste 2.50 per dag kun nen verdienen. De heer Duin merkte nog op, dat het ge wone standaardloon in Schoorl 18 per week is. Spr. gelooft dat werkeloozen liever 15 zij de gemeente verdienen, dan 18 bij een patroon, al wil hij wel erkennen dat 12, wanneer er geen ander inkomsten zijn, onvol- doende is. In hoofdzaak zijn het echter men schen op jaren, die tegenwoord'ig ook ouder- domsuitkeering hebben en als er bezuinigd moet worden, dan zal er ten slotte toch diaarop bezuinigd moeten worden. De Voorz. zegde toe, dat B. en W. voor de toekomst met de gemaakte opmerkingen reke ning zullen houden. Een beslissmg was thans moeilijk te nemen Persoonlijk kende spr. de toestanden te fenig om van advies te kunnen dienen. De heer Duin was er voor om straks als het winter wordt, een hooger loon te geven. De heer van Lienen zeide nog dat de ver laging was ingesteld omdat met de werk- voorziening moest worden doorgegaan, hoe- wel besloten was dit tot October stop te zet- ten. Den heer Schermer deed het genoegen dat bleek, dat men met een voorloopigen maatre- gel te oden had. Spr.'s goedkeuring zou het niet hebben, om dezen maatregel een defini- tieve te doen zijn. Spr. was overigens van meening, dat het aanbeveling verdiende, er meer bekend'heid aan te geven, dat werkge vers goed' doen zich om werkkrachten tot de gemeente te wenden. De Voorzitter bevestigde nog, dat de maat regel niet bedoeld was vcor den komenden winter. Wethotider van Lienen wees er nog op, dat de Raad voor de werkvoorziening 2500 had toegestaan, doch dat reeds 3400 was uitgegeven. Ook spr. vond 2 te laag. Doch als de kas leeg is, moet men van den nood een deugd maken. Mevrouw Heringa wilde ieder geval pet- soon lijk behandelen. De werkloozenkas is er om de gezinnen in stand te houden. Een alge- meen verlaging had dit tegen, dat daardoor de menschen, die in 't geheel geen andere in- komens hadden, het meest lijden De Voorzitter gevoelde veel voor deze re- deneering. In de praktij'k was heti evenwel moeilijk uitvoerbaar, omdat al heel gauw de te werk gestelden bezwaar zullen maken als iemand, die soms minder werk doet, omd'at hij het noodiger heeft, meer ontvangt. Ook zal het dan voorkomen, dat men al gauw meent, armer te zijn dan de ander. De heer Schermer vond het beter, om alien hetzelfde geld1 per dag te geven, maar die het minder noodig hadden, een dag minder /te laten werken. De heer Bijl vond dit niet goed, <xndat er werk genoeg was. Mevrouw Kok concludeerde, dat dan de arbeiders de dupe worden. De Voorzitter was het hiermee niet eens. Hij stelde zich voor, dat de arbeiders hetgeen zij ontvangen, het liefst verdienen. De heer Bijl moet ook voor de gemeentekas zorgen en waarom de arbeiders te laten wandelen en het werk laten stil liggen als er werk genoeg is. Spr. constateerde, dat men het er over eens was, dat het geven van een behoorlijk loon bevorderd moet worden. B. en W. moeten echter niet alieen het hart, maar oolj het ver- stand laten werken. De heer Kaag merkte nog op, dat op het schoolplein ook weer het grove grint gebruikt was. De heer Bijl antwoordde, dat dit nog grint was van den ouden voorraad en dat voortaan fijn grint gebruikt zal worden. De Raad ging hierop in Comite. Buitenland. TOESTANDEN TE ARCHANGEL. Een der lezer van de Tel., die onlangs een bezoek aan Archangel heeft gebracht, deelt omtrent de toestanden aldaar o.a. het vol- gende mede: Archangel ziet er zeer verwaarloosd uit. De meeste straten zijn niets anders dan mod- derpoelen. De best uitziende hoofdstraten zijn met ruwe klinkers geplaveid, met aan den huizenkant een trottoir van half-vergane planken, waar varkens hun maaltijd zoeken.' Wat de huizen-betreft, verschillende groote gebouwen zijn door de autoriteiten in beslag- genomen en worden voor aile doeleinden ge bruikt. Het paleis van den vroegeren gouver- neur doet tegenwoordig dienst als kinder- asyl, waar omgeveer 300 verwaarloosde en ouderlooze kmderen zijn ondergebracht! Voor dit dcel zijn drie der mooiste en groot- ste gebouwen in beslag gen omen. Trouwens privaat eigendom bestaat er natuurlijk -niet meer, alle huizen behooren aan den staat. De woninghuur is vrij 'laag in vergelijking met Holland. Men betaalt voor twee kamers en keuken ongeveer 16 Roebels per maand, maar dan moet men ze ook zelf laten schilderen, dichtmaken enz. enz. Levensmiddelen zijn, op suiker, koffie en thee na, goedkooper dan bij ons. De prijzen worden door den staat zoo laag gehouden, waarnaar ook de arbeidsloonen geregeM zijn, Waar geen stukwerk of aangenomen werk is, verdient een gewoon werkman juist genoeg om zich drie of viermaal per week een stukje vleesch te kunnen veroorloven. Stukwerkers, zooals in het houtbedrijf verdienen van 5 tot 7 Roebel per dag. Kantoorpersoneel wordt ook vrij goed betaald1, vanaf 9 per maand. Alle winkels, voor zoover ze nog niet geheel in handen van den staat zijn, worden als het ware tot een failliet gedwongen, waar alle staatswinkels hun waren 20 pet. goedkooper geven. Bover.dien wordt alles door den staat ge- contrdleerd' en worden hooge belastingen ge- heven. Alle ondernemingen worden voor de helft door den staat gesteund de afbetalings- termijn is op 20 jaar gesteld. Al het perso- neel wordt door de arbeidsbeurs geleverd. Heeft een onderneming over een boekjaar eenige winst gemaakt, dan komt van deze winst: 25 pet. aan den staat ten goede, 25 pet voor aflossing der staatsschuld, 25 pet. voor U'i'tbreiding en de rest meet op de rijksbank gedeponeerd worden. Van alle arbeidsloonen moet bovendien door den werkgever 25 pCt. extra betaald worden voor werkloozenuitkee- ring en ziekenfonds. Buitenlandsthe onder nemingen hebben iets voordeeliger voorwaar- den. De invoerreohten, die hier geheven worden zijn zeer hoog. Onlangs is er van Holland nog een sleepboot naar Archangel gegaan om daar door een zekere Maatschappij te worden overgenomen en voor het sleepen van hout op de rivier gebruikt te worden. Voor dit ding, dat toch zeker niet 'langer is dan 35 of 40 vcet, moest ruim 20.000 Roebels aan invoerrechten betaald worden. Messen, lepels, vorken en borden,alles wordt geschat en twee derden van de geschat- te waarde moet als invoerrecht daarvoor be taald worden. Zelfs voor een oude strooma- tras, die door een matroos was achtergelaten en bij ons 1.50 of 2 kost, moest 3 75 Roebel betaald worden! Phototoestellen mo- gen niet ingevoerd worden- Aan boord' wor den -ze zorgvuldig verzegcld. Ook de draad- looze installaties worden verzegeld. Wel een bewijs, hoezeer de Sovjet-autoriteiten met al les op haar hoede zijn. DE MOLDAVISCHE SOVJET-REPU- BLIEK. Omtrent de stichting van een Moldavische sovjet-republiek aan den Dnjester, geeft de Moskovische „Izwestij,a" een onderhoud weer met Tsjoebarj, den voorzitter van den Oekra'f- nischen Raad van Volksco-inffisssrissen. Het bl ad s chrjif t v v De kwestie van een afzonderlijke Molda vische republiek, waarbij de Moldaviers bin- nen de unie van sovjetrepublieken votlkomea onafhankelijkheid zullen bezitten, aldus Tsjoebarj, heeft reeds herhaaldelijk een on- derwerp van besprekingen uitgemaakt in den Raad van Volkscommissarissen der OeScrai'ne. De voorbereidende werkzaamheden voor de afbakening van de grenzen, de vaststelling der administrieve centra en andere kwesties, die een tijd geleden werden begonnen, nade- ren thans haar voltooiing. Dnehonderd h vierhonderdduizend Moldaviers zullen spoe- dig een eigen regeering krijgen, die zeer waarschijnlijk te Ananjef zal zetelen. De stichting; van de Moldavische republiek is een uitvloeisel van het beginsel der sov- jets om aan alle nation a Iiteiten volkomen zelf- bestuur toe te staan. Ongetwijfeld zullen dan ook de Oekra'inische boeren en arbeiders den Moldaviers hun steun toezeggen. bij de orga- nisatie van de bestuursinstdlingen en de eccw nomische ontwikkeling van het land. MarktTberichten BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenvei'ling), 11 Sept. 9700 stuks Bloemkool le soort 20.1035.50, 2e soort 4.10—/ 16.60 per 100 st., 3225 K.G. Wortelen 1.70, 42000 K.G. Roode kool le soort 1.80—/ 3.50, 36000 K.G. Ge!e kool le soort 1.80—/ 4.50, 144700 K.G. Witte kool le soort 0.70—/ 1.50, 26100 K.G. Uien: Uien 4.605.80, Drielingen 4 30 tot 5.40, Nep 8.90—/ 10, 1072 K.G. Slaboonen 22.50—/ 29.50, 2000 K G. Bie< ien 3.50—/ 3.90, 13600 K.G. Aardappe- len; Schotsche muizen 8.10, Schoolmees- ters 4.50—/ 5.20, Due of York 3.70— 4.20, Blauwe 6, Drielingen 1.502, Kleine 1.50—/ 1.70 per 100 K.G. NOORDSCHAP WOUDE, 11 Sept. 19000 K.G. AaiC 'ppelen: Schotsche Mui zen 7.40, Duken 4.104.30, School- meesters 4.10, 100 K.G. Sperdeboonen 18—/ 26.90, 43) 0 K.G. Uien: Groote Uien 4.10—/ 4.60, Uien 3.90—/ 4.80, Drielingen 3.80—/ 5.40, Gele Nep 7.20 tot 9.10, 5000 K.G. Peen 1.40, 47200 K.G. Roode kool 1.70—/ 4.30, 44500 K.G. Witte kool 0.80—/ 1.50, 13900 K.G. Gele kool 2.10—/ 4.50, alles per 100 K.G., 2050 bos Boswortelen 3.705.20 per 100 bos, 2400 stuks Bloemkool 15 38.50 per 100 St., 2e*soort 4.10—/ 7. ZWAAG, 11 Sept. Veiling Bangert en Omstreken. Blauwe pruimen 9—/ 10, Witte f 7.50— 11* Reine Victoria 915, Clapp's 3 tot 6, Jutte 2—/ 5, Prins 13, Tros 1.10—/ 2, Fransche f 2.50—2.70, Noten 7—/ 10, Druiven 25—/ 40. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 11 Sept. 1924. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 15.50—/ 29, II 6.50— 13, III 2.504.50, Roode kool 1.30 tot 3.20, Witte kool 0.60—/ 0.80, Gele kool 2.40—/ 3.40. Uien 1.60—/ 2, Drie lingen 1.90—/ 2.10, Nep 3.30—/ 4.10, Dunn Slaboonen 3.604.15, Dikke Slaboonen 3.25—/ 3.75, Bieten 14.50— 24.50, Kleine 4.50. Aardappelen: Ideaal 1.65—/ 2.20, Kleine 3.80—/ 4.25, W. Due 2.20—/ 2.25, Bonte 2.40. WARMENHUIZEN, 11 Sept. 1924. Roode kool le soort 2.10—/ 3.30, Gele kool le soort 2—/ 2.70, Witte kool le srt. 0.80—/ 1, Bieten 2.90, Nep 7.70— 8.40, Drielingen 3.904.30, Uien 4.505.30, Eigenheimers 3.60, School- meesters 1.70, Slaboonen 21.70, Snijboo- nen 18.70. Aanvoer: 6500 K.G. Roode kool, 2800 K.G. Gele kool, 14000 K.G. Wit- te kool, 8150.K.G. Nep, 10465 K.G. Uien, 350 K.G. Bieten, 1800 K.G. Aardappelen, 25 K.G. Slaboonen. 13 K.G. Snijboonen. Zeetijdingen. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MI J. NEDERLAND. Borneo (thuisr.) vertr. 10 Sept. v. Havre n, Amst. Jan Pietersz. Coen (uitr.) vertr. 10 Sept. y. Genua. Riouw (thuisr.) arr. 10 Sept, Londen to Hamburg. KON. NED. STB. MIJ. Adonis arr. 11 Sept. v. Amst. te Rott. Ariadne arr. 11 Sept. v. Amst. te Rott. Fauna vertr 10 Sept. v. Vigo n. Cascaes, Irene arr. 10 Sept. v. Amst. te Valencia. Tellus arr. 10 Sept. v. Valencia te Malaga. Euterpe vertr. 11 Sept. v. Amst. n. Rott. Ganymedes arr. 11 Sept. v. d. Midd. Zee to IJmuiden. Theseus vertr. 11 Sept. v. Amst. n. Rott. HOLLAND AFRIKA LIJN. Heemskerk (uitr.) arr. 11 Sept. te Zanzibar Springfontein (uitr.) arr. 11 Sept. te Algoa* baai. J HOLLAND AMERIKA LIJN. Boschdijk vertr. 11 Sept. v. Rott n. N. Yorlt. Cardiganshire arr. 8 Sept. y. Rott. te San Francisco. Volendam v. Rott. n. N.-York vertr. 10 Sept. v. Southampton. HOLLAND AUSTRALIE LIJN. Siantar (uitr.) vertr. 10 Sept. v. Antwerpen', Arendskerk (thuisr.) vertr. 10 Sept y. Duia- kerken n. Antwerpen. HOLLAND OOST AZIE LIJN. Boeroe (uitr.) arr. 9 Sept te Kobe. Boeton (thuisr.) 10 Sept. te Manila uitgekt. JAVA NEW YORK LIJN. Veehtdijk arr. 10 Sept. v. Java te New York. Simaloer v. Java n. N.-York vertr. 10 Sept. v. Durban. ROTTERD. LLOYD. Soekaboemi vertr. 10 Sept. v. Hamfi. n. Brc men. STOOMV. MIJ. OCEAAN. Glaucus v. Japan n. Rott., arr. 6 Sept. fc Shanghai. Troilus v. Japan n. Rott, vertr. 10 Sept. y. Port Swettenham. Peleus v. Japan n. Rott. arr. 9 Sept. te Gra< vesend. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. Meerkerk (thuisr.) arr. 10 Sept. te Antw. KON. HOLL. LLOYD. Zeelandia (thuisr.) vertr. 10 Sept. v. Rio Janeiro. KON. WEST IND. MAILD. Almdo vertr. 10 Sept. v. Amst. n. Chill. Delft (thuisr.) vertr. 8 Sept. v. Valparaiso. Jason (thuisr.) vertr. 8 Sept. v. Guayaquil. Oranje Nassau arr. 11 Sept. v. W.-lndie te Amst. HOLLAND AFRIKA LIJN. ^Soerakafta (thu&r,) arr, Sept. to Loodefi* De lorry*races in „Concordia" zijn niet Woensdagmiddag gehouden zooals gisteren Werd vermeld, maar Maandagmiddag. Woensdagmiddag en 's avonds werden in „Concordia" kolfs en biljartwedstrijden gehous den, waarvan de uitslagen als volgt zijn: lste klas, lste prijs W. Kostelijk, Oudkarspel, met 148 punten; 2de prijs J. Timmerman, Oudkars spel, met 146 punten; 3de prijs S. Goers, Ouda karspel, met 136 punten; serieprijs P. Molenaar, ZuicbScharwoudle met 51 punten. 2de klas, lste prijs D. Keppel, NoordsSchar* woude met 128 punten; 2de prijs L. Dekker te NoorcLScharwoude met 123 punten; 3de prijs G. Bekker te NoordsScharwoude -met 121 pun= ten; serieprijs A. Groot Nz. te Noorddkhar* .woude met 47 punten. Bilja'rten: lste prijs K. Langendijk Pz., Nd.s Scharwoude; 2de prijs T. Kostelijk te Noord* Scharwoude; 3de prijs L. Dekker tc Noord* Scharwoude; 4de prijs W. Kuiper te Noord* Scharwoude; 5de prijs H. Stam te Noord= Scharwoude. Gisteren had ten overstaan van notaris Laurman verkooping plaats van de diverse eigendommen van wijlen mej. Wed. J. Wielings, alhier. Perceelen 1 tot en met 6, huis, schuur en 5.90.90 H.A. land werden gekocht door A. Bijl alhier voor 20020. Later deed genoemde heer perceel 4, web 'and, groot 3.32.40 H.A. over aan J. Delis en perceelen 5 en 6 groot 1.04.90 H.A. aan G. v. d. Burg, beiden alhier. Perceelen 7 tot en met 11, huis en tuingrond, groot 0.80.30 H.A., werden gekocht door den heer D. v. Essen voor 5010, terwijl de per* ceelen 12 tot 16, bouwland, aan diverse eigc* naars kwamen voor totaal 3310.25. De grootte van deze perceelen was 0.93.40 H.A. Perceel 17, winkelhuis met terrein, bracht 2280 op en werd gekocht door D. Braak. Voorts werden de heeren D. Braak en C. Koel eigenaar van een paar kleine perceeltjes bosch. Totaal opbrengst van dezen verkoop was 31082.25. UIT HEILOO. De voetbalvereeniging „Heiloo" opent Zon« dag a.s. haar speelseizoen en het nieuwe be« stuur doet dit op een grootsche wijze. In optocht, met muziek van ons fanfarecorps, ga^t het haar het sportterrein, waar een voeb balmatch plaats heeft tusschen „Vrome" St. Pancras en ons eerste elftal. Vervolgens groote windhondenrennen als hardloopen, hordenren, springconcours, onder reglement van den Raad van Beheer. Om 5 uur prijsuitreiking. 's Avonds 8 uur concert in cafe de Rooij, van het beroemde Russtsche Balalaika«orkest, dia rigent Sascha Wolgin, een koor van 25 person nen. Het bestuur heeft durf. Mooi weer, veel be* zoek en 's avonds bezoek aan het avondfeest moet het loon zijn. Men zie advertentie in dit blad. Gister geraakte hier een autobus defect, wat op zich zelf niets bijzond'ers is. Daar de auto slingerde, had het geval de be« langstelling van een jongen die op een motors rijwiel was gezetpn. Hij keek om en raakte zijn stuur kwijt, draaide over de tranwails en kwam in de beek terecht. Een rustige wandelaar, die tusschen de rails liep men is nergens meer veilig werd omver geworpen en stond vers suft op zonder te zijn verwond. De motorrijder had „slechts" een buil aan het hoofd en na veel aantrappen en gas geven bleek de fiets weer rijdbaar. 't Liep dus goed af doch men zij toch gewaarschuwd voor onvoorzichtig omkijken. V

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 7