noemden Van 'Munster, fienbende genoemae Van Munster en hij, beklaagde, zich den toe- gang tot gemelde woning verschaft door, na dat zij tezamen een voor een raampje dier woning bevindend luik open hadden getrok- ken en nadat Van Munster voornoemd het raampje naar binnen had opengedxukt, door het alzoo geopende raamje dier woning bin nen te klimmen. Tien getuigen a charge zijn opgeroepen: n.L: H. Reulen, opperwachtmeester der Kan. Mareohaussees te Nijmegen; H. J. Loeffen, cafehouder te Wychc-n; A. J. Bevers, smid te Wychen; P. A. van der Broek, broer van een der beklaagden, 24 jaar, arbeider te Wychen; H. van Debber, rondmzend koop- man te Afferden; D. Theunissen, rijksveld- wachter te Wychen; E. de Ridder, gem.-veld- wachter te Wychen Cornelis van den Broek (een der beklaagden, contra Van Munster) gedetineerd in het Huis van Bewaring, te Arnhem en de deskundigen Dr. J. L. P. Hulst te Leiden en Dr. W. F. Hesseling, scheikundige te Arnhem. De verdediger, Mr. A. V. M. Bonike, heeft een getuige-deskundige opgeroepen, Dr. P. Bierens de Haan te Zeist. Eerst wordt gehoord C. v. d. B., 27 jaar. wonende te Wychen, wien een diefstal is ten laste gelegd. Beklaagde legt ook nu een vol- ledige bekentenis af. Hij verklaart, dat Van M., zijn broer P. en hij den avond tevoren zijn nit geweest. Samen hebben zij verschii- lende kroegen bezocht. Toen zij tegen het sluitingsuur, ongeveer 11 uur, het cafe van Cornelissen verlieten, waren zij min of meer inder den invloed van sterken drank. Van M. stelde toen voor te gaan inbreken. Beklaagde had er weinig zin in, daar hij den volgenden dag vroeg op zijn werk moest zijn. Van M 'echfer met alle geweld naar de Woezik, en itoen beklaagde hem vroeg, wat hij daar moest doen, antwoordde van M.: dat zal je wel zien. Hij is toen maar meegegaan. In de Woe zik gekomen, ging Van M. het erf van den puden Willems op. TJit een schuurtje van een aangrenzende werf haalde. Van M. 'n houten hamer en een stuk ijzer. Hiermee gewapend, zijn zij toen samen naar het huis van Willems igegaan, waar zij een luik voor een .klein Taampje hebben weggebroken, waarna het raampje vanzelf kon worden opengedaan en idaardoor zijn zij naar binnen gegaan. Zij kwamen toen in een bijkeuken. Blijkbaar is er bij het binnensluipen lets' pmgevallen, althans toen zij binnen waren, ■hoorden zij loopen en even daama de vrouw roepen: is er iemand? Van M. ging naar lhaar toe en gelastte haar stil te zijn. Daarna ging hij naar het slaapvertrek, en deze be klaagde hoorde, dat Van M. den ouden Wil- ilems' slagen toebracht, vermoedelijk met den houten hamer. Even later is ook deze beklaag de het vertrek binnengaan. Hij vond toen Willems op den grond liggen. Met hun bei den hebben zij toen in't vertrek naar geld gezocht. Van M. vond eindelijk in een oude kist een bankbiljet van /25 en ging daarop naar de vrouw en vroeg haar om nog meer geld. Beklaagde zag toen, dat de vrouw aan Van M. nog geld gaf. Beklaagde heeft toen gezien, dat Van M. met de oude vrouw on- tucht pleegde, waartegen zij zich hevig ver- zette, en daarna heeft hij haar met een hamer eveneens neergeslagen. Zij zijn toen met hun beiden weer het huis deorgegaan en hebben dit verder doorzocht. Beklaagde heeft ook ver schillende laden van kasten en een bureautje cpengebroken om naar geld te zoeken. Hij vond echter niets meer. Beklaagde heeft ge zien, dat Van M. behalve de 25 een bedrag van /6.50 had. Later heeft Van M. nog 21 eieren weggenomen. Toen heeft deze het geld verdeeld. Ieder kreeg ongeveer 10. Ook zijn broer P., die buiten was gebleven, kreeg zijn deel mee. Be klaagde is daarop met zijn broer naar huis gegaan. De president vraagt aan dezen beklaagde, of dit nu werkelijk de voile waarheid is, welke yraag beklaagde bevestigend beantwoordt. President: Dan ben ik verbaasd, dat je dit alles zonder eenige ontroering kunt mededee- Oen. Het schijnt niet tot je door te dringen. dat er in dien vreeselijken nacht door jullie een gruweldaad is gepleegd. Is er dan niet eenig menschelijk gevoel bij je wakker ge- worden? Je hebt toch gezien, hoe die men- schen daar lagen, badende in hun bloed, en ondertusschen heb je de kaars aangestoken om in die omgeving naar geld te zoeken. Met 30 gulden, den prijs van twee menschenle- yens hebben jullie het huis verlatcn. Beklaagde antwoordde hierop niets. Als eerste getuige wordt gehoord D. Teu- nisse, veldwachter te Wijchen, die met den ge- meenteveldwachter De Ridder dadelijk nadat hij bericht van den moord kreeg, naar de wo ning van de verslagenen is gegaan. Op het tuinpad vond hij indrukken van schoenhakken verschillend van grootte en aard. Een spoor vertoonde een afdruk van gummihakken. In de woning zelf heeft hij een onderzoek inge steld. Hij vond eerst het lijk van Willems, daarna dat van diens zuster. Overal in huis was een verschrikkelij'ke wanorde. Alle kas ten waren opengebroken en gedeeltelijk wa ren de laden er uit verwijderd. Getuige kreeg reeds spoedig het vermoeden, dat Van M. en C v. d. B. meer van de zaak wisten. In een put op het erf werd een hamer met bloed be- vlekt gevonden. Door het vinden van dien hamer werd getuige overtuigd, dat Van M. deze gebruikt had, omdat hij bij een vroegere ernstige mishandeling eveneens een dergelij- ken hamer als werktuig had gebezigd- Verder was getuige bekend, dat Van M. en C. v. d. B. den vorigen avond betrokken wa ren geweest bij een'relletje in een cafe. Ge tuige heeft nog den zelfden dag de kleeren van beklaagde v. d. B. in beslag kunnen ne- «nen- Getuige J. de Ridder, gemeenteveldwachter te Wychen, heeft met den vorigen getuige het eerste onderzoek geleid. Getuige heeft op het erf van de woning van v. d. B. een ineenge- trapte blikken bus gevonden, waarin nog een stuk van een eierschaal aanwezig was. Beklaagde v. d. B. geeft toe, dat een soort- gelijke bus is gebruikt voor het vervoer van de eieren. Get. Anna Burgers, te Lunen, bij Grave, verklaart, dat in den vroegen morgen Van M. in het cafe van haar vader kwam en later ook C. v. d. B. Zij schonk aan eerstgenoemde 3, aan laatstgenoemde 2 glazen bier. V. d. B. betaalde met een bankbiljet van 25; hij ontving 2 banlcbiljetten van 10, vier guldens en eenige dubbeltjes terug. Hierna is het woord aan den officier van iustitie, die er in zijn requisitoir den nadruk op legt, dat m de instructie van deze treurige zaak gebleken is, dat het aandeel, dat te- klaagde v. d. B. erin gehad heeft, veel minder is dan dat van Van M. Waarschijnlijk heeft v. d- B. alleen de bedoeling gehad, diefstal te plegen, terwijl Van M. reeds dadelijk de be doeling had, den diefstal te vermakkelijken door de beide oude menschen te dooden. De burgemeest&r van Wychen had meegedeeld, dat de gebroeders v. d. B. wel ongunstig be kend staan, maar dat hij ze niet in staat acht tot zulk een gruweldaad. Daarenteger. noem- de hi; Van M. iemand, die tot alles in staat was. Spreker meent, dat een zware straf zal moeten worden opgelegd. Midden in den nacht is de inbraak gepleegd in de woning van twee oude menschen. Beklaagde heeft van de misdaad van v. M. geprofiteerd. Spre ker eischte tegen beklaagde, zooals wij gis teren reeds onder de telegrafische berichten gemeld hebben, een gevangenisstraf van 7 jaar. De verdediger, mr. Bonnecke, zal in zijn pleidooi kort zijn. De schuld, die op dezen be klaagde rust, is verpletterend. Er zijn slechts enkele zaken, die zijn groote schuld wat kun nen verlichten en wel in de eerste plaats het feit, dat hij in staat van dronkenschap ver- keerde. Beklaagde heeft, voordat hij met v M. op het pad ging, nog gewaarschuwd, dat hij niet meedeed, als v. M. gewelddadigheden in den zin had. Pleiter meende, dat beklaag de, ook door de dronkenschap, geheel heeft gehandeld onder den invloed van v. M. Hij heeft bij de misdrijven gestaan zonder eigen- lijk te weten, wat er om hem heen gebeurde. Pleiter heeft aan beklaagde, toen hij hem in het huis van bewaring opzocht, medegedeeld, dat hij niets anders voor hem kon doen dan de clementie van de rechtbank in te roepen, en hem tevens heeft gevraagd, of hij liever zelf een verdediger wilde kiezen. Bekl. heeft dit echter niet willen doen. Daaruit volgt, volgens pleiter, dat beklaagde thans diep be- rouw heeft. Het staat voor pleiter vast, dat deze beklaagde de gruwelijke daad niet heeft gewild. Hij vraagt dan ook, dezen beklaagde met clementie te behandelen. Beklaagde zelf zegt nog, dat hij volkomen erkent, zware straf te hebben verdiend, doch niet een zoo zware, als tegen hem geeischt is Uitspraak in deze zaak 30 dezer. Na de behandeling van de zaak tegen C. v. d. B. stond terecht de hoofddader van den gruwelijken moord, J. van M., grondwerker, zonder vaste woonplaats, geboren te Wychen en aldaar meestenitijds verblijvende. Beklaagde heeft in de instructie steeds cat- kend iets van deze zaak te weter en in den laatsten tijd heeft hij het laten voorkomen, alsof hij tal van'dingen, die in het verledien zijn voorgekomen, zich niet meer herinnert. Beklaagde verklaart ook nu, dat hij zich niet herinnert veroordeeld te zijn tot 3 jaar gevan genisstraf wegens mishandeling van zijn zwa- ger van Es. De president brengt beklaagde deze mis handeling in herinnering, waarbiji hij er op wees, dat beklaagde toen zijn zwager met een knuppel bijna doodgeranseld heeft. Beklaagde zegt, dat hij zich toch van deze zaak niets meer kan herinneren, evenmin als hij weet, dat hij zijn straf uitgezeten heeft in de gevangenis te Breda. De president: Je weet toch zeker wel, dat je een groot deel van je leven in de gevange nis te Arnhem hebt doorgebracht? Beklaagde; Daarvan kan ik me wel iets herinneren. j i Mi':; De president wijst beklaagde er dan op, dat hij volgens een uittreksel uit zijn strafregister reeds 12 veroordeelingen wegens zware mis- drijvea achter den rug heeft, en verder dat nimmer gebleken is, dat beklaagde zijn geheu- gen kwijt zou zijn of dat er iets aan haperde. Het tegendeel is het geval: beklaagde stond als een gewiekst persoon bekend Na het mis- drijf op 7 Mei kon beklaagde nauwkeuiig me- dedeelen, waar hij de vorige dagen geweest was, zelfs, met vermelding van dag en uur. Ook vertelde hij toen in het cafe van Cornelis sen geweest te zijn, zooals C. van den B. ver- klaard heeft, doch beklaagde heeft steeds ont- kend, dat hij met de beide jongens van den B. op de plaats van het misdrijf is gegaan of ge weest is. Hij verklaarde, dat hij na het ver- laten van het cafe van' Cornelissen den nacht heeft doorgebracht in de veranda van dit cafe. Het is later echter gebleken, dat deze mede- deeling niet juist kon zijn. Nadat de president den beklaagde dit alles heeft voorgehouden, wijst hij er nog op, dat gebleken is, dat hij op 7 Mei een fleschje ben zine heeft gevraagd bij Verheggen. President: Het is je toch zeker wel bekend, waarvoor benzine dikwijls gebruikt wordt? Beklaagde: Daar weet ik niets van, maar ik heb geen benzine gekocht. President: Je weet zeker ook niet, dat je op 7 Mei bij je zwager Kuppe geweest bent, waar over den moord gesproken werd. Je had er van in de courant gelezen en toen er ge sproken werd over het vinden van bloedvlek- ken, heb je toch in zeer duidelijik Hollandlsch gezegd: .,Die stomme mieters, bij mij zullen ze geen bloed vinden''. De president wijst hem er nog op, dat het er op lijkt, alsof hij zijn geheugen steeds meer kjvijt raakt, naarmate de strik zich nauwer om hem sluit. De beklaagde blijft echter bij zijn houding volharden. Verscheidene getuigen werden daarna ge hoord. Hierna zou als getuige gehoord worden P. van den B., die in den nacht van den moord met zijn broeder C. en met van M. op stap is geweest. Alvorens dezen getuige den eed te doen af- leggen, wijst de president hem op het gewicht van den eed en herinnert hij hem verder aan de verschillende verklaringen, die voor den rechter-commissaris znij afgelegd en die ten- slotte tot zijn laatste verklaring hebben ge leid. De president houdt hem vervolgens voor, hoe hij in gezelschap van zijn broer en van M., na verschillende kroegen te hebben be zocht, naar de woning van Willems is ge gaan. Getuige heeft eerst verschillende verkla ringen afgelegd, waarop hij later is terugge- komen. Hij heeft toen gezegd, de voile waar heid te willen meedeelen. Dit kwam hierop neer, dat hij in beschonken toestand bij de woning van Willems onder de heg is gaan slapen, terwijl zijn broer en van M. naar de woning zijn gegaan. Hij heeft daar ongeveer een uur gelegen. Toen kwamen de beide an- deren terug, van M. droeg een bus met eieren. GHuige heeft toen die bus overnenonj^p en naar huis gebracht. De eieren heeft hij daar er uit genomen en de bus op het erf gegooid. Voordat men op het erf van Willems was gekomen, is getuige nog op het erf vain den buurman geweest. Hij vond daar de hamer, die van M. hem heeft afgenomen. Aanvanke- lijk heeft getuige feitelijk niet gewten, wat er gebeurd was. Later heeft zijn broer hem ge zegd: „Ze zijn allebei dood". Van M. dreig- de hem te zullen dooden, als hij hem ver- ried. Hierna werd1 als getuige gehoord C. v. d. B,, die in de vorige zaak als beklaagde had tereehtgestaan. Zijn verklaringen komen hoofdzakelijk overeen met die, welke hij reeds als beklaagde heeft afgelegd. Hij verklaart nu nog, dat van M., nadat hij de vrouw doodge- slagen had, zijn handen gewasschen heeft. Getuige heeft hem toen nog bijgelicht. Toen zij toen samen het huis zijn doorgegaan om naar geld te zoeken, leefde Willems nog, al thans hij bewoog zich. Van M. nam toen op- nieuw den- hamer, waarmede hij hem nog een slag toebracht. Toen was ook Willems dood. Nadat de eieren in het ijzeren emimertje waren gedaan, is van M nog bij het lijk van de vrouw geweest. Hij liehtte toen nog met een kaars bij on zeide nog de een of amdere vuilig- heid. Beiden zijn daarna weggegaan. Van het geld hield getuige 25, hij gaf van M. 3. In gezelschap van zijn broer P. zijn ze toen samen naar huis gegaan. Later heeft hij aan van M. nog 2 gegeven. Hierna wordt voorlezing gedaan van het rapport van dr. Hulst, die den doodschouw heeft verricht en als doodsoorzifak grof ge weld, door slagen op het hoofd, had vastge- steld. De president merkt naar aanleiding hier- van op, dat de deskundige wel van oordeel zal zijn, dat hier meer sprake is van slachten, dan van een moord. De deskundige bevestigt dit, terwijl hij aan de hand van foto's nog nadere bijzonderhe- den meedeelt omtrent de afmetingen van de toegebrachte wonden. Vervolgens werd nog gehoord dr. W. F. Hesselink voornoemd, die o.a. meedeelde, dat in het huis uiterst fijne bloedspatjes gevon den werden, o.a. op een lamp. Zulke bloed spatjes ontstaan, wanneer in een bloederige massa met groote kracht geslagen wordt. Op een groene lamp werd een vingerafdruk ge vonden, die afkomstig is van Van M. In de kamer zijn in de tegels van den vloer krassen gevonden, die overeenkomen met de spijker- tjes onder de hakken van Van M.'s schoenen. Ook op de kleeren van Van M. vond men bij het microscopisch onderzoek een groot aantal fijne bloedspatjes. Op de kleeren van v. d. B. vond men minder bloedspatten en uit de ver- spreiding van deze spatjes is op te maken, dat deze beklaagde werkeloos heeft toegezien. De president brengt dr. Hesselink een woord van hulde voor zijn onderzoek en com- plimenteert hem met de verkregen resultaten. Dr. Bierens de Haan, die als psychiater een onderzoek heeft ingesteld naar beklaagde's geestelijke vermogens, is in zijn rapport tot de conclusie gekomen, dat deze beklaagde is een pathologische figuur, blijvend gevaarlijk voor de samenleving, en ontoerekenbaar, wiens plaats is in een krankzinnigengesticht. De deskundige is tijdens de zitting eenigszins van meening veranderd. Het is hem n.l. ge bleken, dat beklaagde na het onderzoek ver anderd is. Op dit oogenblik zou de deskundi ge hem niet in staat achten tot handelingen als hem zijn ten laste gelegd. Beklaagde is geestelijk verancterd. Hij laat alles langs zich heengaan en is te beschouwen als imbecil. Beklaagde moet thans absoluut ontoereken baar worden geacht, doch het is niet uit te maken, of de beklaagde tijdens het plegen van het feit ook reeds ontoerekenbaar was. De president vraagt of het niet mogelijk is, dat beklaagde simuleert. Het is toch vreemd, dat hij wel zijn schoenen herkent en niet zijn handschrift. Ook wijst de president erop, dat bekl. zich in de gevangenis heeft willen op- hangen. De deskundige antwoordt, dat beklaagde misschien zijn geestelijken achteruitgang overdrijft, maar hij simuleert op een vreemde manier; een normaal persoon zou het geheel anders doen. Op een vraag van den verdediger ant woordt de deskundige nog, dat z. i. een nader psychiatrisch onderzoek gewenscht is, daar zijn onderzoek zich tot een dag bepaald heeft. De subst.-officier van justitie, jhr. mr. Na- huys, het woord verkrijgende, geeft allereerst een schildering van het tooneel, dat het par- ket wachtte bij het onderzoek in den morgen van 5 Mei te Wijchen. Van groote waarde voor het onderzoek zijn geweest de inlichtin- gen van den burgemeester en de gemeentepo- litie van Wijchen. De zaak is gesplitst, om dat het misdrijf van v. d. B. van geheel an- deren aard is als dat van v. M. Spr. brengt dank aan dr. Hilst en dr. Hesselink voor het mooie werk, door hen als deskundigen ver richt. Spr. meent, dat het wettig en overtui- gend bewijs geleverd is en hij gelooft niet, dat er iemand zal zijn, die van oordeel is, dat aan dezen bekl. niet de zwaarste straf moet worden opgelegd. Het is volkomen overbodig, on* den ernst van het misdrijf nader uiteen te zetten. Ook spr. gelooft wel, dat deze be klaagde geestelijk minderwaardig is. Het is echter de vraag, of hij ontoerekenbaar was, toen hij het feit pleegde. De deskundige is van meening, dat hij toen niet absoluut on toerekenbaar was. Spr. voor zich wil niet de consequentie aanvaarden om beklaagde voor een jaar in een krankzinnigengesticht te plaatsen, met de kans, dat hij daarna in de vrije maatschappij zal terugkeeren. Spr. re- quireert daarom tot veroordeeling van be klaagde tot levenslange gevangenisstraf. De verdediger, mr. Bonnicke zegt, dat hij al dadelijk, toen hij van deze zaak kennis kreeg, den indruk had, dat een dergelijk mis drijf niet door een normaal mensch gepleegd kon zijn, omdat er geen voldoende motief was voor zulk een afschuwelijke daad. Zijn indruk werd na het bezoek bij beklaagde in de ge vangenis volkomen bevestigd. Ook wijst plei ter nog op de positieve conclusies van dr. Bie rens de Haan, die dezen beklaagde als volko men ontoerekenbaar beschouwt. Spr. meent, dat op grond van een en ander een nader psychiatrisch onderzoek zal moeten worden ingesteld en het verwondert hem, dat dit onderzoek niet van de justitie is uitge- gaan. Pleiter meent, dat deze man althans voorloopig in een krankzinnigengesticht thuis hoort. Spr. wijst er verder nog op, dat men ten aanzien van het juridisch bewijs voorzichtig moet zijn; men weet niet, wat er In fief fiuls gebeurd is. Men heeft daarvoor alleen de verklaring van C. v. d. B. en tegen deze ver klaring kan beklaagde zich niet verdedigen. Spr. zal hier echter niet verder in treden, omdat hij overtuigd is, dat de rechtbank met zijn verzoek zal meegaan, om een nader psy chiatrisch onderzoek in te stellen. De uitspraak is bepaald op 30 Sept. a.s. Gemengd Nieuws. DE STRIJD TEGEN DE ONVEILIGE AUTOBUSSEN. ■Dezer dagen is de Zwolsche politic open- iijk den strijd begonen tegen die rijdende „doodkisten. De waarnemeod' Gominissaris van politic, de beer Lettink, liiet bij aan'komst te Zwolle in beslag nemen het vervoerroiddd, toebe- hcorende aan- en bestuurd door iemand uilt Dedemsvaart, waarmede deze een genegelden autobusdienst van Dedemsvaart op Zwolle onderhield. De bovenbouw was oorsprontke- lijik gemaakt voor varkensvervoer. Achteraam zijn twee dieurtjes, waarvan de slutting be- staat uif twee knipjes binnenin, en een knipje buiten onderaao. Dit laatste knipje werd niet dicht gedaan, maar viel, uit eigen zwaarte naar beneden, zoodra de auto in beweging kwam de pasagiers zaten zoodo snide volko men opgesloten. Bovendien bevindt zich op de halve hoogte een vaste houten 'beugel, z>oo- dat de pasagiers, cok al zijn de deuren los, moeten kruipen door een opening ter hoogte van ongeveer 90 cm. Vooraan bevindcn zich 'twee nooduitgangen, bestaande uit twee deur- tjes, elk met een moeillijk te bereiken knip aan de buitenzijde, de eene deur kiemt, voor de andere was aan de buitenzijde een spijker geslagen. Doeh al had men deze deuren open, was het nog onmogelijk er uit te ko- komen, alvorens twee van de vier banken, die de gedaanfeverwisseling van varkenswagen in autobus tot stand brengen, naar buiten ge- werkt zijn. De bale van den bovenbouw steekt 1.80 m. uit achter de achteras (bij de keu- ring van autobussen van provinciewege wordt slechts een ovenbouw van 1.25 m'' tcege- staan), zoodat als de passagiers bij een even- tueel ongeluk naar achter zouden dringen, de heele bus gedompt zou zijn. Voor, bij den chauffeur, stond een voile bus benzine, wat sedert de ramp te Heino verboden is. Het stuur rust alleen op het dasbord1 en zit daar- door geheel los. De remmeniinridhting is een unicum. De vcetrem werkt wel maar de hand- rem bestaat aan den eenen kant in pi. van uit een stang, uit een stuk rikkingdraad, dat geheel slap h-angt; aan den anderen kant zich nog wel de oorspronkelijko stang, maar daar werkt de rem evenmin, daar het geheele remtoesrel los zit en met ijzerdraadjes aan elkaar hangt. Met dit vehikel arriveeiden Vrijdaigmorgen twaalf personen, terwijl bovenop zes groote colli met 'kippen en eenden ballanceerden. We gens verschillende overtredingen werd1 hierop proces-verbaal opgemaakt tegen den eigenaar- bestuurder Berends, (die kort geledien veroor deeld is wegens rcekeloos rijden). De auto werd in beslag genomen. Marktberichten BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 16 Sept. 12900 stuks Bloemkool le soort 16.7027.20, 2e soort 3.80—/ ll.l'O per 100 st., 1690 K.G. Wortelen 1.40—/ 2.10, 55000 K.G. Roo- de kool le soort 1.70—/ 4.60, 38300 K.G. Gele kool le soort 2.706, 140900 K.G. Witte kool le soort 11.30, 5100 K.G. Uien: Uien 4.505.30, Drielingen 4.80—/ 5.50, Nep 5.50—/ 6.50, 780 K G. Slaboonen 25—/ 30, 6100 K.G. Bie- ten 1.604, Aardappelen: Due of York 3.40—/ 4.20, Blauwe 3.50, alles per 100 K.G. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 16 Sept. 1924. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 19—/ 36, II 9—/ 16.50, III 4.50—/ 8, Roode kool 1.80—/ 4.30, Witte kool 0.70—/ 1.30, Gele kool 3 20 4.60, Uien 2.303.10, Drielingen 2.05—/ 2.90, Nep 3.20-/ 3.50, Dunne Slaboonen 3.904.50, Dikke Slaboonen 3.80—/ 4.30, Bieten 16.50—/ 23, Klei- ne 57.50, Blauwe aardappelen 2.50, Wilde Due 2.05—/ 2.20, Due 1.80— 1.90. Ingezonden stukken. (Buiten veraniwoordelijkheid van de Re- dactie. De opnarne in deze rubriek bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt.) A'lkmaar, 14 Sept. 1924. Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd onderstaande te plaat sen in uw veel gelezen blad. Naar aanleiding van' den wedstrijd Alc- maria IIV. A. F. C. I Zondag j.l. ge- speeld, zenden onckrgeteekenden dit inge- zonden stuk over de lang niet passende hou ding van enkele toeschouwers tegenover de spelers. Wij, spelers, voetballen voor ons plezier, dus is het zeer onaangenaam wanneer b.v. door eigen of tegenpartij een bal wordt ge- mist, te wo-rden uitgejouwd, te meer daar het meermalen' voorkwam dat die geluiden uitge- stooten werden door eigen aanhangers. Nu meenden wij bedoelde toeschou wers een ernstige waarschuwing te geven door middel dezes, daar zulks niet in het belang is van de sport en betrokken ver- eenigingen en tevens fnuikend op de spelers werkt en de voetbalsport ootaardt. U mijnheer de redacteur dankend voor de Verleende plaatsruimte, teekenen wij met de meeste hoogachting, Eenige beoefenmrs van de tegen- i i M woardig zoo poputaire spprt Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik U onderstaande te wil len plaatsen: Uw verslaggever van de Raadsvergade- ring der gemeente Egmondbinnen schrijft o.m. het volgende: „De vergelijking met de St. Vincentius-Vereeniging is niet heelemaal juist. Deze is toch alleen voor een bepaalde groep (dit woord kan juist zijn, maar het klinkt vreemd voor den tegenwoordigen tijd, men spreekt liever van partij of gezindte), de Openbare Leeszaal voor iedereen toegan- kelijk". Hiertegen moet ik protesteeren. De St. Vincentius Bibliotheek alhier is wel de- gelijk voor iedereen toegankelijk, en het beste bewijs is, dat wij reeds jaren kzers hebben, <8e! riRf tbH onae „gTetepr (parnn tjenooren, en niet lezers zijn uit nieuwsgierigheid maar ieder leesseizoen terug komen, omdat de boeken hun uitstekend bevallen. We geven deze lezers natuurlijk geen boeken over le- vens der Heiligen, al kunnen- ze die ook fcrij- gen, doch onze Bibliotheek bevat tal van werken, welke ook yoorkomen in openbare leeszalen. Detectiveverhalen o! andere boeken <fie een minder gunsiigen invloed hebben op de jeugd en ook op anderen, worden door ons geweerd. Ik geloof, dat uw verslaggever niet goed op de hoogte is met St. Vincentius bibliothe- ken, maar ik acht het mijn plicht deze op- merking te maken, om den schijn te voorko men als zou onze St. Vincentius Bibliotheek enkel en alleen zijn ingericht voor katholie- ke lezers. U, M. de R. dankend voor de opnarne Uw dw. dienaar P. MELKER, Secretaris der St. Vincentius Vereen. Egmondbinnen, 15 Sept. 1924. 436ste ST A ATSLOTERI J. Trekking van Dinsdag 16 September. 5de klasse 2de lijst. V Prijzen van 70. 126 131 315 634 645 733 851 891 1326 1406 1785 1808 2207 2304 2581 2753 2781 3114 3174 3484 3931 4063 4098 4263 4561 4562 4802 4928 4941 4994 5091 5109 5117 5190 5292 5446 5497 5569 5679 5716 5729 5874 5973 6000 6545 6620 6713 6759 6826 6885 7051 7348 7459 7474 8168 8228 8270 8324 8336 8614 8661 8687 8900 9342 9377 9584 9811 9919 9967 10238 10627 10822 10823 10899 10933 11062 11568 11573 11579 11734 12072 .12176 12636 12879 12886 13026 13045 13332 13350 13373 13817 14152 14270 14626 14815 14914 14962 15052 15148 15236 15359 15756 15765 16087 16129 16143 16144 16453 16540 16623 16724 17402 17407 17508 17517 17617 17652 17666 17781 17834 18002 18126 18130 18171 18181 18378 18513 18660 18729 18731 18779 18789 18847 18892 18942 18997 19002 19217 19248 19269 19577 19605 19719 19831 20187 20390 20486 20528 20536 20655 20657 20789 20812 20862 21496 21517 21592 21637 21681 21705 21729 21813 21820 22004 22132 22133 22170 22196 22406 22596 22613 22747 22758 22898 22970 N i e t e n. 54 87 121 123 168 206 366 427 485 508 553 603 630 655 659 671 739 804 988 996 1016 1062 1087 1173* 1208 1223 1239 1419 1436 1479 1482 1493 1546 1548 1549 1599 1712 1895 1928 1956 1994 2016 2041 2064 2066 2073 2117 21511 2292 2297 2407 2425 2450 2462 2469 2512 2515 2532 2546 2552 2641 2648 2657 2731 2775 2828 2913 3164 3335 3343 3353 3364 33S6' 3472 3545 3560 3608 3611 3708 3737 3744 3788 3954 3957 3983 4006 4033 4119 4121 4126 4148 4163 4233 4242 4245 4308 4328 4331 4421 4428 4441 450® 4591 4620 4646 4668 4680 4683 4703 4715 4730 4765 4770 4835 5034 5037 5040 5076 5081 5085 5144 5172 5208 5240 5355 5383 5392 5448 5481 556S 5799 5871 5904 5913 5923 5987 6018 6087 6090 6235 6366 6422 6435 6456 6540 6717 6852 6881 6914 6949 6953 6968 7019 7030 7036 7058 7230 7312 7331 7417 7425 7462 7466 7532 7560 7609 7660 7829 7903 7904 7924 8013 8025 8069 8112 8173 8274 8286 8303 8348 8488 8490 8518 8553 8569 8625 8671 8704 8732 8734 8736 8758 S818 8980 9026 9085 9186 9282 9283 9286 9299 9329 9343 9369 9420 9445 9583 9621 9657 9664 9676 9749 9769 9796 9817 10292 10406 10419 10457 10538 10561 10646 10694 10697 10745 10746 10774 10891 10943 11034 11057 11086 11127 11230 11282 11390 11400 11420 11472 11525 11584 11644 11673 11675 11707 11732 11760 11777 12022 12037 12093 12170 12190 12289 12392 12400 12532 12538 12578 12599 12607 12664 12690 12737 12771 12777 12795 12812 12846 12856 12974 12979 13030 13037 13058 13087 13227 13232 13245 13263 13361 13478 13494 13495 13518 13524 13533 13548 13591 13597 13610 13624 13655 13671 13798 13810 13842 -13844 13885 13968 13975 14019 14058 14062 14080 14195 14294 14303 14344 14345 14358 14365 14409 14416 14420 14449 14480 14542 14600 14631 14638 14719 14752 14656 14691 14816 14864 14897 14927 14946 14968 14970 14972 15013 15035 15056 15058 15111 15170 15221 15247 15248 15289 15319 15351 15362 15380 15416 15432 15522 15572 15600 15668 15782 15786 15880 15884 15907 15914 15923 159942 15994 16056 16104 16119 16320 16341 16388 16406 16407 16420 16544 16568 16597 16698 16714 16728 16767 16777 16796 17013 17192 17201 17246 17311 17320 17443 17449 17480 17499 17513 17516 17538 17580 17585 17643 17663 17680 17743 17745 17777 17843 17944 17971 17983 18007 18026 18032 18176 18179 18275 18333 18479 18483 18480 18510 18533 18605 18610 18646 18703 18709 18762 18859 18951 18959 18969 18990 18992 19018 19047 19065 19137 19151 19204 19209 19222 19250 19396 19429 19439 19448 19461 19519 19615 19636 19648 19676 19716 19724 19729 19744 19784 19790 19882 19921 19996 20051 20247 20249 20257 20262 20292 20296 20304 20327 20409 20413 20455 20456 20574 20631 20707 20753 20777 20875 20968 21019 21020 21055 21083 21149 21328 21358 21425 21475 21515 21556 21585 21600 21630 21677 21764 21774 21797 21840 21871 21922 21940 21954 22083 22100 22135 22143 22178 22182 22291 22319 22372 22617 22642 22880 22887 22946 5de klasse, lste lijst: Op eenige lijsten 1 staai: No. 44 70, dit moet zijn No. 41 i 70- -r- .---v- -■

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 8