De groote Landbouwtentoon- stelllng ta Eeern. De ddclacfing besfaande uit een groot aan- fal zakken s-uik-r en cacao-boo nen, gleed in den Amstel. De schipper en zijn' knecht •prongem over boord. Zij waren spoedig op dnoge. Toen de dekl-ading was weggegle- den, kvvam de scliuit weer recht. De lading in liet vaartuig had1 geen schade ge-leden. De cacaoboonen heeft men kunnen opvis- schen; de suiker is nafuurlijk verloren. VERDRONKEN. Nabij Somereri is het 3-jarig kind van, den lieer H., toen het a'lleen was, in "een zich ach- ter het huis bevindende sloot geraakt en jam- mer'lijk verdronken. EEN INKTWE'RPER. Op den Attistelddjk te Amsterdam is door een inktwerper eon witte mantel van een wan- delaarster bedorven. IVLE'KZIEKTE ONDER DE VARKFNS. Te Nieuwer Amstel komen onder de var- kens gevalen van v-lekziekte voor. (Vervolg). Tier nagedachtenis aan het ontvalJen lid H. (V. Eeten, burgemeester van Ameide en Vin- kenveen, verhicven alle aamvezigen zich na een herdbnkingswoord door den voorzitter van hun zetel. De mededeeling, dat de heer Kakebeeke en Dr. van Balen Blanken tot ridders in de Oranje Nassau Orde waren benoemd, werd met applaus begroet. Naar aanleiding van het jaarverslag be- pleitte de heer v. d. Molen van Viliaardingen een krachtige propaganda voor de invoering van de door de Maatschapij; gewensebte boek- houding. Do heer Eriks van Iioorn 'betmirde het, idat de te Gouda voorgestelde bezuiniging om de verslagen van bo-ter en kaascontrole-stati- ons niet meer in liec jaarverslag op te ne- men, niet was uitgevoerd. Spr. miste ook een woord van dank aan den ontslagen leider Van den boekhoudcursus. De Voorzitter merkte op dat een wensch nog geen besluit was, de waardeering voor den boekhouder is vastgelegd in een aan hem verstrekt geiuigschrift, waarin hem de hem toekomende eer voor zijn ijver en werk- kracht wordt gebracht. De heer Brinkman van Wormerveer klaag- de namens de aid. ever den tegenwoordigen leider van de cursussen. Men wenschte daar den vorigen weer terug. De Voorzitter zegde een enderzoek toe. De lieer KKoster bracht nog naar vo- ren, dat't ook veel verschil maakt met weiken inspectem der belastingen men te doen heeft. De heer Van Zanten van Haarlem vond in het verslag geen mededeeling over de commiissic vcor wijziging van het jaarboekje. De Voorzitter decide mode, dat het werk van de ccmmissie pas het votgend jaar naar voren kan komen. De heer Schuurman bepleitte handhaving van de verslagen van de kaas- en botercon- trole-stations in het jaarverslag. De secretaris deelde nog mede, dat in 1924 een stabiliseering van het ledental ge- constateerd kon worden en wekte op tot het maken van propaganda voor nieuwe leden. Aan de orde was hierop de verkiezing van een lid van het hoofdbestuur voor groep III Noord-Ho-land. Afifredend (niet herkiesbaar) E. Dz. Govers. Ale eenige candidaat werd de heer Appel te Twisk verkozen verklaard. Voor grcep V Zuid-Hclland (vacature van Dcrss-en) werd als eenige candidaat gekozen verklaard dc heer Kwalmen te Voorsehoten. Tot lid voor het Hcofdbestuur (vacature H. W. Kuhn) werd gekozen de heer C. D. Kaaskooper. In de vacature A. v. d. Lelie te Hazerswoude werd gekozen de heer Huijzer. Tot lid van de financieele commissi?, vaca ture wij-le:: A. J. Peeck, werd gekozen de heer J. T. de Graaff te Kwadijk, tot lid van dezelfde commissie vacature E. Bakker te Oegstgeest werd gekozen de heer Nielemans. Tot comniissaris van de Onderlinge Brand- verzekering der Maatschappij werd de heer E. J. Glim te Bussum herkozen. De heer Kakebeeke dankte hartelijk, sprak namens Dr. v. d. Zand? voor de tot hem ge- richte woorden van welkom. Door de vergaderingen wordt steeds de samenwerking tuschen de Maatschappij en de Directie van" Landbouw zeer vergemakke- lijkt. Spr. had in den voorzitter den rechten man op de rechte plaats kunnen herkennen en eindigde met den wensch, dat onder zijn eminente leiding nog veel in het belang van den landbouw in de beide Hollanden kan worden gedaan. (Applaus.) Aan de orde was hierop de begrooting van de Maatschappij over 1923, die in ontvangst en uitgaaf een bed rag van 40378.91 H aan wees met een saldo van 623.86. De heer v. d. Molen miste enkele bijreke- ningen als die van de boekhouding en van de proefvelden. De Secretaris verwees naar de winst- en verliesrekening. Spr. had echter geen bezwaar het volgend jaar de cntvangsten en uitgaven van deze rekeningen tegenover elkander te zetten. Spr. las hierna op verzoek het rapport van de financieele commissie, die de rekening in orde had bevonden en vcorstelde den pen- ningmeester te dedharcheeren. De commis sie zou gaarne zien dat de 1500 Ned. Grootboek van wijlen Gevers Dynoot, op naatr. van de Maatschappij werd overgebockt. Spr. zou zich tot den nctaris wenden om de juiste voorwaarden van de schenking te vernemen. De heer v. d. Molen stelde naar aanlei ding van de balans eenige vragen. Spr. miste onder activa het kantoorgebouv/. Spr. weet, dat het geen eigendom van de Maatschappij meer is, maar betreurt het, dat de verkoop zonder sanctie van de vergadering heeft plaats gehad. Minister Ruysch de Beerenbrouck en de Commissaris der Koningin Jhr. Dr. Roell en de burgemeester van Hborn kwamen ter ver gadering. De Voorzitter verklaarde dat het voor de Maatschappij een buitengewone dag was, de minister en den commissaris in zijn midden te zien. Dat de minister \an des merger,s 9 tot dies avonds 8 uur in Hoora vertoefde, werd i en zeerste gev/aardeerd. Spr. zag hierin een blijk van waardeering yoor den landbouw. Spr. wenschte .vast te stellen, dat wat do regeering dcet vcor den landbouw, niet genoeg geWaardeerd kan wor den. Dat het ministerie nog steeds alleen het opschrift he-eft van Ministerie van Binnen- landsche Zaken, oordcelde spr een leemte, een aanvulling van „Landbouw" om aan te geven, dat landbouw de voile belangstelling verdient, was noodig. (Applaus.) Spr. richtte hierna nog speciale woorden van welkom tot den commissaris en tot den burgemeester. Rede van minister Ruysch de Beerenbrouck. De minister van Bin-nenlandscho Zaken en Landbouw wees er op, dat de tentoonstelting en de algemeene vergadering er een van de vele was, die ihij in de laatste maanden be- z-ocbt. Hij had daardcor gelegeniieid gehad in- de verschiilende deden van het land met de landb-ouwers kennis -te maken en kon zich ic-vertu'igen, dat niet tcgenstaande d-e moeilijke tijden er to-ch nog vcor de georganiseerde -landbouwers g'elegenheid te over ie, siteunende op zijn organisatie voor de bela-ngen van- zijn stand en van zijn vaderland veel te doen. On gevaar af van op de voorzitterlijke lei ding te botsen zou spr. zich toch veroorlov-en een kleine aanmerking te maken op hetgeen de voorzitter had gezeg-d. Uitwendige ieekenen zijn niet altijd een be- wijs van onwaardige gemoedstocstanden. Spr. noemde dan ook er tegen op te moeten komen, da-t het huidige departement van binnenland- sche zaken zich schaamt, (al heeft ze dit wel niet zoo gezegd) voor het ministerie van Landbouw. Om het oude opschrift aan het ministerie in stoen te verand-eren zou te veel- geld van de schatkist hebben gekost, maar spr.'s huis- houdelijke dienst heeft hem voorgesteld in hout onder het steenen opschrift aan te bren- gen de woorden „en landbouw". Spr. schaamde zich niet minister van Land bouw te zijn, dit verheugde hem integendeel ten zeerste. Juist heden is het 2 jaar gele den dat spr. met landbouw werd belast. In ta! van besprekingen heeft hij zich in die 2 jaar doen overtuigen wat de Nederland- sche landbouwer wil. Hij wil gebruik maken van al de voordeelen die de moderne tech- niek en wetenschap biedt om zijn plaats in de internationale landbouwbeweging niet te behouden maar te verbeteren op het gebied van de zuivelbereiding en veeteelt en d-e tuinbouw enz. Op deze tentoonstelling zijn de Friezen en Groningers ook gekomen om te laten zien wat zij kunnen om op vredelie- vende wijze te strijden om de le en 2e prijzen. Het verheugt mij dat ik mag zijn in deze ver gadering al voeg ik er bij, dat een werkverga- dering waar ik de heeren had hooren discus- seeren op de zakelijke wijze waarop de land bouwers hun zaken bespreken, allicht nog 1-eerzam-er ware geweest dan deze versierde feestelijke bijeenkomst. Maar reeds de aan- wezigheid hier is-mij aangenaam en ik maak van de gelegenheid gebruik uwe maatschap pij, de afdeelingen, het hoofdbestuur en zijn ijverigen voorzitter het bests to wenschen voor de toekomst. Het lijkt mij nog een benijdenswaardige taak ,in moeielijke tijden de maatschappij te moeten leiden. Als all-es gaat over de rails van een electrische tram is het voor iemand die beschikt over de noodige energie en door- zettingsverino-gen, niet bijzonder aan-tokkelijk, maar wanneer er moeilijkheden zijn te over- winnen, wanneer g-evochten moet worden te gen narigheden van de tijden, dan is het voor een energ.iek man- een zaak die hem toelacht. Hij ziet de moeilijkheden om die to overwinnen. Wanneer gij daarbij aanklopt bij de over- heid, de rijksrcgeering, dan zal voor zoover dit in haar vermogen ligt, die rijksregeering u steunen. Ik dru-k mij, gij hoort het, voorzichtig uit, maar dit le-ert een minister wel. Voor zoover het intusschen noodig is, zeg ik u gaarne toe, dat v/aar gij of uw organisatie bij de regeering zult aankloppen om voorlichting, steun of hulp, zij die u gaarne zal willen verleenen. Daar tegencvef zou ik zeggen: „ga vooit op den weg die de laatste 70 jaren door u is ingeslagen." Voor 70 jaar was er van een vereenigin-gs- leven geen sprake, cooperaties bestonden niet en nu is ons land overdekt met bloeiende v-er- eenigingen, die ieder in- het belang van den landbouw veel tot stand brengen. Ik besluit met den wensch dat onder hooge zegen het uwe maatschappij nog jaren goed mcge gaan. In dezen wensch ligt in de eerste plaats opgeslcten een gelukwensch aan het. bestuur, wien het gegeven was in de afgeloo- pen jaren veel in het belang van de maat schappij en den Hollandsche landbouw ie doen. Het moge steeds zoo zijn ook in de verre toekomst. .(Applaus.) De commissaris aer Koningin, Jhr. Dr. Roell, bracht den voorzitter dank voor de tot hem gerichte woorden. Spr. sloot zich voorts aan bij d-e door den minister gesproken wenschen. Ook het Prov. Bestuur is volkomen doordrongen van d-e behoeften van den landbouw in dit gewest. De landbouw is voor dat Prov. Bestuur steeds een zaak van bijzonder-e zorg ge weest. Dit bewijst ook den maatregel voor en kele jaren genomen om den tuinbouw weer op de been te helpen hetgeen met vo-l-komen succes is bekreond. Spr. eindigde met den wensch, dat de bloei van den landbouw, die hij heeft mogen con- stateeren, bestendigd mag worden. (Ap plaus.) De burgemeester sprak eveneens een woord van dank. Spr. was van meening, dat nog veel te weinig congressen in Hoorn wor den gehouden en wekte op het houden van congressen in Hoorn te bevorderen, daarbij de verzekering gevende, dat Hoorn steeds het noodige zal doen hen een waard'i-ge ontvangst te bereiden. (Applaus.) De heeren verlieten hierna de vergadering. De voorzitter deelde nog mede, dat hij den minister had toegezegd hem aan zijn woord te houden en dat hem, wanneer er een be- lan-grijke werkvergadering gehouden werd, een uitnoodiging zou worden gezonden. (Ge- lach.) De heer E. Dz. Govers deed mededeelingen over de Federatie van den Wolhandel, welke resultaten wij reeds eerder publiceerden. Spr. eindigde met het uitspreken van den wensch, dat alle leden van de mataschappij zich bij deze Federatie zullen aanslititen. (Applaus.) r r v v De heer Koning von-d de contribute van het Ned. Comite wel hoog, maar niet te hoog mits het comite niet medewerkte om den boer met twee messen te laten snijden. Volgens een verslag in „de Veldbode" zou de minis ter van landbouw aan een diner op gezag van den voorzitter van het Kon. Ned. Land- bouweomite gezegd hebben, dat het den land bouw goed gaat. Ook in de Troonrede valt dit geluid te beluisteren. Dit is een verkeerde voorlichting. In de laatste maanden is er voor millioenen verregend. De voorzitter zei-de, dat de minister de woorden, zooals de Veldbode ze publiceerde, niet had gebezigd. Hij had gezegd dat het met den- landbouw niet zoo slecht gegaan was en dit op gezag van naar hij zeide een deskundige die hem "had ingelicht, maar niet op gezag van den heer Wuiten. Het betrof hier echter een diner en het is nooit gewenscht daar persmenschen in hun kwaliteit aanwezig te hebben, al kunnen zij daar wel als vrien-den aanzitten. Het geldt hier een jammerlijk misveratand en spr. vertrouwt er op dat de secretaris van het Kon. Ned. Landbouwcomite zich zal haasten de zaak te rectifioeeren. De heer de Lange had te Gouda reeds ge- wezen op de wenschelijkheid om een staat van effecten te publiceeren. Dit was toege zegd en nog niet geschied. Ook spr. verbaasde zich over den verkoop van het kantoorgebouw en gaf in overwe- ging in het vervolg ook een toelichting te geven bij de balans. Nu is het de vraag waarvoor het kantoorgebouw is verkocht. De heer Meereboer beantwoordde namens de financieele commissie de transactie met het kantoorgebouw. Spr. herinner-de er aan, dat de goed-keuring inzake den verkoop in de vergadering te Amsterdam was gegeven. De mindere opbrengst is door de reserve gedekt, waarmede men zich in Gouda vereenig-de. Hetgeen de heer de Lange wildte is dus reeds een jaar eerder geschiedt. Spr. beantwoord de voorts de vragen van den heer v. d. Molen. De heer v. d. Molen betoogde, na het voe- ren van verschiilende bezwaren, dat het niet wenschel-ijk was de rekening in deze ver gadering te behan-delen. De voorzitter stelde nog vast dat het ge wenscht was, vast te stellen dat er niets on- rechtmatigs was geb-eurd. De heer v. d. Molen betoogde ook geens- zins dit te beweren. Hij begreep de rekening wel maar z. i. was meer duiaClijkheid ge wenscht. De heer Meereboer betoogde, dat ds commissie juist de rekening zoo had uitge- bracht om die begrijpbaar te maken voor leelcen. Zoo mogelijk zou een volgend jaar nog naar grootere duidelijkheid worden gestreefd. De voorzitter oordeelde den tijd ter verga dering te kostbaar om die te besteden aan zaken die op het kantoor met een opheldering verduidtelij-kt kunnen worden en stelde voor d-e rekening ten kantor-e ter visie te leggen. De heer de Lange zou dan ook gaarne een toelichting op de beschrijvingsbrief wenschen. De voorzitter zegde hiervan overweging toe en stelde voor de rekening goed te keuren. De heer v. d. Molen verklaarde met de be- staande groepeering de rekening niet te kun nen goedk-euren. De heer Meereboer wees de heer de Lan ge er nog o-p dat de staat van effecten in het verslag voorkomt. De rekening werd hierop met algemeene stemmen goedgekeurd. De heer v. d. Molen betwistte den heer Meereboer, dat in het verslag de door den heer de Lange gewenschte staat voorkomt. Men verkoopt zoo grapjes. Hij verwart de effecten van het controlestation met de effec ten van de Maatschappij. D-e heer Meereboer bood den h-eer de Lan ge zijn excuses aan. De voorzitter deed de toezegging dat de lijst het volgend jaar gepubliceerd zal worden. Aan de orde -kwam hierop de begrooting aanwijzen-de een ontvangst en uitgaaf van 41025 met een post van 400 voor on- voorzien. Deze begrooting werd goedgekeurd. De voorzitter uitte den wensch dat het evenwicht dat thans in de Maatschappij was bereikt, stand zou houden. Een voorstel van de afdeeling Hoorn om het door de afdeelingen aan de algemeene kas af te dragen bedrag der contributie wordt teruggebracht van 3.50 op 3.25, in de agenda van een aanbevelende toelichting voorzien en door een uitvoerig prae-advies van het hoofdbestuur bestreden, werd na een verdediging door de heeren Eriks (Hoorn) en Mulder (Heiloo) en een bestrijding door de heeren Kuyper en v.d. Molen en anderen. z. h. s. aangenomen. De heer Molhuijzen, secretaris van het Ned. Landbouwcomite, sprak nog woorden van dank en hield een peroratie waarin hij op de noodzakleijkheid van eensgezindheid, waardeering en samenwerking wees. Spr. wekte op getrouw te blijven aan de leer om niets af te breken maar alles te vervolmaken en verzekerde, dat niets onbeproefd zou blijven om aan de verwachtingen aan het bureau gesteld, te voldoen. (Applaus.) De voorzitter sprak hog woorden van dank aan de afgetreden bestuursleden voor het geen zij voor de Maatschappij hadden ge daan en voor de vriendschap die hij van hen had mogen on-dervinden. Dank bracht spr. ook aan de financieele commissie voor d-e be- toonde samenwerking met het hoofdbestuur. Aangenaam was het spr. voorts de pers dank te brengen, zich aanbevolen houdende voor volgende vergaderingen. Hierop volgde sluiting. Het weer hield zich gister Vrij goed. Wel woei het tamelijk, doch er was geen regen en daarom was het publiek, dat in vrije grooten getale was opgekomen, reeds dankbaar Vooral in de tent van de wetenschappelijke afdeeling was het reeds zoo druk, dat het zich in een richting voortbewegen van het publiek daar zeer gewenscht was. Het bestuur zal goed doen maatregelen hier voor te nemen. In de stad heerschte een gezellige drukte. De groote landbouwtentoonstelling is voor Hoorn's Middenstand stellig geen misluk- king. Goede dagen kunnen nog verwacht wor den. De uitslag van de bekroningen van gister is de volgende: Afdeeling Bloemisterij A. Afgesneden Dahlia's 1. Pioen of Decoratief Dahlia's. le Prijs. Sluis en Groot. Enkhuizen; 2e nr. J. Groen, St. Pancras. 2. Cactus Dahlia's. Alb. Bos, Overveen le prijs; Groen, St. Pancras 2e prijs. 3. Enkelbloemige Dahlia's. Geen prijs toegekend. 4. Pompon Dahlia's. Fa. Kramm en Koster Benningbroek, le prijs. Ph. de Jond, Edam, 2e prijs. 5. Halskraag Dahlia's. Geen bekronin gen. 6. De mooiste verzameling Gladiolussen, geschikt voor anijbloemen. Alb. Bos, Over veen le prijs. 7. Verzameling eenjarige afgesneden zaai- bloemen (25 soorten) geschikt voor snijbloe- men, le prijs Sluis en Groot Enkhuizen; 2e prijs niet toegekend. 8. Verzameling afgesneden bloemen van twee- en meerjarige pi an ten (10 soorten) le prijs Sluis en Groot, Enkhuizen. 9. Verzameling afgesneden rozen, min- stens 5 soorten. Gebr. Visser, Hoorn, le prijs. Fa. Kramm en Koster Benningbroek, 2e prijs. 10. De mooiste verzameling Chrysanten, grootbi. le prijs Gebr. Visser, Hoorn; 2e pr j. Verell, Hoorn. 11. Assortment Anjelieren, afgesneden. le prijs Gebr. Visser, Hoorn-; 2e prijs J. Ve rell, Hoorn. B. Binderij. 12. Mooiste fantasiemand. le prijs Gebr. Visser, Hoorn. 2e prijs L. Hagha, Enkhui zen. 13. Mooiste gevulde vaas, vrije keuze, le prijs, Alb. Bos, Overveen, 2e prijs Gebr. Vis ser, Hoorn, 3e prijs J. Kehl, Castricum. 14. Mooiste gevulde vaas met Dahlia's, lep rijs Fa. Kram en Koster, Benningbroek; 2e prijs J. Verell. Hoorn; 3e prijs L. Hagha, Enkhuizen. 15. Gevulde mand met Dahlia's, le prijs Alb. Bos, Overveen; 2e prijs Gebr. Visser, Hoorn; 3e prijs J. Verell, Hoorn. 16. Plantmand of bloemtafel beplant met groen of bonte planten. le prijs J. Verell, Hoorn; 2e prijs Gebr. Visser, Hoorn; 3e prijs Fa. Kramm en Koster, Benningbroek. 17. Mooiste fantasie stuk. le prijs Gebr. Visser, Hoorn; 2e prens J. Kehl, Castricum 18. Lauwerkrans (levend materiaal.) le prijs Gebr. Visser, Hoorn; 2e prijs J. Verell, Hoorn. 19. Bruidsbouquet. le prijs Gebr. Visser, Hoorn; 2e prijs. L. Hagha, Enkhuizen. 20. Grafkrans met levend materiaal, le prijs Gebr. Visser, Hoorn; 2e prijs J. Verell, Hcorn; 3e prijs Fa. Kramm en Koster, Ben ningbroek. 21. Spiegelversiering. Geen inzenders. 22. Grafbouquet. (Levend materiaal.) le prijs, J. Verell, Hoorn; 2e prijs, Gebr. Vis ser, Hoorn; 3e prijs, L. Hagha, Enkhuizen. 23. Mooiste beplante mand met bloemen. le prijs niet toegekend; 2e prijs Gebr. Visser, Hoorn; 3e prijs J. Verell, Hoorn. 24. Mooiste gevolge voorwerpen voor ka- merversiering, le prijs J. Verell, Hoorn. 25. Achtien stuks planten geschikt voor de kame.r le prijs, Fa. Kramm en Koster, Benningbroek; 2e prijs J. Verell, Hoorn; 3e prijs Gebr. Visser, Hoorn. 26. Mooiste verzameling varens. le prijs J. Verell, Hoorn; 2e prijs Gebr. Visser, Hoorn. 3e prijs, Fa. Kramm en Koster, Benningbroek. 27. Mooiste verzameling palmen in soorten qeschikt voor de kamer. le prijs Gebr. Visser, Hoorn; 2e prijs J. Verell, Hoorn. 28. Mooiste verzameling Begonia's, le prijs, J. Verell, Hoorn. 29. Twintig stuks mooiste Coleus. le prijs Fa. Kramm en Koster, Benningbroek, 2e prijs J. Verell, Hoorn. 30. Mooiste verzameling Coleus, Rannel, Tianus. le prijs J. Verell, Hoorn; 2e prijs Fa. Kramm en Koster, Benningbroek. 31. Mooiste verzameling Cloxinia's, 3e prijs J. Verell, Hoornle en 2e prijs niet toe gekend. 32. Mooiste verzameling hangplanten voor de kamer. J. Verell, Hoorn, le prijs. C. Afd. Buitenbeplanting. 33. 25 stuks Zonale Paul Craspel. le pr niet toegekend; 2e prijs Fa. Kramm en Kos ter, Benningbroek. 34. 25 Stuks Zonale Rubium. le prijs niet toegekend; 2e prijs Fa. Kramm en Koster, Benningbroek. 35. 25 stuks Knolbegonia's. le prijs Fa. Kramm en Koster, Benningbroek; 2e prijs Gebr. Visser, Hoorn. 36. 25 stuks dubbelbloemlge dahlia's. 2e prijs Fa. Kramm en Koster,. Benningbroek. 37. 40 stuks Begonia's Luminosa. 2e prijs J. Verell, Hoorn. 38. 40 stuks Begonia's Cracilis; le prijs Gebr. Visser, Hoorn. 39. Verzameling Pioendahlia's (in pot.) Geen inzending. 40. Collectie Dracaena's, le Prijs Gebr. Visser, Hoorn; 2e prijs J. Verell, Hoorn. 41. 10 stuks Cama's. Niet ingezonden. Afd. Ontwerpen. 42. Ontwerp van eent uin, in rechtlijnige stijl, waarin voorkomt een boordbed en ro sarium. le prijs M. van Enkhuizeiv Zaan dam. 43. Ontwerp van een turn, in landschap- stijl, waarin voorkomt een vijver boordbed en rotspartij. lep rijs M. van Enkhuizen, Zaan- dam. 44. Ontwerp van een stadsplantsoen met speelplaats. le prijs M. van Enkhuizen, Zaandam. Eereprijzen werden toegekend aan: Gebr. Visser, Hoorn. J. Verell, Hoorn. Fa. Kramm en Koster, Beningbroek. Afd. Varkens. Afd. Binnelandsche markt. Zwaar gewfehf le prijs K. Bos, Opmeer. Lichter gewicht. le prijs C- Stuit, Spanbroek. Afd. levende uitvoer naar Duitschland. le prijs Straathof, Egmondbifinen; 2e prijs F. Stam, Oostwoud. Afd. levende uitvoer naar Oostenrijk. le prijs K. van der Meer, Oostwoud. UITSLAG BEKRONINGEN RUNDVEE. Stierkalveren, geb. in Maart of April 1924. le pr. „Pel van Stapel", eig. P. Wagenaar, Binnenwijzend; 2e pr. „Constantijn 58", eig. C. Posch, Binnenwijzend; 3e pr. „Balder 58", eig. P. Wagenaar, Binnenwijzend; 4e pr. ..Constantijn 60", eig. J. J. Posch, Ooster- Blokker Een vrij- goede collectie stierkalve ren. Stierkalveren, geb. in Januari of Februari 1924 le pr. „Constantijn 63", eig. Jb. Jim- mink, Barsingerhorn; 2e pr. „Jonge Meine 9", rig. J. H. K-ohne, Be-emster; 3e pr. „Pel B! - 5", eig. C. Stapel Pz., Hoogkarspel4e pr. „Constantijn Jacob 13", eig. J. Konijn, Venhuizeneerv verm. „Balder 55", eig. Arie Bloeser, Ooster-Blokker. Een regelmatig gebouwde collectie stierkal veren. De le en 2e prijswiners zijn zeer goede dleren. Stierkalveren, geb in November of Decem ber 1923. le pr. Abraham", eig. P. Focker, Beemster. Een vrij goede legelmatige stier. Stieren, geb. tussclien 1 M-ei en 1 Novem ber 1923. le pr. „Max Constantijn 3", eig. N. Kaan Kz., Wieringerv/aard2e pr. „Con- stantijn Teo 8", eig. G. Waaiboer, Barsinger horn. Stieren, geb. voor 1 Mei 1923 of daarmede gelijk gestelden le pr. „Max Constantijn", eig. Jb. Kaan Kz., Wieringerwaardi; 2e pr. „BIok Ensius", eig. C. Stapel, den Hout; 3e pr. „Jonge Meine", eig. P. Koeman, West- woud; eerv. verm. „De Lento", eig. J. Helder, Berkhout, eerv. verm. „Nico Frans", eig. A. Dz. Sleutel, Wieringerwaardeerv. verm. „Wodan", eig. D. Laan en P. Schuitemaker, Berkhout. Een zeer goede collectie stieren, ooral de prijswinn-ers muntten uit. Stieren, geb. in 1922 of daarmedte gelijk ge stelden. le pr. ..Sibbeltjes Verwachting", eig. Joh. H. Kohn-e, Beemster; 2e pr. „Balder 50" eig. K. Smal, Wogmeer; 3e pr. „Piet", eig. J. J. Oostwoud Wijdenes, Abbekerk. Stieren, geb. in 1921 of daarmede gelijk ge stelden. le pr. „Con-stantijn Jacob", eig. P. Konijn en Co., Venhuizen; 2e pr. „Ceres2", eig. Stierenvereeniging Andijk; 3e pr. „Meine van Hoorn 2", eig. C. D. Kaaskooper, Oosit- huizen. Stieren, geb. in 1920 cf vroeger. le pr, „Constantijn 40", eig. C. Posch, Binnenwij zend; 2e pr. „Jan 40", eig. P. Wijdenes Co., Twisk. De le prijswinner was een buitengewooa correct gebouwde typische stier. Hokkelingen, geb. na 1 Mei 1923. 2e pr. „Groote Conradie 16", eig. D. Jonges, Berk hout. Hokkelingen, geb. voor 1 Mei 1923. 1-e pr. „Tietje 25", eig. P. Wijdenes, Twisk; le pr. „Jacoba 2", eig. N. Ruijter, Berkhout; 2e pr. „Jantje", eig. Joh. H. Heidenrijk, Berkhout; 2e pr. ,,Prinses 13", eig. Gebrs. Ruijter, Oos ter-Blokker; 3e pr. „Efhemia 7", ei-g. Gebrs. Commandeur, Ooster-Blokker; 3e pr. „Geertje 28", eig. Gebrs. Ruijter, Ooster-Blokker; eerv. verm. „Jimmink Klaasje", eig. Jb. Jim- mink Hz., Barsingerhorn-; eerv. „Amna 12", eig". Jb. Jimmink Hz., Barsingerhorn; eerv. verm. „Antje 15", eig. N. Ruijter, Hauwert eerv. verm. „Betje 15", eig. j. H. Kohne, Beemster. Een zeer un-ifor-me collectie met beste dieren. Vaarzen van erkende afstamming en in con- trole voor het melkonderzo-ek. le pr. „Prinee3 12', eig. Gebrs. Ruijter, Ooster-Blokker; 2e pr. „Tessel 23", eig. G. Blokker, Opperdoes 3e pr. „Prinses 6", eig. N. Ruijter, Hauwert; eerv. verm. „Egbertine 19", eig. P. Wagenaar, Binnenwijzend; eerv. verm. „Enn-us 12", eig, C. Stapel Pz., den Hout, Hoogkarspel; eerv. verm. „Anna Petronella 4", eig. P. Jongea Dz., Beemster. Een beste uniforme collectie met goede die-' ren. Koeien, geb. in 1920 of vroeger, van er kende afstamming en ingeschreven in het| stamregister van een fokvereenigihg. le pr. „Anna 14", eig. P. Jonges Dz., Beemster; le pr. „Anna II", eig. Gebr. Ruijter, Ooster- Blokker; 2e pr. „Dina 2", eig. Gebr. Ruijter, O.-Blokekr; 2-e pr. „Geertje 13", eig. Gebr. Ruijter, Ooster-Blokk-er; 3e pr. „Geertje II", eige Gebrs. Ruijter, O.-Blokker; 3e pr. „Anna 13", eig. Jb. Kooiji Cz., Nieuwe Nie- dorp; eerv. verm. „Fedora 7", eig. P. Jon ges Dz., Beemster; eerv. verm. „Anna 8", eig. P. Jonges Dz., Beemster; eerv. verm. „Chai> lotte 3", eig. Jb. Kaan Sr., Wieringerwaard eerv. verm. „Trientje 6", eig. P. Wijdenes, Twisk; eerv. verm. „Bertha 2", eig. K. v d. Meer ,Westwoud; eerv. verm. „Anna 13", eig. P. Jonges Dz., Beemster; eerv. „Maartje 14", eig. Jb. Kaan Sz., Wieringerwaard; eerv. Verm. „Marie 3", eig. P. Otjes Mz., Beemster; eerv. verm. „Marie 2", eig. Jb. Kaan Sz., Wie ringerwaard. Een pracht collectie dieren. Koeien, geb. in 1920 of vroeger, van niet erkende afstamming en ingeschreven in het stam- of fokregister van een fokvereeniging. le pr. „Emma", eig. Gebrs. Ruijter, Ooster- Blokker; 2e pr. „Roosje 4", eig. K. Bregman, Beemster; 3e pr. „Mok", eig. P. Wijdenes, Twisk; eerv. verm. „Fein-tje", eig. P. Ot jes Mz., Beemster. Een vrij goede collectie. Schotten van erkende afstamming, volgenr het over te leggen dekbewijs, minstens 4 maanden drachtig. le pr. „Blok 44", eig. C. Stapel Pz., Hoogkarspel2e pr. „Martha 2", eig. Gebrs. Ruijter, Ooster-Blokker; 3e pr. „Anna 20", eig. P. Jonges Dz., Beemster; eerv. verm. „Sien 5", eig. D. Goesinne, Hem. Zichtbaar dragende, niet melkgevende koeien, ingeschreven in het stam- of fokregis- i tejc yaa eea fokvereeaiging. Le PJ7 JVlaartje I

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 6