7 31", eig. N. Kaan Rz., Wieringerwaard2e pr. „Neeltje 7", eig. G. Blokker, Opperdoes; 3e pr. „Blok 30", eig. C. Stapel Pz., Hoog- karspel; eerv. verm. „Antje 10", eig. J. Ruiter, Beemster; eerv. verm. „Geert 6", eig. C. Posch, Binnenwijzend. Koeien, geb-. in 1920 of vroeger, ingeschre- ven in het iokregister van een fokvereoniging, waarvan een melklijst overgelegd kan worden met een opbrengst van minstens 170 KG. vet en een gehalte van minstens 3.20 pet. vet, vol- gens de berekende jaaropbrengst of 280 da- gen le pr. „Anna 14", eig. P. Jonges Dz., Beemster; 2e pr. „Feroda 7", eig. P. Jem ges Dz., Beemster; 3e pr. „Charlotte 4", eig. jb. Kaan Sz., Wieringerwaard; eerv. venn. „Jeanc", eig. G. Wonder Jz., Berkhout. Koeien, geb. in 1919 of vroeger, mgeschre- ven in het fok- en stamregister van een fok- vereeniging, waarvan een melklijst overgelegd kan worden met een opbrengst van minstens 200 K.G. vet en een gehalte van minstens 3.20 pet. vet, volgens de berekende jaarop brengst of 280 dagen. le pr. „Emma", eig. Gebrs. Ruijter, Ooster-Blokker; 2e pr. „Dina 2", eig. Gebrs. Ruijter, Ooster-Blokker; 3e pr. „Aona 13", eig. Jb. Kooij Cz., Nieuwe Niedorp; 4e pr. „Trijntje 4", eig. N. Ruiter, Hauwert; 4e pr. „Geerje 13", eig. Gebr. Ruij ter, Ooster-Blokker; 4e pr. „Charlotte 3", eig Jb. Kaan Sz., Wieringerwaard; 4e pr. „Maartje 31", eig. N. Kaan Kz., Wieringer waard; eerv. verm. „Fietje 21", eig. P. Wij- denes, Twisk; eerv. verm. „Anna 13", eig. P. Jonges Dz., Beemster; eerv. „Gerritje", eig. Joh. H. Heidenrijk, Berkhout; eerv. venn. „Marie 3", eig P. Otjes Mz., Beemster; eerv. verm. „Antje 10", eig. J. Ruijter, Beemster; eerv. verm. „Anna 8", eig. P. Jonges Dz Beemster; eerv. verm. „Tessel 10", eig. G. Blokker, OpperdOes. Zichtbaar dragende koeien met 8 breede tanden. le pr. L. Koster, Hoorn. Vette koeien, niet afgewisseld. le pr. C. v. d. Oord, Barsingerhorn2e pr. S. Velzeboer, Beemster; 3e pr. D. Sehoenmaker, Hoogkars- pel4e pr. E. Koster. Hoorneerv. verm. P. Schuijtemaker Mz., Grosthuizen. 5 Beste koeien. Het aantal inzendingen was zeer gering, doch de inzendingen waren schit- terend. D jury had ditmaal een bijzonder moeilijke taak. Op de tentoonstelling waren exemplaren geexposeerd van de bovenste plank. Proyiiiclaal Nieuws UIT NOORDSCHARWOUDE. In de raadszitting waren alien aanwezig. Ingekomen was een schrijven van de ge- zondheidscommissie met verzoek een post voor malariabestrijding op de begrooting uit te trekken. Op voorstel van B. en W. werd besloten. hierop afwijzend te beschikken, omdat de in- gezetenen bij verordening verplicht zijn hun stallen enz. van muggen te zuiveren en voor het gebruik van lysol een post op de begroo ting uitgetrokken is. Op een verzoek van de Ned. afd. van den bond tegen vallende ziekte om steun voor de stichting van een neutreolo- gisch instituut werd afwijzend beschikt omdat niet al te ruim met suosidieverleening ge- daan meet worden. Eveneens vArd afwijzend -beschikt op een verzoek om subsidie voor de leeszaal en boe- kerij te Alkmaar. Van de afdeeling „Hanze" was het verzoek ingekomen om 1. de winke'skiiting op Zondag verplich- tend te stellen behotidens erikele uitzonderin gen. 2. het straatventen te verbieden, 3. te verbieden den verkoop van chocolade, gebak en banket in cafe's. '4. te verbieden den verkoop van sigaren en sigaretten in cafe's voor zcover deze niet door de bezcekers benoodigd zijn. De voorzitter deelde mede, dat dit laatste punt bij de drankwet geregeld is. De heer d<*Geus kon er zich in verplaatsen dat de winkeliers gaarne den Zondag voor zichzelve wi'len hebben, doch was van oor- deel, dat de Zondag er zeer doodsch door wor den zal. Spreker was niet voor het verzoek. De winkels zijn er voor het publiek en omge- keerd. De heer Duyves achtte het niet mogelijk bepalingen te maken, als dit ook niet in de andere gemeenten gedaan wordt en was van oordeel dat de winkeliers de dupe van de z'aak worden. De heer Jes merkte op. dat veie kleine win keliers het juist van den Zondag moeten heb ben. De voorzitter is tegen zoodanige bepalin gen, vooral omdat ze de persoonlijke vrijheid aantasten. Voor bescherrriing van het perso- neel is het hier niet noodig. In de groote ste- den, waar de bepalingen van kracht waren, begint men reeds weer ruimte te geven. De heer Ootjers wees er op, dat de winke liers zelve het er niet over eens zijn. Ook hij ziet er een strop in voor de kleine neringdoen- den. De heer Barten die om principieele redenen poorstander is. wees op Broek, waar het ook zeer gced uit te voeren is. Ten slotte werd besloten dat B. en W. de volgende vergadering met een prae-advics zullen komen. Op voorstel van B. en W. werd hierna be sloten de vergoeding voor het personeel bij het vervolgonderwijs met een kwartje per uur te verhoogen en te brengen voor het hoofd op 1.50 en voor de onderwijzeres op 1.25. Het onderwijs zal aanvangen 15 October en met Maart eindigen. Benoemd werden de heer Mallekote en mej. Wouda. De rekening van de gemeente werd goed- gekeurd met een batig saldo van 6492.34 M van het gasbedrijf met een saldo van 665 63i/5>; van het electrisch bedrijf met een saldo van 1255.27 en van het burgerlijk armbestuur met een saldo van 302.65, ten opzichte van het gasbedrijf stelde de commis- sie voor dat weer tot vorming van 'n echte re- servekas zal worden overgegaan. Ten opzichte van de rekening van het arm bestuur werd de opmerking gemaakt, dat in- koopen buiten de gemeente gedaan zijn. De voorzitter zal bericht zenden dat de in- koopen in de gemeente behooren te geschie- den. Bij de rondvraag werd door den heer Jes bp- den gevaarlijken hoek bij het spoortje ge- wezen. v De ypo.rzitter zal aan den wielerbond ver- zoeken daar een waar9chuwlngsbord te plaat- sen. De heer Kooy maakte de opnieriting, dat de stratenmakers soms wat al te ver hun stee- nen moeten halen, waarop de voorzitter ant- woordde dat de weinige medewerking der in- gezetenen daarvan de oorzaak is. Hierna sluiting. UIT BERGEN. Dezer dagen wist een klein hondje binnen de omrastering van het hertenkamp te ko men. Het begon de herten te achtervolgen met het resultant dat een twee-jarig hent in prikkeldraad verward geraakte. Het arme dier, dat alle mogelijke moeite deed om los te komen, brak diaarbij een pwot en moest na- der'hand afgemaalct worden. UIT BEVERWIJK. De heer S. Jongman alhier behaalde te's Gravenhage het politie-diploma met aan- teekening. UIT HOORN. Bij het te't Gravenhage gehouden examen voor het politie-diploma verwierven onze stadgenooten de heeren J. M. Kniest en P. Heegwater het diploma met aanteekening en de heer H. Vlaar alhier het gewoon diploma. UIT SCHERMERHORN. De Vereeniging „De Karper" besloot in vergadering tot het houden van een hengel- wedstrijd op a.s. Zondag. Dan zal de wedstrijd aanvangen en er zal op karper ge- vischt worden. Een 4-tal prijzen zijn voor dezen wedstrijd beschikbaar gesteld. UIT HEER HUGOWAARD. Door de R. K- klesvereeniging Recht en Orde is voor Geestmerambacht tot candidaat gekozen de heer C. Poland, in plaats van den heer Jb. Buren, die zich niet meer herkiesbaar stelde. Aan den Hondenweg zullen twee bur- gerwoonhuizen gebouwd worden, respedieve- lijk voor rekening van de heeren Jn. en Jb. Tromp. UIT VEENHUIZEN. Alhier had in het lokaal van den heer De Beurs de jaarlijksche aanbesteding plaats van het krooswerk in onze polderslooten. Flet werk werd aangenomen door drie personen, n 1. den heer P. Pauw, 3 perceelen voor 36, J. Bakker 2 perceelen voor 26 en K. Bart 6 perceelen voor 64.50 alzoo te zamen 126.50. Wij vernemen, dat de heer Liefhebber, die benoemd is tot' Hoofd der school alhier, waarschijnlijk op Maandag 6 October, in functie hoopt te treden. Het tijdelijk hoofd- schap is zoolang opgedragen aan den heer C. van Twuiver. ,ondenvijzer aan die school. UIT WARMENHUIZEN. Aangenomen is het beroep naar de Ned. Herv. kerk te Warmenhuizen door ds. G. Hornstra te Bellingwolde-Oudeschans. UIT KOEDIJK. Ofschoon het plan bestond om met de ker mis alhier het fransche blijspel Mandelman en Co op te voeren, heeft de Rederijkerska- mer „De Roos" hiervan afgezien en in studie genomen het door Betsy Ranucci-Beekman geschreven: „Dat, wat je niet hebt".... 'n onschuldig spel van een schuldige verhouding in drie bedrijven. De heer H. Sjoers uit Alkmaar heeft de geheele leiding en vertrouwen dat de bezoe- kers van dezen avond niet onvoldaan huis- waarts zullen keeren. Wij hermneren ons nog een opvoering in- dertijd van „de Vrijbuiter", waarvan wij o.m. schreven: „algemeen was het oordeel over deze uitvoering schitterend. Zoo hebben wij het zelden of nooit op het dorpstooneel ge- hoofd of gezien, zulk een rolvastheid, gema- nierd spel, vaste gang en stand enz." De grimage heeft de heer B. C. Loevens Verder verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. UIT HARENKARSPEL. De raad vergaderde Woensdagmiddag vol- De voorzitter deelde mee, dat voor rekening van de gemeente een patient in het gesticht te Bakkum opgenomien is, waarmee een jaar lijksche uitgave van ruim 1000 gemceid is. Bericht kwam in dat over 1922 voor de Waren wet 179 te veel betaald is. Op het Verzoek van de GezondheidScom- missie inzake malariabestrijding werd gunstig beschikt. Goedgekeurd is het vermenigvuIdigings- cijfer voor 1925. De overdracht van de onderwijzerswoning te Waarland heeft 7 Augustus plaats gehad. Ged. Staten hebben goedgekeurd het leggen van een paardenpad in het Waarland. Op 5 September is kasopname gedaan biji den gemeenteontvanger. Overecnkomstig de boeken was in kas 3199.51 H. Een verzoek van de afd. S. D. A. P. om voor de werkloozen weer produetief werk be schikbaar te stellen, werd in handen gesteld van B. en W. De commissie heeft de gemeente-landerijen in goeden staat bevonden. Op 6 September klopte de kas van het etectrisch bedrijf met een saldo van 91.95. Voorloopig werden vastgesteld de rekening van de gemeente op een ontvangst van 96818.47H, een uitgaaf van 10129.97, alzoo een nadeelig saldo van 4211.4914. De rekening van het electrisch bedrijf sloot met een ontvangst- en uitgaaf van 3786.56 en een winst van 404.19. Vastgesteld werd een suppletoire begroo ting, waarbij tevens bleek, dat een andere schrijfmachine gekocht is voor 165 en voor het ver veer van 8 sehooikinderen uit Waar land naar Heerhugowaard 0.75 per kind per week betaald wordt. Ds begrooting van het burgerlijk armbe- s'uur werd aangeboden met een ontvangst en uitgaaf van 7160, waarbij gerekend is op een gemeentesubsidie van 3500. De begrooting voor hef electrisch bedrijf werd aangeboden met een ontvangst- en uit gaaf van 4169.75. De gemeentebegrooting werd aangeboden met een ontvangst- en uitgaaf van 80608.90 en een post onvoorziene, groot 1176.62. Gerekend is op een H. O. van 23000. Op dezelfde voorwaarden als het vorig jaar werd besloten aan de school te Dirkshorn wederotn voortgezet onderwijs te geven en aan het bij zonder onderwijs voor dergelijke cursussen subsidie te verleenen tot dc uit te keeren 3b>e- looningen. keelt ma niet GxnvgetcAt,dcivi6 jij dg, tutmuntende w&itdrvj dex vun^Mewn Cm iitk tJOOt vwhdkcftLnQ te 6eftoeden,6et^ji 1 de ptange band.! Voor het geven van vervolgonderwijs wer den benoemd de heer v. d. Laan en mej. War- naar. Besloten werd adhaesie te betuigen aan het adres van die Schager Middenstandsvereeni- ging om voor Schagen en Omstreken een streeknet in te voeren. De raad1 juichte een zoodanige regeling ten zeerste toe en zag er ondanks eenige verhoo- ging van abonnementsgeld een voord'eel voor de aangeslotenen in. De directeur van het kantoor te Schagen deelde mee, dat het abonnement hierdoor ver- moedelijk van 35 op 45 gebracht zal worden. B. en W. stelden hierna in verband met de ingekomen drculaire van Ged. Staten voor om de bestaande jaarwedden van den ge meenteontvanger op 900 te handhaven. De regeling, zooals Ged. Staten die wenschen, is voor deze gemeente 630. De heer de Vries vreesdfe dat een advies aan Ged. Staten weinig zal helpen. De voorzitter vond het onbillijk, dat in de eene gemeente met 3000 zielen en hetzelfde werk er veel hooger salaris wordt uitgekeerd dan in de anderen, ook al bestaat in de laat ste combinatie van functies. De raad ging met het voorstel van B. en W. accoord. Rondvraag. De heer de Vries miste het adres van Ne- derhorst den Berg. De voorzitter was van ooideel, dat dit door het genomen besluit achterwege kon blijven. De heer de Vries zou een tegen overgestelde meening kenbaar maken als in het adres ge- noemd. Ten slotte werd het adires voor kennisge- ving aangenomen. Dezelfde vroeg of al be- sprekingen gevoerd zijn omtrent overname van het electrisch net te Waarland d'oor het P. E. N. en zeide verder gehoord te hebben, dat de Schagerwaard niet aangesloten wordt in tegenstelling met 'tgeen de ingenieur heeft meegedeeld. E>e voorzitter deelde mee, dat door den directeur omtrent beide een zeer gereserveerde houding werd aangenomen. Omtrent de rendabiliteit van het Waarland moet eerst een onderzoek worden ingesteld. In den Schagerwaard schijnt een adres te circuleeren. Het kan goed zijn dit adres van gemeente- wege te steunen en den directeur te wijzen op de toezeggingen door den ingenieur inzake den Schagerwaard gedaan. De heer Francis vond de geheele geste met het P.E.N, een zeer eigenaardige. De heer Francis weet niet, welke werk- zaamheden de komende winter, weer zouden kunnen worden beschikbaar gesteld en vroeg of het niet mogelijk was om tot de werkge- vers een schrijven te richten. De voorzitter merkte op dat het adres in handen van B. en W. gesteld is, doch had er niets tegen tot de werkgevers een circulaire te richten. r v Daarna sluiting. UStadsmetiws VOORZIENING IN EEN VACATURE IN DE COMMISSIE TOT WERING VAN SCHOOLVERZUIM. Ter voorziening in de vacature van lid der commissie tot wering van schoolverzuim, te ontstaan door de periodieke aftreding van het lid Mr. G. C. B. van der Feen de Lille op 24 November 1924, bieden B. en W. den Raad ter benoeming voor den tijd van drie jaren, ingaande 24 November 1924, de navolgende aanbeveling aan: 1. de heer Mr. G. C. B. van der Feen de Lille; 2. de.heer Mr. P. A. Offers. ONTSMETTINGSVERORDENING. De behandeling van ons voorstel tot vast- stelling van eene ontsmettingsverordening, opgenomen in bijlage nr. 43 van dit jaan aldus B. en W. in bijlage nr. 152 werd in Uwe vergadering van io Juli j.l. aangehou- den. Het was ons namelijk inmiddels gebleken, dat het ontsmettingstarief, voorkomende in art. 2 der heffingsverordening, voor wat be- treft de inkomens van meer dan 2500.—, niet in overeenstemming was met het tarief van de Vereeniging „Het Witte Kruis", het- geen in de praktijk tot moeilijkheden aanlei- jling zou hebben gegeven. Bij de nadere over- weging van deze aangelegenheid stelden wij ons de vraag, of het voorgestelde tarief be- hoort te worden aangevuld dan wel of het meer praktisch zou zijn het niet in de veror dening op te nemen. In verschillende gemeen ten blijkt men de laatste oplossing te hebben aanvaard en hoewel zij ons schijnt niet ge- heel met de wet te strooken, moeten wij toe- geven, dat een verwijzing zonder meer naar de door het Witte Kruis vast te stellen tarie- ven voorkomt, dat Uwe Vergadering telkens Ook bij de geringste wijziging de verordening zou moeten veranderen. En de omstandig- heid, dat de tarieven door den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid worden goed gekeurd, zal wellicht oorzaak zijn geweest, dat de Kroon reeds aan verschillende aldus geredigeerde verordeningen hare goedkeu- ring heeft verleend. Ook de Commissie van bijstand voor de financien is, blijkens haar overgelegd advies, van gevoelen, dat een regeling als thans door ons wordt voorgesteld, aanbeveling verdient. Wij geven U mitsdien in overweging ons bovengenoemd voorstel aan te nemen met in- achtneming van de volgende wijzigingen: I. Artikel 2 der heffingsverordening wordt aldus gelezen: „De reiniging en ontsmet- „ting zullen geschieden door de ontsmet- „tingsinrichting van de Noordhollandsche „Vereeniging „Het Witte Kruis" te Alkmaar, „tegen de door den Minister van Arbeid, „Hand?l en Nijverheid goedgekeurde tarie ven". II. De woorden: „van de in artikel 2 ge- noemde bedragen", voorkomende in artikel 3, 2e lid, der heffingsyerordening, -worden yer- vangen door: „van de overeenkomstig de in artikel 2 bedoelde tarieven aan de gemeente in rekening gebrachte kosten." AFREKENING MET ALKMAARSCHE VRIJZINNIGE SCHOOLVEREENIGING. In bijlage nr. 151 schrijven B. en W.: Met ingang van 1 December 1922 hief de Alkmaarsche Vrijzinnige Schoolvereeniging haar school voor U. L. O. voor jongens en meisjes op. Deze opheffing geschiedde in nauw overleg met ons College en onder de uitdrukkelijke voorwaarde, dat de financieele gevolgen daarvan door de gemeente voor ha re rekening zouden worden genomen. Aange- zien de opheffing der organisatie van het U. L. O. in de gemeente ten goede kwam en een spoedige beslissing gewenscht was, heb ben wij deze voorwaarde aanvaard. Wij meenden dit te eerder te kunnen doen, omdat weliswaar deze toezegging het doen eener uitgave mee zou brengen, doch daartegen- over ook een ontvangst stond, n.l. de waar- borgsom, groot 632.86 lA en de waarde der bezittingen der School (thans bij het open- baar onderwijs in gebruik), welke door de opheffing van rechtswege aan de gemeente vervielen. De verschillende afrekeningen tussch'en de Vereeniging en de gemeente op grond van de ingediende en geverifieerde bescheiden heb ben thans plaats gehad en wijzen uit, dat de Vereeniging ten gevolge der opheffing is ko men te staan voor een nadeelig saldo, groot 1369.05. Aangezien de door de gemeente ontvangen tegenwaarde zeker op dit bedrag kan worden gesteld, stellen wij Uwe vergade ring voor op deze en bovenvermelde gronden aan de Alkmaarsche Vrijzinnige Schoolver eeniging een bedrag uit te betalen van 1369.05 en deze uitgave nader bij supple toire begrooting te regelen. BENOEMING LEERARES GYMNASIUM. Curatoren van het Gymnasium te Alk maar doen toekomen de stukken der sollici- tanten vacature Duitsch (Mej. Hickmann) alsmede het betrekkelijk advies van den In- specteur der Gymnasia. B. en W., zich vereenigende met de aanbe veling van den Inspecteur bevelen voor een tijdelijike benoeming als leerares in het EXiitsch aan het Gymnasium alhier aan (nieit in alpha- betische volgorde) 1. Mej. L. A. Haas; 2. Mej. G. M. W. F. v. d. Veen. JAARWEDDE GEMEENTE ONTVANGER. In bijlage Nr. 149 schrijven B. en W:: Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben ons bij brief van 16 Juli 1924, no. 139, toegezonden een ontwerp-besluit tot her- ziening van de jaarwedden van de gemeente- ontvangers in de provincie Noordholland, met verzoek de ontwerp-regeling, in verband met het bepaalde in art. 107 jo art. 104 der gemeentewet bij U aanhangig te maken en hen met Uw gevoelen in kennis te stellen. Teq aanzien van deze gemeente houdt die ontwerp-regeling in eene verlaging van de jaarwedde van den Ontvanger, thans bedra- gende 3600.tot 4600.naar gelang van dienstjaren, tot 2520.— tot 3220.—, eene verlaging derhalve van 30 pCt., welks voor den in functie zijnden ontvanger over 5 jaren wordt verdeeld. Gedeputeerde Staten brachten reeds eerder deze aangelegenheid ter sprake. Bij hun brief van 27 Juli 1922, Nr. 188, werd namelijk aan Uwe vergadering gevraagd, of naar haar oordeel een herziening van de jaarwed de van den Ontvanger wenschelijk was. Daarbij was de mededeeling gevoegd, dat, in- dien eene herziening tot stand zou komen, deze in geen geval voor den tegenwoordigen titularis financieele achteruitgang zou mo- gen beteekenen, zoodat zij eerst bij eene vaca ture effect zou krijgen. In Uwe zitting van 11 Januari 1923 werd, overeenkomstig ons in bijlage nr. 201/1922 opgenomen voorstel, besloten aan Gedeputeerde Staten te berich- ten, dat, wat deze gemeente betreft, eene her ziening van de ontvangersjaarwedde voors- hands niet gewenscht wordt. In antwoord op een vervolgschrijven van Gedeputeerde Staten, d.d. 13 Juni 1923, No. 129, inhoudende de vraag, op welk bedrag de Raad de jaarwedde van dten Ontvanger bij de ter hand te nemen herziening wenscht te zien bepaald en of deze dan reeds voor den tegenwoordigen titularis dan wel eerst bij va cature moet gelden, hebben wij naar genoemd besluit verwezen en daarbij te kennen gege ven, dat bij eene eventueele ontvangersvaca- ture eene nieuwe jaarwedderegeling in over weging zou kunnen worden genomen. Uit het thans ontvangen stuk blijkt, dat Gedeputeerde Staten aan Uw advies geen gevolg hebben gegeven, maar integendeel volledig hebben voldaan aan de wenschen van besturen van kleine gemeenten, waar de Ontvanger alleen of met geringe hulp werkt. De considerans van het ontwerp-besluit Ver mel dt namelijk, dat, waar de inning der plaatselijke belasting naar het inkomen naar het Rijk is overgegaan en daardoor de werk- zaamheden der gemeente-ontvangers in be- langrijke mate zijn verminderd, het billijk is de jaarwedden van deze ambtenaren te her- zien. Voor wat betreft de grootere gemeenten, waaronder Alkmaar is geklassificeerd, is het uitgangspunt van Gedeputeerde Staten naar ons voorkomt onjuist. Als maatstaf bij de re geling van de jaarwedde van den Ontvanger dezer gemeente mag niet uitsluitend gelden de hoeveelheid aan zijn kantoor te verrichten werk. Hierin komt trouwens voortdurend wij ziging. Sedert de inning der plaatselijke in- komstenbelasting naar het Rijk overging, zijn de werkzaamheden met betrekking tot de invordering van schoolgelden belangrijk toegenomen. Ook moet rekening gehouden worden met de .vestadige uitbreiding der ge meente (sedert 1919, toen de tegenwoordige jaarwedderegeling werd vastgesteld, met 8 pCt.) Qyerigens heeft vermindering van ar-. befd ffler geen wfjzfging van de ambfsfaa* van den Ontvanger tengevolge, maar komt deze tot uitdrukking in de sterkte man zijn bu- reaupersoneel. Aan dit laatste pmrt nu is reeds bij de begrooting voor 192'3i aandacht geschonken. Wij meenen, dat in de eerste pl aats op de beteekenis van de functie van den Ontvanger in het verband van de geheele adtaninistratie en op zijne verantwoordelijkheid voor het goede beheer van de gelden der gemeente de nadruk behoort te worden gelegd. Indien Gedeputeerde Staten op die zijde van deze zaak meer het oog hadden geveslhgd, zou, wat deze gemeente aangaat, hun voorstel vermoedelijk anders hebben geluid. De gemeente-ontvanger staat in jjaarwedde reeds bij bijna alle andere hoofdambtenaren ten achter. Komt nu bovendien eene verla ging van 30 pCt. tot stand, waar door de wedde 2520—/ 3220 zal bedragun, dan komen zijn salarisgrenzen zelfs te liggen be- neden die van den gedelegeerde aan .zijn kan toor, welke op 2750.— tot 3575i.zijn bepaald. De onbillijkheid van dit voorstel van Gedeputeerde Staten wordt hieirdoor wel zeer scherp in het licht gesteld. Om deze redenen kunnen wij ons inlet met dat voorstel vereenigen. Evenmin deeVen wij het standpunt van den Raad van Neclerhorst den Berg, die U verzoekt instemmiag te be tuigen met zijn advies, om de verlagfttig niet trapsgewijze maar ineens op 1 Januari 1925 in te voeren. Wij stellen U mitsdien v6or te Sesluiten ons te machtigen: a. aan Gedeputeerde Staten me'de te deelen, dat de toegezonden ontwerp-rege'ling op grond van het vorenstaande Uwe instem- ming niet heeft en dat Uwe Vergsidering nu de salarissen van al het overige gemeente-nersoneel ongewijzigd zijn ge- bleven voor verlaging van het salaris alleen van den Gemeente-ontvanger geen termen aanwezig acht; b. van dat besluit kennis te geven a;tn den Raad der gemeente Nederhorst den. Berg. BRUGWACHTERSWONING PE1PER- STRAAT 3. B. en W. stellen den Raad voor te be45luiten (in verband met verschillende ver bete ringen aan de woning van den brugwachter nan <fe Peperstraat, waarvoor de kosten gecaanul zijn op 460, welke zij door den bewoner willen zien gedragen door venninderiqg van! zijn loon met 50 cent per week), vast te stel len den avolgende verordening tot Vvipdginigj der verordening tot regeling dier belooningen van de brugwachters (Gemeenteblad 8837), Ps Artikel I. In artikel 2 der verordening tot regeling, der belooningen van de brugwachters (gem. blad no. 857) worden de woorden: „le. van den sub a bedoelden brugwachter met 2. vervangen door: „van den sub a bedfteldeti brugwachter met 2.50." v Artikel II. Deze verordening wordt geacfit fe zijn Io werking getreden den 28en Juli 1924. OPENBARE LEESZAAL EN BOEK/ERJJ TE ALKMAAR. De Boekerij werd in de maanid Augustus met de volgende werken uitgebreid: A 102 V. Malte—Brun, La France illus- tree. (G.) C 978 lOdl. A. Verweij. Proza. 10 d it C 979 2dl. H. Schirnmel. Dramaiische poezie. (G.) M C 980 Nieuwe gedichten. (G). D 750 Bojer. De laatste Viking. E 404 E. Soavestre. Riche et pauvre. (G.)] E 406 Ch. Dickens. La terre die Tom Tidd ler. (G.) E 420 E. About Les Manages de Paris. (G.) I. E 421 H. Malol. Pompon. (G.) E 422 E. Zola. L'Assomimoir. (G.J A E 423 E. Zola. Une page cfamour. (G.)' f E 424 A. Sirver H. Lever dier. La fille die Nana. (G). i1 I E 425 A. Durand. NouveTles Russes (G.J E 426 Les Koumiassine. (G.J E 427| Erckmann—C hairian. Hist iftal sous-maftre. (G.) 'J. Claretie. Les Amours dPua in-J teme. (G.) A. Baigneres. Histoires modeffles: (G.) - f rA. Dumas. Le chevalier 'de Maisptt- Rouge. 2 dl. (G.) W. Bonsels. HimmelsvoTk'. G. Stratton Porter. A girl o! the Limberlost. (G.) j) M. Baillie Saunders. The mayo ress's wooing. (G.) N. Hawthorne. The scarlet letter. (G.) Bancroft. The shadow, of Neeffle. (G.) Alexander. For his sake. (G.) E. Temple Thurston. The passiona te Charme. (G.) W. Locke. Stella Maris. (G.)' L. Guided. Grammaire espagnole; (G.) I H. Blink. Ne'derland! en zijne bewo- ners, 3 din. (G.) i 'M. Treub. Nederland in de Oost. I Gendenkboek der Ned. Handel— Maatschappij 1824—1924. (G.) M. Thiers. Histoire de la Revolution franc, 2 dl. (G.) P. de Ridder. De doormarsch door de Duitschers door Limburg in November 1918. G. Weber. De geschiedenis der we- reld v. h. begin der Fransche omwenteling af, tot op onze da gen, 4 din. (G.) I 'M. Doorak. K unstgeschichte als Geistesgeschichte. Stat. v. Ned. no. 377: Overz. v. d. - onw. en den voorn. inh. der collect. arb. overeenk. op 1 Juni '23. - L 291 a en b Waarschuwende cijfers uit de Prov. financien en uit de Staats- financien. Verslag v. h. verhahdeude op het be- zuiniginigscongres geh. te A'dam op 17, 18 en "19 April 1923. (G.) Verslag omtrent den toestand v. h. uitgebreid Lager Onderwijs. (G.) De Bijbel naar de Leidsche verta- ling. (G.) 55 Corn, de Lange, De hygiene der Kin- derkamer. (G.)' Q 89 rA. Mayer. Alt-Spanien. R 1,31 11. NeumaM' De yerferandingsmo- E 428 E 429 E 430 F 487 G 394 G 395 G 396 G 397 G 398 G 399 G 400 H 9 I 200 I 201! K 390 K 391 K 392 K 393 R 110 L 304 L 305 N 256

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 7