0T" II R Hoedt 0 bgtyds. Gemengd Nienws. Proyiaciaal Nieuws De groote Landbouwtentooiistel- ling te Hoorn. Ingezoiulen stukken. Uit euze StaatsmachiMe. Kou, tocht, gxiep, koorts enz. veroorzaken tal van mkraandoeningen. De nieren moeten dan den bijstand missen van de andere bloed- reinigende organen: de huidporieen, longen en ingewanden. Bij de dubbele inspanning en vaak verwaarloosd, is bet geen wonder, dat de nieren het afleggen. Dan is het tijd om een niergeneesmiddel te gebruiken om de nie ren op te wekken en te versterken. Spoedig gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen kan ernstige gevolgen als rheumatiekischias, spit, blaasontsteking, nierzand, nierwaterzucht, niersteen voor komen. Doe wat gij kunt om uw levenskracht op peil te houden, oefen uw ledematen en spie- ren, en zorg voor een goede bloedsomloop. Leef op verstandige wijze. Foster's Pillen geven betrouwbare hulp. Zij werken alleen op de nieren en blaas maar dit doen zij goed en terdiege. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken a 1.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk.) j.l. ontmoetten twee heeren de eigenaars van de vermeesterde „Mulhouse", een man, die, naar zij verklaarden, die leider was van de piraten-bende. Daarop werd, zooals gemeld, overgegaan tot de arerstatie van Phaff. 'il' DE ZEESLANG. fDe befaamde zeeslang is dit zomerseizeen niet al te vaak ten tooneele verschenen. En toch loopt over een paar'weken haar kom- kommertijd-engagement reeds ten einde. Het is daarom zaak, van haar spaarzame ver- scbijningen zooveel doenlijk melding te ma ken. Ze vertoont zidh niet alleen in zee, maar •blijkens een bericht aan de Manchester Guardian" ook op de Amerikaansche meren en thans in't bijzonder op Lake Michigan. iNimmer sinds de terreur, die in Aug. 1904 de grijoe zeehond over de baders van het strand bij Chicago uitoefende, is door een fe- nomeen aan de kust aldaar zooveel sdhrik en opsehudding teweeggebracht als door de jongste verschijoing van de zeeslang in South Haven, niet ver van genoemde groote stad. Het was, een dezer dagen, stampwl aan het strand toen men plotseling een reus- achtig slangvormig lichaam, naar schatting een 40 voet lang, over de golven naar de kust zag komen, den kop verseheidene voeten boven het water omhoog, en de zon schitte- rend op de als metaal Minkende ringen om het lichaam. De baders vlogen als gek de duinen op, waarbij ze een keel opzetten dat 't door de 'heele stad hoorbaar was. Meisjes in luchtige pakjes renden de winkelstraten binnen en ver- scholen zich achter de toonbank of in de binnenkamer, in hotel vertrekken, enz. Velen lieten hun hebben en houden op de duinen achter, zcodat na afloop van het avontuur schatten aan kleeren, sieraden e. d. teloor bleken gegaan. Bijna een uur lang dartelde de zeeslang - want die was't, verzekerde de visschere en zeilers langs de kust voor de oogen der bewoonde wereld in haar element rond, ver- dween plotseling, kwam dan weer boven, en spoot groote stralen water uit haar muil en neusgaten. Bij tijden besteeg ze de duinen, om vervolgens weer in het zilte sop neer te plonsen. De oogen van het monster vvaren zoo groot als theeschoteltjes. Zijn tanqlen, waarvan het vier rijen hezat, waren zoo lang en zoo scherp, als de punten van een houweel. De staart was zeker zes meter lang; er waren duidelijk twee verschillende stukken aan te onderscheiden. Soms dook het bovenlichaam geheel uit het water op, en dan leek het wel te bestaan uit een groot aantal' ijzeren ringen, verbonden door honderden ijzeren schakels. Toen het gedrocht eindelijk volgens me- dedeeling van dc stoutmoedigen, die er naar waren blijven kijken verdwenen was, keerd'e de rust langzaam, zeer langzaam te- rug. Maar tot laat in den avond werd in a-llfe cafe's, restaurants en hotels liet ijoelijk ver- schijnsel besproken. HET WERELD-UURRECORD VOOR p AMATEURS. Te Munchen heeft de Duitsche wielrenner Hermann Miethe (Keulen), een aanval ge- daan op het uurrecord voor amateurs. Het te- genwoordige wereldrecord stond sedert 17 jaar op naam van den Franschman Berthet, die in 1907 op de Buffalobaan te Parijs het record op 41.250 K.M. bracht. Miethe slaag- de er in, het record te verbeteren met 430 M Hifbracht het zoodoende op 41.680 K.M. De.ronde van de baan, welke 241.6 M. be- draagt, reed hij in een gemiddelde van 19 tot 20 seconden. DE SOVJET-VLAG OP HET WRANGEL- EILAND. Het agentschap Rosta meldt, dat een Sov- fetschip op 20 Augustus de Sovjet-vlag heeft geheschen op het Wrangeleiland, ten noor- den van Oost-Siberie in de IJszee. De-Russen troffen er een Amerikaan en elf Eskimos aan. Men verwacht, dat het schip 23 September naar Rusland zal terugkeeren. Zooals men weet, plantte verleden jaar een expeditie onder Stefanssen de Britsche vlag op het eiland. TEGEN WATER-VERONTREINIGING. In de haven van Southampton is met suc- ;es een nieuwe uitvinding beproefd. Zij be- rust op de mogelijkheid om uit met olie ver- ontreinigd water de olie af te scheiden. Het voornaamste vcordeel van deze nieuwe vin- ding is dat nu het water van de havens, zeeen en rivieren niet 1 anger door olie ver- ontreinigd zal zijn en zoodoende de massa- vergiftiging van vissclien en vogels een einde zal kuririen nemeni DE PETROLEUMBRAND BIJ BAKOE. Omtrent de oorzaak van den brand in het petroleum-gebied van Bibiribat bij Bakoe deelt de Moskousche „Iswestija" mede, dat het vuur ontstond door een vonk, afkomstig van een electrische boormachine. Bij het uit- breken van den brand woei er een hevige wind, waardoor de vlammen oversloegen op nabijgelegen boortorens, alsmede op de op- slagplaatsen. Twee uur later brak er brand uit in een boortoren van een niet in exploitatie zijnde bron. Daar ontstond de brand'in de machine afdeeling, waar zich eenige uit elkaar geno- men motoren bevonden. Met man en macht toog men aan het werk, om het vuur, dat zich zeer ernstig liet aanzien. te bedwingen, en de lukte het ten slotte hier de vlammen meesfer te worden. De eerstgenoemde brand is echter nog niet gebluscht en bijna de geheele mannelijke be- volking van Bakoe is opgeroepen, om den strijd met de vuurzee aan te binden. DE SPANJAARDEN IN MAROKKO. Abd-el-Krim heeft als eischen gesteld da de Spanjaarden Tetoean zullen ontruimen en voorts nog 'n nader aangeduide streek. Hier doorz ullen de Spanjaarden behouden Ceuta en Melilla en een klein achterland, benevens het eiland Alhucemas en nog een eilandje Voorts eischt hij erkenning van de volkomen onafhankelijkheid van de Rif onder 'n consti- tutioneel sultan en ten slotte 'n schadeloosste! ling en het recht tot gevangenneming en ver banning van de stamhoofden die aan de zijde der Spanjaarden hebben gestreden. AMERIKA EN DE LUCHTOORLOG Wilbur, de Amerikaansche minister van Marine, is plotseling door Coolidge van zijn verkiezingscampagne aan de Westkust te- ruggeroepen. Officieel wordt verklaard, dat Coolidge met hem wenscht te beraadslagen over de zaken betreffende de vloot, en in het bijzonder over de vliegtuigen, waarvan het nut door de vlucht om de wereld treffend is gebleken. Het gerucht, dat de minister zou zijn teruggeroepen in verband met onge- wenschte uitlatingen aan het adres van ja pan, wordt officieel ontkend. KONINKLIJK BEZGEK AAN VLAARD1NGDN. Gister heeft het voorgenomen bezoek van H. M. de Koningin aan Vlaardingen plaats gehad. Nagenoeg alle straten van de stad wa ren versierd met eerepoorten, slingers en vlaggen, wat het oude stadje een ibijzonder feestelijk aanzien gaf. Van alle openbare giebouwen woei de drie kleur. Ook vele particuliercn hadden aan den oproep, om de vlag uit te steken, veld aan. De winkel-etalages, waarvan voor deze gelegen- heid bijzonder veel werk was gemaakt, droe- gen niet weinig bij tot het decoratief aanzien van de straten. Het gelui der kerkkl'okken kondigde precies half elf aan, dat de Koninklijke extra-trein in het station Vlaardingen-Oost was aangeko- men. Ter begroeting was aan het station aan- wezig, de burgemeester, de heer P. Pruis. Nadat de burgemeester H. M. had welkom geheeten, hood het dochtertje van den heer Pruis de Koningin een bouquet rozen aan, waarvoor de vorstin minzaam dankte. Op de keurig versierde Markt werd voor het stadhuis stilgehouden. Daar sprak bur gemeester Pruis een rede uit, waarop H. M. antwoordde. De vaandelwachten, fen getafle van pl.m. 50, schaarden zidh om de zang- en muziek- vereenigingen „Conco.rdia" en „Sint Johan nes". Juist had de dirigent, de hger M. Groene- veld, de voor hem bestemdcvcrhooging be- klommen, toen H. M. vergezeld van burge meester Pruis zidi op het hordes vertoon- den. Een luid gejuich steeg, op, dat H. M. handwuivend en neigend beantwoordde. Daarop zongen de vereenigingen de vorstin toe „Domine Salvan" en het oude Wilhelmus. Inmiddels stelden de deputaties der vereeni gingen, die aan het defile zouden deelnemen zich daartoe op en nam., onder de toonen van een vroolijke marsch, het defile een aanvang. De rijtuigen werden wederom bestegen en, enkele malen door het aanbieden eener bloe- menhulde onderbrcken, reed de stoe't naar het Hfandelsgebouw. Nadat H. H. door het gebouw was rondge- 1 eid, begaf het gezelschap zich wederom naar buiten, waar de Koningin de zanghulde in ontvangst nam van 200 zangeressen onder leiding van mej. K. Torn, die de Vorstin o.m. iiet „Wien Neerlands Bloed" toezongen. Alsnu nam de rijtoer door de stad een aan vang. Meerdere malen moest worden stilge- louden om vereenigingen of instellingen in de gelegnheid te stellen de Koningin een bouquet aan te bieden. De beide salonrijfuigen werden bij vertrek aangehaakt aan den trein, die te 2.07 naar Maassluis vertrok. Met den gewonen trein, waarin twee ko ninklijke salonrijtuigen waren gehaakt, ar- riveerde hedenmiddag om 2.16 H. M. Ko ningin Wilhclmina tot het brengen van het voorgenomen bezoek aan de gemeente Maas sluis. Aan het station was ter begroeting aanwe- zig de burgemeester de heer C. P. I. Domisse, die ambtscostuum droeg. De burgemeester geleidde H. M. naar de rijtuigen. Aan het begin van den Stations- weg stonden pl.m. 20 plaatselijke vereenigin gen, wier vaandels de Hooge Gast de ge- iruikelijke eer bewezen, bij het passeeren. De Mannenzangvereeniging „Crescend-o" zong de Koningin „Domine Salvan" toe. Daarna ging de stoet naar hec Raadhuis op de Wip. Daar hield de burgemeester een toespraak, welke door Hare Majesteit werd beantwoord. Waar de nauwe straat voor het raadhuis geen gelegenheid bood voor de opstellling der schoolkinderen, hadden de leerlingen der loogste klassen van alle scholen zich op twee in de achter het raadhuis geiegen haven lig- gende loggers opgesteld. Na de redevoeringen begaf de Koningin zich naar een der nevengebouwen van het Raadhuis, waar zij zich op het bovenste ach- :erbalcon vertoonde, vergezeld van den bur gemeester. Vanaf hun origineelen slandplaats op de beide schepen, juichte het jonge volkje de Ko ningin bij haar verschijning hartelijk toe. De dirigent der aubade, de heer J. J. Adri- aanse, hoofd van de „Groen van Prinsterer- school" had op een kieiner scheepje plaats genomen. Op het onderste balcon van het bij- gebouw hadden zich de leden van den ge- meenteraad opgesteld. Nadat het Wilhelmus was gezongen, wer den op het Heine scheepje, waarop de heer Adriaansche had plaats genomen, een twee- tal manden geopend1, waaruit een grwt aan tal postduiven opzwermden. Onmiddellijk na de aubade trok de Vorstin zich in het Raadhuis terug oan zich enkele oogenblikken daarna te vertoonen op het bordes van het stadhuis aan de Wip. De plaatselijke corporaties die ook reeds aan het station aanwezig waren geweest, defileerden thans vanaf de Margix Schans' langs het rijtoer door de stad voTgae. De stra ten, die nagenoeg zondcr uitzondering keurig waren versierd, gaven den indruk dat kosten modi moeite waren gespaard, om de Koningin een onvergetelijke ontvangst tc bereiden. Omstreeks vijf uur werd ce rondrit aan het station bceindigd. De bloemenschat we rd uit de caleche wergebraeht in het Koninklijk Salonrijtuig en de Vorstin nam afscheid van den haar uitgeleide doende burgemeester. HET LOTUS-TIJDSCHRIFT. Verschenen is het eei'ste nuimner van' „Lo- tus", Tijdschdft voor de Jeugd, hetwelk Ant. Jurgens Margarine-fabrieken voortaan ge heel gratis voor de geregelde verbruikers van „Lotus"-magarine beschikbaar stellen. Wij hebben er zeggen de uitgevers er naar gestreefd in den vorm van een regd- matig verschijnend tijdschrift voor de jeugd eene voor alle Nederlandsche kindercn dbel jpatige, neerzame en prettige reclame te lan- ceeren, waarin, naast 16 pagina's aardig ge- illustreerde kinderlectuur, regelmatig wed- strijden zullen voorkomen en wij durven ver- trouwen, dat ons iedere 44 dagen verschijnerud tijdschrift „Lotus", zoowel door ouders als kinderen alom met graagte zal worden geac- cepteerd. PAULUS POTTER. Te Enkhuizen heeft, zooals bekend is, de commissie voor het Waagmuseum besloten, in November a.s. te herdenken, dat het dan 300 jaar geleden zal zijn, dat Paulus Potter aldaar werd geboren. Men heeft het plan ge- vormd, door een bekwaam schilder een copie te laten vervaardigen van't portret van Pot ter, geschilderd door Bartholomeus van der Heist, ter plaatsing in het stadhuis te Enk huizen. Een spreker zal worden uitgenoodigd tot het houden van een vcordracht met licht- beelden over het leven en het werk van- Pot ter. UIT KENNEMERDVND. De stok- en snijboonen toonden de sporen van den stormnacht van de vorige week, doch de schade aan de stamboonen is meegevallen. De aanvoer van zomerproducten begint sterk te verminderen. Het zijn nog zeer kleine par- tijtjes doppers, tuinboonen, raspers en capu- cijners die worden aangevoerd en de vochtige zomer is wel de grootste oorzaak geweest dat er van dat artikel nog steeds aanvoer is. De grootste aanvoer van snij-, stok- en skr- boonen is er ook weer geweest. Van snijboonen kornt veel aanvoer wat in naam snijboonen zijn, doch wat bruikbaar is wordt nog steeds hoog betaald. We noteer- den van 12 tot 42.50. De trosboonen zijn ook bijzonder in trek. De prijs varieert van 30 tot 42. Bijzonder opvallend is het dat de prijs van enkele boo- nen zonder en met draad zoo weinig in prijs verschilt; van de eerste noteerdm we 23—- 37.50, van de laatste 24.50—/ 36.50, alles per 100 Kg. De groote aanvoer van bloemkool scheen wel oorzaak dat de prijs iets daalde, doch de kwaliteit is ook niet zoo mooi als enkele we- ken terug. We noteerdea voor, le, 2e en 3e kwaliteit resp. 18—/ 25.50, 9—/ 17 50 en 2.50-j-f 8.50 per 100 stuks. De aanvoer van roode, gele en groene kool was niet bijster groot, minder in kwaliteit dan de vorige week. De prijs was: roode kool 5.50-/ 7.50, gele 2.50—/ 7.50 en groene 1.50—/ 8 50 per 100 stuks. Beverwijk geeft altijd verrassingen als er van een artikel een tekort is. Dit ontwaarden we nu met boswortelen; de vorige week wa ren alleen de mooie fijne baikworteltjes in trek, nu alles wat in een bos was gebonden. Een tuinder, die de vorige week 2% cent voor een bos maahte, kreeg nu een kwartje, echter verwachten we weer den ouden (lagen) prijs terug, want in wortelen is weinig handel. De prijs was 7.50—/ 24 50 per 100 bos. Sla is buitengewoon in trek, hetzelfde kan van andijvie gezegd worden, de prijs was voor de eerste 1.40—/ 4.75, voor de laatste 2.506.50 per -00 stuks. In de overige bosgroetife is zoo weinig han del, dat het aan het onverkoopbare grenst. De aanvoer van komkommers beginit te ver minderen, de prijs, welke doorloopend laag is geweest, is iets beter, de prijs is voor le soort 9.5013, voor de overige kwalitei- ten 1.506.50 per 100 stuks. De grootste aanvoer van tomaten is er ook geweest Het waren kleine partijtjes, die mooi warn, mest uitschot, 1 soort bracht nog 10 18.50 per 100 Kg. op. De spinazie is verbazaati duur, die prijs is 2.25—/ 3 per bak. De eerstelingen spruiten en witlof zijn aan gevoerd, bijzonder veel kooplust was er niet voor, 't wordt meer voor de aardigheid ge- kocht De uien-aanvoer was niet groot, daar de uien niet droog zijn, is er niet bijzonder veel' handel. De prijs was 4.50—/ 5.50 per 100 Kg"- In den aanvoer en handel van aardappelen oomt nog weinig verandering, groote aanvoer en luie handel, doch nog altijd geldt veel ri- sico met imkoopen, want vuil en veel ziek komt er in voor; de prijs is 35.50 per 100 Kg. De handelaars verwachten echter dure win- teraardappelen, waar het betrouwbare soor- ten betrefide zatidaardappelen worden reeds duurder. De aanvoer van appelen en peren is nog steeds groot, er is zeer veel uitschot en worm- stekig goed. De prijs is laag, doch voor lste soort vruchten wordt nog een vrij gocden jrijs betaald. Tafelvruchten, mooi gaaf en in dstjes verpakt waren zelfs duur. De export van boonen naar het buiteniland is vrijwel geeindigd. ;.j, UIT OUDKARSPEL'. 'B'i 11 Voor het vervolgonderwijs in deze gemeen- .e, waarvoor de aangifte tot 15 September was opengesteld, hebben zich 13 leerlingen opge- geven, zoodat dit cmderwijs in ieder geval doorgaat. Daar echter verwacht wordt, dat er meer dere leerlingen zullen komen, is de tijd van aangifte met eenigen tijd: verlengd. Het aantal dat zich voor den cursus voor ouderen heeft opgegeven is van dien aard, dat dit onderwijs vrij zeker niet gehoudem zal worden. Echter zal ook voor de aangifte daarvan nog eenigen tijd geljeg^eid gege- veji wofdeu. Het raadhuis in deze genfeen'fe fe dagen voorzien van gaskachels, ter yervan- ging van de oude steenkolenkachels. x UIT HOORN. (Met pensioen.)1 v Bij Kon. besluit, is aan den gewezen ser- geant-majoor-administrateur H. Kok, uit de ze Gemeente, op zijn verzoek, een levenslang pensioen toegekend. UIT NDORDSOFIARWOUDE Door een der firmanten van het Technisch Bureau Hubocher Versselt te Amsterdam werd Donderdagmiddag in een der lokalitei- ten van de lidhtbedrijven een uiteenzetting gegeven over de verwarming door gas- kadiels. Behalve de commissie der lichtbedrij- ven waren aanwezig B. en W. en de raads- leden van de gemeente Zuid-Scharwoude. Door den heer Hubocher werden verschil lende voorbeelden gegeven van gemeenten als Haarlem, Velsen, Roosendaal enz., in welke gemeenten gaskachels in de gemeente- lokaliteiten gebruikt worden. Aan de hand van verschillende gegevens werd door den heer H. aangetoond, dat gas- verwaiming minstens zoo voordeelig is als andere verwarming. Door den heer H. werd1 uitdrukkelijk gewezen op het feit, dat bij gas- verwarming deskundige voorlichting in acht genomen dient te worden, vooral wat de keuze der kachels betreft. Dit met het cog op de lo- kaliteiten welke verwarmd zullen worden. Verschillende vragen werden na de uiteen zetting van den heer H. gesteld, welke deze beantwoordde. Geconstateerd kan worden dat op het ter- rein van verwarming'het gebruik van gas gestadig aan toe neemt. Met belangstelling kan de eerstvolgende raadsvergadering der gemeente Zuid-Schar woude tegemoet gezien worden, want op deze raadsvergadering zal voorgesteld worden cm de O. L'. School door gaskachels te laten verwarmen. 5 Twenters melkgevend, van erkende af- komst en ingeschreven in het stamregister vaa een fokvereeniging en afstamniend van een stier. le prijs Groep 10 (5 Twenters.) Vader: „August Couvert" NR4707 S. „Dora 3", eig. Joh. A. Heidenrijk, Berkhout. „Leiden 4", eig Joh. A. Heidenrijk, Berk- hout. „Catharina 20", eig. P. Schuijtemaker, Berkhout. „De Vries 6", eig. Joh. A. Heidenrijk, Berk hout. „Anna 17", eig. P Schuijtemaker, Berk hout. 2e pr. Groep 11 (5 Twenters). Vader: „Jan 44 NR4436S. „Trien 8", „Aafje 15", „Kee 14", „Jacoba 9", „Geertje 4", eig. P. Wijdenes, Twisk. Reserve. „Trien 7", eig. P. Wijdenes, Twisk. Groep 10 bestond uit uiniforme dieren. Goe de typische melkkoeien met goede uiers. Een koe, ingeschreven in het stamregister van een fokvereeniging, met minstens 4 af- stammelingen, kinderen en of kleinkinderen. (Kleinkinderen afstammend uit de vrouwelijke linie). 3e pr Groep 13 (Moeder met kindei-en). Moeder: „Amie 34", „Amie 36", „Amie 37", „Amie 41", „Amie 42", „Amie 43", „Amie 44", eig J. Oostwoud Wijdenes, Lam- bertschaag. 2e prijs. Groep 14 (Moeder met kinderen). Moeder: „Geertje 11", „Geertje 13", „Geer- tje 21", „Geertje 29", „Gertj 30", „Geertje 31", eig. Gebrs. Rufjter, Ooster-Blokker. 6 Runderen van erkende afstamming, toebe- hoorende aan een eigenaar, tevens fokker (Bij deze collectie moeten minstens 2 raelk- gevende dieren zijn) De bedrijven van de inzendm onder dez xubriek mogen niet meer dan 20 stuks fokvee van 2 jaar en ouder tellen. le prijs a. Groep 17 (6 dieren van een fokker. Eigenaar-fokker Jb. Kaan Sr, Wierin- gerwaard. „Charlotte 3", „Maartje 14", „Charlotte 4", „Cato 7", „Charloitte 2", „Marie 2". Reserve „Charlotte 8". Reserve. „Max Constantijn". Eerv. verm. Groep 18 (6 diereoi van eai fokker). i Eigenaar-fokker K. Koster, Midwoud „Jantje", „Sluis 12", „Sluis 17", „Zwaantje 14", „Zwaantje 16", „Sluis 27,", Reserve. „Moriaantje 5". 2e prijs. Groep 20 (6 dieren van een fok ker) Eigenaar-fokker D. Laan, Berkhout. „Diamantje 2", „Sophie 10", „Jane 6", „Leentje 11", „Jelles Sophie 14", „Jane 11 van Jelle", eig. D. Laan, Berkhout. Reserve. „Grietje 7 van Jelle", eig. D. Laan, Berk hout. le prijs b Groep 22 (6 dieren van een fokker. Eigenaar-fokker J. Koopman Jr., Beemsier. „Aafje 2", „Aafje 6", „Anna 10", „Gjietje 6", .,Emma 7", „Aafie 3". Reserve. „Aafje 5". 8 Runderen, van erkende afstamming, toe- behoorenae aan een eigenaar, tevens fokker. (Bij deze collectie moeten minstens drie mdkgevende dieren zijn). De bedrijven van de inzenders onder deze rubrisk moeten minstens 21 stuks fokvee boven twee jaar en ouder tel len. le prijs a. Groep 24 (8 dieren van een fok ker). i U Eigenaar-fokker Gebrs Ruijfer, Ooster- Blokker. „Geertje 11', „Anna 11", „Geertje 13", „Prinses 10", „Martha 2". le prijs b Groep 25 (8 dieren van een fok ker). i I 1 1 I Eigenaar-fokker P. Jonges Dz., Beemster. „Anna 9", „Anna 14", „Fedora 7"„ „Chat- trljon 8", „Anna 8", „Anna 13", „Anna 21". „Anna 20", - Reserve. „Anna 12". 3e prijs a. Groep 26 (8 dieren Van een fok ker)- i ;l i Eigenaar-fokker P. Donker JzHoogwoud. Janke 4", .,Kee 7", „Aagje 4", .Marie 10", N.Y. BOEK- EN HANDELSDRUKKERIJ voorl). mm. COSTER EN ZOON. ZIET UWE DRUKWERKEN NA ONZE ZETMAGHINES STEL LEN ONS IN STAAT UVLUG TE BEDIENEN VOORDAM G 9. ALKMAAR. je 8". Reserve. Reserve. „Marie 16". 2e prijs. Groep 28 (8 dieren van een fok- ker). Eigenaar-fokker P. Wijdenes, Twisk. „Trien 6", „Trien 3', „Tieje 21', „Bonte Netje 13', „Aafje 15", „Trien 8", „Trien 10", „Tietje 25". Reserve „Kee 14". Reserve „Jacoba 9". Re- serve „Tricn 9". Reserve „Bonte Netje 14". 3e prijs b. Groep 27 (8 dieren van een fok ker). Eigenar-fokker C D. Kaaskooper, Oosthui- zen. „Meine van Hoorn 2", Chatteljon 8", „Chatteljon 10", „Marie 4", Marie 6", „Hoorn 6", „Chatieljon 11", „Hoorn 8". Reserve Marie 3". Reserve ,,Doets 6". Re serve „Aaltje 7". Reserve „Witje 10" Internationale ge- (Buiten verantwoordelijkheid van de Re- da dieDe opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de redaciie er mede instemt.) Geachte Redactie. Het bestuur der Ned. afdeeling van den Intemationalen Vrouwenbond voor vrede en vrijheid verzoekt U beleefd, de volgende me- dedeelingen nog in Uw blad te willen plaat- sen: In de openbare vergadering van den Inter- nationalen Vrouwenbond vcor Vrede en Vrij heid, afd. Nedeiiand, op Zaterdag 20 Sep tember, in het gebouw de Ruijterstraat 67 te 's-Gravenhage, zal dc volgende Internationale motie worden voorgesteld: M o t i e Deze Vergadering zendt een greet aan alle soortgelijke bijeenkomsten in Europa en Amerika, geeft evenals zij uitdrukking aan haar afkeer voor Oorlog en Militairisme en verbindt zich alles te doen wat kan leiden tot „Nooit meer oorlog", door krachtig pro paganda te maken voor: a. het beslechten van schillen door arbitrage; b. oprechte, goed geregelde samenwerking der volkeren door middel van een verbeterde alomvattende Volkenbond c. het cnmogelijk maken van Oorlog door krachtige ontwikkeling van het InternationaaT solidariteitsgevoel. Bewijzen van instemming met deze motie kunnen tot Zaterdagmiddag worden toegezon- den aan het tijdelijk secretariaat, Anthonie Duijckstraat 123, den Haag. Op deze ver gadering zal het woord worden gevoerd door: Uw. W. A. L. Ros-Vrijman, Mw. F. Brun- uer-Brouwer, en Pater F. Hendrick uit 's-Gravenhage, opperrahbijn, J. Tal uit Utrecht en Mej. de Goeyen uit Arnhem. Het comite tot voorbereiding van de betoo- ging deelt mede, dat Zondagmiddag te drie tire bij de eindpunten van de tramlijnen 7 en 12, comite-leden aanwezig zullen zij®, her- kenbaar aan een blauw en wit strikje. Ook de mee te dragen leuzen zullen in blauw en wit, de kleuren van den Intemationalen Vrou wenbond zijn aangebracht. Het comite spreekt de hoop uit, dat het blauw-wit vele volgsters moge hebben. Het bestuur: C. RamondtHirschmann, Pres.; Dr. Aletta H. Jacobs, le Vicc-Pres.; H. v. BiemaHijmans, 2e Vice-Pres.; Selma Meiier, Seer.W. v. Wulfften PaltheBroese, v. Groenou, Penn.C. Muldier v. d. Graaf-^i de Bruijn, Cato v. d. Pij'arts. Het comite van voorbereiding: B. 0.. BerghWilling; H. V. Biema:Hijmans; F. Brunner—BrouwerE. CoopsBroese van; Groenou; A. Dortland1Sillevis: A. Gu^pin— Dronsberg v. d Linden H. S. C. Groote Haar—Foekens; J. C. Isbrucker—Dirksen A. C. KloosferC. Mulder v. d. Graaf—de Bruijn; C. RamondtHirschmann; M. 'A1; Sti'bbeKnoch; Marie van der Vijver; H. E. Verweij Mejan, Seer., Anthonie Duijckstraat No. 123, Den Haag. TEGEN TRAGE BETALERS- Belastingen zijn nooit populate. Er zijn er velen, die ten duidelijkste te kennen geven, dat het betalen van belasting bijzonder wei nig in hun smaak valt en gaarne den uiter- sten termijn afwachten, of, nog erger, dien termijn in het geheel niet in acht nemen. 't Kan natuurlijk voorkomen, dat afdoe- ning van belastingschuld moeilijk is, omdat het geld niet voorhanden is; maar toch er zijn er heel wat, die maar afwachten en geen nota nemen van de vervaldagen. En toch dte wetgever heeft wel begrepen, dat belas ting betalen niet van harte gaat en dat het voor velen moeilijk, zoo niet onmogelijk, is om het heele bedrag in eens te storten. Daar om werd al toegestaan om in termijnen te betalen. Of er van die herhaalde betalingen van gedeelten van een aanslag veel komt, durven wij niet beoordeelen't heet dan, dat het zoo lastig is, telkens weer naar den ont- vanger te gaan b.v. zoo ongeveer eens per maand. Maar dan zou men mogen verwach ten, dat de belastingschuldigen b.v. 2 maal of 4 keer in een belastingjaar den vreeselij- ken tocht deden. Maar daaraan ontbreekt ook nog al wat. De wetgever heeft echter den belastlng- ambtenaar lankmoedigt'ieid voorgeschreven. Wie zijn belasting niet op tijd betaalt, ont- vangt een waarschuwing, .waarvoor de aangeslagene een kleinigheid moet beta len. Dat schijnt het den menschen met een slecht geheugen s<el w^ted.te.ziin; 't is tal Dnnat,..:g "9 -a—s: „Ali 6",

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 10