■I r;. UIT EG MONDBINNEN In de jongste raadsvergadering werd nit- eengezet, hoe het verloop zou zijn van de schoolkwestie tengevolge van het verzoek van den burgemeester om het laatstgenomeo raadsbesluit te vernietigen. Daar de termijn, waarbinnen de beslissing hierover genomen moest worden, ruimschoots verstreken is en niettemin de aangekondigde aanplakking van het raadsbesluit achterwege gebleven is, moet de logische gevolgtrekking gemaalct worden, dat de Kroon tot vernieti- ging heeft beslist of dit althans door schor- sing voorbereidt. UIT BERGEN. Teneinde eene afdeeling van de „Neder- fandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren" in Bergen (N.-H.) op te richten, zal a.s. Vrijdagavond 26 September, ten 8)4 uur precies, de heer J. ENNIK, algemeen inspec- teur van de N. V. t. B. v. D. eene lezing hou- den in een der zalen van het Oranje-Hotel te Bergen. Voor' deze lezing worden gratis introductie- kaarten besehikbaar gesteld. Alle dieren- vrienden in Bergen e.o. worden verzocht deze vergadering bij te wonen en er zal gedurende de pauze gelegenheid zijn, zich als lid voor de op te richten afdeeling op te geven. De introductiekaarten voor deze lezing zijn uitsluitend verkrijgbaar bij den heer G. A. E. BLANCHE KOELENSMID, Stationsstraat No. 7 te Bergen en worden op schriftelijRe aanvrage desverlangd toegezonden. Men zie de advertentie in dit nummer. UIT HOORN. Gistermiddag is door brandstichting van spelende kinderen de loods van het veilings- gebouw te Zwaag bij Hoorn. De brandweer wist het kostbare veilingsgebouw te sparen. De brand was te Hoorn zichtbaar. UIT LIMMEN. Tentoonstelling W. I. K. (Willen is Kunnen) en Floralia. Zondag, Maaindag en Dinsdag heeft in de lokalen van de O. L. School een driedaagsche tentoonstelling plaats Door de kermisdagen zijn de schoollokalen vrij en deze gelegenheid is wederom benut om daar en tentoonstelling te houden. De tentooflstelling werd geopend door bur gemeester J. J. Nieuwenhuijsen, die het doel van de tentoonstelling nader uiteenzette en den wensch uitsprak dat deze door meerdere zal worden gevolgd. De heer P. Boschman, hoofd der school, dankte het gemeentebestuur voor het afstaan van de School en knoopte hieraan een be- schouwing vast dat de tentoonstelling van W. I. K. den grondslag zal vormen voor een jaarlijks te houden tentoonstelling van bloe- men en planted, waarvan men heden voor het eerst een begin heeft gemaalct. De expositie van de Handwerkkrans, onder leiding van mevr. Boschman-Vasseur, waar- aan een 20-tal meisjes hebben gewerkt, mag er zijn. Werkjes van kinderen en meergevor- derden waren keurig opgesteld. Ook de inzending ter opluistering mocht geroemd worden. Mevr. Niieuwenhuijsen-Ver- weij had een kostbare inzending Indisch lcant- werk ingezonden, waaronder een doopkleed van 100 jaar oud. Verder was in dezdfde ru- briek ingezonden door mej. Klomp van Stom. petoren, machinaal borduurwerk, en door mej. Hartog uit Alkmaar kantkloswerk (Wordt vervolgd.) mm OLDENFOTT's TABAK NOG STEEDS DE BESTE VRAAGT OLDO (llcht en geurig) king heeft zich voorbereid op het in het veld brengen van 200.000 man om hem in den strijd ten Noorden van Shanghai te verslaan. CORRESPONDENTS Voor eenige ingezonden stukken was he- den onmogelijk plaats te vinden. Een zondig vrijdcnker. Wij kunnen Uw stuk inzake de 8-Octoberkwestie slechts opne men, als Uw naam bij de Redactie bekend is Red. Alkm. Crt itadsnieaws Gomengdi Nieuws VERZET TEGEN DE MILITAIRE POLITIE. Vrijdagavond heeft te Ede eenig verzet te gen de militairep olitiep laats gehad; er is een schot gevallen, waardoor een militair in de borst werd gewond. Tegen den nacht heerschte wederom volkomen rust. Het ver zet ging niet tegen de meerderen en vond geen aanleiding in voeding of ligging. INBRAAK; /8000 GESTOLEN. Vrijdagnacht is ingebroken op het kantoor ■ran het district Rotterdam van den Algemee- nen Nederlandschen Metaalbewerkersbonc gevestigd in de Mauritsstraat. Daar zijn 8000 gestolen. Van de daders geen spoor EINDE ZOMERTIJD. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft aan de gemeentebesturen verzocht, er op toe te zien, dat de tijdsaanwij- zing op de openbare, door het gemeentebe stuur beheerde klokken van 5 October 3 uur 's morgens af weer overeenstemmig zijn met de tijdregeling van den middelbaren zonnetijc van Amsterdam, welke dan aanwijst 2 uur's morgens. TAPVERBOD. In de a.s. Donderdag te houden gemeente raadsvergadering van Apeldoorn komt te; i tafel een voorstel van B. en W. tot opheffing van het tapverbod. Dit was gedurende de zo- mermaanden buiten werking gesteld en in die maanden was het aantal bekeuringen wegens 'dronkenschap aanmerkelijk minder dan in denzelfden tijd daaraan voorafgaande. Telegrammen van heden DE SPANJAARDEN IN MAROKKO. LONDEN, 22 Sept. De „Times" meldt uit Tanger: De pogingen van de Spaan- dat uw college hieraan meewerkt, door een handelen over de cntruiming door het Spaansche gamizoen en de bevolking van Shesuan, hebben tot nu toe geen succes gehad. De vijand eiscbt de onvoorwaarde- lijke overgave der stad. BRAND IN EEN BIOSCOOP. PARIJS, 22 Sept De „Matki" meldt uit Smyrna: Een hevige brand heeft tijdens een voorstelling gewoed in een bioscoop- theater. Meer dan honderd personen zijn in de vlammen onxgekomen. Hun lijken zijn verkoold. Tot de slachtoffers behoort een schoonzuster van Ismet Pasha, der. Turk- sche premier. De brand werd veroorzaakt door het ontvlammen van een film Een ander bericht uit Smyrna spreekt slechts van 20 dooden en 20 gewonden, terwijl 25 personen zouden worden ver mis!. DE BURGEROORLOG IN CHINA. LONDEN, 22 September. De groofe slag tusschen de beide dictators, die in China om de heerschappij vechfen, wordt binnen enkele dagen ongeveer 150 mijl ten Noor den van Peking verwacht. Tot nu toe werden in de kleinere gevech- ten de successen behaald door maarschalk Tsjang-Tso-Lin, den militairen gouverneur van Mandsjoerije, doch de reueering te Pe- SILHOUETTENRAADSEL. Indertijd heeft de firma Van der Horst, fo- tohandel Langestraat 21, veel succes gehad met een door haar georganiseerd silhouetten- raadsel. Thans wordt een tweede wcdstrijd gehou- den. In de etalage zal men een 6-tal silnouet- ten aantreffen van bekende Alkmaarsche per sonen. Wie de namen van dezen raadt, heeft leans op fraaie prijzen. De eerste prijs b.v. is een Ihagee-camera ter waarde van 41. De aandacht wordt er op gevestigd, dat kaarten voor deelname gratis verkrijgbaar zijn. Deze worden echier niet uitgereikt aan personen beneden de 15 jaar. VOOR EEN LIEFDADIG DOEL. De firma H. Ringers heeft de fraaie, van chocolade vervaardigde Friesche Poort uit haar bezienswaardige stand op de G.A M.I.T. ten geschenke gegeven aan de Ver. voor Huis- verzorging hier ter stede. Het werkstuk zal nu ten bate dozer Veree- niging en in het belang onzer behoeftige medeburgers verloot worden en de loten zullen a 25 cent per stuk aan de stand van de firma Ringers verkocht worden en tevens verkrijgbaar zijn bij de dames-bestuursleden Mevr. Ringers en Mevr. Dorbeck, beiden Var- nebroek, Mevr. Roodzant, Bergerweg, en Mej. W. van der Voort, Costerstraat. Na be- stelling zullen ze gaarne thuis bezorgd wor den. EEN MOTIE Aan Burgemeester en Wethouders van Alkmaar is de volgende motie gezonden: Het bestuur van de Afdeeling Alkmaar van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, overwegende, dat de Rijkswetgever blijkens de bepalin- gen der huidige wet op het Lager Onderwijs onderricht in de Fransche taal aan leerlingen der Lagere school tot en met het 6e leerjaar ongewenscht acht, dat aan de 6e Gem. school na de gewone school uren een cursus gehouden word! in de Fransche taal vcor dergelijke leerlingen van de gewone dagschool, dat hier dus door een achterdeurtje wordt binnengehaald, wat de Rijkswetgever buiten wilde houden, at uw college hieraan meewerkt, door een lokaal met vuur en licht besehikbaar te stel- len, dat ongewenschte concurrentie met andere scholen ontstaat, dat het euvel reeds uitbreiding krijgt door verzoeken van ouders van andere scholen aan uw College om ook dusdanige cursussen aan die scholen te verbinden of te mogen verbin- den, verzoekt u beleefd niet verder uwe mede- werking aan genoemde cursussen te ver lee nen. Met de meeste boogachting, Namens het bestuur voornoemd, (was geteekend:) W. STRUBBE, Seer. HET ONTSLAG AAN D'E HANDELS SCHOLEN. Aan den Raad der Gemeente is het volgen de adres verzonden: Het Bestuur der Vereeniging van leeraren bij het Gymnasiaal en Handelsonderwijs te Alkmaar meent, naar aanleiding van ae bij- lage no. 154, aan den Raad der gemeente Alkmaar aangeboden d.d. 13 September 1924, het volgende aan uwe aandacht te moeten onderwerpen: De motiveering betreffende het voorgestel- de ontslag van enkele leerkrachten aan de Handelsscholen komt^ons minder juist voor, waar gezegd wordt, dat de gekoesterde ver- wachtingen omtrent een nieuwen bloei dier scholen zijn beschaamd geworden. De gewij- zigde bepalingen toch voor de buitengemeen- ten zijn pas aangenomen door Uwen Raad, nadat de aangifte van leerlingen voor den cursus 19241925 reeds eenigen tijd was gesloten. Deze wijzigingen hebben dus hun invloed op de aangifte voor dit leerjaar nog niet kunnen uitoefenen. Voor deze moeilijk- heden bestonden, vormde het aantal leerlin gen uit de buitengemeenten een groot percen tage van de geheele schoolbevolking. Dat wij held wordt hierdoor geopend, dat een Ieeraar, die bij infunctietreding van een Directeur reeds vast aangesteld was, bij vermindering van het aantal te geven lesuren overbodig geacht wordt te zijn en ontslag krijgt, door- aat zijn uren aan den Directeur worden op- gedragen. In verband met bovenstaande meenen wij met klem bij Uwen Raad tc moeten aandrin- gen, het besluit, genomen op 28 Aug. 1923 ongewijzigd te handhaven en nog niet over te gaan tot het thans voorgestelde verleenen van ontslag. hotel toelast. De bekende violist Leo Heilbron treedt Za- terdags en Zondags weer op in hotel Toelast en brengt uitmuntende muziek ten gehoore lets nieuws is zeker, dat hij de beste platen van „His Masters Voice,, op zang"gebied op keurige wijze begeleidt, zoodat men Caruso, Mevr. Calla-Carci, Alma Gliick en andere beroemdheden als 't ware onder begeleiding van t strijkje op't podium hoort zingen. 't Is lang geen gemakkelijk werk om deze platen juist op toon te begeleiden, doch de heer Heilbron heeft op dit gebied veel routine en kwijt zich uitstekend van zijn taak. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en andere voer- tuigen te 7.31 uur licht op. van 22 Septembev 192A. Opgave van Noordhollandsoh Landbouworediet. (Ontvangen per di'aadloeze telefoon). Koers yan heden te ST.AAT SLOTE RIJ Hoofdprijzen. Trekking van heden; No. 14801 50.000 Ns 667, 9031, 12161, 13715 en 20065 1000. Ns. 11221 en 15387 400. Ns. 9806 en 17075 200. Ns. 1235, 2212, 3130, 2103, 7553, 10656, 19102, 19977, 20422 en 20031 f 100. BURGE|LIJKE STAND. GEBOREN: Dirk z. van Jan Waal en Guurtje Pool. Dirk. z. van Hendrik Schipper en. Jannetje Hcekmeijer. Pieter, z. van Anne Fokfce de Vries en Agatha Koning Francisus Jaco bus, z. van Jacobus Everardtis Verberne en IJda Maria Bos. Albertus Johan, z. van Albertus Bakker en Gerarda Agnes van Ga- len. OVERLEDEN: Maria Pieternella Stierman, gehuwd met Jan Burkunk, 73 jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 22 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 761.1 te Toulon. Laagste barometerstand 735.6 te Valder- sund. Verwachting (van den avemd1 van 22 Sept to den avond van 23 Sept.) Zwakke tot matigen zuidelijke tot westelij- ken wind, betrokken tot zwaarbewolkt, aan- vankelijk opklarenfl, later weer toenemende bewo king, waarschijnlijk regenbuien, aan- vankehjk koeler. Marktberichten ALKMAAR, 22 Sept. 1924. Op de hedoi rehouden weekmarkt waren aangevoerd- 32 :oeien en ossen f 225—f 550, 8 vette kalve- ren 80—/ 130, p. <Aed. pond 1.40— 1.70, 28 nuchtere kalveren 16—/ 36, 95 schapen 4052, 492 vette varkens per ned. pond 0.80—/ 0.94. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. 497 vette koeien le kw. 1.10—/1,28; 2e 0.901.10; 3e /0.80—0.90 per K. G. slachtgewicht. 140 melk- en kalfkoeien 350—/ 550 per stuk. r 124 vette kalveren 2e kw. 0.96—/ 1.06 3e kw. 0.80--/ 0.96 per Kg. levend gewicht. 50 nuchtere kalveren 16—/27 per stuk. 237 schapen 42—/ 52 per stuk. 560 vette varkens Holl. 2e kw. /1.07— 1 -082e kw. 1.05—/ 1.07 per K^. slachtgewicht. Overz. en Geld, le kw. 1.07—/1 08 2e kw. 1.05—/1.07 per K.G. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 22 Sept. 1924. De aardappelprijzen waren heden: Zeeuw- eigenh. 3.60—3.80; Zeeuw. bl. /3.50— 3.75; Zeeuw. bonten /5.00. Aanvoer 8 la- dingen. STAATSLEENINGEN. Vorige Koers. pl.m, 1.3 pl.m. 1.48 pl.m. 2.- pl.ni. 2. - pl.nii&K) Sport van de mildere bepalingen een grootere aan gifte in de komende jaren mogen verwachten, kan blijken uit de omstandigheid, dat na het bekend worden ervan zich alsnog een aantal leerlingen uit de buitengemeenten heeft op- gegeven. Hieronder is er zelfs een, die in den aanvang van den vorigen cursus wegens de teen bestaande meeilijkheden van de school is verwijderd. Verder meenen wij te mogen opmerken, dat de oprichting van de litterair-economische afdeeling aan de R. H. B. S. alhier, waar door de vooruitzichten voor de Handelsscho len volgens B. en W. minder gunstig werden, wellicht voorkomen had kunnen worden, door, met behoud van naam, het leerplan der Handelsscholen te wijzigen, waardoor de rijkssubsidie behouden zou zijn, dus zander eenige jinandeele opojfering voor de Ge meente. Bovendien komt het ns voor, dat, waar in de bijlage wordt voorgesteld, aan twee leer krachten in het Engelsch ontslag te verleenen en alle door hen te vervullen lesuren op te dragen aan den Directeur, de positie der vast aangesteldc leeraren in de toekomst ernstig wordt bedreigd. Immers, de mogelijk- KORFBAL. K. V. K. V. IHelder I 90. Men schrijft ons: K. V. K. V. heeft het nieuwe seizoen op een alleszins bevredigfende wij^e ingezet. Al kan Helder misschien gerekend worden tot een der zwakste ploegen, dan doen toch het vertoonde samenspel en enthousiasme van dezen middag het beste hopen voor de komen de wedstrijden welke ongetwijfeld zwaard°r zullen zijn. K. V. dat invallers had voor mej. Visser en Jb. v. Zonneveld, speelde in de volgende ops tellingAanval: dames D. List, I. Hoek, heeren: D. P. Tuyn, Jac. Blom; midden: da mes C. Geuzebroek, A. v. Wieringen, heeren Nic. Hop, D. W. Koppen; verdediging: da mes E. Hartog, D. Breek, heeren J. C. en P. van Beek. Door het uitstekend spelende middenvak is K. V. direct in de meerderheid, doch de aan val weet de vele kansen niet te benutten. De wind en pech zijn oorzaak dat de rust slechts met 10 ingaat, door een mooi doelpunt Van mej. List. Hoewel na de rust tegen wind spelende, blijft K. V. in de meerderheid. .Pe weinige Helder-aanvallen zijn te eenvoudig opgezet om succes te hebben. Als mej. List dan 2—0 heeft gemaakt komen de Alkmaarders los. Binnen korten.tijd brengt P. van Beek met 2 fraaie schoten den stand op 4—0, terwijl mej. v. Wieringen en Koopen kort daarop den voorsprong vergrooten tot 6—0. Weer in de beginopstelling spelende maakt aanvoerder Blom 7—0 en mej. List haar derde doel punt, alzoo den stand op 80 brengende. P. van Beek weet dan nog eenmaal de korf te vinden en met een 90 overwinning kondigt sch\jdrechter Brandenburg het einde aan. De uitslag is absoluut niet geflatteerd en had bij minder wind nog hooger kunnen zijn. Wanneer a.s. Zondag tegen K. Z. II in de Koog met hetzelfde enthousiasme gespeeld .wordt kan ook de tweede wedstriid gewonnen worden. De K. Z.-reserves zijn echter niet te onderschatten tegenstanders, welke ongetwij feld een woordje zullen meespreken voor de bezetting van de bovenste plaats. Kennemers I—A. S. S. V. I 0—7. Direct na den uitworp hlijkt A. S. S. V. iets- sterker te zijn, welke meerderheid den ge- heelen wedstrijd gdiand'haafd bilijft. Toch duurt het vrij lang voor A. S. S. V. de leiding weet te nemen, deels door het uit- mutttend verdedigen van Kolberg en Beek- man, deels door den straffen wind, die over het veld staat. Na een kwartier spelens maakt Bol mooi I0 terwijl mej. C. Stoutjesdijk kort voor rust den voorsprong vergroot. Na rust is het vrij spoedig 40 door R. Kaa-n. Na de vakwisseling is het Schuijt, die 5—0 maakt, terwijl aanvoerder Van Kuijk na eenigen tijd 6-0 scoort. In de beginopsteling is het mej. C. Stoutjes dijk, die voor het einde A. S. S. V.'s 7de en laaiste doelpunt maakt. Voorts dient nog vermeld, d'at ccheidsrech- ter Jongbloed goed voldeed, Kennemers" wel een tegenpunt verdiende, en dat in het overzicht van Zaterdag de u'itd'rukking „dat het een gemakkelijke A. S. S. V.-overvvmning zou worden" van Kennomerszijde als een be- leediging is opgevat, waaivoor ik - mijn excuses aanbied. K VOETBAL'. De eerste competitiewedstrijd. Alcmaria verliest met 2—3 van D. E. C. Onder groote belangstelling werd gisteren het competitieprogram geopend met den wed strijd AlcmariaD. E. C. maar veel reden tot verheugenis heeft deze eerste ontmoeting niet gegeven. Men had algemeen gehoopt op een Alkmaarsche overwinning, maar't kwam anders uit. D. E. C. keerde, welverdiend, met de twee puntjes naar Amsterdam terug en er was zeker niemand, die niet moest toege- ven, dat inderdaad de beste en sterkste ploeg had gewonnen. D. E. C. beschikte over een vlug, flink elf- tal, waar verband in zat. De spelers waren speller en zaten veel beter op den bal. Alcma ria heeft den geheelen wedstrijd haar goeden vorm niet kunnen vinden. 't Was wel jam mer, dat juist zoo'n fellen straffen wind zoo- veel hinder veroorzaakte, maar zoowel voor als na de rust paste D. E. C. zich veel beter aan de weersomstandigheden aan. Verband was er in de Alcmaria-ploeg bitter weinig. Schut heeft zijn doel heel goed verdedigd en nog menig zeker doelpunt voorkomen. Hart- land herstelde zich na een weifelend begin vokloende, doch Kes, die als invaller voor Nol fungeerde, was onvoldoende en schoot in teehnisch en tactisch opzicht veel te kort. Hij zal gemerkt hebben, dat er tusschen eerste- klas Noordhollandsche en tweedeklas Neder- - landsche nog een groot verschil is. Tot dat- zelfde besef zullen ook Schuyt en Elfring ge- komen zijn. De ex-Alkmaar spelers, waren in hun club in de N. H. V. B. de beste spelers, doch nu bleek, dat zij nog heel wat zullen moeten leeren om als tweedeklas-spelers een goed figuur te maken. Zij zijn beiden van goeden wil, en dat zal hen zeker een heel eind brengen. Productief werk tegen twee deklas tegenstanders eischt heel wat overleg en voetbalkracht. Porssius zal men stellig in t vervolg weer de spilplaats laten bezetten. Deze leverde meermalen uitmuntend werk. Hij had een zware taak, daar ook D. Roozen- daal gisteren tegen den vluggen rechterwing van D. E. C. zijn vorm niet kon vinden. In de voorhoede waren Bos en Reitsma de be- proefde krachten. D. Zweedijk zal na wat in- gespeeld te zijn wel handhaven. Elfring was als binnenspeler niet geheel op dte hqogte van zijn taak, wat van hem, die eigenlijk bui. tenspel is, niet kan verwonderen. Bos com- bineerdie voor de rust daardoor te veel beide functies. Toen Bos na de rust binmenspeelde, deed hij het als buitenman, en verwaarloosde Elfring op de buitenplaats. Wil men dezen vleugel handhaven, dan moet absoluut wor- den vastgesteld wie als rechtsbuiten, wie al* rechtsbinnen zal spslcn en zal elk precies moeten leeren wat op die plaats zijn taak is. Mulders als midvoor heeft hard gewerkt doch een goede midvoor voor een tweedeklas elftal is hij nog niet. Daarvoor wordt veel snelheid en bakontrole, zuiverder schieten ea meer spelverdeeHng vereischt. Als geheel is het elftal echter tot betel werk in staat, dan het gisteren heeft latea zien. Edo verloor het vorig seizoen haar eerst en wedstrijd tegen Alcmaria (1—0) en werd toch kampioen. Laat Alcmaria daar een voorbeeld aan nemen. Pigge zei toen- Dat is de eerste wedstrijd die we verliezen", maaf het zal ook de laatste zijn." En dat zeggen de Alcmariaspelers hem thans na. Om kwart over twee werd onder leiding van scheidsrechter Slikkerveer, die uitstekena voldeed, begonnen. Alcmaria liet DEC tegen wind aftrappen. Het eerste half uur gmg met wisselende kansen voorbij Toen maakte de rechtsbinnen van D. E C uit een voorzet van links het eerste doelpunt. Mul- ders maakte 7 min. voor rust gelijk Rust 1—1. Na de pauze kreeg D. E. C. den wind mee en bleef bij voortduring gevaarlijk. Snoe dig was het 2—1. Alcmaria spande zich tei dege m om gelijk te maken en slaagde daar- TUPKSCHE1 ROZENZEEP «A La;-.', r 6 Nederl. 1923 AL 5 1919 BANKJNSTELLINGEN. KoL Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert v. 1000 Resc, INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Furness»Stokvis Aand. Idem 7 Oblig. Jurgens Gew. Aand. n A. B, TM- C Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BU1TENE. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H- V. A Java Cultuur Bodjong Cult. Vorstenl. Dito actions Compania i Poerworedjo PETROLEUM. Onon i Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olio Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber SerLadjadi Silau Wai Sum® Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart h Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Idem 7 afgest Paketvaart i Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan ICHEEPVAART BUITENL. Marine comm. I Marine pref. TABAKKEN. O' j Deli Senembah I Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails a Union Pacific 1001/16 941 Til, 178Vb 1327/, 130V. I30yis 112 4V, 25«/, 7U'« 71V, 683/j 693/, 3471A 3331/4 8OII/1, 114V, 4383/4 384 l/s 187 1681/4 168 271/4 1297/, 300 1633/4 3197/, 151 51/, 73 1081/, 871/, 191 102 1263/4 881/, 72 1263/8 154 61/8 373/4 1391/, 79' 1/, 283/4 100 Hs/i6 42V, 3811/, 3391/4 3281/, 251 69 Va 148 943/4 1761/i 1761/4 1761/, 1763/4 132s/t 1321/, 1321/4 130y, 130 130 130i/, 130 130 7014 71 Va 708/4 701/, 681/8 68V, 80 114 V. 435 4431/, 434 435 381-5 383 381-9 167 167 1671/, 168 168 163 27 26J-7 1281/, 1281-9 1281/, 128 296 158 158 15814 161-2 3154-6 316 3161/4 317 15114 1511/, 1511/, 1521/, 108 1071/4 194 102 125 125 89 89 Vi 891A 891/4 72 721/. 1721/4 1721/4 126 126 126 MM 136 136 79 79 271/a 273/4 28 Vj 2S1/2 11 42 382 382 382 339 339 339 315 315 252 252 252 693/4 693/4 1481/, 1481/, 176H 1321-i 130 130 70 80-1 1143/4 436 385 167-| 168 27 128 V, 300 161 317 152 191-2 89 172 1261/3 138 79 28 11 380 338 315 252 1673/, 12954 318. 1511/, 283/4 WISSELKQERSEn AMSTERDAM. Londen "ft Berlijn p. biljoon Parijs i, Brussel Bazel Weenen p. Kr. 10000 Kopenhagen Stockholm Christinia I i.?: Vorige koers U 6O1/4 0.62 13.80 12 90 49.15 0.367/, 44.10 69 20 35 80 NewsYork Italie NIET-OEF1G1EEL. I 2.597/, 111.40 Koers op heden om 2.45 11 58 0 613/4 13.75 12.85 49.071/2 0.365/, 44.25 69.10 35.80 11.40 2 591-? \HET 5CH00MHEIP3MIDDHL

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 2