„ALKMAAR ONTZET". De linis De Moraaz, van Boeken, door nan Controleeren fekOPD'ifS, 1 E gevaardigden vrij halve ten opzichte werd in ontvangst naamd en als zoo- <fe aanwezigen weUcoffl en verleende aan den secretaris den heer H W. Frese het woord om de notulen voor te lezen, welke onveran- derd werclen vastgesteld. Onder de ingekomen stukken waren mede- delingen omtrent candidaatsstelling voor het Hoofdbestuur. Wegens het aftreden van de bestuursleden mevr. Degenaar, Dr. Korteweg en den heer Frese, had bestuursverkiezing plaats, met uitslag dat alle drie herkozen werden. Mevr. Degenaar en de heer Frese, die ter vergade ring waren, namen hun benoeming aan. Dr. Korteweg zal bericht worden gezonden. Tot afgevaardigde voor de algemeene ver- gadering werden benoemd de heeren D. Saal en Mr. H. A. J. M. Kusters. Men oor deelde het noodig twee afgevaardigden te zenden, om reden dat het hier gaat om d groote tentoonstelling hier te Alkmaar te krij- gen. Wegens het aftreden van den heer C. Bos- man, die als lid van de commissie tot het na- zien der rekeningen over 1924, niet herkies- baar is, werd als diens plaatsvervanger be noemd de heer A. Sellemans. Indien de heer Sellemans als zoodanig mocht bedanken, ver- kreeg het bestuur volmacht naar een ander om te zien. De behandeling van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering lokte eenige bespreking uit Besloten werd den mandaat te verleenen, der bestuursverkiezing. De begrooting over 1 en uitgaven op 9625 danig goedgekeurd. Door den vco.zitter werden hierna de vol- gende mededeelingen gedaan. Het ledenaan- tal op 1 Januari 1924 bedroeg 3452, thans, dus na 9 maanden 4433. De propaganda zal met nieuwen moed weder ter hand genomen worden. Aan verplegingsartikelen is over dit tijdperk pl.m. 2000 uitgegeven, zoodat men kan verwaehten, dat het goed is ingericht. Op Heideheuvel zijn 5 vrouwelijke patienten ver- pleegd, op Bosch en Heide 1 mannelijke, ter- wijl 1 vrouw en 1 man nog in aanvraag zijn. De heer Frese wees vervolgens nog op het groote nut van het herstellingsoord Heideheu vel, dat altijd overvol is, waardocr niet aan alle aanvragen kan worden voldaan. Het is dan ook wenschelijk dat de uitbreiding van deze inrichting spoedig tot stand komt. Na de rondvraag, die niets opleverde, volg- de sluiting. LUSTRUM „SAINT-LOUIS". Gisteren, 1 October, was het 5 jaar gele- den, dat de hier ter plaatse zoo populaire Jongenskapel ,,Saint-Louis" werd opgeiicht en ter herinnering aan dat feit, bood deze vereemiging haar donateurs en genoodigden een feest-avond aan, waarop o.a. medewerk- ten mevr. Truce WilkeSchouten en een da- meskoor onder leiding van den heer Joh. Kuiper. Een vroolijke, correct gespeelde marsch bracht al dadelijk de aanwezigen in feeststemmingook de ouverture La Dame de Coeur slaagde uitstekend. Evenzoo de zoo tnoeielijke wals: „La Vie d'artiste" van Joh. Strauss. Een klein ongelukje bij den in- zet, vergeven we gaarne; de verdere wals was zeer goed. Door een keelaandoening kon de sopraanzangeres na de pauze niet meer optreden, maar gelukkig had „Saint Louis" nog genoeg nummers op zijn repertoire ,om het ontbrekende aan te vullen. Men speelde het concoursnummer van dezen zomer „Do- nauwellen" zeer goed, zuiver en correct; ook een marsch „La Caranane" vol deed het pu- bliek uitstekend, al is dit in een zaal altijd ondankbaar en gevaarlijk om de p.p. inzet en uitgang. Maar de jongens hebben hun beste krachten gegeven om hun feestavond goed te doen slagen. Maar laat ons nu met het begin beginnen. Br. Gerardus (voorzitter) opende met een „welkom" aan den burgemeester en publiek. Het overige wil hij gaarne aan zijn voorgan- ger Br. Theodorus overlaten. Tevens deelde hij de keel-ongesteldheid van mevr Wilke mede en riep de toegevendheid van het pu bliek voor deze dame in. Veel was er voor het publiek niet van te bemerken door haar goe- de stembeheersching. Zij zong „Zweignung" van Red. Strauss o.i. prachtig, evenals het daarop volgende „Mijn eerste" van B. Zweers.' Bijzonder mooi vonden wij haar in dit lied, vooral de „bittere" voordracht in den regel ,,'t Was niets dan wreede waarheid die ik zag." Een prachtlied. uitstekend gezongen. Ook haar derde lied „Wildsang" van Tau- bus, zong zij goed en kon zij, ondanks naar keelaandoening toch nog het lastige, colora- tuuracbtige slot „een brio" zingen. Haar [werden bloemen aangeboden. In de pauze vertelde hij ons, dat het haar niet mogelijk was de zware aria uit „Butter- fly" te zingen; zij voelde zich hiertoe niet in staat en wilde zich niet te veel forceeren met het oog op haar optreden over, een paar dflgen in de Naarderkerk bij den organist en (ftngent Schoonderbeek. Wij vertrouwen vol- komen dlait zij daar zeer zal voldoen en wen- sdien haar „goed succes". Weer zijn we van het gewone verlcop afgedwaald en keeren we nogmaals tot het begin. De burgemeester wenschte het korps geluk met zijn eerste lustrum en bracht hulde aan Br. Theodorus, die de kapel heeft opgerieht en in vier jaren tot een vrij groote hoogte heeft opgevoerd. Spr. wees nog op de sympathie, die de kapel hier ter stede algemeen ondervindt en wenschte de jongens en hun directeur den heer Willy Kohler het beste toe. Het dameskoor van den heer Joh. Kuiper, dat we reeds een paar maal met groot ge- noegen hoorden en waarvan ons vooral de alten door hun diep, prachtig timbre frap- peerden, zong voor de pauze een viertal num mers met begeleiding van piano door den di recteur, die (evens ran af die piano dirigeerde. Ook m weder trof ons bijzonder „La Vier- gt h Ia Cbctehe van Cesar Franek. Later zong men nog een drietal duetten, die alien ewigoed, juist met voordracht werden uitge- woerd, maar geen kon ons zoo treffen als het eerste. Na de pauze kwam de kapel weer op met de „Kroningsmarsch" uit de „Pnofeet" van Meijerbeer, iets wat de jongens zeker met voorliefde speelden. 't Was zeer goed, vooral de saxophoon-partij. Vermelden wij nog, dat Br. Theodorus in een leuke, geestige toespraak zijn jongens het beste voorhield, het publiek dankte voor de sympathie, die sprak uit de enderstreeping door applaus, van de hartelijke woorden hem toegevoegd door den burgemeester. Ook van St. Ceacilia waren gelukwenschen ingekomen, terwijl de heer Keijsper Jr. een blcemstuk en de felicitaties aanbcod namens de teoneel vereeniging „Alberdingk Thijm". 't Is voor de jongens en hun directeur, den hr. Willy Kohler een eohte succcj: ;d geweest, waarmede ook wij hun hart: gelukwen schen. EEN VOLKSUNIVERSITEIT TE ALKMAAR Heden is aan verschillende belangstellen- den hier ter stede de volgende* circulaire ver- zonden: Het zal U bekend zijn, dat hier te lande de beweging voor volksuniversiteiten reeds een groote vlucht heeft genomen. In vrijwel alle groote steden van ons land is men erin ge- slaagd, belangstelling voor dit instituut te wekken en met goede resultaten in de richting van het door die instellingen beoogde doe! werkzaam te zijn. Ontsproten aan den wensch om een zoo ruim mogelijken kring van be- langstellenden in aanraking te brengen met de beste vruchten van het geestelijk weten- schappelijk leven en werken, heeft de bewe ging ten doel, de samenleving in breede lagen te doordringen van den veredelenden en Be- schavenden invloed, welke van die aanraking het gevolg zal zijn. Naar ons voorkomt, zal het mogelijk blij- ken, ook te Alkmaar een volksuniversiteii zonder te groote opofferingen in stand te hcu- den wanneer inderdaad alien, die tot standko- ming van deze belangrijke insfelling van waarde achten, van hunne belangstelling blijk geven. Het is niet onze bedoeling reeds nu aan te geven, op welken voet het instituut naar on ze meening zou moeten worden ingericht. De praktijk elders bewijst. dat de belangstelling der cursisten geregeld wijziging ondergaat, zoodat zoo nauwkeurig mogelijk zal moeten worden nagegaan op welke wijze een volks- universiteit te Alkmaar met de voorkeur der ingezetenen van de stad en hare omgeving rekening zou kunnen houden. Het ligt naar enze meening voor de hand, dat er enkele tak- ken van wetenschap zijn. die wel steeds en overal belangstelling wekken. Zoo zal men altijd met succes onderwerpen kunnen behan- delen behoorende tot't gebied van staatsrecht, staatkunde en economie, scciologie. gods- dienst, geschiedenis, letterluinde, hygiene, techniek. Maar deze nog onvolledige opsom- ming beWijst reeds, dat met zorg een keuze meet worden gedaan om met de beschikbare krachten gedurende een bepaald seizoen de belangstelling op enkele bepaalde onderwer pen te concentreeren. Voor een belangrijk deel der te houden cur- sussen zal op de medewerking van Alkmaar- sche docenten een beroep mogen worden ge daan. Zoonoodig en mogelijk zullen echter zonder groot bezwaar sprekers uit de. groote- re centra (b.v. Amsterdam en Haarlem) kun nen optreden. Het ligt voor de hand, dat de Insfelling volslrekt neuiraal zal zijn en er derhalve voor zal moeten worden gewaakt, dat geen propagandisStische strekking in voordrachten of cursussen van politieken- of godsdienstigen aard zal worden gelegd. Van den Burgemeester'an Alkmaar moch- ten wij de verzekering ontvangen dat de op- richting vau een instelling als de bovenbe- doelde met instemming door Z. E. A. zou worden begroet. Wij hopen zeer, dat bij U belangstelling voor dit doel fcestaat en dat wij U bereid mo gen vinden tot een nadere mondelinge ge- dachtenwisseling over dit ondenverp, waartoe gelegenheid zal bestaan op Woensdag 15 October a.s. in de groote zaal van „de Unie" Koorstraat alhier. Mogen wij (aan het adres van den eerst- ondergeteekende ten stadhuize van Alkmaar) voor 8 October a.s. vernemen of wij op Uw tegenwoordigbeid (ev. op die van een of meer vertegenwoordigers van Uw bestuur of Uwe commissie) mogen rekenen? L WESTERHOF. R. WIARDA. Mr. 1. ZE1ILEMAKER Ds. H. WESTRA. A. KOELMA. EEN ONDERSCHEIDING. Den heer H. C. Stdutjesdijk alhier is het eere-teeken He klasse van het Duitsche Roode Kruis toegekend. ZIEKENHULP. De Vereeniging „Ziekenhulp" komt, even als vorige jaren tot de burgerij, om een gave te vragep, die haar in staat zal stellen haar werk voort te zetten. Haar doel is: „het ver- strekken van versterkende middelen (melk, eieren, vleesch, enz.) aan behoeftige zieken van alle gezindten". De aanvragen geschie- den nagenoeg alle op medisch advies, zoodat geholpen wordt waar het inderdaad noodig is. In 1923 is verstrekt aan 97 personen: 5102 L. melk, 320 eieren en p!m. 55 K G vleesch. Het bestuur van „Ziekenhulp" doet een beroep op de offervaardigheid der ingezete nen, opdat de opbrengst der iijsten, die in de a.s. weken zullen worden aangeboden, de vereeniging in staat zal stellen aan alle „DE VIOLIERS" DOOR „ALBERDINGK THIJM". Men schrijft ons: Blijkens de.in dit nummer voorkomende ad-, vertentie biedf „Albertingk Thijrg" ter gele genheid van haar lste lustrum introductie- kaarten tegen zeer gereduceerden prijs aan, met het doel velen in de gelegenheid te stel len met het spel der vereeniging te doen ken- nis maken en tevens om in nog wijderen kring het onlangs voor de 500ste maal opge- voerde stuk „De Violiers" bekend te maken. Men wende zich tot het bekomen van deze kaarten tot de firma van Putten Oortmeijer, Payglop. De voile aandacht vraagt het bestuur voor den volgenden maatregel: Wegens omstan- digheden begint de Zcndag-uitvoering om half negen. Tevens zijn de noodige maatregelen getrof- fen, dat alle bezoekers van een r u i m e zit- plaats verzekerd zijn. Plaatsbespreking bij loting op de ddgen der uitvoeringen in het „Gulden Vlies". De loting begint half een. Men gelieve dus voor half een aanwezig te zijn. FAILLISSEMENTEN Heden is failiet verklaard: A. R. Jeen, manufacturier te Bergen. Rechter-Commissaris mr. N Muller; Cura tor jnr. L. van Lookeren Campagne. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en andere voer- li'igen te 7,15 uur licht op, .,j f Toleirrfimmen van liedew BANKRuGf OP KLaAI LIGHTEN DAG. LONDEN, 2 Oct. Uit Ki en wordt gc- meld: Twee politieagenten en vercchcid.ae burgers kwamen op Haarlichiai rg in ge- vecht met een bankroover, die een porte- feuille, inhoudende 1500 Pond Sterling, van een reiziger rolde, die juist het bank- gebouw verliet. De bandiet trachtte te ont- snappen op een ficts, doch de politieagenten en een groote menigte zetten den man ach- tema. Deze keerde zich om en vuurde op zijn achtervolgers. De vluchteling werd fensloitte gedood door een kogel in het hoofd. GROOTE OVERSTROOMINGEN BIJ DE BAAI VAN ST. PAUL. MONTREAL, 1 Oct. Honderden men- schen, die aan de baai van St. Paul wonen, op ongeveer CO mijlen afstand van Quebec, werden ged\ rn hun woningen te verla- ten wegens te overstroomingen, welke alles in de c ving blank zetten. De hoog te van het water is vijf Voet. De schade wbrdt geschat on 500.000 dollars. TEGEN DE PAGEKOPJES. SOFIA, 1 Oct. De regeering van Bui- garije heeft krachtig stelling genomen te gen de bcbbed-hair'-dracIt tHet ministe- rie van onderwijs heeft gdast, dat' meisjes, die „bcbbed-hair" diragen niet meer tot de cpenbare scholen zullen worden toegela- ten en ook geen betrekking in openbaren dienst mogen bekleeden. Ock tal van particuliere zaken, banken, groote industrie- en handels-ondernemin- gen, zullen in het vervolg geen vrouwelijk personeel dat ^bobbed-hair" draagt, aan- stellen. DE MOOR.D TE CHICAGO. CHICAGO, 1 Oct. Rechter Caverley, die vennis wees in de zaak tegen de jeugdige moordenaars Loeb en Leopold, is bijna on- middellijk na de rechtzaak ziek gevrorden ten.ge\'iclge van zenuvvoverspanning. Hij mcest naar het ziekenhuis worden overge- bracht. Hij is thans weer hersielleiide. HET ENGELSCH-RUSS1SCH VERDRAG. LONDEN, 2 Oct. De politielte medewer- ker van de „Daily Mail" meld:De ver- werping van het Engelsch-R^ssiGch ver- drag is koinen vast te staan op een vol- tallige zitting van de liberale partij. Het vcornaamste resu'ltaat .van deze vergade- rfng was wel, dat de motie, ter verwerping van het verdrag, op de agenda van het La- gerhuis is geplaaist. Hij vcegt hieraan toe, dat er niet ae minsfe twijfel bestant, dat deze motie den steun zal cntvangen van de geheele ccnservatieve partij. HOORN, 2 Oct. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 8stape!s kleine Fabriek-i:aas 58,50; 16 stapels kleine boerenkaas 61; 9 stapels fabr. comm. kaas 6228 st. bceren comm. kaas 66. Aanvoer 61 stapels wegende 32842 K.G. Handel goed. Aan de leden der 8 October-Vereeniging Kaarten voor Kerk-Concert, Harmenie (Specialiteiten) of't Gulden Vlies (opvoering van de Violiers) zjjn vanaf hedenavond na zes uur nog: verkrijgbaar bij den Penningmeester H. B 0 S- SERT, Huigbrouwerstraat. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. No. 20797 2000. Ns. 757, 5578, 10435, 12165 1000. Ns. 1377, 2730, 7109, 9725, 15555, 17230 21975 400. Ns. 175, 6074, 10499, 15832, 22773 200. Ns. 1618, 4560, 5241, 6223, 6548, 5073, 16780, 17103, 19941, 20225, 20303, 20314, 20804,21912 100. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: .Jan Rozeboom en Johanna Hendriks. Bijn Heertjes en Ruurdje Aarts. Willem Hen- drik Aarts en Engelina Zwart. Dirk Blom en Adriana Horn-. Jan Govert den Hollan der en Geertruida Appeltnan. GEBOREN: Johanna, d. van Douwe Boersma en Dieuw- ke Aardema. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 2 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildf. Hoogste barometerstand 767.4 te Meme' Laagste barometerstand 735.5 te Akureyri. Verwachting (van den avond van 2 Oct. tot den avond van 3 Oct.): Zwakke, veranderlijke wind, later uit zuide- lijke richtingcn, nevelig tot zwaarbewolkt, waarschijnlijk eenige neerslag, zelfde tempe- ratuur. Kunst. MARIE VAN WESTERFIOVEN 50 JAAR AAN HET TOONEEL. Dinsdagvond heeft de bekende actrice van de zoo uitmuntende oude garde, Marie van Westerhoven, haar 50-jarig tooneeljubileum gevierd. Zij trad dien avond op in „Dertig Zilverlingen", het Joodsche stuk van Sprink- huijsen. ftaar succes was groot en de huldi- ging was een enthousiaste. Zij werd door verschillende personen toegesproken en tast- bare blijken van waardeering ontbraken al evenmin als tal van bloemstukken en tele- grammen. De populaire sympathieke actrice zal ook in verschillende andere plaatsen haar jubileum vieren. Gisteravond was het in Haarlem niet minder enthousiast. Gemengd Nienws. DE VLIEGTOCHT NEDERLAND—INDIe. De correspondent der N. Rott. Crt. te Praag meldt, dat de Nederlandsche vliegers gistermiddag precies om 4 uur zijn aangeko- men op het vliegveld Gbely, waar zij verwel- komd zijn door den commandant Tmava. Vandaag gaat de tocht verder naar Belgrade Met debat Van Embden—Snijders. In de Haagsche Crt. vinden wij over't ver- loop van dit debat nog de volgende bijzonder- heden, weergegeven door iemand, die de ver gadering bijgewoond heeft. Rustig doceerende zegt hij begint prof, van Embden zijn betoog. De vergade ring is muisstil. Buiten in den tuin strekt men de beenen onder de tafeltjes uit en drinkt, al luisterend, bedachtzaam het kopje thee, dat er thuis op in mocst schieten. Van tijd tot tijd, als prof, van Embden uit den hbek komt en bijvoorbeeld ironisch vraagt, waarom toch de Nobel prijs voor den vrede niet aan de be- wapenaars wordt gegeven, die toch zeggen met hun bewapening slechts den vrede te be- qpgen, reageert de vergadering met een klaar en helder gelach. Tegen het einde van zijn rede toont prof, van Embden groote emotie. Hij gesticuleert levendiger, zijn toon wordt warmer en met gevoelvolle stem dringt hij aan op de ontwa- pening in't belang der menschheid. En over- redend, als het ware bezwerend roept hij uit: „0, mannen en vrouwen van Nederland. bevrijdt u zelf en de wereld uit dien vloek der bewapening, door eindelijk te gaan geloo- ven in het be tore in den mensch!" Behoudens een enkel gelach, dat uit de vergadering opstijgt, wanneer de spreker, di< in het duel met zijn tegenstander dezen tracW in een hoek te dringen en daarbij van pak- kende vergelijkingen, op de manier van den bekenden betoogtrant van den Engelscher oud-premier Lloyd George, en fijne ironie ge- bruik gemaakt, en behoudens een enkel ge- mompel en gefluit als hij de bewapenaars te zeer aangrijpt, kan prof, van Embden zijn rede ongestoord uitspreken. Aan het einde heeft iiij een langdurige ovatie in ontvangst te nemcn, welk applaus en toejuichingen door de duizenden buiten de zaal worden overgeno- inen. Zelfs op den Raamweg, waar honderden voor het hek staan samengepakt, en waar de spreker door het zeer versterkte geluid van den loud-speaker nog duidelijk is te verstaan, wordt door handgeklap de ingenomenheid met het gespokene uitgedrukt. Getieraal Snijders wordt gehinderd Wanneer generaal Snijders daarop on- middellijk het woord verkrijgt om zijn tegen stander te antwoorden, is het aspect dat de zaal en de galerijen biedt, volkomen veran- derd. Zelfs de persoon van den grijzen en militant ten debater schijnt een groot deel der verga-i dering onsympathiek te zijn. Bij de eerste woorden van den spreker ontstaat reeds ge fluit, dat door applaus evenwel oversfemd wordt. De voorzitter hamert en houdt vocxr eenige minuten de zaal kalm. Doch generaal Snijders is zeer agressief en scherp. Zijn woorden werken sterk prikkelend op de stem ming van zijn gehoor. Wanneer de generaal de verschrikkingeri van de oude oorlogvoering tegenover den door prof, /van Embden genoemden gassen- oorlog stelt eft dczc/i laatsten niet zoo ver- schrikkelijk nccriit, ontstaat er weer een hei- densch kabaal. Uitroepen als „Vuile moor-/ denaar!" en „Schurk!" klinken uit de verga dering. Mijnheer de voorzitter, zegt de spreker, wilt u tegen deze menschen zeg gen, dat ik stok doof ben en wat ze ook zeg gen, niet versta? Gelach en gefluit. „Dat j oude kunstje kennen wij", wordt er geroe- pen. De voorzitter hamert en roept herhaalde malen om stilte. De vergadering begint in een opgewonden toestand te geraken. Het publiek op de gale rijen puilt over de balustrade.Onrustig draai- en de menschen zich op hun stoelen.De voeten schuifelen langs den grond. De interrupties zijn vaak niet van de lucht en worden rhyth- yan 2 October 1924. Opgave ?an Noordhollandsch Landbouwcrediet. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te C. Vorige Koers. Lin. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pi.m.2,30 pi.m,2.41 - - - I ns WteSELKOERSEN A.MS1 ERDAM. Exdividend Bij Sa.o VI i. 1*2. S. J. A. ivwsauil, beeraarM. 0. STA ATSLEENIN GEN. 6 Nederl. 1923 A. s 5 1919 B A N K=I N STELL1N GEN. Kol. B&nk Indische Bank Handel Mpij. Cert v. 1000 Rcsc. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Furaess=Stokvis Aand. Idem 7 Oblig. Jurgens Gew. Aand.. m A. n B. a Philips Gloeilampen - Nieuwe INDUSTR. OND. BU1TENL. Anaconda Steel comm. CUI.TUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur a 3odjong Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. OH« Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serladjadi Silau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Idem 7 afgest. Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot i Niev Goudriaan 3CHEEP V A ART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. O- e Deli Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific 1009/16 94% 1797/g 1341/g 128 128 i/s "1% 4V« 283/3 70 69 65 65 348 333 765/8 113% 438i/2 382 186 163 170 27E/i6 130 V, 3051/2 161 3221,, 154 57/16 81 115 86 193 105 1231/2 881/4' 721/b 1271/s 1541/2 6 381/s 139% SUM 291/4 1051/4 10% 41% 372i* 347 s/8 328* 264% 725/6 148 176% 133% 128 1271/2 69 113% 439 384 1671/s 169 27 128 306 1581/2 321 155% 106 128 127% 82 291/4 10% 411/2 371% 347 329 72i/a 148 1001/3 177% 1763/, 1761-7 176J71. mm 1331/4 1331/4 133i/4 133ia 127% 127% 127% 127% 69 68 68 70 70 mm 65 65 65 65 65 65 349 351 116-7 436 435 435 —mH 384 384 3831/2 384 167 167 27 159 1571/s 158 157J-9 322J-3 320-i 318-1 3181-9 318% 155% 1543/4 1551/4 1551/, 116-7 87 107% 881/4 88% 88 72 - j 127% 1273/4 127% 127% 138 138 133, 821/2 821/2 S21/3 82% 29% 29% 20-30 29% 107% 370% 369 347 345 327 326 262 Londen Berlijn p. biljoen L'arijs Brussel Bazel Weenen p. Kr. Kopenhagen Stockholm Christinia 10000 Vorige koers 11.543/8 0.615/„ 13.75 12.571/a 49.25 0 361/2 45.10 68.85 36.75 NIET-OFF1C1EEL. New*YorkI 2.583/, Italie I 11.321/0 Koers op heden om 2.45 11.54 0 615/, 13.67% 12 50 49.35 0.361/2 45 05 68 85 36 50 2.58| 11.33-7

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 2