Alkmaarsche Gourant De Kluizenaar van Far-End VOOR SPOEDIGE AFLEVE- BIHG VAN ALLE HAHDELS- DRUKWERK1S UWADRES Honderd Zes on Twlnflgsfe Jaargang. Donderdag 2 October Qemengd nienws FECILLETON. 1924 DIEFSTAL VAN POSTDUIVEN. Voor de Almelosche Rechtbank stonden een tweetal jongemannen terecht, beklaagd van diefstal van postduiven. De een ving de duiven, de ander verkocht of slachtte ze. In de kringen van postduiven-liefhebbers heeft deze zaak veel beroering gewekt. Het betreft hier twee broeders, de een in Almelo, de ander in Amersfoort, die op dat gebied samenwerkten. De ambtenaar van het O. M. mr. Blok re- quireerde egen de bekl. een jaar gevangenis- straf. De verdediger, mr. Hattink van Almelo, pleitte voor den een elementi'e, voor den an der vrijspraak. MALVERSATIES TE HILVERSUM. B. en W. van Hilversum hebben aan twee embtenareo, van wie de een bij P. W. en de ander bij die gemeenfereiniging werkzaam was, niet eeirwl ontslag verleend1 op .grond yan gepfleegde malversaties. EEN MOEILIJKE ONTRUIMING. Op 23Augustus verscheen deurwaarder B. Stoppelsteen aan het perceel 19 van de Bui- ten-Brouwerstraat te Amsterdam, om daar een vonnis van het kantongerecht tot ontrui- ming van een woning te executeeren. Op een kamer op drie hoog achter woonde de sinds geruimen tijd wer'kelooze zeeman H. met zijn gezin, zijn vrouw, zijn moeder en twee kinde- ren. Er was over geruimen tijd achterstallige Ihuur; vroeger had de heer Stoppelsteen reeds twee ontruimingsvonnissen tegen denzelfden man geexecuteerd. Ditmaal heeft H. zich krachtdadig en gewelddadig tegen de ontrui- ming verzet. Hij heeft eerst den deurwaarder met een scheermes bedreigd en is daarna een der kruiers, die de deurwaarder had meegeno- men, met dat scheermes zwaaiende achierna gevlogen. Deze vluchtte naar beneden de straat op. Daarna heeft H. uit het zolder- raarn het hijsohtouw naar beneden geworpen, dat de krtders hebben meegenomen. De deur waarder is toen naar beneden gegaan. Voor het huis was een volksmenigte te hoop geloopen; de twee politieagenten, die de deur waarder ter eventueele assistentie had meege nomen, waren bezig de menigte te versprei- den. Later, toen er om versterking was gete- lefoneerd, kwamen er een inspecteur en nog eenige agenten bij, bij wie de deurwaarder zich voegde. H. heeft toen uit het zolderraam met dakpannen, een schcenmakersleest, bloem- potten en andere projectielen gegooid. De politie heeft daarop de straat afgezet, en het is toen een geregeld beleg geworden, dat geruimen tijd heeft geduurd. Tenslotte, na 3 uur, is het de politie, bij wie zich in- tusschen de commissaris der sectie, de heer Van Soest, had gevoegd, gelukt d'en woesten verzetpleger te arresteeren, zonder dat er on- gelukken gebeurd zijn. Gister heeft de man voor de vierde kamer der Rechtbank te Amsterdam terecht gestaan, onder beschuldiging van poging tot het toe- brengen van zwaar Iichamelijk letsel aan ge- noemden deurwaarder eil aan politie-beamb ten, terwijl zij waren in de uitoefening van hun functie. Bekl. verklaarde, bij zijn arrestatie door de agenten ernstig mishandeld te zijn, wat de politiebeambten ontkenden, zeide ook, niet de bedoeling te hebben gehad, iemand letsel toe te brengen; als hij gewild had, had hij den deurwaarder gemakkelijk „open kunnen snij - den". Hij had met allerlei voorwerpen ge gooid, alleen met de bedoeling, den deurwaar der en de agenten angst aan te jagen; hij meende, dat hij van de hoogte, waarop hij zich bevond, niemand kon treffen. Het O. M., waargenomen door mr. Rei- lingh, heeft tegen bekl. 4 maanden gevange- nisstraf geeischt. Op het verzoek van den verdediger, bekl., in afwachting van de uitspraak, op vrije voe- ten te stellen, is afwijzend beschikt. Uitspraak over 14 dagen. DE CHRISTELIJK-GEREFORMEER- DEN EN DE ANTI-REVOLUTION AIRE PARTIJ. Onder leiding van ds. H. Jansen, leger- en vlootpredikant in algemeenen dienst, is gis- teren te Utrecht een zeer druk bezochte ver- gadering gehouden van leden der Christe- lijk-Gereformeerde Kerk, w.o. ook vele vrou- wen, ter bespreking hunner houding in zake de politiek en in het bizonder de verhouding van de Christelijk-Gereformeerden tot de an- ^-revolutionaire partij. ZEDENMISDRIJF, BEDREIGING EN MISHANDELING. Op den len Juni hadden de 40-jarige Joh. v. d. M., de 37-jarige J. v. d. M. en de 32- jarige A. v. H. alien te Waddinxveen en alien losse werklieden, de zuster van. de v. d. M.'s bezocht in het St. Franciscus gasthuis. Na dit ziekenbezoek hadden ze een of meer cafe's door Margaret Pedler. Ceautoriseerde vertaling van W. E. Pont. 46) Zij merkte tat haar groote bezorgdheid dat iMoilly om de een of andere reden in een toe- stand van spanning was, nu eens opgewonden yroolijk, dan weer diep terneergeslagen en de hermnering aan dat vervelende geval van Molly's schulden aan Lester Kent wilde haar niet uit de gedachten. Zij had dien man eens gezien in Oldhamp- ton; Molly, die toen in haar bexouwvolile stemming was, had haar aangewezen en zij had een onaangenamen. indruk gekregen van een smal, scherp gezichit met diepiiggende, donkerbruine oogen en een mond, die deed denken aan den bek van een roofvoge' Zij voelde een tegenzm om juist nu weg te gaan en de dingen over te laten, tenslotte toen zaj niet tot een beslissing kon komen, nam ze Elizabeth's brief mee naar, Selwyn's stu- deerkamer en legde het geval uit. y.tja geLaat fesfcok ha h$ yosruite^ yaa Eezdih'f eiti waxen foen op 'de fiefs gestapt om naar huis te peddelen. Onderweg, tusschen den Kralingschen Plas en Terbregge, had het drietal een paar meisjes op de fiets ont- moet, de oudste v. d. M. was zoo gereden, dat een der meisjes moest afstappen. Hij had haar daarop op oneerbare manier aangegre- pen, in den graskanf langs den weg willen duwen, en haar oneerbare woorden toege- voegd. Zijn toeleg was niet gelukt, de toeval- lig op den weg met zijn vrouw „in burger" wandelende agent J. Anker had v. d. M.'s bedrijf gezien en was het meisje ter hulp ge- sneld. Het meisje, juffrouw A. M. v. Eynd- hoven, was door haar aanvaller losgelaten, maar het drietal keerde zich toen tegen den agent, die eerst voor de overmacht had moe- .ten wijken in het cafe Biesheuvel aan dien wek, daar had getelefoneerd om assistentie en toen gewapend met een gummistok, hem geleend door den cafehouder, de lastige Wad- dinxveeners, die nog steeds geen goed heen- komen naar hun dorp hadden gezocht, maar een aanval op den agent in het cafe in den zin hadden, weer legemoet gegaan. Het drie tal was hem dreigend tegemoet geknmen, naar hij meende, J. v. d. M. zelfs rr een geopend mes in de hand, en terwijl hij ci - m v. d. M. had op den grond geworpen, -s hij door v. H. besprongen en met een bier- flcseh op het hoofd bewerkt. Toen de assisten- ti? ;n den vorm van een tweetal agenten ter fiets was aangekomen, hadden dezen niets dan een kluwen vechtende mannen aangetrof- fen, waarop ze zoo flink los hadden gestagen, dat hun collega Anker ook neg een lik uit de pan kreeg. Met hun drieen hadden de politiemannen ten slotte de orde hersteld en het drietal zie- kenbezoekers overgebracht naar den politie- post aan de Hoflaan. Gisteren hadden Joh. v. d. M. zich te ver- antwoorden wegens poging tot verkrachting, J. v. d. M. wegens bedreiging met zwaar Iichamelijk letsel en A. v. H. wegens mishan- deling van een ambtenaar in functie. De rechtbank gelastte dat de zaken zouden worden gevoegd. Alle drie beklaagden zeiden van niets meer te weten. Ze waren zeker stomdronken ge- weest. Eerst's nachts te drie uur in den po- litiepost was hun verteld, wat ze hadden uit- gevoerd. Doudste v. d. M. kon niet geloo- ven, dat hij, een getrouwd1 man van veertig jaar. met zes kinderen en vier dood, zoo lets zou hebben uitgehaald. Er werden een negental getuigen gehoord, waarvan twee a decharge. Eisch: tegen Joh. v. d. M., wegens poging tot verkrachting, 1 jaar en 3 maanden; te gen J. v. d. M., wegens bedreiging met zwa- re mishandeling, 4 maanden, en A. v. H., wegens mishandeling van een ambtenaar, 3 maanden gevangenisstraf. STAND DER LANDBOUWGEWASSEN OP 24 DEZER. Het hieronder volgend overzicht betreffen- de den stand der landbouwgewassen op 24 September 1924 is, onder medewerking der Rijkslandbouwconsulenten, samengesteld naar gegevens, verstrekt de correspondenten van de Directie van den Landbouw en door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut. In Noordhclland waren slechts weinige granen voor den regen binnen, zoodat de kwaliteit sterk is gedaald. Van de verschillende gewassen kan uit de cijfers, door de correspondenten verstrekt, en onder inachtneming der beteelde oppervlakte in de verschillende deelen des lands, de stand als volgt worden aangeduid: tarwe 59.4 (71.6) haver 63.3 (69.6) boekweit 44.2 (44) veldboonen 66.2 (62.8) erwten 67.5 (63.9) bruine boonen 69.2 (44.9) kanariezaad 68.7 (63.9) blauw maanzaad 60. (55.8) klaverzaad 50. (48.6) spinaziezaad 61.9 suikerbietenzaad 77.6 tabak 85.7 (79.6) cons.-aardapoelen: 66.5 (59.6) suikerbieten 68.3 (59.3) uien 66.2 (62,1 cichorei 70 (58.1) voederbietem 69.9 (60.9) koolrapen 67.4 (63.4) paardenpeen 74.1 (65) weiland 71.8 (75.9) oude klavers 68 (71.6) jonge klavers 69.2 (67) herfstknollen 51.9 (51.3) spurrie 52.4 (50.'6) De beteekenis der cijfers is: 100 uitmun- tend, 90 zeer goed, 70 goed, 60 vrij go-ed, 50 matig, 40 vrij slecht, 30 slecht, en 10 mislukt, terwijl een gemid- delde qngst overeenkomt met het cijfer 67. Maandagmorgen is de boerderij van den heer T. Poelntan te Nieuw-Buinen tot den grond toe afgebrand. Het in de schuur aanwezige koren werd een prooi der vlam- men. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. KNOEIERIJ. Dinsdag heeft voor den Krijgsraad te haar vertrek. „Wij zullen jie ontzettend1 mlssen", ver klaarde hij. „Maar natuurlijk, ik begrijp best, dat mevrouw Durward je ook weer eens een tijd wil hebben en ik gdoof, dat wij niet zoo zelfzuchtig mogen zijn. Maar je moet belo- ven terug te komen je moet ons niet heele- maal in den steek laten." Sara lachte. „Da.r hoef je niet bang .oor te zijn. Ik zal wel weer voor den dag komen, net als het on- kruid van het spreekwoord." „Dat kan wel,zijn, maar beloof het nu vast", drong hij aan. „Nu dan, ik beloof het, jou wantrouwende man! Maar hce moeten we nu aan met Molly?" „Ik geloof niet. dat je je daarover het hoofd hoeft te breken. 'elwyn lachte even. „Haar ptotselinge rijkdom heeft zijn verkfaring. Het schijnt dat zij een schilderij heeft verkocht." „Zoo, dat ds dus de verklarmg?" Sara voelde zich onuitsprekelijk opgelucht. „Ja hoewel de hemel mag weten, hoe ze iemand er toe gekregen heeft om een van haar ptrullen te koopen r' „0, zoo slecht zijn ze heusch nog niet. Dokter DickMaar jij voelt nu eenmaal niets voor futuristisclie kunst,'1 's-H^XtagenboscH terechf gestaan een 40- jarige sergeant bij den staf van het 3de 'ba- taljon van het regiment genietroepen fe Utrecht, beklaagd van oplichting. Bekl. zeide, dat hij aan Van Bree, boek- houder der N. V. Linsohoten, voor de menage prijsopgaaf van artikelen heeft gevraagd maar hij had niet met hem afgesproken de nota te verhoogen. Hij zond de nota's gepara- feerd door aan den kolonel en ze kwamen dan terug bij den adminietrateur. Van zijn kapitein had hij ten deze geen opdrachten gehad. De boekhouder H. de Bree verklaarde, dat bekl. een doceurtje van 10 pGt. van de leverin- gen vertangde. Dat bedrag mocht op den prijs gezet worden. Na overleg met B. Lin- schoten was getuige daarin getreden, om de leveraniie te krijgen. Zoo is b.v. van een re- kening van 293 f 355 gemaakt. Toen bekl. nog andere knoeierijen vertangde, had get. geantwoprd, dat het hem nu te machtig werd. Get. heeft aan bekl. ook eens 53 als dou- ceurtje voor een levering betaald. De firma stond die fooien wel niet toe, doch er werd dan wat ander® op gevonden. Get. is door de firma ontslagen, doeh hij heeft schriftelijk laten vaststellen ten aanzien van de knoeie rijen, dat hij alleen op advies van den ouden heer Linschoten had gehandeld. De administrateur H. J. Scheffers verklaar de, een paraaf op de rekening te Mscbouwen als bewijs, dat deze in orde was. De heer D. Linschoten, uit Utrecht, zeide, dat bij de betaling van de nota's wel eens een kleine .fooi'wordt gegeven. Hij wist niets van het verhoogen van de nota's, en toen hij het hoorde, vond hij het verschrikkelijk. Hij ontkende, het tegenovei- den boekhouder te hebben goedgevonden.. De Bree verklaarde nog, zelf van de knoeierij geen voordeel te hebben gehad. Kapitein A. Kaptein decide mee, dat bekl. practisch alle werk verrichtte. Een paraaf op een stuk beschouwde spr. als een accoordbe- vinding door bekl. Evenals dat vroeger het geval was, had spr. veel werk aan bekl. over- gelaten. Deze had zijn voile vertrouwen ge had. Kapitein W. H. L Vogel verklaarde, aan bekl. nimmer opdradit gegeven te hebben om controls te houden over de leveringen, doch een nota met de paraaf van bekl. beschouw de hij als door aezen gecontroleerd en in orde bevonden. De auditeur-militair stelde vast, dat bekl. zijn paraaf als bewijs van aecoordbevinding plaafste op rekeningen, waarvan hij wist, dat ze valsch waren. Dit kwalificeerdie spr. als oplichting en als grof misbruik van vertrou wen. Hij eisch te tegen bek16 maanden ge vangenisstraf met vertaging van rang en ge- vangenneming. De verdedigster, mej. mr. E. Simons, te Utrecht, betoogde, dat hieit wettig bewijs niet geleverd was. Een door bekl. gestdde paraaf beteekent niets. Men liet aan bekl. dingen over, die niet tot zijn bevoegdheid behoorden en die niet gecontroleerd werden. Na in raadkamer te zijn geweest, besloot de Krijgsraad, bekl. niet in arrest te stel len. De uitspraak is bepaald op 13 October. HET SALARiS-VRAAGSTUK. Het parmanente comite van Chr. organic- ties van personeel in publieken dienst heeft aan den ministerraad verzocht, mede op grond van de stijging van de kosten voor levenson- derhoud en het advies der centrale commis- sie voor georganiseerd overleg, de sataris- vermindering voor gehuwden en kestwinners op 1 October 7U pCt. te doen bedragen, in- stede van 10 pCt. en den maximum-achter- uitgang voor gehuwden en kostwinners bij de invoering van de nieuwe salarisregcling op 1 Januad voor 1925 op ten hoogste 10 pCt. instede van 15 pCt. te stellen. NIEUWE LEEUWARDER VEEMARKT. Ter gelegen'heid van het 50-jarige be- staan van de nieuwe veemarkt werd te Leeu- warden een groote veetentoonstelling gehou den. Dinsdagavond zijn tal van auforiteiten en belangstellenden door het gemeentebestuur in het stadhuis ontvangen, waar de burge- meester hen welkom heette. Na Rotterdam heeft Leeuwarden de groot- ste veemarkt van ons land. Rechteaken. VOOR DEN POL IT IREOHTER (Vervolg). MISHANDELING. Albert W. en Albert J. stonden terecht op grond dat zij elkander op 2 Augustus in het cafe van den heer Scheltus te Hypolitushoef op Wieringen wedei-keerig hebben mishan deld. Eerste beklaagde zou tweede beklaagde met een bierfleschje hebben gestagen, daarop zijn ze vechtende over den vloer gerold. Het was een dronkemansruzie onder polderjon- gens. Geen van beiden zijn verschenen. Ze staan niet bepaald gunstig bekend en zijn reeds veroordeeld wegens mishandeling en vemieling. Eisch tegen ieder f 25 boete of 25 cfagen hecht Vonnis le beklaagde 401 boete of 40 dagen hecht., 2e beklaagde 30 boete of 30 dagen hecht. „Niet precies, neen. Ze liet mij gisteren een van haar schilderijen zien. Het leek op een ongeluk met een moto'rbus in een voile straat, maar zij vertelde me dat het moest voor- stellen ae geestelijke atmosfeer van een vrouw, die door haar geiliefdc is verstooten." Sara sch'oot uit in een hoogen, schellen lach. „Hoe hoe vreeselijk dwaas", zei ze met vreemde, hokkende stem. Toen voegde zij er haastig bij, vreezend haar zelfbeheersching te verliezen: „Dan zal ik d'us Elisabeth schrijven, dat ik kom." En zij vloog ds ka mer uit. HOOFDSTUK XIV. Elisabeth's bemuldeling. Toen Sara uit den trein stapte in Pad- dington, was de eerste dien haar oog ont- moette, Tim Durward. Hij kwam haastig op haar af. „Tim!" riep zij verrukt. „Hoe gezellig, dat je me komit afhalen „Verwachtte je dat dan niet?" Hij had haar hand genomen en schudde die zoo harfelijk been en weer alsof er nooit een eind aan zou komen, terwijl de blijde glans in zijn oogen .VER^EIINO, De bikke'rsknecht Abram Levie S. te Hdder stond terecht wegens opzettelijke vernieling van eenige glasruiten in de woning van den cafehouder P. E. Vermeulen Senior, welk feit is gepleegd op 6 Augustus. Beklaagde deed een zeer tang, maar vrijwel onverstaanbaar en onvolgbaar verhaal over de aanleiding van deze vemieling. Hij is dbor den lsten gduige tot tweemaal toe in het ge- zicht gestagen en d'aardoor is hij driftig ge- worden en heeft met een stoel eenige glasrui ten vemield. Bekl. was bij de familie Ver-, meulen in den kost en Vermeulen vroeg hem om kostgeld1. Het verder onderzoek werd geschorst tot over 14 dagen, des middags half twee. MISHANDELING. De vrachtrijder J. C. de V., wonende te Wognum, stond terecht wegens mishandeling op Zondag 3 Augustus van den getuige Wil- lem Simon Bakker. door hem te'staan cn te bijten Beklaagde beweerde dat hij1 zulks heeft gedaan uit zelfverdediging. Hij was door de vrouw van Bakker geinviteerd op een kopje koffie. Toen kwam Bakker, die hem het huis had verboden en viel hem aan. Ze zijn beiden gevallen en op den grond aan het worstelen gegaan. Bij dat gevecht heeft beklaagde W. S. Bakker gebeten en gestagen. De neef van W S. Bakker, J. Bakker, was bij het gevecht tegenwoordig en heeft een en ander waarge nomen. Eisch 30 boete of 30 dagen hecht. Von nis vrijspraak op grond dat Bakker beklaagde heeft aangevallen. Strafrechtelijk krijgt beklaagde gelijk, op alle andere punten ongelijk, zeide de politie- rechter. BELEEDIGING. Nicolaas R. te Hoogwoud, niet verschenen, heeft op 9 Augustus den bejaard'en landbou- wer Pieter Rempt beleediga. Omdat Rempt last had van de eenden van; beklaagde, had Rempt daarvan ktacht gedaan en schoot de veldwachter deze overlast gevande eenden dood Hierover gepikeerd, kwam bekl. ten huize van Rempt opscheppen en gedroeg zich als een raZende. Hij schold Rempt uit voor pipert" en „oplichter". Tot driemaal toe is beklaagde in den nacht bij Rempt geweest. Hij was dromken en is lastig als hij drank op heeft. Eisch 20 boete of 20 dagen hecht. Von nis 40 boete of 40 dagen hecht. BELEEDIGING. Mej. Hendrika Mhuisvrouw van A. K. te Helder, stond terecht ter zake dat zij op 1 Augustus de getuige mej. Schuitemaker betee- digd heeft door haar een groot „schte noemen Dat is heelemaal niet zoo gebeurdi, zeide beklaagde en verhaalde daarop hoe het dan wel is gebeurd1, een verhaal, dat gemak kelijk 1 kolom druks zou kunnen beslaan. Eisch 15 boete of 15 dagen hecht. Von nis 10 boete of 10 dagen hecht. MISHANDELING. 1 C. K. te Alkmaar heeft op 7 Augustus den 46-jarigen doofstommem schilder W. F. Kuit mishandeld, door hem een stag in het gelaat te geven. Bekl. had volgens verktaring van ge tuige een voorwerp in de hand. Hij wilde geld van getuige hebben, wat getuige niet wilde geven. De zaak werd geschorst, ten einde dCn re el asseeringsambtetiaar getegenheid te geven een en ander nader te onderzoeken. De ver- dere behandeling werd bepaald op 13 Octo ber. j Hierna sluiting. Provlnciaal Menws UIT WINKEL. De Raad dezer gemeente kwam op Dinsdag 30 September bijeen. Tegenwoordig waren alle leden. Eenige mededeelingen werden gedaan. Ingekomen stukken: Een mededeeling van Gedeputeerde Sta- ten, dat de Provinciale Sta ten geen aanleiding hebben gevonden de bij suppletoire begroo- ting voor het P. E. Naangevraagde credie- ten voor de electrificaxie dezer gemeente te weigeren. Voor kennisgeving aangenomen Ingekomen was voorts een circulaire van de afdeeling Noord Holland van den Neder- landschen Bond van Gemeente-ambtenaren inzake de regeling van de ontvangstjaarwed- de. Alsvoven. Een verzoek van A. Egmond en 28 ande- ren, alien bewoners van „de Bosch" om maat- regelen te willen nemen tegen den last welke wordt ondervonden van stank veroprzaakt door niet onderhouden slooten. Voorgesteld werd1 dit adres te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders. Aldus besloten. Mededeelingen. Ten opzichie van het besproeien der we- gen met teeremulsie werden de noodige inlich- tingen thans gedaan. De kwestie werd in han den gesteld van Burgemeester en Wethou ders. Ten opzichte van het vernietigeh van af- gekeurd vleesch door middel van verbran- ding in de Gasfabriek, is door den Directeur der fabriek bericht, dat het afgekeurde vleesch vanuit Nieuwe Nieorp niet meer wordt ver- hem ongetwijfeld zou hebben venraden aan iedereen, die toevallig naar hem keek. Sara bloosdc even en trok haar handen uit zijn vasten greep. „Wel, je kdn best lets anders te doen ge had hebben", antwoordde zij ontwijfcend. Een oogenblik bewolkten de blauwe oogen. „Ik heb nooit iets bepaalds te doen", zei hij kort. „Dat weet je." Zij keek lachcnd naar hem op. „Nu Tim, ik wil geen jeremiades hooren op het oogenblik, diat ik aankom. Je moet je gemopper maar tot een anderai dag uitstel- len. Nu wil ik alle nieuwtjes hooren. Bedenk, dat ik al van het begin van Maart af een plantenleven heb geiledd daar buiten." Met tact bracht zij hem van het oude pijn- lijke onderwerp van zijn gedwongen nietsdoen af, en terwijl de auto hen snel naar het huis van de Durward's in Green Street voerde, hield zij hem bezig met een besdhrijving van het Selwyn trio. j, Ik zou denken, dat die dokter Dick zich wel yerduiveld gelukkig mag achten, dat hij jou daar gekregen heeft gezien dat rndjn huishouden zoo'n hopelooze warboel is", vond Tim vrij norsch. „Dat dot hij ook. O, ik word' heusch zeer op prijs gesteta, dat verzeker ik je.'J,-- N.Y. BOEK- EN HAXDELS. DRUKKERIJ y/h. HERMS. COSTER EN ZOON, VOOR. DAM C 9, ALKMAAR it :s brand. Dit is echter wel mogelijk, doch kan in geen geval kosteloos geschieden en zal in rekening worden gebracht voor groot vee 2.50 en voor klein vee 1.—. Blijkens me dedeeling van den keuringsdienst werden in 1923 afgekeurd 13 stuks groot vee en 66 stuks klein vee. Afgaande op dien toestand zou de vernie- tiging van afgekeurd vleesch door verbran- ding in de Gasfabriek bedragen 98.50. In handen gesteld van Burgemeester en Wethouders. Van Gedeputeerde Staten was bericht inge komen omtrent de gegevens betreffende de concessies en voorwaarden voor de droogma- king van den Groetpolder en het onderhoud der wegen. Daaruit blijfct dat de concessie werd verleend door den Minister van Binnen- landsche Zaken 2 Augustus 1843 no. 141', Voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen was nog een verslag van de vergadering der Gascommissie van 25 JuQi 1924 en een van 12 September 1924. Dit werd voor kennisgeving aangenomen, terwijl op vroegere inzending zal worden aangedron- gen. Arbeidsbemiddeling. Het adres van {fe kasbesturen van den Algemeenen Nederland- schen Bouwarbeidersbond en van dCn Nteder- landschen Bond van arbeiders in het Land bouw, Tuinbouw en Zuivelbedrijf om terug te komen op het besluit tot opheffing van hef plaatselijk correspondentschap, wel'k adres in handen van Burgemeester en Wethouders was gesteld, is gevolgd door een schrijven van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, met hetzelfde verzoek. Van ver schillende zijden werd daar voorts nog op aangedrongen, Omtrent de wederinstelling staakten de stemmen. Verzoek van den heer J Leijen Gz. om ont- heffing van het tcnnenstelsel. B. en W. adviseerden tot afwijzende be< schikking. Aldus besloten. Voorloopige vaststelling Gemeenterekening 1923. Het advies van de commissie strekte tot voorloopige vaststelling. Aldus besloten. Goedkeuring rekening alghmeen Burgerlijk Armbestuur 1923. Goedgekeurd. Goedkeuring rekening Bouwvereenigina Alsvoren. Goedkeuring rekening gasfabriek. Alsv* ren. Verzoeken om subsidie waren ingekomen van Winkel's Harmonie en de Openb. Lees- zaal te Alkmiaar. Op voorstel van B. en W werd besloten eerstgenoemde jf 100.— subsi die te geven. Over de tweede aanvrage staakten de stem- men. De gemeentebegrootihg 1925 werd vastge- steld in ontvang en uitgaaf op 91338.31. De begrooting van het algemeen Burger- lijfc Armbestuur 1925 werd goedgekeurd in ontvang en uitgaaf op 9751.82. De begrooting van de gasfabriek werd goedgekeurd in ontvang en uitgaaf on 71192.63. v Eenige ontheff-ingen van' de hondenbelasting werden verleend voor 1924. Daarna sluiting der vergadering. UIT OOSTHUIZE'N. Dinsdagavond1 j.l. om 8 uur yergader'de rde raad onzer gemeente. j Verschillende goedkeuringsbesluiten van Ged. Staten wareni ingekomen'. r Ingekomen was een verzoekschrift van het bestuur der Maartschap tot Nut van't Alge meen om een jaarlijksche subsidie van f 50 voor het regelmatig aankoopen van nieuw* boeken'. Toegestaan. Op verzoek werd eervol ontslag verleeni'd aan den d'oodgraver N. Pauws, eveneens aan den heer H. Eyssem als lid van de schattings- commissie der R. I. B. in dezo gemeente. 1 Ingekomen tevens een dankbetuiging van den Autobus-ond'erniemer de heer Sporre te Hoorn voor de verleende subsidie. Met de commissie der gemeente-landerijen en de arnwoogdijen is overeengekomen, in- dien de raad eveneens daaraan hare goedkeu ring hecht, om de huur der gemeente-lande rijen voor de volgende huurperiode te verla- gen als volgt. Landen»in de lste rubriek van Tim antwoordde niet, maar staarde door het raampje. De auto xlraaide nu Park Lane in; ze waren nu dadelijk op de plants van be- stemming. Plotseling keek hij haar redid in het gezicht met een uitdrukking vol span ning. „En en den andenen m'an Heb je hem al ontmoet in M-onkshaven?" Zijn bedoeling was dhidelijk. Sara keek hem recht in de oogen. „Wanneer je bed'oelt of er iemand is, die mij ten huwelijk heeft gevraagd neen Tim. Niemand hieeft mij die eei aangedaam,'' antwoordde zij op luchligen toon. „Goddankmompelde hij bijna onhoor- baar. Sara keek bezorgd. „Ben je daar nog niet overheen, Tim vroeg zij aarzdend. „Ik ik 'had het zoo gehoopt, Tim." „I'k zal er nooit overeheen komen', verze- kerde hij koppig. „En ik zal je nooit opgeven, zoolang je niet de vrouw van een ander bent." De kalme besiistheid van zijn toon klomk haar vreemd in de ooren. Dit was een nieuwe Tiim, niet de jongensaohtige Tim van vroeger. maar een man met hi de verst andvasbghda en yastberadeniieid van een man. (Wordt vorvolgdV *0. 289

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 6