AYUM W. F. G. I -■ Alcmaria Openbare Lezlog E Alomaria Vlctriz. Theossfle, de Theosofische Beweging en de Theosofische Vereeniging. EGYPTIAN BLEND 29SIC/IRET de sigaret voor U. ,Oordeelt zelf I gewezen, waar deze was het hcogtepunt van het leven van den Kerning Stadhou- der, een van de rcemrijkste episode's wit onze aan rcemruchte gebeurtenissen rijke vader- landschc geschiedenis. Bovendien, een vrede, datgene wat de mcnschheid van 1924 zoo vurig wensdit in den hedendaagsahen tijd. De 3-October vereemiging meendte, dat door dit spe'l de roeping van Nederland als vredeland, waar de zetei van het Intcrnationaal Hot is gevestigd, nog eens in herinnering wcrdt ge- Sracht. De Koningin, die met zeer veel aandacht het openluchtspel had gevolgd, deed eenige der medespelenden bij zich cntbieden, evenals de heeren van Rossum du Chatel en dr. van Wijk, aan wie de eer van het welgeslaagde openluchtspel grootendeels toekwam. Ook Untenant Boer, die de nummers, welke bij 't openluchtspel ten gehoore waren gebracht, geinstrumenteerd had, werd bij Hare Majes- teit ontboden. De Koningin gaf Hare groote voldoening te kennen over hetgeen door alien, die aan het spel hadden deelgenomen, was gepresenteerd. Daarop werd omstreeks kwart voor vijf den terugtocht naar het station aanvaard. Langs de wegen stond het zwart van menschen, die Hare Majdsteit hartelijk toewuifden. Om kwart over vijf arriveerde het Konin- klijlc gezelschap aan het station, daar nam H. M. afscheid van het bestuur der 3 October- Vereeniging, aan hetwelk zij Hare hulde be- tuigde voor het organiseeren dezer groo-tsche feeston. Ook dankte onze Landsvrouwe bij het afscheid nemen den burgemeester voor de hartelijke ontvangst, welke Haar van de zijde der Leidenaren bij Haar bezoek was ten deel gevallen. Z. K. LI. de Prins, die in Leiden bleef om aan den feestmaaltijd van de 3 October-Ver- eeniging deel te nemen, drukte ten slotte Hare Majesteit voor Haar vertrek de hand. Om kwart over vijf werd het sein tot ver trek gegeven, en verliet de Koninklijke trein het fcestvierend Leiden. Aan den feestmaaltijd, die hedenavond door de 3 October-Vereeniging zou worden gehou- den, zouden behalve Z. K. H. de Prins met zijn adjudant, jhr. von Mithlen, ook aanzitten de ministers Ruys de Beerenbrouck, Heems- kerk, Van Diik en Aalberse, en. vervolgens ver schillende plaatselijke autoriteiten. Telegrammen van heden HET WITTE KRUIS. AMSTERDAM, 3 Oct. In de heden ge- houden "66ste algemeene vergadering zijn tot hoofdbestuursleden van „Het Witte Kruis" herkozen de heeren Dibbits en Lede- boer. GROOTE OVERST ROOMING EN IN BRITSCH-INDIE. DEHLI, 2 Oct. Tengevolge van de hevi- ge regens is het water van de Jumna-rivier zeer gestegen. Het staat tot aan den rand van de stadsmuren. De brug over de rivier nabij het fort verkeert in gevaar. Het pomp- station is ondergeloopen. Eenige personer; zijn verdronken. Veertig personen, die op het overstroomde land zijn achtergebleven hebben een schuilplaats gezocht in de boo- men. Groote schade is aangericht aan eigendommen en aan den oogst. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD Cornelis Henricus Broekhof en Neeltjc Hoekmeijer. Pieter Wit en Trijntje Peijs. Jan Mijlhoff en Philippina Koornhof. Franciscus Antonius de Munk en Adriana Eduarda Briefjes. Hermanus de Raat en Margaretha Minna Langenbeek. Petrus Maria van Ommen en Johanna Mulder. Weijer van't Veen en Cornelia de Bruijn. Marktberichten VOORLOOPIG KAASBERICHT. ALKMAAR, 3 October 1924. Op de heden gehvuden kaasmarkl werden 198 stapels aangevoerd, wegende 162000 Kiiogrammen. De prijs der fabriekskaas was: Kieine met merk 60, zonder merk 57.50; Commissie met merk 64. De prijs der bcerenkaas was: Kleine met merk 60.50. zonder merk 60: Commissie met merk 66. Handel vlug. ALKMAAR, 3 October 1924. Op de heden gehouden graanmarkt wauen 5474 H.L. aan gevoerd. Tanve 10— 23; Rogge 11.50— 12.50; Gei-st Chev. 13.50—/ 15; Haver 1115; Paardenbconen 12; Bruine boonen 32—/ 40; Ci-troenboorcn 50; Duivenbconen 14—/ 16; Witte boonen 48; Rood mosterdzaad 5561Geel mosterdzaad 27Blauw maanzaad 59— 60Groofe gnoer.e erwten 20—/ 27 Kleine groene erwten 1422; Grauwe erwten 40*-/ 56; Vale erwten 32— 39 p. 100 KiloN Zondag 2 uur: Leden-, Donatsucs- en Seizoenkaacten moeten aan de contrfile getoond worden. Stadsniemws DE KAASMARKT. De aanvoer was heden voor den tijd van het jaar zeer gunstig. Ongeveer 160.000 K.G. was ter markt aanwezig, waarvan een groot deel commis- siekaas, een gevolg van het feit dat de laatste weken de commissiekaas een 4 per 50 K.G. hooger besomde dan de kaas in Edammer vorm. In Belgie blijft men n.l. de voorkeur geven aan de Hollandsche kaas in commis- sievorm. De kaaSptijzeh waren he'den voor de Edammer met 1.50 gestegen, zoodat de hoogste markt 60 bedroeg. Voor de commis siekaas was de prijs gelijk aan die van 'de vorige week 64. De gemiddelde prijs was 2 lager dan de genoemde. BENOEMD. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hebben benoemd tot onderwij- zer, en tot onderwijzeres in de nuttige hand- werken aan den cursus voor openbaar Ver- volgonclerwijs alhier gednrende het cursus- jaar 1924—1925 onderscheidenlijk den heer F. Evers en Mej. C Wolzak. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en andere voer- tuigen te 7.03 uur licht op. BEROEPSKEUZE. Voor een goed bezette zaal had Donder- dagavond in de „Unie" de eerste openbare cursusvergadering plaats van de Centrale Commissie voor Arbeidersontwikkeling, waar- bij als spreker optrad: den beer E. J. van Det, met als onderwerp: „Beroepskeuze". On- der de aanwezigen die van hunne belangstel- link glijk gaven, merkten we voorts op: de Edelachtb. heer onzen Burgemeester den hear Wendelaar, de Wethouder van Onderwijs, den heer Westerhof, de raadsleden Kusters S' s- ma, Veen, voorts tal van ouders, cr .d- zers en verschililende bestuurdcrs van de_ plaatselijke organisaties. Nadat de Voorzitter den durger een korte inleiding had gehou-: waarbii hij zijn dank betuigde voor de roede opkomst en tevens aan het Gemeentebestuur voor het tot stand komen van een Gemeentelijk Bu reau voor Beroepskeuze, waarbij hij in het bijzonder de plaatselijke autoriteiten welkom heette, gaf hij het woord aan den heer Van Det. Spr. begon met te zeggen dat hij voor 11 jaar geleden ook hier in Alkmaar een verga dering had bezocht, die echter lang niet zoo best bezocht was. De menschen die aanwezig waren, waren toen evenwel best gestemd en spr. sprak de hoop uit, dat dit ook hedenavond het geval mocht zijn. Het deed spr. genoegen dat het Gemeente bestuur van Alkmaar besloten had, ook hier een van die moderne instellingen te vestigen die ook in alle grootep laatsen zijn opgeko- men. In vele kleine plaatsen is men er hierme- de bezig, doch't pogeo heeft niet attijd't ge- wenschte succes gehad. Maar de innerlijke behoefte wordt gevoeld door de menschen en blijft zich doen gevoelen, daarvan levert het in de Alkmaarsche raad genomen besluit het bewijs. Er is een innerlijke drang en door dien drang zijt ge een installing rijker, die, wanneer zij goed wordt geleid, wanneer zij het geluk heeft een goed en verstandig leidev te bezitten, zij stellig een goed en zegenrijk werk kan verrichten Voorlichting bij ,de Beroepskeuze is het sluitstuk der Lagere School. Maar wat, en hoe zal dat sluitstuk zijn, want het beslist over het wel en wee van een groot deel der bevolking. De Lagere School heeft een sluit stuk noodig omdat wij thans hebben een revo- lutie op het gebied van productie. Vroeger gingen eerivo'udige bedrijven ge- makkelijk van vader op zoon, of van moeder op dochter, zij bestonden uit ervaring in het bedrijf opgedaan. Maar dat is uit, in den tegenwoordigen tijd zijn de beroepen gevestigd op theoreti- sche wetenschappen. Neem het Landbouw- en Zuivelbedrijf, alles op onder'vinding is ver- anderd. De wetenschappen, vooral de schei- kunde en techniek, hebben verschillende din- gen anders leeren doen. De eenvoudige smid was vroeger kunstenaar. Neem thans de me- taalarbeiders, zooals: gieters, schavers, draaiers enz., die vormen thans tezamen die groote keten in het bedrijf. Wat vroeger door een man gedaan werd, gcschiedt thans door verschillende werklie- den. Geef hiernaast thans hersenarbeid. Nu wil ik niet beslissen wat het hoogst is, ik voor mij acht j^emand die een stuk metaal staat te schaven practisch even hoog als de ingenieur. Maar iedereen is niet even geschikt metaal- arbeider te worden, evenmin als iedereen ge schikt is voor ingenieur. De voorlichting stelt zich voor, niet om zoo hoog mogelijk op te voeren, het is ons te doen om alien die op dat groote veld staan de geschikte plaats aan te wijzen; en met dat aanwijzen van 'die plaats behoren we al op de lagere school te beginnen. Dat moeten we op de lagere school uitmaken. Welke zal we- tenschappelijk worden, welke meer uitvoerend arbeider, welke ingenieur enz. Daarom staan de vader en de moeder die een kind hebben dat aan het einde van de schoolleeftijd komt voor een groot raadsel. Als voorbeeld zou ik kunnen nemen een groot plein met 100e wegen, nu is het zeer gemakkelijk de verkeerde weg in te slaan. De ze zaken hebben aanleiding gegeven tot het stichten van een Bureau voor Beroepskeuze. Wat het meeste in onze natuur ligt brengen wij het meeste van terecht. De mensch moet eigenlijk arbeiden in overeenstemming met zijn persoon. Wanneer wij kunnen werken zocals in de natuur van onze persoolijkheid zit, dan draagt dat bij tot ons geluk. Wat geluk is? Ik wil me niet vermeten hierin uit- spraak te doen dat is iets wat fne onmogelijk is. Rijkdom is niet een bepaalde voorwaarde om gelukkig te zijn. Armoede is echter een voorwaarde om ongelukkig te zijn. Wij willen de kinderen. niet opvoeren tot rijkdom, maar hen op de goede plaats bren gen, hen in de goede richting leiden. Vooral jonge menschen die hebben in zich een slachtveld van inzichten, begeerten en wat dan ook. Leed en strijd met onze hartstoch- ten voert ons op tot hooger peil. De sterkste factor die ons ongelukkig kan maken is een beroep dat ons niet past. Er zijn velen die in een niet passenden werk- kiing zijn, maar die gedwongen zijn zich daar bij neer te leggen, die gedwongen zijn hun geluk daaraan op te offeren. Zet iemand op de plaats die overeenkomt met zijn aard en zijn karakter. Beroep volgens onze nei- ging is een heel moeilijke zaak. Wanneer b.v. een kind van 12 of 13 jaar neiging heeft voor een bepaald vale, wil dat niet zeggen dat hij voor dat vak speciaal geschikt is. Omdat een jongen veel belang stelt in electriciteit, wil dat nog niet zeggen dat hij daarvoor geschikt is; dat zijn meest opwel- lingen en neigingen van onze kinderen. Op zijn 12de en 13de jaar moet hij alle fhazen van Tempedstemmingen doormaken, en al #c® wat ze in hun hoofd hebben kunnen ze niet worden. Kunnen wij nu niet vinden wat de neiging is? De Bureau's voor ITeroepskeuze leggen zich er op toe dat te wi,*en te komen; hoe de werking is van een bepaald mensch, door psychologisch onderzoek. Men heeft de mensch in typen verdeeld, arbeidstypen en denktypen, en een groot aantal proeven ge nomen om dit te constateeren, om liefst met wetenschappelijke nauwkeurigheid ieders persoonlijke aanleg te onderzoeken. De leiding van het Bureau moet worden toevertrouwd_aan iemand die naast een goed hart, een hart bezit dat de kinderen en .de ouders tegemoet komt, iemand die van die overtuiging is dat de armsten hem het meest welkom zijn, wat hem evenwel niet mag ver- hinderen om de rijken ook naar zijn beste krachten te helpen. Het bureau doet niet al- leen zijn plicht wanneer het tegen de ouders zegt het kind is daar er. daar goed voor, neen, het moet zooveel mogelijk zorgen dat het kind op de plaats komt waar het hoort, en die plaats wordt bepaald door de licha- melijke en geestelijke geschiktheid. Even wil ik herinneren aan een feit dat be- kend gemaakt werd door pater van Ginne- ken: Dat men bij onderzoek van eenige schildersleerlingen twee kleurenblinden aan- trof. Wat een ongeluk voor deze menschen zelf, het andere zal ik ma^r laten gaan. De verordening door deze gemeente voor het bu reau van beroepskeuze vastgesteld laat de ontwikkeling van de zaak vrij, dat is een ge luk. Het kan niet anders of het Alkmaarsche Bureau voor Beroepskeuze moet succes heb ben en het vertrouwen genieten van de in- woners, omdat de commissie van voorlich ting uit verschillende leden bestaat van alle richtingen, zelfs ouders werken mee. Alle menschen zonder onderscheid kunnen hier- van gebruik maken. Spr. eindigde door nog- maals zijn dank te betuigen aan B. en W. voor de tot standkoming van het bureau, in het bijzonder bracht hij zijn dank aan de Wethouder van Onderwijs den heer Wester hof voor zijn initiatief, alsmede aan Mej. van Rijn die ook in deze een groote stuw- kracht was. (Applaus). Daarna braeht de voorzitter den heer Burger een woord van dank aan den spreker voor zijn aangename en prettige rede. Voorts dankte hij voor de goede opkomst den wensch uitsprekende dat bij de tweede openbare cursusvergadering de zaal te klein mpg zijn. DE 8-OCTOBER-VIERING. Gistermorgen en gistermiddag heeft men vanwege de 8-October-vereeniging ten huize van den heer W. Mooij, aan de Choorstraat, zitting gehouden, om den leden *der vereeni ging op vertoon van de lidmaatschaps- kaart toegangskaarten uit te reiken voor de uitvoeringen, welke op 8 October a.s. des avonds gegeven zullen worden. Men kon kiezen: in de „Harmonie" kon men een specialiteitenvoorstelling (onder di- rectie van den bekenden Max van Gelder) bij- wonen, in ,,'t Gulden Vlies" kon men „A1- berdingk Thijm'"s opvoering (van naar thans werd meegedeeld) „De Violiers" bezoeken, terwijl in de Groote Kerk een buitengewoon concert onder leiding van den heer Slinger te genieten zou zijn. De toeloop van leden der SOctober-veree- niging en van vele gegadigden, die zich als- nog als lid opgaven, is echter zoo groot ge- weest, dat reeefs geruimen tijd voor 6 uur de „Harmonie" en ,,'t Gulden Vlies" geheel uitverkocht waren, zoodat er geen keuze meer over bleef en er alleen nog maar kaarten te te verkrijgen waren voor de Groote Kerk met haar onoverzienbare veelheid van plaatsen. Het is lastig, dat de mensch niet de gave der voorspelling bezit; anders had de feest- commissie reeds te voren voor meerdere ont- spanningsgelegenheden zorg gedragen en had men zeker gisteren niet meer in de bla- den bekend doen maken dat na 6 uur nog plaatsen voor de verschillende uitvoeringen te verkrijgen zouden zijn bij den -heer H, Bos- sert. Intusschen verheugt de feestcommissie zich er echter ten zeerste over, dait de belang- stelling voor de 8-October-avondviering zoo groot is, en in haar streven alle leden zoo veel mogelijk naar genoegen ten dienst te zijn, heeft zij nu bovendien nog een bioscoop- avond in het „Alkmaarsch Bioscooptheater" in de Langestraat georganiseerd. Hier zal Woensdagavond naast verschillen de Alkmaarsche film-attracties een kluchtig bioscoopprogramma worden gegeven. Deg-enen nu, die een bezoek aan deze bios- coop prefereeren boven een bijwoning van het concert, kunnen voor zoover zij alreeds kaarten voor het concert in ontvangst namen deze kaarten hedenavond tusschen 6 on 8 uur bij den heer Mooij, Choorstraat, inwis- sden tegen toegangsbewijzen voor den bios- coop-avond. terwijl daar alsdan voor zoover de voorraad strekt ook overigens nog op vertoon van de lidmaatschapskaart gratis toegangsbewijzen te - bekomen zijri voor kerkconcert en bioscoop. De commissie voor het Bloemencorso mocht reeds vele aangiften van deelname ont- vangen, zoodat het corso een feestelijken stoet belooft. Intusschen zal de commissie het op prijs stellen, indien nog meerderen zich en liefst niet te laat voor deelname opgeven. Wie weet er nog meer aardige idee'tjes in bloementooi uit te werken Wie doet er mee? In't groot of in 't klein, 't is om 't even: 't kan evenzeer fraai en origineel zijn! Wat liefs valt er b.v. niet te maken van kindergoepjes Zooals bekend, worden er zeer belangrijke hoofdprijzen beschikbaar gesteld, terwijl geen der deelnemers of deelneemsters onbeloond zal blijven. EEN ONDERSCHEIDING. Dr. R. G. C. Schroder ontving evenals de heer H. C. Stoutjesdijk' zij zijn resp. voor- zite? en sccrcfaris v. d. aid. Alkmaar v. n. Ned. Roode Kruis door bemiddeling van den Duitschen Gezant te's Gravenhage het eereteeken 2e klascc v. h. Duitsche Roode Kruis zulk ter erkenning van hun diensten voor de hulpverieening voor noodlijdend Duitschland dezen winter. DE ALGEMEENE JAARVERGADERING VAN „HET WITTE KRUIS". Na een warm pleidooi van den afgevaar- digde van Hilversum, gesteund door een rede van mr. dr. RoeW, besloot de algemeene jaar- lijksche vergadering van de Noord-Hoilland- sche Vereeniging „Hct Witte Kruis" de 50®te herdenking van deze vereeniging met de daaraan verbonden tentoonstelling het vol- gend jaar te Hilversum te houden. Hdt bestuur had voorgesteld, de vergade ring te Hilversum en de tentconstelling te Alkmaar te houden, doCh de afd. Alkmaar wenschte voor alles beide in een plaats. PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR. Groote Kerk, voorm. half elf, ds. Baar. Doop. Herdenking van Alkmaars' Ontzet. Avond 6 uur, ds. Verwaal. Voorbereiding H. A. Kapel, voorm. 10 uur, ds. De Pree. Evangelisch-Luthersche Kerk, voorm. 10.30 uur, ds. Makkink. Welke honger drijft ons? Am. 8. 11. Remonstrantsch-Gereformeerde Kerk, 10.30 uur, ds. Cramer. Gereforrruerde Kerk, voorm. 10 uur, ds. Meijer; avond 5.30 uur, ds. Meijer. Heidelb. Cat. Zond. 33 vraag 91. Collecte Zending. Hersteld Apostolische Gemeente, 10 uur en 's avonds 5 uur en Donderdagavond 8 uur, dienst. Tuinzaal Harmonie, 's avonds half zeven, Kerk v. Jezus Christus v. di Heiligen der laatste dagen. Donderdag 9 October a.s. des avonds 7 uur, ds. H. Leenmans, Nederl. Herv. predi- kant te Delft. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds Westra. LEGER DES HEILS. Zondag 5 October. 7 uur v.m. Bidstond. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst. 3.30 uur n.m. Openlucht Samenkomst (Kattenberg). 7.30 uur n.m. Bidstond. ,8 uur n.m. Openbare Samenkomst. 7 October 8 uur v.m. Soldaten-samen- komst. 9 Oct.. 8 uur, openbare samenkomst. UIT DE OMGEVING. Herv. Gemeenten. AKERSLOOT, geen dienst. BEEMSTER, vm. 10 uur, ds. v. Meurs. BLAVATSKY LOGB, Alkmaar. op Heden (Vrijdag 3 October a.s,) 8 uur. Spreker de Heer DE BOER v. Zaandam. Gebouw „DE UNIE", Koorstraat. Toegangsprijs naar verkiezing. BERGEN, Evangelisatie Maranatha, de heer A. J. v. Wichen van Amsterdam. Dinsdag 8 uur n.m. Jonged. Ver. Mej. Fransen, Studl. v. Surekl. Jongelingen Ver. op Dinsdag 8 uur, Geestweg 18. Vrijdagavond van 7—8 catechesatie voor grooten door ds. Verwaal van Alkmaar. Voor de kleine kinderen voorloopig geen catechesatie. BERGEN, vm. 10 uur ds. v. d. Kieboom,. Doop. EvangellsatielokaalMaranatha", Zondag, 5 October A. J. v. Wichen van Amsterdam. Dinsdag 8 uur n.m. Jonged.-ver, bij Mej. Fransen, Studler van Surcklaan. Jongelingenvereeniging op Dinsdag 8 uur, Geestweg 18. Vrijdagavond van 7—8 catechisatie voor grooten door Ds. Verwaal van Alkmaar. Voor de kleine kinderen voorloopig geen catechisatie. BURGERBRUG, Vm. 10 uur, ds. v. d. Krcckc CALLANTSOOG, vm. 10 uur, ds. Buis- kool. DIRKSHORN, vm. 10 uur, ds. Broekema. DRIEHUIZEN, geen dienst. EGMOND AAN ZEE, 10 uur, ds. Roo- bol. EGMOND AAN DEN HOEF, 11 uur, ds. de Pree. EENIGENBURG, vm. 10 uur, dr. Sneth lage. GROOTSCHERMER, geen dienst. HEERHUGOWAARD, geen dienst. HEILOO,. vm. 10 uur, ds. Eilerts d< Haan. Evangelisa/ielokaal vm. 10 uur, ds. vat der Hoeven van Enkhuizen. HENSBROEK, 9.30 uur, dr. de Buck. HOOGWOUD, geen dienst, vacature. LIMMEN, vm. 10 uur, ds. Bosch. NOORDSCHARWOUDE, vm. 9.30 uur, ds. Staal. ST. PANCRAS, half 1^0, ds. Verwaal van Alkmaar (driemaandel. coll. kerk); 3 uur, geen dienst. J0013LS.-2S van 3 October 1924. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet. (Ontvangen per draadlooze telofoon). Koers van heden te baniginstellingenJ O" Deli Senembah i Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Vorige Koers. 68% 70% 65 65 350 339% 76% 113% 435 pl.m. 1.36 pl.m. 1.45 p!.m. 2.- pl.m. 2.15 jl.ni.2.30 pl.m.2.45 I no i I - Italie t J1 T?v'$ ■450pohS iqSJTOlS ft, kVniVg"'c'oVran? STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 °Z, 1010 Kol. Bsnk Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Resc. INDUSTR. OND. B1NNENL. Centr. Suiker Aand. Furness»Stokvis Aand. Idem 7 Oblia. Jurgens Gew. Aand. m TV n B. 11 C. Philips Gloeilampen Nieuwo INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Sodjong s Cult. Vorstenk Dito actions Compania I Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olio Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubbe* Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber SerLadjadi Silau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Seheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Idem 7 afgest Paketvaart 1 Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan 3CHEEPVAART BUITENL. Marino comm. 1 Marine prei TABAKKEN. Southern Rails Union Pacific lOOVs 94% 176% 133% 128% 127% 112% 4Vl6 28 3/8 380 183% 166ls/u 169 267/8 128 304 1581/, 320% 155% 57/i6 83% 116% 87% 195% 1073/4 125% 89 72% 128% 155 6 383/4 140% 82 287/8 107% 10'/, 6 41% 3701/4 346% 3277/s 262% c 100% 177 133% 128% 177H 133% 128J-9 128H 177% 1331/4 128i-9 177% 133-| 1287-9 128 J-J 177|i 128^-9 128J-7 133 V* 112i/s 68 69i-9 69 70% 70 350-5 357% 113% 435 380 435 380 435% 378 440 387 439% 165% 168 27% 129 166% 168 129-J 27% 1671/, 170 302 158% 316 158 318^-9 158 318-i-i 158 318% 157J-81 319-i 321 159% 159-60| 160 160 1551/, 108-9 129 90 73% 129 90% 73 129 90 73% 129 90 128-95 140 82 28% 109% 140 82 28% -8 140% 82 28 111 83% 111% 10Vl6 41% 10% i 10% 372 345 327 372 346 325% j i 72% 148 72% 148 3/, PROLONG ATI E vorige koers 3f pCt., heden 3£ pCt. W1SSLLKOER8EN AMSTERDAM. Vorige koers i.onden 11 54 Berlijn p. biljoen 11 616/, Parijs 13 67% Brussel 12 50 Bazel 49 35 Women p. Kr. 10000 0 36% Kocnhagen 1 4 5 05 Stockholm 6S S5 Christinia 36 50 NIET-OmCIEL!.. New=York1 11.33 V* K r ers op l-cden om 2.45 11.52% 0.61% 13.0213 12.471/, 49.45 0 36% 44.95 68.80 36.70 2-58^—1 11.30-35

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 2