Octetfe erilust, goeoe gpljevertering, goed bloed en een goed humeur word-en verkregen door Foster's Maagpillen te gebruiken. Deze pilletjes helpen de lever, maag en ingewan- den door de vloeiing der gal te regelen. Zij werken zeer zacht en hebben geen nadeeljge reactie. Prijs per flacon van vijftig versuiker- die pillen 0.65; in apotbeken en drogist- zaken. velen met de bestellexstasch om, hebben gis- termiddag van 2 uur tot hftlfdrie in aaneen- Ioten yijen gedemonstreerd i>ij het hoofd- tkantoor op den Coolsingel te Rotterdam. Deze demonstrate ging uit van de georga- niseerde bestellers, naar aanleiding van de op den lsten dezer in werking getreden kor- iting van 5 pet. op de loonen van kostwinners en gehuwden. Vodr het hoofdpostkantoor zijn de demon- ftranten ten slotte door de politie geseheiden. Te voren waren in de Zandstraat, voor den in. gang aldaar van het postkantoor, de bestel lers alteen gedreven. Daarbij zijn twee bestellers, die niet luis- terden naar de bevelen van de politie, aange- houden en naar den polrtiepost in de Raad- huisstraat gebracht. Een groat aantal bestellers is vermoedelijk te laat op het kantoor gekomen of weggeble- ven. DE VLIEGTOCHT NAAR INDI6. Aneta me.dt: De reden van het uitblijven van een be richt van aankomst van de F VII te Belgrade is tot dusver niet opgehelderd, De vliegers zouden dadelijk na aankomst het Haagsche en het Ind'ische Aneta-kantoor seinen, en het is niet aan te nemen, dat zij dit yergeten hebben. Waarom dan het telegram ook Indie heeft er geen ontvangen niet aangekomen is? De veronderstelling is gemaakt, dat de Vliegers het zelf niet hebben aangeboden, maar daarmee den een of anderen employ^ van het vlieveld hebben belast, die, een paar goede Hollandsche guldens boven het vervul- len van zijn plicht verkiezend, het geld1 in zijn zak gestoken en het telegram aehterge- houden zou hebben. Mocht dit zoo zijn, dan is het nog niet opgehelderd, waarom het dringende telegram, met dringend betaald antwoord, aan den commandnt van het vlieg- veld bij Belgrado onbeantwoorct is gebleven. Als onbestelbaar teruggekomen is het tele gram niet, en wat voor reden kan de com mandant hebben geharl, een r—twoord ach- terwege te laten? En niet alleen deze com mandant, maar ook die van de vliegvelden te Praag en Pressburg, aan wie geseind was om inlichtingen, ook steeds met dringend betaaru ntwoord, lieten antwoord achterwege. Aan Van der Hoop is naar Angora ge seind, dat na Praag niets meer van hem is gehoord, en hem is gevraagd om inlichtingen- Toen de commandanten der vliegvelden van Praag, Pressburg en Belgrado in alle - talen zwegen, en een bericht, dat aangeplakt was aan het Amsterdamsch-e passagebureau van de Kon. Luchtvaartmaatsehappij op het Leidscheplein, als zou er 24 uur vertraging zijn op de telegraaflijnen van Servie naar Nederland, blijkens een officieele mededeeling van de directie van het rijkstelegraafkantoor te Amsterdam aan het Haagsche Aneta-kan toor onjuist bleek, werd het ministerie van buitenlandsche zaken in den arm genomen, dat op een telegram aan de Nederlandsche gezanten op den Balkan het reeds medege- deelde telegrafische antwoord kreeg. Kenners'van den Balkan verzekerden aan net Haagsche Aneta-kantoor, dat het vol- strekt geen verwondering behoeft te wekken, wanneer daar aangeboden telegrammen niet worden verzonden, ook zonder dat er sprake is van oneerlijkheid. Uit het gebeurde moge deze les zijn te put- ten, dat men goed zal doen, zich niet dadelijk ongerust of zenuwachtig te maken, als be richten omtrent de aankomst van de F VII op een der vliegvelden ook uit Konstan- tinopel, waar de vliegers gisternamiddag moeten zijn aangekomen, is nog steeds geen bericht van aankomst uitblijven. Aan den hr. Van der Hoop is intusschen ook geseind, welk een ongerustheid het uit blijven van de telegrammen heeft veroor- zaakt, en hem is verzocht, maatregelen te nemen, opdat de verzending er van zal zijn gewaarborgd. Terstond na ontvangst van het bericht van het ministerie van buitenl. zaken werd1 dit dringend draadloos naar Indie geseind, waar men eveneens in doodelijke ongerustheid ver- keerde, en werden maatregelen genomen, om de verontruste familieleden van de beman- ning in te lichten en hen uit de pijnlijke on- zekerheid te Verlossen. Mocht het blijken, dat het uitblijven van de berichten omtrent de aankomst te Belgra do en te Konstantinopel aan fraude of ernstig dienstverzuim is te wijten, dan zal dit muisje hoogstwaarschijnlijk voor de betrokken per- sonen een leelijk staartje kunnen hebben. Vooral het uitblijven van eenig antwoord van de om inlichtingen geseinde vliegveldcom- mandanten heeft in verschillende kringen groote verwondering, om niet te spreken van verontwaardiging, gewekt. Naar het Haagsche Aneta-kantoor ver- neemt, heeft het comite Vliegtocht Nederland- Indie Zaterdagavond het volgende telegram ontvangen van den vlieger Van dfer Hoop uit Philippopel Bij het volbrengen van de derde etappe BelgradoConstantinopel heeft de F VII bij Philippopel een landing moeten maken. De reden was gelegen in het lek worden van den reserve-waterkoeler, waardoor de motor on- klaar geraakte. Daar bij Philippopel geen landingsterrein ligt, werd de landing op onvoorbereid' terrein uitgevoerd, waarbij het landingstoestel van het vliegtuig is beschadigd. De bemanning is ongedleerd. Nadare berichten worden verwacht. De derde etappe is, zooals uit bovenstaand telegram blij'kt, dus nog niet volbracht. Wei >ijn de vliegers al een flirrk eind op weg, want Philippopel ligt, zooals men weet, halverwege aan den grooten spoorweg tusschen Sofia en Adrianopel.'t Zou nu wel al te mooi ge- weest zijn, indien de vliegers al hun etappes »r zonder noodlandingen afbrachten. Wij twijfelen er niet aan, zegt de Crt., waaraan wij het bovenstaande ontleenen, of dit inci dent zal hun niet uit het veld slaan. Laten we ons er al vast over verheugen, dat alien ongedeerd bleven! BUROEMEESTERS EN SECREARIS- SEN IN ZUID-HOLLAND. De Provinciale Vereeniging van burge- meesters en secretarissen in Zuid-Holland heeft Zaterdag in het restaurant Riche te Rotterdam haar jaarlijksehe vergadering ge- houden, onder voorzitterschap van mr. J. Wyteroa, burgemeester van Rotterdam. De voorzitter gaf nu het woord aan den beer G. van Andel, burgemeester van Zuid- land, Oudenhoorn en Abbenbroek, tot het houden van een inleiding over: het zwaarte- punt van het bestuur der gemeente in de toekomst. Het woord was daarna aan dien heer Jac. van Waning, burgemeester van Ouderkerk a. d. IJssel, tot het houden van een inleiding over: Collecte-wee. VERZEKERINGSDAG. Onder voorzitterschap van den heer dr. A, O. Holwerda is Zaterdag te 's-Gravenhage de eerste verzekeringsdag gehouden van de Ver. voor Verzekeringswetenschap. Dr. F. E. Posthuma had een praeadvies saamgesteld over: Het tarief der Rijksverze- keringsbank, als bedoeld in art. 52 der Land- en Tuinbouw-ongevallenwet 1922. Na de uiteenzettingen van dr. Posthuma kreeg de heer Lindner, wiskundig adviseur van de R. V. B., het woord. In de middagvergadering heeft mr. M. Buys uit Amsterdam een inleiding gehouden over de overheidsbemoeiing en het transport- en brandverzekeringsbedrijf. VOL K S ON D E R WIJS Te Utrecht is Zaterdagmiddag begonnen de algemeene vergadering van Volksonderwijs, onder voorzitterschap van mr.. H. Smeenge uit Amsterdam. De vergadering was druk bezocht. Afgevaardigden van 96 afdeelingen waren aanwezig. SALARISACTIE. Vrijdagavond is te Helder een openba- re vergadering gehouden, belegd door de drie personeelsbonden, vereenigd in het Cambo, n.l. den Bond van Minder Marine Personeel, den Bond van Korporaals K. M., en den Bond van Onderofficieren K. M. Nadat de heeren Denijs (Onderofficieren) en Smith (Minder Marinepersoneel) gesproken hadden is een motie aangenomen, die gestuurd zal worden aan de Eerste en Tweede Kamer. Zaterdag is te Deventer de Leidsche Universiteitsdag gehouden ten bate van het. Leidsch Universiteitsfonds. De deelnemers zijn in den middag ontvangen ten stadhuize door het gemeentebestuur, waarbij de burge meester, jhr. mr. T. A. M. A. van Humalda van Eysinga, de gasten toesprak. CHRISTELIJK NAT ION A AL VAKVER- BOND. Naar de Standaard verneemt zal binnen- kort een buitengewone vergadering van het Ohristelijk Nationaal Vakverbond gehouden worden, ter bespreking van den algemeenen economischen toestand en de positie der ar- beiders en ambtenaren mede in verband met de huidige prijsstijging. KORTE BERICHTEN. Naar uit Geneve wordt gemeldt, zal de commissie voor de Mosoel-kwestie zijn sa- mengesteld uit een Spanjaard, een Zwitser en een Nederlander. Het hoofdbestuur van de vrijzinnig-de- mocratische partij doet den leden het voorstel tot invoeging van eeei nieuwe paragi-aaf „Landbouw" in het werkprogram. SladsKieaws HET ROODE KRUIS. Zaterdagmiddag vereenigde zich in den muziektuin een aantal genoodigden tot bijwo- ning van de onderlinge wedstrijden, welke werden gehouden door de deelnemers en deel- neemstevs aan de cursussen voor Eerste Hulp bij Ongelukken. Deze wedstrijden waren uit- geschreven naar aanleiding van het 10-jarig bestaan der afdeeling Alkmaar van het Neder- landsche Roode Kruis. Dr. Schroder, voorzitter van de afdeeling, heette de aanwezigen welkotn en herinnerde aan de oprichting van de afdeeling Alkmaar in 1914, toen de oorlog uitbrak. Dit geschied- de door dr. Pameijer. Voorts heeft het comite ter oprichting veel te danken aan de overheid van Alkmaar en aan de burgerij, door het verleenen van goe- deren. Spr. merkte dan- op, dat de- afd. Alkmaar minder prettig gestemd is ten opzichte van de samenwerking met het hoofdbestuur. Spr. ging daarop nader in en zette voorts uiteen, dat de afd. zelf de hand aan de ploeg gesta gen heeft met gunstig resultaat. Zoo heeft b.v. de afdeeling de beschikking, dank zij de goede zorgen van dr. van der Heijde, over een trans- portcolonne. Na den oorlog leek het alsof de afdeeling zou gaan sluimereif, maar dank zij de hulp- vaarcjigheid van de leden der transportco- lonne is zij wakker gebleven. Wij hebben, aldus spr., in dr. Maats iemand, die veel tot den bloei heeft bijgedra- gen door het geven van cursussen voor eerste hulp bij ongelukken, enz. Het anderen ten nutte te zijn is de taak van het Roode Kruis in vrede en onze afdeeling heeft getracht dien aangewezen weg te bewan- delen. Behalve dat zij cursussen gaf en ook in de toekomst zal houden, heeft zij medege- werkt de bestrijding van de malaria in samen werking met het Witte Kruis. Ook deed zij haar best voor de hulpverleening aan Duitsch- land en heeft aldus medegewerkt aan de idee van het Roode Kruis om tusschen de volkeren onclerling verbroedering te brengen. Dat het de afdeeling gegeven moge zijn nu en voortaan krachtig te kunnen werken aan het voortbestaan van de oude Roode Kruis ge- dachte! (Applaus). Mr. A. M. Ledeboer, sprekende in zijn kwa- liteit van kringcommissaris van het Neddrl. Roode Kruis, noemde het een aangename plicht den voorzitter en het bestuur van de afdeeling van harte geluk te wenschen met de- zen dag. U weet, aldus spr., dat ik heb medegewerkt om van de afdeeling te maken wat er van te maken was. Ik kan dus zoo uit den grand van mijn hart spreken als ik zeg, dlaf de afdeeling geworden is wat zij is door het krachtig wer ken en het goede inzicht van dr. Schroder. Hii was het atlijd die den goeden weg aan- gaf. Het is voor mij niet gemakkelij'k, aldus spr.. te reageeren on hetgeen de voorzitter heeft gezegd over de organisatie van het Roode Kruis en ik zal dit ook niet doen. Spr. merkte op, dat er inderdiaad foutesi waren, doch alles laat zich thans gynstiger aanzien1. Het Roode Kruis heeft zelf niets te zeggen, doch zich te gedragen naar wat het ministerie van oorlog zegt. Spr. toonde vervolgens aan, dat de afd. Alk maar zoo bijzonder krachtig gewerkt heeft voor de hulpverleening aan Duijschland. Haar aetiviteit in deze roemde spr. zeer, om zich daarna meer speciaal tot den secretaris, den heer Stoutjesdijk, te wenden. De voorzitter, dr. Schroder, nam het initiaiief en de heer Stoutjesdijk vcerde het uit. Spr. zou bijna zeggen, dart de hieer Stoutjesdijk met geheel zijn gezin dag en nacht aan het werk is ge- weest. Hij heeft bewezen dat hij op het ge- bied van menschlievend hulpbetoon zijn spo- ren heeft verdiend. Spr. hecht'te daarop en dr. Schroder en den heer Stoutjesdijk de eeremedailies op de borst, die hun door het Duitsche Roode Kruis wa ren toegezonden. Dr. Schroder dankte, ook namens den secre taris, voor de hartelijke woorden, cm voor de wijze waarop mr. Ledeboer deze onderschei- dingen had overhandigd. Spr. herinnerde voorts aan de' wedBtrijdfen in het popduiken, dezen zomer gehouden door „De Alkmaar- sche Waterratten" en ten nauwste verb acid houdende met het redden van drenkelingen. Spr. overhandigde hiervoor de medailles, door de afd. Alkmaar uitgeloofd, voor de win- naars. Den eersten prijs kreeg mevf. Miehon, den tweeden prijs de heer C. Kluijver, den derden prijs de jeugdige Slotboom. Dr. Schroder richtte zich hierop tot den 17-jarigen Jaap Bakker, die op den 16en Juli van dit jaar met levensgevaar een mede- mensch had gered) van den dood door, ver- drinking. Spr. roemde dit feit zeer en over handigde ten slotte aan Jaap Bakker een zil- veren horioge met een inscriptie die herinner de aan dit voorval. Na het officieele gedeelte werden demon- straties gehouden, die het karakter van wed strijden di'oegen en de deelnemers voor de moeilijkheid stelden om uit vier ernstige on- gevallen datgene te kiezen, waar het aller- eerst hulp noodig was. Er waren vier „patiemten" pseudo- slachtof- fei*s van een auto- of spoorwegongeval. De eene had een hie eke kleur hlijikens het briefje dat hem op de jas was gespeld en kil'aagde over inwendigo pijn en pijn in die buik. No. 2 was schijndood, de d'erde had een gecompl'iceerde beenfriactuur, terwijl de laat- ste ernstige brandwonden had. Er werd in vier ploegen ieder onder lei- ding van een ploegcommandant „ge- werkt". De vraag was nu, wien van de vier patieciten het eerste hulp moest worden ver- leend. De verschillende groepen bleken hier- over nogal uiteenloopende meeningen te heb- ben. Het was de taak van de commissie ter be- oordeeling, die uit deskundigen, i. c. doetoren, bestond, toe te zien, dat geholpen werd daar waar dit het eerst noodig was. Voor de dames waren de oefeningen wat gcmakkelijker gemaakt. Ock voor haar, even- als voor de heeren, waren prijzen beschikbaar gesteld. De demons trades h adden veel belangstel- ling. Des avonds vereenigde men zich in de zaal van het muziektuin-cafe, waar dr. Van Dam mededeeling deed van de toekenning der prij zen. Spr. zette uiteen, wat bij de commissie ter beoordeeling voorgezeten heeft bij het toe- kennan der prijzen. Hij wees er op, dat de oefeningen voor de heeren gecompliceerd en voor de dames gemakkelijker waren, voor de eersten misschien zelfs wel buitengewoon ge compliceerd. De heeren hadden met zooveel factoren rekening fe houden. Ze sionden voor gevallen waar zelfs medici af en foe nog wel eens moeite mede zullen hebben. Wat den eersten patient betreft, aldus spr., had ik graag gezien, dat men gezegd had: ik zal den geneeskundigeci dienst opschellen om den man naar het ziekenhuis fe vervoeren en mij onderwiil aan den schijndoode wijden. De man met de brandwenddn moest eerst in de laatsfe plaats geholnen worden. Spr. decide daarop mede hoe de commissie de prijzen wilde verdeelen. le prijs: commandant Van der Meulen en zijn ploeg (commandant boci van f 7.50, mansehappen bon van 5. 2e prijs: commandant Marbus en zijn ploeg (resp. 5 en 3). 3e prijs: fvoor de ploeg die onder minder goede condities moest werken en waarvaci de commandant niet zoo geoefend was): die heer Zwakman en zijn ploeg (resp1. 5 en 3). De prijzen voor de dames werden' als volgf toegekend: le pr. me]. Van Twisk en haar ploeg (resp. 5 en 3). Een troostprijs voor mej. M. Bosch (Oud- fcarspel, die niet in de gdfegenheid is geweest mede te dingen, doch wie voor haar geduld als ..patiente" een prijs toekwam. Dr. Van Dam richtte tot alien, die hadden1 medegewerkt, een woord van hartelijken dank, voor hetgeen zij hadden la ten zien en, spr. zou bijna zeggen, ook voor wat zij niet hadiden laten zien. Voor ons, menscben van de practijk, is nog eens aange- toond, dat er veel studie voor noodig is voor leeken om datgene fe BereTkefi Wal Wff 8S vanzelfsprekend zouden achten. Spr. spoorde ten stotte de leden aan, de cursussen trouw te blijven volgen. De vredes- taak van het Roode Kruis roept ons op. Ik hoop, dat u indachtig zult zijn de les om eerst te denken v66r gij doet en dan direct te hel pen zonder te achten. (Applaus). Dr. Schroder, de bijeenkomst sluitende, zei- de: Ieder van ons heeft naar vermogen ge tracht dezen dag te doen slagen. Ik dank u daar alien voor. Klin st. VOLKSCONCERT. Woensdag a.s. hebben we de 8 October herdenkingen. Als gewoonlijk is de heer W, H. Slinger op zijn post door aan de feestvie- ring een volksconcert in de Groote Kerk te organiseeren. Voor dit 26ste concert heeft hij een groot aantal medewerkenden verkregen, die, elk op hun beurt er toe zullen bijdragen dezen avond volkomen te doen slagen. Ze zijn: le Mevr. Eriks—Buijs, sopraan, alhier, a! reeds genoegzaam bekend en gewaardeerd door herhaald optreden hierter stede; 2e. de altzangeres mej. Henny Nauta, uit Amster dam. Uit enkele recensie's, deze zangeres be- treffende, blijkt dat mej. N._ een mooi, don- ker getint geluid heeft, in wier zingen reeds heel veel goeds is. Vervolgens werken mede, behalve de concertgever die het orger be- speelt, onze stadgenooten Willy Kohler, vlo- list en J, Breeder, cellist en zal het sympho- nieorkest „Sempre Crescendo", directeur de heer P. Pranger, uit Noordscharwoude, waaraan door vroegere uitvoeringen, ook bij de volksconcerten, zeer aangename herinne- ringen bestaan, eenige nummers spelen. De heer Slinger heeft dus wel gezorgd dat het op dit concert niet aan afwiseling ont- breekt. Ai K. Sport VOETBAL. Alcmaria Victrix—W. F, C. 9—2. Wat is het voetbal toch een wonderlijk spel, vol van verrassingen. Wie zou zulk een overwinning hebben durven voorspellen. Wel verwachtte men dat Alcmaria alles in't werk zou stellen om de overwinning te behalen, maar diat W. F. C. met zulke cijfers zou gesla- gen worden, dat de voorhoede negenmaal de W. F. C. achterhoede zou slaan, dat was schijnbaar iets onmogelijks. Na de twee klei- ne nederlagen is thans in de Alcmariagelede- ren het vertrouwen teruggekeerd. De eerste goede stap is gezet en trainer Julian mag zeker, naast bestuur, commissie en elftal, van harte geluk gewenscht worden met zoo'n victorie. Was het misschien omdat het zoo dicht bij 8 October was? Meer echter nog dan de groote zegepraal, heeft het ongetwij- feld alien zoo groote voldoening gegeven, dat het spel stukken beter was dan op 21 September en zulke goede beloften voor de toekomst inhield. Het samenspel was keurig verzorgd, de spelers begrepen elkaar, de bal werd laag gehouden, het spel werd naar de vleugels geopend en zoodoende kon succes niet uitblijven. De wijziging in de opstelling (v ,d. Horst rechtshalf, Schuyt midvoor) was een bijzondere verrassing en de produc tive teit der voorhoede is geweldig gestegen. Met geheele elftal heeft prachtig en onver- moeid gespeeld. De achterhoede (Schut, Nol en Flartland) heeft aan de vlugge aanvallen der W. F. C.-ers kranig weerstand geboden. De middenlinie was schitterend: Porsius en Roozendaal zoo goed als nimmer te voren, v. d. Horst sloot zich hierbij, hoewel wat on voorbereid, uitstekend aan, zwoegde weer onvermoeid en onbevreesd en was evenals vroeger een geweldig lastig tegenspeler voor W. F. C. Blijft hij zich geregeld voor deze plaats trainen, dan is de middenlinie in dezen vorm de beste, die Alcmaria in't veld kan brengen. Overtuigend is gisteren gebleken, dat Elfring absoluut een buitenspeler is en op fraaie wijze heeft hij gisteren zijn taak als rechtsbuiten vervuld. Zijn snelle rennen en mooie voorzetten, waren voor de liefheb- bers een lust om te zien. Bos was goed als rechfisbinnen. Onvermoeid heeft hij vooral in de tweede helft voor een doelpunf gestreden. Men had het hem gaarne gegund, doch wat hij ook beproefde, het mocht niet gelukken. Hopenlijk heeft hij ze bewaard voor de vol gende week. Wat een flinke doortastende midvoor waard is, heeft Schuijt gisteren be- wezen. Krachtig drong hij steeds door de verdediging been, daarbij niet vergetende, het spel te openen. Bovendien was hij ge weldig op dreef en zorgde met Reitsma sa-' men voor de 9 doelpunten. Deze laatste speel- de op de linksbinnenplaats een buitengewone partij voetbal, met juist begrip van zijn taak en met overleg. Mulders sloot zich op de hem vreemde buitenplaats aardig bij't ge heel aan. Jammer was het dat Greve, de linksbinnen van W. F. C. zich ernstig aan't onderlijf be- zeerde, bij een al te fanatiek inloopen op Schut, den Alcmariakeeper, die op den grond lag. Nadat Greve in de kleedkamer was ge dragen werd hij onderzocht door Dr. van Dam, die hem ter observatie in't Elizabeths- gesticht deed opnemen. Dit ongeval was na- tuurlijk van invloed op de W. F. C. spelers. Wij hopen op een goeden afloop. W. F. C. was niet in haar bestem vorm, doch had onder normale omstandigheden te- gen dit Alcmariaspel het onderspit moeten delven. Pels, de keeper, was niet zoo safe als anders, doch heeft ook enkele venijnige scho- ten gestopt. De 'backs waren ook minder be- trouwbaar, de middenlinie bleef te veel ach- ter, waardoor de voorhoede haar spel niet ontwikkelen kon. Dit is gebaseerd op snelle uitvallen der buitenspelers, waarna Boeke- laar, die vanuit R. C. H. weer tot zijn oude club is teruggekeerd, voor de goals zorgt. Aan dezen speler was wel te merken, dat hij een poos eersteklas had gespeeld. Zijn tweede doelpunt was een pracht. Vier minuten nadat scheidsrechter Pelser beginnen had gefloten, moest Pels reeds voor de eerste maal visschen en acht minuten later was't al 20. In beide doelpunten hadden Elfring en Schuijt hun aandeel. Vlak nadat Alcmaria een derde punt op't randje af had gemist volgde een vlugge uitval van W. F. C. en't was 2—1. Maar direct daarop werd het 31 en even later 41. Na't ongeval kwam een invaller't W. F. C. team weer voltallig maken. Toen er nog een paar minuten voor rust waren te spelen, kreeg Alcmaria weer de overhand en nog voor half-time was hot 6—1. ft-et een wwaraw pawze vera opweuw fe-- gonnen. Na 1H minuut was't al 7—1, en weldra 81. Toen kwam het mooie doelpunt van Boekelaar. In 't laatste half uur werd toen slechts eenmaal gedoelpunt door Schuijt, die een voorzet van Mulders, keihard in- schoot. Pels probeerd'e tevergeefs te redden. Tot't laatste moment bleef het tiende doel punt tegen W. F. C. dreigen, maar't mocht niet. Bij de Akmariadoelpunten waren er verschillende, die op fraaie wijze werden ge- maakt. Gaat Alcmaria taai vasthouden'd op den thans ingeslagen weg voort, dan is de kans- voor de eerste plaats nog lang niet verkeken. Alleen zal1 geen tegenstander onderschat mo- gen worden. Scheidsrechter Pelser leidde, behoudens enkele vergissingen wel goed. Wat't weer be treft, trof Alcmaria het nog uitstekend. Al leen was't veld wat glad. De belangstelling was zeer groot en de toeschouwers waren enthousiast over spel en uitslag. Alcmaria II debuteerde in de reserve 3e klasse al heel verdienstelijk door den uitwed- sfrijd tegen S. D. W. II met 60 te winnen. Alcmaria III verloor met 1—0 van Pur- mersteijn II. Iiigezonden stnfeken (Buiten veraniwoordelrjkheid van de Redac- iie. De opnatne in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemt.) „EEN BEZEM, EEN BEZEM; EEN, KONINKRIJK VOOR EEN BEZEM"! M. de Redacteur. Straks zal aan den Gemeenteraad worden voorgestel'd ever te gaan tot ben e arning van een Hoofd-Opzichter bij Gemeentewerken uit teen door B. en W. op te maken voordraeht van gegadigden, en aangezien de Raad van Alkmaar een vriendelijke Raad is, krijgen wij er dus weer een ambtenaar bij. Het is bekend, dat de tegenwoordige Staafs- begrooting verhoudingsgewijze rend 100 pCt. h'coger is dan die van 1914Hoe de verhou- ding onzer Gemeentebegrooting van nu tot die van voorheen is, weet ik niet, dodi a-ks ik db toestanden bij Gemeentewerken naga, ver- neem ik, dat deze nog ongunstiger moet zijn. Onderstaande lijstjes geven een oventicht van de uitbreidimg van het Ambtenarental bij Gemeentewerken in de laatste tien jaren. en illustreeren die toestanden. 1914: G. Looman, Dir.; G. Kloos, C)pz.; D. Hartog, Opz.; D. Taiiber, Opz.-T.Leget, tijd. Opz.; X tijd. Opz.; P. Ton, Klerk; G. Vos, Insp. B. en W.-T. 1924: D. Margadant, Dir.; Veenenbos, tijd. Ing.; P. Ton, Klerk; A. M. Hoots, Boekh.; D. Tauber, Opz.-T.; G. Klbos, Qpz.; D. Hartog, Opz.; D. v. Diepen, tijd Opz.-T. D. v. d. Oord, tijd. Opz.-T.L. BcCkman tijd'. Opz.-T.; P. H. Baars, tijd. Opz.-T. J. ter Berg. Teek.Schut, Baas; J. Schumer tijd. Klerk; D. P. Tuin, tijd. Klerk; Mej. J. Mul der, tijd. Klerke; Heuseveldt, tijd. Opz. Bouw- en Wdhingtoezicht: G. Vos, Dir.; A. Oosterlee, Insp.; A. A. Keijzer, Klerk; Mijlhof, Boekh. En bij de lijst van 1924 komt dan nu nog de te benoemen Hoofd-Ambtenaar. Waarvoor deze anders nog moet dienen, dain om Sijmen Betaal slechts meer te prikke- len, is mij een raadsel. Nuttiger zou de Raad dan ook straks zijn tijd kunnen besteden, door inplaats van een Hoofd-Opzichter te benicemien, eens te boomcn over de mogelijk- heid van bedanken van een paar aantal tij- delijke ambtenaren. Wanneer men b.v. de zaak eens van voren af aan ging opzetten, met het vaste personeel, nu uit'gebreid met een juffrouw in tijdelijken dienst, zou men m. i. komen tot gezonder toestanden. Ook deze juffrouw te ontslaan, daarvan zou ik princi- pieel tegenstander zijn. Een juffrouw op kan toor is als het zonnetje in huis. Wie met zijn tijd meegaat, moet dat billijken. Maar daarmee dan ook basta U, mijnheer.de Redacteur, dankend voor de opname. RICHARD II. I (Het is ontegenzeggelijk juist, dat het ambtenarencorps" bij Gemeentewerken hee! wat grooter is dan vroeger, maar men mag niet vergeten, dat de hoeveelheid thans uit fe voeren en in voorbereiding zijnde werken, ook niet te vergeijlken is met den minder omvangrijken arbeid van vroeger jaren. Waar de directeur meermalen uitstedig is, heeft het wellicht zijn- nut, dat een hoofdopzichter steeds voor controle der verschillende werk- zaamheden beschikbaar gehouden kan wor den. Red. Alkm. Crt.) Marktberichten ALKMAAR, 6 Oct. 1924. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 38 koeien en ossen 270—/ 520, 9 vette kalve- ren 65—/ 140, p. ned. pond 1.40— 1.70, 17 nuchtere kalveren 16—/ 38, 101 vette schapen 4052, 551 vette varkens p. ned. pond 0.82—/ 0.94. WARMENHUIZEN, 4 Oct. 1924. Roode kool le soort 2.30—/ 4.20, Witte kool le soort 0.95—/ 1.10, 2e soort 0.80 tot 0.90, Nep 6.607.30, Drielingen 5.90—/ 6.60, Uien 4.10—/ 4.50, Bloem- kool 13.70—/ 14.40, 2e kw. 8.70, Peen 1.40. Slaboonen 24.20. Aanvoer: 34550 K G. Roode kool, 88300 K.O. Witte kool, 1060 K.G. Nep, 5810 K.G. Uien, 1250 K.O! Peen, 8 K G. Slaboonen, 435 st. Bloemkool. BOVENKARSPEL ,.de TuinbouV, 4 Oct. 1924. Heden besteeade men voor: Bloemkoo! I 14.50—/ 34, II 6.50— 16. Ill 3.50-/ 10.75, Roode kool 2.40 tot 5, Witte kool f 1.20—/ 2. Oele koo! 2.80—/ 4.60, Uien 2.50—/ 2.80, Drie lingen 3.10—/ 3.45, Nep 3.20-/ 3.00, Dunne Slaboonen 3.50—/ 5.20, CHklce Sla boonen 4—/ 4.90, Bieten 18.50—/ 26.50 Kleine 6.50—/ 11. Aardappelen: Kolwclw 2.70—/ 2.80, Ideaal 2.40—/ 3.10, WUde Due 2.75-/ 2.80. BROEK OP LANGENDITK fl ange<HI- ker Groentenveiling), 4 Oct 2O8O0 ftuke Bloemkool le soort 14—/ 21.20. 2« aoori 5—/ 12 per 100 stuks, 8700 K.O. Worte- I en 1.10-/ 1.40, 69100 K.O. Roode few! le soort 2.30—/ 5.40, 20.000 K.O. Oeie kool le soort 2.90—/ 5.50, 2655O0 K.O, Witte kool le soort 1—/ 1.60, 0700 K.O Uien: Uien 4—/ 4.80, Drielfnoen 6.30— 6.70, Nep 6.40—/ 7.80, 440 K.O. Sla boonen 15.10—/ 32.10, 12900 K.O. Bie ten 1.80—/ 3.80, 5200 K.O Aardappelea Schotsche muizen 4.90—/ 9.10, Due a? 'York 5.60, Kleine 1.80 per 100 K,Q. I ■■■■MUMl .1.1 IIIIBB i

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 6