Coniroleeren van boeken van veilingen. z IMBUES. Be 8 Octoberdag. OPSPORING VERZOCHT. Namecis de ouders wordt d'oor den Com- missaris van Politie te Bussuni aanhoud'ing en averbrenging verzocht van den minder- jarigen Adriaan Dupont, geboren te Soera- fcsria, 21 October 1906, kantoortedicnde, wo Kett<Se te Bussuni, Ruysdaellaan 15. Signalement: Lengte 1.82 M, ovaal go- zicht, bruine oogen, vrij groote mond, don- kerblond haar, zonder baard of knevel, spraak gewoon, gekleed in blauw costuum, wit over- hemd, slappe boord, ondergoed gemerkt met No. 2714, draagt slappen hoed (grijs), sport- kousen en lage schoenen Hij reist gaarne en is erg zenuwachtig. Den 30sten September j.l. voormiddags ongeveer 10% uur is hij van het kantoor waar hij werkzaam was (Rokin 80, Amsterdam), gegaan om een boodschap te doen, doch hij liet nadien niets meer van zich hooren. Met het oog op zijn ziellcumdigen toe- stand wordt Verzocht hem bij aanhouding zacht te behandelen. Het is niet onmogelijk dat hem een ongeluk is overkcmen. DE SCHILDERITENDIEFSTAL TE DUSSELDORP. De politie te Dusseldorf heeft Dinsdag, in verband met den schilderijendiefstal, in ver band waartnee de centrale recherche te Am sterdam twee personen heeft aangehouden, den directeur van een groote handelsonder- neming gearresteerd. Hij was eveneens in het complot. De man stond goed aangeschreven. doch de verleiding van het gedane voorstel om de kostbare stukken te bemachtigen en in het buitenland te doen verkoopeu en daar- door een goeden slag te slaan, werd hem te machtig. De centrale recherche van het hoofdbureau heeft bij het beslagleggen op de geroofde doeken twee kleine stukken in een schoorsteen gevonden. Zij waren, naar de arrestanten meededden, bestemd als cadea'u voor denge- ne die de gestolen doeken zou expedieeren. De expediteur" was echter' volkomen te goeder trouw. VAN HOOFD- TOT HANDENARBEID Te Bavel doet zich het eigenaardige geval voor, dat bij het vervoer der suikerbieten in plaats van gewone werklieden, o.a. gepensi- onneerde onderwijzers, gediplomeerde gemeen te-secretarissen, notarisklerken en renteniers te werk ziin gesteld. DE POSTCHeQUE- EN OIRODIENST De directeur-generaal der posterijen en tele- grafie maakt bekend, dat voor de postreke- uingen, behoorende. tot de 3de groep, bedoeld in lid III, onder b, van de beschikking van den minister van v/atersiaaUdd. 24 Septem- ber*(de nummers 20.000 tot en met 29.999), de postcheque- en girodienst wear wordt opengesteld met ingang van 13 October. BURGEMEESTERS. Bij kon. besluit van 4 October is benoemd tot burgemeester der gemeente Maartensdijk de heer C. van der Voort van Zijp. TEGEN DEN OORLOG. In een te Utrecht op initiatief van ds. J. B. T. Hugenholz gehouden bijeenkomst van pve- dikaciten, evangelisten en gcdsdienst-onder- wijzers, werd opgericht een groep van gods- dieiistige voorgangers tegen oorlog en oor- lOgstoerusting. Aangenomen werd een motie van prof. dr. G. J. Heering uit Leiden, waarin werd te ken- nen gegeven dat de groep den strijd aanbindt tegen oorlog en' oorlogsioerusting en alle Christenen binnen en buiten de kerlc oproept om dezen strijd mee te strijden, opdat de naam van Jezus Christus en Zijn Hemelschen Vader niet meer op gruwelijke wijze door de volkeren geschonden zal worden zooals in de jaren, die achter ons liggen, is geschied. ONGELUK. Woensdagmiddag had te Roosendaal op de mandcnfabriek der firma H. R. een ernstig ongeluk plaats. De 19-jarige LI. v. 0. werd door een drijfriem gegrepen, tengevolge waarvan zijn arm werd gebroken en ernstig vcrminkc Hij werd naar het ziekenhuis ver- voerd. Fijnen Sn Tanden en Kiezen vepdpijft men door wsijnhandt's Sanaplrln-Tabletten. Telegramnieii van heden TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 9 Oct. In de heden gehouden vergadering kwam na aanneming zonder hoofdelijke stemming der supple- toire oorlogsbegrooting 1923 aan de orde de wijziging der Arbeidswet, beoogende de handhaving van het 3-plcegenstelsol. De heer v. d. Waerden ontwikkelde ^bewaren tegen de wettelijke vastiegging /van genoemd stelsel en achtte speciaal voor "de overheidsbedrijven daarvoor geen enkel 'tnotiet aanwezig i DE MALVERSATIES Bij DEN LEIDSCHEN ZIEKENHUISBOUW. U 's-GRAVENHAGE, 9 Oct. Onder groote belangstelling is heden voor de Haagsche Rechtbank aangevangen de behandeling der zaak betreffende de malversaties, gepleegd bij den bouw van het academisch zieken huis te Leiden: Eerst stonden te recht A. A van F., die als aannemer bij den bouw was betrokken. Het uitvoerige getuigenverhoor ving aan met hetverhoor van den adjunct-accountarit ,Van! Riemsdijk, die oordeelde, dat hetgeen op gefingeerde declaraties is uitbetaald, ze- ker het millioan heeft overscheden. DE „CHR AMSTERDAMMER". AMSTERDAM, 9 Oct Het Gerechtshof deed heden in hooger beroep uitspraak te gen den ex-directeur van de Naaml' Ven- nootschap tot Exploitatie van ,.De Amster- dammer", Christelijk Volksdagblad, C. Ing- wersen, die bij vonnis van 17 Mei j.l. door de Vierde Kamer der Rechtbank veroor- deeld werd tot 1 jaar en zes maanden ge- vangenisstraf, terzake van een voortgezetce verduistering, vier verduisteringen en twee- maal gebruikmaking van valschheid ir. ge> schrifte. Het Hof vernietigde het vonnis van de Rechtbank, en opnieuw rechtdoend ver- klaarde het Hof beklaagde alleen schuldig aan de voortgezette verduistering van gel- den, ontvangen voor het Nederlandsch Nansen-Comite. Het Hof verwierp het verweer, dat bekl. zekerheid had de geldcn ieder oogenblik te kunnen afdragen; die mogelijkheid achtte bet Hof uitgesloten bij het slordig geldelijk' beheer en het geldgebrek der Venootschap. De andere verduistering achtte het Hof niet wettig en overtuigend bewezen, om- dat beklaagde het kasgeld met zijn eigen geld vermengd had en niet vaststaat of hij het door hem verdiende salaris ten voile heeft genoten. Hierdoor is niet uit te ma- ken of hij die gelden verduisterd heeft. Wat de gebruikmaking van valsche ge schriften betreft, ook dit feit achtte het Hof niet bewezen, omdat de onderteekening van obligaties door een niet-commissaris, die obligaties in casu niet valsch maakt Wat de ten laste gelegde oplichting be treft van welke de rechtbank beklaagde reeds had' vrijgesproken, ook deze achtte het Hof niet bewezen, omdat niet was ko- mcn vast te staan, de tijd wanneer die op lichting gepleegd zou zijn en er niet sprakj is van een samenweefsel van verdichtselen. Het Hof veroordeelde ten slotte tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van zes maanden preventief. De eisch was een jaar en vier maanden gevangenisstraf, met aftrek van vier maan den preventief. Verdediger was Mr. Moerel DEMONSTRATE .VAN P. T. T. PERSONEEL AMSTERDAM, 9 Oct. Hedenmorgen kwam het pcstpersoneel, vereenigd1 ,in den Neutralen en Modernen Bond, op het Museumplein bijeen, tot het houden van een demonstratie,, waarbij zich de leden van de vergadering aansloten. Het lag in het vcornemcn cm langs Spiegelsiraat en Hce- rengracht naar het hoofdpcstkantoor te trekken en vandaar naar de Rozengracht tot het houden van een vergadering. De politie verbood' echter te dtemenstreeren bij het postkantoor. De stoet, die een paar hon- derd betoogees telde, trok toen langs be Stadhcuderskade en Nassaukade, naar de Rozengracht, waar vergaderd werd. »(Wij komen hierop morgen terug. Red.) DE REGEERINGSCRISIS IN EN- GELAND. LONDEN, 9 Oct. De Koning zal he denmorgen de voorstellen, die het kabinet zal doen, in ontvangst nemen De bewering, dat hij een ontbindingsbe- sluit niet zou willen onderteekeneci, wordt bespottelijk geacht. HET KABINET BIJEEN LONDEN, 9 Oct. Hedennacht na de zit- ting van het Lagerhuis, waarin de regee- ring den nederlaag leed, heeft een Kabi- netszitting plaats gehad. En nieuwe zitting van het Kabinet had hedenmorgen plaats, voordat MacDonald door den Koning werd ontvangen DE SPANJAARDEN VERPLETTEREND VERSLAGEN. BERLIJN, 9 Oct. Uit Madrid wordt gemeld dat de Spaanscbe troepen bij Shes- houan verplette'-cnd verskagen zijn. HEVIGE STORMEN. LONDEN, 9 Oct. Een hevige storm heeft gisteren op de kusten van Engeland, Frank rijk en boven het Engelsch kanaal gewoed. Er zijn vele mrnschenievens te betreuren. Groote schade is aangeridit in Framkrijk. Vele visschers'booten zijn verloren. De red- ding'boot is uit Fctlandbaai vertrokken om de schepen, die in geVaar verkeeren, te helpen. Hevige slagregens vielen in Engeland. DE NEDERLAAG DER ENGELSCHE REGEERING. LONDEN, 9 Oct. Giste'r, nadat in de zitting van het Lagerhuis de regeering den nederlaag leed, heeft een kabinetszitting plaats gehad. Een nieuwe zitting van het kabinet wordt gehouden voordat Mac- Donald door den koning wordt ontvangen. LONDEN, 9 Oct. De koning heeft het advies van MacDonald tot ontbinding van het parlement goed gekeurd. DE SPANJAARDEN IN MAROKKO. BERLIJN, 9 Oct. Uit Madrid wordt ge- meid, dat de Spaansche troepen bij Sje- sjoean verpletterend zijn verslagen. HET SOCIAAL-DEMOCRATISCH BEWIND IN DENEMARKEN. KOPENHAGEN, 9 Oct. De Sociaal-de- mccratische minister van Oorlog heeft gis teren in het Fclketing zijn ontwapenings- voorstel ingediend, waarvan de hoofdlijnen reeds bekend zijn. HOORN, 9 Oct. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 101 st. kl. fabr. kars f 62.50, 19 st. kl. Boerenkaas 62, 7 stapels fabr. Comm. 62.50, 37 st. boeren commis- siekaas 66. Totaal 73 stapels, wegende 38085 K.G. Handel vlug. BURGERL1JKE STAND. GETROUWD Marinus Theodorus Kroese en Maria Dek- ker. Pieter de Boer en Aagje Nap. Chris- tiaan den Hertog en Geertje Zandbergen. Pieter van der Pol en Elisabeth Moddex. Hendrik van Son en Cornelia Dekker. Jan van Dole en Neeltje Hakkaart. GEBOREN: Anna Maria, d. van Jakob Groothuizen en Engelina van der Vlugt. Albertus Johan, z. van Albert Mulder en Marie Claassens Aaltje, d. van Geert van de Kuijt en Aaltje Visser. In- en uitwendige, zoowel bloedende als blin- de, worden spoedig en zeker genezen door de Aambeienzalf van Apotheker BOOM. Het jeuken bedaart in enkele dagen. Verkrijgbaar in de meeste Apotheken en Drogistzaken a 0.90 per potje. Ingezanden stukken (Buiten verantwoordelijkheid van de Redac- iie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemt.) Mijnheer die Redacteur!, Mag ifc naar aanleiding van de gevoerde critiek op het spel van Alberdingk Thym door G., een mededeeiing doen?, Van onhekende hand ontving namelijk A. T. het volgende waardeerend schrijven Is de critiek, op het door U gegeven spel, eerlijk en mooi, aanvaard haar dan met eerbied en dankbaarheidis ze eerlijk doch onvriendelijk, neem haar aan, zonder dankbbar te ziin: is ze onvriendelijk en oneeTlijk, bebanddi haar dan met minach- i tingzoo is de leer van: dr. D' Alrambert. Vidlig het voorschrift in het mooie Arahi- sche spreekwoord gegeven: „Laat de honden blaffen, de Kar&vaan gaat zijn weg". De bekwame criticus, die zelf een man van talent is, critiseert a'ltoos „fair", eer lijk en meesta'l vriendelijk. Bovenstaande naar aanleiding van de irecensie in de Alkmaarsche Courant, die door mij niet is gelezen, maar heeft ge- griefd tegenover het nobele spel door Alberdingk Thym. De overtailrijike bezoekers, die gisteravond de udtvoering van A. T. bijiwoonden, en waar van zeer velen voor het eerst met A. T. heb- ben kennis gemaakt, zullen voor zich zelf thans wel weten uit te maken, welke soort critiek door G. is geleverd, en ervaard heb- ben, dat „de Karavaan (evengoed) zijn weg gaat". U dankend voor Uwe gastvrij'heid. Hoogachtond, J. F. M. ENDEL. (Als er bij ons zoo nu en dan eens een artikeltje binnenkomt; waarvan niemantf den schrijver kent, dan verhuist het naar de prul- lemand. Bij de tooneelvereeniging Alberdingk Thijm schijnt het juist andersom te gaan en zorgt men er voor d!at een anoniem schrijven door de pers ter algemeene lcennis kan ge- bracht worden. Dat is natuurlijk verschil van opvatting maar het is de groote vraag of men van de zij de der Tooneelvereeniging dit anoniem schrijven ook zou hebben laten publiceeren als het een afkeuring van het spel en geen aanval op het verslag van onzen tooneelcriti- cus geweest. was. Nu is tooneelcritielc over di'lettantengezel- schappen we spreken uit langjarig''e erva- ring een gevaarlijk werk. Wil men niet alles even rnooi vinden, maar eerlijke critiek geven, dat kunnen niet altijd personen en gevoelighedeh ontzien worden en nergens wekt dit meer beroering dan bij de dilettanten die, ieder voor zich, bun optreden graag zoo gunstig mogdijk beoordeeld wen- schen te zien. Wat natuurlijk niet altijd mogelijk is. Wij voor ons hechten nog altijd meer waarde aan de critiek van onzen op dit gebied in het bij- zonder deskundigeft verslaggever, dan aan de wijsheid van den e^n of anderen anony- mus, die zich gerechtigd acht den zedemees- ter uit te hangen en ons tooneelverslag te beoordeelenzonder het zelfs-- gelezen te hebben. De verzetering van den heer En del, dat de Karavaan evengoed zijn weg gaat, doet ons genoegen. Moge zij als bewijs dat zij op den goe den weg is in de woestiin der teleurstelling nog menig lommerrijk plekje vinden. Red. Alkm. Cut.) EEN BEZEM, EEN BEZEM; EEN KONINKRIJK VOOR EEN BEZEM. Inderdaad, kom ik tot de overtuiging, dat lk niet met mijn tijd meega. Nu er zelfs menschen worden gevonden als „Insider", die de door mij gelaakte toestanden goedkeuren, is een gewone bezem niet meer voldoende en zou ik moeten roepen om een auto-rolbezem De Politie wordt/ er bij gebaald ter argu- menteering, terwijl dit juist scherp de wan- toestanden naar voren brengt. Immers, het is toch logisch, dat ,hoe meer ambtenaren men krijgt, zooveel temeer belas- ting moet worden opgebracht. Hoe zwaarder de belasting, zooveel temeer ontevredenen En meer ontevredenen vorderen uitbreiding van het'politiecorps. Zoo eenvoudig als goedendag. Jan de Wit wordt niet eens met rust gela- ten, terwij'l de man juist vermoord is, omdat de zaak zoo magnifiek in orde was. Toen Terschelling door de Engelschen werd uitgebrand, strafte de Ruijter in op- dracht van Jan de Wit, de plunderaars in hun eigen hoofdstad. Tegenwoordig kleeden de Autoriteiten den burger zelf uit en niemand die er zich tegen verzet. Ik geef toe, de heer Looman en zijn onder- geschikten hebben moeten werken, systeem Jan de Wit. Heeft dit de betrokkenen echter kwaad gedaan? Als ik den OudLDirecteur zie loopen, krijg ik dien indruk niet. Erkend wordt, dat ook voorheeni groote werken zijn uitgevoerd. „Insider" heeft dan ook niet aangedurfd, werken als de Handels- kade met zijn 480 Meter kademuur en uitge- breide bestrating met rioleering, de vernieu- wing van 300 Meter walmuur aan het Luttik- Oudorp, de Tuinbouwschflol, enz., alle wer ken uitgevoerd in 1914, te negeeren. De zaak kan niet worden goed gepraat Juist het feit, dat de Directeur van Ge- meentewerken, zooals de Redactie opmerkt, meermalen uitstedig is, is naar mijne meening de oorzaak, die noodzaakt, tot het tewerkstel- len van steeds meer ambtenaren. Waar toezicht ohtbreekt, wordt geen inten- sieven arbeid geleverd. Dit is een onomsioo- telijke waarheid En dit is zeker geen be- schuldiging aan het adres der ambtenaren. Het oude spreekwoord,: „Het oog des rnees- ters maakt het paard vet", wijst er op, dat het steeds zoo is geweest. Ik kwam zooeven tot de conelusie: meer ambtenaren, meer politie Men kan dit opvatten als kortswijl, maar ik vraag in gemoede, wat een dergelijke uitbrei ding toch anders vbor beteekenis heeft. Men is er niet af, door den achfurendag de schuld te geven'. Met welk argument ook een Politiecommis- saris er in slaagt, het aanta! zijner'onderge- schikten in een paar jaar iijds te verdaievou- digen, het moet toch in ieder geval verband houden met de onrust onder de bevolking. Wij herdachten deze week weer feestelijk het feit, dat voor ruim 350 jaar Alkmaar zich heeft vrij gevochien van hooge belastingen (tiende penning), en offeren desondanks zelve de 40e, 50e cn 60e penning. O, landelijke eenvoud. RICHARD II. N'.B. In mijn vorig schrijven ontbraken in de lijst der ambtenaren van 1924 nog vijf man. De verhouding bij Gemeentewerken 1914 1924 is dus 828, De verhouding bij de Politie 19141924 is 14—38 (Wij willeti er Zijne Majesteit Richard II, en alien, die over dit onderwerp hunne mee ning willen zeggen, even aan herinneren, dat personen van toestanden gescheiden moeten blijveil. Wil men in het algemeen toestanden bij „Gemeentewerken" bespreken, dan kan dit onder de thans reeds gekozen schuikiamen. Wil men evenwel het werk of de persocmlijk- heid van met name genoemde of duidelijk aan- gewezen ambtenaren of hoofdambtenaren aan critiek onderwerpen, dan zal men zijn stukken met votlen naam moeten onderteeke- neni Red. Allan. Crt) STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. No. 22175 25000. Ns. 1396, 2908, 6117, 11306, 17911, 19305, 23000 1000. Ns. 4005, 4274, 13035, 13416, 15773, 17710, 22303 400. Ns. 1950, 16169 200. Ns. 1409, 2717, 3013, 4496, 4496,-6076, 7811, 7988, 8316, *11117, 13556, 14292, 14581, 15076, 15215, 18121, 18823, 19116, 20063 100. StadsKiemws NIEUWE SLAGERIJ. De heer Piet Eeken opent heden avond een nieuwe slagerij aan het Zevenhuizen, die bij- zonder fraai is ingericht en aan alle te stel- len eischen voldoet. Het keurige tegelwerk trekt de aandacht. Een koelcel (fabr. Tadema Purmerend) past uitstekend in deze moderne zaak. Een vleeschsnijmachine en een snelweger voltooien den inventaris. Een ruime, nette etalage biedt veel uitstalruimte. Aannemer van het werk, dat uitgevoerd is naar ontwerp van den heer Joh. H. van Ga len, bcuwkundig opzichter, alhier, was de h.r. C. Spruit, eveneens alhier. LICHT OPl Hedenavond voor rijwielen en andere voer- tuigen te 548 uur licht op Het Blaemencorso. Precie's 3 uur stelde gistermiddag de stoet van aeeanemers en aeeineemsters aan het bloemencoreo zich in beweging, om vanaf het Doelenveld! de voorgeschreven rondwandeling door de stad te maken. Laten we dadelijic constateeren, dat wij niet kunnen begrijpea hoe de betreffende oommissie een dergelijken tocht kan samenstellen. Een route van,, den omvang als door deze commissie uitgedacht is voor deelnemers veel te groot en noodzaakt het publiek, dat zich in de hoofdstraten had opgesteld, 1 anger te wachten dan met het oog op het weer wel wenschelijk genoemd kan worden. Waarmede we geenszins willen zeg gen, dat, al ware de weersgesteldheid gunstig geweest, de tocht niet te groot zou 'zijn. Bovendien zouden we de vraag kunnen stellen of 8 October nu wel de meest geschik- te datum is, om bij voorkeur een bloemencor- so te organiseeren. Een dergelijke attractie in den zomer is een Hummer, dat altijd succes kan en moet hebben, maar een zoodanige op- tocht bij ffisch herfstweer en onder vallenden regen, maakt ,de minder goedgeslaagde num mers voor het publiek ongenietbaar en doet werkelijk aardige groepen veel van haar aan- trekkelijkheid verliezen. Toch kan wat de hier gehouden optocht be treft gezegd worden, dat men in alle op zich- ten zijn test had gedaan iets goeds te voor- schij? *e brengen. Enkele nummers waren bijzori'P;r goed verzorgd. Een aviateur een kranig"1 tot vliegtuig gemetamorphoseerde fiets rnoest op het Doelenveld reeds een noodlanding doen, zoodat dit nummer voor het mederijden in den optocht uitvielen. Een groot antal meisjes van „Kracht en Vlugheid" deed buiten mededinging mede, Dit was een fleurige, kleurige groep. De jury bestond uit de heeren Kuyper, Lohman, Ringers, Termaat en Stikkel. Na afloop van den optocht de route werd met eenige straten bekort werd op het Doe lenveld mededeeiing van de uitspraak der jury gedaan. Toegekend werden de volgende prijzen: Auto's: le pr. dames Schermerhorn. Bokkenwagens: le pr. kinderen van Hug- ten (bruidsstoet)2e pr. Hazes. Sportwagens: le pr. kinderen Holsmuller; 2e pr. Van Schaick (Hoorn van overvloed). Lorries: le prijs P. Vennik. Miniatuur-auto's: le pr. Tonny de Lange; 2e pr. kind Overpelt. Cano's en vliegtiugen: le pr. mej. Jo Oos- terhagen; ;2e pr. D. Haasbroek. Wagens: le pr. Huishoudschool; 2e pr. Boersen. van 9 October 1924. Opgave van Noordhollandsch Landbonwcrediet. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te Vorige Koers. pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2,- pl.m. 2.15 loos/s PROLOMGAT1E vorige koers 4J pCt., heden 4f pCt. W1SSELKOERSEN AMSTERDAM. Koers op heden om 2.00 11.49— 0.61 -i 13.30—35 12.22J-7J 48.95-49 05 0 36-J 44.40-5 68.20-30 36.80- 90 2.561 f 11.05-15 S. J. A, KEESOM, accountanf der veiling ..jKennemeriand" le Beverwiik. WAASPLEIN ALKMAAR. Tel.uo. 152. STA ATSLEENIN GEN. 95 6 Nederl. 1923 Ai. 1001/4 5 1919 94% B ANK=IN STELLIN GEN. 1771A 177 1771/, 177V, KoL Bank 1773/4 Indische Bank 133i/4 132i/s 132 133 1337/, Handel Mpij. Cert v. 1000 128 l/s 1281/g 128l/a 1291/4 Resc. 1281/8 128i/g INDUSTR. OND. BINNENL. 112Vs Centr. Suiker Aand. FurnesssStokvis Aand. 4Vi« Idem 7 Oblig. Jurgens Gew. Aand. 301/2 73 725/g 73Vi 731/4 72f-3 A. m 711It 71 N 1 t 68 68 N •••SI ft C. Philips Gloeilampen 678/s 68 380 3671/, 375 Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENt. 751/4 Anaconda 110 - Steel comm. llli/a CULTUUR MAATSCH. 4397/8 438 437 437 436 H. V. A Java Cultuur 3741/s 375 375 Bodjong a q p Cult. Vorstenl. 175 6/s 1661/4 166 166 Dito actions 1668/4 166 166 Compania 1 246/s 24K 241 k Poerworedjo 128'/8 PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. 304 l/s 302-3 Gee. Holl. Olio 158 159 1581/2 157 Kon. Pctr. 32U/4 317 315J-6 315-J-6 315H RUBBERS. 1571/4 1583/4 Amsterd. Rubbei 158 1573/4 Nederl. Rubber Intercontin Rubbee 53/is Bandar Rubber 771/4 Koloniale Rubbes 114 Deli Bat. Rubber 88i/s Serbadjadi 1921,4 Silau 1051/j 105 Wai Sum Rubbes 1281/4 128 SCHEEPVAARTEN. 903/4 89V, Oude Vaart 891A 891/, Gem. Eig. 733/4 721/i 721/4 Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Ncderland 1321/, 131i/s 131 l/s 1311/0 130fl| 1571/4 157 Holl. Lloyd 61/8 Idem 7 afgest. 38i'4 Paketvaart 1 1403/4 143 143 1423/4 Oude Boot 85 84 82|-3 828/4 82J-3J Holl. Stoomboot 29 29Vi 29 28i-9 Niev. Goudriaan 1137/16 113lA 111 3CHEEP V A ART BUITENL. 103/8 Marine comm. 1 103/e Marine pref. 39l/4 391/2 TABAKKEN. 368 O" - Deli 369«/4 Senembah 1 3471/s 347 Deli Batavia 324 i/b 323 Besoeki 266 AMERIKA. Southern Rails 71Vs 70% - Union Pacific 143i/2 143* Vorige koers Londen 9 11.48 Berlijn p. biljocn 0.611/4 Parijs 1 f 13.45 Brussel P 12 321/2 Bazel 49.221/, Wecnen p. Kr. 10000 0.363/8 Kopenhagen 1 45.- Stockholm 9 68.50 Cbristinia 36 90 NIET-OFFIE1EEL. NewsYork I 2.571/4 Italie 1 1 11.171/3

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 2