Alkmaarsche Courant De Kluizenaar van Far-End Donderdag 9 October. FEUILLETOK VOOB SPOEDlGEAFLEfE- RING VAN ALLE HANOELS- DRUKWERK IS UWADRES SW 1924 Hondsrd Zes en Twintigsfe Jaargang, VRIJSTELLING VAN DEN DIENST- PLICHT WE GENS KOSTWINNER- SCHAP EN PERSOONLIJKE ONMIS- BAARHEID, LIGHTING 1925. De Burgemeester van Alkmaar deelt hun, iie ingeschreven zijn voor de lichting 1925 en aan wien geen vrijsteMMg is verleend we gens broederdienst, het bekleeden van een geestelijk of godsdienstig-menschlievend ambt of opleiding tot zoodanig ambt, ver- drag of aanwezigheid van een bijzonder ge- val en die voor vrijstelling wegens kostwin- nersckap of persoonlijke onmisbaarheid in aammerking wenschen te komen, mede dat zij eich in de maand October a.s. moeten vervoe- gen ter gemeente-secretarie, afdeeling Mili- taire Zaken, welke afdeeling geopend is iede- ren werkdag van den voormiddags 9 tot des namiddags 1 uur. Ontstaat het recht op vrijstelling na 16 October, dan geschiedt de aanvraag binnen 14 dagen nadat dit recht is ontstaan. Vrijstelling wegens kostwinnerschap wordt verleend aan hem, door wiens verblijf in iwerkelijken dienst voor eerste ofening vol doende middelen tot levensonderhoud aan andere personen ontbreken of zouden komen te ontbreken. Onder deze personen worden uitsluitend begrepen: a. de echtgenoote van den ingeschrevene b. zijn bloed- en aanverwanten in de rechte lime; c. zijn andere bloed- en aanverwanten in Hen tweeden graad; d. zijn pleegouders; e. degenen, in wier onderhoud de inge schrevene ingevolge rechterlijk vonnis moet yoorzien. Vrijstelling wegens kostwinnerschap wordt aanvankelijk een- of meer malen voor een be- paalden duur verleend. Is de vrijstelling reeds voor een gez- en duur van ten ininste vier jaren en blijkt de grond voor dte vrijstelling bij een daarna te nemen beslissing nog aanwezig, dan wordt de vrij stelling voorgced verleend. Zoolang de vrij stelling nog niet voorgoed verleend is, kan zij worden ingetrokken, als blijkt, dat de grond voor de vrijstelling niet meer bestaat. Vrijstelling wegens persoonlijke onrnis- baarheid wordt verleend aan hem wiens aan wezigheid noodzakelijk is voor de instandhou- ding der middelen van bestaan van personen, als hiervoor met betrekking tot kostwinners onder de letters ae zijn vermeld. Ook deze vrijstelling wordt aanvankelijk een of meer malen voor een bepaalden datum verleend en verder zooals hierboven is vermeld. Alkmaar, 25 Sept. 1924. De Burgemeester van Alkmaar, WENDELAAR. Proviticlaal Niewws KEURING DER AUTOBUSSEN. (Vervolg.) 3. De lichten moeten wide en aan de eischen, gesteld bij artikel 14 van het Motor- en Rijwielreglement; in het bij-zonder d'ient er op te worden gelet, dat de nummierplaat steeds behoorlijk verlicht is en dat een andere dan dte voorgeschreven verlichting wordt ge- voerd. Het is derhalve verboden aan de voor- of zijkanten van het mcforrijtuig gekleurdie lichten te hebben. Wei moet het motorrijtuig een rood achterlicht voeren, links, niet hoo- ger dan 1 M. boven den grond, aan den wa- gen geplaatst, welk licht tevens door middel van een doorschijnend kantglas de- nummer- plaat kan veriichten. Onafhan'kelijk van de goede werfeing der hierboven genoemde verlichting moet een voorlamp aanwezig zijn, die bij weigering van een der overige lsmpen, den weg be hcorlijk kan veriichten. Tevens moet A- ten ininste een goedwerken de, onafhankelijike handlamp in het motorrij tuig aanwezig zijn, waarvoor een gewone elec- trische zaklantaarn gebezigd mag worden. 4. Geeisdrt worden twee onafbankelijk van elkander goedwerkende geluidsigna'len, waar- van een geluidsignaal een ballonhoorn moet zijn. 5. De wielen van het motorrijtuig mogen niet voorzien zijn van massieve gummiban- den. Voor geval het rijtuig. voorzien is vhn luchtbanden moet ten minste een gemakkelijk te monteeren reserveband word'en meege- voerd. v 6. De voor- en ach'terveeren moeten op die capaciteit van het motorrijtuig zijn berekend. 7. Het gezamenlijk gewicht van de car rosserie plus de voile be! as ting mag het draagvermogen van het chassis niet over- schrijden, terwijl de camosserie. niet zoover achter de achteras mag uiisteken, dat daar- dioor gevaar voor de reizigers of het: verkeer kan ontstaan. 8. Per zitplaats wordt een breedte bere- ktend vaki ten minste 0.40 M. en als gemid- deld gewicht van een passagief wordt 70 KG. aangenomen. Staanplaatsen worden slechts toegestaan indien de inwendige hoog- te van de carrosserie ten minste 1.85 M. be- draagt; per strekkenden meter, binnenwerks gemeten, wordt ten hoogste een staanplaats ioegelaten. Noch in de gangpaden, noch voor de uitgangen mogen al of niet wegoeem- bare zitplaatsen aanwezig zijn. In verband met het bovenstaande wijst <te deskundige het grootste getal personen, waar voor het motorrijtuig bestemd is en het groot ste gewicht, hetweilk bovendien daarop mag worden geladen aan. 9. Het motorrijtuig mag niet zoodanig zijn ingericht of geladen en de passagiers mogen niet zoodanig zijn gezeten of geplaatst, dat de bestuur van zijn zitplaats af geen vrij uitzicht heeft in voorwaartsdhe en zijdeling- sche richting, of belemmerd wordt in zajne vrije beweging. Onmiddelijk naast den chauffeur mag geen zitplaats voor passagiers zijn aangebracht. 10. In den achterwand moet een dteur zijn aangebracht van voldoende afmetingen, die zoowel aan de binnen- als aan de buitenzijdie gemakkelijik kan worden geopend. Bij gesloten carrosseries moet aan weers- zijden ten minste de helft van de ruiten ge makkelijik ruim geopend kunnen worden. 11. Waneer zich langs het af te leggen traject breede wateren bevinden, moet- bij ge sloten motorrijtuigen in het dak van dte car rosserie een luifc aanwezig zijn ter lengte van ten minste 1.20 M. en ter breedte van ten minste 0.65 M. Dit luik moet door middel van een aan de binnenzijde af daarop uitgeeefen- den dru'K: gelicht kunnen worden. De verbin- ding van dit luik met de carrosserie moet zoodanig worden geconstrueerd, dat deze ge makkelijk in geval van nood, zoowel van bin nen- als van den buitenkant, kan worden ver- brokem. 12. Het motorrijtuig meet zijn voorzien van een spiegel, die zoodanig is aangebracht, dat de bestuurder zonder zijn zitplaats te verlaten, een goed overzicbt heeft op het achtergelegen wegvak. 13. Op de voorruit moet een ruitenwisscher aanwezig zijn. 14. De verlichting in het motorrijtuig moet zoodaniig zijn aangebracht, dat de bestuurder geen hinder kan ondervinden van reflexlicht. 15. De zitplaats van den chauffeur moet zoodanig zijn aangebracht, dat hij in gewoon zittende bonding een goed overzicht heeft over den weg en ongehinderd stuurwiel, han- dels en pedalen gemakelijk kan bedienen. 16. Aan het motorrijtuig moet een richting- aanwijzer aanwezig zijn, die door den be stuurder van zijne zitplaats af kan worden bediend. 17. Onder het 'onmiddelijk bereik van den bestuurder moet een goed werkend, met vloei- stof gevuld, brandbluschapparaat, geschikt yoor het bluschen van benzinebranden aan wezig zijn. 18. Het motorrijtuig moet zoodanig zijn in gericht, dat op geenerlei wijze brandgevaar door verwarmingsieidingen, benzineleidingen, uitlaatpijpen, enz., aanwezig is. In het pant- ser mcgen geen plaatsen voorkomen, waar die of benzine zich kunnen verzamelen'; daartoe zullen afvoergaten geeischt wor den. In de gesloten carrosserie mogen geen ben- zinedampen, acetyleen- of uitiaatgassen kun nen doordringen. Voile -of ledige benzinebussen mogen bin nen het motorrijtuig niet worden mcdegevoerd. 19. Het benzinereservoir mag niet in de carrosserie aanwezig zijn. De vailing van het reservoir moet van buitenaf geschieden. 20. Petroleum-, die- of benzinelampen worden in het inwendige van de caroossierie niet ioegelaten. Acetyleengeneratoren moeten buiten de carrosserie worden aanigebraeht. 21. In het motorrijtuig moet steeds aanwe zig zijm een verbandtrommel bevattende vier Utermohlensche snelverbanden. Nos. 1, 2, 3 en 4 en vier driekante doeken, veiligheids- spelden, benevens vier Bismuhwindsels en een verbandschaar, welk materiaall steeds in den vereischten zinddijken toestand meet ver- keeren. Bijlagen Het schrijven bevat 8 bijlagen, behelzende tarieven voor de keuring, aan-vragen voor keuring en herbeuring, en omsdhrijving van de voertuigen. UIT OTER'LEEK. De heer P. Bruins is op 7 October herkozen tot bestuurslid van den Oterleeker polder. HIT HEILOO. In de openbare lagere school is de tweeja- rige landbouwwjntercursus aangevangen, welke gegeven wordt door den heer J. Huis- man, hoofd eener school te Amsterdam. Deze cursus gaat uit van de aid. Heiloo van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw en werd geopend door den leider van den cursus, die dadelijk daarop het woord gaf aan den afdeelingsvoorzitter, den he^r M. Mulder. Deze noemde het een groote eer voor de door Margaret Pedler. Geautoriseerde vertaling van W. E. Pont 52* v „Waar is Molly vanidaag?" Miles prettige stem verbrak dg pijnlijke stilte en gaf een nieuwe richting aan het gesprek, dat niet vlotten wilde. Sara's blik gleed zoekendi over de menschen- groepjes, die over het grasveld verspreid waren. „Is ze nog niet hier?" vroeg zij ver- schrikt. „Ze zou met den middagtrein uit Oldhampton terugkomen en ze had beloofd mij hier te treffen." Miles kteek op zijn horloge. „De attracties van Oldhampton zijn blijk- baar te sterk voor haar geweest", zei hij droogjes. „Wanneer zij met den middagtrein gckomen was, had ze al een uur geleden hier kunnen zijn". Sara keek bezorgd. „0, maar ze moet hier zijn, ze zal wel ergens wezen", hield zij vol met eenigen Mgst in haar stem. *Zadik yoor u gam ziea of ik haar yinden tweede maial dezoi cursus fe mogen openen. Zeide spr. bij den eersten keer „Kenniis is Macht", deze spreuk is ook nu nog van toe- passing. De kennis kunt u, cursisten, waarop wij ouderen. met jalouzie neerzien, hier. op- doen. Wij ouderen hebben die gelegeaheid in onze jeugd gemist. Maaik u de gelegenheid ten nutte omute harden voor den strijd, die nog altijd moet worden gestreden, oxndait de landbouw nog niet de plaats inneemit die hij verdient. Spr. ging daarop udtvoerig in. Wij kunnen, vervolgde spr., bogen op een groot aantal leerlingen. Aan wie hebben wij zulks te danken? In de eerste plaats aan cxm- zen secretaris, den heer Maas Geesteranus, doch onmiddellijk daarop aan den leider van dezen cursus, den heer Huisiman. De roep, die van zijn leiding in den vorigen cursus is uitgegaan, is zeker de oorzaak dat het aantal leerlingen zoo groott is. Spr. bracht hem daarvoor dank en hulde. Tot de leerlingen richtte spr. woorden van aanmoediging en opwekking om met op^et- tendheid door theoretische kennis zich een macht te veroveren, welke zich aan de prac- tij'k kan aanpassen. Voorts bracht spr. dank aan het Gemeen- tebestuur, dat den cursus steunt door het schoolgebouw disponibel te stellen. Wel is dit nog niet aangevraagd, doch spr. had die ze- kerheid van een goedgunstige beschikking. Hij was bij voorbaat dankbaar, verzekerend dat de Raad er een eer in zal stellen voor dit goe de doel de school af te staan. (Applaus). Dfc heer Huisman beantwoordde den voor- zitter. Hij hoopte, dat het bestuur van dtezelf- de tevredenheid kan getuigen aan het einde van dezen cursus. Zich tot de cursisten wendend, zeide spr., dat de wellevendheid vordert d'at men de wel- daad van de gemeente voor beschikbaarstel- ling der school waardeert Voorts moet de verhouding van leeraar en leerlingen zoo zijn, dat men elkander begrijpt. Het moet steeds excelsior gaan. Spr. was over den vorigen cur sus tevreden, doch het moet nog beter, steeds' vooruit. Door opletten wij zijn immers „groote menschen" kan men veel bereiken en-men moet steeds kunnen antwoorden als van ons wat wordt gevraagdvan een cursist die de landbouwschool heeft gevolgd, mag men zulks verwachten. Spr. eindigde met te zeggen dat de Rijkslandbouwconsulent zijn tevredenheid betuigde over het verloop van den vorigen cursus. Spr. hoopte dat dit we- derom het geval zou mogen zijn. Daarna ving de les aan, die dteor het be stuur en genoodigden tot de pauze werd bij- gewoond. Bij de eerste les waren 19 leerlingen tegen- woordig, terwijl er enkele door de kermis te Egmond (leerlingen uit die plaats) absent waren. Wij waren wederom in dte gelegen heid" om te constateeren dat de afdeeling in den heer Huisman een bijzonder goed leeraar getroffen. Met gepasten ernst, met voorbeelden en met een kwinksiag weet hij zijn gehoor te boeien en daardoor kennis bij te brengen. Door B. en W. alhier worden inschrij- vingen. ingewacht voor de levering van boo- men en heesters voor de gemeente. De boomcn etc. moeten op zandgrond zijn gekwoekt en worden ter plaatse waar ze zijn gegroeid gekeurd. Van stambooinen wordt pi.m. 400 stuks ge- kocht, o a.iepen, berken, beuken enz., tevens plantsoen als: iepen veeren, popuiliers, alba, enz. Inschrijvingen moeten voor 19 October as. geschieden. Men zie de advertentie in dit blad. UIT WARMENHUIZEN. Tot leden van het college van zetters in deze gemeente zijn door den heer Commissa- ris der Koningio benoemd dte heeren J. de Groot en K. Barsingerhorn. Naar wij vernemen hebben' zich 13 leer lingen aangemeld voor deelname aan den te houden tuinbouweursus, welke gegeven zal worden door den heer T. Donia, hoofd der school, alhier. De Bijz. Vrijw. Landstorm hield een ledenvergaduring in het Patronaat alhier. Na dte gehoudten schietoefeming opende de voorzitter d'er landstormcommissie, burge meester Burger, met een hartelijk welkomst- woord de vergadering en memoreerdte spre- kter't doel en het bestaan van den B. V. L- en wekte de aanwezigen op om propagandist te zijn in eigen kring omdat naar sprekers oordeel het bestaan van dit instituut het even- tueel onwettig grijpen naar de staatsmacht tegen houdt. Daarna had de uitreiking dter behaalde schietprijzen plaats. Prijswinners waren: Klasse I. le prijs (koperen vaas) A. Nannes met 98 punten; 2e pr. (klokje) G. Potveer met 98 p.; 3e pr. (aschbak) A. Tes- selaar met 93 p.4e pr. (schilderijlijst) A. Mekken met 92 p.; 5e pr. (tabakspot) W. Molenaar met 92 punten. Klasse II. le prijs (klokje) B. Nanines met 92*punten; 2e pr. (portefeuille) N. Pot- veer met 91 p.3e pr. (lepel en vork) J. Va- der met 89 p.; 4e pr. (sigarenkoker) S. Pot- veer met 87 punten. kan?" stelde Trent voor op stijven toon. Sara, die voelde dat hij graag een voor- wfndsel aannam om weg te kombn en die zelf hevig ongerust was over Molly's wegblijven, stemde toe. „Ja, heel graag, als u wilt", antwoordde ze. Toen, zich tot Miles wendend, vervolgde zij: „Ik kan mij niet begrijpen, waar ze zijn kan. Molly is den laatsten tijd nogal moeilijk geworden." Herrick glimlachte. „Kijk maar niet zoo bngelukkig. Het is maar een beetje opbruisendheid van de jeugd." Snel keek Sara hem aan. „Dus jij hebt het ook opgemerkt, he, dat zij heel anders is?" Hij knikte. „Toekijkers zien het meest van het spel, weet je. En ik ben altijd toekijker." Hij on- derdrukte'een zucht, en vervolgde toen haas- tig: „Maar ik denk niet, dat je je bekommerd hebt te maken over Molly's kuren. Zij is „au fond" te gezond om werkelijk in kwaad te vervallen". „Zij zou het ook niet van plan zijn", stem de Sara toe. „Maar zij is hier aarzelde zij. „Jeugdig onbezonnen", opperde Miles. „Laten we dat maar zeggen." Sara keek hem vriendelijk aan en bedacht welk opvallende tegenstelling er was tus- Klasse FTI. le prijs (poriemonnaie) "J. Kamper met 90 punten; 2e prijs (theedoosje) A. Lingerak met 83 punten. De heer Oolders dan-kte daama de plaat- selijke commissie en de leden voor hetgeen zij dit jaar wedter hebben gedaan en in het bijzonder (ten leider S. Potveer. Uit het aan tal geschoten punten blijkt zeer zeker, dat hier goed geoefend wordt en dte leden trouw opkomen. 1 De vergadering werd daarna door dten voorziter gesloten met een woord van dank aan den heer Oolders voor zijne medewerking en aan den heer S. Potveer voor de leiding bij de schietoefeningen. UIT ST. MAARTENSBRUG. De uitslag der handicapdraverij op 7 Oct. alhier gehouden is als volgt: Baanlengte 350 M., deelnemers 8. le pr. 75) Catharine R. van J. Schoon, berijder J. van Leeuwen. 2e pr. 30) Springgan van J. Mantel, berijdeT J. van Leeuwen. 3e prijs 10) Rautenkranz van Van dter Zel, ber. J. van Leeuwen. 4e prijs 5) Narcis van G. Visser, hea der eigenaar. Troostprijzen ontvingen: Morgenroth van A. Raven; Man van W. de Beurs. DE LANGENDIJKER GROENTENCENTR ALE De Langendijker Groentencentrale verga- derde in den loop dezer week in het betaal- kantoor te Brock op Langendtijk. Behalve de Rijp en Omstreken waren alle aangesloten vereenigingen tegenwoordig, ook „Kooplhandel". Uit het rapport van het betaalkantoor blijkt dat er in de maand Augustus is geveild voor een bedrag van 308.519.16, waarvan voor Broek op Langendijk 50.150.63, Sint Pancras 110.069.87, idem R. K. 10.838.20, Koedijk 48.167.79, Zuidscharwoude 18.877.15, idem R. K. 685.51, Hugowaard 19.439.77, idem R. K. 12.297.08, Hensr broek 5.949.89, Oterleek 2.105.17, Ursem 3.229.90. Schermerhorn 3.819.60, die Rijp L T. B. 2.896.88, idem en omstreken 1.211.62, diversen 3.026.04. Megededeeld werd, dat er 15 nieuwe bas cules zijn aangekocht, welke goed voldben en waarvan reeds druk gebruik wordt gemaakt Getracht is een bergplaatsje te mogen bou- wen op de laadplaate. Dit is toegestaan, doch er moet voor dm grondl 72 cent per vier- kante Meter per jaar huur wordten betaald, wat te duur werd bevonden. Aan den direc- teur zal gevraagd worden om bil'lijker voer- waarden. Ingekomen was een schrijven, van „Koop- handel", dat het inladen dter gnoentem zal plaats hebben in zonnetijd. Verder werd gevraagd of het besituur ge- negen is een afscheiding te plaatsen in dte veiling, opdat de kooplieden een vrij1 pad krij- gen maar de telefoon. Daar alles reeds gepro- beerd is om bet zonder afscheiding te red den/en zonder succes bleef, werd besloten 'n afscheiding te plaatsen. Door het dageiijksch bestuur werd in be- spreking gebracht het verhuren dter akkers welke het eigendom zijn der vereeniging. Besloten werd, daar ze grenzee aan de laadplaats, ze te verhuren bij gedteelten voor eventueele opslagplaatsen. De verhuring zal na voldoende publiciteit plaats vinden bij in- schrijiving. Gevraagd werd het wegnemen van een duc- dalf ter verruiming vam het vaarwater. - Daar er nog maar weinig aanleg is voor groote schuiten, werd hierop niet ingegaan. Ook kwam voor verruiming ter sprake brug naar de Dubbelebuurt. Al eercfer is aan die bewoners een flink bedrag toegezegd door de L. G. C. wanneer ze die brug zouden verbeferen. Dat is toen echter niet gelukt. Nogmaals zal met de bewoners gesproken worden, om zoo mogelijk daar een - nieuwe brug te krijgen. De vereeniging zal zich ook nu weer niet onbetuigd laten. Ter sprake werd gebracht dial de meeste nateelt gele kool niet tot haar recht zal ko men en of het met het oog daarop geoorloofd is deze met blad en al aan te voeren en ze dan per stu'k te veilen. Geantwoord werd, dat dit vaoaf hoden kan geschieden. Geklaagd werd over de kprtte verslagen de zer vergaderrngen in „de Tuindterij". Geantwoord werd, dat ze daar wegens be- perkte ruimte wordten bekort. Toch zal ge tracht worden dat die verslagen geheel wor den geplaatst. „Koophandel" verzocbt nog een plank aan te brengen langs het water in de veiling voor de tocht. Dit zal worden uitgevoerd. Besloten werd, wanneer een ged'eelte van een partij wordt afgenomeni, de rest te doen overveilen en niet aan andere koopliedten toe te zeggen Nog werd gevraagd of wanneer het perse nenvervoer vanaf Broek op Langendijk wordt opgeheven, of dan ook de mogelijkheid ver- valt tot het verzenden van ijlwagons. De voorzitter was van meening, dat die ge legenheid evengoed zal blijven bestaan, doch schen het sombere cynisme van Trent en de vriendelijke mildheid van Herrick's beschou- wingen. Jij zoekt altijd naar het beste in de men schen, Miles", zei ze met bewonderende goed- keuring. „Dat moet ik wel. Denk eens, de menschen zijn mijn heele wereld. Ik ben van alle ande re dingen afgesneden. Als ik niet naar het beste in hen zocht, zou ik mezelf wel kunnen ophangen. En ik ben er nogal gelukkig mee", voegde hij er met een guitigen glimlach bij, „want ik vind meestal wat ik zoek." Op dit oogenblik kwam Trent terug met de mededeeling, dat Molly nergens te vinden was. Ze was dus blijkbaar heelemaal niet op Greenacres gekomen. Sara stond op, een vreemde vrees begroop haar. „Dan geloof ik, dat ik maar naar huis zal gaan en eens zien of ze daar nog niet is", zel ze ert met een glimlach tegen Miles: „Ook voor jeugdige onbezonnenheid1 moet een stok- je gestoken worden als het te ver gaat." HOOFDSTUK VI. De vlucht. De eerste, die Sara ontmoette bij haar te rugkomst op Sunnyside, w^s Jane Crab, die blijkbaar brandde van verlangen om haar allerlei te vertellen. zal dit grondig onderzoelcen, daar dit met het oog op de bloemkool groot nadeel zou kun nen opleveren. Hierna sluiting. v UIT WIJDENES. Ter gelegenheid van het 25-jarig Bestaan van het fanfareoorps „Ons Genoegen", zal alhier in 1925 een nationaal concours wor den gehouden voor Fanfare en Haxmoote- corpsen. Reeds is het uitvoerend comite bezig, dat concours voor te bereiden. Prachtige prijzen zullen warden uitge- loofd; de medewerking tot het welslagea yan dit muziekfeest is algemeen. UIT OUDKARSPEL". Uitslag veiling opbod van de hoeren- en bouwpilaats nabij Oudkarspd, groot 14.41.50 H.A. gehouden door notaris P. H. Hilbrand te Obdam op Dinsdag 7 Oct. 1'924. In dte Wou dmeer: >crc. t. „De dokter gaat weg, juffrouw", kondigde zij aan, de bom wegslingerend zonder voorbe- reidende maatregelen. „Gaat weg?" Sara's verbazing was Jane een voldoening en ze vervolgde met groote woordenrijkheid „Ja, juffrouw. D'r kwam vroeg in den middag een telegram voor hem, toen hij nog visite's aan't maken was, of hij bij een vriend wou komen, die op zijn sterfbed ligt om zoo te zeggen. En dan heeft de dokter gezegd, dat hij u graag even wou spreken, juffrouw, zoodra u thuis kwam." „Goed, ik zal dadelijk naar dokter toegaan. Waar is juffrouw Molly? Is ze nog niet te- ruggekomen?" „Teruggekomen en weer weggegaan, juf frouw. De dokter vroeg haar een telegram voor hem te verzenden." „Ja, ik begrijp het". Sara knikte eenigszins afgetrokken. Zij was toch nog verwonderd, waarom Molly niet op Greenacres verschenen was. ,Jf oe laat is ze thuis gekomen?" „Ongeveer een kwartier geleden, juffrouw Ze had den vroegeren trein in Oldhampton gemist." Sara's gevoel van opluchting werd getem- perd door een element van zelfverwijt. Zij had zich zenuwachtig gemaakt voor niets zij had haar ongerustheid over Molly tot een .ware obsessie laten worden, die haar dig Ofi- N.Y. BOEK- EN HANDELS- DRUKKERIJ v/h. HERMS. COSTER EN ZOON, VOOR. m DAM C 9, ALKMAAR 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 29. 30. 31. 32. 33. 34. 35. huis, schuurtje en' erf, gr ongeveer 6.89 A. op koolboet en grond, groott ongeveer 1.61 A. op woomhuis en grond, groot ongeveer 1.50 A. op bouwterrein, groot otngev. 1.85 A. op idem, groot ongeveer 2.60 A. op erf en bouwterrein, groot •ongeveer 8 snees, op weiland, gr. ongev. 8 sn. idem, groot ongev. 7 snees idem, groot ongev. 16K sn. idem, groot ongev. 18 so. idem, groot ongev. 15 sn. idem, groot ongev. 18 so. idem, groot ongev. 58 so. idem, groot ongev. 67 sn. In dte Bleekmeer: idem, groot ongev. 19 snl idem, groot ongev. 17 so. idem, groot ongev. 17 sn. idem, groot ongev. 1614 so. idtem, groot ongev. 16 sn. idem, groot ongev. 16 sn. idem, groot ongev. 1614 sn. idem, groot ongev. 16 so. idem, groot ongev. 16 so. idem, groot ongev. 16 sn. idem, groot ongev. 16 sn. bouwl., gr. ongev. 1014 sn. idem, groot ongev. 914 sn. idem, groot ongev. 1014 sn. idem, groot ongev. 1014 so. idem, groot ongev. 714 sn. In de SpeketerpoTdter: idtem, groot ongev. 18 sn. idem, groot ongev. 24 sn. idem, groot ongev. 25 sn. idem, groot ongev. 2314 sn. idtem, groot ongev. 16 sn. idem, groot ongev. 18 so. idem, groot ongev. 1514 sn. idem, groot ongev. 15 so. 730.— 1T3&— 3JO— 3Kt- 536.— 525.— 1402.50 1530.— 1290.— 1566.— 4350.— 4690.— J1 1311 1190.— 1173.— 1122.—' 1056.— 960.— 924.— 880.— 928.— 1072.— 1024.— 504.— 418.— 472.50 472.50 225.— 540.— 768.— 900.— 893.— 576.— 666.— 620.— 495.— f 40745.50 Totaal op De veiling bij afsfag, combinatieni en deff- nrtieve toewijzing blijven bepaald op Dinsdag 14 October a.s. des namikMags ten drie ure, in het cafe die Roode Leetrw te Oudkarspel. y UIT BROEK OP LANGENDIJK. Dinsdagavond trad voor de N. C. G. OL V, op ds. Berkhoff van Amsterdam in <3e Ch". Geref. Kerk alhier met het onderwerp „Wal wij willen". Spreker beweei e'e dat men door vele Christenen nog verkeerd beoordeehi wordt, als men de geheel onth oudiog voor- staat. Men durft mis dan soms betichten van Farizeeisme; doch spreker verfcliaande dat dit nonsens is, wiji weten zeer wel dat wt^ er niet zullen komen met afschaffing van al cohol ische dranken; wij hdoben meer nood'g, wij mioeten wederom geboreo warden. „Wat wij willen". Wij zien' in den alcohol hinder- falen, en wel voor 4 zaken in het bijzonder. en eerste voor de „volksgezondheki". Spre ker haaldie daarbij aan de gehrigenis 1 van Professor Pel, zeff geen gtehedonfhouder^ maar door zijne ervarii^ dlat er jaai^ks mogelijkste dingen in de verbeelding had' ge bracht. Daar had zij nu dten heelen middag in onrust gezeten, oindat Molly niet volgens afspraak was komen opdagen en ten slotte was de doodieenvoudige, doodgewome verkta- ring van dte heele zaak, dat zij haar trein ge mist had. Glimlacheod om de ongegroodhekl van haar vrees, haastte Sara zich naar Setwym's studeerkamer. Zij vond hem zitten voor zijn bureau, waar hij haastig een paar brief jes krabbelde over verschillende patienten, cm den collega, die zijn practijk tijdens zijn af- wezigheid zou waarnemen, in te lichten. ,,0, ben je daar Sara!" riep bij uit, de pen neerleggend toen zij binnenkwam. „Ik ben blij, dat je terug bent voor ik ga. Heeft Jane't je verteld1?" „Ja. Ik vind het naar voor je, cfat je vriend ziek is. Selwyn's gelaat bewolkte. „Ik zou hem graag nog zien", amtwoor# de hij eenvoudig. „We hebben elkaar in ver- scheiden jaren niet gezien niet meer siodS de gezondheid" van' mijn vroow mij naar Monkshaven he^t gebracht maar wij wa ren altijd goede vrienden, bij en ik. Gehikig heb ik met dr. Mitchell kunnen afspneken, dat hij mijn patienten ovemeemt, en wanneer jij voor alles hier in huis wilt zorgen, Sara, dan hoef ik over niets te tobben terwijl 3c ben." (Won)t»rraM 6. 7. 8. 26. 27. 28. 36. 37. 38. n y> n 99 j 561.i y) 79 99 1J 99 99 99 99 99 99 79 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 5