MM y/RGii dhifeendenten grondte gaan door den dlooWoffl, erlcende hij volkomen dat de alcohol in zijn verbruik een hinderpaal is voor de ontwik- keling der ,,volksgezondheid". Ook las spre- ker nog Sets voor uit de memorie van het wetsomwerp Staatstoezicht van Min. Aalber- se ook hierop be trekking hebbende. In die tweede plaats staat het drankgebruik de volkswelvaart in den weg. Met verschillen- de voorbeelden werd dit aangetoond, als ook dat in 1923 alleen aan alcohol uitgegeven is 360 mil'lioen gulden. In de derde plaats noem- de spreker de zedelijfcheid voor een vo'lk, om ten slotte er op te wijzen, dat het vooral een hinderpaal is voor het „Koninkfijk J3ods". Spreker eindiigde zijn rede met een opwekking tot toetreding tot de Vereeniging alhier, alsmede ook met gebed en gave te Bteunen. De collecte welke bij den tusschen- zang gehouden wendl, had opgebradit de somma van an 23. UIT ZUIDSCHARWOUDE. Voor het vervolgonderwijs hebben zich nog elechts vijf leerlngen aangegeven, zoodat het maximum aantal van tien leerijngen niet be- teikt is. Als er nog niet een vijftal leerlingen tw komen, zal het vervolgonderwijs dit jaar Diet gegeven worden. v DE BOSSCHEN TE HEILOO. Men schrijft uit Heiloo aan de O. H. Crt.: Zooals bekend is een commissie, uit leden van den Raad bestaande, bezig pogingen aan te wenden de in deze gemeente liggende bos- gchen, behoorende aan de N. V. „Nijen- burgh", als natuur-monument te behouden en te voorkomen dat het bosch in bouwter- rein zou worden veranderd. Zijn we goed ingelicht, dan bestaat er wei- nig kans dat de partijen tot overeenstemming komen, de zaak bekijkende van een commer- deel standpunt af, wat o.i. ook het juiste is ;De gevraagde totaal-prijs zal ongetwijfeld het gemeente-toudget topzwaar maken, ter wijl een desbetreffend raadsbesluit wel niet He goedkeuring van Ged. Staten zou verwer- yen; voorts zijn verdere opgesomde voorwaar- Hen niet aannemelijk te achten. De onderhandelingen zullen dus zeer ze- ker op niets uitloopen en de Heilooer bos- sdhen zullen, althans wat het zuidelijk deel betreft den weg opgaan van zoovele histori- gdie Handgoedteren. Wat te bejammeren is. V UIT HEILOO. to "de zaal van „De Rustende Jager" had gisteravond de spoedeischtendte vergadering plaats. van „Heiloo Vooruit", Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, Deze vergadering was aangevraagd door eenige leden omreden een voorstel is inge- diend om den kermis-Zondag af te schaffen. De vergadering was matig bezocht. Het on- gunstige weer zal daar zeker wel de oorzaak van zijn geweest. De voorzitter, de heer G. L1. Vermeij1, opende de vergadering en gaf m een inleiding die gelegenheid zich over deze zaak uit te Spreken. De heer A. Greeuw Jr. zou gaarae eerst hooren hoe het bestuur hiertegenover staat De voozitter: Wij zijn in diezen neutraal. De heer Greeuw Jr.: Het spijt raij, ik trek daaru'it de conclude, dat als niet enkele leden naar aanleiding van het alarmeerend bericht in de „Alkmaarsche Courant": „voorsttel af- schaffing Zondag-kermis", een vergadering hadden aangevraagd, het bestuur niets had gedaan. De voorzitter: Ik meen, dat ook de eerste stap van de led'en moet uitgaan. De heer HelderIk stel voor om heden- avond bij de gemeensehappelij'ke bespreking de pers uit te sluiten, men spreekt dan vrijer uit. Verschillende leden voerden hierover het Woord. Men achtte het wel gewenscht dat de pers bleef, doch zich tot de zakelijke discussie zou bepalen, met weglating van de namen. De heer Houtsma meende dat man de pers niet kon uitsluiten. Het bestuur had hun een uitnoodiging geZonden. Spr. zou echter wel willen dat al de persvertegenwoordigers (er waren er 4) elk een verldaring aflegden dat zij geen namein zouden noemen. Deze verklaring werd afgelegd. Na dit incident (iets geheel nieuws voor Heiloo) kwam de bespreking in voile actie. Het voor en tegen, het laatste het meest werd uitvoerig besproken. Het voorstel van een der leden sneed wel het meeste hout. Hij vroeg zich af, zich beroependi op art. 2 der statuten, of het wel op dlen weg van „Heiloo Vooruit" ligt om zich v6or dte kermis uit te spreken. Spr betwijfelde dit, op o. i. goed gemotiveerde gronden. Willen belanghebben- dfen en dat zijn de nerimgdoenden zich met een request tot den gemeenteraad wen den, dan stelt men de zaak zuiver. Verschillende leden meenden op verschil- lende gronden dat het wel degelijk op den wg van het bestuur lag om in deze belangrijke kwestie actief te zijn. De kermis bevordert het vreemdelingenverkeer. De voorzitter meende, als de vergadering zich bij meerderheid uitsprak v66r het be houd van de Zondag-kermis, diat het bestuur in deze materie zich tot den gemeenteraad ikon wenden, enkel om de wenschen van de leden kenbaar te maken. Spr. was het eens met die sprekers dat het behoud' of het vallem van de Zondag-kermis den „dood" van de kermis beteekende. Na zeer uitvoerige en langdurige discussies stelde een der aanwezigen voor om de wen schen van de meerderheid! van die vergadering 'in een, mofie vast te leggen en. deze aan den Raad te richten. In deze motie werd vastgelegd, dat het de bedoeling van adressanten is de Zondag-ker mis te behouden, doch tevens met al die be- schikbare middelen de kermis te veredelen Deze motie werd in stemming gebracht. Er voor verklaard'en zich 33, tegen 2, bianco 2 De voorzitterHet bestuur zal deze motie In een voorstel aan den Raad zenden voor de zitting van den Raad van hedenmiddag 2 uur. •Daama slutting. s Naar wij vernemen hebben 57 gemecn fenaren zich met een request tot den Raad ge- Wen voor het behoud van de Zondag-kermis. (In. Heiloo schijnt men op sommige oogen- blikken nog niet goed te begrijpen, wat eigen- lij'k de taak der pers is. Het voorstel van den heer Helder om de pers op een openbare vergadering uit te slui ten, is iets wat 50 jaar geleden nog sueces kon hebben, maar in dezen tijd niet meer thuis hoort behalve dan in Heiloo. Het is eenvoudig belachelijk, zoo gehefm- zinnig te beraadslagen over een onderwerp van algemeen belang, een onderwerp waar toch ook de Raad1 zich openlijk over uitspreekt eh dat van groot belang is voor neringdoeinr den en voor de Vereniging „Heiloo Vooruit". Zoo krijgt de samenkomst meer het karakter van een geheimzinnige samenzwering d'an van eeti openbare vergadering der Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer. De persvertegenwoordigers die voor deze vergadering udtgenoodigd waren en1 zeer zeker zij, die tevens lid der vereeniging zijn hadden zich o. i. in geen enikel opzicht tot medewerking aan dergelijke geheimzinnige conferences bereid moeten verklaren. Wordt de Zondag-kermis afgeschaft, dan is de geheele kermis ten doode opgesdireven, waarbij niemand voordeel heeft, maar waar- door de gemeente en zeer vele inwoners be langrijke schade zullen ondervinden. Red. Alknff Crt.) Gemengd Nieuws. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD- HOLLAND. De begrooting voor 1925. Ged. Staten bieden den Staten ter vaststel- ling aan de provinciate begrooting voor 1925. De eindcijfers zijn f 27.502.740, het batig saldo is op nihil geraamd. In hun toeliohting schrijven Ged1. Staten: Bij deze begrooting is nog geene Tokening gehouden met de door dte bezuinigingscom- missie voor de provinciale ziekenhuizen aan- bevolen maatregelen tot bezuiniging; slechts het besluit dd. 27 Mei j.l., tot invoering van de 48-urige arbeidsweek is in de cijfers tot uitdrukking gebracht. Wij stellen ons intusschen voor, zoo spoe- dig mogelijk voorstellen tot het aanbrengen van verdere bezuinigingen aanhangig te ma ken. Weliswaar kan, evenals ten vorigefi1 jare volstaan worden met de heffing van 20 op- centen op de grond- en personeele belastingen en van 5 opcenten op de rijksinkomsten- en vermogensbelastingen, niettegenstaande met het oog op de tijdsomstandigheden de ,op- brengst van beide laatstgenoemde belastingen (waarvoor als grondslag de raming d'er ko- hieren voor het dlenstjaar 1923/'24 dient) veiligheidshalve 20 pet lager is geraamd, en kunnen voor eene eerste storting in het na te noemen wegenfonds en voor inkoop van diensttijd van de proVinciale ambtenaren en oud-ambtenaren, ingevolge art. 135 der Pen- sioenwet, bedragen van onderscheidenlijk 2,500,000 en f 1,750,000 worden uitge trokken, doch deze bij d'en eersten indruk zeer gunstig schijnende toestand der provinciale financien is uitsluitend te danken aan het batig saldo van den dienst 1922, dat tot een be drag van 5,128,282.65 als eerste post van ontvangst in deze begrooting kan wor den opgenomen. Neemt men in aanmerking, dat tegenover den post „Kosien van inkoop van pensioen van de ambtenaren in dienst der Provincie" wegens teruggaaf van die kosten door de provinciale ziekenhuizen en bedrijven een bedrag van 525,000 wordt geraamd, dan blijkt dat het gedeelte van het saldo der Tokening over 1922, dat voor dek- king dter gewone uitgaven bestemd wordt, ongev. f 1,400,000 bedraagt, 5,128.282,65 f 525.000, f 2,500.000, 1,750.000). Hoewel wij het niet onmogelijk achten, dat in de naaste toekomst nog eens een dergelijk bedrag aan de ontvangsten Van een volgend dlenstjaar zal kunnen ten goede komen, zal daarop in latere jaren niet meer gerekend kunnen worden. Indien men dus wenscht te voorkomen, dat binnen korteni tijd tot verhoo ging van belastingen moet worden overge gaan en ons college zou dit zoo tang mo gelij'k willen voorkomen dan is reeds uit dien hoofde verdere bezuiniging geboden, Te meer noodzakelijk is deze echt°r, wanoeer in het oog wordt gehouden, dat reeds spoedig belangrijk hoogere eischen aan de provincia le kas zullen worden gesteld1. Terwijl wij eenerzijdS meenen te mogen verwijzen naar onze voordracht tot vaststeliing der provin ciale bijdrage in de verpleegkosten van arm- lastinge krankzinnigen voor 1925r, waaruit u zal blijken, dat in dte toekomst voorstellen tot verlaging van de gemeentelijke bijdragen geenszins zijn uitgesloten, vestigen wij er anderzijds uwe aandacht op, dat ook de ver beterinig van het wegennet in dte provincie be langrijke uitgaven noodzakelijk zal maken. Nadat wij reeds in de memorie van ant- woord op het algemeen verslag dter afdeelin- gen betreffende onze voordracht tot overne- ming van den Zaanlandschen Communicatie- weg de algemeene beginselen hadden aange geven, die bij dte noodzakelijke verbetering van het wegennet in dit gewesi gevolgd zou den moeten worden, hebben wij een voorloo pig on twerp voor een bij de Staten in te die nen plait voor een provinciaal net van hoofd- of primaire wegen gepubliceerd ten einde de belanghebbendten in de gelegenheid te stellen hunne opmerkingen daaromtrent kenbaar te maken. De naar aanleiding daarvan ingekomen wenschen en verzoeken zijn thans in onder- zoek en het laat zich aa-nzien, dat onze voor stellen te dtezer zake dte Staten eerlang zullen kunnen bereiken. Zij zullen, gelij'k trouwens ook reeds in de bovenbedoelde motie tot uiting kwam, verge zeld moeten gaan van eene berekening van de kosten van inrichting en ondterhoud van het net en van eene uiteenzetting onzer denk- beelden omtrent de financiering dier kosten. Zonder daarop thans vooruit te looper kan wel reeds worden verklaard, dat die kos ten zeer belangrijk zullen zijn, en, ook al worden van de naastbelanghebbenden en de weggebruikers, die daarvoor in aanmerking komen, billijke bijdragen geheven, groote of fers van de provincie zullen vergen, die be zwaarlij'k geheel ten laste van dte gewone jaarlijksche uitgaven kunnen worden ge bracht. Het verd'ient daerom naar ons gevoelen gelijk wij ook reeds in onze bovenbedoelde memorie van a-ntwoord te kennen gaven, aan- beveling een „wegenfonds" in het 1-even te roepen, waarvan dte inkomsten mede tot dek- king der aan het wegennet verbonden uitga ven kunnen worden besteed en dit fonds door geregelde stortingen binnen een redelijken termijn dp een zoodanig'peil te brengen, als voor de vterwezenlijking van het beoogde doel gewenscht is. (Wordt vervolgd). HET VERZET DER ONDER- OFFICIEREN. Men schrijft aan „Het Volk": De vergoeding voor niet genoten levens- middelen is voor militairen teruggtebracht van 90 cent op 49 cent, de armzalige soldi] van 35 cent op 20 cents per dag. De salarissen der onderofficieren zijn reeds verminderd met 23H pet., behalve wat op 1 Januari a.s. staat te gebeuren, tenzij het ver- zet van het personeel gelijk op gaat met de stijging der eerste levensbehoeften. Thans is door de Onderofficierenvereeni- ging „Ons Belang" een buitengewoon con- gres belegd1 in Den Haag op 25 October a s., terwijl een petitionnement wordt aangeboden aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal van alle jaarwedde genietende militairen, dus ook officieren en de leden der confessioneele bonden. Het hoofdbestuur van „Ons Belang" Heeft de organisatie opgeroepen om met minstens 2000 leden in Den Haag aanwezig te zijn. EEN PAARD DOOR EEN AUTO A ANGERED EN. Dinsdagavond om zeven uur trok een paard, waarop een man gezeten was, langs den Haarlemmerweg onder Amsterdam. Ach- ter hem naderde, eveneens aan de achterzijde van den weg een auto. Van den anderen leant kv^m een trein van de E. S. M., die zijn felle koplichten aan had. Daar de chauffeur van de au-to verblinding wilde voorkomen. gaf hij een teeken met zijn koplantaarns. Dit werd door den bestuurder van den trein be- grepen, want deze doofde daarop zijn schijn- werpers. Doch op 15 meter afstand van de auto schakelde hij ze weer in. De autobe- stuurder werd hierdoor totaal verblind en reed tegen het paard op. Het dier werd zoo emstig gewond, dat het moest worden afge- maakt. De ruiter kwam er nog goed af. PLAATSELIJKE KEUZE. Het com'ite tegen onmatige beperking van onze drinkgewoonten schrijft in een adres aan de Eerste Kamer o.m.: dat het te betreuren zou zijn, indien de strijd over het stelsel der drooglegging plaatselijk werd gevoerd en tot verdeeldheid in de gemeenten aanleiding zou geven; dat, afgezien nog van de aanranding van de persoonlijke vrijheid, in het stelsel gelegen, de toepassing daarvan tot groote rechtsonge- lijkheid voeren zou; dat adressant ook meent te moigen wijzen op de ernstige nadeelen, waarmede de toe- passing daarvan tot groote rechtsongelijk- heid voeren zou; dat adressant ook meent te mogen wijzen op de ernstige nadeelen, waarmede de toe- passing van het stelsel tienduizend gezinnen bedreigt, wier bestaan samenhangt met de fa- bricage van en den handel in alcoholische dranken, alsmede dat van de duizenden die hun brood verdienen in beroepen en bedrij ven, die daarbij direct en indirect zijn betrok ken>; dat in de omstandigheden, waarin's lands geldmiddelen verkeeren, de aanneming van het voorstel-Rutgers c.s. door zijn finaneiee- le consequenties, zeer nadeelige gevolgen kan hebben; dat immers de toepassing van het daarin gelegen stelsel, wil het inderdaad ge- volg hebben, zal leiden tot vermindering, in nog veel sterker mate dan reeds het geval is, van de opbrengst van den accijns op gedistil- leerd; dat de schadeloosstelling, te verleenen aan de houders van vergunningen van vo6r 1914 zware geldelijke lasten op den staat zou leg gen; dat het aantal dier vergunningen nog ongeveer 8000 bedraagt. zoodat bij een eerilgszins algemeene toepassing van het stelsel van plaatselijk verbod, de staat ettelij- ke mililoenen aan jaargelden zou hebben uit te keeren dat bovendien de invoering van de wet-Rut- gers c.s- rijks- en gemeen'te-ambtenaren, met de eventueele naleving van de toepassing be- last, aldus tot meerdere uitgaven Voor rijk en gemeenten. BRIEDEE UIT DE GEVANOENIS TE BONN ONTSNAPT. Dinsdag is bij de politie te Amsterdam be richt ontvangen, dat dte gewezem directeur vand e Brusselsche Bank, Briedee, die op 1 Augustus in Duitschland werd geamesteerd wegens opl'iditing, in Nederl'and gepileegd, en sinds dien tijd te Bonn in arrest were gehouden, gistermo-rgen uit de gevangenis ab daar is verdwenen. Men acht het niet uitge sloten, d'at hier omkooping in het spej is. Het verzoek tot uitlevering van Briedee en De Jong is reeds ongeveer 9 weken hangen- de. BEDROG MET ZOOGENAAMDE ANTRACIET. De directeur van den Warenkeuringsidienst te Arnhem wijs-t op de omvangrijke wijze, waarop door gelegenheidskoopl-ui bedrog ge- pleegd wordt met brands to! fen. Verscheidene Amsterdammers en oo-k elders wonende per- sonen zijn dezen zomer begonnen op groote schaal het publiek te bedriegen met brand stoffen, niet slechts door een minderwaardige soort, n.l. vla-mkolen, als antraciet te verkoo- pen, maar bovendien door in plaat van de ge bruikelijke mudden van 75 a 80 ldlo te leve- ren, met slechts 50 kilo of nog geringer in- houd. Scheepsladingen en wagons worden door hen naar bepaalde plaatsen gedirigeerd, cn van "ddarul't in e«h c M s bueercf. Ze zijn reeds geweest to Arnhem, Doesburg, Doetinchan, Barneveld, Renkuin, Hengelo, Den Bosch, Brielle, HellevoetsMs en no-g in talrijike andtere plaatsen. Wat arij le- vcren zijn vlamnootje, die wel eetugszips anthraciet gelijken, maar die ongeveer 307 vluchtige stoffen bevatteil, tegten anthradet slechts 87. Het is een zeer voordeeUg zaakje voor hen, want het publiek betaalt meer dan het dubbde van de waarde. Hj; INeNTING TEGEN DE POKKEN. Aan de Tweede Kajnier is het yolgende ad'res gerfcht: I De Ned-erlandsche Vereeniging voOif Kin- dergeneeskunde, gevormd door nagenoeg alle geneeskundigen in Nederland, die zich uitslui tend of in hoofd'zaak bezig houden! met de beoefenihg van de geneeskunde, voor zoovter deze den kinderleeftijd betreft, heeft besJoten, naar aanleiding van de wetsvoorstdlen, wellke een beperking van de thans geldende ver- pliditing tot voorbehoedende inenting tegen dte pokken ten gevolge kunnen hebben, dte le den dter volksvertegenwoordiging met nadruk te wijzen op de groote gevaren voor de volks- gezondheid, welke zij als een gevolg van een', zij het ook gedeeltelijk, on-theffing van vaccl- natieplicht vreesit. y Zij acht het oonnoo'dig, nogmaals bewijzen bij te brengen voor de zegenrij'ke gevolgen van een naar alle eischen uitgevoerde inenting en herinenting met kocpokstof, en meent even- min een nieuw pleidooi te moeten voeren voor de onscliadelijkheid van een inenting met koe- pokstof onder vervulling van dte door het kon. besluit van 29 Februari 1912 bepaalde voorschrifen. Zij voorziet de mogelijkhdd, dat van een vrijBtelling, als de thans in behandteling ko- mende wetswijziging zal openen, ook, op minder ernstige grondten dan de ontwerper daarbij voor oogen had, zal worden gebruik gemaakt door diegenen, die uit lichtzinnigheid of onverschilligheid, blijkens de praktijk des d'agelijkschen levens, zoo menig anderen, onr- betwist hygienischen maa-tregel verijdelen. Terecht bestaat dus de vrees, dat het aan tal niet-geyaccineerden onder de beschutting van de vrijstelling in den loop der jaren be langrijk zal toenemen, en het behoeft geen be- toog, dat het schrikbeeld van de vroegere epl- demische verbreiding van de poldken tot wer- kelijkheid zal kunnen worden. Het is daarom, dat onze vereeniging aan haar bestuur heeft opgedragen1, met klem, ook tegen een gedeeltelijke ontheffing van den vac- ciinatieplicht nadrukkelijik te waarschuwen Eecbtieateft. nUlj. ACfflTldS1 vertr. 7 Oct v. Patras n. Venedfi. AcSonis vertr. 7 Oct. v. Genua n. Livomo. Ceres air, 7, Oct. v. Sul-ina te Constantinopei Erato air. 7 Oct. v. Amst te Danzig, too any Oct, r, Amst. te Stettin. Luna vertr. 7, Oct, v. Malta n. Amsterdam. Mercurlus arr. 7 Oct. v. Ibrail te Patras. Oberon arr 8 Oct. V. Hamburg te Amsterdi. Orestes arr. 7 Oct. v. Varna te Constantsa. Plutq vertr. 7 Oct. v. Gyon a Oporto. Strabo arr. 7. pcti v. Amsterdam te Ko- VOOR DEN POLITIERECHTER. Middagzitting van 6 October. (Vervolg.) VERNIELING. De bekl. Hilbert H. heeft op 18 Juli fe Cas- tricum in de RuStende Jager een mandje toe- toebehoorend aan get. D. Groen uit Heems- kerk vernield. Eisch en vonnis 20 boete of 20 dagen hecht. MISHANDELING. De hulppostbode C. K. en de arbeider Adr. M. te Callantsoog stonden te terecht wegens mishandeling van den getuige van Spelders. Voorts zou le bekl. den getuige v. Wijngaar- den htebben mlshandeld. De eerste bekl. er- kende getuige v. Spelden te hebben1 mishan- deld. Hij had hem 2 a 3 schoppen gegeven. Het feit was gepleegd op 17 Augustus. De getuige v. Wijngaarden uit den Helder ver- klaarde door Adr. M. te zijn mishandeld. Niet door eerste beklaagde. De getuige van Spelden is door bekl. K. geslagen en ge- schop te zijn. Een slag en een sdhop. Eisch tegen ieder 20 boete of 20 dagen. Vonnis ieder 15 boete of 15 dagen. MISHANDELING. De met aanwezige bekl. Evert O. te Wie- ringen heeft votgens dagvaarding op 28 Ju li, een jongen die hem voor den gek hield om- dat de door bekl. bestuurde auto niet vooruit wilde, eenige opstoppers gegeven. De boek- houder de Haan heeft een en ander gezien. Eisch 10 boete of 10 dagen. Vonnis f 1 boete of 1 dag. SPIJT BETUIGD. De voeger Joh. Jac. H. te Alk'maar ston'd terecht terzake dat hij op 31 Augustus te Alk- maar den getuige A. K. uit Bergen een klap heeft gegeven. Het feit is gepleegd op de ker mis te Alkmaar. Getuige kreeg een geweldi- gen klap van bekl. Zijn janden stonden los. Bekl. erkende geslagtn te hebben. Hij heeft er spijt van. De officier vorderde 25 boete of 25 dagen. Bekl. is kort geleden voorw. ver- oordeeld. Hij speelde dus hoogst gevaarlijk spel en zal wel worden opgeroepen of deze voorw. straf zal worden geexcuteerd of niet. Vonnis 20 boete of 20 dagen. EENVOUDIGE BELEEDIGING. De transportarbeider Pieter L. geb. 1883 en wonende te Helder stond terecht ter zake beleediging van den getuige W. C. Krijnen aldaar, welfc fei't is gepleegd op 25 Juli. Het was over een rekening. Beklaagde erkende doch beweerde de beleedigende woorden in drift gebezigd te hebben. De transportarbeider de Boer heeft de be leediging mede aangehoord. Bekl. zei 'dief en oplichter. f^isch 5 boete of 5 dagen. Vonnis: f 1 boete o'f 1 dag. Beklaagde betaalde di- rcct MISHANDELING VAN EEN JONGETJE De steenhouwer Nic. S. te Helder stond te recht terzake mishandeling van een 10-jarig jongetje Jacob Ruiter dat tot ontevredenheid van beklaagde op de hem behoorende steenen speelde. Hij zou den jongen geslagen hebben en met een steen hebben geworpen. Het feit was gepleegd op 24 Augustus. Het ventje verklaarde dat beklaagde hem met een bezetn op z'n rug heeft gestagen en'm met een steen heeft gegooid. De moeder van den jongen, to raptongige Friezin. Ja: als er ik niet teg gekomen was, was de jongen doodgeslagen. Hij (bekl.) gooide met stukken van grafsteenen. Eisch 20 boete of 20 dagen hechtenis. Vonnis 15 boete of 15 dagen." Beklaagde betaalde. Slutting, Zeetijdingen. STOOM V A ARTLIJ NEN, STOOMV.-MIJ. NEDERLAND. Batjan vertr. 7 Oct. v. Cardiff n. Java. Kangean (uitr.) arr. 7 Oct. te Port Saidl, Radja (thuisr.) aiT. 7 Oct. te Suez. Rotti am 7. Qd:. v. Amsf- to Rateyia. Theseus arr, 6 Oct. v. Malaga te Faro, Zeus yertr. 7 Oct. v. Valencia n. Catania KON, HOLL. LLOYD. Gelria (uitr.) vertr. 7 Oct. v. Santo®. Rijnland (thuisr.) arr. 7 Oct. te Santos. Zaanland (thuiisr.) arr. 8 Oct. te Bahia. KON .WEST-IND. MAILDIENST, Alkmaar, v. Chili n. Duinkerkeni, vertr. 7. Oct. van Liverpool. Bennekom (uitr.) vertr. 5 Oct. van Arica. Jan van Nassau vertr. 6 Oct. van Puerto. Bar rios n. Kingston. Prims dter Nederlanden arr. 7 Oct. v. Amster dam te Paramaribo. Amsterdam vertr. 8 Oct. v. Amsterdam a Chili. HOLLAND—AFRIKA LIJN Alhena (uitr.) arr. 5 Oct. te Beira. Jagersfontein (uitr.) arr. 6 Oot. te Algoabaal. Nij'kerk (thuisr.) vertr. 6 Oct. v. Port Natal. Sprmgfomtein vertr. 7 Oct. v. Port Natal a East-London. Toba (uitr.) arr. 6 Oct. te Alexandrite. HOLLAND—AMERIKA LIJN Beemsterdijk arr. 8 Oct. v. Montreal te Rot terdam. Rotterdam vertr. 7 Oct. v. Rotterdam n. New- York. Drechtdijk v. d. Noord-Pacific n. Roti, vertr. 8 Oct. v. London. HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Oostkerk arr. 6 Oct. v. Amsterdam te Yoko hama. ROTTERDAMSOHE LLOYD. Ternate (uitr.) vertr. 7 Oct. v. Padang. Deli am. 7 Oct. v. Sydney te Brisbane. Jacatra (uitr.) vertr. 5 Oct. v. Belawan. Kertosono vertr. 7 Oct. v. Rotterd. n. Nieuw- Orleans. Tambora (uitr.) vertr. 7 Oct. v. Southampton. ROTTERD. ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki arr. 8 Oct. v. Buenos-Ayres te Rotterd. Poeldijk vertr. 8 Oct. v. Amsterdam n. Brat- zilie. Zijldijk vertr. 8 Oct. v. Rotterdam n. Ham burg. Alcyone vertr. 8 Oct. v. Rotterdam nl. Buenos Ayres. STOOMVAART-MIJ. „OCEAAN." Autolycus, v. Japan n. Rotterdam, arr. 8 Oct. te Hongkong. HOLLAND-AUSTRALIe LIJN. Aagtekerk (thuisr.) arr. 7 Oct. te FrcmantTe. HOLL. BRITSCH-INDIe LIJN. Stadsdijk (uiitr.) arr. 1 Oct. te Kurrachee. HOLL AND-WE ST -AFRIKA LIJN. Djocja vertr. 7 Oct. v. Lagos n. Warri. Gaasterland vertr. 7 Oct. v. Hamburg n. Am- JAVA-NEW-YORK LIJN. Djambi, v. New-York n. Batavia, vertr. 5 Oct. v. Sabang. Marktberichten BROEK OP LANGENDIJK, 8 Oct. '24. Bloemkool le soort 16—/ 34 p. 100 st. Bloemkool 2e soort 2.80—/ 10.30 p. 100 St.; Wortelen 1.301.80; Roode kool le soort 2.404.60; Gele kool le soort 2.40—/ 4.80; Wiitte kool le soort I 1.80; Uien 5.90—/ 7; Drielingen 7.10 tot 8.50; Nep 7.30—/ 7.70; Slaboonen 23.90—/ 31.60; Bieten 1.50—/ 3.70; Rapen 2.10; Schotsche muizen 8.70; Blauwe 5.106.70, alles p. 100 K.G. Aanvoer: 32200 stuks Bloemkool, 8950 Kg. Wortelen, 93600 K.G. Roode kool, 51600 K.G. Gele kool, 251500 K.G. Witte kool, 11500 K.G. Uien, 365 K.G. Slaboonen, 24800 K.G. Bieten, 600 K*G. Rapen, 900 K.G. Aardappelen. WARMENHUIZEN, 8 Oct. 1924, Roode kool le s ort 3.30'5:30; Uit- schot Roode kool 1.50; Gele kool le soort 3.10—/ 5.10; Witte kool le soort 1.05— 1.25; Nep 6.807.10; Drielingen: 6.40'6.90; Uien 5.70f 6.30; Grove, uien 4.405.70. Aanvoer: 21150 K.G. Roode kool, 6810 K.G. Gele kool, 94200 K.G. Witte kool, 1600 K.G. Nep, 4580 K.G. Uien. ZWAAG, 8 Oct. 1924. Veiling „Bangert en Omstrteken". Druivea 30—/ 40; Bloemkool 13—! 23; Roode kool 36; Gele kool 4.10 tot 7.20; Spruit'kool 713; Uien 1.903.40; Augurken 1540; Slaw boonen 1521; Snijbo-onen 17f 25; Bieten 12—/ 20; Tomaten 710.50; Merode 77.20; Bon Louis 11.20— 21.10; Hardy 10.80—/ 16; William 816; Maagdeperen 810; Kleer- makers 6.707; Gi'eser 45.10; Gratiool 3—/ 3.50; Boeregroen 34. BOVENKARSPEL, 8 Oct. 1924 Veiling „dte Tuinbouw". Heden besteedde m-en voor: Bloemkool I 19 5040; Bloemkool II 6.50—/ 18.50; Bloemkool III 3.25— 9.50; Roode kool 2.10—/ 4.30; Witte kool 1.10-/ 1.40; Gele kool 3.20— 4.50; Uien 2.80—/ 3.15; Drielingen 3^35—/ 3.90; Nep 3.70—/ 3.90; Dunne slaboonen 4.25f 5.55; Dikke slaboonen 3.70—/ 5.05Bieten 14.50—/ 26.50; Klteine 6.50—f 11.50. Aard'appelen: Idteaal, 2.653; Koksche 2.65; Blauwe 2.40. NOORDSCHARWOUDE, 8 Oct. 1924. Duken 5.50—/ 5.70; Sdioolmeesters 4.70—/ 5.10; Kleine 1.50—/ 1.60; Sper- cieboonen 1722; Rammenas 5.50' 5.80; Grove uien 5.60; Uien 5.701— 6.30; Drielingen 6.80—/ 7.80; Gele nep 6.70—/ 7.80; Pern 1.20—/ 1.40; Kro- ten 2,803.50; Roode kool 2.30— 5.60; Witte kool 1.10—/ 1.80; Gele kool 2.805.90, alles p. 100 K.G.; Bos- wortelen 2.10 p. 100 b.; Bloemkool 9.10 tot 25.30 p. 100 stuks; Bloemkool 2e soort 2—/ 4.80 p. 100 stuks. Aanvoer: 5800 K.G. Aardappelen, 55 Kg. Spercieboonen, 900 K.G. Rammenas; 10700 ICG. Uien, 12200 KG. Peen, 5200 K G. Kroten, 93700 K.G. Roode kool, 193700 Kg. Witte kool, 26000 K.G. Gele kool, 350 boa Boswortelen. 3100. stuks Bloemkool I

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 6