Alkmaarsche Gourant De Kluizenaar van Far-End. FEUILLETOtf. Honderd Zes en Twlnftgste Jaargang. Maandag 13 October Provtaciaal Memys Gemengd Nienws. UIT ZUIDSCHARWOUDE. In de plants van den heer S. Zeeman is Zaterdagavond tot secretaris van de plaatse- Ejke vereeniging „Nut en Genoegen" gekozen de heer K. Dijkhuizen. Onze gedaehite, dat het den heer Zeeman bij zijn aftredm niet aan erkentelijkheid zou ontbreken, is bewaarheid. Door den voorzitter, den heer P Berkhout, werden o. m. woorden van waardeering tot den scheidenden fundionnaris gesprokem. De- zen werd na afzondering medegedeeld, dat hij met op 1 na algemeene stemmen tot eere- fid was gekozen, en dat hem door de vereeni ging nog een stoffelij'k blijik van waardeering aangeboden zal worden. De heer Zeeman was 44 jaren secretaris van „Nut en Genoe gen". UIT NOORDSCHARWOUDE. Zondagmiddag gaf het Harmoniegezelschap Excelsior", onder leiding van den heer P. Pranger, eon matinee op het schoolplein. Het mooie najaarsweer had, zooals te ver- wachten was, verscheidene menschen gelokt naar dit concert te luisteren. Het gezelschap is weder eminent voor den dag gekomen op dit concert. Als de nummers welke ons het meest voldeden, noemen we o. m. „Le Rocher Fantome", coneert-ouver- ture van H. Stat, en „Madeline" van Ed. Ma- thieu. Bij dit laatste nummer speelde de heer A. Timmerman zeer verdienstelijk de „Polka" roor piccolo EEN LYNCH-P ARTIJ. Een dezer dagen is in de straten van Chi cago een jonge neger door een woedende me- ligfe aangevallen en zoo goed als doodgesla- geni. Natuuilijk werd hij weer beschtildigd ran aanranding van een blank meisje. Een ran de aanvhllers zou den ongelukkige met een zwaar baseball-bat hebben bewerkt. De neger werd ten slotte door de politic ontzet en naar een ziekenhuis vervoerd," waar hij spoe- dig aan de bekomen verwondingen overleed. De politie heeft terstond eeri aantal perso- aen aangehouden, aangezien zij, naar ver- luidt, vreesde voor een herhaling van de op- itootjes in 1919, waarbij verscheidene ne- gers zijn gedood. Eenigen tijd later werden alien weder op crTfe voeten gesteld, met uitzondering van den jongen die het baseball-bat droeg, maar deze beweert. dat hij integendeel juist de po- Htie heeft gewaarschuwd. De stadswijk, waar het drama zich heeft afgespeeld, werd ge- ruimen tijd daarna nog dcor de politie be- yaakt. Het is gebleken, dat speciaal daar -de haat tegen de negers groot is, als gevolg van een invasie van kleurlingen in deze buurt, vaar tot nog toe alleen maar blanken woon- den. Als tragische bijzonderheid vermeldt Ren ter ten slotte nog, dat de politie het, na de fngekomen getuigenverklaringen, zachtst ge- xproken aan twijfel onderhevig acht, of de ge- troffene wel de neger was, dien men op het log had. UIT KENNEMERLAND. De zeer hooge prijs van snij'boonen was fets lager dan de vorige week, de prijs was van 0.10' tot 0.51 per Kg. Dit laatste mag laag lijken, doch is inderdaad hoog, want de kwaliteit is minder dan de vorige week. De zeer kleine aanvoer van tros(stokboonen) loopt ten einde, 't waren zakjes met enkele rilogrammen er in en dure boonen, de prijs "vas 0.20 tot 0.36 per Kg. De mooie dagen van de vorige week waren wel de oorzaak dat er nog een ftmelijk groote aanvoer was van stamboonen zonder en met draad. 't Waren partijtjes, geplant op bollen- veld, ledige paden enz., en nog mooi van kwa liteit. De eerste bracht 32 tot 39, de laat ste 21 tot 35 per 100 Kg. op. De „laatste" dikkeboonen, dik en niet mooi, waren abnormaal duur, 24 tot 32 is een angekende prijs voor deze kwaliteit. De aanvoer van bloemkool was vrij goed cr was veel afwisseling in de partijtjes, doch veel le soort kwam er niet in voor, de prijs rarieerde van 6 50 tot 31.50 per 100 /tuks. In de overige koolsoorten was iefs meer Handel. Nog het meeste werd rbode kool ge- vraagd. De prijs past zich echter niet aan bij bloemkool. Spruiten zijn schaarsch'. 't Is ook nog te vroeg voor deze wintergroente, doch de hooge prijs, 18 tot 26.50 per 100 Kg., lokt wel nit om „rijp en groen" te plukken. Nog altijd is er een bijzondfere vraag naar wortelen, niet alleen naar fijne peen, dofh ook naar grove wortelen. Hoofdzaak is dat de wortelen gebonden zijn, want losse wortelen 2ijn niet duur. De prijs voor wortelen is 15 tot 32 per 100 bos. door Margaret Pedler. peatrforiseerde vertaling van W. E. Pont. 55) „Ik voelde me als een bedriegster gister- avond, toen ik je al die dxukte over mijn zoo- genaamde verkoudheid bezorgde, jou engel. Vergeef het mij alsjeblieft. En je moet bij ons komen en een tijdje blijven logeeren zoodra wij van onze huwelijksreis terug zijn. Mor- genochtend trouwen wij. Molly. „P.S. Wees maar niet bezorgd het is al- les goed voor elkaar en in orde. Ik ga reoht- streeks naar het huis van een van Lester's zusters in Londen. „P.P.S.S. Ik ben waanzinnig gelukkig." Sara's oogen waren vochtg, toen zij het haastig gekrabbeldte brief je doorgelezen had. „Morgen trouwen wij!" Dat blinde, aandoen- lijke vertrouwen daarop! En wanneer Zwar- te Brady de waarheid had gesproken, wan neer Lester Kent een gehuwd man' was, zou dat „morgen" 'n jong meisje, eigenzinnig en vol goed vertrouwen, doen veranderen in iets waaraan Sara niet durfde denken. De ge daehte aan den blik van die goudbruine oogen, wanneer Molly de ®aarhbid zou hoo- Zeed ruur zijn bosgroenten, 5 tot 6 ct. voor ^en bosje radijs, 4 tot 5 cent voor een bosje raapstelen, 5 cent tot 6 cent voor selderie en pieterselie is duur, doch prei voor 15 tot 19 cent spant de kroon In aardappelen is een taaie handel. Er zijn genoeg, doch ze worden vastgehouden, reden dat de kleine aanvoer hooger wordt. De prijs, 6.50 tot 7.50 voor klei- en 8 tot 10 voor duinaardappelen per 100 Kg., is te viug. Van vruchten zijn gewild zoete appelvn en keukenperen. Echter is de prijs laagduurder zijn tafelappelcn en vooral tafelperen. Er is trouwens weinig mooi en gaaf fruit. De prijs Vhn andijvie was lager dan de vo rige week, ze bracht 0.60 tot 1.55 per bak op. Spinazie is duur; le soort bracht 2.85 per kist op, en 2e en 3e soort bracht nog 0.90 tot 1.55 op. Sla is zoo duur, dat er geen vooibeeld van is; de 3e kwaliteit (le en 2e komt bijna niet voor) bracht nog 090 tot 1.45 per bak op. De sporadische mooie kroppen brachten 7 tot 9 cent per kropje op. De laatste doppers, raspers en capucijners waren eveneens duiur. 't Is verwonderlijk dat die groente maar steeds wordt aangevoerd. De hooge prijs maakt echter alle extra kosten goed. In uien, bieten, rapen enz. was weinig han del. De aanvoer is niet groot. MATERIAAL STOOMTRAM HAARLEM—ALKMAAR. Men schrijft uit Beverwijk aan de O. H. Crt. De N.Z.H.T M. heeft een deel van haar ma- teriaal, namelijk een locomotief en een 5-tal goederenwagens, verkocht naar Belgie. Metb ehulp van een noodspoor werden deze wagens van het wachthuisje naar de lading- plaats bij het station vervoerd, een werkje. waarmedev ele werkloozen een daggeled ver- dienen. Eerst was men den ai'beid begonnen zon der verlof te vragen gebruik te maken van den openbaren weg en Zaterdagmorgen zou het werk worden stopgezet, doch na velerlei besprekingen is men tot overeenstemming ge komen en kon het werk voortgang vinden. Het zal wel een paar dagen duren eer alles een plaatsje heeft op de open- goederenwagens van de Ned. Spoorwegen. UIT SCHERMERHORN. Onder begunstiging van prachtweer wer den j.l. Zond'ag op het terrein van den heer KLnkbamer te Stompetoren Atheletiek-wed- strijden, uitgeschreven door een commissie, ge- vormd uit db buitenvereenigingen van 'den Tumbond Alkmaar en Gmstreken, nl „Voorwaarts", Stomipetoren „S. S. S.", West- Graftdijk en „Vo!liardingSchermerhorn, gehouden. In totaal namen 18 heeren eir 10 dames aan de wedstrijden deel, wel'ke voor heeren uit een tienkamp (speerwerpeni, hoog- springen, verspringen, polshoogspringen, P'olsverspringen, 100 M. hardiloopen, kogel- stoten, Duitsche driesprcing, slingerbalwerpen en discuswerpen) en voor de'dames utit een achtkamp (speenverpen, 80 M. ha-rdlloopen, bailhoogwerpen, grensbalwerpen, hoogsprin- gen, verspringen, Duitsche driesprong en 50 Meter hordenloop) bestonden. Het hoogste aantal punien werd bereikt in de afdeeting heeren dbor dfen heer N. Hop van „S. S. S." met 94.47% puiTt en in de af- deeling dames doorv mej. N. Otjes van „S. S. S." met 49,90 punt. Behalve een diploma le pr. ontvangt d'aarom de heer Hop een me- d a rile voor het hoogste aantall punten. Mej. M. Otjes ontvangt een medaillie met een di ploma 3e prijs. Verder behaalden nog een diploma le pr. J. Kluft „Volharding" (93.43 punt) en P. Ren'ooy „S. S. S." (93.85.) E,en diploma 2e pr. zal worden uitgereikt aan de heeren D. Renooy „S. S. S." (75.44 punt), W. Schilling „Volharding" (75.15), A. Tol „S. S. S." (78.89), terwijl de heer P. Los „Volhardinig" een 3e prijs met 66 punten behaaldb. Aan het nummer vereenigingsestafetfe hee ren 4 X 100 M. namen deel „S. S. S." „Voorwaarts" en „Vclharding". De eerste pr. werd behnald door „V®Miarding" in 58 sec. Nummer 2 „S. S. S." in 59.1 sec. en mimmer 3 in 64 sec „Voorwaarte". Aan het nummer Estafette dames namen deel „Votharding" en „S. S. S." Den len prijs behaalde „Volharding" in 59.4 sec., terwijl „S. S. S." nummer 2 werd in 65 sec. Hinderoisbaan heeren. Deelnemende ver- eenigingen „S. S. S.", „Voorwaarts" en „Vdl- hard'mg". De eerste prijs werd in 35V5 sec. (gemiddelde van eersft- en laatstaanfcomende) gewonnen door. „Volharding", Nummer 2 werd „S. S. S." in 36VS sec. „Voorwaarts" ongeldig. Het slctnummer was touwtrekken licht- en vedei'gewieht. Alleen „Voorwaarto" en „Vol- harding" hadden hiervoor ingcschreven. In1 het nummer lichtgewicht werd „Volhardin,g" overwiinnaar en in het nummer vedtergewicht „Voorwaarts". De belangstelling van de zijde van' het pu- btllek was, gezien het mooie weer, niet zoo groot. Toch mag in alls cpzichten de athletick- ren, bracht haar een snik in de keel. Zij wendde zich tot Jane Crab. „Luister eens Jane", zei ze kort en bon- dig. „Juffrouw Molly is er vandoor met me- neer Kent. Zij denkt, dat hij haar trouwen zal. Maar dat kali hij niet doen hij is al getrouwd „Groote hemel!" Alleen maar die eene uitroep, en toen be- gon Jane's onderlip krampachtig te. trillen, twee tranen kwamen uit haar oogjes en het heele gezicht vertrok als dlat van een baby. Sara pakte haar bij den arm en schudde haar heen en weer. _„Huil niet!" zei ze heftig. „Daar is geen tijd voor! We moeten haar redden we moe- ten haar terughalen, voordat iemand het weet. Begrijp je? Houd dadelijk met dat ge- huil op!" Jane gaf onmiddellijk gevolg aan deze forsche gebiedendte wijs en slikte snuffend haar tranen op. Plotseling viel haar oog op het pakje van den apotheker, dat ze nog in- db hand geklemd hield. „Wat een doortraptheid van d'r!" riep ze verontwaardigd uit. „Mij te vragen naar den apotheker te gaan om aspirine te halen voor d'r hoofdpijn! En ik, dwaas, niets vermoe- dend, ik ga d'r been! Daar heb je't spul!" en venijnig slingerde ze het pakje tegen den grand. vNou, juffrouw Molly zal nou wat wedsfeijd geslaagd hasten. Een aantal juryleden uat Alkmaar, Stompe toren, Schermerhorn en Oterleek verjtenden bij deze wedstrijden hunne welwiilende mede- wericing. Als een bijzonderhejd vermeldlen wij, dat een konijn van den heer H. Mantel1 al- hier, het respectabele aantal van 18 levende jongen' ter wereld heeft gebracht. UIT HEILOO. Zondagniorgen kwam een paard aangehoW met een kapotte dresseerkar achter zich. Naar we vernamen was de pikeur, die zijn paard beproefde, aan de Zandersloot tegen een paal aangereden en er afgevallen. Het hollende dier giog langs' Heerenweg, Stati- onsweg en ging den Mallevoorfcsdijlk op, waar zijn vaart verminderde en het tegen de geslo- ten hekken staan bleef. Wonder genoeg gebeurde er aan den Sta- tionsweg, xVaar kinderen speelden, geen onge- lukken. Het paard bekwam geen letsel. Het was, naar men ons mededeelde, van den heer K. uit A. Gister speelde ons tweede elftal op ed- gen terrein een wedstrijd tegen „Holland 2" uit Oudkarspel. Onze club won met 50. De Heilooer Sportvereeniging vergaderde Zaterdagavond in cafe de Rooij, onder leiding van den heer A Greeuw Jr. Deze herinnerde aan den goed geslaagden sportdag op 14 September. Dit kon gebeuren, omdat iedter de plaats innam die hij moest ininemen. Mede slaagde zij door de welwillendheid van de pers, waarvoor spreker dank bracht. Ingekomen stukken. Een bericht van ver- hindering van de heeren W. Bruul en W. v. d. Vail. Zonder hoofdelijke stemming werden eenige nieuwe leden aangenomen. De Egyptian Sigaretten-Fabriek verzocht reclame te mogen maken op het doel van de voetbalclub. Dit werd toegestaan. Op voorstel van eenige leden werd be- noemd als lid van- de kascommissie de heer J. Bruul, die de benoeming aanvaardde. Tot leden van de propagandacommissie werden gekozen de heeren A. Greeuw Jr., P Greeuw Az., D. de Groot* en P. Klopper. De voorzitter zette uiteen, dat de leden in eigen kring reclame moeten maken om het peil van de vereeniging op te voeren en tevens om zooveel mogelijk leden en donateurs te winnen. Naar aanleiding van de reis naar Hoorn, waar enze voetbalclub zich met „Hollandia' zal meten, deed de voorzitter het voorstel om van de aspiranten 0.50 reiskosten te vragen, al de anderen betalen den vollen prijs, De reis zal met auto's geschiedep. Dit voorstel werd goedgekeurd. Contributie voor aspiranten van V. V. H. Aspiranten betake; 0.10 per week contri butie en de leden 0.25 per week. De leef- tijdsgrens voor aspiranten was 16 jaar. Het voorstel van het bestuur is om dit te verhoo- gen tot 17 jaar. Mochten aspiranten op vroe- geren lefftijd in het 2e elftal overgaan, dan blijft de contributie gelij'k. Naar aanleiding hiervan ontspon zich een diseussie; men vreesde dat in enkele gevallen 0.25 per week nog een bezwaar zou zijn, reden waarom werd voorgesteld tot 18 jaar. Het bestuursvoorsitel werd aangenomen Een voorstel van het bestuur en de elftal- lencomrnissie om ook werkende leden voor de voetbalclub buitem de gemeente op te ne- men werd bestreden. De heer D. Schoen e. a. vonden dat. onge- wenscht. De eerste beriep zich op het op de vorige vergadening aangenomen voarsfielt om alleen leden uit de plaats op te nemen. Het moet een Heilooer voetbalclub blijven. De voorzitter zeide, dat men alleen dan zou gebruik maken van het voorstel als het noo- dig was en in sporadisch voorkomende geval len. Men heeft soms kraehten van buiten de gemeente noodig om twee elftallen in het veld te brengen. De heer Schoen zou nog Iiever een elftal willen opofferen. Spr. was een tegenstander, doch waar hij na de uiteenzetting van het be stuur vrijwel_ alleen stond, zou hij geen voor stel doen. Hij sprak de hoop uit, dat men het bij uitzonderingen zou laten. Na toezegging van het bestuur werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Clublokaal. Een der leden vroeg of het niet gewenscht was om bij andere cafehouders te vergaderen. De vooritter stelde voor om bij den heer de Rooij te blijven vergaderen] Na uitvoerige bespreking werd besloten er in een volgtndd vergadering een voorstel van te maken. Na gehouden rondVraag volgd'e sluiting. Op de beStuursvergadering van de afdeeting Heiloo van den R. K. Vbliksbond' is het denkbeeld geopperd1 om de afdeeling te liquideeren. De tegenwerking van de R. K. raadsleden, waarvan niet een der leden' zijn stem1 heeft verti'even voor de stichting van een Arbeids- beurs, is hiervan de hcofdreden. Ook de gees- telijkbeid doet tot heden niets vocr den R. K. Volksbond. ergers te verduren hebben dan hoofdpijn, „Maar dat mag niet, Jane! We moeten haar op de een of andere manier terughalen." Hoewel Sara met groote overtuiging sprak, werd zij inwendig verteerd door angst. Wat konden ze doen twee zwakke vrouwen? En tot wien konden ze zich wenden om hulp? Miles? Die was kreupel. Hij kon even- min helpen als zij zelf. En Selwyn was weg, buiten het bereik! „Wij moeten haar terughalen", herhaalde zij koppig. „En hoe, als ik vragen mag, juffrouw Sa ra?" vroeg Jane bitter. „Wil u misschien achter de auto aan gaan hollen?" Een oogenblik zweeg Sara. De sarkasti- sche vraag had een vonk in haar doen ont- vlammen en ze dacht nu snel na, terjvijl ein- delijk een plan began op te duiken in den maalstroom van haar gedachten. Garth Trent! Hij kon haar helpen? Hij had een auto. Sara wist niet van welke groot- te, maar zij was er zeker van, dat Trent er alle snelheid uit zou halen, die er maar uit te halen viel. Met hum beiden hij en zij zouden ze, Molly in veiligheid kunnen krij- gen! Sara wendde zich tot Jane. „Kom mee naar den stal en help mij de ponny van den dokter inspannen. Je weet, hoe ie dat doen moet niet?" ACT IE POSTPERSONEEL. Vrijdagavond hebben te Amsterdam de af- deelingeni van den Centralen Bond van post-, telegraaf- en telefoonpersoneel en van den Centralen Ambtenaarsbond een geeombineer- de vergadering gehouden, waarin de heer Roos een uiteenzetting gaf van het behandelde in de commissie van overlcg en de uit haar midden benoemde delegatie, die ontvangeni is door den directeur-generaal, den minister van waterstaat en den minister van binnen- landsche zaken. De directeur-generaal gaf aan de deputaties te kennen, dat hij reeds tot tweemaal toe, zonder succes, aan de regee- ring verzocht had, de korting van 5 pet. niet door te voeren. Op zijn advies wendde de de- putatie zich tot den minister van waterstaat. die echter antwoordde, dat alleen de minis- terraad teni deze een beslissing kan nemen. Daarop heeft de depntatie een onderhoud ge- had met minister Ruys) die niet geneigd bleek te voldoen aan den eisch van het personee! Echter gaf hij te kennen, dat de minister van waterstaat een desbetreffend voorstel kan doen, als hij meent, dat dit noodig is (over- een'komstig het eenstemmige advies van de postale commissie van overleg), en dat de mi- nisterraad dat dan in ernstige overweging zal nemen. In verband hiermede zou van- daag weer een onderhoud met den minister van waterstaat worden aangevraagd. De vergadering nam een motie aan, waar in jgezegd wordt, dat de financieele toestand van het personeel door de salarisverlagingen van in totaal 1814 pet., vooral in verband met den naderenden winter, onhoudbaar is ge- woren, en in trekking van de op 1 dezer inge- voerde salarisverlaging noodzakelijk maakt. Na afloop van de vergadering werd gede- monstreerd langs Marnixstraat en Rozen- gracht tot Westermarkt. Daar werd de stoet onttoonden. Een sterke politiemacht was saamgetrokken rondom het postkantoor. Andermaal is Zaterdagvond1 onder voorzit- terschap van den heer J. Driesen een ver gadering gehouden van dCn Centralen Bond van Nederl. post-, telegraaf- en telefoonper soneel. Alle richtingen onder het personeel waren vertegenwoordigd. Aanvankelijk kwam men bijeen in het ge- bouw van den Christelijken Nationalen Werk- mansbond op de Gedempte Botersloot, doch toen de zaal te klein bleek, verhuisde men naar de groote zaal in het Algemeen Verkoop- lokaal. Het bestuur van dien Centralen- Nederland- sehen Ambtenaarsbond heeft het niet noodig gevonden, zeide de voorzitter, om gezamen- lijk de vergadering te bejeggen. De hoofdbestuurder, de heer D. Stoffels, kreeg daarna het woord. Wij zullen, betoog- de hij, handhaven de verdediging van het- geen ons de laatste maanden is ontnomen en schouder aan schouder blijven staan. Daar- toe worden wij gedwongen door de regee- ging, waarop deze houding uitputtend moet werken. Omtrent het beloop van de audientie, die de delegatie uit de postale commissie van oorlog gisteren bij den minister van water staat heeft gehad, deelde spreker mede dat de minister gezegd heeft dat hij a.s. Dinsdag in den ministerraad zal komen met een voor stel om het personeel tegemoet te komon. Dit is voor het oogenblik absoluut niets, evenmin als het gezegde van den voorzitter van den ministerraad, dat hij sympathie voelt voor de post-, telegraaf- en telefoonambtenaren. Want, zegt de heer Stoffels, wij weten de houding niet van den kraehtfiguur Colijn en diens schildknaap Wester veld, evenman Is van de andere ministers, die medezeggen- schap hebben in den ministerraad. ..Spreker zeide dat men niet egoi'stisch moet zijn als er een oplossing mocht komen, waar bij iets bereikt wordt, maar moet medewerken opdat het geheele korps rijksambtenaren daar mede de vruchten van moge plukken. Voorts merkte spreker op dat er roering is onder het marinepersoneel, dat de pensioen- wet wordt verslechterd en dat een geest van verzet groeiende is. De heer J. Schenk, hestuurslid van de fe derate van postambtenaren, merkte op, dat als er iets gebeuren moet, er eenheid van het personeel moet zijn. Desnoods moet het ver zet van het personeel verscherpt worden, al behoeft dit niet dadelijk staking te beteeke- nen. Alvorens de vergadering te sluiten richtte de voorzitter namens het bestuur het verzoek tot de aanwezigen, zich Dinsdag tijdens den ministerraad aan te sluiten bij een demonstra- tie, die dan in den Haag gehouden wordt; dit verzoek gold speciaal de vrouwen. Voorts decide hij mee, dat de heer van- Dam, kapi- tein van de burgerwacht te Rotterdam, die blijkbaar op verzet bij het pos'tpersoneel re- kent, bij voorbaat de chauffeurs uit dat per soneel heeft uitgenoodigd, zich bij de burger wacht aan te sluiten. Verder wordt ter ken- nis gebracht dat de directeur-generaal der posterijen de directeuren der post- en tele- graafkantoren telegrafisch heeft herinnerd aan de bepaliiig, dat het- den bestellers ver bo den is, io uniform aan demoostraties deel >,Ja, juffrouw, ik heb meneer dikwijls er- mee geholpen. Maar u zal geen auto iohalen met den ouden- Toby, juffrouw." „Neen, dat ben Ik ook niet van plan, ik wil naar Far End rijden. Meneer Trent zal ons wel helpen. Maak je maar niet ongelukkig Jane", zei ze, terwijl Jane op wegrnaar den stal een snik niet kon inhouden, „we zullen juffrouw Molly terugbrengen. En hoor eens! Mevrouw Selwyn mag geen woord van dit alles hooren. Begrijp je? Wanneer ze je iets vraagt, zeg dan, dat jufrouw Molly en ik niet thuis eten. Dat zal maar al te waar zijn ook", voegde zij er grimmig bij, wanneer we ten minste iets te eten krijgen!" Jane snufte en slikte hoorbaar. „Ja, juffrouw", zei ze onderworpen. „U en juffrouw Molly komen, niet huis eten. Ik zal 't niet vergeten." i HOOFDSTUK XVII. De vervolgers. Selwyn's ponny was nog zeldten (of zulk een vaart aangezet, ate waarmee Sara hem nu vOortjoeg. Den heuvel op gunde zij hem' den tijd, als goede rijdsfter wel wietend, dat wanneer je een paard een heuvel op te veel voortjaagt, het veel gauwer moe wordt en je zoodoeade meer tijd verliest din \vint. Macu le nemeo. X v Na sluiting van de vergadering hebben een driehonderd mannen en vrouwen, onder wie een aantal bestellers in uniform, zich in geslotcn rijen, met de bestuurders aan het hoofd, naar het telegraafkantoor op dien Coolsingel begeven. Aan den ingang in de Hofsfraat werd halt gehouden en daar las de heer J. Driesen) een telegram voor, dat ter verzending aan den ministerraad en de mi nisters van financien, van waterstaat en van marine is aangeboden. Het telegram luidt: j Het Rotterdamsch post-, telegraaf- en tele- foopersoncel, in openbare vergadering bijeen, geeft heden, Zaterdagavond, wederom. dOor middel van dit bericht zijn bewijs van tegen- woordigheid te kennen, onderstreept hiermee opnieuw zijn rechtvaardige eischen, <f/e zoo bekend worden verondersteld, dat het klein- ste kind in Nederland deze welhaast -vetmag te spellen; brengt ter kennis van den minis terraad, dat het P. T. T.-personeel er op re- kent, dat de nadere beslissing omtrent zijr financieelen nood tegen hef midden van de volgende week officieel bekend zal zhn. PROTESTSTAKING VAN EEN KWAR- TIER OP DE LANDSDRUKKERIJ. Vrijdagmorgen is, naar Het Volk meldt op de Landsdrukkerij te 's-Gravenhage de verbittering onder het overheidspersoneel plotseling tot uiting gekomen in een protest- staking, die ongCveer een kwartier duurde De staking kwam geheel spontaan op. De vier bestuurders van bet personeel der Lands drukkerij hadden een onderhoud met den di- recteur. Er werd toen nog aan geen protest-staking gedacht. Plotseling echter liepen de drukkerij en de zetterij leeg. De binderij en expeditie volgckn en binnen weinige minuten bracht het geheele .pprsoneel, bestaande uit ongeveer 300 man, zijn vertrouwensmensehen naar dc directeurskamer. Men stelde zich in verbinding met de gede- legeerden der organisaties in de commissie De Wilde, welke een onderhoud met den di- recteur zouden hebben. Waarschijnlijk krijgt men dan een heiha- haling van het gebeurde van Vrij'dagochtend Zelfs worden plannen overwogen om geza- menlijk een schrijven aan den minister vax Binnenlandsche Zaken te brengen. GEEN FUSIE IN DE KANTOORBE- diendenbewegiNg. De Vrijdagavond gehouden algemeene ver gadering van de afdeeling van den (neutralen) Nationalen bond van handels- en kantoorbe- dienden ,,Mercurius", die door een 400 leden was bezocht, heeft met 290 tegen 89 stemmen an 8 bianco stemmen ich uitgesproken tegen de voorgestelde fusie van „Mercurius" met den (modernen) Algemeenen bond van han dels- en kantorbedienden. Deze beslissing maakt de doorvoering van de fusie onmogelijk, daar, gezien de stemming in de overige afdeelingen, het uitgesloten is de reglementair vereischte meerderheid nog te verkrijgen. Het bondsbestuur van „Mercurius" komt vandaag te 's-Gravenhage in vergadering bij een om zich over den thans geschapen toe- stand te beraden. DE OPINIE VAN GENERAAL SNIJDERS. Bij de N. V. Boekhandel voorh. W. P. van Stockum Zn. is verschenen „Nationale ontwapening? De lucht- en gasoorlog en prof. dr. D. van Embdcti, eene weerlegging van de propaganda voor nationale weerloos- heid'?, door A J. Maas, kapitein der lucht- doel artillerie, met een voorwoord van gene- raal C. J. Snjjders, oud-opperbevelhebber van land- en zeemacht. Laatstgenoemde deelt mede, dat hij uit het manuscript van idt werk reds voor zijn de- bat met dm Amsterdamschen hoogleeraar ge dachten en gegevens had geput, wat voor hem van groote waarde was, om zijn overtuiging ten aanzien van den gas- en luchtoorlog te toetsen aan het oordeel van een deskundige. De heer Maass behandelt achtereenvolgens de constructie van het ontwapeningsbetoog van prof, van Embden in de Eerste Kamer, de ervaringen, feiten en verschijciselen uit den lucht- en gasoorlog, en de luchtverdediging van Nederland. Na een slotbeschouwing, ook nog een kort naschrift op het ontwapenings- debat in dan Haagschen Dierentuin. Zooals de titel reed's uitwijst, is het geschritt in po- lemischen vorm gehouden. SMAADSCHRIFT.. Naar het Tielsche Nieuwsblad meededt, heeft de officier van justitie ambtshalve een klacht wegens smaadschrift ingesteld! tegea den heer O.. de B., te Culemborg, naar aan leiding van 'diens artikelen in „De Arheid" over den heer Blok, commissaris van politie aldaar. in verband met den dubhclen moord te Culemborg; - ONDER HET ZAND BEDOLVEN. Zat-erdag is onder Rijssen bij de zandgra-' verij aan den grindweg naar Markelo "een groot brok zand naar beneden gestort; de arbeider M. en een 13-jarige jongen werden onder het zand bedolven. Nadat het zand was weggegraven, bleek, dat de jongen reeds de heuvel af op den vlaklcen grond, dreef Sara Toby met leidsels en zweep aan tot ver- bazingwekkende snelheid. Misschien vioelde het goedhartige kleine dier iets van haar eigen haast, want het deed zijn uiterste best en bracht haar naar Far' End in korter tijd ddn zij voor mogelijke had gehouden. Juist toen zij het wagentije tot staan bracht, ging de voordeur open en Garth zelf ver- scheen. Hij had het ongewone geluid van de wielen in de oprijlaan gehoord en nu hij zijn late bezoekster herkendei kwam een uitdriik- king van de grootste vierwondering op zijn gelaat. „Juffronw Tennant!" riep hij op verbaas- den toon. „Ja. Kan uw knecht mijn pony even over- nemen En mag ik alstublieft even binnenko- men I'k he moet u een oogenblik alleen spreken." Trent keek Haar ooderzoekend aan, want dte spanning die haar stem varied, trof da delijk zijn oor. Hij riep Judson om voor pony en wagentje te zorgen en ging haar voor naar de gezel- lige, ouderwetsche hal waar hij een armstoel naar voren schoof. „Gaat u zitten", zei hij bedaard. En toen zij gehoorzaamde„Nu vertelt u mij nu maar, wat er is." (Wordt vervolgd.). US. a*» ISZ1 r

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 5