1 OVER VETTE GRONDZELEP .was overleden. De toestapd van den arbei- <fcr M. is levensgevaarlijk. 1 ANNIE PASCAL OVERLEDEN. In bet huis van bewaring te Amsterdam is dei'.er dagen overleden Guurtje Helder, die, oncter den naam van Annie Pascal, herhaalde Dialen van zich heeft doen spreken. Het stof- felijk overschot is Zaterdagmorgen in de vroegte op de R. K. begraafplaats St. Bar bara ter aarde besteld. - DE VLIEGTOCHT NEDERLAND-INDIe. De Indische dagbladen hadden Zaterdag ,voor de voortzetting van den vliegtocht Ne derlandIndie reeds 7000 ingezameld. De directeur van het weekblad Het Leven, ihetwelk een nieuwen motor ter waarde van 12.000 heeit toegezegd voor het volbrengen van dien vliegtocht NederlandIndie, op voorwaarde, dat de tocht binnen een maand faervat zal worden, deelt mee, dezen terinijn tot 31 December verlengd te hebben. Moet het uitstel tot na dien datum duren dan is Het Leven bereid, nieuwe voorstellen te d'oen. HET NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Dr. N. M. 'Josephus Jitta, te 's-Gravenha- ge, is voor den tijd van vijf jaar benoemd tot »lid van het dagelijksch bestuur van de ver eeniging het Nederlandsche Roode Kruis. DE MALVERSATIES TE LEIDEN. Inzake de malverjsaties bij den dienst der Rijksgebouwen is tegen den rijks'bouwmeester ij. A. W. V. yier jaar gevangeilisstraf ge- eischt Si DE PENSIOENWET. Binnen: enkele dagen is de indiening bij de Tweede Kamer te verwachten van het iwetsontwerp tot wijziging van de Pensioen- twet 1922 yoor burgerlijke ambtenaren. ;l UIT DE R.-K. VOLKSPARTIJ. Donderdagavond is, naar het Centrum 'mleldti, te Utrecht vanwege de R. K. Volks partij een openbare vcrgadering gehouden onder voorzitterschap van den heer Setteur. Deze decide o.m. mee, dat de -R.K. Volkspartij onmogelijk is gemaakt tot de oude partijfor- tie terug te keeren. In zaken den godsdieost aangaande is de epnheid niet verbroken en tilaar zullen wiji nog laltijd naast de oude par ty staam. Mr. P. Arts uiit Tilburg sprak over den aigemecnen politieken toestand. Volgens hem is de liefde voor de R.K.V.P. bij de aanhan- gers zoo groot, dlait een terugkeer naor de oude partij' lonmogelijik is. Wilden de leiders tot de eenheid terugkeeren, dan zouden de feden niet wi'lfen. Spr. geioofde niet, dat het Cpiscopaat opnieuw een uitspraak zail doen alls te Nijmegen, waarbij de wensch werd uit- gesproken bij de verkiezingen de eenheid te bewaren. Ook in de R. K. Staatspartij is het op het oogenblik aan het rumoeren. Onder applaus constateerde spr., dial het program der R.K. Volkspartij veel katholieker is, dan dbt der R. K. Staatspartij. Hij wil lie- ver met een eerlijke liberate partij samenwer- ken en een regeering vormen, dan dat te doen met Anti-Revolutionairen en Christe- lijk Historischen, die voor de R. K. zaak niets voelen. Tweedle spreker was de heer Beyersbergen van Henegouwen, over Roomsche eenheid. VEREENIGING VOORVOLKENBOND EN VREDE. De vereeniging voor Volkenbond en Vreife heft Zaterdag in Den Haag haar jaarlijksche algemeene vcrgadering gehouden, onder voorzitterschap van mr. J. Limburg. Het jaarverslag van den secretaris over de verrichtingen van de vereeniging in de jaren 1922 en 1923 werd goedgekeurd, evenals het verslag. van de jeugdcommissie over die ja ren. Vervolgens hechtte de vergadering haar goedkeuring aan de rekening en verantwoor- ding van den penningmeester over 1922. Ge- neraal de Meester e freule Bakker werden als leden der financieele commissie herbenoemd. Hierop werd een bestuursverkiezing gehou den. De heeren H. Ch. G. J. v. d. Mandere en mr. S. K. D. M. van Lier werden resp. als lste en 2de secretaris herkozen. Voorts wer den als hoofdbestuursleden benoemd mej. L. C. A. van Eeghen te Amsterdam; mr. M. J. de Moor (p Enschede, mr. J. M. A. Roelants en prof. mr. J. Simon van den Aa te Gronin- gen; mevr. mr. Bakker-van Bpsse en de heer P. J. Serrarens te Utrecht; J. Schilthuis te Rotterdam, H. Polak te Laren (N.-H.); prof, mr. J. Th.. Slotemaker de Bruine te Utrecht; mr. A. B. M. van Rijckevorsel ,te's Graven- hage en J. J. C. Ament te Roermond. Mr. V. H. Rutgers deed eenige mededee- lingen omtrent het jaarlijksch congres van de Union des Associations pour la Societe des Nations te Lyon. Nadat een voorstel, het hoofdbestuur uit te noodigen, over te gaan tot de benoeming van een propagandacommissie, was aangenomen, lcwamen nog eenige voorstellen van de afdee- ling Haarlem in behandeling. Na de vergadering heeft mr. J. Limburg, die als gedelegeerde Nederland ter algemeene vergadering van den Volkenbond heeft verte- ;enwoordigd, voor een talrijk publiek een re- e gehouden over: Wat ter laatste algemeene iVegadering van den Volkenbond werd behan- Held en besloten. fe DE VLIEGTOCHT NEDERLAND- INDIe. Het Indische vliegcomite heeft naar de N. R. Crt. meldt Donderdagmorgen te Welte- weden vergaderd. De voorzitter, de heer 'Muurling, wees op de groote belangstelling uit ailte kringen, nu de vlucht is vastgeloopen. Hij acht op het oogenblik ten minste 30.000 benoodigd. Besloten werd, ook een beroep te doen op de aodere bevo 1 k ingsgroependie eveneens resulteerend binnenlandsche vliegverkeer. Al- te Nederlandsche onderdanen in Indie gevce- len, zoo werd gezegd, dadeilijk den gezamen- bjken band, zoodra Holland in last is. Het comite verklaarde zich er dankbaar voor, dat de regeering 12,000 besteedde aan een ten- dingsterrein te Med'an en 30.000 aan dat bij Meester Cornelis. De voorzitter zou een telegram naar Ne derland zenden om dbelneming te betuigen met den tegenspoed en aan te dringen op doorzetten, en tevens vragen, foceveel er in totaal verwacht wordt uit Indie J UffS^la sch'rijft m&i m Mm, O. TT October. Vandaag ontmoette ik in den trein van Phi- lippopel naar Sofia de heeren Van der Hoop, Van Weerden Poelman en Van den Broeke. De heer Van der Hoop gaf mij op mijn ver- zoek het volgende relaas van de vlucht tot de ongelukkige onderbreking door het defect ra- ken van de waterkoeling. Na een vlotte reis AmsterdamPraag en PraagBelgrado, vertrokken de aviateurs den derden October 's morgens vroeg vol moed van de Servische hoofdstad. Om 3 uur in den middag passeerden zij het vliegterrein bij Sofia, waar zij langzaam en laag vlie- gend- den hen begroetenden Bulgaarschen vliegers't saluut brachten. De reis ging over het bergland in Oostwaartsche richting naar Constantinopel, dat zij in acht tot negen uur dachten te bereiken. Tot dan toe function- neerde alles uitstekend, eerst eenige K. M. voorbij de stad Tatrapazardjik bemerkte Van der Hoop, dat de thermometer van de water koeling steeg. In korten tijd liep deze op tot 100 graden, terwijl ook de motor minder toe- ren maakte dan gewoonlijk. De vliegers be- grepen, dat er iets haperde, al konden zij 't defect niet onmiddellijk definieeren. Zij beslo ten te dalen en zagen daartoe uit naar een geschikt landingsterrein. De motor was in- tusschen volledig tot stilstand gekomen, zoo- dat men genoodzaakt was ter plaatse te da len. De landing vorderde veel bekwaamheid en tegenwoordigheid van geest. Het gelukte Van der Hoop den grond te bereiken, doch hij kon niet verhinderen, dat 't voortrijdende vliegtuig tegen oneffenheden van den bodem aanbotste, waarbij het rechtergedeelte van het landingstoestel brak. Op het oogenblik ligt het vliegtuig naar rechis doorgezakt op het veld. Onmiddellijk na het ingeval stelde Van der Hoop zich tele- fonisch in verbinding met Philippopel om hulp te verzoeken, die den volgenden dag op- daagde. Zondag den 5en October kwamen per vliegtuig Bulgaarsche ingenieurs aanridie na onderzoek verklaarden, dat het onmogelijk was het vliegtuig ter plaatse te repareeren, Zij achtten het noodzakelijk, dat het toestel naar Sofia zou worden vervoerd. Van der Hoop betwijfelde echler of dit de zaak vooruit zou brengen, niet alleen omdat men in Bul- garije de voor dit toestel benoodigde onder- deelen niet heeft, maar ook omdat er geen technici zijn te vinden met eiwaring van deze vliegttiigen. Zooals men weet. is behalve het landings toestel ook de motor door oververhitting sterk beschadigd. Deze schade te herstellen zal in Bulgarije niet mogelijk blijken. E>e Bulgaarsche autoriteiten stelden een extra-trein ter beschikking van Van der Hoop c.s., doch zij hebben nog niet besloten dit aan- bod aan te nemen. Zij will'en de aankomst van een ingenieur uit Holland afwachten, die morgen hier kan zijn. Intusschen ligt het toestel nog steeds op het terrein van de noodlanding, waar het wordt bewaakt door militairen. De vliegers zijn te Philippopel, vanwaar zij den Holland- schen ingenieur (den heer Guilonard) zullen tegemoet reizen om hem onverwijld bij de de- febte machine te brengen. De Hollandsche vliegers roemen ten zeer- ste de bemoeiingen van den Neder] andschen consul, den heer De Brauw. Ook de Bulgaar sche autoriteiten ei} de bevolking toonden de vriendelijkste bereidwilligheid en tegemoet- koming. Van der Hoop en zijn collega's hopen "do vlucht in het voorjaar te herhalen, daar zij van meening zijn, dat dit betreurenswaardige incident geen afbreuk kan doen aan de groot- sche gedachte: Holland door de lucht met Nederlandsch-Indie te verbinden. De vliegers bevinden zich in uitstekenclen toestand en zijn geenszins ontmoedigd. De route langs Sofia met facultatief oponthoud werd gekozen op aanraden van vliegers te Belgrado, omdat de weersomstandigheden voor de meer Noordelijke route langs Donau, Roestjoek en Adrianopel ongunstig waren Dinsdag komen een vlieger en de deskundige ingenieur, Guilonard, van Rotterdam aan. Zij zullen het vliegtuig op de plaats, waar het ongeluk is geschied, nazien en zullen dan bepalen, wat er moet worden gedaan. Het al- gemeen oordeel is, dat het vervoer tot den spoorweg zeer lastig is, ja, bijna onmogelijk is, zonder grootere schade te berokkenen. Tenslotte zullen de noodige reparaties zeer zeker zooveel tijd in beslag nemen, dat het goede seizoen, hetwelk voor den tocht nood zakelijk is, vermoedelijk 'voorbij zal zijn. KORTE BERICHTEN. Te Oross-Lubic bij Lemberg zijn door een brand 62 huizen in de asch gelegid. Volgens berichten1 uit Allahabad hebben daar nieuwe botsingen tusschen Mohamme- danen en Hindoes plaats gevonden. Gewa- pende benden trekken plunderend en roovend rond. De Britsche troepen zijn te gering in aantal om de situatie volkomen te beheer- schen. Te Stuttgart was door de Duitsdhe Liga fur Menschenrechte tegen Maand'ag een ver gadering betegd, waar de Fransche prof. Basch het woord zou voeren. De vergadering is evenwel door de Wurtembergsche rogeering verboden. Gisteren is het ho^itaal-kerkschip „De Hoop" van zijn derden kruistocht op de Noordzee te IJmuidcn teruggekomen. .Op deze reie heeft de geneesheer, de beer dr. Th G. van Asperen. 30 patienten behandeld1, van wie 3 zijn meegenomen naar IJmuiden, die van daar naar hun woonplaats zijn vervoerd. Zaterdagnacht is irigebroketi in de bo- ferfabriek te Havelte. De brandkast werd ge- forceerd en daaruit is f 4100: gestolen. De Geldersch-Overijsselsche Predikan- tenvereeniging heeft Donderdag te Zutphen haar algemeene vergadering gehouden. Het wets on twerp in zake het crediet der Handelskamer is door de Tweede Kamer aangenomen. De Rotterdamsche Bankvereeniging stelt voor, I 25 milloen aandeelen te vefwis- selen tegen amortisatiebewijzen. Van de re serve wordt f 5 millioen voor afschrijvingen gebezigd en f 12 millioen bestemd voor re- serveering tegen verplichtingen met meer dan gewor.e risico. Voor de eerste kamer der Htfagsche rechtbank is Vrijdag gepleit in de procedu re tuschen den burgemeester van Amster dam als eischer en de N.V. Centraal Verre- kenkantoor vc>or Brandstoffen en den S ant. Na re- en dttpliek werd de conclusie van het 0. M. bepaald op 7 November, sen... Courant: In de ®ra i.eiaen aan ere iv. w "rijdagavond in het Nutsge- bouw gehouden maandelijk.sche vergadering van de Maatschappij dter Nederlandsche L.et- terkundie heeft mevrouw W. L. Boldingh1 Goemans uit Haarlem1, eenige beschouwingen gehouden over dichtkunst en een besprekiug van de bun dels gedichten van Jan Prins {C L. Schepp)„Tochtpnen „Getijden". In de fabriek van de electrotechnische industrie te Slikkerveer is de 16-jarige J. O., van Ridderkerk, door een1 drijfriem gegrepen en een paar maal rondgeslingerd. De jon- gen werd dood opgenomen. Tegen een persfotograaf, die zonder toe- stemming van cfe ouders een foto heeft ge maakt van het dezer dagen in een kast op school opgesloten meisje te Delft, heeft de politic proees-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de Auteurswet. De Bond voor daadwerkelijke dierenbe- scherming heeft te Amsterdam onder leiding van den voorzitter, den heer J. F. Faber, zijn jaarlijksche vergadering gehouden. Naar aanleiding van het vijfjarig bestaan hteld de voorzitter een rede. De opbrengst van de rijwielbelasting is al meer dan 2 millioen gulden boven de ra- ming. De Vereeniging tot het vormen van een openbare verzameling van hedendaagsche kunst te Amsterdam viert haar vijffigjarig bestaan met een tentoonstelling van portret- ten, die in het Stedelijk Museum is geopend. Het luchtschip Z R III is Zaterdagoch- tend niet uit Friedrichshafen vertrokken. Naar nu weer verluidt komt de Zeppelin niet over Nederlandl Zaterdagnacht is de dokwerker J.W.F uit Schiedam, bij het verven van het stoom- schip Sitoebondo, liggende in Wilton's dok te Rotterdam, gestruikeld, te water gevallen en verdronken. Eenige kommiezen ontmoetten Zaterdag nacht aan de grens onder Rucphen c.a. een paar verdacht stroopers. Zij achtervolgden hen, tot de eensklaps in het lic-ht gezet werden en beschoten met hagel. Beide ambtenaren werden getroffen. Dr. Borms heeft aanstonds de hagelkorrels verwijderd. In het Sint Anitoniusgesticht te Oost- burg is overleden het 6-jarig zoontje van Lijbaart. te Biervliet, dat Vrijdag bij het over een touw springen op het hoofd is gevallen. De 51-jarige moeder uit het weeshuis te St. Annaland is Vrijdagvond in den kelder gevallen en spoedig daarna overleden. Geopend is de tentoonstelling van por- tretten van de Vereeniging tot het vormen van een openbare verzameling van heden daagsche kunst te Amsterdam. Bij het grensdorpje Eede (Z.) heeft de Belgisehe politic een landhouwer gearres- teerd, toen hij over de grens kwam met een zak zilveren franken van 80 kilo. Het geld is in beslag genomen. Marktbericliten ALKMAAR, 13 October 1924. Op de he- den gehouden weekmarkt waren aangevoerd 33 koeien en ossen 275500, 6 vette kal- veren 70170, p. ned. pond f 1.30 f 1.70, 13 nuchtere kalveren 1636, 93 vette schapen 40—/ 52.25, 718 vette var- kens p. ned. pond 0.800.91. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 11 Oct. 28700 stuks Bloemkool le soort 12—/ 26.10, 2e soort 3.20—/ 11 per 100 st., 21200 K.G. Worte- len 1.40—/ 1.70, 67900 K.G. Roode kool le soort 2.60—/ 5, 55000 K.G. Gele kool le soort 2.30—/ 4.90, 256800 K.G. Witte kool le soort 0.80—f 1.60, 23525 K.G. Uien: Uien 6—/ 7, Drielingen 8—/ 8.70, Nep 6.70—/ 7.10, 110 K.G. Slaboonen 29.30—/ 35, 21300 K.G. Bieten 1.40— 1.80, 3700 K.G. Rapen 1.20—/ 1.90, 1900 K.G. Aardappelen: Schoolmeesters 5.60, Due of York 5.30, Blauwe 4 per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 11 Oct. 1924. Bloemkool 10.30, Roode kool 2.50 4.90, Uitschot Roode kool 2.40, Gele kool 2.904.50, Witte kool 0.90—/ 1 05, Nep 7, Uien 66.30, Uien drielingen 6.606.90, Witte kool per wagon 101- tot 102. Aanvoer: 20225 K.G. Roode kool, 6200 K.G. Gele kool, 163300 K.G. Witte kool, 150 K.G. Nep, 2515 K.G. Uien, 67 st. Bloemkool. NOORDSCHARWOUDE, 11 Oct. 4200 K.G. Aardappelen: Schoolmeesters 4.705.40, 25 K.G. Spercieboonen 24.10—/ 24.90, 600 K.G. Rammenas 5.60, 20400 K.G. Uien: Grove Uien 4.70 tot 5.80, Uien 4.90—/ 6.60, Drielingen 6.80—/ 8, Gele Nep 6.60—/ 7.20, 20200 K.G. Peen 1.40—/ 1.60, 1500 K.G. Kroten 1.50—/ 3.20, 50400 K.G. Roode kool' 2.7—/ 4.90, 192100 K G. Witte kool f 1— 1.40, 22800 K.G. Gele kool 2.80—/ 5.40 alles per 100 K.G., 560 bos Boswortelen 2.50 per 100 bos, 4500 stuks Bloemkool 7.10—/ 17.50, 2e soort 1.50—/ 4.80 per 100 stuks. BOVENKARSPEL' „de Tuinhouw", 11 Oct. 1924. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 18—/ 29, II 9—/ 14.50, III 6-/ 12.50, Roode kool 2.30-/ 4.50, Witte kool 0.80—/ 1.10, Gele kool 2.20 tot 3.50, Uien 2.903.10, Drielingen 3.50—/ 3.75, Nep 3.50—/ 3.80, Bieten 14—/ 25.50, Kleine 5—/ 8.50, Dunne Slaboonen 4.40—/ 5.15, Di'kke 44.80 Aardappelen: Ideaal 2.75, Wilde Due 2.90, Blauwe 2.45. l ReGhtszaken KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 10 Gctober. C. v d. Z. en J. S. te Alkmaar, A. S. te Uitgee'st, T. J. te Heerhugowaard', P. K. te Heiloo, D. B. te Schborldam, C. H. de W. te Oterleek, J. U. te Spierdijk, C. W. te Bever- wij, B. P. v E. te Heemstede, N. W. en J. B. te Bergen, overtreding Rijwielwet, de le, 2e, 3e, 4e, 5e, 6e, 8e, lOe en lie ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 7e en 9e ieder 3 boete of 3 dagen hecht., de 12e 1 boete of 1 dag hecht. K. W. te Koedijk, overtredkig Arbeidswet, 50 boete, of 14 dagen hecht. J. B. en C. J. te Alkmaar, overtreding IJk- wet, de le 10 X 0.50 boete of 10 X 1 dag hecht.. de 2e 6 boete of 3 dagen hecht. T. C S. te Oudorp, J. B. te Liowneo, 'over- dagen hecht., de 2'e 8 boete of 4 dagen hecht. H, B. te Castricum, overtreding ijatht- i f 3 boete of 2 dagen hecht de B. te Heerhugowaard, overtredln art. 458 Wetb. van Strafrecht, 15 boete 10 dagen hechit. W. H. te Castricum, overtreding Binnen- Aanvarings-reglement, 6 en 4 boete of 6 en 4 dagen hecht. M. E v. N., zwervettde, dronkenschap, 6 dagen hecht. P. S. te Zaandijk, W. K. te Graft, A. de V. te Haarlem, overtreding Motorwet, de le 4 boete of 4 dagen hecht., de 2e 3 boete of 3 dagen hecht., de 3e fj 15 boete of 10 ddgen hecht. J. P. te Heemstede, H. T., A P. m P. J. H. te Gverveen, C. R. v. B., H. M. S., T. B. P en P. J. v. d. B. te Amsterdam, loo- pen over verboden grond, de le, 4e, 5e, 7e en 8e ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 2e, 3e en 6e ieder 3 boete of 3 dagen hecht J. K. en A. B. te Noordscharwoude, j. L. en C. de H. te West-Graftdijk, J. C. en J. v. D te Zuidscharwoude, T. H., N. J. en C. R. te de Rijp, overtreding Bouwverorde- ning, de le en 9e ieder 1 boete of 1 dag hecht., de 2e en 5e ieder 2 X 2 boete of 2 X 1 dag hecht., de 3e en 8e ieder 0.50 boete of 1 dag hecht., de 4e en 7e ieder 2 boete of 1 dag hecht., de 6e 3 X 2 boete of 3X1 dag hecht. A. R. A. G. P., H. J B. en L. H. te Alk maar, J. R. te Heiloo, J. S. en H. A. J. de W. te Bergen, H. S. te Castricum, A V. te Twisk, W. P. A. te Zaandam, J. T. B. te Am sterdam overtreding Politieverordening, de le en 2e ieder /15 boete of 7 dagen hecht., de 3e en 5e ieder 1 boete of 1 dag hecht., de 4e 7 boete of 5 dagen hecht., de 6e 5 boete of 1 week tuchtschool, de 7e 50 boete of 20 dagen hecht., de 8e 6 boete of 3 dagen hecht., de 9e geen straf tegepast, de lOe 2 boete of 1 dag hecht. Ingezonden stukken. (Buiten verantwaordelijkheid van de Re- dactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt.) E'EN BEZEM, EEN BEZEM, EEN KONINKRIJK VOGR EEN BEZEM. Zoodra „Ambtenaar" aan de hand van een overzicht van uitgevoerde en uit te voereu werken en andere bemoeiingen, poogt te be- wijzen, dat het niet mogelijk is, om op be- hoorlijke manier de zaken aan Gemeentewer- ken (waaronder dus ook te verstaan het ge- ven van bericht en raad aan B. en W, op verzoekschriften, klachten enz., binnen den meer en meer gebruikelijken tijdstermijn van 14—24 maanden) te behartigen, indien dit moet geschieden met een maximum aantal van 14 ambtenaren, dus met de helft van het te- genwoordig clienstdoende personeel, ben ik bereid tegen over zijne meening de mijne te stelleo. Ik stel voor, dat dan, zoowel door „Amb- tenaar" als door mij, met volten naam wordt onderteekend. Op gemurmel als van Zaterdagavond, ik wil het bekennen, weet ik niet, wat te moeten antwoorden. RICHARD II. SpOFt VOETBAL. Bloemendaal—Alcmaria 2—2. Dat het met Alcmaria ditmaa! niet zoo vlot zou gaan als vorige week, was wel eeniigszins te verwachten. Toch zag't er lan- gen tijd naar uit, dat Alcmaria op het klei ne Bloemendaalterrein een neder laag te slikken zou krijgen. 10 Min. voor tijd stond het nog 20 voor Bloemendaal. Alcmaria trof den keeper van Bl. in buitengewonen vorm. In de laatste 10 min. werd hiji echter tweemaal gepasseerd door Mulders en Reitsma, zoodat het ten slote nog een gelijk spel werd. v. d. Horst, die last had van een onwillige knie, werd na de rust vervangen door v. Willigen. DR AVER I JEN KENNEMER SPORTCLUB. Zelden is zeker nog een meeting van de K. S. door prachtiger weer begunstigdi dan de sluitingsdraverijen van gisteren. En dat er daardoor een aantal toeschouwers was grooter dan eenige andere keer in dit seizoen, behoeft niet te verwonderen. Voor 't laatst wilde men nog eens op de Alkmaarsche baan de interessante courses meemaken. Een groot aantal paarden was ingeschreven en alleen in de heatdraverij bleef het aantal dat op- kwam beneden de verwaehtingen. Louise B. thans eigendom van Dr. Dijkstra te Hallum en geredeni door Jippes heeft mooi werk verricht door eerst in twee heats den eersten prijs te winnen in de tweede course en daarna eveneens den eersten prijs in de Kortebaandraverij. In de heatdraverij 2e en 3e klasse kwamen maar 7 van de 18 paarden op. Hiervao ble- ven er voor de tweede heat nog maar drie oyer, daar Idylle werd gediskwalificeerd, Lieda B. en Karel de Groote gedistanceerd ten Markies ingehouden. Louise B. had de eerste heat maar juist aan Minette weten te ontnemen. Deze laatste maakte enkele kost- bare fouten. In de Kortebaandraverij liep Louise B in de eerste serie en kwam derde binnen. Maar Kyles en Arnie werden gediskwalificeerd en zoodoende werd L. B. 6en. Van deze nieuwe ikans maakte zij een prachtig gebrui'k. De favoriet Senator Axbond stelde na zijn loo- pen in de serie, vender wel even teleur. Ook Auto kan in de finale niet presteeren, wat zij daarvoor had' laten zien. De vierdeklasdraverij, het openingsnummer was een mooie overwinning voor Maggy Henry uit een veld1 van 13 paarden. De paar den, die vooraanstonden presteerden niet dat- gene wat noodig was om de sneltere concur- renten te verontrusten. Nevada B. voerde op 't laatst met Maggy een vel'len strij'd. 20 M. voor de finish sprong zij weg, doch Ensing kreeg haar nog juist behoorlijk over de streep, ■waardoor zij den tweed'en prijs bdhield. Koosje W. was derde. De eersteklasdraveriji over 2400 M. was een mooi mummer. De kampioen van Neder land, Henriot, was zwaar gehandicapt en stond 170 M. achter de voorste paarden. Toch ging de hengst daverend langs de baan. Lord Aubrey ging dapper aan den kop en gaf alles wat hij kon. Maar d ©en mmxm Sr&v kon de jury dit niet goedkeuren. Hij als eerste gedisikwalificeerd, wat nog al een sensationeele gebeurtenis was. Maar Henriot had nog een andere concurrent al. Mella en deze werd nu eerste. Henriot twee en Wahn- fried drei. 1.31® was een flinke prestatie van den kampioen op onze baan. I In de irortebaanserie van Lord Aubrey liep deze hengst al heel slecht. Hij bleef gehand- haafd, wat ook nu weer verwoodering wekte. Zoo waren het spannende courses vol emotie, een waardig besluit van het Alkmaarsche draversseizoen. I De gedetailleerde uitslag volgt hieromder: I. Octoberprifs. Prijzendraverij 4e klas se. Afstand 1800 M. Ingeschreven 16 paar- den. Niet opgekomien Medum 1750 M.., Olga 1775 M., Leon 1815 M. 1. Maggy Henry, 1815 Ml, van J. M. Schoon te Medemblik, xijder J. Wltteveen, tijd 3.041/e (1.41). i 2. Nevada B, 1845 M., van L. Easing te den Haag, rijder eigenaar, tijd 3.05 (1.40). 3. Koosje W., 1845 M., van T. Vos te Beniningbroek, rijder eigenaar, tijd 3.062/s (1.41). I Niet geplaatst: Nico C, 1750 M., My Ju no, 1750 M. Max Medium, 1765 M., Meer- meisje, 1775 M. Mignon, 1775 M. Lord B., 1800 M., Leo, 1800 M., Niessai, 1815 M., Nap 1830 M., Nicky Henry, 1815 M. II. Sluitingsprijs. Heatcfraverij handicap 2e en 3e klasse. Afstand 1600 M. Ingeschreven 18 paarden. Niet opgekomeni 11 n.l. Maggy Henry, 1600 M.; Mora R.; 1600 M.; Oscar, 1600 M.'; Karia, 1600 M.;' Nevada B., 1600 M.; Minnetonka, 1615 M.; Catrien R., 1630 M.; Nobilissimus, 1630 M Malie B., 1650 M.; Koningin Draisine, 1600 M.; Norton B., 1680 M. le heat. Zeven paarden. 1. Louise B., 1600 M., in 2.342/5, 2e, 3e enz. Minette, 1600 M., in 2.344/5, rijder A. Commijs, Marie V., 1640 M., in 2.344/is; Idyl le, 1600 M., in 2.381U, rijder D. Pronk; Lie- da B., 1665 M., in 2.434/s, rijder B. ten Ha- gen; Karel de Groote, 1615 M., in 2.44, rijder J. P. Hulsebosch. Ingehoud°n Mar kies, 1630 M. Gediskwalificeerd: Idylle, ge distanceerd Lieda B. en Karel dte Groote. 2c heat. Drie paarden. 1. Louise^., 1600 M., van Dr. A. Dijkstra te Hallum, rijder J. Jippes. Tijd 2.442/i (1.425). 2. Marie V-, 1640 M., van Stal Toekomst, rijder P. C. Appel, tijd 2.443/6. Niiet geplaatst Minette. III. Tot-weerziensprijs. Handicap-draverij. le klasse. Afstand 2400 M. Ingpschreven 14 paarden. Niet opgekomen 6 n.l. Rumelly, 2400 M.; Minnetonka, 2400 M.; Maria V., 2450 M.; Liberty, 2460 M.; Peter Stanley, 2470 M. en Uncle Sam, 2480 Meter. 1. Mella, 2420 M., van Stal Duin-Dal t? den Haag, rijder A. Commijs, tijd 3.56 (1.37) 2. Henriot, 2570 M., van K. G. v. d. Veen te Hardegarijp, rijder M. Siderius, tijd 3 56 (1.31s). 3. Wahnfried, 2460 M., van A. J. Har- brink Numan te Schoorl, rijder Tj. Witteveen, tijd 3.571/, (1.36s). Niet geplaatst: Koning B., 2400 M.; Lord Aubrey, 2400 M. gediskwalificeerd als eerste aankomende; Markies, 2430 M. Hansemann 2450 M.Koningin Draisine, 2460 M. IV. Kortebaanprijs. Draverij kortebaan. Max. 800 M. Ingeschreven 34-paarden. Niet opgekomen Olga, 680 M.; Lotje, 660 M.; Castr6, 725 M.; Mora R., 730 M.; Karla, 725 M.; Emigre, 780 M.; Kon. Draisine, 750 M.; Nicolai, 725 M.; Peter Stanley, 760 M. Geloopen werden 6 series, eien van 5 en vijf van 4 paarden, twee demifinales en een beslissing. le serie: "Kyles, 725 M.; L'eo, 680 M.; Amie, 725 M.; Maggy Henry, 735 M.; Louise B., 725 M. 1. Louise B. door diskw. van Kyles en Amie. 2e serie: Nicky Henry, 735 M.; Max Me dium, 700 M.; Idylle, 735 M.; Rautenkraoz, 750 M. 3e serie: Meteor, 735 M.; Kunstler, 725 M.; Senator Axbond, 770 M.; Henriot, 800 M. 1. Senator A. 4e serie: Nap, 740 M.; Auto, 770 M.; Ne vada B., 750 M.; Minette, 730 M. 1. Auto. 5e serie: Lord B., 680 M.; Hanseman; 750 M.; Catrien R., 760 M.; Koosje W., 710 M. 1. Catrien R. 6e serie: Quimperle, 770 M.Fini, 725 Putzelinde, 770 M.; Lord Aubrey, 750 M. i 1. Lord Aubrey. le demi-finale:, Louise B., Rautenkraoz en Senator. 1. Louise B. 2. Senator. 2e demi-finale: Auto, Catriea R., Lord Aubrey. 1. Auto. 2. Catrien R Beslissing: 1. Louise B., 725 M., van' Dr. A. Dijkstra te Hallum, rijder J. Jippes. 2. Catrien R., 760 M., van 'J. M. Schoon to Medemblik, rijder J. v. Leeuwen. 3. Senator Axbond, 770 M., van C. Pete- boom te Diemerbrug, rijder P. Kout. 4. Auto, 770 M., van N. G. Hupkes to Purmerend, rijder J. Vergaai. 436ste STAATSLOTERIJ, Trekking van Zaterdag 11 October. ,5de klasse 17de lijst Hooge prijizen. ri No. 7514 31.500. Np. 9315 3000. Prijzen van if 701 2175 2266 6776 8048 9156 9058 9957 10352 10529 11148 11161 11480 12299 13182 14078 14378 15496 15770 1865Q 19715 20677 21956 22062 22196 Nieten. 155 490 703 2431 3451 3466 5851 6016 6128 7473 7718 7786 9172 9319 9418 10066 10663 10893 11111 12433 12545 12616 12860 13509 13676 13581' 13888 14121 14136 14149 It 15091 15101 15213 15464 15631 15968 16665 16784 16994 17523 17854 17921 17934 18076 18307 18638 19252 19733 19786 19918 21348 22488 5de klasse, 16de lijst: 9707 70 moel iSJff 8907. A 70; 20651 staat met vmne|i 2388 4445 7276 9006 1169 WW 403) 6962 8202 9495 11956 lMie V SANDERS AAMBEV.omrH.H doktoreh

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 6