ASTHMALIJDERS. Ousseldorp daarfteen getransporteerd, Yn ver ba nd met een nader aidaar in te stellen on derzoek ointrent de wijze, waarop de diefstal heeft plaats gevonden. De verdachten komen daarna weer terug in Amsterdam. DE VRIJHEIDSBON'D. De Centrale kiesvereeniging van den Vrij- heidsbond voor den rijkskieskring Leiden is, naar de N. R. Crt. meldt Zaterdag in de al- gemeene vergadering te Gouda bijeengeko men. Met het bestuur waren tegenwoordig afgevaardigden van 29 afdeelingen, en a!s lid van het hoofdbestuur was aanwezig prof, dr. B. D. Eerdmans, hoogleeraar te Leiden. Medegedeeld werd, dat de partijraad op Zaterdag 18 October te Utrecht zal bijeenko- men ter bespreking o.a. van op den voor- grond tredende punten in de landspolitiek bij de verkiezingen in het volgende jaar. DE REGEERING EN HET COMITe VAN y ZES. Het comitee van zes heeft, naar het Volk meldt, in antwoord op zijn verzoek om een au- dientie aan de minister van binnenlandsche zaken en van waterstaat het volgende ant woord van minister Ruys de Beerenbrouck ontvangen Uw comite verzocht mij, een rustige gele- genheid ite zoeken om zijn vertegenwoordigers in staat te stellen, de situatie van het over- heidspersoneel uiteen te zetten. Ofschoon ik in het algemeen genomen mij ook door mon- deling overleg op de hoogte houd van actu- eele vraagstukken, waarbij de regeering na der betrokken is, meen ik toch een onderhoud als het door u beoogde overbodig te mogen noemen. Zeer onlangs toch heeft de minister van financien het standpunt der regeering te- genover het rijksambtenaarspersoneel uitvoe- rig en geargumenteerd uiteengezet. Een be spreking hierover met mij en hetzelfde geldt in antwoord op een gelijksoortige tot den minister van waterstaat gerichte vraag is, waar't onmogelijk zal zijn 'n nieuw ge- zichtspunt te openen, volmaakt overbodig. In de tweede plaats zou ik willen wijzen op "de onbevredigende werking van het georgani- seerd overleg. Ook bespreking hiervan acht ik overbodig, te eerder omdat voorsfelling tot een gewijzigde toepassing van het georgani- seerd overleg van de commissie ontvangen en bij de regeering in onderzoek zijn. Wat tenslotte het derde punt aangaat, het- welk u ter sprake zoudt willen brengen, het zal u na het vorenstaande wel niet verwon- deren, dat de regeering in dit stadium van de besprekingen heropening van het georgani seerd overleg overbodig acht. Een en ander doet mij in dit geval tot de slotsom komen, dat het beter is, van een be sprekyig als door uw commissie beoogd af te zijn. VERBETERING VAN HET KIES- STELSEL. Naar de Ned. verneemt, zal de Vereeniging tot verbetering van het kiesstelsel, die seder geruimen tijd bezig is met een stelselmatig onderzoeken van het voor en tegen der onder- scheiden stelsels van evenredige vertegen- woordiging, op een Zaterdag, einde Novem ber of begin December, in algemeene vergade ring sanictikomen, ten einde een beslissing te nemen over de vraag welk stelsel ten slotte de meeste aanbeveling verdient. KORTE BERICHTEN. Er is een politioneel onderzoek gaan'de met betrekking tot de z.g. Apeldoornsche Pre- mieleening en tot de verloting door de Ape! doornsche Premieleening gehouden. In de versierde aula der Rijks Hoogere Burgerschool te Roermond heeft Zaterdag- iniddag de officieele herdenking plaats gehad van het zestig-jarig bestaan dier school. ongeveer een derdc nreer uah ue vbrr^e wees en de prijzen waren weer best al1 waren ze dan ook een' tikje lager. De aanvoer van kroten neemt toe en de prijs was vrij gelijk. Ook nu liep de hoogste markt dicht naar de 4. De prijs van de roode kool liep tusschen de 2 en 5.90, wat even hooger is dan de vorige week. De aanvoer was 10 wagons grooter. De prijs van de witte kool was ondanks de enorme aanvoer vrijwel gelijk, of laten - zeggen even slechts als de vorige week. Er werd deze week zelfs verkocht voor 60 cent per 100 K.G. De hoogste markt was echter een dubbeltje hooger dan de vorige week. De aanvoer van gele kool was vrij gelijk en ook in den prijs waren geen bdangrijke ver schi-llen merkbaar. Ramanas werd twee maal aangevoerd vcor een prijs van omstreeks 5.50, Rapen werden niet aangevoerd. Van de 190 wagons werd aangevoerd mim 43 rood, bijna 106 wagons wit en mim 14 wagons gele kool, ruim 2% wagon aardappe- len, ruim 5 wagons nien, bijna 10 wagons peen, 3 wagons kroten, terwijl 5655 bos wor- felen en 22550 stuks bloemkool aangevoerd1 werden. Provinciaal Nienws U1T OOSTHU1ZEN. Zaterdagavond jl. had ten huize van den heer Dcnker alhier een buitengewone alge meene ledenvergadering plaats der bsgrafe- nisvereeniging „De laatste eer", onder voor- zitterschap van den hr. Bakker en uitsluitend ter verkiezing van 4 bestuursleden. Behalve het bestuur gaven een 12-tal leden blijfc van bela-ngstdling. De heer Dekker vroeg nog waarom nu wel een vergadering u-itgeschreven was en niet toen hij en de heer Klok hadden bedankt. De voorzitter antwoordde dat toen het penning meeslersclrap en secretariscchap waargeno men werden door den heer Struik, maar dat nu die ook uit de gemeente vertrokken is, maatregeien genomen moesten worden om het bestuur volledig te maken. Na stemming werden als bestuursleden ge- kozen de heeren A. de Wit, Job. Beers, juffr. Pol-man. alien alhier en de heer T. Pauw te -Ho-breede. Hierna slcot de voorzitter, cnd-er dankzeg- ging de vergadering. UIT BERGEN. Zondag had op het terrein aan den Nol- weg een korfbalwedstrijd plaats tusschen Kennemers I van hier en Velocitas 1 van Hcom. De laatste club won met 122. Zondag speelde B. S. V. II op het ter rein aan den Kerkedijk tegen D. T. V. I. Bergen won wdverdiend met 40. UIT NOORDSCHARWOUDE. De marktaanvoer was deze week weer veel grooter dan de vorige week. Hij was ongeveer 190 wagons. Opgemerkt dient te werden, dat we ook de scheepsruimte steeds in het aantal wagons opnemen. De aanvoer van aardappe- llen was nog geen 3 wagons en begint dus een onbeteekenende rol te spelen. De prijzen ver- schilden weinig bij de vorige week. Spercieboonen werden ook nog bijna dage- lijks aangevoerd al is het in zeer kieine hoe- veelhedeh. Ze br adit en ook deze week weer een dikken prijs op. De aanvoer van uien was niet veel minder dan de vorige week. De prijs van de uien en van de drielingen was ruim 1 hooger en die van de nep vrij gelijk aan de vorige week. Hierdoor is de prijs van de nep lager ge- worden dan die van de drielingen, wat in dit seizoen nog niet heeft plaats gehad. De prijs van de losse peen was iets beter dan de vorige week. Dat gaat dus de goede kant uit. Ook de boswortelen braehten een hoogeren prijs op, dan de laatste dagen van de vorige week. De aanvoer hiervan was ech ter veel lager. Van bloemkool was de aanvoer dagelijks nog vrij1 belangrijk. De totaal aanvoer was UIT SCHAGEN. De Pluimveevereeniging „West-friesland" alhier hield Zondag hare jaarvergadering. Nadat de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze door den voorz., dfen heer Th. Roep, was geopend, werden dOor hem de volgende mededeeliiigen gedaan. Met medewerking van eenige belangstellen- den werd een rentelooze kooienleening van 200 gesloten. Op de uitgaven voor de tentoonstelling is dit bezit van groote betee- ken-is. De vereeniging nam het initiatief voor de Eierenveiling, die later door de gemeente tot uitvoering werd gebracht. De uitkomsten daarvan overtreffen al'ler verwachtingen. Met medewerking van den rijksveearts, den heer P. de Boer, werd een bureau voor inen- ting bij besmettelijke kippen-diphtheritus ge- vestigd. Het krachtig optreden heeft waar- schijnlijk een epddemie in Hollands Noordten voorkomen. Een algemeen applaus toonde aan, dat het bestuur in den geest der leden had gehandeld. Bij de bestuursverkiezingen gaf de voorzit ter te kennen, dat h'j niet weder voor eene bestuursfunctie in aanmerking wenschte te komen. Tot voorzitter werd nu gekozen de heer G. Anneveld. De betrekking van secre taris-penningmeester werd gesplitst. Secreta- ris werd de heer P. Timmerman Jr. en pen- ningmeester de heer C. Moeijes. De vereeni ging telt 56 leden. De tentoonstelling zal voortaan 2 dagen duren: Zaterdag en Zon dag. De aanwezigen boden uit eigen middelen voor de tentoonstelling in Jannari eenige me- dailles aan. Met de reeds verkregm blijken van belangstelling beschikt het t^stuur nu reeds over 4 zilveren en 6 bronzen medailles. 16 geldprijzen en 23 prijzen van algemeenen aard. Aan Alkmaar en Helder zal eene zil veren medaille voor hunne exposifies worden aangeboden. Tot slot werd de afgetreden voorzitter bij acclamatie tot eere-voorzitter benoemd. De heeren H. Brouwer en G. van Dalen machinisten bij de Nederl. spoorwegen1, standplaats Schagen worden respectievelijk overgeplaatst naar Helder en Hoom. Naar aanleiding van een besluit der zoet'boeren, hebben de melkslijters alhier op nieuw den prijs met een cent moeten verhoo- gen. Helder IV speelde Zondag alhier tegen Sparta II. Sparta leed on eigen terrein een gevoeligen nederlaag 52. UIT HEER HUGOWAARD. D. T. V. I speelde tegen B. S. V. II van Bergen. B. S. V. won met 40. De adspiranten speelden tegen K. M D. van't Veld en verloren met 20. UIT ZUIDSCHARWOUDE. Na langdurige onderhandelingen tusschen Raad van Beheer, predikant en kerkbestuur, zijn kerkvoogdij in het gelijk gesteld ten aan- zien van den ligger voor het predikantstracte- ment alhier. De. tocstand is thans zoo, dat het rijkstractement 400 bedraagt, het gemeente- salaris 600, terwijl een toelage door de ker- kelijke gemeente van 1500 wordt gegeven. Dit laatste wilden predikant en Raad van Be heer aanvankelijk bij het vast gemeente-salaris gevoegd zien. UIT AKERSLOOT. In cafe Groen werd door de afd. Aker- sloot van de Ver. tot afschaffing van alcohol- hondende dranken Vrijdag de feestavond ge geven ter herdenking van het 12y2-jarig be staan der Afd. De opkomst had grooter kun- nen zijn. De voorzitter, de heer van der Schaaf, open- de de vergadering met een woord van wel- kom, liet vervolgens uitkomen, dat wd is waar deze afdeeling 12y2 jaar bestaat, maar dat de reden tot feestvieren niet groot is, om dat de afd. niet geworden is wat er in den beginne van verwacht werd, Betrekkelijk zegt spr., is er wel reden tot feestvieren, want er zijn afdeeling later opgericht dan de onze, en deze bestaan niet meer. Wanneer nu de motie- Rutgers inzake plaatselijke keuze door de Tweede Kam.er reeds aangenomen, ook het zelfde lot ondergaat in de Eerste Kamer, dan is dit toch zeker een verblijdend teeken en een stap in de door ons gewenscbte richting. Vervolgens zegt spr., dat door den heer de Olercq van Zanavoort de avond door filmvertooning zal worden aangevuHd. In het kort zei vermeld, dat de heer de Clercq de toestanden door het alcoholgebruik ontstaan besprak en breed uitweidde over de toestan den in Amerika wat de thans bestaande dranksmokkelarij betreft en wat daar verder aan verbonden is. In Ameriika zegt spreker, gaat men van het standpunt uit, dat met de jeugd meet worden begonnen het hun in te prenten het drinken te laten, en daarom kon spreker niet nalaten de afdeeling aan te raden jeugdbonden op te rdchten, dan krijigt men een nieuw begin. De eerste film alsn-u vertoont, gaf te zien de alcoholbereiding, terwijl de andere films de treurige indrukken weergaven van het ge- ;>rui'k en misbruik van alcohol. Een en ander werd door spreker woordelijik toegelicht. Oo- getwijfe'd is het vooi de aanwezigen^ een prettigen maar tevens leerzamen avond ge- weest. Een aardige attractie le\-erde de graib- belmand'cn St rAme®aafBai vmew op, en het meesi' althans voor de jonge lui het ge- zellige ffel na. UIT HOORN. Door den Hoomschen bestuurdersbond is een adres aan den Gemeenteraad verzonden met verzoek, in verband met de prijsstijging der eerste levensbehoeften, niet over te gaan tot verlaging van het loon bij de gemeentelij - ke werkverschaffing van 45 cents op 42 cents per uur. Voor den aanbouw van het R. K. Wees- huis zijn 10 biljetten ingekomen. Hoogste in- schrijver de heer F. Weel te Hoorn voor 9500; laagste Th. Dekker te Hoorn voor 5974. Tot predikant bij de Herst. Evang. Luth. Gemeenten- Hoorn en Medemblik is be- roepen Ds. Van Bemmel te Hillegom. Rechtszaken VOOR DEN POUTIERECHTER. Zitting van 13 October. M1SHANDELING. Voortgezet werd de zaak contra C. K., die den doofstomme getuige W. F. Kuit had mis- handeld. De heer Muhring, gehoord als adviseur, stelde voor een geldboete op te leggen. o De oflider vorderde f 25"boete of 25 dagen hecht. Beklaagde werd veroordeeld tot 30 boete of 30 dagen hecht. VERDUISTERING EN DIEFSTAL. De 54-jarige beklaagde Jan M., zonder vaste woonplaats, thans gedetineerd, stend te- recht ter zake van verduistering van 3 rijwie- len en diefstal van 2 schapenvachten uit een schuur op Texel, in welke schuur de zwerver nachtverblijf had gezocht. De rijwielen huurde hij bij onderscheidene rijwielverhuurders en verkocht ze dan ten eigen bate. Beklaagde be kende alles wat hem werd ten laste gelegd Beklaagde gaf zelf aanwijzingen omtrent de ontvreemde schapenvachten-. Hij heeft o. m gehuurd een rijwiel te Het Zand en verkocht voor 7.50. Voorts huurde be' te Callants oog een rijwiel, welk rijwiel hij verkocht. Dit rijwiel is niet bij de drie, die in de rechtzaal aanwezig zijn als stukken van overtuiging Voorts had bekl. in de Wieringerwaard een rijwiel gehuurd en zich dit toegeeigend. Een vacht heeft bekl. gestolen ten nadeele van den veehouder Sijbrand Bas op Texel. De an dere vacht behoort aan den heer Jan Bas al daar. Al deze verduisteringen en diefstallen zijn gepleegd in de maand Augustus. Omtrent beklaagde is een niet gunstig luidend rapport uitgebracht. Hij maakt veel misbruik van ster ken drank. De officier vorderde 6 maanden gevangenis- straf, de maximum straf die door den politie- rechter kan worden opgelegd. E>e verdediger, mr, van Regteren Altena. wees op den leeftijd van beklaagde en de on mogelijkheid om zwaar werk te doen, waarin beklaagde verkeert door een hinderlijk lichaamsgebrek. Zijn straregister is tamelijk gunstig en op die gronden vroeg plei- ter clementie. Beklagde werd veroordeeld tot 4 maanden gev. Hij wenschte niet in hooger beroep te gaan. ME LKVERVALSCHING. De melkvrouw Grietje de L., huisvrouw van W. B., te Noordscharwoude, heeft op 25 Juli melk afgeleverd, waarvan de bruikbaar- heid door toevoeging van water, (pl.m. 8 liter water op de 100 liter melk) was verminderd Dr. Mol heeft de kwaliteit onderzocht en constateerde 10 pet. water. Eisch 14 dagen gev. De uitspraak werd door den politierechter aangehouden tot 15 December e.k. NOG EENS MELKVERVALSCHING Voor een dergclijk feit stond terecht de vee houder Arie K., geb. in 1877 te Texel en ai daar woonachtig. Op 18 Juli heeft bekl. afge leverd melk aan zekeren v.d. Vis. Bij een mon ster van deze melk heeft dr. Moll aangetoond een vervalsching van 5 deelen water op 100 deelen melk. Eisch 3 weken gev. Vonnis aangehouden tot 15 December e.k. ERFVREDEBREUK. De landbouwer Teun W. te Wieringer waard stond terecht ter zake dat hij op 25 Augustus zich niet van het erf verwijderd heeft op de eerste vordering van den brigadier der rijksveldwacht. Beklaagde wilde den bri gadier spreken over een mishandeling van zijn zoon. De brigadier deed echter een mid- dagdutje. Op herhaald aandringen van bekl. kwam Hansma beneden en ria een woorden- wisseling werd bekl. van het erf verwijderd. Bekl. bekende, dat hij zich niet dadelijk van het erf had_ verwijderd, doch overigens heeft bekl. zich niet demonstratief getoond. De ver- balisant zeide, dat beklaagde brutaal en on- hebbelijk was opgetreden. Eisch 20 boete of 20 dagen hecht. Von nis 10 boete of 10 dagen hecht. Bekl. be- taalde direct. MISHANDELING. De landbouwer Simon Jonker uit Haren- karspel moest zich als beklaagde verantwoor- den wegens mishandeling van den landbou wer J. Noordstrand, gepleegd op 29 Augustus te Heerhugowaard in het cafe van Hurkmans. Voorts zou bekl. op 11 September J. Noord strand mishandeld hebben in het cafe van Lichthart te Zijpe, welke mishandeling door beklaagde werd erkend. Bekl. en getuige wa ren aan het biljarten om een gelagje. Dit ging zeer vriendschappelijk, maar later is bekl begonnen met ruzie te maken. Getuige is daarop geslagen, op den grond gegooid en blaedend verwond. De officier vorderde tegen beklaagde, die al eerder voor mishandeling was veroor deeld, 20 boete of 20 dagen hecht. Vonnis 15 boete of 15 dagen heeht. (Wordt vervolgd.) Ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid van de Re- da clie. De op name in deze rubriek bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt.) vdrzoek is ho^van jongen datum, Kef zal aangehouden worden tot nader onderzoek. Maar niets daarvan. Onze Gemeenteraad huldigt niet het systeem: gelijke monnikken, gelijke kappen. Ik meen wel eens gehoord te hebben van het scheppen van een precedent. Nu is dat hier in den raad van Oterleek ook het geval. Het is in dit geval in den Raad al net als in sommige gezinnen. De jongstgeborene wordt wel wat verwend. Ik heb zoo lang als ik bij het tooneel ben er nooit aan gedacht zelfs oip subsidie aan te vragen bij de gemeente (al is het ons al eens aanbevolen door iemand in een ingezonden stuk in de Alkm. Courant) totdat onze gym.-vereeniging een -oed succes had te boeken door toekenning van een jaar- lijksche gift van /25. Ik dacht direct toen ik het las: de Raad be- geeft zich op glad ijs, en omreden dat onze T. V. ook heel best een subsidie kon gebruiken voor het meedoen aan wedstrijden wat m.i, de geestelijke ontwikkeling zeer ten goede komt, ging het verzoek naar den Raad. Wethouder Spaan achtte de T. V. niet meer zoo noodzakelijk, zegt hij, want, wij hebben hier de Bibliotheek van het nut en op korten afstand de Openb. Leeszaal te Alkmaar, vol- doende gelegenheid om zich te ontwikkeler Ik meen den heer Spaan te moeten wijzen op het groote voorrecht dat sommige T.V. hebben (ook wij) door de leiding te zien in handen van een predikant of een hoofdonderwijzer. waardoor de ontwikkeling veel beter tot zijn recht komt dan bij enkel bceken lezen- Onze Nederlandsche taal is te zeer vermengd met vreemde woorden, het lijkt soms wel hutspot Verder zei de heer Spaan: Jan Publiek eisch tegenwoordig de bioscoop. Zeer waar, maar moeten wij dien eisch inwilligen en de T V. ontbinden, zoodat andere menschen noodge dwongen. ook naar de bioscoop moeten gaan" Daarmede ben ik het niet eens. Wel ben ik het eens met de Centrale Ouder commissie te Amsterdam die subsidie-aanvra gen wil voor het organiseeren van tooneel voorstellingen voor de hoogste klassen O. L S. De bedoeling is hiervan opleidin^ tot he<- schouwburgbezoek en het tegengaan van het bezoeken van bicscooptheaters. Dat geeft een heel anderen kijk op de din gen als men zoo iets leest. De heer de Boer meende ook, dat men zich niet tot de T. V. behoeft te wenden, daar ook op de lagere school de Nederlandsche taa wordt onderwezen. Spr. vergeet dat, als men bij een T, V. is. men de schooljaren al lang achter zich heeft en het meeste is vergeten zoodat het tooneel eenigszins in verband staat met vervolgonderwijs, wat tegenwoordig zeer in't gedrang komt, doordat het Rijk geen vergoeding meer geeft. Ook zegt de heer de Boer, dat hij de leiders van de subsidie vra gen de T. V. niet bevoegd achtte, mede te wer- ken aan de verbetering der Nederlandsche taal. Wederkeerig acht ik den heer de Boer niet bevoegd om daarover een oordeel te ve! len. Als genoemde heer een repetitie van ons wil bijwonen zal hij tot andere gedachten komen Ook kan ik den heer de Boer nog mededee len dat onze kas altijd nog sluitend is ge- weest, behalve het laatste seizoen, door den wedstrijd.. Die brengt groote kost-en mede, wat ik foen bij de sluiting van de wedstrijd- avonden reeds heb medegedeeld. De conclusie ligt hier dan ook voor de hand dat de gym vereeniging geen clubje is dat vermaak zoekt -en door de subsidie zijn kas sluitend maakt. and-ers was hij daar ook tegen geweest. De heer Bont-es is van hetzelfde gevoelen, hij oordeelt ook bij het tooneel, dat vermaak de hoofdzaak is en dan bij de gym? Ja dat weet hij misschien beter dan ondergeteekende. Ik kan hier echter aan toevoegen dat het vermaak werkelijk niet groot is. Als men 8 a 9 weken repeteert dan wordt het ten slotte taaie kost, pas als men de opvoering achter den rug heeft en men komt tot de overtuiging -dat men iets heeft bereikt, dan komthet vermaak, de voldoening voor de stud'ie van al dien tijd. Geachte Redacteur. Ik zou zoo wel door kunnen gaan, maar ik wil van uw gastvrij- heid geen misbruik maken. Met hartelijken dank voor de plaatsing, teeken- ik Hoogachtend, P. SLOT, Voorz. van de T. V. Kunst naar Kracht te Oterleek. Het ASTHMAPOEDER van Apotheker BOOM geeft bij inad-eming direct verlichting bij Asthma, Bronchitis en daaruit voortko- mende Borstbenauwdheid en Borstbeklem- ming. Verkrijgbaar in de meeste Apotheken en Drogistwinkels a 1.25 per groote geslo ten blikken doos. Gratis monster op aan- vraag bij firtna A. M. BOOM, ARNHEM. Marktberichten Mijnheer de Redacteur. Gelieve s.v.p. een plaatsje voor het volgen de naar aanleiding van het raadsverslag van Oterleek. Als verzoeker van de subsidie-aanvrage voor de T. V. „Kunst naar Kracht" was ik zeer teleurgesteld over de manier waarop mijn adres van de baan geschoven is, ja, zelfs niet eens in stemming gebracht kon worden, omreden het niet gesteund- werd. Ik dacht het WARMENHUIZEN, 13 Oct. 1924. Roode kool 2.4-0—/ 4.30, Witte kool 0.901.05, Nep 6.80, Uien 5.80— 5.90, Uien drielingen 6.60—/ 6.70, Wit te kool per wagon 100. Aanvoer: 11375 K.G. Roode kool, 81800 K.G. Witte kool, 50 K.G. Nep, 3175 K.G. Uien. ZWAAG, 13 Oct. Veiling Bangert en Om- streken. Druiven 34—/ 44, Tomaten 15 tot 16, Noten 8—/ 10, B. Louis 15— 24, Williams 1012, Maagdeperen 8—/ 11, Kleermakers 5.50—/ 6.9-0, Gie- ser Wildeman 3.10—/ 4.60, Gratiool 3 tot 3.40, Hardy 12.50—/ 14.30, Mirode 8—/ 9, Boerengroen 2.50—/ 3, VI. zoet f 6.90—/ 7.30, Goudreinetten 7.50 10.30. Zoete armgaard 7—/ 10, Spruit- kool 9—/ 11.40, Uien 2.10—/ 2.30, Sl-aboonen 1720, Snijboonen 16 26, Bloemkool 1011, Roode kool f 46, Gele 3.307. October Jutte 7.10. ALKMAARSCHE EXPORT-VEILING. ALKMAAR, 13tOctober. In de heden ge houden veiling werd betaald voor: Andijvie 0.904.60 per 100 stuks, Appelen f 0.05 tot 0.25 per K.G., Bloemkool I 15.30— 24.20, Bloemkool 6—/ 10 per 100 stuks, Boerenkool 1.8-0—/ 4.30 per 100 stuks, Bieten 1.702.30 per 100 K.G., Druiven 0.660.78 per K.G., Gele kool 4 5.90 per 100 K.G., Groene kool 4.3-0— 9.20 Kropsla 1.10—/ 4.80, Komkom- 6.7013.20 per 100 stuks, Prei 5.20—/ 10.50 per 100 f 2.103.3-0 per 100 bos, Peren f 0.02— 0.24 per K.G., Postelein 0.38—/ 0.56 p ben, Roode kool 3.80—/ 6.40 per 100 K.G. S-elderie 1.603.2-0 per 100 bos, Spina- zie 0.400.57 per ben, Spruiten 12 28, Snijboonen 1754, Spercieboonen 1847 -per 100 K.G.e, Tomaten 0.15 tot 0.35 per K.G., Uien 4.80—/ 6.60 per 100 K G., Wortelen 3.1-010.5-0 per 100 bos, Witlof 0.08—/ 0.25 per K.G Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK (Langed'ij- ker Groentenveiling), 13 Oct. 38300 stuks Bloemkool le soort 14—/ 34, 2e soort 4 tot 13 per 100 si, 21650 K.G. Wortelen- 1.60-/ 1.90, 99100 K.G. Roode kool le soort 2.40—/ 5.40, 44000 K.G. Gele kool le soort 2.10—/ 4.50, 1565-00 K.G. Witte kool le soort 1—/ 1.50, 12750 K.G. Uien: Uien 5.906.80, Drielingen 7.30 8.50, Nep 6.60—/ 6.70, 112 K.G. Sla- boonen 30—/ 31, 19700 K.G. Bieten 1.504, 1930 K.G. Rapen 1.80 2.2-0, alles per 100 K.G. WIJDENES, 13 Oct. 1924. Veiling Tuin- dcrsbelang. Peren 2—/ 16, Appelen 1.50 tot 9.50, Slaboonen 13.50—/ 17.50, Snij boonen 18—/ 19, Druiven 21—/ 30, Bloemkool 8—/ 17, Roode kool 5—/ 8, Andijvie 2—f 3.20. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 13 Oct. 1924. Heden besteedde men voor- Bloemkool I 18.5036, II 6.50— J 15.50, III 712.5-0, Roode kool 2.40 tot 4.30, Witte kool 1.10—/ 1.30, Gele kool 2.60—/ 3.40, Uien 2.40—/ 3 20, Drielingen 3.5-03.65, Nep 3.5-0— 3.75, Dunne Slaboonen 3.75—/ 4 70, Dikke slaboonen 3.20—/ 4.60, Bieten 14 tot 22.50, middelbaar 9—/ 14, kieine 4—/ 5.75, Aardappelen Blauwe 2.55— 2.75. TEXELSCHE EIERENVEILING. 1 TEXEL, 13 October 1924. Aangevoerd 13800 kipeieren A: Hoogste prijs 12.30- laagste prijs 10.90 per 100. 570 kipeierenB: hoogste prijs 10.30, laagste 7. 7-00 Eendeieren: hoogste prijs 8, laagste 7 per 100. NOORDSCHARWOUDE, 13 Oct. 15-00 K.G. Aardappelen: Schoolmeesters 5.3-0, Kieine 1.50—/ 1.80, 60 K.G. Sper cieboonen 26—/ 28.30 1500 K.G. Rapen 0.90, 8600 K.G. Uien-: Grove uien 5.8-0 tot 6.20, uien 6.307.10, Drielingen-' 6.6-0—/ 8, Gele Nep 6.8-0—/ 7, 27400 K.G. Peen 1.40—/ 1.70, 15-00 K.G. Kroten 1.40—/ 3.30, 4660-0 K.G. Roode kool 3 tot 5.1-0, 24160-0 K.G. Witte -kool 1— 1.6-0, 21700 K.G. Gele kool 2.804.8-0 alles per 1-00 K G. 700 bos Boswortelen 1.5-0 per 100 bos, 3800 stuks Bloemkool- 11—/ 23, 2e soort 2.5-0—/ 5.10 100 stuks. per Zeetijclingen. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Koningin der Nederianden (thuisr.) arr. It Oct. te Bel a wan. Prins der Nederianden (uitr.) arr. 12 Oct. te Port Said. Kangean (uitr.) vettr. il Sept. v. Djeddah. Prrnses Juliana (uitr.) arr. 12 Oct. te South ampton. Rembrandt arr. 12 Oct., v. Batavia te Amst Soemba (thuisr.) vertr. 11 Oct. v. Padang. KON. NED. STB. MIJ. Achilles arr. 12 Oct. v. Venetie te Triest. Adonis vertr. 11 Oct. v. Napels n. Calania. Agamemnon arr. 12 Sept. v. d. Middell Zee te Amsterdam. Ceres vertr. 11 Oct. v. Cavalla n. Smyrna. Clio arr. 12 Oct. v. Volo te Samos. Orpheus arr. 13 Oct. v. Kopenhagen te Amst. Ino arr. 12 Oct. v. Danzig te Amst. Iris arr. 12 Oct. v. Malaga te Amst. Juno arr. 12 Oct. v. Tarragona te Valencia. Orestus vertr. 11 Oct. v. Bourgas n. Galatz. Orion vertr. 11 Oct. v. Malaga n. Piraeus. Pluto vertr 12 Oct. v. Vigo n. Amst Satufnus arr. 13 Oct. v. Hamburg te Amst. Stella arr. *12 Oct. v. Algiers te Constantino- pel. Theseus vertr. 10 Oct. v. Lissabon n. "Amst Ulysses arr. 12 Oct. v. Hamb. te Amst. Vesta arr. 12 Oct. v. Hamb. te Amst.. Zeus arr. 11 Oct.'v. Valencia te Catonia. Erato arr. 13 Oct. v. Danzig te Amst. Strabo arr. 14 Oct. v. Koningsb. te Amst. Berenice vertr. 13 Oct. v. Rott. n. MuseL Hebe arr. 13 Oct. v. Patras n. Amst. KON. WEST IND. MAILD. Alkmaar arr. 10 Oct. v. Chili te Duinkerken Brielle vertr. 11 Oct. v. Talcahuano n. Coro- nel. Jan van Nassau vertr. 11 Oct. v. Kingston n. Haiti. Almelo (uitr.) arr. 9 Oct. te Colon. Venus arr. 13 Oct. v. Sanchez te Amst HOLLAND AFRIKA LIJN. Salabangka (uitr.) vertr. 12 Oct. v. Anfw. Soerakarta arr. 12 Oct. te Bremen n. Rott. Toba (uitr.) vertr. 10 Oct. v. Suez. Jagersfontein (uitr.) arr. 11 Oct. te Port Na- tal. Alhena arr. 12 Oct. v. Lorenzo Marques te Port Natal. Springfontein arr. 13 Oct. v. Port Natal te Kaapstad. Rietfontein arr. 11 Oct. v. Rott. te Hamburg. HOLLAND OOST AZIE LIJN. Boeton (thuisr.) vertr. 13 Oct. v. Malta. Boeroe (thuisr.) arr. 11 Oct. te Singapore Oldekerk arr. 12 Oct. v. Rott. te Hull. Ouderkerk (uitr.) arr. 13 Oct. te Genua. Schiedij-k (uitr.) vertr. 11 Oct. v. Singapore. JAVA BENGALEN LIJN. Bondowo v. Calcutta n. Java, vertr. 10 Oct. Rangoon. Ceram vertr. 10 Oct. v. Java n. Calcutta. JAVA NEW YORK LIJN. Djam-bi arr. 12 Oct. v. N.-Yorfc te Batavia. ROTTERD. LLOYD. Djember (thuisr.) vertr. 12 Oct. v. P.-SaM. Gorontalo v. Kurrachee n. Engeland, vertr. 11 Oct. v. Port Said. Jacatra arr. 12 Oct. v. Batavia te Soerabaja. Slamat (thuisr.) vertr. 12 Oct. v. Tnger. Tambora (uitr.) vertr. 11 Oct. v. Tanger® Temate arr. 13 Oct. v. Batavia te Soerabaja Garoet (uitr.) arr. 13 Oct. te Catania. Palembang arr. 12 Oct. v. Rott. te Newcastle. Salatiga arr. 9 Oct. te Kobe. ROTTERD. ZUID AMERIKA LI IN. »bi (uj-tr). ,ag. 1J Cfet te Mpjiteyidao.

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 6